ExpressVPN و NordVPN دو محبوب ترین VPN هستند و به طور مداوم به عنوان دو VPN برتر ما رتبه بندی می شوند. با کمی تفاوت بین این دو ، تفاوت چیست؟ و کدام VPN بهتر است?

ExpressVPN در مقابل BestVPN

ما هر دو سالها ExpressVPN و NordVPN را به طور گسترده آزمایش کرده ایم ، بنابراین هر دو را خوب می شناسیم.

فقط می خواهید بدانید که بهترین VPN چیست؟ ExpressVPN در تست ما نمره ای کسب کرده است که 0.1 امتیاز بالاتر از NordVPN است.

اگرچه این کافی است که به آن رتبه ی اول را بدست آوریم ، به این معنی نیست که ExpressVPN به طور قطعی بهتر از NordVPN برای هر کاربر است.

هر VPN قدرت و ویژگی های منحصر به فردی دارد. می خواهید بدانید که بهترین انتخاب برای شما کدام است؟ ما تفاوتهای زیر را بررسی کرده ایم.

Contents

سرعت & قابلیت اطمینان

ExpressVPN
NordVPN

دانلود 85 مگابیت در ثانیه 91 مگابیت در ثانیه
بارگذاری 91 مگابیت در ثانیه 86 مگابیت در ثانیه
تاخیر 8ms 5ms
افت متوسط 11٪

بارگیری ، آپلود و پینگ در ارتباط محلی (انگلستان به انگلیس) ExpressVPN و NordVPN است

تا آنجا که به سرعت مربوط می شود ، ExpressVPN پیشرو است. ما فهمیدیم که NordVPN می تواند سرعت محلی بهتری داشته باشد ، اما اتصال به سرورهای دورتر ExpressVPN را واقعاً عملکرد NordVPN را نشان می دهد.

به عنوان مثال ، اتصال از انگلستان (جایی که ما در آن مستقر هستیم) سرعتهای زیر را به ما داد:
ExpressVPN

  • آلمان: 79 مگابیت در ثانیه (دانلود) & 66 مگابیت در ثانیه (بارگذاری)
  • ایالات متحده آمریکا: 77 مگابیت در ثانیه (دانلود) & 40مگابیت در ثانیه (بارگذاری)
  • سنگاپور: 73 مگابیت در ثانیه (دانلود) & 22 مگابیت در ثانیه (بارگذاری)
  • استرالیا: 59 مگابیت در ثانیه (دانلود) & 1 مگابیت در ثانیه (بارگذاری)

NordVPN

  • آلمان: 78 مگابیت در ثانیه (دانلود) & 77 مگابیت در ثانیه (بارگذاری)
  • ایالات متحده آمریکا: 47 مگابیت در ثانیه (دانلود) & 66 مگابیت در ثانیه (بارگذاری)
  • سنگاپور: 12 مگابیت در ثانیه (دانلود) & 6 مگابیت در ثانیه (بارگذاری)
  • استرالیا: 22 مگابیت در ثانیه (دانلود) & 3 مگابیت در ثانیه (بارگذاری)

اتصالات قابل اعتماد و سریع آن در سرتاسر جهان ، ExpressVPN را از همه رقابتها جدا می کند ، نه فقط NordVPN.

مکان سرور

ExpressVPN
NordVPN

کل کشورها 94 60
کشورهایی با انتخاب سطح شهر 10 5
کل سرورها 3،000+ 5،600+

مکانهای سرور جهانی NordVPN و ExpressVPN

هر دو NordVPN و ExpressVPN تعداد چشمگیر سرورهای VPN را در بین تعداد زیادی از کشورها دارند. اما ExpressVPN به تعداد بیشتری از سرورها در کشورهای بیشتری و همچنین گزینه های خاص تر در سطح شهر در دسترس است – دو برابر شماره پیشنهادی از NordVPN.

از طرف دیگر ، NordVPN دارای یک شبکه سرور بسیار بزرگتر است ، و بیش از 5،600 سرور دارای 3،000 به علاوه ExpressVPN هستند.

تفاوت تعداد سرورها ممکن است زیاد به نظر برسد ، اما با این تعداد بعید است که متوجه آن شوید. در مورد مکانهای خاص ، تأثیر کاملاً به نیازهای شما بستگی دارد. در صورت نیاز به دسترسی به مکان های خاص ، توصیه می کنیم قبل از عضویت در هر یک از لیست های سرورهای ExpressVPN و NordVPN را جستجو کنید..

تا همین اواخر NordVPN مکان دوم سرور را نیز در انگلستان ، منچستر ارائه می داد ، اما با استناد به مسائل مربوط به عملکرد ، آن را حذف کرده است. در جای خود ، NordVPN سرورهای اضافی لندن را اضافه کرد.

جریان & تورنت

ExpressVPN
NordVPN

نتفلیکس آره آره
iPlayer بی بی سی آره آره
آمازون نخست فیلم آره آره
هولو آره آره
سرورهای جریان نه نه
تورنت & P2P آره آره
HBO آره آره

دسترسی NordVPN و ExpressVPN به سایتهای جریان

آیا ExpressVPN یا NordVPN به شما امکان می دهد Netflix را تماشا کنید? آنها هر دو انجام می دهند.

برای پخش در اکثر دستگاه ها ، NordVPN و ExpressVPN راه دسترسی بیشتری به سایتهای پخش کننده مانند Netflix ، BBC iPlayer ، Hulu ، HBO ، Amazon Prime Video و موارد دیگر دارند..

هیچ یک به سرورهای جریان اختصاصی اختصاص داده نشده است ، اما آنها واقعاً به آنها احتیاج ندارند زیرا اکثر سرورهای ایالات متحده و انگلیس کاملاً کار می کنند. اگر تا به حال در پیدا کردن سرور مناسب مشکل دارید ، خدمات مشتری به شما کمک می کند.

هر دو ایرادات جزئی خود را در این زمینه دارند ، اگرچه: ExpressVPN تلاش می کند از طریق انگلستان به iPlayer دسترسی پیدا کند ، در حالی که NordVPN در صورت نصب در سطح روتر دسترسی به جریان بسیار ضعیفی دارد..

در حالی که ExpressVPN عدم دسترسی به iPlayer از انگلیس می تواند ناخوشایند باشد ، همه کاربران انگلستان باید این کار را انجام دهند ، خاموش کردن VPN یا تقسیم iPlayer تونل در خارج از VPN ، و آنها دسترسی کاملی به iPlayer دارند..

با این وجود عدم توانایی جابجایی با NordVPN نصب شده در سطح روتر ، به طور بالقوه بسیار ناراحت کننده است و در واقع توانایی شما در استفاده از آن را با دستگاه هایی مانند Apple TV محدود می کند..

این یک برنامه بسیار خاص است ، اما اگر بخواهید از VPN خود استفاده کنید ، یک معامله گر است.

دور زدن سانسور

تامین کننده
ExpressVPN
NordVPN
در چین کار می کند آره بله (اما کمتر اوقات)
در روسیه کار می کند آره آره
در ایران فعالیت می کند آره آره
در ترکیه کار می کند آره آره
ابزار انسداد آره آره

ExpressVPN و توانایی NordVPN در دور زدن سانسور

هر دو این VPN ها در کشورهایی که سانسور تهاجمی دارند ، مانند ترکیه یا ایران ، با ابزارهای احتقان داخلی خود برای دور زدن دیوارهای آتش ملی ، به خوبی کار می کنند..

ExpressVPN وقتی بزرگترین چالش در سانسور VPN است ، بزرگ فایروال چین ، ExpressVPN در صدر قرار دارد. با تشکر از تلاش قابل توجه ، آن را به عنوان بهترین VPN برای جلوگیری از شناسایی توسط سانسور چینی باقی می ماند.

NordVPN نیز در چین کار می کند ، اما از زمان سرکوب VPN در چین ، دارای سازگاری کمتری است. ما می دانیم که برخی از کاربران در اتصال به NordVPN در چین مشکل داشتند. ابزار انسداد آن از طریق iOS نیز در دسترس نیست ، بنابراین کاربران آیفون ممکن است برای حفظ امنیت خود تلاش کنند.

رمزگذاری & امنیت

ExpressVPN
NordVPN

پروتکل های VPN IKEv2 / IPSec، L2TP، OpenVPN، PPTP، SSTP IKEv2 / IPSec ، OpenVPN
رمزگذاری AES-256 AES-256
کلید کشتار آره آره
محافظت در برابر نشت DNS، IPv6، WebRTC DNS، IPv6، WebRTC
شخص ثالث DNS آره آره
IPv6 مسدود مسدود

ویژگی های رمزگذاری و امنیتی ExpressVPN و NordVPN

ExpressVPN با ابزار عالی انتخاب پروتکل خودکار ، در صدر قرار دارد. تا زمانی که این ویژگی را فعال کنید ، VPN بهترین پروتکل امن را انتخاب می کند.

NordVPN به تازگی بهبود یافته است ، و سوئیچ های جابجایی آسان را در برنامه های خود ارائه می دهد تا بین پروتکل های رمزگذاری تغییر کند ، اما ExpressVPN هنوز انتخاب بیشتری ارائه می دهد.

غیر از این ، این یک تماس تنگاتنگ بین دو ارائه دهنده VPN است زیرا هر دو دارای ویژگی های پیشرفته بسیار خوبی هستند.

به عنوان مثال ExpressVPN یک گزینه تونل زنی تقسیم شده فراهم می کند ، که به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید کدام برنامه ها به VPN وصل شوند ، و کدام یک.

از طرف دیگر ، NordVPN به شما امکان می دهد تا ترافیک وب خود را از طریق دو سرور مختلف VPN مسیریابی کنید تا یک لایه اضافی از رمزگذاری (که آن را Double VPN می نامد) تهیه کنید..

هردو اتصالات IPv6 را مسدود می کنند و از خطرات احتمالی IP یا DNS محافظت می کنند. NordVPN اظهار داشته است که در آینده پشتیبانی از IPv6 را معرفی می کند ، اما ما انتظار داریم که ExpressVPN همان کاری را انجام دهد که سرانجام پروتکل در جریان اصلی قرار گیرد..

خط مشی ورود به سیستم & صلاحیت قضایی

نقشه حاشیه نویسی که مکانهای NordVPN و ExpressVPN را به تصویر می کشد

ExpressVPN
NordVPN

سیاهههای مربوط به اتصال آره آره
گزارش فعالیت نه نه
صلاحیت قضایی جزایر ویرجین انگلیس پاناما
ممیزی خارجی ژوئیه 2023 نوامبر 2023

خط مشی ها و صلاحیت های ورود به سیستم ExpressVPN و NordVPN

هر دو VPN برای تأیید خط مشی های ورود به سیستم ، تحت نظارت ممیزی های خارجی قرار گرفته اند ، NordVPN توسط PwC در نوامبر 2023 و ExpressVPN همچنین توسط PwC در ژوئیه 2023.

این ممیزی ها استانداردی دلگرم کننده برای صنعت تعیین می کنند ، اما فقط تأیید می کنند که ارائه دهندگان VPN آنچه را که در سیاست ورود به سیستم می گویند انجام می دهند ، نه قدرت این سیاست های ورود به سیستم.

خط مشی ورود به سیستم NordVPN موارد زیر را شامل می شود:

تصویری از خط مشی ورود به سیستم NordVPN

و ExpressVPN موارد زیر را ادعا می کند:

تصویری از خط مشی ورود به سیستم ExpressVPN

هیچ یک از این بیانیه ها تصویر کامل را پوشش نمی دهند. هر دو VPN برخی داده ها را نگه می دارند ، اما ماهیت و دامنه آن داده ها یکسان نیست.

به منظور محدود کردن تعداد اتصالات از یک کاربر جداگانه ، NordVPN نام کاربری و جدول زمانی هر اتصال را برای مدت زمان جلسه ذخیره می کند ، اما این داده ها در مدت 15 دقیقه از قطع شدن پاک می شوند..

ExpressVPN اطلاعات کمی بیشتر – تاریخ اتصال ، انتخاب محل سرور و مقدار کل داده ها را ذخیره می کند – و در حال حاضر مشخص نیست چه مدت این داده ها نگهداری می شوند. به خاطر همین, ما NordVPN را به عنوان ارائه دهنده بدون گزارش طبقه بندی می کنیم ولی مشاهده ExpressVPN به عنوان سقوط کمی از عنوان معتبر.

با این وجود هیچ یک از اطلاعات جمع آوری شده از نظر شخصی قابل شناسایی نیستند ، و هر دو ارائه دهنده VPN در حوزه های حقوقی با حریم خصوصی قرار دارند (جزایر ویرجین بریتانیا برای ExpressVPN و پاناما برای NordVPN) ، که نیازی به آنها را برای ذخیره هر نوع اطلاعات کاربر ندارد..

سازگاری & راحتی در استفاده

ExpressVPN
NordVPN

برنامه های دسک تاپ ویندوز ، مک ، لینوکس ویندوز ، مک ، لینوکس
برنامه های تلفن همراه iOS ، Android iOS ، Android
اپلیکیشن های دیگر Android TV ، Amazon Firestick Android TV ، Amazon Firestick
پشتیبانی روتر آره آره
روترهای از پیش تنظیم شده آره آره
برنامه های افزودنی مرورگر کروم ، فایرفاکس ، سافاری Chrome ، Firefox

سازگاری دستگاه ExpressVPN و NordVPN

NordVPN و ExpressVPN هر دو بازار را در سازگاری وسیع دستگاهها هدایت می کنند. هر دو برنامه برای همه سیستم عاملهای اصلی دارند. هردو دارای پشتیبانی روتر نیز هستند.

ExpressVPN و NordVPN هر دو پسوند مرورگر دارند ، اما رویکردهای بسیار متفاوتی دارند.

برنامه افزودنی ExpressVPN واقعاً یک کنترلر است و برای کار آن به برنامه دسک تاپ احتیاج دارید – بنابراین آنقدرها که فکر می کنید سبک نیست. ما دوست داریم که بتوانید VPN را از طریق پنجره مرورگر خود کنترل کنید ، اما یک برنامه معمولی نیست.

جایگزین ارائه شده توسط NordVPN به عنوان یک مستقل کار می کند ، اما در واقع یک پروکسی است ، نه یک VPN و به شما محافظت کامل نمی دهد.

NordVPN دارای رابط کاربری آسان و کاربر پسند است و نقشه های تعاملی سرورهای آنها را نشان می دهد. این یک حیله زیبا است که لزوماً به رویکردهای استخوان لخت تر ExpressVPN اضافه نمی کند ، اما مطمئناً چیزی را تفکیک نمی کند.

تصویری از رابط کاربری NordVPN

برنامه کامپیوتر NordVPN

وقتی صحبت از گزینه های پیشرفته می شود ، دو ارائه دهنده VPN رویکردهای مختلفی را اتخاذ می کنند. ExpressVPN تنظیمات خود را در یک پنجره گزینه های جداگانه قرار می دهد ، در حالی که NordVPN از یک برگه و طراحی ضامن استفاده می کند.

تصویری از برنامه ExpressVPN برای رایانه شخصی

ExpressVPN برنامه PC و فهرست گزینه ها

همه برنامه های ExpressVPN دارای یک سوئیچ روشن / خاموش بزرگ و سایر موارد در پنجره اصلی خود هستند. رابط کاربری اصلی در دستگاه ها تقریباً یکسان است ، در حالی که NordVPN بسیار قابل توجه است.

به عنوان مثال ، این بدان معنی است که زبانه های NordVPN در آیفون مورد آزمایش ما احساس خستگی ناپذیری دارند ، اما نه گوشی اندرویدی ما.

برنامه های Android و iPhone NordVPN در کنار هم هستند

برنامه های NordVPN Android (سمت چپ) و iOS (سمت راست) کنار هم هستند

صرف نظر از این ، برنامه های هر دو ارائه دهنده VPN در تمام دستگاه ها بسیار بصری است – حتی اگر آنها رویکردهای متفاوتی را طی کنند.

پشتیبانی مشتری

ExpressVPN
NordVPN

چت زنده 24/7 24/7
پشتیبانی ایمیل آره آره
پشتیبانی تلفن نه نه
پایگاه دانش آنلاین آره آره
راهنماهای تنظیم آره آره
مواد ویدئویی آره آره

گزینه های پشتیبانی مشتری ExpressVPN و NordVPN

این ما را به سمت پشتیبانی مشتری سوق می دهد ، که هر دو ارائه دهنده نیز از آن برتری دارند.

ExpressVPN و NordVPN هر دو دارای راهنمای آنلاین جامع هستند ، که بخشی از این کاربرد در طیف گسترده ای از دستگاه ها بسیار آسان است. آنها همچنین ایمیل و چت زنده 24/7 دارند که هر دو ارائه دهنده آن بسیار مفید هستند.

این ارائه دهندگان هر دو از نظر مواد خدمات به مشتری در دسترس هستند ، و گردن و گردن می روند ، به طور گاه به گاه یک نفر از مواد آنلاین قوی تر برای یک موضوع خاص استفاده می کند. هیچکدام از آنها از پشتیبانی تلفنی برخوردار نیستند که در صنعت بسیار استاندارد است.

با بیان همه اینها ، ExpressVPN فقط در اینجا پیروزی را مدعی است زیرا چت زنده 24/7 آن به طور مداوم سریعتر و راحت تر است – در صورتی که فقط.

قیمت & ارزش

ExpressVPN
NordVPN

تنها ماه 12.95 دلار 11.95 دلار
شش ماه 9،99 دلار N / A
12 ماه 6.67 دلار $ 6.99
دو سال N / A $ 4.99
سه سال N / A 3.49 دلار

هزینه ماهانه NordVPN و ExpressVPN برای برنامه های قیمت گذاری با طول های مختلف

مگر اینکه مایل به عضویت در اشتراک سه ساله VPN نباشید ، بین قیمت گذاری ExpressVPN و NordVPN زیاد نیست.

آنها دو بزرگترین VPN در کره زمین هستند و قیمتی با آن دارند. با اشتراک های کوتاه تر ExpressVPN و NordVPN ارزانترین VPN در خارج نیستند بلکه مطمئنا گرانترین آنها نیستند.

ExpressVPN در حال حاضر معامله ای را انجام داده است که سه ماه بصورت رایگان با اشتراک 12 ماهه به شما می دهد ، که ارزش بسیار خوبی دارد.

اشتراک های طولانی تر جایی است که واقعاً NordVPN تفاوت خود را با یکدیگر متفاوت می کند. برای کسانی که از انجام تعهد سه ساله خوشحال هستند ، NordVPN برنده واضح است: برنامه سه ساله این کشور صرفه جویی گسترده ای را به همراه دارد – 70٪ تخفیف. قیمت پایین ماهانه فقط 3.49 دلار آن را به بهترین ارزش VPN در دسترس تبدیل می کند ، و VPN شماره یک ارزان ما نیز.

این یک تعهد کوچک نیست ، و باید برای بسته سه ساله 125.64 دلار پیش پرداخت کنید.

جمع بندی & حکم

نزدیک است ، اما ExpressVPN ادعای پیروزی را به عنوان VPN بهتر در سال 2023 دارد.

NordVPN در خط مشی ورود به سیستم و قیمت بهتر عمل می کند ، اما ExpressVPN ابتدا با سرعت بالا ، دور زدن سانسور ، رمزگذاری ، پشتیبانی از مشتری و جریان برای اولین بار است..

به گفته این ، اگر خود را با برچسب قیمت کنار گذاشته اید: NordVPN را در برنامه طولانی تر برای بهترین ارزش VPN در بازار قرار دهید..

اگر هنوز فکر خود را مطرح می کنید ، می توانید یک بررسی کامل از هر VPN را در بررسیهای کامل ExpressVPN و NordVPN ما پیدا کنید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  روتر VPN چیست و چگونه کار می کنند؟