אנו חיים בעולם בו ממשלות ומפרסמים רוצים להביט בפרטים האינטימיים ביותר בחייך, מדאגות הבריאות שלך וכלה בכספיך וכל מה שביניהם. גרוע מכך, הם מתכוונים לקבל עזרה מספק שירותי האינטרנט שלך.

בחודשים האחרונים הצביע קונגרס ארה"ב להחזיר כללים המחייבים ספקי שירותי אינטרנט לקבל את הסכמת המשתמשים לפני איסוף הנתונים שלהם או שיתוףם עם צדדים שלישיים. ממשלת בריטניה גם דוחפת לבקרה מאסיבית באמצעות חוק מעצמות החקירה - המכונה אמנת הסנופים. החקיקה מחייבת ספקי שירותי אינטרנט, בין היתר, לשמור על היסטוריה של גלישה של שנה עבור כל משתמש ולהעביר אותה לסוכנויות ממשלתיות במקרה הצורך.

כמה זה גרוע? מאוד.

כשער שלך לעולם המחובר, ספק שירותי האינטרנט שלך רואה את כל התעבורה באינטרנט שלך, כולל האתרים שבהם אתה מבקר והשירותים שבהם אתה משתמש. אם שירותים אלה אינם מוצפנים, ספק שירותי האינטרנט שלך יוכל גם לראות את תוכן התנועה שלך. גם אם הם מוצפנים, הרישום בתעבורה שלך מייצר הרבה מטא נתונים, פיסות מידע שניתן לקשר ליצירת טביעת רגל דיגיטלית של אנשי הקשר שלך, הרגלים, מצבים בריאותיים, אמונות פוליטיות, נטייה מינית וכו '..

החמרת המצב היא העובדה שרבים מכשירים "לא כל כך חכמים" מוצאים את דרכם לבתים. גאדג'טים מחוברים אלה לרוב מלאים באגי אבטחה וקידוד רע, וחושפים מידע רגיש לספקי האינטרנט - או לכל אחד אחר שעשוי להאזין בחיבור שלך.

לספק האינטרנט שלך כבר יש אינטרס לאסוף את הנתונים שלך, וכדי להיות הוגנים, יש סיכוי סביר שיש סיכוי סביר שהוא יעשה זאת לאורך כל הדרך. ספקי האינטרנט משתמשים בנתוני צרכנים כדי להציג מודעות ממוקדות או כדי למכור אותם למפרסמים של צד שלישי. הצעדים החדשים רק יאפשרו להם לעשות זאת מבלי לחשוש לעבור בעתיד מחסומים משפטיים ולהיות באחריות.

ככל ש ספקי האינטרנט אוספים יותר מהנתונים האישיים שלך, לא רק שהם עומדים להרוויח הרבה כסף, אלא שהם גם הופכים בסיכון הולך וגובר להתקפת סייבר.

עם זאת, ככל ש ספקי האינטרנט יהפכו למוקדי מידע כה רגיש, הם ימשכו את תשומת ליבם של גורמים אחרים, כלומר האקרים בעלי מוטיבציה כלכלית ושחקני מדינת לאום. התקפות סייבר נגד ספקיות האינטרנט יכולות להכניס את הנתונים שלך לידיהם של כמה מהשחקנים העוינים ביותר באינטרנט.

הדוגמה האחרונה היא דליפת 14 מיליון נתוני לקוחות Verizon, כולל שם, מספר טלפון סלולרי וקוד PIN. בעבר ISP TalkTalk הבריטי היה יעד להפרת נתונים מאסיבית, שחשפה את המידע האישי של יותר מ 157,000 משתמשים. בהמשך נקנס החברה על סך 400,000 ליש"ט בגין כך שלא הצליחה להגן על פרטי הלקוחות.

אבל הכל לא אבוד. למרבה המזל, אנשים לא נכנעים לאיסוף נתונים מאסיבי כל כך בקלות. לאחרונה קיבלה קבוצת זכויות האדם הבריטית "ליברטי" אישור מבג"ץ לערער כדין על חוק סמכויות החקירה. בקבוצות זכויות דיגיטליות בארה"ב כמו קרן החזית האלקטרונית (EFF) והאיחוד לחירויות אזרחיות אמריקאיות (ACLU) הובילו קמפיינים נרחבים למניעת ביטול כללי הפרטיות..

אולם בסופו של דבר החקיקה אושרה בשני חדרי הקונגרס ונחתמה על ידי הנשיא. ויש סיכוי שאמנת הסנופים תראה את יישומה המלא, ומדינות אחרות עשויות ללכת בראש.

למרות מעט קרב של קבוצות זכויות דיגיטליות, על הצרכנים לנקוט בצעדים שלהם כדי להגן על פרטיותם.

אבל זה לא אומר שתתפטר מתפקידך כדי להיכנע למעקב מאסיבי. ישנם כמה צעדים שתוכל לנקוט בכדי להגן על פרטיותך מפני אנזים רטטנים של ספקי האינטרנט כדי למנוע את המידע האישי שלך ליפול לידיים הלא נכונות.

  1. HTTPS: נסה להגביל את התנועה שלך לאתרים שכתובתם מתחילה ב- HTTPS. אתרים אלה מצפינים את התנועה שלהם. ספק שירותי האינטרנט שלך עדיין יוכל לראות באילו אתרים אתה מבקר, וזה עדיין מספיק כדי להסיק מידע רב אודותיך. אך היא לא תדע לאילו דפים באתרי האינטרנט האלה אתה גולש, והיא לא תראה את התוכן שאתה מפרסם באתרים אלה, כמו המידע האישי שאתה ממלא בטפסים. לדוגמה, המעבר של ויקיפדיה ל- HTTPS אפשר למשתמשים לגלוש בחופשיות באתר ללא חשש ממעקב ממשלתי.
  2. VPN: רשתות וירטואליות פרטיות הן אחד הכלים הטובים ביותר לעקוף חטטנות של ספק שירותי אינטרנט. כשאתה משתמש ב- VPN, כל התעבורה שלך באינטרנט מוצפנת ומנהרה דרך שרתי ה- VPN. כל ספק שירותי האינטרנט שלך יכול לראות הוא חבורה של נתונים מוצפנים. זה לא יודע באילו אתרים אתה מבקר. עם זאת, שיקול לדעת על VPNs הוא שהם יוכלו לאסוף את אותו מידע שאתה מסתיר מהספק שלך, לכן עליך לבדוק את הרקע ואת אמינותו של שירות לפני ההרשמה. שירות כמו Top10VPN (גילוי נאות: כן, זה אנחנו)
  3. טור: נתב הבצל (Tor) הוא רשת של מחשבים מתנדבים, הנקראים צמתים, המקושרים ליצירת רשת אנונימית. כשאתה משתמש בדפדפן Tor, כל התעבורה שלך מוצפנת ומוטה דרך כמה צמתים של Tor לפני שהיא מגיעה ליעדה. Tor הוא הבטוח ביותר מבין שלוש האפשרויות, אך הוא מאט את חיבור האינטרנט שלך בצורה ניכרת, וישנם אתרים רבים החוסמים גישה מצמתים של טור מכיוון שהוא לרוב קשור לפעילויות לא חוקיות.

כשאנחנו מתקדמים לעידן בו הכל והכל מייצרים נתונים, הפרטיות הפכה לסחורה שעליכם להוקיר ולהגן עליה. תן עדיפות לחנך את עצמך לגבי איומים על פרטיותך ולהגן על המידע שלך מפני כל מי שמנסה להשיג אותו ללא התראה או הסכמתך..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me