حتی با استفاده از یک VPN ، استفاده از مرورگر اشتباه ، حریم خصوصی و امنیت شما را در معرض خطر قرار می دهد. در مورد خطرات اثر انگشت مرورگر بیاموزید و بدانید که چگونه با این هفت مرورگر اول حفظ حریم ایمنی کنید.

تصویر دو شخصیت در انتخاب یک مرورگر وب خصوصی و ایمن.

استفاده از VPN خوب یکی از مهمترین اقداماتی است که می توانید برای حفظ حریم خصوصی آنلاین خود انجام دهید. با این وجود ، این تنها یک بخش از معما است.

حتی با یک VPN ، مرورگر شما می تواند یک اثر انگشت دیجیتال تبلیغ کنندگان و مقامات برای ردیابی آنلاین شما استفاده می کنند. بدون حفاظت مناسب ، هویت ، سابقه مرور و اطلاعات شخصی حساس در معرض دید شما قرار خواهد گرفت.

این راهنما مفهوم مهمی را برای افرادی که به دنبال حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن آنلاین هستند ، برجسته می کند: مرورگر شما معمولاً ضعیف ترین پیوند است.

ما ده ها محبوب ترین مرورگر را برای یافتن آزمایش کرده ایم بهترین مرورگرهای خصوصی موجود در بازار. در چند فصل بعدی ، مرور خواهیم کرد که مرورگرها برای جلوگیری از کدام برنامه افزودنی برای بارگیری ، و کدام مرورگرها برای حفظ حریم خصوصی آنلاین شما مناسب هستند.

شما یاد می گیرید که چگونه مرورگر خود را پیکربندی کنید و دقیقاً آنچه می توانید انجام دهید برای محدود کردن ردپای آنلاین خود باشید.

Contents

چرا به مرورگر خصوصی نیاز دارم؟?

تصویر نشان دادن جمع آوری داده ها ، نشت webrtc ، کوکی ها ، اسکریپت ها. و اثر انگشت مرورگر

انتخاب مرورگر شما تأثیر بسزایی در حریم شخصی و ناشناس بودن آنلاین شما خواهد داشت. استفاده از مرورگر اشتباه شما را در معرض خطر قرار می دهد:

 • جمع آوری داده ها. با وجود ادعاهای برخی از شرکتهای VPN ، آدرس IP شما تنها راهی نیست که به صورت آنلاین ردیابی می شوید. حتی وقتی VPN شما فعال است ، مرورگر شما می تواند داده های فعالیت شما را مستقیماً به دست شما ارسال کند گوگل, سیب, مایکروسافت, و صدها نفر تبلیغ کنندگان شخص ثالث.
 • نشت آدرس IP از طریق WebRTC. WebRTC – یک فناوری مبتنی بر مرورگر است که برای برقراری ارتباط در زمان واقعی مانند صدا ، فیلم و پخش مستقیم نیز استفاده می شود آدرس IP خود را بیرون بیاورید اگر به درستی پیکربندی نشده باشد. WebRTC بطور پیش فرض در اکثر مرورگرها فعال شده است. در راهنمای ما برای نشت VPN می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نشت WebRTC کسب کنید.
 • کلوچه ها & اسکریپت های ردیابی. کوکی ها و اسکریپت های ردیابی خطر دیگری هستند که اکثر مرورگرهای استاندارد از شما محافظت نمی کنند. از این کوکی ها می توان برای دنبال کردن شما و ثبت رفتار شما هنگام سفر از سایت به سایت دیگر استفاده کرد.
 • اثر انگشت مرورگر. حتی اگر ردیاب های شخص ثالث را مسدود کرده اید و آدرس IP خود را با VPN پنهان کرده اید ، اکثر مرورگرها هنوز می توانند اطلاعات مربوط به تنظیمات منحصر به فرد خود را به هر صفحه ای که بازدید می کنید فاش کنند. این اطلاعات برای ساخت اثر انگشت دیجیتال استفاده می شود که تبلیغ کنندگان و مسئولان می توانند از آنها برای ردیابی حرکات شما استفاده کنند. در ادامه می توانید درباره این اثر انگشت مرورگر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تمام این اطلاعات در بین شرکت های تبلیغاتی فروخته می شود و برای ساختن یک پروفایل شخصی از شما ، علایق و رفتار شما استفاده می شود. برای مقامات بسیار آسان است که در صورت تمایل دست به این داده ها بزنند. اگر متقاضی شغل در Apple هستید ، این حتی ممکن است بر اشتغال شما تأثیر بگذارد.

مشکلی با مرورگرهای وب “عادی”

تبلیغ کنندگان ، دولت ها ، شرکت های فنی و حتی مجرمان می توانند به مرور زمان طیف وسیعی از داده های حساس را از یک مرورگر محافظت نشده جمع آوری کنند. این موارد ، در میان بسیاری موارد دیگر نیز شامل می شود:

 • جزئیات حساب
 • اطلاعات تکمیل شده
 • خریدهای انجام شده
 • پیام ارسال شد
 • وب سایتهای بازدید شده
 • فیلم ها تماشا شدند

در حالی که کاملاً مشخص است که داده های شما توسط صدها شرکت مخفی خریداری و به فروش می رسد ، برای کاربر معمولی مشخص نیست که دقیقاً این سازمان ها چه کسانی هستند ، چه اطلاعاتی را ذخیره می کنند و چه کسی آنها را با آنها به اشتراک می گذارند.

مشکلی وجود ندارد که به یک شرکت اجازه دهید به داده های شما برای انجام یک سرویس دسترسی پیدا کند. با این حال ، بیشتر این داده ها با ردیابی اسکریپت ها و کوکی ها جمع آوری می شود بدون دانش یا رضایت افراد. اغلب ، شرکت ها این عمل را با خدماتی توجیه می کنند که ممکن است کاربران حتی نمی خواهند یا از آنها استفاده کنند.

خطر قابل توجهی وجود دارد که داده های شما باشد سوء استفاده, مورد سوء استفاده قرار گرفت, یا به اشتراک گذاشته شده بدون رضایت شما.

کارگزاران داده شخص ثالث از این اطلاعات برای ایجاد میلیاردها پروفایل کاربر با هزاران نقطه داده در هر شخص استفاده می کنند. این پروفایل ها سپس برای تبلیغات ، تغییر شرایط وام ، اطلاع رسانی حق بیمه ، محدود کردن خدمات به برخی از مشخصات جمعیتی و موارد دیگر فروخته می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند..

بسیاری از کارگزاران آنچه را که اساساً یک است حفظ می کنند نمایه سایه جامع مصرف کنندگان ناخواسته اطلاعات مربوط به اطلاعات شخصی نیز به طرف احزاب سیاسی در حال تلاش برای تأثیرگذاری بر رفتار رای دهندگان ، و همچنین آژانس های اطلاعاتی مظنونان احتمالی ردیابی می شود.

کوکی های مرورگر و ردیاب ها بخش اصلی این زیرساخت ها هستند. بیشتر وب سایتها به منظور ارائه مطالب و تبلیغات سفارشی به آنها متکی هستند و بیشتر داده های حاصل از فروش در دسترس است.

البته ، خطرات ذاتی در جمع آوری ، ذخیره و فروش داده های مصرف کننده در چنین مقیاس وسیعی وجود دارد. بیش از هر چیز ، این به شخص یک شخص نقض می کند حق دانستن و کنترل کردن اطلاعات ذخیره شده در مورد آنها.

خوشبختانه ، یک مرورگر خصوصی به درستی پیکربندی شده همراه با VPN ، اولین قدم به سوی آن است کنترل برگشتی از حریم خصوصی آنلاین شما برای اینکه دریابید کدام مرورگر خصوصی را انتخاب کنید ، می توانید مستقیماً به بهترین توصیه های مرورگر خصوصی ما بروید.

تفاوت بین مرورگر خصوصی و امن چیست?

تصویر توصیف مرورگرهای امن ، خصوصی و VPN.

1. مرورگر امن

یک مرورگر مطمئن شما را از آن محافظت می کند حملات هدفمند و بد افزار. ممکن است یک مهاجم اختصاصی جلوی سرقت اطلاعات حساب یا کوکی های شما را بگیرد ، اما مانع از رها کردن دنباله ای از داده ها در پشت فعالیت آنلاین شما نمی شود..

به عنوان مثال Google Chrome مرورگری است که ایمن است اما خصوصی نیست.

2. مرورگر خصوصی

یک مرورگر خصوصی برای محدود کردن اطلاعاتی که پشت سر گذاشته اید طراحی شده است. یک مرورگر خصوصی اطلاعات شما را به یک شرکت بزرگ فناوری یا دولتی ارسال نمی کند ، و اقدامات مختلفی را شامل می شود که این امر را برای شما سخت تر می کند. جداگانه یا ردیابی شده برخط.

شفافیت و تطبیق پذیری برای یک مرورگر خصوصی خوب اساسی است. نرم افزار منبع باز – که به مردم این امکان را می دهد تا از رفتار مرورگر بازدید کنند – امری ضروری است.

با این حال ، نرم افزار منبع باز و تیم های توسعه کوچکتر به این معنی است که نرم افزارهای موجود در پشت برخی از مرورگرهای خصوصی می توانند کمتری به روز شوند و فضای بیشتری را برای آسیب پذیری های امنیتی رها کنند..

Iridium نمونه ای از مرورگر خصوصی است اما از امنیت کمتری برخوردار است.

3. مرورگر VPN

چند مرورگر وجود دارد که خود را “مرورگرهای VPN” می نامند – معروف ترین آنها Opera.

به اصطلاح “مرورگرهای VPN” به طور معمول هستند پروکسی, کامل VPN نیست – این بدان معناست که آنها بهترین سطوح حفاظتی را ارائه نمی دهند. می توانید در مورد تفاوت بین این دو ابزار در راهنمای VPN در مقابل راهنمای پروکسی ما بیشتر بدانید.

هیچ قانونی برای آنچه می توان مرورگر VPN نامیده می شود وجود ندارد ، بنابراین نباید فرض کنید مرورگر VPN به شما حریم خصوصی را ارائه می دهد.

مرورگر Opera نمونه خوبی است. این یک مرورگر VPN است حریم خصوصی شما را تضعیف می کند با دادن داده های خود به تعداد زیادی از اشخاص ثالث از جمله فیس بوک و گوگل. در ادامه می توانید در مورد این خطرات درباره اپرا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

به طور کلی ، هر بازاریابی محصولی به عنوان “مرورگر VPN” مؤثرترین راه حل نخواهد بود. اگر به دنبال حفظ حریم خصوصی هستید ، یک VPN قابل اعتماد را با یک مرورگر واقعاً خصوصی ترکیب کنید.

7 بهترین مرورگر خصوصی در سال 2023

تصویر دو شخصیت اعطای مدال به بهترین مرورگرهای خصوصی.

استفاده از یک مرورگر مناسب برای حفظ حریم خصوصی می تواند راه زیادی را برای محافظت از ردیابی آنلاین ، نشت WebRTC و اثر انگشت مرورگر طی کند..

با این وجود هیچ بهترین مرورگر حریم خصوصی وجود ندارد ، زیرا نیازهای حریم خصوصی و اولویت ها بین کاربران متفاوت خواهد بود.

همه مرورگرهای خصوصی که در اینجا توصیه می کنیم هستند متن باز. آنها ارائه می دهند اعتماد به نفس حداقل در شرکتهای بزرگ فناوری, تنظیمات سفارشی, و محافظت فعال در برابر ردیابی آنلاین.

1Mozilla Firefox: بهترین مرورگر خصوصی “اصلی”

آیکون موزیلا Firefox

 • خصوصی ترین “مرورگر اصلی”.
 • شامل محافظت در برابر ردیاب های شخص ثالث است.
 • کاملاً منبع باز.
 • به روزرسانی های مکرر امنیتی را دریافت می کند.
 • برای حفظ حریم خصوصی بهینه نیاز به پیکربندی دارد.

پس از پیکربندی صحیح ، مرورگر Firefox از نظر عملکرد ، سهولت استفاده و حفظ حریم خصوصی بهترین گزینه در بازار است. می توانید خط مشی رازداری Firefox را در اینجا مشاهده کنید.

دو مورد عالی در مورد Firefox وجود دارد. اولین مورد این است که هست کاملاً منبع باز. دوم این است که هست بسیار قابل تنظیم.

از آنجا که منبع باز است ، فایرفاکس پایه و اساس بسیاری از مرورگرهای با محوریت حفظ حریم خصوصی را تشکیل می دهد. همچنین می توانید کد را بررسی کنید تا مطمئن شوید که Mozilla در مورد صحیح رفتار مرورگر صادق است.

برخلاف Chrome ، Opera یا Microsoft Edge ، Firefox به شما امکان می دهد شخصی سازی تنظیمات حریم خصوصی آن برای حذف کلیه telemetry (ارسال داده ها به موزیلا) و افزودنیهای شخص ثالث. این بدان معناست که حتی نسخه استاندارد Firefox یک مرورگر خصوصی بالقوه عالی است.

نحوه بهینه سازی Firefox برای حفظ حریم خصوصی

مهمترین چیزی که هنگام استفاده از نسخه اولیه Firefox باید به خاطر بسپارید این است که شما هستید تنظیمات خود را بهینه کنید برای حفظ حریم خصوصی.

اولین و مهمترین تغییری که باید هنگام بهینه سازی Firefox برای حفظ حریم شخصی ایجاد کنید غیرفعال کردن telemetry است – تنظیماتی که به مرورگر شما امکان می دهد داده های فنی را به Mozilla بازگرداند..

Firefox یک روند توسعه تعاملی دارد که از بازخورد کاربران استفاده می کند و شامل آزمایش های آزمایشی مانند Firefox Nightly و Firefox Developer Edition است. اگر می خواهید به پیشرفت Firefox کمک کنید ، اما اینها خصوصی نیستند ، بسیار عالی هستند.

برای غیرفعال کردن تله متری در Firefox:

 1. منوی تنظیمات یا تنظیمات را در گوشه سمت راست بالای صفحه خود انتخاب کنید.
 2. هدایت به اولویت ها >حریم خصوصی & امنیت > جمع آوری و استفاده از داده های Firefox.
 3. هر کادر در این بخش را بردارید.

تصویر تنظیمات تله متری Firefox.

نحوه غیر فعال کردن Telemetry در Firefox.

Firefox همچنین دارای ویژگی هایی است که می تواند ردیاب ها ، کوکی ها ، اثر انگشت و رمزنگاری را به نام Enhanced Tracking Protection مسدود کند..

برای فعال کردن حفاظت پیشرفته ردیابی در Firefox:

 1. منوی تنظیمات را در گوشه سمت راست بالای صفحه خود انتخاب کنید.
 2. به تنظیمات برگزیده بروید > حریم خصوصی & امنیت > حفاظت از ردیابی پیشرفته.
 3. حالت محافظت از خود را انتخاب کنید: دقیق ، استاندارد یا سفارشی.

در تجربه ما ، حالت “دقیق” برخی صفحات وب را خراب می کند ، اما به طور کلی کاملاً پایدار است.

تصویر محافظت از ردیابی مرورگر Firefox.

نحوه فعال سازی حفاظت از ردیابی در Firefox.

اگر با مشکلی روبرو شدید ، می توانید همیشه با فشار دادن نماد “سپر” در سمت چپ نوار URL ، مسدود کردن محتوا را برای سایت های خاص غیرفعال کنید..

همچنین می توانید موتور جستجوی پیش فرض خود را از Google به یک گزینه خصوصی دیگر تغییر دهید.

برای تغییر موتور جستجوی پیش فرض خود:

 1. منوی تنظیمات را در گوشه سمت راست بالای صفحه خود انتخاب کنید.
 2. به تنظیمات برگزیده بروید > جستجو کردن > موتور جستجوی پیش فرض.
 3. موتور جستجوی دلخواه خود را از منوی کشویی انتخاب کنید.
تنظیمات حریم خصوصی Firefox پیشرفته

سرانجام ، برخی از تنظیمات پیشرفته مهم وجود دارد که می توانید در منوی تنظیمات برگزیده پیشرفته Firefox به آنها دسترسی پیدا کنید.

برای تغییر این تنظیمات ، فقط نوع را تایپ کنید: در نوار آدرس خود پیکربندی کنید. enter را فشار داده و سپس بر روی “من خطر را می پذیرم” را کلیک کنید.

این شما را به منوی پیکربندی پیشرفته Firefox می برد.

نام اولویتی را که می خواهید تغییر دهید و به سادگی جستجو کنید دوبار کلیک کنید بر روی آن برای تغییر از True به False یا برعکس.

تصویر از منوی پیکربندی پیشرفته Firefox.

فهرست پیکربندی پیشرفته Firefox.

در اینجا لیستی از مهمترین تنظیمات حریم خصوصی پیشرفته Firefox آورده شده است:

نام اولویت
تنظیم کنید
اثر
media.peerconnection.enabled جعلی WebRTC را غیرفعال می کند – پروتکل ارتباطی در زمان واقعی که می تواند آدرس IP واقعی شما را نشت دهد.
privacy.resist چاپگر درست است، واقعی محافظت از اثر انگشت بومی Firefox را فعال می کند.
privacy.trackingprotection.fingerprinting.enabled درست است، واقعی محافظت از اثر انگشت اضافی را فعال می کند.
privacy.trackingprotection.cryptomining.enabled درست است، واقعی محافظت اضافی در برابر cryptominers ایجاد می کند.
privacy.firstparty.isolate درست است، واقعی انزوا شخص اول را فعال می کند. این بدان معنی است که از کوکی ها ، حافظه پنهان و موارد دیگر جلوگیری می شود تا شما را در دامنه های مختلف ردیابی کنند.
privacy.trackingprotection.enabled درست است، واقعی یک لیست فیلتر را برای مسدود کردن ردیاب های شناخته شده شخص ثالث امکان پذیر می کند.
geo.enabled جعلی Firefox از خدمات موقعیت مکانی Google برای یافتن موقعیت مکانی شما استفاده می کند. در این فرایند ، آن را به آدرس IP ، شناسه مشتری و اطلاعات مربوط به شبکه های WiFi در این نزدیکی می فرستد. با انتخاب نادرست می توانید این کار را به طور کامل خاموش کنید.
media.navigator.enabled جعلی از ردیابی وب سایت ها در مورد اطلاعات دوربین و میکروفون که در اثر انگشت استفاده می شود ، جلوگیری می کند.
network.cookie.cookieBehaviour 4 این تنظیم از 0 تا 4 اجرا می شود و خط مشی کوکی مرورگر را کنترل می کند. تنظیم آن در 0 به همه کوکی ها اجازه می دهد. بالاترین سطح محافظت ، 4 ، New Cookie Jar را قادر می سازد.
network.cookie.lifetimePolicy 2 این تنظیم مدت نگهداری کوکی ها را کنترل می کند. این کار را روی 2 تنظیم کنید تا کوکی ها در پایان هر جلسه حذف شوند.
network.dns.disablePrefetch جعلی از پیش تنظیم DNS از Firefox جلوگیری می کند. ترجیح دادن DNS می تواند بارهای سرعت را افزایش دهد اما خطرات کمی برای حفظ حریم خصوصی به همراه دارد.
network.prefetch-next جعلی از پیش تنظیم صفحات فایرفاکس جلوگیری می کند که فکر می کند ممکن است بازدید کنید. این مسئله خطرات حریم خصوصی مشابهی را برای تنظیم مجدد DNS ایجاد می کند.
webgl.disabled درست است، واقعی WebGL را غیرفعال می کند. WebGL می تواند در تکنیک های پیشرفته اثر انگشت مرورگر استفاده شود ، و همچنین یک خطر امنیتی بالقوه را نشان می دهد.
dom.event.clipboardevents.enabled جعلی از دانستن وب سایت ها هنگام کپی ، برش یا چسباندن محتوا جلوگیری می کند.
media.eme.enabled جعلی غیرفعال کردن محتوای HTML5 تحت کنترل DRM.
  พร็อกซีกับ VPN: ความแตกต่างคืออะไร

2Firefox Focus: بهترین مرورگر خصوصی تلفن همراه

نماد تمرکز Firefox.

 • مرورگر تلفن همراه رو به پایین.
 • سریع و بدون نیاز به پردازنده زیاد.
 • شامل گزینه های امنیتی پیشرفته است.
 • کوکی ها و تاریخچه را بعد از هر جلسه پاک می کند.

موزیلا روی آن کار کرده است برنامه های موبایل Firefox مدتی است که ، و Firefox Focus نتیجه آن است. Firefox Focus متناسب با آن طراحی شده است مسدود کردن آگهی و پیشگیری از ردیابی به صورت پیش فرض. استفاده از آن نیز بسیار آسان است.

مجموعه کاملی از گزینه های حفظ حریم خصوصی را پیدا خواهید کرد از جمله امکان مسدود کردن ردیاب های مختلف ، مسدود کردن قلم ها ، غیرفعال کردن JavaScript و حتی سفارشی سازی نوع کوکی ها که مسدود شده اند.

می توان برنامه را تنظیم کرد تا تصاویر را مسدود کند و محتویات مرورگر شما هنگام جابجایی بین برگه ها را مبهم کند. حتی می توانید آن را برای باز کردن قفل اثر انگشت خود تنظیم کنید.

اگر می خواهید تاریخ و کوکی ها را از جلسه فعلی خود حذف کنید ، به سادگی نماد سطل زباله را در پایین صفحه فشار می دهید.

فایرفاکس تمرکز فقط به شما امکان می دهد هر بار یک برگه باز شود, این بدان معنی است که تجربه مرور کاملاً متفاوت از آنچه که قبلاً استفاده می شدید است. از آنجا که خیلی کمرنگ شده است ، Focus همچنین یک تجربه مرور سریع را امکان پذیر می کند.

به طور کلی ، Firefox Focus تجربه ای متمرکز با حریم خصوصی عالی را ارائه می دهد – اما شاید شما تمایل به استفاده از آن نداشته باشید.

چگونه بهینه سازی فوکوس فوکوس برای حفظ حریم خصوصی

به طور پیش فرض ، فایرفاکس تمرکز دارد تله متری روشن شد. برای خاموش کردن آن باید مستقیماً به تنظیمات بروید.

در حالی که آنجا هستید ، سطح حریم خصوصی را با تنظیمات برگزیده خود تنظیم کنید. همانطور که با هر مرورگر فوق العاده خصوصی پیدا خواهید کرد ، فعال کردن همه محافظت ها این عادت را دارد که برخی وب سایت ها را بشکند یا آنها را به طرز عجیبی نمایش دهد.

3Waterfox: یک جایگزین مطمئن Firefox

آرم ظرف Waterfox

 • بر اساس کد منبع فایرفاکس.
 • نزدیک به هسته اصلی Firefox احساس کنید.
 • Telemetry برای حفظ حریم خصوصی محروم و افتخار کرد.
 • سازگار با پسوندهای Firefox.
 • به روزرسانی های امنیتی مکرر نسبت به Firefox را دریافت می کند.

گزینه دیگری برای بهینه سازی تنظیمات مرورگر Firefox استفاده از ‘چنگال Firefox‘- مرورگری که از مقطعی در متن توسعه از کد منبع باز Firefox جدا شده است. چندین چنگال Firefox وجود دارد که برای به حداکثر رساندن حریم شخصی کاربران وجود دارد.

دیگر چنگال های معروف Firefox شامل Pale Moon ، IceCat و Basilisk می باشد.

Pale Moon و Basilisk هر دو دارای اشکالات خاص خود هستند ، بنابراین ما برای این لیست روی Waterfox تمرکز کرده ایم.

Waterfox به روزرسانی های کاملاً مشابه با Firefox هسته را دریافت نمی کند ، این بدان معنی است همیشه به اندازه امن نیست به عنوان پسر عموی آتشین.

با این حال ، Waterfox است به طور پیش فرض برای حفظ حریم خصوصی بهینه شده است, اگر نمی خواهید تنظیمات Firefox خود را تغییر دهید ، این گزینه عالی خواهد بود. Waterfox کاملاً قابل تنظیم است ، از افزونه های میراث پشتیبانی می کند ، و دارای telemetry ، جمع آوری داده ها ، پروفایل های راه اندازی و کاشی های پشتیبانی شده به طور خودکار برداشته می شود.

Waterfox نسخه سیستم عامل و مرورگر خود را برای بررسی به روزرسانی ها ارسال می کند ، اما این نباید باعث نگرانی اکثر کاربران شود.

4GNUzilla IceCat: ساخته شده به طور کامل از “نرم افزار رایگان”

نماد GNUzilla

 • بر اساس کد منبع فایرفاکس.
 • ساخته شده از نرم افزار رایگان.
 • برای حفظ حریم خصوصی بهینه شده است.
 • عملکرد فداکاری ها.
 • فقط برای لینوکس موجود است.

با تکیه بر اصل “نرم افزار رایگان” ، IceCat بخشی از کار مجدد مجموعه موزیلا است که در اولویت قرار دارد حریم خصوصی و شفافیت.

به دلیل تعهد خود به نرم افزار رایگان ، IceCat فقط برای لینوکس در دسترس است. این بدان معنی است که گزینه ای برای کاربران Windows یا MacOS نیست.

IceCat براساس تعهد اخلاقی در ساخت و استفاده از نرم افزاری ساخته شده است كه هر كس برای بازرسی ، ویرایش و بازتولید حتی در هزینه های نرم افزاری نیز رایگان است..

این برنامه با چندین افزودنی ساخته شده است که برای به حداکثر رساندن حریم شخصی شما ، از جمله HTTPS Everywhere ، SpyBlock و Countermeprinting Fingerprinting طراحی شده است. این تضمین می کند که اتصال شما به وب سایت ها در هر زمان ممکن ایمن باشد و از ردیابی شخص ثالث و حتی اثر انگشت جلوگیری می کند.

IceCat همچنین با LibreJS ، افزودنی طراحی شده برای جلوگیری از اجرای جاوا اسکریپت اختصاصی در مرورگر شما و استخراج داده ها بدون اجازه.

از آنجا که IceCat نه تنها منبع باز بلکه همچنین رایگان است ، می توانید همه عناصر را بازرسی کنید از کد آن استفاده کرده و حتی آن را متناسب با تنظیمات برگزیده خود تغییر دهید. همچنین می توانید مطمئن باشید که تمام نسخه های آینده یا انواع مرورگر همان تعهد را نسبت به شفافیت حفظ می کنند.

مرورگر Tor: مرورگر کاملاً ناشناس

نماد مرورگر Tor

 • دسترسی به شبکه Tor ناشناس را اعطا می کند.
 • برای استفاده صحیح به برخی دانش فنی نیاز دارد.
 • ساخته شده در Firefox.
 • بسیار کندتر از گزینه های دیگر.
 • برای تورنت یا جریان کارآمد نیست.

مرورگر Tor یک نسخه اصلاح شده از Firefox است که به شما امکان دسترسی به شبکه Tor را می دهد و برای شما بهینه می شود حریم خصوصی و ناشناس بودن.

شبکه Tor شباهت هایی با VPN دارد. با این حال ، برخلاف VPN ، غیرمتمرکز است – بنابراین شما هرگز نباید به داده های خود به یک شرکت خصوصی اعتماد کنید.

اگر مراقب تور نیستید می توانید خطر کنید ناشناس بودن شما را تضعیف می کند و خود را در معرض آسیب پذیری قرار دهید نظارت مستقیم جنایی یا دولتی.

علاوه بر این ، شبکه Tor می تواند کمی کندتر از استفاده از یک مرورگر ساده تر با محوریت حفظ حریم خصوصی باشد.

در صورت استفاده صحیح ، Tor بهترین گزینه برای ناشناس ماندن کامل آنلاین است. گفته می شود ، ما توصیه می کنیم قبل از استفاده از Tor ، برخی تحقیقات را انجام دهید تا مطمئن شوید که این گزینه مناسب برای حفظ حریم خصوصی شما است. می توانید جزئیات کامل در مورد مرورگر Tor را در راهنمای Tor vs. VPN پیدا کنید.

چگونه در هنگام استفاده از Tor ناشناس بمانیم

استفاده صحیح از Tor دشوار نیست ، اما همیشه بصری نیست. این دو ضعف بزرگ دارد:

 1. تمایل به نشت اطلاعات قابل شناسایی در هنگام استفاده صحیح از آنها نیست.
 2. گره های خروج عمومی که می توانند از ترافیک شما بگذرند.

برای حفظ ناشناس بودن خود ، این مراحل اساسی را دنبال کنید:

 • هرگز وارد رسانه های اجتماعی یا حساب های ایمیلی نشوید که با استفاده از اینترنت شما در خارج از Tor مرتبط هستند.
 • جزئیات مربوط به هویت واقعی خود را ارسال نکنید.
 • همیشه از سایتهای امن HTTPS استفاده کنید.
 • از تأیید صحت دو مرحله ای تلفن همراه استفاده نکنید.
 • هرگز در مرورگر Tor torrent نکنید. این نشت آدرس IP را به خطر می اندازد ، اما همچنین شبکه را برای همه افراد درگیر به شدت کاهش می دهد.
 • از Google دور بمانید (گزینه های دیگر شامل DuckDuckGo ، Searx.me ، Qwant و صفحه شروع).

اگر کاملاً نسبت به حریم شخصی آگاه هستید ، به شما توصیه می شود از تمام صفحه جلوگیری کنید. هنگامی که پنجره مرورگر شما به صورت تمام صفحه است می تواند اطلاعاتی مانند وضوح صفحه و اندازه صفحه نمایش شما را فاش کند ، که جلسه شما را از دیگر کاربران Tor متمایز می کند و می تواند در اثر انگشت مرورگر کمک کند.

مرورگر 6Brave: یک رویکرد جایگزین برای تبلیغات

نماد مرورگر شجاع.

 • تبلیغات آنلاین را دوباره تصور کنید.
 • ساخته شده در Chromium.
 • کاملاً رایگان و منبع باز.
 • شامل فناوری ضد ردیابی است.
 • خصوصی ترین مرورگر موجود نیست.

Brave که توسط توسعه دهنده JavaScript ساخته شده است و پس از ترک موزیلا ، ساخته شده است ، Brave یک مرورگر با محوریت حفظ حریم خصوصی است که قصد دارد دوباره تبلیغات آنلاین سنتی را انجام دهد.

تبلیغات معمولی و ردیاب به طور پیش فرض مسدود شده است. در عوض ، شجاع تبلیغات خاص خود را نشان می دهد و کاربران را با رمزنگاری بومی خود به نام BAT پاداش می دهد. اگر می خواهید این پاداش ها را بپرسید ، باید آدرس ایمیل خود را تهیه کنید.

این آگهی ها بر اساس تاریخچه مرور شما سفارشی می شوند ، که بصورت محلی در مرورگر ذخیره می شوند و به Brave ارسال نمی شوند. برای علاقه مندان به حفظ حریم خصوصی واقعی ، حتی این ذخیره سازی محلی ممکن است علامت را پشت سر بگذارد.

مرورگر Brave همچنین سیستم “محافظ” قابل تنظیم خود را دارد که به کاربر اجازه می دهد به سرعت اقدامات امنیتی و حریم خصوصی مانند مسدود کردن اسکریپت, مسدود کردن تشخیص دستگاه و مسدود کردن کوکی در سطح سایت.

شجاع آزاد و منبع آزاد است که از منظر شفافیت دلگرم کننده است. کد منبع را می توانید در Github مشاهده کنید.

شجاع بدون بحث و جدال نیست. بنیاد مرورگر در Google Chromium است – پروژه منبع باز پشت مرورگر Google Chrome و Google Chrome OS. این یک نگرانی برای بسیاری از کاربران است.

بودن مبتنی بر Chromium با برخی از ناهنجاریهای حریم خصوصی همراه است. برای مثال غیرفعال کردن WebRTC امکان پذیر نیست. در حالی که Chromium اکنون منبع باز است ، هیچ تضمینی برای ادامه آن در آینده وجود ندارد.

برخلاف بسیاری از مرورگرهای دیگر موجود در این لیست ، این شرکت توسط یک شرکت نیز تولید می شود به دنبال کسب درآمد از تبلیغات, نه گروهی از علاقه مندان به حریم خصوصی داوطلب. شجاع به طور خودکار 15٪ از درآمد حاصل از تبلیغات خود را جیب می کند – ما به شما اجازه می دهیم تصمیم بگیرید که آیا این پروژه را تضعیف می کند یا نه.

Brave اطلاعات ناشناس خود را درباره کاربران خود جمع آوری می کند و این نمی تواند خاموش باشد. ادعا می کند که این اطلاعات از طریق تله متری نیست ، اما عدم کنترل کاربر از منظر حفظ حریم خصوصی در ارتباط است.

اگر برای تبلیغات خود به چشم انداز خود توجه داشته باشید و به این شرکت اعتماد کنید که بتواند آنرا عرضه کند ، Brave می تواند انتخاب خوبی باشد. با این حال ، اگر حفظ حریم خصوصی نکته اصلی نگرانی شماست ، گزینه های بهتری وجود دارد.

چگونه بهینه سازی شجاع برای حفظ حریم خصوصی

اگر از بازوی تبلیغاتی آن جلوگیری کنید ، شجاع می تواند یک مرورگر امن و محور بر حریم خصوصی باشد. حتی اگر به درستی پیکربندی شده باشد ، باز هم به همان اندازه مرورگرهای مبتنی بر Firefox کارآمد نیست.

اگر نگران حفظ حریم خصوصی هستید ، از ویژگی پاداش BAT دوری کنید – به طور پیش فرض خاموش است و توصیه می کنیم این راه را ادامه دهید.

اگر سیستم پاداش را قبلاً روشن کرده اید ، با کلیک کردن روی دکمه مثلث “پاداش” در گوشه سمت راست بالای مرورگر ، می توان آن را خاموش کرد..

تصویر تنظیمات پاداش مرورگر Brave.

نحوه غیرفعال کردن ویژگی پاداش های Brave.

7‘Ungoogled ‘Chromium: نزدیکترین گزینه برای Google Chrome

نماد مرورگر Chromium.

 • ساخته شده در Chromium ، که منبع باز است.
 • همه اتصالات به Google حذف شدند.
 • احساس بسیار مشابه Chrome.
 • سازگار با افزودنیهای Chrome.
 • به روزرسانی های امنیتی نیمه مکرر.

Chromium Ungoogled دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد: Google Chrome با هر بیت احتمالی Google خارج یا خاموش شود.

پروژه های Chromium پروژه های منبع باز پشت مرورگر Google Chrome و سیستم عامل Google Chrome هستند. در حالی که آنها منبع باز هستند ، اینگونه هستند هنوز توسط Google ساخته شده است.

مرورگرهای Chromium بطور پیش فرض اطلاعات را به Google ارسال می کنند. حتی با “Chromium” Ungoogled “، تأیید اینکه این ویژگی کاملاً خاموش شده باشد ، دشوار است.

Chromium Ungoogled به شما می دهد دسترسی به افزودنیهای طراحی شده برای Chrome. اگرچه این مفید است ، یادآوری می شود که افزودنیهای بیشتر شناسایی مرورگر شما را آسانتر می کند. علاوه بر این ، هر افزونه ای که نصب می کنید ، یک روش بالقوه برای Google و اشخاص ثالث برای جمع آوری داده های شما است.

به طور خلاصه ، فقط از افزودنی هایی که کاملاً به آنها اعتماد دارید استفاده کنید. می توانید در مورد این افزونه ها و افزونه های مرورگر بعداً در این راهنمای اطلاعات کسب کنید.

همچنین سایر مرورگرهای مبتنی بر Chromium نیز وجود دارند که می توان از آن جمله Iridium را در نظر گرفت. Iridium مجموعه مشابهی از اهداف با Ungoogled Chromium دارد ، اما معمولاً کمتری به روز می شود.

  چگونه آدرس IP خود را پنهان کنید: 4 روش ساده (به روز شده 2023)

بهترین "مرورگرهای VPN"

آرم های مرورگر VPN

چند مرورگر وجود دارد که ادعا می کنند قابلیت های کامل VPN.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، این به اصطلاح “مرورگرهای VPN” به طور معمول هستند پراکسی های تجلیل شده, کامل VPN نیست – این بدان معناست که آنها بهترین سطوح حفاظتی را ارائه نمی دهند.

تعریف دقیقی برای آنچه که یک مرورگر VPN را تشکیل می دهد وجود ندارد ، بنابراین نباید تصور کنید که آنها به شما حریم خصوصی ارائه می دهند. ما محبوب ترین گزینه های زیر را پوشش خواهیم داد.

 1. محبوب ترین “مرورگر VPN” احتمالاً مرورگر Opera است. با وجود محبوبیتش, اپرا نه VPN مناسب است و نه خصوصاً خصوصی است. توصیه می کنیم در صورت امکان از مرورگر Opera خودداری کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد دقیقاً دلیل ، می توانید از پرش به فصل ما در مرورگرهای محبوب پرهیز کنید.
 2. مرورگر Tenta یکی دیگر از “مرورگرهای VPN” است که فقط در Android موجود است. Tenta کاملاً منبع باز نیست و برای مرورگری که خود را با حریم خصوصی به فروش می رساند نگران کننده است. نسخه رایگان Tenta یک VPN کامل نیست, اگرچه Tenta “نسخه حرفه ای” را می فروشند. این خط مشی بدون ثبت اطلاعات است و از منظر امنیتی ، که هر دو مثبت هستند ، به روز نگه داشته می شود.
 3. Epic سومین مرورگر مشهور “VPN” است. حماسه منبع بسته است ، بنابراین سخت است بدانید دقیقاً چه کاری با داده های شما انجام می دهد. مانند اپرا و تنا فقط به عنوان یک پروکسی اجرا می شود ، نه به عنوان یک VPN کامل.

  Epic همچنین در هند مستقر است و سرورهایی در ایالات متحده وجود دارند – هیچ یک از این موارد برای حفظ حریم خصوصی صلاحیت خوبی ندارند. این مبتنی بر Chromium است و شواهدی وجود دارد که هنوز اطلاعات شما را به Google ارسال می کند.

ما نمی توانیم استفاده کامل از این مرورگرها را به طور کامل توصیه کنیم. حداقل باید با احتیاط از آنها استفاده کنید.

ما مشتاقانه منتظر رسیدن یک خوش ساخت, شفاف, و تاثیر گذار مرورگر VPN. تا آن زمان ، اصطلاح “مرورگر VPN” بیش از هر چیز دیگری عبارت بازاریابی است.

اگر می خواهید یک VPN سبک وزن در مرورگر خود داشته باشید ، بهترین گزینه استفاده از یک افزودنی قابل اعتماد VPN است ، اگرچه این موارد اغلب پروکسی هستند. ما راهنماهایی را برای بهترین افزودنیهای VPN برای Chrome و Firefox نوشتیم.

اگر به دنبال یک تجربه مرور خصوصی هستید که شامل VPN است ، توصیه ما این است که از “مرورگرهای VPN” خودداری کنید. شما باید یک VPN کامل و قابل اعتماد را در کنار یک مرورگر اول از حریم خصوصی به درستی پیکربندی کنید.

5 مرورگر وب محبوب برای جلوگیری از

تصویر یک شخصیت که از مرورگرهای خطرناک جلوگیری می کند.

برخی از پرطرفدارترین مرورگرهای موجود در بازار نیز تهاجمی ترین آنها هستند. اگر می خواهید به صورت خصوصی مرور کنید, از مرورگرهای زیر جلوگیری کنید به هر قیمتی:

1Google Chrome

نماد Google Chrome

Google Chrome محبوب ترین مرورگر جهان است. ممکن است استفاده از آن آسان باشد ، اما اگر اصلاً به حریم شخصی خود اهمیت می دهید شما نباید از Google Chrome استفاده کنید.

Google از طریق تبلیغات شخصی درآمد کسب می کند. این امر نیاز به مقادیر عظیمی از داده ها برای هدف قرار دادن افراد مناسب با تبلیغات مناسب دارد. Chrome منبع اصلی این داده ها است و تقریباً تقریباً همه کارهایی را که انجام می دهید ، ثبت می کند, حتی در حالت ناشناس.

بزرگترین مشکل Chrome این است که بخشی از اکوسیستم گسترده تر Google را تشکیل می دهد که در آن حجم عظیمی از داده های شما در معرض آن است مشاهده و ورود به سیستم. می توانید جزئیات نگران کننده را برای خودتان در خط مشی رازداری Google Chrome پیدا کنید.

“همگام سازی” تنظیمات مسئول ادغام بیشتر داده های شما است. اگر وارد یک حساب Google شوید ، به صورت پیش فرض فعال خواهد شد و تمام این اطلاعات را در سرورهای Google ذخیره می کند:

 • مرور تاریخ
 • نشانک ها
 • گذرواژه‌ها و اطلاعات تکمیل خودکار
 • تنظیمات و برنامه های افزودنی مرورگر

می توانید انتخاب کنید که از همگام سازی استفاده کنید یا خیر. با این حال ، حتی هنگامی که خاموش است ، نظارت Google گسترده است. چشم های Google در همه جا وجود دارد: in جستجوهای Google, که در ایمیل شما, بر YouTube, که در خدمات شخص ثالث و در تجزیه و تحلیل تقریباً در هر وب سایتی که بازدید می کنید.

با Google Chrome حفظ حریم خصوصی شما سخت تر از هر مرورگر دیگر است.

خط مشی رازداری در سطح شرکت Google اعلام کرده است که آنها داده ها را برای بهبود خدمات خود جمع می کنند:

ما اطلاعات را جمع آوری می کنیم تا خدمات بهتری را به همه کاربران خود ارائه دهیم – از فهمیدن چیزهای اساسی مانند زبانی که شما صحبت می کنید ، تا موارد پیچیده تری مثل تبلیغات که بیشترین استفاده را خواهید کرد ، افرادی که بیشتر برای شما آنلاین مهم هستند یا YouTube فیلم هایی که ممکن است دوست داشته باشید. “

بسیاری از این موارد مانند جمع آوری داده ها عمل خیرخواهی است ، اما حقیقت این است که این یک شرکت تبلیغاتی است که می تواند پول بیشتری بدست آور با استفاده از داده های پایگاه کاربر خود. خلاصه اینکه ، گوگل کاملاً نسبت به جمع آوری داده ها از شما بی امان است به هر طریقی ممکن است.

حتی وقتی وارد یک حساب Google نمی شوید ، Google از شناسه های منحصر به فرد متصل به مرورگر و دستگاه شما استفاده می کند. این ظاهرا برای حفظ ویژگی هایی مانند تنظیمات برگزیده زبان است ، اما در واقعیت ، به سادگی به Google امکان می دهد تا شما را ردیابی کند حتی وقتی وارد سیستم نشده اید.

خواه وارد حساب Google خود شوید یا نه ، Google می تواند داده های زیر را در تمام سیستم عامل های خود جمع کند:

 • نوع مرورگر & تنظیمات
 • نوع وسیله & تنظیمات
 • سیستم عامل
 • نام شبکه تلفن همراه
 • شماره تلفن
 • آدرس آی پی
 • فعالیت سیستم
 • خریدها
 • تاریخ & زمان تعامل
 • عبارات جستجو
 • فیلم هایی که تماشا می کنید
 • صوتی و صوتی (از ویژگی های صوتی)
 • لیستی از افرادی که با آنها ارتباط برقرار می کنید و محتوا را به اشتراک می گذارید
 • فعالیت سایتهای شخص ثالث یا برنامه هایی که از خدمات Google استفاده می کنند*
 • تاریخچه مرور Google Chrome
 • زنگ زدن & گزارش های پیام از خدمات Google

* شامل هر وب سایتی با استفاده از برنامه های Google یا پرونده های میزبانی شده در Google Libraries میزبان است.

تمام این داده ها در سیستم عامل ها جمع آوری شده و برای کشف “اسپم ، بدافزار و محتوای غیرقانونی” تجزیه و تحلیل می شوند. سپس از آن برای ارائه تبلیغات بسیار دقیق و شخصی استفاده می شود. می توانید ببینید چه مدت Google تمام این اطلاعات را در اینجا نگه می دارد.

گوگل همچنین از این اطلاعات برای توسعه برنامه ترجمه و نرم افزار تشخیص صدا از جمله سایر پروژه ها استفاده می کند.

چگونه داده های Google خود را بارگیری کنید

 1. روی نمایه کاربر خود کلیک کنید و “مدیریت حساب Google خود” را انتخاب کنید.
 2. ‘داده را انتخاب کنید & پنجره شخصی سازی در سمت چپ.
 3. به “بارگیری یا حذف اطلاعات” بروید..
 4. “بارگیری داده های خود” را انتخاب کرده و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

تصویر از تنظیمات برگزیده Google برای بارگیری داده های کاربر

چگونه داده های نمایه Google خود را بارگیری کنید.

اگر هنوز مشخص نبود ، ما به شما توصیه می کنیم تا حد امکان از خدمات Google خودداری کنید. این امر به ویژه در مورد مرورگر Google Chrome صادق است.

2Microsoft Internet Explorer & مایکروسافت لبه

آرم مایکروسافت لبه

از زمان ظهور Edge ، مایکروسافت کار جدیدی را برای مدرن سازی عملکرد و رابط کاربری مرورگر خود انجام داده است – در غیر اینصورت خصوصیات حریم خصوصی یا گزینه های سفارشی سازی.

شیوه های گردآوری داده های مایکروسافت با Google مقایسه نمی شود هنوز یک پناهگاه امن برای داده های شما نیست.

Edge اطلاعات مربوط به عادات مرور شما را در ابر و همچنین سایر اطلاعات مانند گذرواژه ها و نوشته های فرم را ذخیره می کند. گفته می شود ، همچنین دستورالعمل های ساده ای در مورد چگونگی مشاهده و پاکسازی این داده ها ارائه می شود.

Microsoft Edge همچنین دارای برخی فناوری DRM (مدیریت حقوق دیجیتالی) یکپارچه است که به طور خودکار مجوزهای رسانه را روی دستگاه شما تشخیص داده و در صورت عدم وجود این مجوزها ، دسترسی به محتوا را متوقف می کند. این از منظر حفظ حریم خصوصی غیر ضروری و مزاحم است.

برخی نیز وجود دارد حداقل و بی اثر فناوری ضد ردیابی موجود است.

به عنوان یک شرکت ، مایکروسافت برای جلب اعتماد کاربران خود هنگام محرمانه بودن ، کارهای بسیار کمی انجام داده است.

مرورگر 3Safari

آرم مرورگر سافاری

Safari در مقایسه با Chrome و Edge از برخی محافظت ها استفاده می کند ، اما هنوز برای حفظ حریم خصوصی انتخاب مناسبی نیست.

Safari کوکی های شخص ثالث را به طور پیش فرض مسدود می کند و همچنین از محافظت در برابر ردیابی سطح سایت برخوردار است. در حالی که این هر دو ابزار مفید هستند ، آنها Safari را به یک مرورگر خصوصی ایمن تبدیل نمی کنند.

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا شما نباید به داده های شما به اپل اعتماد کند. در مرحله اول ، اپل شریک برنامه PRISM NSA است ، به این معنی که اطلاعات را آزادانه به نظارت دولت می سپارد.

این پرونده همچنین محصور شده است که ظاهراً “حذف شده” صفری در حال مرور داده ها و جمع آوری تاریخچه مرور در حالی که کاربران در حالت خصوصی بودند.

خط مشی رازداری اپل اعلام کرده است که اطلاعات شخصی زیر را از کاربران خود جمع می کند:

 • نام
 • شناسه دستگاه
 • آدرس آی پی
 • شماره تلفن
 • آدرس ایمیل
 • آدرس پستی
 • تنظیمات برگزیده تماس بگیرید
 • اطلاعات مکان
 • اطلاعات کارت اعتباری
 • اطلاعات پروفایل اجتماعی رسانه ها
 • اطلاعات در مورد خانواده & دوستان
 • محتوا به اشتراک گذاشته شده از محصولات اپل

این اطلاعات پس از آن استفاده می شود که شرکت “ارزیابی کرده است که برای اهداف منافع مشروط توسط اپل ضروری است”.

تصویر سیاست حفظ حریم خصوصی اپل

لیست کامل شرایطی که اپل از داده های شما استفاده می کند شامل موارد زیر است:

 • برای کمک به ایجاد ، توسعه و بهبود محصولات ، خدمات و تبلیغات داخلی
 • برای جلوگیری از ضرر و مبارزه با کلاهبرداری
 • پیش نمایش فیلم های آپلود شده برای محتوای غیرقانونی
 • برای کمک به تأیید سن
 • برای تماس با شما در مورد خرید یا تغییر شرایط و ضوابط
 • برای ممیزی داخلی ، تجزیه و تحلیل داده ها و تحقیقات داخلی

برخی از کاربردهای واقعاً تکان دهنده نیز وجود دارد:

“اگر متقاضی موقعیتی در اپل هستید یا ما اطلاعات خود را در رابطه با نقش احتمالی در اپل دریافت می کنیم ، ممکن است از اطلاعات شما برای ارزیابی نامزدی شما و ارتباط با شما استفاده کنیم.”

این نشان می دهد که اگر شما در اپل کار می کنید یا قصد دارید در اپل کار کنید ، ممکن است از داده های شما برای نظارت بر فعالیت های شما استفاده کند.

این یک نمونه قابل توجه از اهمیت این موضوع است بر حریم خصوصی خود اصرار کنید – در بعضی مواقع حتی موارد اساسی مانند اشتغال شما ممکن است به آن بستگی داشته باشد.

Safari نسبت به سایر مرورگرها خصوصی تر است و این کاملاً بی اساس نیست. اپل تضمین می کند اطلاعات خود را به اشتراک نگذارید با اشخاص ثالث برای اهداف بازاریابی ، که این بیش از Google است. همچنین می توانید تبلیغات ردیابی اپل را در همه دستگاه های خود امتناع کنید.

این بدان معنا نیست که ردیاب های شخص ثالث نمی توانند داده های شما را جمع کنند. مشکوک داخلی اپل از داده های شما و همکاری با دولت ایالات متحده فقط باید کافی باشد تا شما را از دستگاه ها و سیستم عامل های خود دور نگه دارد.

اگر از Safari استفاده می کنید به شدت توصیه می کنیم یک مرورگر خصوصی تر را بارگیری کنید.

مرورگر 4Opera

آرم مرورگر اپرا

اپرا از مخلوط ساخته شده است بسته و متن باز اجزاء.

با تشکر از برخی بازاریابی هوشمندانه به عنوان “مرورگر VPN” ، بسیاری از مردم فکر می کنند که Opera یک مرورگر خصوصی است. این مورد نیست.

با وجود ادعاهای برعکس ، مرورگر Opera در واقع فقط یک پروکسی است ، نه یک VPN. همچنین در سال 2016 هک شد – اطلاعات شخصی و رمزهای عبور کاربران را افشا کرد. اپرا همچنین دارای برخی از مسائل تاریخی با آدرس های IP نشت WebRTC است.

مهمتر از همه ، سیاست حفظ حریم خصوصی اپرا ، بی توجهی کامل به حریم خصوصی و ناشناس بودن واقعی را نشان می دهد. سیاست حفظ حریم خصوصی این را بیان می کند اشخاص ثالث ممکن است داده های کاربر را پردازش کنند, اما اطلاعات کمی در مورد آنچه داده ها به اشخاص ثالث یا نحوه پردازش آن داده می شود ، می دهد.

با این حال ، اشخاص ثالثی را درگیر می کند:

 • فیس بوک SDK
 • برنامه ها
 • بستر تبلیغاتی DU
 • Yandex AppMetrica
 • Google AdMob
 • هدف من
 • خارج از مغز
 • Google Geolocation API
 • مادون قرمز
 • Leanplum

این لیست شامل چندین شرکت داده بزرگ – یعنی Google و Facebook – و همچنین برخی شرکت های بدون نام است که وب سایت های آنها حتی در HTTPS اجرا نمی شوند.

شما نمی توان اعتماد کرد این شرکت ها با حفظ حریم خصوصی یا امنیت داده شما. اتکاء اپرا به این پردازنده های داده های شخص ثالث کاملاً ادعاهایی که ممکن است درباره حریم خصوصی داشته باشد را تضعیف می کند.

مرورگر 5UC

آرم UCbrowser

UC Browser که توسط گروه Alibaba Group ساخته شده است ، در کشورهایی مانند چین ، هند و اندونزی یک مرورگر بسیار محبوب است. حتی در برخی از این بازارها از Google Chrome نیز فراتر است – اما برای کاربران اروپا و آمریکا عملاً ناشناخته است.

شواهد زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه UC Browser به هیچ وجه امن نیست. در حالی که بسیاری از مرورگرهای این لیست کارهای مشکوک با داده های شما انجام می دهند یا آن را با سازمان های دیگر به اشتراک می گذارند ، مرورگر UC دسترسی مجرمان را به راحتی در دست می گیرد..

اگر گزینه دارید, از مرورگر UC استفاده نکنید.

برنامه های افزودنی مرورگر برای حفظ حریم خصوصی & امنیت

تصویر نشان دادن مزایا و معایب برنامه های افزودنی مرورگر.اگر مرورگر شما شامل محافظت از حریم خصوصی بومی نیست مسدود کردن اسکریپت یا محافظت از ردیاب شخص ثالث, افزونه های رایگان و قابل اعتماد زیادی وجود دارد که می توانند به شما در دستیابی به هدفی مشابه کمک کنند.

برخی برنامه های افزودنی مرورگر وجود دارد که نمی توانید به آنها اعتماد کنید. این شامل Adblock Plus می شود که از طریق وب سایت ها می تواند آنها را در لیست سفید قرار دهد.

همه افزودنیهایی که توصیه می کنیم شفاف ، دارای حفظ اجتماع هستند یا توسط سازمانهایی مانند بنیاد الکترونیکی مرز (Frontier Electronic Frontier) ساخته شده اند ، که برای سودآوری اجرا نمی شوند. این بدان معنی است که شما می توانید به آنها اعتماد نکنید داده های خود را بفروشید یا به حریم خصوصی شما حمله کنید.

اگر می خواهید از یک برنامه افزودنی مرورگر VPN استفاده کنید ، به گزینه های برتر Chrome یا Firefox نگاهی بیندازید.

هیچ مدل مناسبی برای حفظ حریم خصوصی آنلاین وجود ندارد ، بنابراین باید بهترین رویکرد را برای شما بکار گیرید.

در نظر بگیرید که برنامه های افزودنی زیر را بارگیری کنید:

نام فرمت
عملکرد
مبدا uBlock uBlock Origin فقط تبلیغات را مسدود نمی کند بلکه ردیاب ها و سایت های مخرب را مسدود می کند. این کاربری برای کاربران با مهارت غیر فنی به راحتی قابل دسترسی است و تجربه مرور شما را ایمن تر و خصوصی تر می کند.
HTTPS در همه جا این برنامه افزودنی به عنوان همکاری بین پروژه Tor و بنیاد الکترونیکی Frontier (EFF) ، به سایت ها فشار می آورد تا در هر جا ممکن از HTTPS استفاده کنند.
نشانگر حریم خصوصی برنامه افزودنی دیگری که توسط EFF ایجاد شده است ، Privacy Badger ردیاب های نامرئی را شناسایی کرده و آنها را بطور خودکار مسدود می کند. به گونه ای طراحی شده است که به آسانی برای کاربر امکان پذیر باشد ، و بدون نیاز به پیکربندی دستی ، ردیاب های غیرمجاز را مسدود می کند.
Decentraleyes این وب سایت ها شامل پرونده هایی نیستند که توسط CDN های شخص ثالث (شبکه های تحویل محتوا) استفاده شوند. از آنجا که وب سایت ها به این منابع بسیار متکی هستند ، بسیاری از صفحات در صورت مسدود بودن ، به درستی نمایش نمی دهند. Decentraleyes به شما کمک می کند تا ضمن جلوگیری از از بین رفتن این صفحات ، از اشخاص ثالث خودداری کنید.
کوکی خودکارDelete این برنامه افزودنی به طور خودکار هر زمان که یک برگه را بستید ، کوکی ها را پاک می کند.
uMatrix uMatrix یک فایروال است که به شما امکان می دهد هر نوع ارتباطی را که مرورگر شما در صفحه وب ایجاد می کند روشن یا خاموش کنید. این شامل Javascript ، کوکی ها و افزونه ها است.
NoScript این یک افزونه Firefox است که مانع از اجرای Javascript ، Java ، Flash و سایر افزونه ها نمی شود ، مگر اینکه در وب سایت قابل اعتماد باشید. این افزودنی ، Firefox را خصوصی تر و ایمن تر می کند و مورد پسند ادوارد اسنودن است.
آفتابپرست Chameleon برای Firefox ایجاد شده است ، یک Spoofer عامل کاربر منبع باز است که به طور تصادفی به وب سایت ها و ردیاب ها می دهد تا پیگیری شما بین وب سایت های مختلف را برای آنها سخت تر کند..
CanvasBlocker این پسوند API های Javascript را مسدود می کند ، یکی از روش های بسیاری که وب سایت ها می توانند شما را از طریق مرورگر خود شناسایی کنند. شایان ذکر است که مسدود کردن برخی API ها ممکن است باعث شود شما حتی بیشتر از اجازه دادن به آنها در جمع باشید.
پی گیری Trace برای مبارزه با انواع تکنیک های پیشرفته اثر انگشت مبتنی بر صوتی ، WebGL ، WebRTC ، ردیابی نمایندگی کاربر ، اثر انگشت سخت افزاری و موارد دیگر طراحی شده است..

برنامه های افزودنی مرورگر می توانند در صورت انتخاب صحیح به محافظت از حریم خصوصی شما کمک کنند. مهم است که از نکات ایمنی زیر آگاهی داشته باشید:

 1. مراقب باشید که پسوندهایی را انتخاب کنید. برنامه های افزودنی مرورگر بارگیری شده از یک منبع یا برنامه نویس غیرقابل انکار ، می توانند با برنامه های جاسوسی و جمع آوری داده بارگیری شوند. همیشه تحقیقات خود را قبل از بارگیری برنامه افزودنی مرورگر – بخصوص یک نسخه رایگان – انجام دهید حتی اگر دارای رتبه بالایی باشند.
 2. مرورگر خود را با برنامه های افزودنی (حتی موارد خوب) اضافه نکنید.. هرچه افزودنیها یا افزونه های بیشتری نصب کنید ، برای شخص ثالث آسانتر می شود تا شما را آنلاین تشخیص دهند. دلیل این امر فرایندی است که نامیده می شود اثر انگشت مرورگر, که ما در فصل بعد با جزئیات بیشتری به آنها می پردازیم. به طور خلاصه ، هرچه مرورگر شما سفارشی تر شود ، از همه افراد آنلاین بیشتر متمایز خواهید شد.

بهترین سازش انتخاب است یک پسوند قابل اعتماد برای هر عنصر خصوصی که برای شما مهمتر است. این می تواند به معنای یک برنامه افزودنی برای مسدود کردن تبلیغات باشد و دیگری برای مسدود کردن اسکریپت های ردیابی یا CDN.

سعی کنید برنامه های افزودنی را با ابزارهای همپوشانی انتخاب نکنید و در کل به دو یا سه بچسبید.

اگر اولویت های حریم خصوصی مختلف زیادی دارید ، یک روش مفید ممکن است محاسبات مرورگر باشد که بعداً در این راهنما به تفصیل توضیح خواهیم داد..

اثر انگشت مرورگر چیست?

دستگاه شما اطلاعات دقیقی در مورد وب سایت های شما به وب سایت هایی که بازدید می کنید ارائه می دهد سیستم عامل, مرورگر, و سخت افزار. با هم ، این اطلاعات می توانند برای ایجاد “اثر انگشت” منحصر به فرد استفاده شوند. استفاده از این داده ها برای شناسایی و ردیابی کاربران به عنوان اثر انگشت مرورگر شناخته می شود.

مقامات ، تبلیغ کنندگان و ردیاب ها می توانند از تکنیک های اثر انگشت مرورگر یا “دستگاه اثر انگشت دستگاه” استفاده کنند فعالیت خود را در سراسر وب ردیابی کنید.

تصویر یک اثر انگشت ، اثر انگشت مرورگر را نشان می دهد.

بسیاری از اطلاعات موجود در اثر انگشت مرورگر شما بی معناست. با این حال ، هنگامی که این اطلاعات در کنار هم قرار می گیرند می توان برای شناسایی دقیق نگرانی از آنها استفاده کرد. پس از مونتاژ ، اثر انگشت دیجیتال شما به طور مداوم دقیق است.

با پیشرفت های اخیر در اثر انگشت کراس مرورگر ، این تکنیک اکنون قادر است 99٪ از زمان را با موفقیت کاربران شناسایی کند. این بدان معناست که حتی اگر شما می خواستید از اقدامات احتیاطی زیادی در مورد حفظ حریم خصوصی – از جمله استفاده از VPN و مسدود کردن کوکی ها – ردیاب ها همچنان می توانند از اثر انگشت شما برای شناسایی مجدد و کوکی مجدد دستگاه خود در هر بار مراجعه به وب سایت استفاده کنند..

اثر انگشت صوتی یکی دیگر از روش های نوشتن اثر انگشت است که ویژگی های پشته صوتی دستگاه شما را برای ارائه اطلاعات شناسایی نشده تر آزمایش می کند.

اگر هیچ گونه اقدامی برای پنهان کردن آن انجام ندهید ، اثر انگشت مرورگر شما شامل موارد زیر است:

 • نوع وسیله
 • نام سیستم عامل & نسخه
 • نام مرورگر & نسخه
 • نام موتور & نسخه
 • آدرس آی پی
 • جغرافیایی
 • ISP
 • تاریخ سیستم & زمان
 • اثر انگشت بوم
 • زبان
 • پیکربندی بلندگو
 • تعداد میکروفن
 • تعداد وب کم
 • نام کارت گرافیک & راننده
 • ساخت CPU
 • وضعیت باتری
 • حرکت دستگاه
 • روش اشاره دستگاه
 • عدد & نام قلم های موجود در دستگاه
 • برنامه های افزودنی مرورگر
 • آیا کوکی ها فعال هستند یا خیر
 • در صورت وجود حفاظت از ردیابی
 • اگر WebRTC فعال باشد
 • اطلاعات در مورد WebGL
 • وضوح صفحه و جهت گیری
 • اندازه پنجره مرورگر
 • این که آیا مرورگر به وب سایت های محبوب وارد شده است *
 • اطلاعات مربوط به Flash ، JavaScript و Active X

* شامل آمازون ، Craigslist ، Dropbox ، Expedia ، فیس بوک ، Github ، Google ، YouTube ، Instagram ، PayPal ، Pinterest ، Spotify ، Tumblr ، Twitch ، Twitter ، VKontakte.

پس از مراجعه متقابل ، تمام این اطلاعات می توانند جمع شوند تا نمایه ای منحصر به فرد برای هر کاربر وب ایجاد شود.

برای جمع آوری کامل اطلاعاتی که وب سایت ها و کوکی هایی که بارگیری می کنند می توانند در مورد شما مشاهده کنند ، می توانید به deviceinfo.me مراجعه کنید..

نحوه جلوگیری از چاپ اثر انگشت در مرورگر

اگر می خواهید واقعاً ناشناس بصورت آنلاین باشید ، می خواهید شبیه آن باشید تا حد امکان بسیاری از کاربران دیگر.

وب سایت هایی مانند AmIUnique یا Panopticlick می توانند تصور کنند که اثر انگشت شما بی نظیر است.

این خدمات برای درک این نکته که اثر انگشت مرورگر قدرتمند است ، بسیار عالی است ، اما نباید از آنها به عنوان پاسخ قطعی در مورد اینکه آیا می توانید اثر انگشت داشته باشید استفاده نکنید. آنها مرورگر شما را با نمونه ای متفاوت و قدیمی تر از داده مقایسه می كنند و همیشه 100٪ دقیق نخواهند بود.

خوشبختانه ، اکثر مرورگرهای خصوصی توصیه شده ذکر شده در این راهنما دارای برخی از محافظت در برابر اثر انگشت مرورگر هستند. این مرورگرها سعی می کنند با سلب اطلاعات اطلاعاتی که می خواهند ردیابها را در حد امکان ممکن قرار دهند.

لازم به یادآوری است که به هیچ وجه نمی توان اطلاعات ردیابی به ردیاب داد حتی بیشتر قابل شناسایی از آشکار کردن چیزی نسبتاً معمول است. علاوه بر این ، هر افزونه ای که نصب می کنید باعث می شود کمی بیشتر از جمعیت متمایز شوید و شناسایی ردیابها را برای شما راحت تر می کند.

به همین دلیل ، استفاده از سافاری در آیفون اپل در واقع یکی از بهترین راهها برای ضربات اثر انگشت است ، زیرا پیکربندی های آیفون بسیار شبیه به هم هستند. یک تجارت واضح در استفاده از آیفون وجود دارد: شما به جای آن ، اطلاعات شخصی خود را به Apple تحویل می دهید.

استفاده از یک مرورگر با محوریت حفظ حریم خصوصی با تنها چند افزونه به خوبی انتخاب شده بهترین روش برای به حداقل رساندن خطر اثر انگشت مرورگر بدون تسلیم فرم های دیگر از حریم خصوصی است.

جابجایی مرورگر چیست؟?

کاربران با ورود مکرر به چندین حساب در همان مرورگر ، حریم خصوصی آنلاین خود را تضعیف می کنند. این امر به سایتها اجازه می دهد تا مشخصات بسیار دقیق تری از شما ایجاد کنند ، و حتی به آنها امکان می دهد عادتهای جستجوی آنلاین شما را با یکدیگر مرتبط کنند هویت زندگی واقعی شما.

جابجایی مرورگر هنگام استفاده است مرورگرهای مختلف وب برای انواع مختلف فعالیت آنلاین. این به شما امکان می دهد فعالیت های مختلف را جداگانه نگه دارید و هر مرورگر را به مدل های تهدیدی مختلف سفارشی کنید.

یک نمونه راه اندازی برای جابجایی مرورگر عبارت است از:

 • مرورگر 1 (به عنوان مثال Firefox): وارد حساب های آنلاین خود شوید. مورد استفاده برای دسترسی به هر چیزی که نیاز به رمز عبور داشته باشد و چیز دیگری نیست.
 • مرورگر 2 (به عنوان مثال Firefox Focus): تنظیم کنید تمام کوکی ها و سابقه را بعد از هر جلسه حذف کنید. برای مرور عمومی استفاده می شود.
 • مرورگر 3 (به عنوان مثال Tor): برای کلیه حریم خصوصی و ناشناس بودن تنظیم شده است.

اگر بهترین حفظ حریم خصوصی را می خواهید ، برای فعالیتهای مختلف از مرورگرهای مختلف استفاده کنید.

«حالت مرور خصوصی» شما را حفظ خواهد کرد?

مرور خصوصی یا حالت “ناشناس” موجب تغییر رفتار مرورگر شما خواهد شد ، آیا از Google Chrome ، Firefox ، Safari یا هر مرورگر دیگری استفاده می کنید – اما این راه را تغییر نخواهد داد رایانه های دیگر رفتار كردن.

تصویر حالت ناشناس google chrome

وقتی در یک پنجره عادی مرور می کنید ، مرورگر وب شما داده های مربوط به سابقه مرور شما را بصورت محلی ذخیره می کند. این داده ها شامل موارد زیر است:

 • وب سایتهای بازدید شده
 • کلوچه ها
 • داده های فرم
 • تاریخچه بارگیری
 • جستجوها
 • صفحات وب ذخیره شده

هرکسی که به رایانه و مرورگر شما دسترسی دارد می تواند بعداً در این اطلاعات گیر بیفتد.

هنگامی که حالت مرور خصوصی را فعال می کنید – همچنین به عنوان حالت ناشناس شناخته می شود – مرورگر وب شما این اطلاعات را ذخیره نمی کند. ممکن است برخی از داده ها مانند کوکی ها برای مدت زمان مرور خصوصی حفظ شوند و پس از بسته شدن پنجره مرورگر بلافاصله دور ریخته شوند.

حالت مرور خصوصی باعث می شود هرگونه آهنگ مشهود روی رایانه باقی بماند. همچنین از استفاده وب سایتها از کوکی ها برای ردیابی بازدیدهای شما جلوگیری می کند. با این حال ، مرور شما است کاملاً خصوصی یا ناشناس نیست هنگام استفاده از حالت مرور خصوصی.

مرور خصوصی یا “حالت ناشناس” فقط روی رایانه شما تأثیر می گذارد. به رایانه های دیگر ، سرورها یا روترها نمی گوید که سابقه مرور شما را فراموش کنند. ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) می خواهد هنوز هم می توانید همه وب سایت هایی که بازدید می کنید را ببینید. اگر ترافیک شما از طریق شبکه شرکتی یا مدرسه ای عبور کند ، کارفرمای یا مدرسه شما هنوز می تواند فعالیت شما را ببیند.

به طور خلاصه ، حالت مرور خصوصی:

 • بعد از اتمام جلسه ، سابقه خود را حذف کنید
 • تمام کوکی ها یا داده های سایت را در پایان جلسه حذف کنید
 • هیچ اطلاعاتی از فرم را در مرورگر ذخیره نمی کند

حالت مرور خصوصی نخواهد بود:

 • فعالیت یا هویت خود را کاملاً از وب سایتهایی که بازدید می کنید مخفی کنید
 • فعالیت خود را از ISP مخفی کنید
 • از نگه داشتن کلیه سوابق فعالیت خود در رایانه جلوگیری کنید
 • فعالیت خود را از مدرسه یا کارفرمای خود مخفی کنید

فایده اصلی حالت مرور خصوصی این است که به شما امکان می دهد در اینترنت مرور کنید بدون اینکه اثری از فعالیت خود را در خود مرورگر بگذارید. همچنین به شما امکان می دهد بدون ورود به حساب Google خود ، به وب سایتهایی مانند Google یا YouTube دسترسی پیدا کنید.

حالت خصوصی شما را ناشناس نخواهم کرد, و برخی از داده ها هنوز هم می توانید در رایانه شما ذخیره شود.

اگر می خواهید واقعاً شخصی باشید ، باید از یک مرورگر با محوریت حفظ حریم خصوصی در کنار یک VPN قابل اعتماد استفاده کنید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  ห้าตา, เก้าตา, 14 ตาและอื่น ๆ : สิ่งที่คุณต้องรู้เกี่ยวกับเขตอำนาจศาล VPN