Tor و VPN هر دو قول می دهند شما را ناشناس بصورت آنلاین نگه دارند ، اما واقعاً چقدر خصوصی هستند؟ دریابید که Tor چگونه کار می کند ، چگونه ایمن بمانید ، و چگونه مقایسه می کنید با VPN در این راهنمای جامع Tor در مقابل VPN.

تصویری از دو شخصیت که بین یک سپر VPN و یک پیاز Tor انتخاب می کنند.

Tor و VPN مشترکات زیادی دارند. هردو قول می دهند به شما اجازه دهند از وب بطور ناشناس استفاده کنید ، هر دو به طور فزاینده ای محبوب هستند ، و هر دو اغلب به اشتباه سوء تفاهم می شوند.

اما واقعاً چه چیزی Tor Tor را از خدمات VPN جدا می کند؟ آیا استفاده از مرورگر Tor بی خطر است؟ و کدام گزینه برای حفظ حریم خصوصی آنلاین بهتر است?

در این راهنما به تمام سؤالاتی که در مورد خدمات Tor و VPN دریافت کرده ایم پاسخ خواهیم داد. ما توضیح خواهیم داد چگونه کار می کنند, چگونه با خیال راحت به Tor دسترسی پیدا کنید, و مزایا و معایب از هر دو.

اگر می دانید Tor چگونه کار می کند ، می توانید مستقیماً به مقایسه مستقیم ما با Tor در مقابل VPN بپردازید. از طرف دیگر ، می توانید به بخش های ما در مورد چگونگی استفاده از Tor و چگونه با استفاده از Tor ایمن بمانید.

تور چیست؟?

شبکه Tor - که معمولاً فقط به عنوان "Tor" خوانده می شود - یک سیستم منبع آزاد و منبع باز است که برای فعال سازی طراحی شده است ارتباط ناشناس در وب این نام از نام اصلی پروژه گرفته شده است: "روتر پیاز".

شبکه Tor فعالیت آنلاین شما را ناشناس می کند رمزگذاری ارتباطات خود را و به طور تصادفی آنها را از طریق شبکه جهانی نقاط دسترسی یا "گره ها" ، که همه توسط داوطلبان نگهداری می شوند ، تندرستید.

متداول ترین روش استفاده از Tor از طریق Tor Browser است. این یک برنامه کاربردی مبتنی بر فایرفاکس است که می تواند در رایانه شما بارگیری و نصب شود. مرورگر Tor از شبکه Tor برای پنهان کردن شما استفاده می کند هویت, محل, و فعالیت آنلاین از پیگیری یا نظارت.

این فناوری در ابتدا برای ارتش آمریكا طراحی شده است و مورد حمایت فعالان سیاسی و طرفداران حریم خصوصی - و همچنین برخی شخصیت های ناخوشایند دیگر كه به دنبال فرار از شناسایی هستند. این به شما کمک می کند دسترسی به محتوا که مسدود شده است توسط کشور یا ارائه دهنده خدمات اینترنتی شما (ISP).

از همه مهمتر هویت خود را پنهان می کند هم از وب سایتهایی که بازدید می کنید و هم از شبکه.

به طور خلاصه ، شبکه Tor به شما اجازه می دهد:

 • آدرس IP خود را از وب سایتهایی که بازدید می کنید مخفی کنید.
 • به قسمتهای مخفی "پنهان" دسترسی پیدا کنید.
 • فعالیت آنلاین خود را ناشناس کنید.
 • محرمانه ارتباط برقرار کنید.
 • به محتوای سانسور شده دسترسی پیدا کنید.
 • وسعت زیرساخت های اطراف تور و عدم وجود هیچ مرجع متمرکز ، آن را به جریان اصلی طی یک دهه گذشته منتقل کرده است. با این حال ، تجارت این شبکه بزرگ گره هایی که توسط جامعه اداره می شوند یک ارتباط غیرقابل اعتماد و غالباً است سرعت بسیار کند.

  شبکه Tor فعال ترین در اروپا و آمریکای شمالی باقی مانده است ، اما دسترسی آن به طور پیوسته در سراسر جهان گسترش می یابد. این امر به ویژه در کشورهایی که ارتباطات آنلاین پایش یا سانسور می شود بسیار محبوب است و عدم حفظ حریم خصوصی می تواند منجر به زمان زندان شود..

  تجسم جریان داده Tor در سراسر جهان ، برگرفته از TorFlow.

  تجسم جریان جهانی داده Tor ، 3 تا 6 ژانویه 2016 توسط TorFlow.

  با بزرگ شدن ، تور از طیف وسیعی از سازمانهای آزادی مدنی ، از جمله عفو بین الملل و بنیاد الکترونیک مرزی (EFF) ، تأیید و تمجید کرده است..

  Tor را می توان با انواع سیستم عامل ها و پروتکل های مختلف استفاده کرد ، اما اکثریت قریب به اتفاق کاربران با استفاده از مرورگر Tor آن را بر روی رایانه اجرا می کنند. برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه نصب و استفاده از مرورگر Tor ، می توانید مستقیماً به How How I Use Tor بروید?

  Tor همچنین به شما امکان می دهد به تعدادی از وب سایت های ثبت نشده با نام دامنه .onion دسترسی پیدا کنید - بخشی از به اصطلاحوب تاریک" بدنام ترین این سایت ها اکنون بازار بسته شده جاده ابریشم است ، اما سایت های کمتری نیز در کار هستند مانند آینه ای از اخبار بی بی سی که برای ضرب و شتم سانسور طراحی شده است..

  Tor بدون شک ارزانترین ابزار حفظ حریم خصوصی در اطراف است. اما خطرات ذاتی در استفاده از Tor وجود دارد. مگر اینکه عادات مرور خود را تغییر دهید ، در معرض خطر قرار دارید آدرس IP واقعی خود را در معرض نمایش بگذارید یا سایر اطلاعات شخصی شناسایی شده: ناشناس بودن شما را کاملاً خراب می کند. می توانید اطلاعات بیشتری در این مورد در بخش ما در مورد چگونگی ایمن ماندن با استفاده از Tor کسب کنید.

  ما از استفاده از Tor (یا VPN) برای هر چیز غیرقانونی دریغ نمی کنیم ، و توصیه می کنیم به عنوان یک احتیاط عمومی از وب تاریک خودداری کنید..

  چگونه Tor کار می کند?

  نمودار داده های عبور از شبکه تور

  چگونه داده های شما از طریق شبکه Tor عبور می کند.

  مانند پیاز ، تور دارای لایه هایی است. شبکه Tor ترافیک شما را بین تعدادی از سرورها ممنوع می کند تا کاملاً ناشناس شوید.

  در این بخش دقیقاً نحوه عملکرد Tor را پوشش خواهیم داد. اگر می خواهید از این بخش بگذرید ، می توانید مستقیماً به Tor vs. VPN بروید: کدام بهتر است؟ یا چگونه می توانم از Tor استفاده کنم?

  در اینجا چگونگی رمزگذاری و ناشناس شبکه Tor ترافیک اینترنت شما آورده شده است:

  1. قبل از اتصال به شبکه Tor ، Tor سه یا بیشتر را انتخاب می کند سرورهای تصادفی (گره ها) برای اتصال به.
  2. نرم افزار Tor ترافیک شما را به گونه ای رمزگذاری می کند که فقط گره نهایی - به نام گره خروج - بتواند آن را رمزگشایی کند.
  3. سپس نرم افزار Tor لایه های رمزگذاری دیگری را برای هر یک از گره هایی که ترافیک شما از آن عبور خواهد کرد ، اضافه می کند و در اولین گره ای که به آن وصل خواهید شد پایان می یابد ، به نام گره محافظ.
  4. در این مرحله از روند حداقل میزان ترافیک شما محافظت می شود سه لایه رمزگذاری.
  5. هنگامی که رایانه شما با گره گارد تماس برقرار می کند ، گره محافظ آدرس IP شما را می شناسد اما نمی تواند چیزی در مورد ترافیک شما (محتوا یا مقصد آن) ببیند.
  6. گره نگهبان اولین لایه رمزگذاری را کشف می کند تا گره بعدی را در زنجیره کشف کند. سپس ترافیک شما را به سمت بعدی می فرستد - هنوز هم حداقل با دو لایه رمزگذاری محافظت می شود.
  7. گره بعدی در زنجیره ترافیک رمزگذاری شده شما را دریافت می کند. این آدرس IP سرور قبلی را در زنجیره می شناسد اما شما را نمی شناسد آدرس IP واقعی یا چند مرحله در زنجیره تا این مرحله اتفاق افتاده است. این گره لایه ای از رمزگذاری را حذف می کند تا هویت سرور بعدی در زنجیره را فاش کند. سپس داده های شما را به جلو می فرستد.
  8. این روند تا زمانی که ترافیک شما به گره خروجی برسد ، تکرار می شود. گره خروجی لایه نهایی رمزگذاری را رمزگشایی می کند. این امر ترافیک شما را آشکار می کند اما گره خروج راهی برای فهمیدن شما کی ندارد.
  9. ترافیک شما سفر خود را به اینترنت تکمیل می کند.

  در هیچ مرحله ای از این فرآیند ، هیچ گره ای هر دو را نمی شناسد تو کی هستی و چیکار میکنی. از آنجا که هر گره فقط هویت سرور را مستقیماً در کنار آن در زنجیره می داند ، برای هر سرور غیرممکن است که مسیر شما را از طریق شبکه پیاز مهندسی معکوس کند - حتی اگر قصد مخرب داشته باشد..

  برای امنیت بیشتر ، مسیر شما از طریق شبکه پیاز است مجدداً انتصاب شد حدود هر ده دقیقه.

  این روند طراحی شده است کاملاً ناشناس, اما اینگونه نیست کاملاً خصوصی. گره خروج هیچ راهی برای دانستن اینکه شما کیستید وجود دارد ، اما می تواند نظریه ای را که انجام می دهید مشاهده کنید. اگر می خواهید نام خود یا آدرس IP واقعی خود را به کسی ایمیل بزنید ، کل روند را خراب می کنید.

  Tor فقط برای مدیریت ترافیک با استفاده از پروتکل محبوب TCP طراحی شده است که اکثر ترافیک مرور طبیعی را نشان می دهد. محدود بودن به این پروتکل یک آسیب پذیری بالقوه را ایجاد می کند ، زیرا تمام ترافیکی که از UDP یا هر پروتکل اینترنتی دیگری استفاده می کند ، به خارج از شبکه Tor سفر می کند. ترافیک صوتی و تصویری معمولاً با استفاده از UDP منتقل می شود.

  آیا Tor یک VPN است?

  گرچه اغلب اشتباه گرفته می شوند ، Tor و VPN در واقع فناوری های بسیار متفاوتی هستند.

  یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) است متعلق به بخش خصوصی شبکه سرورهایی که می توانید به دلایل مختلف از جمله بهبود امنیت ، دور زدن سانسور و پوشاندن آدرس IP واقعی خود به آنها وصل شوید..

  هنگامی که از VPN استفاده می کنید ، اتصال بین رایانه و سرور VPN رمزگذاری می شود. این مانع از ISP یا شخص ثالث شما می شود فعالیت آنلاین خود را مشاهده کنید.

  با این حال ، ارائه دهنده VPN شما همیشه توانایی فنی دارد فعالیت خود را مشاهده کنید. آنها می توانند آدرس IP واقعی شما را مشاهده و ضبط کنند ، بنابراین باید بتوانید اعتماد زیادی به ارائه دهنده خود داشته باشید.

  به همین دلیل است که پیدا کردن یک ارائه دهنده VPN با حداقل سیاست ورود به سیستم و همچنین سابقه ای برای حفظ امنیت شبکه خود بسیار مهم است..

  از طرف دیگر Tor یک شبکه است جامعه و افراد داوطلب سرور - یا "گره". استفاده از این شبکه به شما امکان می دهد اینترنت را ناشناس بگردید ، اما مزایای امنیتی مشابه VPN یا همان ابزار دستیابی به محتوای جغرافیایی مسدود شده را ارائه نمی دهد.

  Tor Project که نرمافزار مرورگر Tor را حفظ می کند ، شبکه سرورهای نرم افزاری را که در آن کار می کند ، ندارد. بر خلاف سرور VPN ، که می داند شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید ، هیچ سرور واحدی در شبکه Tor نمی تواند به هر دو دسترسی داشته باشد هویت و فعالیت.

  Tor با استفاده از چندین لایه رمزنگاری و مسیریابی ترافیک شما از طریق چندین سرور قبل از انتشار آن به اینترنت وسیع ، این امر را بدست می آورد. این بدان معناست که شما نیازی به اعتماد به ارائه دهنده خدمات مانند سرویس خود با VPN ندارید ، بلکه منجر به سرعت مرور کند و برخی از آسیب پذیری های امنیتی خاص ، لازم نیست نگران یک VPN قابل اعتماد باشید.

  به طور خلاصه ، VPN ابزاری است برای حریم خصوصی اول و مهمترین چیز Tor ، از طرف دیگر ، ابزاری است برای ناشناس بودن.

  به طور خلاصه ، یک VPN به شما اجازه می دهد:

  • آدرس IP خود را از وب سایتهایی که بازدید می کنید مخفی کنید.
  • ترافیک مرور خود را رمزگذاری کنید.
  • به وب سایت های محدود جغرافیایی دسترسی پیدا کنید.
  • بین چندین سرور خصوصی انتخاب کنید.
  • به محتوای سانسور شده دسترسی پیدا کنید.
  • از داده های خود در شبکه های عمومی WiFi محافظت کنید.

  اگر می خواهید درباره VPN بیشتر بدانید ، ما یک راهنمای جامع برای شما نوشتیم که شامل همه چیزهایی است که شما باید بدانید.

  از طرف دیگر ، می توانید مقایسه مستقیم بین سرویس های Tor و VPN را در Tor vs VPN پیدا کنید: کدام بهتر است؟ بخش این راهنما.

  Onion Router vs VPN رمزگذاری

  Tor و VPN هر دو از رمزگذاری استفاده می کنند تا حریم خصوصی دیگری را به صورت آنلاین به شما ارائه دهند ، اما هرکدام درخواست دادن رمزگذاری بسیار متفاوت است.

  هنگامی که از VPN استفاده می کنید ، تمام ترافیک شما توسط یک "تونل" رمزگذاری تضمین می شود و به یک سرور VPN که متعلق به ارائه دهنده VPN شماست ارسال می شود. پس از دریافت ، ترافیک رمزگشایی شده و به مقصد نهایی خود رها می شود.

  مگر در مواردی که ابزارهای انسداد پیشرفته ای در کار باشد ، تونل VPN مانع از این نمی شود که ISP شما را از دانستن اینکه از VPN استفاده می کنید ، جلوگیری کند ، اما مانع از دیدن آن می شود که وب سایت هایی را که بازدید می کنید و هنگام رسیدن به آنجا چه کاری انجام می دهید.

  در مقابل ، "شبکه پیاز" Tor از چندین لایه رمزگذاری استفاده می کند ، که هر یک از آنها فقط توسط یک سرور اختصاصی رمزگشایی می شود. این سرورها متعلق به Tor نیستند ، بلکه توسط داوطلبان متعلق و نگهداری می شوند.

  ISP شما ممکن است بتواند به شما بگوید که از Tor استفاده می کنید ، اما لایه اولیه رمزگذاری مانع از دیدن آنها در مکانی می شود..

  در حالی که باید به ارائه دهنده VPN خود اعتماد بسیار بالایی داشته باشید ، Tor ساخته شده است تا نیاز به اعتماد به هر اپراتور سرور جداگانه را از بین ببرد.

  از نظر قدرت رمزگذاری ، برخی از VPN ها به پروتکل های رمزنگاری ضعیف و منسوخ مانند PPTP تکیه می کنند ، که می توانند در مدت 24 ساعت توسط نیروی بی رحمانه شکسته شوند.

  گفته می شود ، VPN های با کیفیت بالا از پروتکل های بسیار امن تری مانند IKEv2 / IPSec و OpenVPN استفاده می کنند. این پروتکل ها با رمزگذاری های رمزگذاری شده ایمن مانند AES-256 و RSA-1024 کار می کنند ، که هیچ یک از آنها هنوز شکسته نشده اند. با استفاده از فناوری رایانش فعلی ، دستیابی به این هدف بیش از عمر جهان طول می کشد.

  Tor از ترکیبی از همین رمزهای امن استفاده می کند. به گفته این ، سطح بالایی از رمزگذاری مورد استفاده Tor توسط گره خروج حذف می شود ، این بدان معنی است که فعالیت مرور شما در معرض دید قرار می گیرد. با این وجود ، تا زمانی که هیچ چیزی نشت نکند ، پیوند این فعالیت با هویت شما غیرممکن خواهد بود. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این نشت ها را در برنامه Is Tor Safe استفاده کنید؟ بخش.

  در راهنمای ما برای رمزگذاری VPN می توانید اطلاعات بیشتری در مورد پروتکل های رمزگذاری VPN و رمزگذاری ها کسب کنید.

  کدام بهتر: Tor یا VPN?

  بزرگترین تفاوت بین Tor و VPN این است که Tor برای دستیابی به آن وجود دارد ناشناس بودن کامل, در حالی که VPN ها دامنه وسیع تری دارند حریم خصوصی و امنیت برنامه های کاربردی.

  در اینجا یک جدول مقایسه سریع نشان می دهد جوانب مثبت و منفی هر ابزار:

  یک جدول با مقایسه VPN و Tor.

  جدول مقایسه Tor در مقابل VPN.

  مزایا و اشکالاتی برای هر شبکه وجود دارد ، و فعالیت های خاصی بهتر از دیگری بر روی شبکه مناسب تر خواهند بود.

  در این بخش ، ما مزایا و معایب Tor و VPN را با جزئیات توضیح خواهیم داد. برای جستجوی این مزایا و معایب ، می توانید مستقیماً به خلاصه ای از ابزار مورد استفاده خود بپردازید.

  مزایای تور

  تصویری که مزایای Tor را نشان می دهد

  1. شبکه غیر متمرکز. از آنجا که Tor از یک شبکه توزیع شده از هزاران سرور در سراسر جهان تشکیل شده است - بدون دفتر مرکزی ، دفتر یا سرور مرکزی - خاموش کردن آن برای هر دولت یا سازمان بسیار دشوار است.

   هرکسی که به دنبال پایین آوردن تور است باید به دنبال سرورهای جداگانه باشد. این همچنین بدان معنی است که هیچ نقطه متمرکز برای حمله یک بازیگر مخرب وجود ندارد. همچنین هیچ سرور مرکزی وجود ندارد که بتواند برای مشاهده سیاهههای مربوط به استفاده از آن استفاده کند.

  2. ناشناس بودن کامل. روش مسیریابی استفاده شده توسط Tor از ایجاد ارتباط بین آدرس IP واقعی و فعالیت آنلاین شما جلوگیری می کند. اولین گره ای که به آن متصل می شوید (گره محافظ) آدرس IP شما را می شناسد اما قادر به دیدن چیزی در مورد فعالیت شما نیست.

   هیچ گره بعدی نمی تواند آدرس IP واقعی شما را ببیند ، و هیچ سایتی که به آنها وصل می شوید وجود نخواهد داشت. Tor همچنین مسیر شما را از طریق شبکه خود هر ده دقیقه تغییر می دهد ، در حالی که یک VPN یک اتصال سرور واحد را برای مدت زمان اتصال شما حفظ می کند.

  3. فرامرزی. Tor با مسیریابی ترافیک شما به گره ها در کشورهای مختلف ، می تواند محدودیت های جغرافیایی را دور بزند. به مرورگر Tor با استفاده از شبکه Tor می توان به محتوای وب که قبلاً در مکان شما غیرقابل دسترسی بود ، دسترسی پیدا کرد. این بدان دلیل است که هر وب سایت شما بازدید می کنید آدرس IP گره خروجی ، نه IP واقعی شما را مشاهده کرده و از این برای تعیین موقعیت مکانی خود استفاده کنید.

   اما مسیری که از طریق شبکه Tor طی می کنید کاملاً تصادفی است. در حالی که امکان پذیر است ، انتخاب یک مکان خاص برای "سرقت" سرور بسیار دشوار است. ترکیبی از پیچیدگی فنی و سرعت آهسته ، Tor را برای انتخاب فیلم جغرافیایی مسدود شده اشتباه انتخاب می کند.

  4. رایگان. شما هرگز مجبور به پرداخت هزینه تور نیستید. این نرم افزار و شبکه هم آزاد و هم منبع باز هستند که توسط داوطلبان و خیرین در سراسر جهان نگهداری می شوند. بر خلاف برخی از VPN های رایگان ، هیچ تبلیغی وجود ندارد و شما لازم نیست که در مورد خطر ورود Tor و فروش داده های خود نگران باشید.

  معایب Tor

  تصویری که مضرات Tor را نشان می دهد

  1. خیلی کند. Tor در مقایسه با VPN بسیار کند است. داده ها در شبکه Tor از طریق چندین گره تصادفی و به طور گسترده پراکنده ، هرکدام دارای پهنای باند متفاوت هستند و چندین بار رمزگذاری و رمزگشایی می شوند. شما در رحمت کمترین گره در مسیر خود قرار دارید.

   این بدان معناست که Tor برای تماشای فیلم های با کیفیت بالا ، پخش فایل P2P یا هر چیز دیگری که نیاز به اتصال سریع دارد انتخاب مناسبی نیست..

   تورنت به ویژه توصیه نمی شود زیرا مخاطره را در معرض آدرس IP واقعی شما قرار می دهد. همچنین فشار زیادی را در شبکه ایجاد می کند و اتصال همه افراد را کند می کند.

  2. سازگاری ضعیف. شما فقط می توانید با استفاده از مرورگر Tor یا برنامه ای با دسترسی Tor ساخته شده به شبکه Tor دسترسی پیدا کنید. اگر می خواهید از یک مرورگر یا برنامه دیگر استفاده کنید ، توسط Tor محافظت نمی شوید.

   یک برنامه برای اندروید وجود دارد اما هیچ مرورگر Tor برای iOS, به این معنی که نمی توانید از آن در iPhone یا iPad استفاده کنید.

   چندین روش پیشرفته تر برای مسیریابی برنامه ها از طریق شبکه وجود دارد ، از جمله "Torify" یا اجرای "VPN over Tor". این هر دو فرایند دشوار هستند که اگر به درستی اجرا نشوند خطر نشت هویت واقعی شما را دارند.

  3. بدون پشتیبانی مشتری. از آنجا که شبکه Tor توسط شبکه ای از داوطلبان اداره می شود ، هیچ بودجه مستقیمی برای پرداخت و نگهداری و به روزرسانی شبکه به طور کلی پرداخت نمی شود. برخی از سرورهای شبکه قدیمی و کند هستند و هیچ تیم پشتیبانی مرکزی برای مواجهه با آنها در صورت بروز مشکلات وجود ندارد.

   با این وجود ، یک جامعه فعال از علاقه مندان وجود دارند که اگر خود را گیر کرده اید ، مایل به کمک به شما هستند - فقط انتظار چت زنده را ندارید.

  4. توجه ناخواسته. همانطور که ممکن است از قبل بدانید ، تور دارای شهرتی است برای جذب کسانی که بسیار مایل به جلوگیری از تشخیص هستند. این شامل روزنامه نگاران و سؤال کنندگان - بلکه مجرمان نیز می شود.

   ISP شما می تواند ببیند که از Tor استفاده می کنید حتی اگر آنها نمی دانند چه کاری انجام می دهید. به همین دلیل ، استفاده مکرر از Tor به طور بالقوه می تواند شما را برای نظارت مشخص کند.

   همچنین می توانید در Dark Web (سایت های .onion) که فقط از طریق مرورگر Tor قابل دسترسی هستند ، دچار مشکلات زیادی شوید. این مناطق ، اغلب اوقات ، مکانهای خطرناکی نیستند.

  5. پیچیدگی. بر خلاف یک VPN ، شما نمی توانید مرورگر Tor را روشن کنید و آدرس IP خود را مخفی کنید. اگر مرورگر خود را به درستی پیکربندی نکرده و عادات مرور خود را تغییر دهید ، کشف IP واقعی شما و با آن هویت زندگی واقعی شما بسیار آسان است.

   تورنت در Tor ، باز کردن اسناد بارگیری شده از طریق Tor یا استفاده از ویندوز فقط چند نمونه از فعالیتهایی است که می تواند IP شما را آشکار کند. برای اطلاعات بیشتر ، فصل ما در مورد چگونگی ایمن ماندن با استفاده از Tor را بخوانید.

  6. گره های خروج مخرب. در حالی که ترافیک شما برای بیشتر سفر خود از طریق شبکه Tor رمزگذاری شده است ، هنگام عبور از گره نهایی - به نام گره خروجی - در معرض دید قرار می گیرد..

   این بدان معنی است که یک گره خروجی توانایی دارد جاسوسی از فعالیت شما, دقیقاً مثل ISP اگر از Tor یا VPN استفاده نمی کردید.

   هر کس می تواند یک گره خروج برای جاسوسی از کاربران ، از جمله دولت ها و مجرمان ایجاد کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گره های خروج مخرب ، می توانید به فصل بعد بروید: آیا Tor Safe است?

  7. عدم دقت. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، می توان از Tor برای دور زدن محدودیت های جغرافیایی در محتوا استفاده کرد ، اما این یک روش بسیار ناکارآمد برای جعل مکان خاص است. علاوه بر این ، سرعت آهسته می تواند باعث شود جریان رسانه های محدود جغرافیایی تقریبا غیرممکن شود.

  مزایای VPN

  تصویری که مزایای یک VPN نسبت به Tor را نشان می دهد.

  1. خیلی سریعتر. استفاده از VPN تقریباً همیشه بسیار سریعتر از Tor خواهد بود. با یک VPN داده های رمزگذاری شده شما مستقیماً به یک سرور VPN و سپس به مقصد شما می روند. با تور سفر می کند بین سه سرور در سراسر جهان سفر می کند.

   به همین دلیل هنگام اتصال به یک سرور VPN در نزدیکی ، فقط قطره های کوچک در سرعت خواهید دید. در موارد خاص طاقچه - مانند محلی که ISP شما اتصال شما به سایتهای خاص را پرتاب می کند - حتی ممکن است شما یک پیشرفت جزئی در سرعت داشته باشید.

  2. پشتیبانی مشتری. خدمات VPN توسط شرکتهای اختصاصی ارائه می شود. افراد معتبر زیرساختهایی دارند که در صورت اشتباه می توانند از آنها کمک بخواهند یا برای پاسخگوئی به آنها پاسخ دهند.

   اشتراک های VPN برای نگهداری از شبکه و در بعضی موارد تیم های بزرگ پشتیبانی مشتری پرداخت می کند. این بدان معنی است که شما بر خلاف گره های خروج مخرب Tor ، می توانید افراد خوب را از بدی ها تشخیص دهید ، که نمی توانید آینده را ببینید.

  3. خصوصیات پیشرفته. VPN های با کیفیت بالا مجهز به ویژگی های پیشرفته ای هستند که برای محافظت بیشتر از حریم شخصی شما طراحی شده اند.

   این موارد شامل سوئیچ kill برای قطع ارتباط مستقیم اینترنت شما در صورت قطع اتصال از VPN ، محافظت در برابر نشت برای جلوگیری از نشت IP یا DNS ، فناوری های انسداد برای دور زدن سانسور ، سرورهای ویژه برای پخش جریانی یا تورنت و موارد دیگر است..

  4. جعل مکان آسان. استفاده از VPN مؤثرترین روش برای دسترسی سریع به وب سایت های محدود جغرافیایی است. بیشتر ارائه دهندگان VPN در ده ها مکان در سرتاسر جهان سرور ارائه می دهند و به شما امکان می دهند مکان دلخواه خود را انتخاب کنید.

   اگرچه امکان کنترل برخی از موقعیت های گره خروج شما در Tor وجود دارد ، اما آسان یا قابل اطمینان نیست. با استفاده از VPN ، انتخاب یک مکان به سادگی انتخاب آن از لیست است.

   از آنجا که اتصالات VPN بسیار سریعتر است ، آنها برای پخش رسانه از کشورهای دیگر یا به اشتراک گذاری فایل P2P ایده آل هستند.

  5. راحتی در استفاده. ممکن است تکنولوژی پشتیبان VPN پیچیده باشد ، اما نصب و راه اندازی آنها معمولاً بسیار ساده است.

   در بیشتر موارد ، فقط یک فایل نصب را بارگیری می کنید و سپس دستورالعمل های صفحه را دنبال می کنید. اغلب ، حتی هنگام راه اندازی دستگاه می توانید VPN خود را تنظیم کنید تا به طور خودکار متصل شود.

  6. سازگاری گسترده. بهترین خدمات VPN تقریباً با هر دستگاهی که ممکن است به اینترنت متصل شوید سازگار است. در مقابل ، Tor فقط در دسک تاپ یا اندروید قابل دسترسی است.

   تقریباً همه ارائه دهندگان VPN دارای برنامه های رومیزی و موبایل و همچنین افزونه های مرورگر هستند. برخی از ارائه دهندگان حتی نرم افزاری را ارائه می دهند که روی روتر منزل شما اجرا شود ، از تمام دستگاه های متصل به اینترنت شما به یکباره محافظت می کند و برای همیشه از حریم شخصی شما محافظت می کند.

  7. محافظت گسترده در شبکه. Tor فقط از ترافیک داخل مرورگر Tor محافظت می کند. یک VPN تمام ترافیک شما ، از جمله برنامه های پس زمینه را دوباره رمزگذاری و رمزگذاری می کند.

  معایب VPN

  تصویری که مضرات VPN در مقابل Tor را نشان می دهد.

  1. شیوه های ورود به سیستم. خدمات VPN ممکن است از داده های شما در ISP محافظت کند ، اما باید به ارائه دهنده VPN خود اعتماد کنید. بر خلاف Tor که کاملاً غیرمتمرکز است ، به داده های خود کاملاً به یک شرکت اعتماد دارید زیرا از نرم افزار و سرورهای آن استفاده می کنید.

   برخی از ارائه دهندگان اطلاعات مربوط به فعالیت یا ارتباط شما را نگه می دارند. این می تواند برای استفاده خود باشد ، یا به این دلیل است که توسط مقامات اجباری شده است. این داده ها می توانند برای روزها ، ماهها یا حتی سالها نگهداری شوند.

   برخی از خدمات به غلط سیاست های "صفر سیاههها" را تبلیغ می کنند. اگر گزارش وجود داشته باشد ، یک آژانس وجود دارد که بتواند از این اطلاعات علیه شما استفاده کند ، و محدودیتی برای آنچه VPN می تواند برای محافظت از شما انجام دهد وجود دارد. به همین دلیل انتخاب ارائه دهنده ای که کاملاً هیچ شناسنامه ای از نظر شخصی داشته باشد ضروری نیست.

   حتی VPN هایی که خط مشی عدم ورود به سیستم را دارند ، توانایی فنی برای نگه داشتن گزارش را دارند. ممیزی های خارجی به نوعی تضمین می کنند که یک شرکت VPN در واقع آنچه را که گفته است انجام می دهد - اما نمی تواند تضمین کند که این شرکت در آینده به این کار ادامه خواهد داد.

   گره های خروج Tor می توانند فعالیت شما را ببینند و وارد کنند ، اما آنها هویت واقعی شما را نمی دانند. با یک VPN باید با این آگاهی زندگی کنید که هم هویت و هم فعالیت شما در اختیار ارائه دهنده VPN شما باشد.

  2. گرانتر است. VPN های رایگان وجود دارد ، اما تقریبا همه VPN هایی که ارزش نمک آنها را دارند به نوعی مشترک هستند.

   تعمیر و نگهداری شبکه و توسعه نرم افزار نیاز به پول دارد. اگر نمی خواهید VPN را با پول نقد پرداخت کنید ، آن را با تبلیغات یا داده های کاربر پرداخت می کنید. بسیاری از VPN های رایگان حتی شامل adware.

   اگر باید با یک VPN رایگان بروید ، پیشنهاد می کنیم چیزی را از لیست بهترین VPN های رایگان خود انتخاب کنید تا از ارائه دهندگان ناایمن خودداری کنید.

  3. شکست در اتصال. برای اینکه در امان بمانید ، نرم افزار VPN در دستگاه شما باید به درستی کار کند. اگر به هر دلیلی نرم افزار خراب شود ، این خطر وجود دارد که داده هایی که از طریق رایانه شما ارسال می شوند می توانند نشت کنند. این امر به طور کامل ناشناس بودن شما را تضعیف می کند و شما را در معرض دید اشخاص ثالث قرار می دهد.

   بسیاری از VPN ها شامل سوئیچ kill برای محافظت از این مسئله هستند. این ویژگی در صورتی که VPN ارتباط خود را از دست بدهد ، اتصال به اینترنت شما را به کلی قطع می کند. ما به شدت توصیه می کنیم از VPN با سوئیچ kill استفاده کنید.

  4. تنوع کیفیت. VPN ها شرکت های خصوصی هستند. در نتیجه ، آنها در طیف کیفیت و اعتماد به نفس قرار می گیرند. برای ایمن بودن ارتباطات ، رمزگذاری مورد استفاده سرویس VPN باید غیرقابل شکست باشد و اتصال کاملاً عاری از نشت.

   تقریباً همه مضرات VPN در مقایسه با Tor توسط یک ارائه دهنده قابل اعتماد جبران می شود.

   بهترین VPN ها از رمزگذاری بیت AES-256 استفاده می کنند ، اما برخی از سرویس های سطح پایین از الگوریتم های ضعیف تری مانند PPTP و Blowfish استفاده می کنند. هنگام انتخاب اشتراک VPN ، به مشخصات آن دقت کنید یا از ارائه دهندگان پیشنهادی VPN ما استفاده کنید.

  که باید استفاده کنید: Tor یا VPN?

  تصویر نشان دادن دو دست بین پیاز Tor و سپر VPN.

  بهترین ابزار حفظ حریم خصوصی بسته به وضعیت شما متفاوت خواهد بود. در اینجا نکات مشخصی برای بهترین استفاده از VPN یا Tor وجود دارد.

  وقتی باید از VPN استفاده کنید

  یک VPN خوب بهترین راه حل برای اکثر افراد است زیرا تعادل دارد حریم خصوصی, امنیت و قابلیت استفاده. همچنین احتمال بروز نشت بسیار کمتری دارد زیرا همه از ترافیک اینترنت شما را محافظت می کند (نه فقط ترافیک مرورگر شما).

  علاوه بر این ، یک VPN نیازی به همان درک فنی برای جلوگیری از اشتباه کارها ندارد.

  تا زمانی که از یک ارائه دهنده VPN قابل اعتماد و صفر استفاده شود ، یک VPN یک راه حل بسیار امن برای حفظ حریم خصوصی با عالی ارائه می دهد کارایی و انعطاف پذیری در مقایسه با تور.

  تو باید از VPN استفاده کنید اگر شما:

  • در درجه اول مربوط به حریم خصوصی شما است.
  • مسافرت به کشوری به شدت سانسور شده.
  • اتصال به یک شبکه عمومی WiFi.
  • خرید آنلاین.
  • پخش جریان یا تورنت رسانه ها.
  • دسترسی به محتوای محدود جغرافیایی.

  وقتی باید از Tor استفاده کنید

  بزرگترین قدرت این است که این نیاز را برای شما ایجاد می کند تا ایمان خود را در یک شرکت خصوصی VPN قرار دهید. دو ضعف بزرگ آن - فقدان امنیت و سرعت بسیار کند - آن را به وجود آورده است انتخاب ضعیف برای بسیاری از فعالیت های محبوب ، مانند اشتراک فایل, جریان, یا معاملات خرید.

  شرایطی وجود دارد که توصیه می کنیم Tor را از طریق VPN انتخاب کنید. به طور خاص ، انتخاب برتر برای Tor است ناشناس بودن - اما تنها درصورتی که شما حاضر باشید برای دستیابی به آن امنیت و حریم شخصی را قربانی کنید. فعالیت شما برای دیدن دیگران باز خواهد بود ، اما بازگشت به شما غیرممکن است.

  این نوع ناشناسی در واقع فقط برای امثال سؤال کنندگان سلبریتی ها و روزنامه نگاران ، که می خواهند پیام های آنها دیده شود ، لازم است اما باید منشاء آنها را مخفی نگه دارند ، مورد نیاز است. اگر تصمیم به استفاده از Tor دارید ، حتماً فصل ما در مورد چگونگی ایمن ماندن با استفاده از Tor را بخوانید.

  تو باید از Tor استفاده کن اگر شما:

  • در درجه اول با ناشناسی کامل مربوط می شود.
  • قادر به تهیه یک VPN قابل اعتماد نیست.
  • مربوط به دسترسی به وب سایت های "پنهان" با دامنه .onion است.
  • به دنبال انتشار اطلاعات حساس به عنوان مثال شما یک روزنامه نگار ، فعال یا سوت زنی هستید.

  استفاده از Tor بی خطر است?

  پروژه Tor برای کمک به حل مشکل اعتماد آنلاین وجود دارد. اما آیا واقعاً می توانید به Tor Tor اعتماد کنید?

  این یک سوال مشروع است ، اما سوالی که هنوز جواب قطعی ندارد. با این وجود وجود دارد, چندین آسیب پذیری شناخته شده و مشکوک در طراحی تور.

  آیا Tor سازش است?

  سوء ظن هایی مبنی بر اینکه FBI و سایر آژانس های دولتی ایالات متحده می توانند ناشناسانه کاربران تور را سالها وجود داشته باشند. مطمئناً آنها منابع لازم را برای دستیابی به این توانایی در نظر گرفته اند. این واقعیت که تور هنوز هم تا حدود زیادی توسط دولت ایالات متحده تأمین می شود ، یک راز بسیار ضعیف است.

  به نظر می رسد چنین سوء ظن هایی در یک پرونده دادگاه 2017 تأیید شده است ، اما FBI در نهایت از ارائه مدارکی یا افشای هرگونه آسیب پذیری بالقوه Tor ، امتناع ورزید ، به طور کامل پرونده را فرو ریخت..

  محققان دانشگاه کلمبیا همچنین حملات ایجاد کرده اند که به آنها امکان می دهد تا حداکثر 81٪ از کاربران ناشناس را ناشناس کنند..

  اگر یک آژانس اطلاعاتی آسیب پذیری Tor را آشکارا اعلام کند ، کاربران معمولی از این سیستم عامل گله می کنند. از این رو استفاده از سکو برای نظارت غیرممکن است و شناسایی هرگونه ترافیک باقیمانده به عنوان وابسته به دولت آسان خواهد بود.

  به همین دلیل ، تمام قابلیت های ناشناس ماندن کاربران Tor وجود دارد تأیید نشده, مکانیسمی که می تواند این کار را انجام دهد یا مقیاسی که می توان از آن استفاده کرد ، انجام می دهد.

  واقعیت بسیار واضح تر این واقعیت است که Tor توسط نیروی دریایی ایالات متحده طراحی و ساخته شده است. این لزوماً به خودی خود مشکلی نیست ، اما همکاری مداوم بین توسعه دهندگان Tor و دولت ایالات متحده - که توسط یاسر لوین در کتاب خود Surveillance Valley مشخص شده است - بیشتر نگران کننده است..

  چندین مکاتبات ایمیل بین توسعه دهندگان Tor و آژانس های دولتی ایالات متحده در سال های اخیر عمومی شده است. در اینجا مثالی آورده شده است که یک بنیانگذار تور در مورد آن بحث می کند همکاری با وزارت دادگستری, از جمله مراجعه به نصب "دربهای پشتی":

  تصویر از ایمیلی که توسط Roger Dingledine ، بنیانگذار Tor ارسال شده است.

  تصویر از ایمیلی که توسط Roger Dingledine ، بنیانگذار Tor ارسال شده است.

  می توانید اطلاعات بیشتر این مکاتبات را به همراه چند تبادل دیگر بین توسعه دهندگان Tor و سازمان های اطلاعاتی آمریکا در اینجا مشاهده کنید.

  آیا Tor قانونی است?

  این است مجاز برای استفاده از Tor. به گفته این ، برخی از وب سایتهای قابل دسترسی از طریق شبکه Tor در بین مجرمان محبوب هستند و میزبان محتوای غیرقانونی هستند. در حالی که تور است قانونی برای استفاده, استفاده مکرر می تواند شما را برای نظارت علامت گذاری کند.

  آسیب پذیری های ویندوز

  ویندوز برای ناشناس ماندن ساخته نشده است. حتی اگر شما مراقب باشید و فقط از داخل مرورگر Tor به اینترنت دسترسی دارید ، سیستم عامل به طور پیش فرض اطلاعات را به مایکروسافت ارسال می کند ، که می تواند منجر به هویت شما شود. اجرای Tor در لینوکس در صورت امکان ایمن تر و مطمئن تر به نظر می رسد.

  Tails و Whonix هر دو نوع محبوب لینوکس هستند که برای استفاده با Tor ساخته شده اند ، اما می توانید Tor را با خیال راحت در هر نسخه از سیستم عامل لینوکس اجرا کنید..

  IP & DNS Leaks

  هنگامی که به طور صحیح استفاده می شود Tor نباید اطلاعات IP یا DNS شما را نشت دهد. اما ، اگر از آن مانند مرورگر معمولی استفاده کنید ، تقریباً منجر به نشت DNS یا IP خواهد شد.

  اگر می خواهید هنگام استفاده از Tor از نشت IP و DNS جلوگیری کنید ، لازم است اجتناب کردن:

  • با استفاده از برنامه های افزودنی مرورگر.
  • بارگیری و باز کردن پرونده ها.
  • بارگیری فایلهای تورنت.
  • فعال کردن JavaScript.

  همه این فعالیت ها پتانسیل مسیریابی ترافیک در خارج از مرورگر Tor یا حفظ اطلاعاتی را دارند که می توانند حتی در مرورگر Tor شما را ناشناس کنند..

  یک اشتباه رایج دیگر دسترسی به سایت های HTTP است. این آدرس IP شما را مستقیماً آشکار نمی کند ، اما شما را نسبت به نظارت بسیار آسیب پذیرتر می کند و خطر هر یک از رفتارهای فوق را اضافه می کند. در فصل بعدی این راهنما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی استفاده از Tor با خیال راحت داشته باشید.

  گره های خروج مخرب

  یکی از راه هایی که تور به طور قطع به خطر افتاده است از طریق گره های خروج مخرب است.

  در حالی که ترافیک شما برای بیشتر سفر خود از طریق شبکه Tor رمزگذاری شده است ، اینگونه است در معرض وقتی از گره نهایی عبور می کند - به نام گره خروجی.

  این بدان معنی است که گره خروجی توانایی این را دارد فعالیت خود را مشاهده کنید, دقیقاً مثل ISP اگر از Tor یا VPN استفاده نمی کردید. این امر لزوماً ناشناس بودن شما را تضعیف نمی کند ، زیرا گره خروجی راهی برای دیدن آدرس IP واقعی شما ندارد.

  اگر می خواهید به یک حساب ایمیل یا صفحه فیس بوک مرتبط با هویت واقعی زندگی خود دسترسی پیدا کنید ، این می تواند مشاهده شود و ناشناس بودن شما را تضعیف کند.

  هر کس می تواند گره خروج را عملیاتی کند. شناخته شده است که آنها برای نظارت توسط مجرمان و حتی برای انجام حملات انسان در میانه مورد استفاده قرار می گیرند.

  برخی شک و تردیدهای سالم می تواند شما را در اینجا ایمن نگه دارد ، و این عاقلانه است که همیشه فرض کنید کسی در حال تماشای شماست.

  آیا می توان Tor را ردیابی کرد?

  اگر دقت کرده اید و Tor درست پیکربندی شده است ، خیر, نمی توان ردیابی کرد.

  هنگامی که فعالیت شما از شبکه Tor خارج شد ، بدون رمزگذاری است. این بدان معناست که دولت شما یا شخص ثالث دیگری می توانند آن را ببینند ، اما آنها نمی توانند به شما بگویند شما کیستید ، مگر اینکه فعالیت مرور شما به آنها اجازه دهد.

  بهتر است فرض کنید فعالیت شما همیشه دیده می شود, اما بینندگان دارند هیچ ایده ای که هستی. تا زمانی که برای شناسایی خود کاری انجام ندهید (مانند بازدید از هر حساب شخصی یا اجازه نشت تور) ، فعالیت شما از طریق شبکه Tor قابل برگشت نیست.

  چگونه می توانم از Tor استفاده کنم?

  اگر تصمیم به استفاده از Tor گرفتید ، می توانید این مراحل ساده را برای نصب مرورگر Tor بر روی رایانه یا تلفن همراه خود دنبال کنید. اگر مرورگر Tor را قبلاً نصب کرده اید ، می توانید به فصل بعدی «چگونه ایمن با استفاده از Tor» بپردازید.

  نحوه نصب مرورگر Tor بر روی رایانه شما

  مرورگر Tor برای هرکدام کار خواهد کرد پنجره ها, لینوکس یا سیستم عامل مک کامپیوتر ، و نصب آن آسان است.

  برای نصب مرورگر Tor بر روی رایانه خود:

  1. به صفحه بارگیری وب سایت Tor Project بروید.

   از آنجا که بدون شک ISP یا مدیر شبکه شما عادتهای مرور شما را رصد می کند ممکن است بخواهید هنگام مراجعه به وب سایت Tor یک VPN فعال داشته باشید..

   این ممکن است پارانوئید به نظر برسد ، اما نمونه هایی از زندگی واقعی وجود دارد که افراد خود را از این طریق مشخص می کنند. در سال 2013 ، یک دانشجوی هاروارد که تهدیدی برای بمب جعلی از طریق تور ارسال کرده بود تا از امتحان خودداری کند ، با استفاده از گزارشات اتصال به دانشگاه WiFi ، در دانشگاه شناسایی شد. این دانش آموز جدا شد زیرا او تنها کاربری بود که به شبکه پردیس دسترسی پیدا کرده بود.

  2. سیستم عامل مورد نظر خود را انتخاب کنید:

   تصویر صفحه بارگیری مرورگر Tor

  3. یک پرونده .exe بارگیری خواهد شد: آن را باز کنید.
  4. زبان خود را از فهرست کشویی انتخاب کنید:

   تصویر صفحه پنجره نصب را انتخاب کنید.

  5. اگر به دنبال راه اندازی پیشرفته نیستید ، فشار دهید اتصال:
   تصویر صفحه پنجره نصب Tor
  6. Tor به صورت خودکار تنظیم می شود.

   تصویر صفحه مرورگر Tor نصب شده

  پس از بارگیری پرونده ، نیازی به نصب چیز دیگری ندارید. Tor کاملاً خود مختار است - حتی می توانید آن را از درایو USB انگشت USB اجرا کنید.

  فقط فعالیت شما از داخل مرورگر از طریق Tor انجام می شود. هر چیزی در خارج - از جمله ایمیل های ارسال شده از یک برنامه جداگانه مانند Outlook - در معرض نظارت قرار می گیرد.

  نحوه نصب مرورگر Tor بر روی موبایل

  یک برنامه مرورگر Tor برای دستگاه های Android موجود است و توسط Project Guardian نگهداری می شود. بارگیری و استفاده آسان است ، اما همین محدودیت ها در هنگام استفاده از مرورگر در دسک تاپ اعمال می شوند: فقط کاری که در مرورگر انجام می دهید ناشناس آنلاین خواهد بود.

  اگر می خواهید از این بخش بگذرید ، می توانید مستقیماً به How How To Stay Safe با استفاده از Tor بروید.

  برای نصب مرورگر Tor روی دستگاه Android:

  1. نصب را در صفحه Google Play Store فشار دهید.
  2. مطبوعات اتصال برای دسترسی به شبکه Tor. این کار چند دقیقه طول می کشد.
  3. چرخه از طریق پیام های خوش آمدید.
  4. اکنون آماده استفاده از مرورگر Tor از طریق تلفن همراه هستید. برای وارد کردن وب سایتی که می خواهید بازدید کنید ، روی نوار آدرس در بالا کلیک کنید.

  متأسفانه ، به دلیل محدود بودن فروشگاه App اپل ، در حال حاضر برنامه ای برای iOS وجود ندارد و احتمالاً در آینده وجود نخواهد داشت. این بدان معنی است که شما نمی توانید از Tor در iPhone یا iPad استفاده کنید.

  سایر برنامه های Tor-Enabled

  ما قبلاً ذکر کردیم که Tor می تواند کلیه ترافیکی را که از پروتکل TCP استفاده می کند ، مدیریت کند. اگرچه این درست است ، دریافت برنامه های زیادی برای کار فقط با TCP آسان نیست.

  هر گونه اطلاعاتی که از طریق TCP منتقل نمی شود ، به طور پیش فرض به خارج از شبکه Tor باز می شود. این امر باعث نشت DNS ، WebRTC یا IP می شود و هویت و فعالیت شما را در معرض هر بیننده قرار می دهد.

  Tor راهنمای عمیق خود را برای برنامه های "Torify" ارائه می دهد ، که ما فقط برای کاربران پیشرفته تر توصیه می کنیم.

  Tails نوع لینوکس به طور پیش فرض تمام فعالیت ها را از طریق شبکه Tor انجام می دهد. این برنامه دارای چندین برنامه از پیش نصب شده و از پیش تنظیم شده است و به طور خودکار هرگونه ترافیک غیر Tor را قطع می کند تا از بروز نشتی جلوگیری کند.

  این یک مجموعه موثر است اما با بسیاری از برنامه های محبوب سازگار نیست - انتظار ندارید از YouTube ، Facebook Messenger یا Spotify از دسک تاپ خود استفاده کنید..

  متأسفانه ، اکثر برنامه های Voice-over-IP (VoIP) به پروتکل UDP تکیه دارند. از آنجا که Tor در حال حاضر با این پروتکل سازگار نیست ، امکان استفاده از برنامه های چت تصویری مانند Skype از طریق شبکه Tor وجود ندارد.

  چگونه با استفاده از Tor ایمن بمانیم

  با حل بسیاری از خطرات مرتبط با Tor می توان از بین برد تغییر رفتار شما وقتی در حال مرور اینترنت هستید.

  اگر از Tor مانند یک مرورگر معمولی استفاده کنید ، تقریباً منجر به نشت DNS یا IP خواهد شد.

  یاد آوردنفقط هنگام استفاده از مرورگر Tor از ترافیک وب شما محافظت می شود. برنامه های دیگر ، مانند ایمیل یا حتی مرورگرهای دیگر ، از طریق شبکه قصیده نمی شوند.

  توصیه می کنیم قبل از استفاده از مرورگر ، برای اولین بار لیستی از موضوعات شناخته شده فعلی با Tor را بخوانید.

  سه خطر بزرگ هنگام استفاده از Tor عبارتند از:

  • در حال مشاهده و یا رنج یک حمله در میان مردی از گره خروج مخرب.
  • به طور تصادفی باعث ترافیک غیر تور شده و هویت واقعی شما را آشکار می کند.
  • در غیر این صورت هویت خود را به سایتی که بازدید می کنید نشان دهید.

  مهمترین موارد احتیاطی که باید در نظر بگیرید:

  • جلوگیری از رفتاری که منجر به نشت فنی اطلاعات می شود.
  • اجتناب از رفتارهایی که یک ناظر ممکن است برای استنباط هویت شما داشته باشد.

  اجتناب از نشت به طور کلی نیاز دارد که شما فقط از TCP استفاده کنید و به خود مرورگر Tor بچسبید. همچنین آسیب پذیریهای شناخته شده خاصی وجود دارد ، مانند جاوا اسکریپت یا BitTorrent, هر دوی اینها می توانند آدرس IP شما را نشت دهند.

  جلوگیری از نادیده گرفتن هویت شخصی شما ، از شما می خواهد که از دسترسی به اطلاعات مرتبط با هویت خود ، مانند نام حساب کاربری ایمیل یا حساب فیس بوک.

  بهترین راه برای جلوگیری از حملات در وسط انسان فقط استفاده از اتصالات رمزگذاری شده HTTPS است.

  چگونه با استفاده از Tor ناشناس بمانیم

  در اینجا مهمترین قوانین برای ایمن ماندن در تور آورده شده است:

  1. از تأیید صحت دو مرحله ای تلفن همراه استفاده نکنید.
  2. هرگز حسابهای شخصی خود را ارسال نکنید.
  3. از کارکردن همین حسابها در داخل و خارج از تور خودداری کنید.
  4. فقط به وب سایت های رمزگذاری شده HTTPS امن ، دسترسی پیدا کنید.
  5. کوکی ها و داده های وب سایت محلی را بعد از هر جلسه مرور حذف کنید.
  6. از Google استفاده نکنید (DuckDuckGo یک جایگزین خوب است).
  7. به همان سرور راه دور با و بدون مرورگر Tor به طور همزمان وصل نشوید.
  8. از تورنت جلوگیری کنید (این شبکه را کند می کند) - و بویژه BitTorrent.
  9. نحوه استفاده از VPN با Tor

   آیا استفاده از هر دو VPN و Tor به طور هم زمان ایمن تر است?

   گاهی.

   دو روش استفاده از Tor و VPN با هم وجود دارد: بیش از VPN و VPN از طریق Tor. هر دو مزایای منحصر به فرد و همچنین برخی از اشکالات بسیار اساسی دارند که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت.

   Tor Over VPN

   نمودار نشانگر Tor در حال اجرا بر روی یک VPN.
   "Tor over VPN" زمانی است که قبل از اجرای مرورگر Tor به VPN خود وصل می شوید. این رایج ترین روش ترکیب Tor با VPN است.

   انجام این کار ساده است: کافیست به VPN خود وصل شوید و مرورگر Tor را از طریق دسک تاپ یا تلفن هوشمند خود راه اندازی کنید.

   VPN شما مانند یک گره اضافی قبل از شبکه Tor عمل می کند.

   وقتی Tor را با VPN به این روش ترکیب می کنید:

   1. ISP و اپراتور شبکه شما نمی دانند که به شبکه Tor وصل هستید.
   2. گره ورود به شبکه Tor آدرس IP واقعی شما را نمی بیند.
   3. ارائه دهنده VPN شما نمی تواند ترافیک شما را ببیند.

   این امر به ویژه مفید است اگر نمی خواهید سرپرست شبکه بداند که به Tor وصل می شوید ، یا اینکه ارائه دهنده VPN شما دارای خط مشی تهاجمی یا مبهم است.

   با این حال ، باید توجه داشت که:

   1. ارائه دهنده VPN آدرس IP واقعی شما را مشاهده می کند.
   2. ارائه دهنده VPN شما همچنین قادر خواهد بود ببیند که شما به شبکه Tor وصل هستید.
   3. گره های خروج Tor - از جمله گره های خروج مخرب - هنوز هم می توانند ترافیک شما را مشاهده کنند.

   برخی خدمات VPN ، از جمله NordVPN و ProtonVPN ، سرورهایی دارند که به ترافیک Tor اختصاص داده شده اند.

   VPN Over Tor

   نمودار نشانگر اجرای یک VPN در Tor.
   این گزینه برعکس کار می کند: قبل از استفاده از VPN ، به شبکه Tor وصل شوید.

   این از نظر فنی امکان پذیر است ، اما آسان نیست. به پشتیبانی صریح Tor از ارائه دهنده VPN خود نیاز دارید. در حال حاضر ، تعداد کمی از VPN ها از این طریق پشتیبانی از طریق Tor را اجرا می کنند.

   از نظر تئوری ، این روش چهار مورد دارد مزایای کلیدی:

   1. تمام ترافیک VPN شما فقط از طریق مرورگر وب از طریق شبکه Tor انجام می شود. این مهم به شما می دهد محافظت از حریم خصوصی دو برابر ، بدون توجه به آنچه شما آنلاین انجام می دهید.
   2. در کنار مزایای Tor ، از ویژگی های پیشرفته VPN نیز بهره مند می شوید. این شامل امکان تعویض سرورها برای سرعت بیشتر یا استفاده از سوئیچ kill برای جلوگیری از نشت آدرس ناخواسته IP است.
   3. در صورت نیاز به استفاده از منابع .onion می توانید از طریق یک مرورگر جایگزین (نه فقط مرورگر Tor) از طریق VPN خود به آنها دسترسی پیدا کنید..
   4. گره های خروج Tor دیگر نمی توانند ترافیک شما را مشاهده کنند.

   در حالی که این روش خطرات مرتبط با گره های خروج مخرب را از بین می برد ، همچنین یکی از اهداف اصلی استفاده از Tor را تضعیف می کند. شخص ثالث - ارائه دهنده VPN شما - به هر دو شما دسترسی خواهد داشت هویت و فعالیت.

   برای اکثر کاربران این روش اتلاف منابع است. استفاده از VPN از طریق Tor به ارائه دهنده شما امکان دسترسی به اطلاعاتی مشابه با استفاده از VPN به تنهایی ، فقط با کندی و ناراحتی شبکه Tor فراهم می کند..

   چند مورد دیگر وجود دارد خطرات جانبی شایان ذکر است هنگام استفاده از ارائه دهنده VPN که گزینه Tor خاصی را ارائه می دهد:

   1. انتخاب شما برای ارائه دهنده VPN محدود خواهد شد.
   2. ضربه بزرگی را در سرعت اتصال خود تجربه خواهید کرد. استفاده از VPN در Tor می تواند VPN لاغر را حتی بیشتر از آن استفاده کند.
   3. رمزگذاری داده ها با VPN و سپس رمزگذاری مجدد آن با Tor بسیار زیاد است که باعث بهبود قابل توجهی در حفظ حریم خصوصی شما نخواهد شد.
   4. استفاده از VPN از طریق Tor معمولاً به تنظیمات اضافی احتیاج دارد. شاید لازم باشد مشتری خاصی را نصب کنید ، یک فایل اتصال خاص را بارگیری کنید یا تنظیمات خود را تغییر دهید - همه به زمان ، دانش فنی و صبر نیاز دارند..

   VPN و مرورگر Tor هر دو باعث افزایش حریم خصوصی شما به طور مستقل از یکدیگر می شوند. اگر واقعاً نگران هستید ، می توانید به VPN خود وصل شوید و سپس از مرورگر Tor استفاده کنید ترکیب این دو بسیار زیاد است برای بیشتر مردم.

   اگر در شرایط شدید نیاز به ناشناس بودن کامل دارید بهتر است از Tor استفاده کنید. اگر این فقط حریم شخصی اینترنت مورد نظر شماست ، VPN را انتخاب کنید.

   Brayan Jackson Administrator
   Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
   follow me