تنظیم یک VPN در آیفون مدرن ، چه برنامه ای را نصب کنید یا از پشتیبانی داخلی پروتکل های خاص استفاده می کنید بسیار ساده است. این راهنما چگونگی انجام مراحل ساده را به شما نشان می دهد.

یک آیفون اپل که VPN دارد

به لطف پشتیبانی یکپارچه از پروتکل LT2P / IPSec ، سه روش نصب VPN در آیفون وجود دارد (پروتکل کمتر محبوب Cisco IPSec نیز پشتیبانی می شود). می توانید برنامه شخصی ارائه دهنده خود را نصب کنید ، از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید یا جزئیات را به صورت دستی در تنظیمات iPhone خود وارد کنید.

ما همه آنها را در این راهنما بررسی خواهیم کرد و شما هیچ وقت ایمن و خصوصی به اینترنت وصل نخواهید شد.

آنچه شما نیاز دارید

برای تنظیم VPN خود ، به یک آیفون قادر به اجرای آن نیاز دارید آخرین نسخه iOS. ما در حال استفاده از آیفون 8 پلاس هستیم که iOS 11.3 را اجرا می کند.

به حساب کاربری نیز نیاز خواهید داشت ارائه دهنده VPN. اگر هنوز انتخاب نکرده اید یا اگر هنوز آمادگی پرداخت هزینه اشتراک ماهانه را ندارید ، می توانید از انتخاب های برتر VPN ما برای آیفون استفاده کنید ، اگر هنوز یکی از آنها را انتخاب نکرده اید یا می توانید با یک آزمایش رایگان شروع کنید. لطفاً توجه داشته باشید که ارائه دهندگان معمولاً فقط در صورت بارگیری از طریق برنامه به جای وب سایت خود ، آزمایش های رایگان ارائه می دهند.

اگر تازه وارد VPN نیستید ، توصیه می کنیم با بارگیری برنامه ارائه دهنده خود از فروشگاه App شروع کرده و مراحل زیر را با روش "روش 1" در زیر اجرا کنید. پس از تأیید کار همه چیز ، می توانید با روش های 2 و 3 آزمایش کنید که کمی پیشرفته تر هستند.

روش 1: برنامه VPN

همه ارائه دهندگان اصلی برنامه خود را ارائه می دهند و استفاده از این ساده ترین راه برای اتصال به VPN شماست. ما از برنامه ExpressVPN در این راهنما استفاده می کنیم ، اما مراحلی که در اینجا نشان می دهیم برای کلیه ارائه دهندگان کاملاً یکسان خواهد بود.

پس از اتصال به VPN ، اتصال باید فعال شود تا زمانی که آن را خاموش کنید یا تلفن خود را دوباره راه اندازی کنید.

قبل از شروع ، توصیه می کنیم با ارائه دهنده ثبت نام کنید ، سپس ایمیل خود را بررسی کنید تا حساب جدید خود را تأیید کنید.

همچنین ایده خوبی است که قبل از شروع ، در بخش «بروزرسانی نرم افزار» برنامه تنظیمات خود را بررسی کنید تا آخرین نسخه iOS را نصب کنید.

 1. برنامه ExpressVPN را در فروشگاه App پیدا کرده و بارگیری کنید.ExpressVPN فروشگاه برنامه iPhone
 2. برنامه را باز کنید و به ضربه بزنید ورود. اگر قبلاً یک حساب کاربری ندارید ، می توانید در اینجا یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید ، اما به یاد داشته باشید که قبل از ادامه ایمیل خود را بررسی کرده و حساب خود را تأیید کنید.صفحه ورود به سیستم آیفون ExpressVPN
 3. با استفاده از همان جزئیات ورود به سیستم که برای ورود به سیستم در وب سایت ExpressVPN استفاده می کنید وارد برنامه شوید.
 4. ضربه زدن اجازه به برنامه اجازه دهید اتصال VPN را در آیفون شما ایجاد کند. از شما می خواهد تا با Touch ID تأیید کنید.صفحه پیکربندی آیفون ExpressVPN
 5. آیا می خواهید به برنامه اجازه دهید اعلان ها ارسال کند را انتخاب کنید. این اختیاری است.ExpressVPN آیفون اجازه اعلان ها را می دهد
 6. ضربه زدن اجازه اگر مایلید جزئیات آن را برای تجزیه و تحلیل به ExpressVPN ارسال کنید. باز هم ، این اختیاری است ، و امتناع از تأثیرگذاری بر اتصال VPN شما تأثیر نخواهد گذاشت.جزئیات اتصال آیفون ExpressVPN

خودشه. اکنون ExpressVPN روی دستگاه شما نصب و پیکربندی شده است.

برنامه به طور خودکار بهترین مورد را برای مکان و اتصال فعلی شما انتخاب می کند ، اما در صورت نیاز می توانید آن را تغییر دهید. فقط شیر موقعیت مکانی را انتخاب کنید جابجایی.

صفحه اصلی آیفون ExpressVPN قطع است

توجه داشته باشید که یک نماد VPN در سمت چپ بالای صفحه نمایش داده می شود تا تأیید اتصال شما با موفقیت انجام شود.

صفحه اصلی آیفون ExpressVPN متصل شد

روش 2: OpenVPN

OpenVPN Connect یک برنامه VPN منبع باز برای آیفون است. اگر ارائه دهنده VPN شما نمایه های قابل بارگیری .ovpn را ارائه می دهد ، می توانید به جای استفاده از برنامه شخصی ارائه دهنده ، ارتباط خود را برای تنظیم ارتباط خود از OpenVPN Connect استفاده کنید.

این برنامه شخص ثالث فقط از طریق پروتکل OpenVPN با استفاده از گواهی نامه های ارائه شده توسط ارائه دهنده شما ، به شبکه سرور ارائه دهنده شما متصل می شود. این پروتکل و همچنین پروتکل و برنامه هر دو منبع باز هستند و از نظر بسیاری از برنامه های شخص اول بسیار قابل تنظیم هستند.

اگر این روش را انتخاب کنید چند نکته وجود دارد:

 • هر سرور فایل .ovpn متفاوتی دارد. اگر فقط می خواهید به یک یا دو نفر وصل شوید ، این روند سریع انجام می شود. اگر به دسترسی به ده ها نفر نیاز دارید ، برای راه اندازی باید زمان بیشتری را اختصاص دهید.
 • شما ممکن است خطای "بخشنامه" را دریافت کنید. اگر به راحتی آن را اجرا کنید ، براحتی قابل غلبه است. فقط کافی است پرونده .ovpn را در ویرایشگر متن ویرایش کرده و یک خط را حذف کنید. ما به شما نشان خواهیم داد که چه کاری باید انجام دهید در زیر.

یافتن پرونده .ovpn

برای راه اندازی اولین سرور خود ، سریعترین راه این است که پرونده .ovpn را از وب سایت ارائه دهنده خود بارگیری کنید و سپس آن را به خودتان ایمیل دهید. برای شروع می توانید پرونده را در برنامه ایمیل آیفون خود باز کنید.

اگر شما از امنیت برخوردار هستید ، گزینه های بهتری مانند استفاده از فضای ذخیره ابری مانند Dropbox یا Google Drive وجود دارد. اگر در مک هستید ، می توانید از Airdrop استفاده کنید. با این حال ، ما با گزینه آسان برای نشان دادن چگونگی انجام آن پیش خواهیم رفت.

ایجاد یک اتصال OpenVPN در آیفون

 1. به وب سایت ارائه دهنده VPN خود در وب وارد شوید.
 2. تنظیمات خود را برای پیکربندی دستی با استفاده از OpenVPN پیدا کنید. به عنوان مثال اگر از ExpressVPN استفاده می کنید ، می توانید با ورود به سیستم ، کلیک کنید ExpressVPN را تنظیم کنید, سپس کلیک کردن پیکربندی دستی در پایین لیست.
 3. در سمت راست صفحه ، لیستی از مکان های سرور را مشاهده خواهید کرد. روی یک قاره کلیک کنید ، و سپس روی سرور کلیک کنید تا نمایه .ovpn را بارگیری کنید.
 4. نمایه را به یک ایمیل وصل کنید ، و آن را برای خود ارسال کنید یا آن را به عنوان یک پیام پیش نویس ذخیره کنید.

این پنجره مرورگر را باز کنید. در یک لحظه به نام کاربری و رمز عبور نیاز خواهید داشت.

در iPhone شما:

 1. برنامه ای را که برای بررسی ایمیل استفاده می کنید ، باز کنید و ایمیلی که برای خود ارسال کرده اید را پیدا کنید. آن را باز کنید و به پیوست فایل ضربه بزنید.
 2. برنامه ایمیل انتخابی از برنامه هایی را نشان می دهد که می توانید برای باز کردن پرونده استفاده کنید. OpenVPN را پیدا کنید و برای باز کردن ضربه بزنید.
 3. OpenVPN تأیید می کند که پرونده برای وارد کردن آماده است. روی نماد سبز به علاوه ضربه بزنید.پرونده واردات آیفون OpenVPN ExpressVPN
 4. ضربه زدن اجازه برای تنظیم اتصال VPN. لازم است این مورد را با Touch ID تأیید کنید.پیکربندی آیفون ExpressVPN OpenVPN

در این مرحله ، باید به رایانه رومیزی خود برگردید و به آن نگاه کنید پیکربندی دستی دستورالعملهایی که قبلاً استفاده کرده اید:

 1. در آیفون خود ، نوع را تایپ کنید پیکربندی دستی نام کاربری و رمزعبور ارائه شده توسط ارائه دهنده خود را در قسمت شناسه کاربر و رمز عبور وارد کنید. به یاد داشته باشید: این جزئیات با جزئیات ورود شما به وب یکسان نیستند. بنابراین اگر مثلاً آدرس ایمیل خود را تایپ کنید ، کار نخواهد کرد.ExpressVPN آیفون OpenVPN پیکربندی دستی
 2. اگر می خواهید جزئیات خود را ذخیره کنید ، روی ضربه بزنید صرفه جویی کشویی برای روشن کردن آن.
 3. ضربه زدن وصل کنید برای تست اتصال خود ، و سپس کلیک کنید آره.ExpressVPN آیفون OpenVPN اجازه اتصال می دهد

نحوه برخورد با خطای پشتیبانی نشده با دستورالعمل Fragment

اگر اتصال شما انجام نشد ، ممکن است پیامی راجع به بخشنامه قطعه ای که توسط برنامه پشتیبانی نمی شود ، مشاهده کنید.

برای رفع این مشکل ، به رایانه خود برگردید و پرونده .ovpn را در یک ویرایشگر متن باز کنید.

خط شروع را با کلمه fragment پیدا کنید ، آن را حذف کنید و پرونده را ذخیره کنید. مهم نیست که چیز دیگری را تغییر ندهید ، و اطمینان حاصل کنید که پسوند پرونده هنوز .ovpn است.

خطای آیفون ExpressVPN OpenVPN

دوباره پرونده را برای خود ایمیل بفرستید و بخش دوم و سوم دنباله فوق را تکرار کنید.

روش 3: تنظیمات دستی

راه اندازی اتصال VPN به صورت دستی یک فرایند شگفت آور سریع است. همچنین این یک راه خوب برای صرفه جویی در فضای دستگاه شماست ، زیرا تمام جزئیات اتصال در برنامه تنظیمات iOS ذخیره می شوند. برای تنظیم فقط چند دقیقه بیشتر طول می کشد.

اگر قبلاً از برنامه ای برای اتصال استفاده می کنید ، ممکن است بخواهید قبل از اقدام ، آن را از iPhone خود حذف کنید.

با این وجود آگاه باشید که شما به استفاده از پروتکل L2TP / IPSec محدود خواهید شد و عملکردهای اضافی - مانند killswitch - را با استفاده از یک برنامه از دست نخواهید داد..

برای این فرآیند نیازی به بارگیری ندارید. لازم است جزئیات پیکربندی دستی را از سایت ارائه دهنده خود پیدا کنید. اگر از ExpressVPN استفاده می کنید ، حتماً Manual Config را انتخاب کنید ، سپس LT2P / IPSec را برای افشای اطلاعات صحیح انتخاب کنید.

سپس به شرح زیر اقدام کنید:

 1. در آیفون خود ، باز کنید تنظیمات برنامه ، شیر عمومی, سپس شیر VPN.تنظیمات ExpressVPN iPhone L2TP
 2. ضربه زدن پیکربندی VPN را اضافه کنید ...ExpressVPN iPhone L2TP پیکربندی اضافه کنید
 3. روی ضربه بزنید تایپ کنید و L2TP را انتخاب کنید.ExpressVPN آیفون L2TP نوع پیکربندی
 4. قسمت های دیگر را به شرح زیر پر کنید:
  • شرح: هر متنی را انتخاب کنید
  • سرور: نام سرور ارائه شده توسط ارائه دهنده VPN خود را وارد کنید
  • حساب: نام کاربری شما برای L2TP / IPSec
  • RSA SecurID: خاموش
  • کلمه عبور: رمز عبور شما برای L2TP / IPSec. این اختیاری است. اگر این قسمت را خالی بگذارید ، آیفون شما از شما خواسته می شود که هر بار وصل شوید ، رمز را تایپ کنید.
  • راز: 123456
  • ارسال تمام ترافیک: روشن شده.ExpressVPN iPhone L2TP تمام ترافیک را ارسال می کند

نمایه را ذخیره کنید ، سپس برای اتصال به سوئیچ ضربه بزنید. VPN شما با استفاده از برنامه های دیگر در پس زمینه متصل می شود.

ExpressVPN iPhone L2TP متصل شد

از کجا می توانم راهنمایی بگیرم

تنظیم VPN در آیفون شما باید کاملاً ساده باشد ، اما ارائه دهندگان مختلف الزامات اتصال کمی متفاوت دارند. اگر مشکلی دارید ، با جزئیاتی از مشکلی که دارید با بخش پشتیبانی ارائه دهنده خود تماس بگیرید.

در بیشتر موارد ، استفاده از برنامه ارائه دهنده رسمی موارد کمی ارائه خواهد کرد و شما باید در عرض چند دقیقه با آیفون VPN خود را اجرا کنید..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me