VPN مناسب ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند ، آدرس IP شما را مخفی می کند و به محافظت از حریم شخصی شما به صورت آنلاین کمک می کند. همه چیز مورد نیاز در مورد VPN ها را در این راهنمای کامل برای شبکه های خصوصی مجازی پیدا کنید.

بازی

جهان به طور فزاینده ای با حریم خصوصی آنلاین روبرو می شود. هر بار که به اینترنت دسترسی پیدا می کنید ، قربانی آن می شوید نظارت, سانسور, سرقت داده ها, و موضوعات دیگری.

برای بدتر شدن اوضاع ، دولتها در سرتاسر جهان با سرعت هشدار دهنده اینترنت سانسور می كنند و مانع توانایی ما در دسترسی به اطلاعات و ارتباط آزادانه با یکدیگر می شوند..

اینجاست که یک VPN وارد می شود.

VPN (Virtual Private Network) یک نرم افزار ساده است که می توانید تقریباً در هر دستگاه نصب کنید. این امر از حریم شخصی شما محافظت می کند ، به شما کمک می کند تا در اینترنت ایمن باشید و به شما دسترسی نامحدود به اینترنت اعطا می کند.

مهمتر از همه ، یک VPN داده های خود را رمزگذاری کنید و آدرس IP خود را مخفی کنید با ایجاد یک تونل خصوصی از طریق اینترنت.

VPN به شما اجازه می دهد:

 • آدرس IP خود را از وب سایتهایی که بازدید می کنید مخفی کنید
 • ترافیک مرور خود را رمزگذاری کنید
 • به محتوای محدود جغرافیایی دسترسی پیدا کنید
 • پخش یا محتوای تورنت از کشورهای دیگر
 • بین چندین سرور خصوصی انتخاب کنید
 • از داده های خود در شبکه های عمومی WiFi محافظت کنید

اما دقیقاً چگونه VPN کار می کنند؟ آیا آنها امن هستند؟ و چگونه ارائه دهنده VPN مناسب را پیدا می کنید?

این راهنمای جامع همه چیز مورد نیاز در مورد VPN ها را پوشش می دهد. ما ژارگون فنی را تجزیه خواهیم کرد تا بتوانید با اطمینان و ایمن از VPN استفاده کنید.

خواهید فهمید که چگونه VPN ها کار می کنند ، چگونه VPN را نصب کنید ، چگونه یک VPN ایمن را انتخاب کنید و موارد دیگر.

Contents

VPN چیست؟?

یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) بخشی از نرم افزار است که برای حفظ فعالیت اینترنت شما استفاده می شود خصوصی و امن است.

VPN قبل از انتقال ترافیک خود به وب سایت یا برنامه ای که بازدید می کنید ، یک تونل مطمئن بین دستگاه شما و یک سرور خصوصی VPN ایجاد می کند.

این مانع از ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) و مقامات می شود تا کارهای شما را به صورت آنلاین ردیابی کنند. همچنین شما را از هکرهایی که به دنبال متوقف کردن ترافیک شما هستند محافظت می کند.

VPN فعالیت مرور شما را به صورت خصوصی حفظ می کند رمزگذاری ترافیک اینترنت شما, مسیریابی آن را از طریق یک تونل امن ، و نقاب زدن آدرس IP واقعی شما.

VPN ها یک تونل ایمن ایجاد می کنند ، ترافیک وب شما را رمزگذاری می کنند و آن را از چنگال ها و هکرها مخفی می کنند.

بسته به نوع ارائه دهنده VPN که استفاده می کنید ، می توانید از بین ده ها یا حتی صدها مکان سرور VPN در سراسر جهان انتخاب کنید.

این بدان معناست که می توانید وب سایت ها را به این فکر کنید که از یک شهر یا کشور خاص در حال مرور ، پخش و یا تورنت هستید.

با رمزگذاری اتصال خود و تغییر مسیر مجدد ترافیک خود از طریق یک سرور از راه دور ، نه ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) شما و نه هر کس دیگری در شبکه نمی تواند فعالیت اینترنت شما را کنترل کند. اگر کسی ارتباط شما را تحت نظر داشته باشد ، تمام آنچه آنها می بینند حروف و شماره های بی فایده است.

این شما را از نظارت دولت ، ردیابی وب سایت و هر شخص ثالث مخرب که ممکن است سعی در ترافیک شما داشته باشند ، محافظت می کند.

شما آدرس IP تغییر خواهد کرد و داده های مرور شما به مکان واقعی شما مرتبط نمی شوند ، و همه کارهایی را که آنلاین انجام می دهید بسیار خصوصی تر است.

برای استفاده از VPN نیازی به ارائه دهنده خدمات اینترنت خود ندارید و دیگر نیازی به خرید تجهیزات جدیدی مانند مودم یا روتر نخواهید داشت. نصب و استفاده از VPN شما همه به صورت آنلاین انجام می شود چند دقیقه.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کار یک VPN ، می توانید مستقیماً به قسمت بعدی این راهنما بروید. همچنین می توانید مستقیماً به نحوه نصب یک VPN بروید.

چرا به VPN احتیاج دارم؟?

شما ممکن است برای ماندن آنلاین ناشناس ، حفظ حریم خصوصی ، دسترسی به محتوای مسدود شده یا فعالیت خود ، به VPN اعتماد کنید. در اینجا شایع ترین دلایل استفاده از VPN ذکر شده است:

1 فعالیت آنلاین خود را از دولت یا ISP مخفی کنید.

تصویری که مردی مبهم را در پشت یک ذره بین مخفی نشان می دهد.

ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) می تواند مشاهده کند همه وب سایتهایی که بازدید می کنید و تقریباً مطمئناً آن اطلاعات را ضبط می کند.

در برخی از کشورها ، ISP ها ملزم به جمع آوری و ذخیره داده های کاربر برای مدت طولانی هستند و دولت قادر است به آن اطلاعات دسترسی ، ذخیره و جستجو کند..

این مورد در ایالات متحده ، انگلیس ، استرالیا و بسیاری از اروپا – فقط به ذکر چند مورد – این مورد است. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد این قوانین را در راهنمای ما در حوزه های حقوقی VPN بخوانید.

از آنجا که VPN ترافیک اینترنت را از دستگاه شما به سرور VPN رمزگذاری می کند ، ISP یا شخص ثالث دیگر نمی توانند از فعالیت های آنلاین خود جاسوسی کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فن آوری های نظارت و مسئله نظارت جهانی ، به EFF و Privacy International مراجعه کنید. همچنین می توانید در اینجا لیست جدیدی از افشای نظارت جهانی را پیدا کنید.

2 آدرس IP خود را از وب سایتهایی که بازدید می کنید مخفی کنید.

تصویر درب بسته است.

یکی از مهمترین دلایل استفاده از VPN استفاده از VPN است آدرس IP واقعی خود را نقاب کنید.

آدرس IP شما یک آدرس عددی منحصر به فرد است که توسط ISP شما اختصاص داده شده است. هر کاری که انجام می دهید بصورت آنلاین با آدرس IP شما مرتبط است ، بنابراین می تواند برای مطابقت شما با فعالیت های آنلاین شما استفاده شود. بیشتر وب سایتها آدرس IP بازدید کنندگان خود را ضبط می کنند.

تبلیغ کنندگان همچنین می توانند از آدرس IP شما برای خدمت به شما استفاده کنند تبلیغات هدفمند بر اساس هویت شما و تاریخچه مرور.

وقتی به یک سرور VPN وصل می شوید ، آدرس IP آن سرور VPN را بر عهده می گیرید. هر وب سایت که بازدید می کنید آدرس IP سرور VPN را به جای خود شما مشاهده می کند.

شما قادر خواهید بود از بلوک های آدرس IP دور بزنید و وب سایت ها را مرور کنید بدون اینکه فعالیت شما به عنوان یک فرد به شما ردیابی شود.

3 وب سایت را مسدود کرده و محدودیت های جغرافیایی را دور بزنید.

تصویر زنی که در سراسر جهان در حال مرور است.

آدرس IP شما را به آدرس خود پیوند می دهد موقعیت فیزیکی. این می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا کاربران در کشورهای خاص از دسترسی به وب سایت های خاص جلوگیری کنند.

برخی خدمات – مانند نتفلیکس یا iPlayer بی بی سی – بسته به کشوری که از آن بازدید می کنید ، کتابخانه های آنها را تغییر دهید. استفاده از VPN تنها روش قابل اعتماد برای دور زدن این محدودیت های جغرافیایی و باز کردن محتوای پنهان است. برای اطلاعات بیشتر می توانید از VPN های پیشنهادی ما برای Netflix دیدن کنید.

مهمتر از همه ، VPN ها می توانند به شما کمک کنند از سانسور بپرهیز با رمزگذاری ترافیک خود و پوشاندن آدرس IP واقعی خود. اگر می خواهید محتوایی را که در کشور دیگری قفل شده است یا در منطقه شما سانسور شده است مشاهده کنید ، می توانید از VPN برای دور زدن این محدودیت ها استفاده کنید.

استفاده از VPN می تواند به شهروندان کمک کند تا از وب سایتها برای دسترسی به رسانه های جهانی و ارتباط آزادانه به رسانه ها دور بزنند. در کشورهایی که آزادی بیان و آزادی مطبوعات را محدود می کنند ، یک VPN می تواند به افراد کمک کند تا با خیال راحت و خصوصی علیه دولت صحبت کنند..

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سانسور دولت ، کمیته حمایت از روزنامه نگاران (CPJ) دارای یک کیت ایمنی برای روزنامه نگاران است که در مورد موضوعاتی مانند ارزیابی ریسک و امنیت دیجیتال راهنمایی می کند..

EFF همچنین دارای مجموعه ای از راهنماهای امنیتی دیجیتال برای فعالان ، مدافعان حقوق بشر و روزنامه نگاران بین المللی است.

می توانید اطلاعات بیشتری در مورد انسداد وب سایت ها در راهنمای اختصاصی ما کسب کنید: چگونه وب سایت ها را مسدود کنیم.

4 داده های خود را در شبکه های WiFi عمومی محافظت کنید.

تصویر مردی که هنگام مسافرت به وای فای عمومی وصل شده است.

وقتی از یک ارتباط WiFi عمومی در یک کافه ، هتل یا فرودگاه استفاده می کنید ، می خواهید داده های حساس در معرض خطر.

بهره برداری از شبکه های عمومی WiFi برای جمع آوری داده ها ساده و بسیار ارزان است. مجرمان می توانند از شبکه های باز و رمز نشده استفاده کنند تا داده های مهمی مانند اطلاعات بانکی ، کارت های اعتباری ، عکس ها و سایر اطلاعات شخصی شما را بدزدند.

هکرها در پی دستیابی به اهداف با ارزش ، هتل ها و مراکز خرید را به طور فزاینده ای هدف قرار می دهند. یک گزارش اخیر بلومبرگ توضیح می دهد که چگونه برخی از مجرمان با هدف صریح سرقت داده های ارزشمند به هتل ها مراجعه می کنند.

مادربرد همچنین خلاصه خوبی از مشکل شبکه های عمومی WiFi را ارائه می دهد. این شامل محبوب “WiFi Pineapple” است که تقریباً به هر کسی امکان استفاده از شبکه های عمومی را با قیمت کمتر از 99 دلار می دهد..

با استفاده از VPN می توانید از دستگاه خود محافظت کنید ، که باعث می شود ترافیک اینترنت شما رمزگذاری شود و آن را بسیار سخت تر کند تا هکرها بتوانند داده های خود را رهگیری و سرقت کنند..

متأسفانه ، اکثر کاربران در برابر خطرات واقعی شبکه های WiFi باز مبهم هستند. اگر به طور مکرر مسافرت می کنید و نیاز به ماندن آنلاین دارید ، یک VPN قابل اعتماد ابزاری با ارزش برای حفظ حریم خصوصی است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد محافظت از اتصال WiFi عمومی ، راهنمای جامع ما برای تأمین امنیت WiFi عمومی را بررسی کنید.

5Stop ISP با خیال راحت پرتاب و تورنت کنید.

تصویر کشیدن یک مرد ارتباط خود را سرعت می بخشد

ISP شما تقریباً قطعاً فعالیت آنلاین شما را کنترل می کند. اگر در کشوری زندگی می کنید که قوانین خنثی و خالصی ندارد ، ISP شما حتی ممکن است عمداً کند می شود اتصال شما هنگام انجام پهنای باند فعالیت های سنگین مانند بارگیری یک فایل بزرگ یا تورنت. به این گفته می شود پهنای باند.

رمزگذاری VPN می تواند به جلوگیری از ضرب و شتم ISP کمک کند ، به این معنی که شما می توانید از بهترین سرعت برای بارگیری ، تورنت ، بازی و پخش لذت ببرید – در عین حال باز کردن محتوا از سراسر جهان.

تورنت بدون VPN نیز بسیار خطرناک است. آدرس IP شما نه تنها برای همسالان قابل مشاهده است ، ISP شما همچنین می توانید دسترسی به سایت ها و برنامه های torrenting را ببینید ،.

ما مجاز به بارگیری مطالب دارای حق چاپ نیستیم ، اما اگر می خواهید فعالیت های P2P شما خصوصی نگه داشته شود ، استفاده از VPN ضروری است. برای اینکه دریابید کدام VPN را برای تورنت توصیه می کنیم ، بهترین راهنمای VPN ما را برای تورنتینگ بخوانید.

چه موقع باید از VPN استفاده کنید?

ما توصیه می کنیم برای استفاده از حفاظت مداوم از یک VPN همیشه استفاده کنید ، اما موارد معدودی وجود دارد که استفاده از VPN از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اگر باید: از VPN استفاده کنید

 • شما نگران حریم خصوصی آنلاین خود هستید
 • شما در کشوری هستید که اینترنت را سانسور می کند
 • شما علاقه مند به پخش محتوا از خارج از کشور هستید
 • شما در حال استفاده از یک شبکه عمومی WiFi هستید
 • شما باید یک بلوک وب سایت مبتنی بر IP را دور بزنید
 • شما یک روزنامه نگار ، فعال و یا سؤال کننده هستید که با اطلاعات حساس سروکار دارید

نمودار دلایل استفاده مردم از VPN را نشان می دهد.

شایع ترین دلایل استفاده از VPN. داده های گرفته شده از گزارش استفاده از VPN Global Web Index.

چگونه یک VPN کار می کند?

VPN ایجاد می کند خصوصی و رمزگذاری شده اتصال اینترنت بین دستگاه و یک سرور خصوصی. این بدان معناست که داده های شما توسط ISP یا سایر شخص ثالث قابل خواندن یا درک نیست. سپس سرور خصوصی ترافیک شما را به وب سایت یا سرویس مورد نظر برای دسترسی ارسال می کند.

اگر می دانید VPN چگونه کار می کند ، می توانید مستقیم به قسمت بعدی این راهنما بروید: آیا VPN ها ایمن هستند?

نمودار نشان می دهد که چگونه یک VPN کار می کند.

در اینجا نحوه عملکرد یک VPN آورده شده است::

 1. شما در سرویس VPN انتخابی خود ثبت نام می کنید. برای مشاوره در مورد انتخاب ارائه دهنده VPN ، در بخش انتخاب بهترین VPN به بخش ما بروید.
 2. نرم افزار VPN را بر روی دستگاه خود نصب کنید. به این نرم افزار a گفته می شود مشتری VPN. این می تواند یک برنامه ارائه شده توسط یک ارائه دهنده VPN (مانند ExpressVPN یا NordVPN) یا نرم افزار شخص ثالث مانند OpenVPN یا Tunnelblick باشد.
 3. با اطلاعات حساب خود به مشتری VPN خود وارد شوید و مکان سرور VPN را که می خواهید به آن متصل شوید را انتخاب کنید.
 4. هنگامی که روی «اتصال» در برنامه VPN کلیک می کنید ، مشتری VPN آدرس IP سرور VPN انتخابی شما را جستجو می کند..
 5. مشتری VPN با سرور VPN ارتباط برقرار می کند. آنها به منظور ایجاد اطلاعات ، داده ها از جمله اطلاعات ورود به سیستم را مبادله می کنند تونل VPN رمزگذاری شده.

  تونل VPN یک ارتباط مطمئن بین دستگاه شما و سرور VPN است. رمزگذاری داده های شما بدان معنی است که اگر بین دستگاه شما و سرور رهگیری شود ، نمی توان آن را خوانده یا درک کرد.

  ناظران بیرونی مانند ISP شما می توانند ببینند که داده ها منتقل می شوند ، اما این داده ها چیست. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد رمزگذاری VPN را در بخش بعدی این راهنما مطالعه کنید.

 6. ترافیک اینترنت دستگاه شما از طریق تونل رمزگذاری شده VPN به سرور VPN ارسال می شود.
 7. سرور VPN ترافیک اینترنت دستگاه شما را رمزگشایی می کند و آن را به وب سایت یا خدمتی که می خواهید دسترسی داشته باشید ، منتقل می کند. اگر VPN همانطور که باید کار می کند ، وب سایت فقط آن را مشاهده می کند آدرس IP سرور VPN, آدرس IP شما نیست.

هر سرویس VPN با لیستی از مکانهای سرور ارائه می شود و بهترین VPN ها به شما امکان می دهد از بین کشورها و شهرهای مختلف دنیا از بین کشورها انتخاب کنید..

عکس از سرورهای Cyberghost VPN.

عکس از مکانهای سرور CyberGhost VPN در برنامه Windows.

رمزگذاری VPN توضیح داد

رمزگذاری فرآیند است رمزگذاری داده ها به گونه ای که فقط یک رایانه با کلید “راست” قادر به خواندن آن باشد.

VPN فقط به اندازه رمزگذاری شده برای محافظت از داده های شما ایمن است.

با یک VPN ، رایانه ها در هر انتهای تونل VPN داده های وارد شده به تونل را رمزگذاری می کنند و در انتهای آن رمزگشایی می کنند. با این حال ، یک VPN به بیش از یک جفت کلید برای اعمال رمزگذاری نیاز دارد.

این کجاست پروتکل های VPN بفرمایید تو، بیا تو.

پروتکل های VPN

پروتکل های VPN به مجموعه ای از قوانین و فرآیندهای مربوطه که یک مشتری VPN برای ایجاد ارتباط امن بین دستگاه و سرور VPN دنبال می کند ، اشاره دارد. پروتکل VPN که استفاده می کنید تعیین خواهد کرد که در واقع تونل ایمن شما چگونه شکل گرفته است.

بسته به پروتکل در حال استفاده ، ممکن است یک VPN سرعت ، قابلیت ها و حتی آسیب پذیری های مختلفی داشته باشد. بیشتر ارائه دهندگان VPN گزینه ای را برای پروتکل مورد نظر برای استفاده در اختیار شما قرار می دهند.

چندین پروتکل VPN در دسترس است ، اما همه آنها برای استفاده بی خطر نیست. در اینجا جدول متداول ترین پروتکل های VPN آورده شده است:

جدول پروتکل های رمزگذاری VPN و خطرات امنیتی آنها.

 • OpenVPN. این پروتکل ترجیحی VPN ماست. تقریباً در تمام دستگاههای دارای قابلیت VPN منبع باز ، بسیار ایمن و عملیاتی است. OpenVPN به خوبی آزمایش شده است و همچنان استاندارد طلای صنعت است. در صورت موجود باید از OpenVPN استفاده کنید.
 • IKEv2 / IPSec. IKEv2 که در کنار IPSec مورد استفاده قرار می گیرد ، پروتکل جدید منبع بسته VPN است. بسیار ایمن ، بسیار سریع است و تغییرات شبکه را با سهولت اداره می کند. این امر پروتکل ایده آل برای دستگاه های تلفن همراه است که دائماً بین WiFi و داده های تلفن همراه جابجا می شوند.
 • L2TP / IPSec. این پروتکل نسبتاً منسوخ شده است و همراه با چند مورد نقص امنیتی. در صورت استفاده از رمزگذاری AES ، معمولاً ایمن تلقی می شود ، اما برخی از پیشنهادات مطرح شده است که پروتکل توسط NSA به خطر افتاده است.
 • SSTP. SSTP پروتکل VPN با منبع بسته دیگر است. این متعلق به مایکروسافت است و مبتنی بر SSL 3.0 است که در برابر حمله خاص MITM به نام پودل آسیب پذیر است. اگرچه تأیید نشده است که اگر SSTP در این حمله متاثر باشد ، ما فکر نمی کنیم که این خطر را داشته باشد.
 • PPTP. تو باید از PPTP اجتناب کنید اگه میتونی. این پروتکل منسوخ شده برای استفاده بی خطر نیست و در مدت چند دقیقه می توان هک شد.
 • محافظ سیم. جدیدترین پروتکل VPN تا به امروز ، WireGuard امیدوار کننده است اما هنوز در حال توسعه است. این هدف با استفاده از خطوط کمتری از کد ، سریع ، ایمن و آسان تر از سایر پروتکل های VPN به اجرا در آمده است. تاکنون نسخه 1.0 پایدار مشاهده نشده است ، بنابراین WireGuard باید تا آن زمان تجربی تلقی شود.

رمزگذاری رمزگذاری

رمزگذارها به الگوریتم هایی که برای رمزگذاری و رمزگشایی داده ها استفاده می شود ، اشاره دارند. در حالی که پروتکل VPN تونل VPN ایجاد می کند ، از رمزنگاری برای رمزگذاری داده های جریان یافته از طریق تونل استفاده می شود..

عملكرد رمزگذاری معمولاً به یك قطعه اطلاعات به نام كلید بستگی دارد. بدون آگاهی از کلید ، رمزگشایی داده های حاصل بسیار دشوار است – اگر غیرممکن باشد.

وقتی صحبت از رمزگذاری می شود ، ما معمولاً به ترکیبی از آن اشاره می کنیم نوع رمزگذاری و طول کلیدی, که تعداد “بیت” ها را در یک کلید معین نشان می دهد.

به عنوان مثال ، Blowfish-128 رمزنگاری Blowfish با طول کلیدی 128 بیت است. به طور کلی ، یک کلید کوتاه به معنای امنیت ضعیف است زیرا بیشتر در معرض نقض حملات بی رحمانه است.

طول کلیدی 256 بیت “استاندارد طلای فعلی” است. این نمی تواند اجباری وحشیانه باشد ، زیرا میلیارد ها سال طول می کشد تا تمام ترکیب های ممکن را طی کند.

همانطور که در پروتکل های VPN وجود دارد ، نرم افزار VPN می تواند از چندین رمزگذار مختلف استفاده کند. در اینجا محبوب ترین رمزهایی که امروزه در نرم افزار VPN استفاده می شود ، آمده است:

 • AES. همانند OpenVPN برای پروتکل ها ، AES استاندارد طلای رمزگذاری ها است. این توسط دولت ایالات متحده برای داده های محرمانه استفاده می شود و بسیار ایمن تلقی می شود. معمولاً دو طول کلیدی پیدا خواهید کرد: AES-128 و AES-256. هر دو در نظر گرفته شده ایمن هستند.
 • دمیدن. Blowfish قبلاً رمزگذاری پیش فرض مورد استفاده در OpenVPN بود ، اما اکنون اکثراً توسط AES جایگزین شده است. Blowfish در نظر گرفته نمی شود به عنوان AES امن ، و در برابر “حملات تولد” آسیب پذیر است..
 • کاملیا. در حالی که کاملی از نظر امنیت و سرعت بسیار شبیه به AES است ، برخلاف AES ، آن را توسط موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST) مجوز نداده است. آن را به عنوان دقیق مانند AES تست نشده است و بندرت در نرم افزار VPN استفاده می شود.

VPN ها همچنین برای تأمین امنیت اتصال شما از دست زدن و تأیید هویت هش استفاده می کنند. شما می توانید در راهنمای کامل ما برای رمزگذاری VPN ، همه این موارد – و جزئیات بیشتر در مورد پروتکل های VPN و رمزگذارها را بخوانید.

آیا VPN ها بی خطر هستند?

یک VPN قابل اعتماد اولین گام ارزشمند برای محافظت از حریم شخصی شما و ایمن ماندن آنلاین است.

متأسفانه, همه VPN ها برای استفاده بی خطر هستند.

بسیاری از سرویس های محبوب VPN ساخت ضعیف ، غیرقابل اعتماد و حتی خطرناک هستند.

VPN اشتباه می تواند:

 • فعالیت مرور خود را وارد کنید
 • رمزگذاری داده های شما انجام نشد
 • داده های خود را با مقامات به اشتراک بگذارید
 • اطلاعات شناسایی خود را فاش کنید
 • دستگاهتان را با بدافزار آلوده کنید
 • برای تعیین اینکه آیا VPN ایمن است یا خیر ، سؤالات مهمی وجود دارد که باید بپرسید.

  در این بخش آدرس خطرات احتمالی نرم افزار VPN و توضیح دهید که چگونه می توانید در امان باشید. همچنین می توانید فصل بعدی را مستقیماً پرش کنید تا بدانید که آیا VPN ها قانونی هستند یا اینکه می توانید هنگام استفاده از VPN ردیابی کنید.

  1 VPN Keep Logs را انجام دهد?

  تصویری از دست سرقت پرونده ها از لپ تاپ

  یکی از مهمترین جنبه های سرویس VPN ، ارائه آن است خط مشی ورود به سیستم.

  هنگامی که از VPN استفاده می کنید ، به تمام ارائه دهنده اینترنت خود به ارائه دهنده VPN اعتماد دارید – این شامل شماست آدرس آی پی, همه ی وب سایت هایی که بازدید می کنید, پیامهایی که ارسال می کنید, و همه شما اطلاعات شخصی.

  ما 90 مورد از خط مشی های معروف سرویس VPN را بررسی کردیم و یافتیم 26٪ از VPN های معروف آدرس IP شما را وارد می کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه VPN ها بر روی آنها گزارش ها را حفظ می کنند ، راهنمای اختصاصی ما در مورد سیاست های ورود به سیستم VPN را بررسی کنید.

  قبل از اعتماد به شرکت با داده های شخصی خود ، حتماً خط مشی رازداری ارائه دهنده VPN خود را بخوانید. اگر متوجه شدید که VPN آدرس IP شخصی یا اطلاعات فعالیت شما را ثبت می کند, از این VPN به هر قیمت جلوگیری کنید.

  بهترین VPN ها نکن ورود:

  1. درخواست DNS یا وب سایتهای بازدید شده
  2. آدرس IP شما
  3. آدرس IP سرور VPN
  4. زمانهای اتصال
  5. استفاده از پهنای باند فردی

  خلاصه اینکه ، الف VPN امن با عدم ورود اطلاعاتی که می تواند شما را به عنوان کاربر به فعالیت های آنلاین شما پیوند دهد ، از حریم خصوصی شما محافظت می کند. متأسفانه ، برخی از VPN ها هنوز هم این کار را انجام می دهند.

  این تصویر از خط مشی رازداری Hola VPN مثال خوبی از جلوگیری از موارد زیر است:

  تصویر از خط مشی رازداری Hola VPN

  تصویر از خط مشی رازداری Hola VPN.

  متأسفانه ، سیاست های ورود به سیستم ارائه دهندگان VPN اغلب مبهم و گمراه کننده است.

  برخی از ارائه دهندگان به دروغ ادعا می کنند برای جمع آوری حداقل داده ها ، در حالی که دیگران عمدا در مورد نوع داده هایی که خط مشی آنها به آن اشاره دارد مبهم هستند.

  بهترین ارائه دهندگان VPN در مورد نوع داده ای که جمع آوری می کنند و چرا این داده ها ضروری هستند کاملاً شفاف خواهند بود.

  آنها همچنین به شما خواهند گفت كه آیا VPN داده های شما را با سایر اشخاص ثالث از جمله تبلیغ كنندگان ، سازمان های دولتی و شركتهای دارای سهام به اشتراک می گذارد.

  اطمینان حاصل کنید که هرگونه ادعای “بدون گزارش” که در تبلیغات مشاهده می کنید ، در خط مشی رازداری VPN پشتیبان گرفته شده است. اگر نمی توانید اطلاعاتی را که در وب سایت ارائه دهنده VPN شما جمع آوری شده است ، پیدا کنید ، باید پول خود را در جای دیگری تهیه کنید.

  2 جایی که مبتنی بر VPN است?

  جایی که یک شرکت VPN مستقر است – در غیر این صورت با عنوان known شناخته می شودصلاحیت قضایی“- می تواند تأثیر بسزایی در حریم شخصی اطلاعات شخصی شما بگذارد.

  برخی از کشورها در اتحادهای بین المللی به اشتراک گذاری اطلاعات درگیر هستند پنج چشم, نه چشم, و چهارده چشم. از نظر حریم خصوصی ، این کشورها هستند بدترین مکان های مستقر در یک شرکت VPN.

  کشورهای پنج چشم این کشور هستند ایالات متحده, انگلستان, کانادا, استرالیا, و نیوزلند.

  آژانسهای اطلاعاتی در این کشورها قدرت مجبور کردن سازمانها را دارند اطلاعات خصوصی را وارد کنید و آن را در میان خودشان به اشتراک بگذارید. این درخواست های ورود به سیستم ممکن است همراه با دستور gag باشد که باعث می شود این شرکت غیرقانونی باشد تا آنچه را که اجباراً انجام می دهند را علنی کند..

  نقشه اتحادهای اطلاعاتی و حوزه های حقوقی VPN.

  همچنین نامناسب بودن VPN در کشوری که بسیار سانسور شده مانند آن امن نیست چین, روسیه, یا بوقلمون. این کشورها به احتمال زیاد شرکت های VPN را مجبور می کنند تا محتوای VPN را که از طریق VPN دسترسی دارد سانسور یا سانسور کنند.

  در حالت ایده آل ، یک VPN باید در کشوری با قدرت وارد شود حریم خصوصی و بی طرفی خالص قوانین این حوزه قضایی نباید دارای روابط بین المللی با ملل متجاوز تر باشد و هیچگونه سابقه پیگرد قانونی برای شهروندان بر اساس مطالب تاریخ مرور آنها وجود نداشته باشد..

  برخی از بهترین حوزه های حقوقی VPN شامل این موارد است جزایر ویرجین انگلیس, جزایر کیمن, پاناما, سیشل, و
  سوئیس.

  اگر به دنبال یک VPN قابل اعتماد مستقر در هر یک از این کشورها هستید ، بررسیهای ما درباره ExpressVPN ، NordVPN ، PrivateVPN و Trust.Zone را بررسی کنید..

  اگر می خواهید در مورد کشورهای پنج چشم ، حوزه های حقوقی VPN و مکان هایی که VPN در آن مستقر است اطلاعات بیشتری کسب کنید ، می توانید راهنمای اختصاصی ما را برای حوزه های حقوقی VPN بخوانید.

  امنیت فنی VPN چقدر قوی است؟?

  امن ترین خدمات VPN در مورد اقدامات فنی که برای حفاظت از مشتریان و تجارت خود انجام داده اند باز است.

  هر سرویس ارزشمند VPN جدیدترین و مطمئن ترین سطح را ارائه می دهد رمزگذاری, گسترده انتخاب پروتکل ها, و طیف وسیعی از ویژگی های امنیتی پیشرفته از جمله سوئیچ های قاتل ، تونل سازی اسپلیت و انسداد.

  همیشه باید مواظب باشید OpenVPN و IKEv2, زیرا اینها امن ترین پروتکل برای استفاده هستند. اگر VPN فقط PPTP را ارائه می دهد پس از آن از آن استفاده نکنید.

  همچنین باید به دنبال رمزگذاری قوی مانند AES-256 باشید. اگر یک ارائه دهنده VPN مایل به فاش کردن رمزگذاری برنامه نویسی نیست ، پس این یک VPN ایمن نیست.

  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رمزگذاری VPN ، بخش قبلی این راهنما را بخوانید یا از راهنمای اختصاصی ما برای رمزگذاری VPN دیدن کنید..

  4 VPN داده شما را نشت می دهد?

  خدمات VPN با کیفیت پایین می تواند اطلاعات شخصی شما را به شخص ثالث انتقال دهد بدون اینکه حتی بدانید. این می تواند شامل موقعیت مکانی شما ، آدرس IP شما ، وب سایت هایی باشد که بازدید کرده اید و موارد دیگر.

  نیازی به گفتن نیست ، هیچ کاربردی برای استفاده از VPN که اطلاعات شخصی شما را نشت می دهد ، وجود ندارد. حتی اگر VPN دارای خط مشی صفر باشد ، هرکسی که اتصال شما را مشاهده می کند – ISP شما شامل شود – قادر خواهد بود هویت یا فعالیت شما را مشاهده کند.

  برای آگاهی از چهار نوع نشت وجود دارد:

  • نشت IP. این اتفاق می افتد هنگامی که VPN شما نتواند نقاب شما را بکشد آدرس آی پی با یکی از خودش این یک خطر مهم برای حفظ حریم خصوصی است. ISP و هر وب سایتی که بازدید می کنید ، می توانند فعالیت آنلاین خود را با هویت واقعی شما پیوند دهند.
  • نشت DNS. یک VPN قرار است درخواستهای DNS شما را به سمت سرورهای DNS مخصوص خود هدایت کند. اگر به جای آن VPN درخواستهای DNS را خارج از تونل VPN رمزگذاری شده به سرورهای DNS ISP خود انجام دهید ، به آن نشت DNS گفته می شود. این شما را در معرض دید شما قرار می دهد فعالیت مرور و هر وب سایت هایی که بازدید کرده اید به ISP یا هر استراق سمع دیگر.
  • نشت WebRTC. WebRTC یک فناوری مبتنی بر مرورگر است که به ارتباطات صوتی و تصویری اجازه می دهد تا در صفحات وب کار کنند. WebRTC روشهای هوشمندانه ای برای کشف شما دارد آدرس IP واقعی حتی اگر VPN روشن باشد. بهترین VPN ها درخواستهای WebRTC را مسدود می کنند. از طرف دیگر ، می توانید WebRTC را به طور کامل در سطح مرورگر غیرفعال کنید.
  • نشت IPv6. IPv6 یک قالب جدید از آدرس های IP است ، اما در حال حاضر بسیاری از VPN ها از آن پشتیبانی نمی کنند. مگر اینکه VPN ها IPv6 را پشتیبانی یا فعالانه مسدود کنند ، شما آدرس IPv6 شخصی در معرض دید به این نشت IPv6 گفته می شود.

  ما به طور جدی هر VPN ای را که بررسی می کنیم آزمایش می کنیم تا دریابیم که داده شما را نشت می کند یا خیر. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع نشت VPN ، چگونگی آزمایش VPN برای نشت ، و کدام نشت VPN ، به راهنمای جامع ما برای نشت VPN مراجعه کنید..

  نحوه اجرای یک تست نشت VPN

  مراحل زیر نحوه اجرای تست نشت VPN خود را در خانه نشان می دهد. بعد از آن هیچ دانش فنی لازم نیست و شما طی چند دقیقه انجام خواهید شد.

  برای اجرای یک تست نشت VPN:

  1. از مرورگر وب بازدید کنید و هنگامی که VPN شماست ، یک تست نشت را اجرا کنید قطع شده. توجه داشته باشید آدرس آی پی و آدرسهای شما سرورهای DNS ISP.
  2. قبل از اتصال به یک سرور VPN ، اطمینان حاصل کنید که آن را فعال کنید سوئیچ VPN kill. این امر باعث جلوگیری از نشت در هنگام قطع ناگهانی VPN می شود. حفاظت از نشت DNS ، WebRTC و IPv6 را در برنامه ممکن در صورت امکان فعال کنید.
  3. به یک سرور VPN وصل شوید و صفحه آزمایش نشت را در مرورگر خود تازه کنید.
  4. اگر VPN همانطور که باید کار می کند ، رقم متفاوتی را برای شما نشان می دهد آدرس IP واقعی و سرورهای DNS ISP.

  تصویر زیر آزمایش نشت سرور PrivateVPN US را نشان می دهد. فلش های قرمز نشانگر زمینه هایی هستند که باید به آنها توجه کنید:

  تصویر صفحه آزمایش نشت browserleaks.com.

  تصویر صفحه browserleaks.com هنگام اتصال به یک سرور PrivateVPN US. هیچ نشتی مشاهده نشد.

  اگر می توانید خود را ببینید نشانی IP منشا یا سرورهای DNS, VPN در حال نشت است.

  راه های مختلفی برای رفع این نشت ها وجود دارد – راهنمای نشت ما را بررسی کنید تا بدانید چگونه – اما گاهی ممکن است در انتهای شما غیرقابل استفاده باشد. اگر اینگونه باشد ، وقت آن است که یک VPN امن تر پیدا کنید.

  5 VPN دارای ابزارهای مخرب یا ابزارهای ردیابی است?

  برخی از محبوب ترین خدمات VPN در بازار ضعیف و حتی گاهی خطرناک هستند.

  در حالی که برخی اطلاعات حساس شما را به اشتراک می گذارند و اطلاعات شما را نشت می دهند ، برخی دیگر به بدافزارهایی آلوده می شوند که می توانند صدمات جبران ناپذیری به دستگاه شما وارد کنند.

  VPN های رایگان از شرکت های مبهم مقصر رایج میزبانی این نوع بدافزارها هستند.

  ما 150 محبوب ترین برنامه رایگان Android VPN مبتنی بر طیف وسیعی از معیارها را آزمایش کردیم نشت, ویروس ها و بدافزارها, مجوزهای بیش از حد و خیلی بیشتر. در کنار هم ، این برنامه ها بیش از 260 میلیون بار بارگیری دارند.

  ما دریافتیم که 18٪ برنامه های VPN رایگان آزمایش شده بازگشتند هنگام اسکن ویروس ها و بدافزارها ، مطابقت مثبت دارند.

  یک گزارش آکادمیک 2016 همچنین حاکی از آن است که 38٪ از 283 برنامه اندرویدی تست شده حاوی نوعی بدافزار هستند و 16٪ پروکسی غیر شفاف را برای دستکاری در ترافیک HTTP مستقر کرده اند..

  به طور خلاصه ، محبوبیت یک برنامه رایگان VPN در فروشگاه اپل یا Google Play امنیت و قانونی بودن آن را تضمین نمی کند. در ادامه می توانید اطلاعات بیشتری در مورد خطرات VPNS رایگان در این راهنمای کسب کنید.

  برای ایمن بودن ، به دنبال برنامه های معروف VPN که قبلاً بوده اند باشید مستقل حسابرسی شده برای آسیب پذیری های امنیتی مانند ExpressVPN ، Surfshark و TunnelBear. هرگز به داده های خود به VPN اعتماد نکنید بدون اینکه در ابتدا در مورد اعتبار آن تحقیق کنید.

  برای جلوگیری از برنامه های copycat ، همیشه نرم افزار VPN خود را از وب سایت رسمی ارائه دهنده انتخابی خود یا صفحه فروشگاه برنامه خود بارگیری کنید.

  آیا VPN ها قانونی هستند?

  تصویر نقشه جهان.

  استفاده از VPN در اکثر کشورها ، از جمله ایالات متحده ، انگلیس ، کانادا و بیشتر اروپا کاملاً قانونی است. با این وجود مهم است که توجه داشته باشید که هر چیزی بدون VPN غیرقانونی است باقی غیرقانونی هنگام استفاده از یک.

  حتی در جاهایی که VPN ها قانونی هستند ، برخی کشورها قوانینی را برای نظارت بر نفوذ و نگهداری اطلاعات دارند که ممکن است مورد توجه قرار گیرد. در این زمینه می توانید اطلاعات بیشتری در راهنمای ما در حوزه های حقوقی VPN کسب کنید.

  VPN ها غیرقانونی کجا هستند?

  ما به قوانین 195 کشور نگاه کردیم و فقط یافتیم چهار کشور جایی که VPN هستند کاملاً غیرقانونی:

  • بلاروس. VPN از فوریه 2015 ممنوع شده است ، و افرادی که با استفاده از یک نفر گرفتار شده اند ممکن است با جریمه ای نامشخص روبرو شوند.
  • عراق. دولت عراق در سال 2014 VPN ها را برای جلوگیری از نفوذ سازمان های تروریستی از طریق رسانه های اجتماعی به منع کرد.
  • کره شمالی. با توجه به ماهیت مخفی کره شمالی ، هنوز مشخص نیست که VPN غیرقانونی شد یا مجازات استفاده از آن چیست.
  • ترکمنستان. VPN ها در سال 2015 غیرقانونی ساخته شدند و به طور جدی توسط دولت مسدود شده اند. اگر از VPN در ترکمنستان استفاده می کنید ، خطر جریمه و “احضار” از وزارت امنیت ملی را متحمل می شوید..

  VPN ها کجا محدود شده اند?

  همچنین شش کشور وجود دارد که VPN بسیار زیاد هستند تنظیم شده یا محصور. در جدول زیر می توانید لیست کاملی از کشورهایی که VPN غیرقانونی یا محدود هستند ، پیدا کنید.

  کشور
  وضعیت VPN
  بلوک رسانه های اجتماعی
  سانسور
  نظارت
  بلاروس غیر مجاز در حد متوسط گسترده گسترده
  چین محصور گسترده گسترده گسترده
  ایران محصور در حد متوسط گسترده گسترده
  عراق غیر مجاز در حد متوسط در حد متوسط جزئی
  کره شمالی غیر مجاز گسترده گسترده گسترده
  عمان محصور جزئی گسترده در حد متوسط
  روسیه محصور در حد متوسط گسترده در حد متوسط
  بوقلمون محصور در حد متوسط گسترده گسترده
  ترکمنستان غیر مجاز گسترده گسترده گسترده
  امارات متحده عربی محصور در حد متوسط گسترده در حد متوسط

  کشورهایی که VPN غیرقانونی یا محدود هستند.

  اگر کشور شما در هیچ یک از لیست های فوق ذکر نشده باشد ، VPN ها هستند کاملاً قانونی برای استفاده در آنجا.

  اگر تصمیم به استفاده از VPN در هر یک از کشورهایی که در بالا ذکر شده اید ، ضروری است که یک سرویس VPN قابل اعتماد ، قابل اعتماد و خصوصی را انتخاب کنید..

  برای کسب اطلاعات بیشتر درباره معدود کشورهایی که VPN ها تنظیم و ممنوع شده اند ، می توانید راهنمای اختصاصی ما را بخوانید: آیا VPN ها قانونی هستند?

  اگر از VPN استفاده می کنید ، می توانید پیگیری شوید?

  فعالیت آنلاین شما خواهد بود خیلی خصوصی تر با یک VPN در مقایسه با وبگردی بدون وب. با این حال ، یک VPN شما را نخواهد ساخت کاملاً ناشناخته است.

  اگر شخصی در تلاش برای ردیابی شما از طریق اینترنت جدی بود ، آدرس IP شما تنها یکی از جنبه هایی است که برای شناسایی شما تحقیق می کند..

  تصویری که نشان می دهد چگونه می توان به صورت آنلاین ردیابی شد.

  حتی با یک VPN ، می توان از طریق آن پیگیری کرد:

  1. کوکی ها و ردیاب ها. وب سایت ها برای شخصی سازی خدمات خود بر اساس کاربران خاص از کوکی ها استفاده می کنند. کوکی ها اطلاعاتی را که به طور داوطلبانه از قبیل نام ، جنسیت یا موقعیت مکانی خود به آنها داده اید ، ذخیره می کنند. این می تواند برای شناسایی شما استفاده شود ، حتی اگر آدرس IP شما مبهم باشد.

   نکته دیگر نگرانی این است ردیاب وب که در تبلیغات تعبیه شده اند. این وب سایتها به آگهی های سفارشی با توجه به عادات مرور منحصر به فرد شما اجازه می دهند.

  2. اثر انگشت مرورگر. دستگاه شما اطلاعات دقیقی درباره سیستم عامل ، مرورگر و سخت افزار شما به وب سایت هایی که بازدید می کنید ارائه می دهد. از مجموع این اطلاعات می توان برای ایجاد “اثر انگشت” منحصر به فرد استفاده کرد.

   استفاده از این داده ها برای شناسایی و ردیابی کاربران به عنوان “اثر انگشت مرورگر” می توانید در مورد راهنمای مرورگرهای خصوصی درباره ایمنی مرورگر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

  3. ارائه دهنده VPN شما. اگرچه استفاده از VPN ترافیک شما را از ISP شما پنهان می کند ، اما ارائه دهنده VPN خود هنوز توانایی فنی برای مشاهده شما دارد هویت و فعالیت. اگر VPN شما اطلاعات مربوط به اطلاعات را جمع آوری کرده و این اطلاعات را به اشتراک بگذارید ، هویت شما به خطر می افتد.
  4. IP ، DNS و WebRTC Leaks. یک VPN با کیفیت پایین می تواند آدرس IP واقعی شما یا درخواستهای DNS شما را در معرض نمایش قرار دهد ، به طور بالقوه هویت یا سابقه اینترنت شما را افشا کند..
  5. اثر انگشت ترافیک. ISP شما می تواند تمام بسته های داده ارسال شده از رایانه شما به سرور VPN را ببیند. اگرچه آنها نمی توانند آنچه را که این بسته ها را شامل می شوند یا به کجا هدایت می شوند ، توضیح دهند ، اما هنوز هم می توان با تجزیه و تحلیل زمان و چگالی هر بسته ، نوع ترافیک (یعنی صفحات وب ، جریان ، P2P و غیره) ارسال کرد..
  6. رفتار مرور. اگرچه ترافیک شما رمزگذاری شده است ، شرکت های وب مانند Facebook و Google هنوز قادر به مشاهده فعالیت آنلاین شما هستند. اگر در هنگام گشت و گذار در وب به این موارد وارد شوید ، یک VPN مانع از نظارت بر شما یا ارتباط شما با آدرس IP VPN شما نمی شود..

  چگونه می توانم فعالیت خود را خصوصی نگه دارم?

  برای به حداکثر رساندن حریم خصوصی و امنیت خود هنگام استفاده از VPN ، لازم است عادات مرور خود را تغییر دهید. از هرگونه رفتاری که شخص ناظر برای استنباط هویت شما استفاده می کند ، خودداری کنید.

  در اینجا مهمترین قوانین برای حفظ حریم خصوصی شما آورده شده است:

  1. را انتخاب کنید سرویس VPN قابل اعتماد هیچ سابقه ای از فعالیت شما ندارد و برای نشت آزمایش شده است. اطمینان حاصل کنید که VPN شما دارای سوئیچ kill برای جلوگیری از هویت شما در صورت افتادن اتصال شما می باشد.
  2. قبل از راه اندازی یک برنامه یا دسترسی به وب سایت ، VPN خود را روشن کنید.
  3. برای مرور همه VPN از یک مرورگر وب متمایز به حریم خصوصی مانند Firefox یا IceCat استفاده کنید. پاک کردن مرورگر کلوچه ها و حافظه نهان قبل از هر جلسه VPN.
  4. برای کمک به مسدود کردن تبلیغات و ردیابی اسکریپت ها ، تعدادی برنامه افزودنی مرورگر محافظت از حریم خصوصی را در نظر بگیرید. Badger Privacy ، uBlock ، Decentraleyes و NoScript همه گزینه های خوبی هستند.
  5. از ورود هنگام ورود به رسانه اجتماعی ، Google ، Apple یا حساب Microsoft خودداری کنید. از جستجوی Google استفاده نکنید (DuckDuckGo یک جایگزین خوب است).
  6. در هنگام اتصال به VPN از استفاده از تأیید صحت دو مرحله ای تلفن همراه خودداری کنید.
  7. اگر اقدام به خرید آنلاین می کنید ، در صورت وجود از cryptocurrency استفاده کنید. کارت بدهی یا حساب پی پال شما را شناسایی می کند.
  8. عملکرد داده های موقعیت مکانی GPS تلفن هوشمند خود را خاموش کنید.
  9. اگر نگران ناشناس بودن هستید ، از مرورگر Tor استفاده کنید. در ادامه می توانید اطلاعات بیشتری درباره Tor را بعداً در این راهنمای مطالعه کنید.

  اگر تمام موارد فوق را در نظر داشته باشید ، یک VPN خوب با یک سیاست ورود به سیستم برای حفظ حریم خصوصی ، شما را رقم خواهد زد ردیابی قابل توجهی دشوار است در مقابل ردپای آنلاین خود بدون هیچ. ISP شما به ویژه متوجه می شود که وب سایت هایی که بازدید کرده اید چیست.

  چگونه یک VPN انتخاب کنم?

  یک دنیای تفاوت بین VPN وجود دارد. همانطور که اشاره کردیم ، برخی از ارائه دهندگان VPN حتی می توانند حریم خصوصی و امنیتی را که برای محافظت طراحی کرده اند به خطر بیندازند.

  بدون اطلاعات صحیح ، بسیاری از کاربران مجبور هستند بدون وضوح زیاد ، انتخاب VPN خود را انجام دهند. اگر ارائه دهنده خود را قبلاً انتخاب کرده اید ، می توانید مستقیماً به بخش بعدی در مورد نحوه نصب VPN بروید.

  تصویر نشان دادن ویژگی های یک VPN خوب.

  هنگام انتخاب VPN ، مهم است که بپرسید:

  • قیمت آن چند است?
  • چقدر امن است?
  • از کدام دستگاه پشتیبانی می کند?
  • چقدر سریع است?
  • آیا با سرویس های جریان کار می کند?
  • آیا می توان سانسور را شکست?

  به یاد داشته باشید که VPN مناسب برای یک نفر ممکن است VPN مناسب برای شما نباشد. به عنوان مثال اگر به دنبال سفر به چین هستید ، به یک VPN با رمزگذاری قوی و ویژگی های پیشرفته مانند obfuscation نیاز خواهید داشت. اگر در درجه اول نگران جریان یا تورنت هستید ، به یک VPN با سرعت سریع احتیاج دارید.

  اگر یک VPN معتبر همه جانبه را دوست دارید ، بهترین توصیه های VPN ما را برای سال 2023 بخوانید. اگر قبلاً ارائه دهنده VPN را انتخاب کرده اید ، می توانید به بخش بعدی ما در مورد نحوه نصب VPN بروید..

  در اینجا عوامل اصلی هنگام انتخاب ارائه دهنده خدمات VPN باید در نظر بگیرید:

  1 VPN چقدر هزینه دارد?

  شما می دانید که چقدر می خواهید برای یک VPN هزینه کنید ، بنابراین هیچ نکته ای در انتخاب خدمتی وجود ندارد که فراتر از معنی شما باشد.

  یک سرویس VPN با کیفیت بالا معمولاً هزینه دارد حدود 10 دلار در هر ماه در صورت پرداخت ماهانه اگر مایل به پرداخت هزینه های جلو هستید ، این می تواند به حداقل 50 دلار در سال برسد.

  اگر نیاز به استفاده از VPN رایگان دارید ، حتماً آیا می توانم یک VPN را به صورت رایگان بخوانید؟ بخش بعدی در این راهنما. مسلم است اشکالات و خطرات در بازار آزاد VPN باید از آن آگاه باشید.

  2 چقدر امن است?

  وقتی تصمیم گرفتید که چقدر حاضرید برای اشتراک VPN هزینه کنید ، ضروری است که یک VPN بیابید.

  آیا تمام نکات ذکر شده در آیا VPN ها ایمن هستند؟ فصل این راهنما. به طور خلاصه ، بررسی کنید که VPN شما دارای موارد زیر باشد:

  • یک خط مشی ورود به سیستم برای حفظ حریم خصوصی & صلاحیت قضایی.
  • پروتکل های قوی VPN & رمزگذاری.
  • هیچ IP ، DNS یا WebRTC نشتی ندارد.
  • سوئیچ VPN kill.
  • هیچ بدافزار نیست.
  • مجوزهای مزاحم یا دسترسی شخص ثالث وجود ندارد.

  3 دستگاه های VPN پشتیبانی می کنند?

  اکنون که چندین VPN ایمن باقیمانده اید ، باید سرویس هایی را پیدا کنید که در دستگاه هایی که می خواهید محافظت کنند کار می کنند.

  آیا کامپیوتر ویندوز یا مک دارید؟ اندروید یا آیفون؟ آیا می خواهید دستگاه های جریان و کنسول های بازی را پوشش دهید؟ چند دستگاه برای پوشاندن نیاز دارید?

  حتماً یک VPN را انتخاب کنید که از دستگاههای مورد نیاز برای محافظت پشتیبانی کند.

  آسانترین راه برای استفاده از VPN در رایانه ، تلفن هوشمند یا رایانه لوحی شما نصب یک برنامه سفارشی از وب سایت VPN است. برخی از VPN ها همچنین برنامه های سفارشی برای Amazon TV TV Stick ارائه می دهند. توجه داشته باشید با این حال ، مهم است که برخی خدمات دارای تعداد دستگاه ها را محدود کنید می توانید همزمان به VPN وصل شوید.

  اگر می خواهید از هر وسیله ای در این حد محافظت کنید ، باید VPN خود را در سطح روتر نصب کنید ، که به نوبه خود تمام ترافیک اینترنت را از دستگاه های متصل به آن رمزگذاری می کند.

  4 سرعت سریع VPN است?

  همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، VPN سرعت رمزگذاری اینترنت را تا حدودی از طریق رمزگذاری و تونل کردن کاهش می دهد ، اما برخی از آنها کندتر از سایرین.

  اگر از VPN برای پخش ، تورنت یا بازی استفاده می کنید ، به یک VPN سریع نیاز دارید که بتواند از فعالیتهای شما همگام باشد. برای مشاوره بیشتر در مورد سرعت های VPN می توانید توصیه های ما را برای سریعترین VPN های سال 2023 بخوانید.

  5 سرورهای VPN در کجا قرار دارند?

  اگر به دنبال دور زدن سانسور یا محدودیت های جغرافیایی هستید ، باید مطمئن شوید که VPN شما وجود دارد سرورهای واقع در کشورهایی که شما نیاز دارید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید به محتوای خبری فقط ایالات متحده دسترسی پیدا کنید ، به VPN با سرورهای موجود در ایالات متحده نیاز خواهید داشت.

  به همین ترتیب ، اگر سرعت اولویت دارد باید مطمئن شوید که VPN شما سرور نزدیک محل فیزیکی شما دارد – هرچه سرورها نزدیک تر باشند ، سرعت شما بهتر خواهد بود..

  وب سایت ارائه دهنده VPN یا بررسی های ما را بررسی کنید تا دریابید که سرورهای VPN شما در کجا واقع شده است.

  6 آیا آن را با سرویس های پخش و تورنت کار می کند?

  اگر قصد دارید سرویس هایی مانند Netflix را پخش کنید یا از VPN خود برای تورنت استفاده کنید ، به یک VPN احتیاج دارید که با هر سرویس بدون دردسر کار کند..

  برای نیازهای خاص خود باید یک VPN انتخاب کنید. به عنوان مثال ، هر VPN که با Netflix کار می کند ، با iPlayer Hulu یا BBC نیز کار نمی کند. به همین ترتیب ، VPN های سازگار با جریان همیشه اجازه ترافیک P2P را نمی دهند.

  برای اطلاعات بیشتر به بخش های جریان و تورنت در این راهنما نگاهی بیندازید.

  7 آیا در کشورهای با سانسور بالا کار می کند?

  اگر در آنجا زندگی می کنید و یا به کشوری به شدت سانسور می کنید که به طور فعال ترافیک VPN را مسدود می کند ، نیاز به انتخاب سرویس VPN دارید که از تکنیک های ویژه ای برای دور زدن سانسور استفاده می کند.

  ما این تکنیک های خاص را می نامیم ابزار انسداد. گاهی به آنها پروتکل های “خفا” نیز گفته می شود.

  ابزارهای انسداد به طور کلی ترافیک VPN را تقلا می کنند به گونه ای که به نظر می رسد مانند ترافیک HTTPS ، تشخیص این مشکل.

  اگر VPN با این ابزارها همراه نباشد ، بعید به نظر می رسد که در چین کار کند ، و این نباید انتخاب اول شما برای سایر کشورها با سانسور بالا مانند ایران یا امارات باشد..

  اگر به دنبال یک VPN هستید که از ابزارهای انسداد استفاده می کند ، ExpressVPN ، StrongVPN و VyprVPN همه گزینه های خوبی هستند.

  تصمیم خود را بگیرید

  یک VPN با کیفیت بالا سرعت ، ویژگی های پیشرفته ای را ارائه می دهد و هرگز داده های شما را بدون مبنای قانونی مناسب ضبط ، به اشتراک نمی گذارد و یا به فروش نمی رساند حتماً درباره VPN خود تحقیق کنید امنیت فنی, مدل تجاری, صلاحیت قضایی, و سیاست حفظ حریم خصوصی. اگر ارائه دهنده VPN قادر به پاسخگویی به همه این سؤالات نیست ، نباید به آن اعتماد کنید.

  در مورد اعتبار ارائه دهنده خود تحقیق کنید و هرگز از VPN که کاملاً راحت نیستید استفاده کنید. اگر واقعاً نگران ایمنی ، عملکرد و حریم خصوصی هستید ، باید از VPN مبتنی بر اشتراک استفاده کنید که به طور مستقل مورد آزمایش و بازبینی قرار گرفته باشد.

  چگونه می توان VPN را نصب کرد؟?

  روش های مختلف زیادی برای نصب VPN در دستگاه شما وجود دارد و بسته به نوع دستگاه مورد نظر ، فرایند متفاوت خواهد بود. تا کنون ساده ترین و رایج ترین روش بارگیری یک برنامه سفارشی به طور مستقیم از ارائه دهنده خدمات VPN شماست.

  بیشتر VPN های تجاری که می توانید مشترک شوید تا با برنامه های سفارشی برای آنها همراه شوند پنجره ها, سیستم عامل مک, اندروید, و iOS, اما برخی از آنها برنامه های بومی را برای روترها و دستگاههای پخش کننده مانند Amazon Fire TV Stick نیز ارائه می دهند.

  برای نصب VPN با استفاده از یک برنامه سفارشی:

  1. اشتراک VPN را از وب سایت ارائه دهنده خود خریداری کنید و حساب خود را از طریق ایمیل تأیید کنید. ما از NordVPN به عنوان نمونه استفاده خواهیم کرد.
   تصویر از گزینه های اشتراک NordVPN.
  2. نرم افزار VPN را از وب سایت ارائه دهنده VPN خود بارگیری کنید یا از طریق Google Play Store یا Apple App Store برای دستگاه های Android و iOS کلیک کنید. از طریق بخشهای نصب کلیک کنید و با شرایط خدمات موافقت کنید.
   تصویر صفحه بارگیری NordVPN.
  3. با استفاده از اعتبارنامه حساب خود وارد برنامه VPN شوید.
   تصویر صفحه ورود به سیستم NordVPN.
  4. به منوی تنظیمات VPN بروید و سوئیچ kill VPN kill و در صورت موجود بودن ، مانع از نشت شوید. پروتکل VPN مورد نظر خود را انتخاب کنید. ما OpenVPN را ترجیح می دهیم.
   تصویر از منوی تنظیمات NordVPN.
  5. به صفحه اصلی برنامه بروید و یک مکان سرور VPN را انتخاب کنید از لیست مکانها.
   تصویر از لیست سرورهای NordVPN.
  6. کلیک کنید بر روی اتصال دکمه. اکنون در محل انتخابی خود به یک سرور VPN وصل خواهید شد.
   تصویر صفحه NordVPN متصل شد.

  توجه به این نکته مهم است که همه سرویس های VPN دارای برنامه های سفارشی برای هر دستگاه نیستند. با این حال ، اگر VPN شما پشتیبانی می کند ، هنوز هم می توانید از VPN خود در دستگاه های مختلف استفاده کنید پیکربندی دستی.

  پیکربندی دستی می تواند یک روند پیچیده باشد ، اما اگر دستورالعمل ارائه شده در وب سایت ارائه دهنده VPN خود را دنبال می کنید ، نباید در پیکربندی دستگاه خود مشکلی داشته باشید.

  اکثر دستگاه ها دارند پشتیبانی VPN یکپارچه, این بدان معناست که تنها کاری که باید انجام دهید بارگذاری پرونده های پیکربندی سرویس VPN در سرویس گیرنده داخلی است. معمولاً می توانید مشتری را در تنظیمات شبکه پیدا کنید.

  اگر مایل به استفاده از OpenVPN هستید ، باید یک برنامه شخص ثالث – مانند نرم افزار مشتری OpenVPN – بارگیری کنید و سپس پرونده های پیکربندی سرویس VPN را بارگذاری کنید.

  ما دستورالعمل های دقیق تر را در راهنماهای زیر گنجانده ایم:

  • نحوه نصب VPN در ویندوز
  • نحوه نصب VPN در Mac
  • نحوه نصب VPN در Android
  • نحوه نصب VPN در آیفون & اپل
  • نحوه نصب یک VPN در Fire TV Stick
  • نحوه نصب VPN در اپل تی وی

  تنظیم سرور VPN خود در خانه امکان پذیر است ، اما این یک فرآیند پیچیده است و فضای زیادی برای خطا دارد. سرورهای VPN داخلی برای دسترسی به محتوای محدود یا برای حفظ حریم خصوصی آنلاین شما ایده آل نیستند زیرا ISP شما هنوز می توانید فعالیت های آنلاین خود را وارد کنید.

  اگر می خواهید بدانید که چگونه سرور VPN خود را در خانه بسازید ، راهنمای ما را برای تنظیم سرور VPN خود بررسی کنید.

  آیا می توانم از VPN به صورت رایگان استفاده کنم?

  تعداد زیادی VPN رایگان در بازار وجود دارد ، اما بیشتر آنها وجود دارند محدود در بهترین حالت و خطرناک در بدترین حالت.

  اگر تصمیم دارید از VPN رایگان استفاده کنید ، به دنبال این موارد باشید:

  • کلاه های داده ماهانه.
  • انتخاب محدود سرور.
  • سرعت آهسته.
  • سوءاستفاده از اطلاعات شخصی شما.
  • هیچ فناوری برای دور زدن سانسور نیست.
  • هیچ سروری برای باز کردن خدمات جریان وجود ندارد.

  هزینه واقعی VPN های رایگان

  خدمات VPN می توانند داده های شما را به روش های غیر منتظره کسب درآمد کنند. توسعه و بهره برداری از یک VPN قابل اعتماد گران است ، و بسیاری از خدمات کم هزینه یا رایگان برای یارانه قیمت اشتراک با درآمد کانال های دیگر را انتخاب می کنند.

  اگر به هیچ وجه برای خدمات VPN خود پرداخت نمی کنید ، به احتمال زیاد نوعی از آن است جمع آوری داده ها, اشتراک گذاری, یا فروش به منظور تأمین هزینه محصول اتفاق می افتد. بسیاری از این خدمات رایگان نیز به شدت متکی هستند تبلیغات, که برای حفظ حریم خصوصی ایده آل کمتر است.

  ما تحقیقات بسیاری در مورد VPN های رایگان انجام داده ایم و تعدادی از نقص های مزاحم حریم خصوصی را کشف کرده ایم.

  تحقیقات ما نشان داده است که برخی از محبوب ترین VPN های رایگان در بازار پیوندهای پنهانی با سرزمین اصلی چین دارند ، در حالی که 85٪ از محبوب ترین برنامه های رایگان VPN آندروید مجوزهای بیش از حد با پتانسیل برای سوء استفاده از حریم خصوصی.

  تصویری که خطرات VPN های رایگان را نشان می دهد.

  منابع: 1 گزارش جهانی VPN موبایل ، 2 بررسی رایگان برنامه VPN ، 3 شاخص خطر رایگان VPN: برنامه های Android

  خواندن خط مشی رازداری اکثر VPN های رایگان نیز امیدوار نیست. برخی از VPN های رایگان ، مانند HolaVPN, همه کارهایی را که آنلاین انجام می دهید وارد شوید.

  نیازی به گفتن نیست ، هیچ یک از این اکتشافات باعث نگرش بسیار مثبتی در مورد VPN های رایگان نمی شود. اگر تصمیم دارید از یک سرویس VPN رایگان استفاده کنید, با هوشیاری پیش بروید.

  برای اطلاعات بیشتر در مورد خطرات VPN های رایگان ، می توانید بررسی رایگان برنامه VPN یا فهرست رایگان VPN Risk را مطالعه کنید.

  اگر نمی توانید هزینه کنید یا به سادگی نمی خواهید برای VPN هزینه کنید ، ما همچنین لیستی از ایمن ترین سرویس های رایگان VPN را که هم اکنون در دسترس است قرار داده ایم.

  VPN های “Freemium”

  به طور کلی ، VPN های “Freemium” از خدمات کاملاً رایگان ایمن هستند. این ارائه دهندگان VPN یک آزمایش رایگان یا خدمات محدود و همچنین یک نسخه پرداخت شده بسیار گسترده تر.

  Freemium VPN از طریق کالای پرداخت شده پول خود را بدست می آورد که به آنها امکان ارائه خدمات رایگان محدود را می دهد. ارائه دهندگان VPN که محصولات “فریمیوم” را ارائه می دهند عبارتند از Windscrib ، ProtonVPN و Tunnelbear.

  VPN های Freemium تمایل دارند:

  • کلاه های داده ماهانه را اجرا کنید.
  • انتخاب مکان سرور را محدود کنید.
  • سرعت دریچه گاز.
  • از خدمات جریان مانند Netflix پشتیبانی نکنید.
  • ممنوعیت ترافیک P2P.

  عکس محصول فریمیمون ProtonVPNs.

  تصویر صفحه ProtonVPN ‘freemium ‘VPN.

  VPN چقدر هزینه دارد?

  اشتراک های VPN در قیمت بسیار متفاوت است و قیمت یک سرویس VPN لزوماً با سطح کیفیتی که ارائه می دهد برابر نیست.

  شرکت های VPN تمایل دارند تخفیف هایی را برای اشتراک های طولانی تر ارائه دهند. خدمات یک ماه ممکن است 10 دلار هزینه داشته باشد ، اما اگر در اشتراک یک سال ثبت نام کنید ممکن است 60٪ از قیمت ماهانه دریافت کنید.

  توجه داشته باشید که معمولاً مجبورید تمام هزینه اشتراک را به صورت پیش پرداخت بپردازید ، که می تواند باعث شود احساس گران شود و ممکن است برای همه بودجه مناسب نباشد.

  به طور کلی ، VPN ارزان تر تمایل به اطراف دارد 6-8 دلار در ماه و گرانتر در اطراف 12-15 دلار در ماه.

  سؤالات متداول VPN: سؤالات متداول

  اکنون که اصول اولیه را پوشش داده ایم ، فصل های زیر به متداول ترین سؤالاتی که در مورد استفاده از VPN دریافت می کنیم پاسخ خواهیم داد. اگر از قبل سؤالی در ذهن دارید ، می توانید به فصلی که برای شما مناسب است ، بروید:

  • آیا می توانم از VPN برای تورنت استفاده کنم?
  • آیا می توانم از VPN برای تماشای Netflix استفاده کنم?
  • آیا به تلفن من به یک VPN احتیاج دارم؟?
  • آیا VPN بهتر از پروکسی است?
  • آیا Tor همان VPN است?
  • آیا VPN ها اینترنت را کند کنید?

  آیا VPN ها اینترنت را کند کنید?

  تمام VPN سرعت اینترنت شما را تا حدی کندتر می کند. با وجود بهترین VPN ها ، این تأثیر ناچیز خواهد بود.

  اساساً ، یک VPN با منحرف کردن ترافیک وب شما از طریق سرورهای خودش کار می کند. درست مانند هر سفر ، انحرافات آن را کند می کند – و این دقیقاً اتفاقی است که در هنگام استفاده از VPN برای سرعت اینترنت شما می افتد.

  رمزگذاری همچنین می تواند به زمان لازم برای بارگذاری سایت ها یا بارگیری فایل ها نیز اضافه شود. هرچه رمزگذاری قوی تر باشد ، تأخیر بیشتر است.

  برای به حداکثر رساندن سرعت VPN خود:

  1. سرور VPN نزدیک به موقعیت مکانی خود را انتخاب کنید.

   هرچه سرور VPN شما برای اتصال به آن نزدیك تر شوید ، سرعت اینترنت شما كمتر خواهد بود. به همین دلیل مهم است که قبل از ثبت نام ، لیست کاملی از سرورهای ارائه شده توسط ارائه دهنده VPN را بررسی کنید.

  2. سرور VPN را با کمترین بار انتخاب کنید.

   برخی از برنامه های VPN به شما نشان می دهد سرور مشغول استفاده از درصد “بار” چقدر است. هرچه بار سرور بیشتر باشد ، کاربران بیشتری به آن سرور متصل می شوند. سرور احتقان سرعت کمتری را ارائه می دهد.

  3. پروتکل VPN را تغییر دهید.

   بعضی اوقات تغییر پروتکل VPN در استفاده می تواند سرعت شما را تجربه کند. سعی کنید بین OpenVPN TCP و UDP جابجا شوید ، یا از IKEv2 ، یک پروتکل سریع خاص استفاده کنید. با امنیت سازش نکنید. در حالی که پروتکل ها و رمزنگاری ضعیف تر تمایل به سریعتر دارند ، امنیت و حریم خصوصی آنلاین شما را در معرض خطر قرار می دهند.

  درنهایت ، اگر از VPN آهسته استفاده می کنید ، کارهای بیشتری برای سرعت بخشیدن به کارها ندارید. اگر سرعت در اولویت قرار دارد ، حتما به توصیه های ما برای سریعترین VPN های 2023 نگاهی بیندازید.

  تجارت در مقابل VPN شخصی: تفاوت چیست?

  شاید در زمینه محیط کار در مورد VPN ها شنیده باشید. دو نوع سرویس اصلی VPN وجود دارد: کسب و کار (یا شرکتی) VPN و شخصی (یا مصرف کننده) VPN.

  در حالی که این فناوری بسیار مشابه است ، دلیل استفاده از یک VPN در تجارت کاملاً متفاوت از نحوه استفاده از VPN شخصی در خارج از کار است..

  VPN های تجاری به کارمندان امکان دسترسی به شبکه اداری را می دهند از راه دور و ایمن. این به کارمندان این امکان را می دهد تا از پوشه های شبکه ، چاپگرها ، سایت های درون شبکه ای ، سرورها و پایگاه های داده از خارج از دفتر دسترسی داشته باشند.

  ترافیک اینترنت شما بین دستگاه کاربر و سرور VPN در دفتر رمزگذاری می شود ، که مانع از اشخاص ثالث از ترافیک می شود.

  با این حال ، ترافیک اینترنت شما هنوز هم مشمول سیاست شرکت شماست ، به این معنی که رئیس شما ممکن است کارهایی را که شما بصورت آنلاین انجام می دهید ، مشاهده کند ، حتی اگر از لحاظ جسمی در مطب نیستید.

  از طرف دیگر ، VPN های شخصی – آنهایی که ما آنها را آزمایش و بررسی می کنیم – کمی متفاوت هستند.

  VPN های شخصی معمولاً توسط افرادی که نیازی به دسترسی از راه دور به پرونده ها در یک شبکه خانگی یا کار ندارند استفاده می شود. آنها معمولاً به دلایل شخصی و امنیتی و برای دور زدن جغرافیایی آنلاین مورد استفاده قرار می گیرند.

  برخلاف VPN های شغلی ، می توانید با استفاده از استخر آدرسهای IP مختلف ، از یک VPN شخصی برای دسترسی به مطالب صدها کشور مختلف استفاده کنید.

  ترافیک شما هنوز رمزگذاری شده است و – اگر از یک سرویس VPN قابل اعتماد استفاده می کنید – هیچ کس نمی تواند ترافیک اینترنت شما را بخواند. با این حال ، شما نمی توانید از راه دور به پرونده های خاص شبکه دسترسی پیدا کنید.

  شما هیچ نقد و بررسی VPN در این وب سایت پیدا نمی کنید – ما فقط VPN مصرف کننده را مرور می کنیم.

  آیا می توانم از VPN برای تورنت استفاده کنم?

  بله تو می توان و باید برای تورنت از VPN استفاده کنید.

  وقتی تورنت می کنی آدرس IP شما قابل مشاهده است به سایر همسالان ISP شما همچنین می تواند کارهای شما را به صورت آنلاین ردیابی کند ، وب سایت های torrenting و sharing file را مسدود کند و حتی سرعت شما را نیز تحت فشار قرار دهد.

  استفاده از VPN فعالیتهای تورنتان را حفظ می کند خصوصی و از ISP جلوگیری می کند کندی و سانسور.

  همه VPN اجازه عبور P2P را نمی دهند. برخی تحمل صفر برای تورنت دارند و برخی دیگر محدودیت هایی را برای برخی از سرورهای VPN اعمال می کنند. اگر برای تورنت نیاز به استفاده از VPN دارید ، توصیه های VPN ما را برای تورنت بخوانید.

  شایان ذکر است که برخی از کاربران ممکن است از طریق Kodi ، یک برنامه پخش کننده رسانه آزاد و منبع باز ، torrent کنند. همان VPN هایی که برای تورنت توصیه کرده ایم نیز گزینه های خوبی برای محافظت از ترافیک Kodi هستند.

  در راهنمای ما درباره نحوه نصب VPN در Kodi همه چیزهایی را که باید بدانید پیدا خواهید کرد.

  آیا می توانم از VPN برای تماشای Netflix استفاده کنم?

  عکس تلفن روی میز که در حال بارگذاری Netflix است

  علاوه بر تمام مزایای حفظ حریم خصوصی و امنیتی آنها ، VPN ها همچنین به شما امکان می دهند محتوای جریان محدود را باز کنید. این شامل Netflix است.

  هنگامی که از VPN استفاده می کنید ، آدرس IP و محل سرور VPN را که به آن متصل هستید فرض می کنید. این به شما امکان می دهد محتوای آن کشور یا منطقه را تماشا کنید.

  به ویژه با Netflix ، اتصال به یک سرور VPN متفاوت و دسترسی سریع به همه نمایش های مورد علاقه خود همیشه ساده نیست..

  به این دلیل است که Netflix به طور فعال آدرسهای IP VPN را مسدود می کند. از نظر فنی ، مشاهده شرایط در خارج از “کشوری که شما حساب خود را ایجاد کرده اید” مخالف شرایط و ضوابط Netflix است..

  قرار است کاربران فقط به مکانهای جغرافیایی که ما [خدمات] را ارائه می دهیم و مجوز چنین محتوائی دارند ، به Netflix دسترسی پیدا کنند.

  عکس از شرایط خدمات Netflix
  خوشبختانه ، چندین VPN با کیفیت وجود دارد که وجود دارد دور زدن این بلوک و رفع انسداد Netflix, به شما امکان می دهد محتوا را از کتابخانه ها در سراسر جهان مشاهده کنید. این سرویس های VPN به سختی کار می کنند تا به محض اینکه Netflix آدرس های IP قبلی را مسدود کند آدرس های جدید IP را بیرون بیاورید.

  یک VPN به شما امکان نمی دهد Netflix را به صورت رایگان تماشا کنید – برای دسترسی به سرویس پخش هنوز باید هزینه اشتراک را بپردازید. در مورد سایر سرویسهای پخش محبوب مانند Hulu و iPlayer BBC نیز همین وضعیت است.

  به طور خلاصه ، استفاده از VPN با Netflix به شما امکان می دهد:

  • با خیال راحت و ایمن جریان دهید.
  • باز کردن محتوا از مناطق جغرافیایی دیگر.

  ما به طور مرتب VPN ها را در وب سایت خود آزمایش می کنیم تا بررسی کنیم که آیا آنها با محبوب ترین سرویس های جریان کار می کنند یا خیر.

  اگر به دنبال یک VPN برای جریان هستید ، حتماً یکی را دریافت کنید که با خدمات مورد علاقه خود کار کند. در اینجا توصیه های ما:

  • بهترین VPN به طور کلی برای جریان
  • بهترین VPN برای Netflix
  • بهترین VPN برای iPlayer BBC

  آیا به تلفن من به یک VPN احتیاج دارم؟?

  اگر نگران محافظت از حریم شخصی خود هستید ، خودتان به تلفن مجازی خود نیاز به VPN دارید. استفاده از یک VPN از طریق تلفن شما به همان اندازه محافظت از رایانه رومیزی شما ، چه در خانه و چه در محل کار ، به همان اندازه ضروری است.

  در حقیقت ، تقاضای جهانی برای برنامه های VPN موبایل به سرعت در حال رشد است. تعداد VPN های تلفن همراه بارگیری شده در سراسر جهان بیش از 50٪ دو سال متوالی افزایش یافته است. بین سال های 2023 و 2023 ، بیش از 480 میلیون برنامه VPN تلفن همراه بارگیری شد.

  VPN به جلوگیری از سرقت اطلاعات خصوصی شما در شبکه های عمومی به هکرها کمک می کند. همچنین ISP شما را از نگهداری سیاهههای مربوط به وب سایتهایی که در تلفن هوشمند خود بازدید می کنید متوقف می کند.

  این گفت ، مراقب باشید که بسیار دشوار است که تلفن هوشمند خود را کاملاً ناشناس کنید. شما احتمالاً همیشه هنگام استفاده از آن ، به حساب Apple یا Google خود وارد شده اید ، که ارتباط خاصی با هویت شما هنگام استفاده از برنامه ها و خدمات دیگر ایجاد می کند.

  اگر نیاز به انتخاب یک VPN برای تلفن هوشمند خود دارید ، راهنماهای زیر را که ما جمع کرده ایم ، بررسی کنید:

  • بهترین VPN برای Android
  • بهترین VPN برای iOS

  همچنین می توانید از این برنامه های VPN در رایانه های لوحی Android و iOS استفاده کنید.

  آیا می توانم از VPN بدون WiFi استفاده کنم?

  تا زمانی که دستگاه شما به اینترنت متصل باشد ، می توانید از VPN استفاده کنید. این بدان معناست که می توانید هنگام اتصال 3G یا 4G به یک VPN وصل شوید.

  از دیدگاه امنیتی ، لزوم انجام این کار چندان عالی نیست ، اما شما هرگز نمی توانید خیلی مطمئن باشید. استفاده از VPN با داده های تلفن همراه همچنان به شما امکان می دهد موقعیت مکانی خود را فریب دهید و فعالیت آنلاین خود را از شرکت تلفن همراه خود پنهان کنید.

  آیا VPN بهتر از پروکسی است?

  VPN و سرورهای پروکسی می توانند به مخفی کردن آدرس IP شما و دسترسی به محتوای محدود کمک کنند.

  در حالی که هر دو ابزار شما را به یک سرور از راه دور متصل می کنند و موقعیت مکانی شما را مخفی می کنند ، سطح حریم خصوصی, امنیت, و ناشناس بودن آنها بسیار متفاوت هستند.

  فایده اصلی استفاده از سرور پروکسی این است که شما مستقیماً به وب سایتهایی که بازدید می کنید متصل نشوید. سرور پروکسی از طرف شما به وب سایت وصل می شود ، محتوای صفحه وب را بازیابی می کند و سپس این اطلاعات را به شما منتقل می کند.

  اگر به درستی پیکربندی شده باشد ، این بدان معنی است که وب سایت ها نمی توانند آدرس IP شخصی شما را ببینند. در عوض ، آنها آدرس IP و محل سرور پروکسی را مشاهده می کنند ، و مکان واقعی شما را مخفی نگه می دارند.

  پروکسی ها اغلب غیرقابل اعتماد هستند ، فاقد ویژگی های پیشرفته هستند و حتی ممکن است به حریم خصوصی شما آسیب برساند.

  سرورهای پروکسی هستند ابزار حفظ حریم خصوصی در نظر گرفته نشده است. در حالی که می توانند آدرس IP شما را پنهان کنند ، بسیاری از آنها ترافیک شما را رمزگذاری نمی کنند. هرکسی که داده های شما را قبل از رسیدن به سرور پروکسی – به عنوان مثال ISP شما – مشاهده کند می تواند دقیقاً آنچه شما انجام می دهید را مشاهده کند.

  اگر باید از پروکسی استفاده کنید:

  • شما باید به سرعت از یک محدودیت جغرافیایی دور شوید.
  • شما نگران حریم شخصی یا ناشناس بودن خود نیستید.
  • شما در حال انتقال اطلاعات شخصی حساس نیستید.
  • شما باید به سرعت از یک وب سایت مبتنی بر IP جلوگیری کنید.

  از طرف دیگر شبکه های خصوصی مجازی (VPN) ، یک تونل رمزگذاری شده و ایمن بین دستگاه و وب سایت یا برنامه ای که بازدید می کنید. ترافیک وب شما به سرور خصوصی مورد نظر شما هدایت می شود و سپس به وب سایت یا برنامه ای که می خواهید بازدید کنید ، هدایت می شود.

  یک VPN تمام ترافیکی که از دستگاه شما وارد می شود ، محافظت و تغییر مسیر نخواهد کرد ، فقط ترافیکی که از پنجره مرورگر شما وارد می شود.

  مهمتر از همه ، VPN نیز خواهد بود ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند و از اشخاص ثالث برای جاسوسی در فعالیت مرور خود جلوگیری کنید. به همین دلیل است که VPN در نظر گرفته می شود ابزارهای حفظ حریم خصوصی و مهمتر از همه.

  اگر نیاز دارید که سریعاً به یک بلاک محتوا بروید و سعی نمی کنید داده های خود را از هر کسی مخفی کنید ، می توانید URL را در یک پروکسی HTTPS قرار دهید و به عنوان یک طرفه به آن صفحه دسترسی پیدا کنید..

  به گفته این ، پروکسی ها اغلب غیر قابل اعتماد هستند ، فاقد ویژگی های پیشرفته هستند و حتی ممکن است به حریم خصوصی شما آسیب برساند. این یک احمقانه خواهد بود که از یک پروکسی رایگان استفاده کنید و فرض کنید که هیچ کس در حال مشاهده آنچه شما انجام می دهید نیست.

  اگرچه آنها برای حفظ حریم خصوصی بهترین نیستند ، اگر شما با داده های حساس سر و کار ندارید عالی هستند. پراکسی های محبوب وب شامل Hide.me ، HideMyAss ، kproxy و Whoer هستند.

  می توانید در مورد مزایا و معایب سرورهای پروکسی در راهنمای ما بیشتر بیاموزید: Proxy vs. VPN: تفاوت چیست?

  آیا Tor همان VPN است?

  Tor و VPN هر دو مرور خصوصی را ارائه می دهند ، اما آنها یکسان نیستند.

  شبکه Tor – که معمولاً فقط به آن “Tor” گفته می شود – یک سیستم منبع آزاد و منبع باز است که برای فعال کردن ارتباطات ناشناس در وب طراحی شده است..

  شبکه Tor با رمزگذاری ارتباطات شما و به صورت تصادفی از طریق شبکه جهانی نقاط دسترسی یا “گره ها” ، که همگی توسط داوطلبان حفظ می شوند ، فعالیت آنلاین شما را ناشناس می کند..

  متداول ترین روش استفاده از Tor از طریق Tor Browser است. این یک برنامه کاربردی مبتنی بر فایرفاکس است که می تواند در رایانه شما بارگیری و نصب شود.

  تصویر صفحه مرورگر tor.

  تصویر گرفته شده از مرورگر Tor.

  Tor بر خلاف بیشتر خدمات VPN ، که باید هزینه آن را بپردازید ، Tor است رایگان و متن باز, بدون مرجع مرکزی.

  Tor توسط روزنامه نگاران ، فعالان و مبارزان به عنوان ابزاری برای حفظ حریم خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد. Tor همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا به قسمتهایی از وب که توسط موتورهای جستجوگر فهرست نشده اند دسترسی پیدا کنند – به این وب عمیق گفته می شود. وب عمیق به دلیل سایتهای .onion شناخته شده است.

  به طور خلاصه ، شبکه Tor به شما اجازه می دهد:

  • آدرس IP خود را از وب سایتهایی که بازدید می کنید مخفی کنید.
  • به قسمتهای مخفی “پنهان” دسترسی پیدا کنید.
  • فعالیت آنلاین خود را ناشناس کنید.
  • محرمانه ارتباط برقرار کنید.

  در حالی که هنوز دلایل موجهی برای استفاده از Tor وجود دارد, توصیه می کنیم از VPN استفاده کنید در بیشتر موارد به همین دلیل است:

  1. تور آهسته است. داده ها در شبکه Tor از طریق چندین گره تصادفی مسیریابی شده و چندین بار رمزگذاری و رمزگشایی می شوند. این بدان معنی است که Tor بسیار ، بسیار کند است. Tor برای تماشای فیلم های با کیفیت بالا ، پخش فایل P2P یا هر چیز دیگری که نیاز به اتصال سریع دارد انتخاب مناسبی نیست.
  2. Tor فقط از ترافیک مرورگر وب محافظت می کند. بدون تنظیم دستی ، Tor فقط از ترافیک موجود در مرورگر Tor محافظت می کند. این باعث می شود همه برنامه ها و خدمات دیگر در معرض ترافیک قرار بگیرند. در مقابل ، VPN ها همه ترافیک دستگاه شما را مجدداً رمزگذاری و رمزگذاری می کنند.
  3. پیچیدگی. بر خلاف یک VPN ، شما نمی توانید مرورگر Tor را روشن کنید و آدرس IP خود را مخفی کنید. اگر مرورگر خود را به درستی پیکربندی نکرده و عادات مرور خود را تغییر دهید ، آشکار کردن آدرس IP واقعی شما بسیار آسان است.
  4. توجه ناخواسته. همانطور که ممکن است از قبل بدانید ، تور دارای شهرتی است برای جذب کسانی که بسیار مایل به جلوگیری از تشخیص هستند. این شامل روزنامه نگاران و سؤال کنندگان – بلکه مجرمان نیز می شود. ISP شما می تواند ببیند که از Tor استفاده می کنید حتی اگر آنها نمی دانند چه کاری انجام می دهید. به همین دلیل ، استفاده مکرر از Tor به طور بالقوه می تواند شما را برای نظارت مشخص کند.

  اگر می خواهید در مورد چگونگی ایمن ماندن در Tor اطلاعات بیشتری کسب کنید ، راهنمای ما در مورد Tor vs VPN را بخوانید.

  آیا VPN ها ارزش آن را دارند?

  یک VPN خوب باید به عنوان یک سرمایه گذاری ارزشمند در امنیت ، حفظ حریم خصوصی و آزادی شما تلقی شود – برای جلوگیری از از دست رفتن هزینه های ناچیز داده ها ، باز کردن قابلیت های مرور خود و محافظت از حق شما برای حفظ حریم خصوصی.

  ما هر VPN مورد بررسی را در وب سایت خود کاملاً آزمایش می کنیم و اطمینان حاصل می کنیم که توصیه های ما را به روز نگه دارید تا بتوانید تصمیمی آگاهانه بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند بررسی ما ، می توانید اطلاعاتی درباره نحوه مرور VPN در اینجا بخوانید.

  Brayan Jackson
  Brayan Jackson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
    วิธีปลดบล็อกเว็บไซต์: 10+ วิธีง่ายๆในการเข้าถึงเนื้อหาที่ถูก จำกัด