در این راهنما ، ما به 10 کشور نگاه می کنیم که VPN غیرقانونی یا محدود است و همچنین 17 کشور دیگر با قوانینی که بر آزادی های دیجیتالی کاربران تأثیر می گذارد.

تصویر نقشه جهان.

سلب مسئولیت: در حالی که این راهنما کاملاً تحقیق شده است ، ما متخصصان حقوقی نیستیم و نمی توانیم صحت این اطلاعات را تضمین کنیم. اگر می خواهید قانونی بودن VPN یا قوانین خاص هر کشور را روشن کنید ، به دنبال مشاوره حقوقی حرفه ای باشید.

آیا VPN ها قانونی هستند?

شبکه های خصوصی مجازی (VPN) قانونی است که تقریباً در همه جای دنیا استفاده می شود. علاوه بر محافظت از کاربران از نظارت دولت ، آنها به دور زدن سانسور ، دور زدن محدودیت های جغرافیایی و ایمن ماندن در شبکه های عمومی WiFi کمک می کنند..

قانونی بودن استفاده از VPN به کشوری که از لحاظ جسمی در آن قرار دارید بستگی دارد.

حتی در این صورت ، قوانین و محدودیتهای مربوط به فعالیت آنلاین ممکن است مبهم یا گمراه کننده باشد.

در این راهنما ، ما 27 کشور دارای محدودیت دیجیتالی و قوانین مربوط به آنها در مورد استفاده از VPN ، سانسور و نظارت را پوشش می دهیم..

ما قوانین و محدودیتهای VPN را در سراسر جهان مورد بررسی قرار دادیم و فهمیدیم که VPN در همه جای دنیا به جز موارد دیگر قانونی است 10 کشور پیچیده تر.

اگر کشور شما در زیر ذکر نشده است ، VPN در آنجا کاملاً قانونی است.

ما همچنین قوانینی را یافتیم که آزادی های دیجیتالی را به طور قابل توجهی محدود می کنند 17 کشور دیگر.

این کشورها در جدولهای مربوط به محدودیتهای حقوق VPN و حقوق دیجیتالی در زیر آورده شده است که نام هر کشور به تجزیه و تحلیل عمیق تر قوانین خاص و رویدادهای مربوط به حقوق دیجیتالی مرتبط است..

همچنین با خواندن این راهنما ، معقول است که خود را با قوانین محلی کشور خود و اتحادهای پنج چشم ، نه چشم و 14 چشم آشنا کنید..

این موافقت نامه های بین المللی به اشتراک گذاری داده ها هستند که می بینند قدرتمندترین کشورهای جهان داده های شخصی و فعالیت آنلاین خود را بین خودشان منتقل می کنند ، حتی به پیگرد قانونی کاربران اینترنت در سراسر مرزها کمک می کنند.

اگر در انگلستان ، ایالات متحده ، استرالیا ، کانادا یا نیوزلند هستید ، VPN کاملاً قانونی است.

گفته می شود ، این کشورها غالباً قوانینی نظارتی و نگهداری از داده ها دارند که ممکن است مورد توجه واقع شود. در این زمینه می توانید اطلاعات بیشتری در راهنمای ما در حوزه های حقوقی VPN کسب کنید.

صرف نظر از موقعیت مکانی شما ، استفاده از VPN برای اهداف غیرقانونی در همه جا غیرقانونی است ، اگرچه آنچه در یک کشور غیرقانونی تلقی می شود ممکن است در کشور دیگری قانونی باشد.

کجای VPN غیرقانونی یا محدود است?

نقشه نشان می دهد مکان های VPN غیرقانونی یا محدود هستند

10 کشور برتر با محدودترین کشور

کشور
وضعیت VPN
بلوک رسانه های اجتماعی
سانسور
نظارت
بلاروس غیر مجاز در حد متوسط گسترده گسترده
چین محصور گسترده گسترده گسترده
ایران محصور در حد متوسط گسترده گسترده
عراق غیر مجاز در حد متوسط در حد متوسط جزئی
کره شمالی غیر مجاز گسترده گسترده گسترده
عمان محصور جزئی گسترده در حد متوسط
روسیه محصور در حد متوسط گسترده در حد متوسط
بوقلمون محصور در حد متوسط گسترده گسترده
ترکمنستان غیر مجاز گسترده گسترده گسترده
امارات متحده عربی محصور در حد متوسط گسترده در حد متوسط

جدول خلاصه ای از قانونی بودن VPN و نقض حقوق دیجیتالی در 10 کشور محدودتر

کلید: کشورها در این جداول برای هر دسته بندی برچسب گذاری شده اند ، با "قوی" قوی ترین ، به دنبال آن "متوسط" و "جزئی".

به عنوان مثال ، کشوری با عنوان "گسترده" در ستون سانسور تعداد زیادی از قوانین و اقدامات مرتبط با آن وجود دارد ، در حالی که کشوری با عنوان "معتدل" دارای مواردی خواهد بود. یک کشور با عنوان "جزئی" تعداد کمی خواهد داشت ، اما هنوز هم به اندازه کافی برای تأثیر منفی بر حقوق کاربران است.

1 بلاروس

VPN در بلاروس غیرقانونی است.

بلاروس VPN ها را مسدود کرده است زیرا آنها را به عنوان روشی برای تخریب قانون می بیند. Tor که ارتباطات ناشناس و دسترسی به Dark Web را فعال می کند ، از سال 2016 نیز در بلاروس مسدود شده است.

در فوریه 2015 ، وزارت ارتباطات کشور به ویژه علیه خدمات ناشناس مانند VPNs دستور داد. با این حال ، مشخص نیست که دولت برای مهار بازار VPN در حال توسعه چقدر توانایی دارد.

برای هر کسی که با استفاده از VPN در بلاروس دستگیر شده است ، جریمه ای نامشخص است.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • مصوبه 2007 در مورد آیین نامه عملکرد کلوپ های رایانه ای و کافی نت ها به این معنی است که برای رعایت سرویس های امنیتی ، دارندگان کافی نت ها در بلاروس باید سوابق هویت مشتریان و تاریخچه جستجوی وب خود را نگه دارند..
 • قانون رسانه های جمعی سال 2009 کلیه سایتهای داخلی و بین المللی را که ثبت نام در وزارت اطلاعات بلاروس ثبت نام نکرده است ، مسدود می کند.
 • در سال 2012 ، دولت قانونی را برای محدود کردن دسترسی به وب سایت های خارجی وضع کرد. کسانی که به سایتهای مسدود شده در بلاروس دسترسی پیدا می کنند با 120 دلار جریمه بالقوه روبرو می شوند. شاید به نظر نمی رسد افراطی به نظر برسد ، اما برای بسیاری از بلاروس ها 120 دلار تقریباً دستمزد نیم سال نیست.

این قانون به کلیه ارائه دهندگان اینترنت در بلاروس نیاز دارد تا کاربران و سایتهای سانسور را در لیست سیاه ملی ثبت کنند که شامل سایتهایی با محتوای مستهجن و "افراطی" است..

 • با این حال ، مقامات بلاروس اکنون به طور مکرر سایتهای دیگر مانند خبرگزاری های مستقلی مانند ناشا نیوا را مسدود می کنند.
 • اصلاحات سال 2018 در قانون رسانه های جمعی به وزارت اطلاعات در بلاروس كلیك كرد و بر تمام منابع آنلاین كنترل كامل داشت و به همه صاحبان محتوا دستور می داد كه آن را برای افترا یا اطلاعات نادرست بررسی كنند.
 • اصلاحات در قانون رسانه های جمعی همچنین مشاركت در رسانه های خارجی را بدون مجوزهای ویژه از وزارت امور خارجه بلاروس ممنوع می كند..

بازگشت به جدول محدود ترین

2چین

یک زن برای نشان دادن دفاتر Google در چین به گلها می زند

چین ، 2010. گوگل سایت خود را در این کشور به دلیل اختلاف نظر درباره سانسور با دولت بسته می کند. اعتبار: Wenn Right / Alamy

فقط VPN های مصوب دولت در چین قانونی هستند.

ارائه دهندگان VPN باید قبل از فعالیت در این کشور ، تأیید شدیدی را از حزب کمونیست چین بدست آورند. این اغلب شامل توافق با شرایطی است که هدف از یک VPN ، مانند ورود به سیستم را تضعیف می کند ، و آن را در هنگام حفظ حریم خصوصی بی معنی جلوه می دهد..

استفاده از VPN "بدون مجوز" در چین می تواند منجر به جریمه های حداکثر 15،000 یوان (تقریبا 2،200 دلار) شود..

با این وجود بسیاری از افراد هنوز هم مایل به استفاده از VPN در چین هستند. اگر این مسئله در مورد شما صدق می کند ، توصیه می کنیم از راهنمای ما برای بهترین VPN برای چین دیدن کنید .

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • به گفته آزادی خانه ، اصلاحات در قانون كیفری در سال 2015 برای كسانی كه به جرم انتشار "اطلاعات نادرست" در رسانه های اجتماعی مقصر شناخته می شوند ، به مدت حداكثر هفت سال زندان محكوم شدند. معلوم نیست "اطلاعات نادرست" بدان معناست که مقامات می توانند دستگیری های ناعادلانه را توجیه کنند.
 • قانون مبارزه با تروریسم در سال 2015 ، کاربران چینی را از انتشار اطلاعات یا تصاویر درمورد اقدامات تروریستی از طریق رسانه های اجتماعی منع می کند. در این گزارش آمده است كه كارمندان شركت برای جلوگیری از بازداشت باید محتوای تروریستی را حذف كنند و به شركتهای خصوصی فشار می آورد تا داده های كاربر را به مقامات چینی تحویل دهند..
 • قانون امنیت سایبری سال 2017 تعهد شرکتهای اینترنتی را برای اطمینان از ثبت نام کاربران تحت نام واقعی آنها تقویت می کند و داده های کاربر در داخل کشور ذخیره می شود.
 • قانون امنیت سایبر شرکتهای اینترنتی چینی را ملزم به کمک به مقامات در زمینه تحقیقات و یا خطر از دست دادن مجوز خود می کند.
 • قانون امنیت سایبری همچنین نقش اداره فضای مجازی چین (CAC) را به عنوان مسئول اجرای قوانین مربوط به ارتباطات از راه دور و فعالیت های آنلاین تأیید کرد..
 • اداره فضای مجازی چین (CAC) وظیفه نظارت بر محتوای و رفتار آنلاین را بر عهده دارد و به طور مداوم قوانین جدیدی را وارد می کند که بر فعالیت های آنلاین کاربران تأثیر می گذارد.

در سال 2017 ، CAC 176 قانون جدید را در مورد رفتار آنلاین در چین وضع کرد.

 • هرگونه فعالیت آنلاین که به نظر می رسد خلاف منافع CCP است ، احتمالاً در چین غیرقانونی است. دستورالعمل سانسور که توسط CCP چین تعیین شده است بسیار پنهانی است ، در حالی که اغلب از قوانین جزایی برای توجیه ارسال افراد به زندان استفاده می شود.
 • چین به طور گسترده به عنوان رهبر فناوری نظارت و سانسور شناخته می شود و بسیاری نگران صادرات این فناوری به کشورهای دیگر هستند.

بازگشت به جدول محدود ترین

3 ایران

فقط آن VPN هایی که توسط دولت مجازات شده اند در ایران قانونی هستند.

ایران از سال 2013 مانع VPN های غیرمجاز شده است ، در حالی که VPN های مجازات به شدت تحت نظارت هستند. مجازات استفاده از VPN غیر مجاز در ایران تا یک سال زندان است.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • قانون جرائم رایانه ای در سال 2009 کاربران را به دلیل جاسوسی ، هک کردن ، دزدی دریایی و فیشینگ مجازات می کند و انتشار "محتوای نامشخص" در ایران را مجازات می کند..
 • سیاست ها و اقدامات مربوط به سال 2017 در مورد سازمان برنامه های پیام رسان رسانه های اجتماعی اعلام کرده است که برنامه های پیام رسان خارجی باید مراکز داده خود را در داخل ایران جابجا کرده و به قوانین داخلی پایبند باشند.
 • Freedom House در سال 2017 گزارش داد که ده ها هزار سایت در حال حاضر توسط مسئولان در ایران مسدود شده است و شهروندان بدون هیچ راهی جز استفاده از ابزاری مانند VPN برای دسترسی به محتوای مسدود شده باقی مانده اند..

در میان سایتهای محدود در ایران ، کسانی که متعلق به گروه های حقوق بشر ، رسانه های خبری خارجی و گروه های مخالف سیاسی هستند.

 • سایت های داخلی و خارجی حتی قیمت های متفاوتی دارند که کاربران را ترغیب به دسترسی به محتوای محلی مجازات های دولتی می کنند. کسانی که به سایتهای تأیید شده دسترسی دارند 50٪ تخفیف دریافت می کنند.
 • مقامات اکنون مشارکت خود را با ابزارهای دور زدن سانسور مانند MTProto که از زیرساختهای فنی وزارت ارتباطات وزارت اطلاعات ایران استفاده می کند ، افزایش داده اند.
 • به دلیل مشارکت دولت با این ابزارهای دور زدن سانسور ، کاربران اکنون هیچ راهی نمی توانند بدانند که آیا داده های ارسال شده از طریق این برنامه ها ایمن هستند یا توسط دولت ایران مشاهده و ذخیره می شوند.
 • ایران شرکت های اینترنتی داخلی را در 8 اکتبر 2019 میزبان وب سایت های ممنوعه قرار داد. این بدان معنی است که وب سایت های ممنوعه باید به شرکت های میزبان خارجی منتقل شوند تا در دسترس باشند.

بازگشت به جدول محدود ترین

4Iraq

VPN در عراق غیرقانونی است.

VPN از سال 2014 در عراق ممنوع شده است. دولت ادعا می کند این ممنوعیت جلوگیری از نفوذ سازمان های تروریستی به ویژه داعش از طریق رسانه های اجتماعی است..

داعش دیگر در عراق فعالیت نمی کند ، اما قوانین سخت سانسور این کشور باقی مانده است.

مقامات دولتی در عراق از VPN ها نیز استفاده می کنند ، علی رغم اینکه "قاعده رسمی" هیچ استثنائی نیست.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • قانون پیش بینی جنایات فناوری اطلاعات در سال 2019 [پیش نویس] منتقدین دولت آنلاین در عراق را به مجازات های سخت زندان مانند حبس ابد مجازات می کند.
 • سازمان عفو ​​بین الملل از متن گسترده این قوانین انتقاد کرده است.

  این قانون اقداماتی را تضعیف می کند که "استقلال ، صلح و منافع سیاسی ، نظامی و امنیتی عراق" را تضعیف می کنند ، که می تواند به راحتی هر شکلی از اظهارات آنلاین را در بر بگیرد ، موافق نیست.

 • در حالی که عراق قوانین کمی دارد که به طور مستقیم سانسور را رصد می کند ، این کشور غالباً قطع اینترنت را انجام می دهد. یکی از دلایلی که معمولاً دولت برای این امر ذکر می کند ، جلوگیری از تقلب دانش آموزان در فصل امتحانات است ، هرچند که این امر بعید به نظر می رسد.
 • در سال 2018 ، سازمان عفو ​​بین الملل گزارش داد كه مقامات در حال خاموش كردن اینترنت در عراق هستند تا از به اشتراک گذاشتن فیلم یا تصاویری كه نشان دهنده خشونت دولت علیه معترضین در رسانه های اجتماعی است ، جلوگیری كنند..
 • رسانه های اجتماعی در عراق با مسدود کردن مکرر مانند سال 2014 و اخیراً در اعتراضات ضد دولتی در 2 اکتبر 2019 مواجه شده اند.
 • از تاریخ 3 اکتبر 2019 ، مقامات عراق خاموش کردن کامل اینترنت را اجرا کرده اند که 75٪ از جمعیت کشور را تحت تأثیر قرار می دهد. این در نتیجه اعتراضات ضد دولتی است.

بازگشت به جدول محدود ترین

کره شمالی

VPN در کره شمالی غیرقانونی است.

به هیچ وجه در کره شمالی هیچ رسانه خارجی مجاز نیست ، بنابراین جای تعجب ندارد که VPN غیرقانونی است. مجازات استفاده از VPN ناشناخته است زیرا کره شمالی بسیار مخفی است.

اینترنت این کشور نیز به شدت سانسور می شود و دیپلمات های خارجی استفاده از آن را ممنوع اعلام می کنند.

بازگشت به جدول محدود ترین

6 عمان

فقط VPN های مجاز توسط سلطان نشین در عمان قانونی هستند.

از سال 2010 ، عمان تمام VPN ها را غیر از موارد مجاز سلطان ممنوع اعلام کرده است. این استثنائات فقط در مورد استفاده شرکتی در عمان اعمال می شود - به علاوه ، باید از آنها درخواست شود و سیاههها نگهداری شوند.

استفاده از VPN شخصی در عمان غیرقانونی است تا از تلاش برای دور زدن سانسور جلوگیری کند. تلاش برای دور زدن این قوانین با جریمه 1300 دلار مجازات می شود.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • قانون ارتباطات سال 2002 نظارت بر ارتباطات از راه دور در عمان ممنوع است ، مگر اینکه تخلف از "نظم عمومی یا اخلاق یا نقض حقوق دیگران" باشد.
 • متن جمله های ارتباطات گسترده است ، به این معنی که می تواند برای توجیه بازداشت های ناعادلانه توسط مقامات استفاده شود.
 • با همین قانون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از راه دور در عمان تأسیس شد. TRA متعهد به "تنظیم و نگهداری خدمات مخابراتی" عمان و اجرای قانون ارتباطات است..
 • انتقاد از سلطان قابوس به طور جدی در عمان ممنوع است و از پیشرفت رسانه های واقعاً مستقل جلوگیری می کند.

رسانه های رسانه ای که توسط دولت اداره نمی شوند ، شناخته شده اند که پول دولت عمان را می پذیرند و خود سانسور می کنند.

 • اگر رسانه ها سانسور نشوند ، در معرض خطر مسدود شدن ، تعطیل شدن یا لغو مجوزهای آنها توسط مقامات قرار دارند ، در حالی که روزنامه نگاران می توانند با پیگرد قانونی روبرو شوند.

بازگشت به جدول محدود ترین

7 روسیه

یک معترض در مقابل افزایش سانسور اینترنت راهپیمایی می کند و تابلویی را در دست دارد که می گوید: شما اینترنت را خاموش نخواهید کرد.

مسکو، روسیه. 10 مارس 2019. یک معترض در برابر افزایش سانسور اینترنت راهپیمایی می کند و تابلویی را می خواند که "شما اینترنت را خاموش نخواهید کرد." اعتبار: النا رستونوا

فقط VPN های مصوب دولت در روسیه قانونی هستند.

این ممنوعیت VPN های تأیید نشده در روسیه ظاهراً مانع از دسترسی به "محتوای غیرقانونی" می شود. ISP های روسی ممنوعیت VPN را اعمال می کنند ، وب سایت هایی را که خدمات خود را ارائه می دهند مسدود می کنند..

مجازات استفاده از VPN تأیید نشده در روسیه 300،000 روبل (5،100 دلار) برای کاربر و 700،000 روبل (12،000 دلار) برای ارائه دهنده خدمات است..

اگر به روسیه سفر می کنید و نیاز به استفاده از VPN دارید ، توصیه می کنیم از راهنمای ما برای بهترین VPN برای روسیه دیدن کنید.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • اصلاحات سال 2016 در قانون یاروایا مجازات های سخت زندان تا هفت سال به دلیل تأیید یا حمایت از "تروریسم" به صورت آنلاین اعمال شد. متن گسترده این قانون باعث سوء استفاده از مقامات روسی می شود که می توانند تعیین کنند "تروریسم" چیست.
 • براساس قانون یاروویا ، تحریک تماس با افراط گرایی به صورت آنلاین می تواند شما را تا پنج سال در زندان بگذراند ، در حالی که تحریک نفرت می تواند تا 6 سال شما را بدست آورد.

  در روسیه ، "افراط گرایی" شامل تحقیر عزت ملی ، تبلیغ استثنائی و توجیه عمومی تروریسم است. این شرایط گسترده و در معرض سوءاستفاده مقامات روسی قرار دارد.

 • لایحه Fake News 2019 در ماه مارس به تصویب رسید و ارسال "اخبار جعلی" به صورت آنلاین توسط رسانه های دیجیتال و وب سایت های دیگر ممنوع است. کسانی که گناهکار شناخته می شوند ، جریمه می شوند تا 400000 روبل (6،000 دلار).
 • Roskomnadzor (دیده بان ارتباطات از راه دور روسیه) درخواست کسانی را که به صورت آنلاین اخبار جعلی را ارسال می کنند ، درخواست توقیف کرد. اینها باید معمولاً در طی 24 ساعت رعایت شوند "فوراً".
 • لایحه توهین اینترنتی اینترنتی 2019 ممنوعیت توهین به پوتین و مقامات روسی و همچنین ارسال مطالب به صورت آنلاین است که نشان می دهد "بی احترامی به جامعه ، دولت و ارگان های دولتی فدراسیون روسیه".
 • مجازات نقض قانون توهین اینترنتی جریمه حداکثر 100000 روبل (1،570 دلار) یا حکم حبس تا 15 روز.
 • لایحه اینترنتی Sovereign Internet 2019 برنامه روسیه را برای ایجاد یک اینترنت داخلی رسمیت بخشید. این مسئله به عنوان یک اقدام امنیتی لازم در مواردی که کشورهایی مانند آمریکا آنها را از اینترنت قطع می کنند ، به تصویر کشیده شده است.
 • بسیاری گمان می کنند که لایحه Sovereign Internet برای افزایش توانایی دولت در سرکوب مخالفان تصویب شد.
 • دولت روسیه قصد دارد تا طی چند سال آینده تمامی ترافیک اینترنت را در داخل کشور مسیریابی کند. اگر این برنامه طبق برنامه پیش برود ، کاربران به دلیل استفاده دولت از بازرسی Deep Packet (DPI) در معرض خطر نظارت ، نظارت و سانسور قرار خواهند گرفت. DPI در حال حاضر توسط چین به عنوان ابزاری مسدود کننده مؤثر و انجام سانسور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.
 • روسیه تعداد زیادی سایت از جمله برنامه پیام رسانی Telegram را مسدود کرده است. تلگرام در روسیه مسدود شده است زیرا این شرکت از واگذاری کلیدهای رمزگذاری به مقامات امتناع ورزیده است. بسیاری از کاربران در سراسر روسیه از طریق استفاده از VPN به دسترسی به تلگرام ادامه داده اند.
 • سایت های مخالف سیاسی ، محتوای LGBTQ و سایت هایی که درگیری روسیه با اوکراین را پوشش می دهد نمونه های دیگری از سایت های مسدود شده در روسیه هستند.

بازگشت به جدول محدود ترین

8 ترکی

در حین اعتراض به معرفی توکی در زمینه فیلتر کردن محتوا ، یک زن به عنوان بخشی از مطبوعات در یک مگافون فریاد می زند

استانبول، ترکیه. 15 مه 2011. انتشار مطبوعاتی در اعتراض به تصمیم دولت برای معرفی فیلتر محتوا. اعتبار: Evren Kalinbacak

VPN در ترکیه قانونی است ، اما استفاده از آنها محدود است.

دولت ترکیه از سال 2016 محدود به استفاده از VPN شده است ، سرکوب این کار را ضروری برای محافظت از امنیت ملی و "مبارزه با تروریسم" عنوان می کند. Tor همچنین در سال 2016 به همراه 10 ارائه دهنده VPN در ترکیه مسدود شد.

همانطور که دیده بانان در ترکیه خاطرنشان کردند ، اغلب این افراد منتقد دولت هستند که به مجازات و سانسور توسط مقامات منتهی می شوند.

اگر قبل از بازدید از کشور به یک VPN احتیاج دارید ، می توانید راهنمای ما را برای بهترین VPN برای ترکیه بخوانید.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • در نوامبر 2011 ، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات ترکیه (BTK) سیستم جدید فیلتر اینترنت را با عنوان "استفاده ایمن از اینترنت" معرفی کرد. این امر به مشترکین اینترنتی امکان دسترسی به اینترنت را می دهد.
 • در ابتدا ، این پروفایل ها "خانوادگی" ، "استاندارد" ، "فرزندان" یا "خانگی" بودند. با این حال ، در پی اعتراضات گسترده پس از اعلام اولیه برنامه ها ، این طرح ها به پروفایل های اختیاری "خانوادگی" و "کودک" تغییر یافتند. در صورت انتخاب ، این لیستها بطور خودکار از لیست سفید تعیین شده BTK استفاده می کنند ، و محتوا را که دولت آن را تأیید نمی کند مسدود می کند.
 • اصلاحات در سال 2014 در قانون خدمات اطلاعاتی كشور و سازمان اطلاعات ملی حق دسترسی به داده های ارتباطات شخصی و تجاری را بدون حكم دادگاه به آژانس اطلاعات ملی ترکیه اعطا می كند..
 • قانون خدمات اطلاعاتی همچنین در صورت انجام هرگونه رفتار غیرقانونی در جریان کار خود ، به نمایندگان ترکیه اجازه مصونیت از مجازات را می دهد.
 • گزارش از اقدامات سازمان اطلاعات ملی ترکیه نیز ممنوع است و روزنامه نگاران می توانند در صورت انتشار مطالبی که از منابع اطلاعاتی فاش شده است ، تا نه سال به زندان بروند..
 • قانون تنظیم محتوای 2016 ارسال شده در اینترنت (a.k.a قانون اینترنت) افتراء بنیانگذار جمهوری ترکیه ، مصطفی کمال آتاتورک را ممنوع اعلام کرد.
 • قانون اینترنت همچنین منجر به مسدود کردن ویکی پدیا در سال 2017 شد تا از دسترسی کاربران به صفحات با استناد به دخالت ترکیه در منازعه سوریه جلوگیری شود.
 • درصورتیکه آنها را "تهدیدی برای امنیت ملی" بدانند ، سایتها و محتوا می توانند در ترکیه مسدود شوند. این امر به خواسته دولت قابل تفسیر است و از آن برای سانسور سایتهای خبری مستقل استفاده می شود.
 • قانون اینترنت همچنین به ارائه دهندگان میزبانی و دسترسی در ترکیه نیاز دارد تا کلیه ترافیک داده ها را تا یک سال حفظ کند.
 • قانون ضد تروريسم سال 2018 «مشروعیت بخشیدن ، تحسین کردن ، یا تحریک روش های خشونت آمیز یا تهدیدات» در ترکیه را به دلیل «تبلیغ یک سازمان تروریستی» مجازات می کند. »این قانون همچنین قدرت دائمی اضطراری مانند بازداشت مظنونان را بدون اتهام مجازات می کند..

  از متن گسترده قانون ضد تروریسم در ترکیه برای مجازات روزنامه نگاران و دانشگاهیان به دلیل توهین به دولت استفاده شده است. کسانی که به دلیل انتقاد از مقامات مقصر شناخته می شوند ، می توانند تا پنج سال زندان روبرو شوند.

 • اصلاحات آئین نامه اینترنت در سال 2019 این شرط را ملزم می کند که کلیه ارائه دهندگان محتوای آنلاین در ترکیه ، از Netflix گرفته تا سایت های خبری مستقل ، مجوز شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه (RTÜK) را دریافت کنند..
 • ارائه دهندگان محتوا که مجوز چهره RTÜK را نمی گیرند مسدود می شوند. ارائه دهندگان دارای مجوز در صورت ارسال چیزی که دولت آن را تصویب نمی کند ، کنترل و مسدود می شوند.
 • سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر و یوتیوب نیز در ترکیه با مسدود شدن روبرو شده اند. فیس بوک و توییتر غالباً درخواستهایی را برای برداشتن مطالب دریافت می کنند.
 • گزارش های توییتر نشان می دهد که این درخواست ها از ترکیه بیش از هر کشور دیگری در جهان صادر شده است.
 • ترکیه مرتباً سایتها و محتواهای LGBTQ را به دلیل مبهوت مسدود می کند.

بازگشت به جدول محدود ترین

9 ترکمنستان

VPN در ترکمنستان غیرقانونی است.

ترکمنستان VPN ها را در سال 2015 ممنوع اعلام سانسور رسانه های خارجی کرد. هرگونه استفاده از پروکسی یا VPN توسط تنها ISP ، دولتی ترکمنستان ، ترکمنستان شناسایی و مسدود می شود.

اینترنت ترکمنستان برای جلوگیری از استفاده مردم از این کشور ، عمداً قیمت دارد ، زیرا هر ماه اشتراک 8 ماهانه 8 کیلوبیت در ثانیه 213 دلار ، بیش از میانگین حقوق ماهیانه کشور.

استفاده از VPN در ترکمنستان می تواند جریمه ای نامشخص و احضار ارعاب از وزارت امنیت ملی برای داشتن "مکالمه پیشگیرانه" به همراه آورد. .

قوانین مرتبط & اقدامات:

سایت های خبری و رسانه های مستقل مانند فیس بوک ، توییتر و یوتیوب در ترکمنستان مسدود شده اند.

 • برنامه های پیام رسانی WeChat ، Viber و WhatsApp از نوامبر 2013 مسدود شده اند.
 • تمام فعالیت ها و مکاتبات اینترنتی در ترکمنستان توسط مقامات کنترل می شود.

بازگشت به جدول محدود ترین

10UAE

فقط VPN های مصوب دولت امارات متحده عربی هستند.

امارات متحده عربی فقط VPN های مصوب دولت را از سال 2012 و در طول بهار عرب مجاز کرده است. این امر برای جلوگیری از استفاده از خدمات VoIP مانند Skype ، WhatsApp و Facebook بود.

مسدود شدن خدمات VoIP در امارات به هر دو دلیل اقتصادی و سیاسی انجام شده است. این هدف برای تشویق ساکنان محلی برای پرداخت هزینه اشتراک (بسیار گران قیمت) برای خدمات ارتباطات محلی محلی ، اتیسلات و دو است.

با این حال ، شرکت های بزرگ در امارات قادر به استفاده از VPN بدون محدودیت هستند.

اگر از VPN برای ارتکاب جرم در امارات استفاده شود ، کاربر می تواند با مجازات زندان یا جریمه بین 150،000 AED (تقریبا 41،000 دلار) و 500،000 AED (تقریباً 136،000 دلار) روبرو شود..

برای کسانی که به VPN نیاز دارند قبل از سفر به امارات ، راهنمای خود را برای بهترین VPN برای امارات جمع آوری می کنیم..

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • اصلاحات سال 2017 قانون جرائم سایبری 2012 زبان ممنوع است که دین ، ​​دولت ، حاکمان و نمادها و قمار آنلاین یا مستهجن را توهین می کند. این قانون همچنین استفاده از اینترنت در امارات را برای خواستار اعتراض مجازات می كند.
 • اصلاحات 2017 در قانون جرایم سایبری ابراز "همدردی با قطر" با زندان تا 15 سال برای کسانی که انجام می دهند.
 • ISP ها در امارات باید محتویات سانسور شده را مستهجن و سانسور كنند و برای قدرت دولت و همچنین محتویات مربوط به قمار یا تروریسم مسدود كنند و سانسور كنند..

ارسال نظرات عقاید اجتماعی ، سیاسی یا مذهبی به صورت آنلاین در امارات متحده عربی کافی است تا کاربران را به زندان بفرستید.

 • خدمات VoIP مانند Skype و WhatsApp نیز در امارات ممنوع است.

بازگشت به جدول محدود ترین

کشورهایی که محدودیت حقوق دیجیتال دارند

کشورهای زیر دارای قوانین نظارت و سانسور آنلاین هستند که آیا نگران امنیت و امنیت آنلاین خود هستید.

17 کشور با محدودیت های قابل توجه حقوق دیجیتال

کشور
وضعیت VPN
بلوک رسانه های اجتماعی
سانسور
نظارت
کامبوج مجاز در حد متوسط گسترده گسترده
کوبا مجاز جزئی گسترده گسترده
مصر مجاز در حد متوسط در حد متوسط در حد متوسط
اریتره مجاز در حد متوسط در حد متوسط در حد متوسط
اتیوپی مجاز در حد متوسط گسترده در حد متوسط
اندونزی مجاز در حد متوسط گسترده گسترده
قزاقستان مجاز در حد متوسط گسترده در حد متوسط
مالزی مجاز در حد متوسط گسترده گسترده
میانمار مجاز جزئی گسترده در حد متوسط
عربستان سعودی مجاز در حد متوسط گسترده گسترده
سودان مجاز در حد متوسط گسترده در حد متوسط
سوریه مجاز جزئی گسترده گسترده
تایلند مجاز در حد متوسط گسترده گسترده
اوگاندا مجاز گسترده گسترده در حد متوسط
ازبکستان مجاز در حد متوسط گسترده گسترده
ونزوئلا مجاز در حد متوسط در حد متوسط در حد متوسط
ویتنام مجاز در حد متوسط در حد متوسط در حد متوسط

جدول خلاصه ای از قانونی بودن VPN و نقض حقوق دیجیتالی در 17 کشور قابل توجه دیگر

کلید: کشورها در این جداول برای هر دسته بندی برچسب گذاری شده اند ، با "قوی" قوی ترین ، به دنبال آن "متوسط" و "جزئی".

به عنوان مثال ، کشوری با عنوان "گسترده" در ستون سانسور تعداد زیادی از قوانین و اقدامات مرتبط با آن وجود دارد ، در حالی که کشوری با عنوان "معتدل" دارای مواردی خواهد بود. یک کشور با عنوان "جزئی" تعداد کمی خواهد داشت ، اما هنوز هم به اندازه کافی برای تأثیر منفی بر حقوق کاربران است.

1 کامبوج

VPN در کامبوج قانونی است.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • قانون ارتباطات در سال 2015 برنامه ریزی برای انجام فعالیت های مجرمانه یا خسارت به اموال را مجازات می کند ، مجازات کسانی که با جریمه های حداکثر KHR40 میلیون KHR40 (8،800 دلار آمریکا) و تا شش ماه زندان مجازات می شوند.
 • این قانون همچنین مجازات استفاده ، نصب یا ساخت تجهیزات ارتباطی را که منجر به "ناامنی ملی" می شود ، مجازات می کند.
 • قانون هیچ توضیحی در مورد آنچه که "امنیت ملی" قلمداد می کند ، ندارد و در نتیجه می تواند برای مجازات منتقدین دولت ، روزنامه نگاران یا فعالان سوء استفاده شود..
 • اعلامیه وب سایت و کنترل رسانه های اجتماعی 2018 به کلیه ISP ها در کامبوج دستور می دهد که فناوری نظارت را نصب کنند.

این فناوری نظارت به مقامات اجازه می دهد تا حساب های رسانه های اجتماعی را به راحتی مسدود کنند ، یا صفحات را تبعیض آمیز یا تهدیدی برای امنیت ملی بدانند.

 • قانون Fake News 2018 ارسال اطلاعات نادرست به صورت آنلاین را مجازات می کند و متخلفان را تا دو سال زندان و جریمه 1000 دلار مجازات مجازات می کند. این قانون همچنین مستلزم آن است که وب سایت ها در وزارت اطلاعات کامبوج ثبت نام کنند.
 • اصلاحات 2018 در قانون كيفري مجازات هايي را براي توهين به پادشاه طبق قانون lèse-majesté وضع كرد. هر شخص یا رسانه ای متهم به تولید یا اشتراک مطالبی که "بر عزت (پادشاه) تأثیر می گذارد") می تواند تا پنج سال زندان و مجازات تا 10 میلیون شورش (2500 دلار) مجازات شود.

بازگشت به جدول کشورهای قابل توجه دیگر

2 كوبا

گردشگران و مردم محلی کوبایی که در انتظار ورود به درب دولت کوبا هستند و دفتر شرکت مخابرات ETECSA را کنترل می کردند.

ترینیداد ، کوبا. 10 فوریه 2019. گردشگران و مردم محلی کوبایی که در انتظار ورود به درب دولت کوبا هستند و دفتر شرکت ارتباطات ETECSA را کنترل می کردند. اعتبار: عکاسی آسمان پاییزی

VPN در کوبا قانونی است.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • قانون اساسی كوبا اظهار می دارد كه آزادی بیان برای ارتقاء آرمانهای سوسیالیستی ثانویه است. ابراز عقیده مخالف "انقلاب" ممنوع است.
 • قانون مجازات در کوبا می تواند افراد را به دلیل فعالیت هایی که نظم عمومی را تهدید می کند تا 20 سال در زندان بگذارد. همچنین می توان از آن برای بازداشت ، اصلاح یا نظارت بر مواردی که مخالف هنجارهای سوسیالیستی هستند استفاده کرد.
 • مصوبه قانون 209 قانون 19969 ممنوعیت استفاده از اینترنت را به دلیل نقض "اصول اخلاقی جامعه کوبا یا قوانین کشور". این قانون همچنین ایمیل هایی را که "امنیت ملی را به خطر می اندازند" ممنوع می کند.
 • قانون محافظت از استقلال و اقتصاد ملی كوبا در سال 1999 ، توزیع محتوا یا مطالبی را كه مخالف دولت است یا حمایت از تحریم ایالات متحده در معاملات تجاری ، ممنوع اعلام می كند ، با مجازات سه تا هشت سال زندان برای كسانی كه انجام می دهند..
 • در سال 2007 ، کوبا قطعنامه 127 را معرفی کرد. این ممنوعیت انتشار اطلاعاتی است که امنیت ملی ، هنجارهای اجتماعی یا یکپارچگی افراد را تهدید می کند. همچنین به ارائه دهندگان اینترنت و داده ها حق نظارت بر اینترنت و گزارش هرگونه رفتار مجرمانه را به مقامات اعطا می کند.
 • قطعنامه 179 ، در سال 2008 معرفی شده است. این نقش نقش ISP ها در سانسور اینترنت را تثبیت می کند ، با بیان اینکه آنها باید "اقدامات لازم را برای جلوگیری از دسترسی به سایتهایی انجام دهند که محتوای آنها خلاف منافع اجتماعی ، اخلاق و رفتار خوب است. و همچنین استفاده از برنامه هایی که بر تمامیت یا امنیت دولت تأثیر می گذارد. "

  کوبا فقط در سال 2017 به اینترنت خانگی اجازه داد تا به شهروندان خود برسد و در سال 2018 برنامه داده های تلفن همراه را گردآوری کند. علاوه بر اینکه این خدمات گران قیمت هستند ، تنها ارائه دهنده خدمات کوبا ، ETECSA ، دولتی کنترل های سانسور قابل توجهی را انجام می دهد. ETECSA بنا به درخواست حزب کمونیست کوبا ، قانوناً موظف است دسترسی به محتوای مهم دولت را مسدود و محدود کند..

 • نظارت و نظارت در کوبا گسترده است ، با ETECSA در صورت شرکت در هرگونه فعالیتی که نقض هنجارهای اجتماعی ارتقاء یافته توسط دولت است ، دسترسی به اینترنت کاربران را قطع کرد..
 • در جریان همه پرسی که در اوایل سال جاری برگزار شد ، وب سایتهای منتخب اخبار داخل و خارج از کشور در کوبا مسدود شدند. این توانایی شهروندان را برای دسترسی به اطلاعات بی طرفانه کاهش داده و به حزب کمونیست کوبا کمک کرد تا تبلیغات رای "بله" خود را اجرا کند.

بازگشت به جدول کشورهای قابل توجه دیگر

3 مصر

VPN در مصر قانونی است.

با توجه به وسعت نظارت بر اینترنت ، نظارت و سانسور در این کشور ، جای تعجب است که VPN در مصر قانونی است.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • اصلاحات قانون اساسی در سال 2013 اظهار داشت كه سانسور غیرقانونی "از هر طریق" است.
 • با این حال ، استثنائات قابل توجهی از این قانون وجود دارد. این استثنائات شامل "زمان جنگ یا بسیج عمومی" یا "وقتی محتوا" برای تحریک خشونت است یا تبعیض آمیز است "شامل" می شود. متن گسترده این استثنائات می تواند برای مجازات منتقدین دولت ، با محدود کردن آزادی بیان ، دستکاری شود.
 • قانون مبارزه با تروریسم در سال 2015 تعریف "تروریسم" را در مصر گسترش می دهد و این شامل تهدید نظم عمومی است. همچنین به مقامات اجازه می دهد اینترنت و رسانه های اجتماعی را برای محتوای تروریستی نظارت کنند.

قانون مبارزه با تروریسم گروههایی را که طرفدار "انسداد" قوانین حبس ابد یا مجازات اعدام هستند ، مجازات می کند. این به طور مستقیم بر کار گروه ها و فعالان حقوق بشر در کشور تأثیر می گذارد. این قانون همچنین ایجاد وب سایتهایی را مشاهده می کند که برای ارتقاء یا حمایت از تروریسم با حداقل مجازات زندان به مدت پنج سال مجازات می شوند.

 • نه تنها این قانون مجازات اعدام را برای کسانی که دیده می شود در حال راه اندازی یا رهبری یک گروه تروریستی هستند ، معرفی کرده است. همچنین از افسران یا اعضای ارتش که از غیرنظامیان استفاده می کنند محافظت می کند.
 • اصلاحات سال 2018 در قانون مطبوعات و مطبوعات ، به اشتراک گذاشتن نشریات در داخل و خارج از مصر جرم را محکوم کرد ، وقتی که حاوی مطالبی هستند به عنوان ترویج خشونت ، نژادپرستی ، نفرت یا عدم تحمل ، یا باعث آرامش عمومی می شود..
 • براساس این قانون ، حساب های رسانه های اجتماعی با 5000 دنبال کننده یا بیشتر می توانند به دلیل انتشار اخبار جعلی یا ترویج خشونت به حالت تعلیق درآمد. صاحبان این حسابها نیز مجاز به رفتن به زندان هستند.
 • قانون جرائم سایبری سال 2018 به مقامات اجازه می دهد سایتهایی را که به صورت تهدیدی برای "امنیت ملی" تهدید می شوند ، مسدود کنند و مصریان که از وب سایت های ممنوعه بازدید می کنند ، می توانند تا یک سال به زندان بروند. سازندگان سایتهای ممنوعه را می توان تا دو سال به زندان فرستاد.
 • با نگرانی نگران کننده ، قانون جرایم سایبری مصر همچنین به ISP ها نیاز دارد تا داده های کاربر را نگه داشته و در صورت لزوم آن را به مقامات منتقل کنند.
 • در جریان رفراندوم مشروطه مصر در ماه آوریل ، مقامات صفحه دادخواست مخالف بنام بتل ("اعتبار") را مسدود كردند. این نشانگر دستیابی مقامات مصر و بی اعتنایی آنها به حقوق و آزادی های دیجیتال است.

بازگشت به جدول کشورهای قابل توجه دیگر

4Eritrea

VPN ها در اریتره هنوز قانونی هستند.

به دلیل محدودیت های مطبوعاتی و گفتاری ، CPJ به عنوان سانسور شده ترین کشور جهان شناخته شده است ، قانون استبدادی اریتره همچنین بر دسترسی و استفاده کاربران از اینترنت تأثیر گذاشته است.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • فقط 1٪ از جمعیت در اریتره به اینترنت دسترسی دارند. کسانی که مایل به دسترسی به اینترنت هستند باید از کافی نت هایی بازدید کنند که در معرض خطر نظارت قرار گیرند. همچنین از طریق تلفن های همراه در کشور نمی توان به اینترنت دسترسی پیدا کرد.

CPJ با استناد به گزارش سیاست همکاری بین المللی ICT در شرق و جنوب آفریقا ، اشاره کرد که رژیم استبدادی در اریتره آنقدر "بیرحمانه یا فرماندهی" است که اختلال بیشتر در اینترنت کشور تقریباً غیر ضروری است..

 • با وجود این ، اریتره برای محدود کردن دسترسی به چشم اندازهایی که ممکن است دولت را تحت تابش بد قرار دهد ، اقداماتی انجام داده است. طبق قانون مطبوعات در سال 1996 ، رسانه ها باید "اهداف ملی" را ارتقا دهند ، در حالی که تمام رسانه های مستقل در سال 2001 ممنوع شد.
 • دولت دسترسی به رسانه های اجتماعی را در 15 مه 2019 مسدود کرد. این ظاهراً برای جلوگیری از سازماندهی اعتراضات تا روز استقلال کشور ، در تاریخ 26 مه.

بازگشت به جدول کشورهای قابل توجه دیگر

5Ethiopia

VPN در اتیوپی قانونی است.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • اعلامیه رسانه های جمعی و آزادی اطلاعات در سال 2008 ، آزادی بیان و مطبوعات را تأیید می کند. با این حال ، با ارائه جریمه های سخت برای افترا ، این امر را تضعیف می کند.
 • این امر همچنین روند ثبت نام و صدور مجوز را برای رسانه های رسانه ای غیر ضروری پیچیده می کند.
 • سازمان هایی مانند CPJ قبلاً به نخست وزیر اتیوپی نامه ابی احمد تقدیم به تجدید نظر در قانون رسانه های جمعی کرده اند.
 • اعلامیه ضد تروریسم در سال 2009 توسط قانون جرائم تقلب در ارتباط با مخابرات از سال 2012 تمدید شد تا در ارتباطات الکترونیکی اعمال شود.
 • این قوانین ارتباطات یا اظهاراتی را که به صورت آنلاین تشویق می شود تروریسم را تحریک می کند ، جرم می دانند. قانون جرائم تقلب در ارتباط با Telecom همچنین سرویس های VoIP مانند Skype را ممنوع اعلام کرده و ثبت نام دستگاه های خود را در دولت برای کاربران اجباری کرده است.
 • اعلامیه جرایم رایانه ای سال 2016 اقدامات آنلاین مانند به اشتراک گذاری مطالب را که "باعث ترس ، خشونت ، هرج و مرج یا درگیری در بین مردم" می شود ، جرم شمرده می کند.
 • قانون جرایم رایانه ای به اشتراک گذاری "محتوای التهابی" تا سه سال زندان مجازات می کند. این آزادی بیان را به طور قابل توجهی محدود می کند زیرا می تواند برای سکوت منتقدین دولت استفاده شود.

اعلامیه جرایم رایانه ای اتیوپی به دولت اجازه می دهد تا ارتباطات دیجیتالی را نظارت و رهگیری کند. همچنین این شرط را برای ISP ها و سایر ارائه دهندگان خدمات مخابراتی الزامی کرده است که حداقل یک سال داده های کاربران را ذخیره کنند.

 • قانون گفتار و نادرست متنفر ، پیش نویس در آوریل 2019 ، "گفتار نفرت" و "اخبار جعلی" را مجازات می کند ، به مجازات های مجازات تا پنج سال و سه سال.
 • متن گسترده این قانون در مورد پیامدهای بیان آزاد است ، زیرا می تواند برای مجازات افراد منتقد دولت و همچنین رسانه های مستقل مورد استفاده قرار گیرد.
 • در گذشته ، اتیوپی اغلب خاموش کردن اینترنت و بلوک های رسانه های اجتماعی را انجام می داد. با این حال ، از زمان روی کار آمدن نخست وزیر ابی احمد ، این کشور آزادی مطبوعات و اینترنت بیشتری را تجربه کرده است.
 • در آوریل 2018 ، CPJ هیچ روزنامه نگاری را برای اولین بار در 14 سال در پشت میله ها ثبت نکرد و بیش از 260 وب سایت مسدود شد. ممنوعیت قبلی اتیوپی درمورد رسانه ها برداشته شد ، به این معنی که روزنامه نگاران می توانند از تبعید بازگردند.
 • در حالی که نخست وزیر ابی احمد آزادی بیشتری را در اتیوپی به ارمغان آورده است ، قوانین سرکوبگرانه ای که تحت دولت های قبلی وضع شده اند همچنان باقی مانده است.

بازگشت به جدول کشورهای قابل توجه دیگر

6 اندونزی

یک معترض به عنوان بخشی از راهپیمایی زنان در سال 2019 ، علامتی را برای پایان دادن به تبعیض دگرباش جنسی در دست دارد.

یوگیاکارتا ، اندونزی. 8 مارس 2019. یک معترض یک تظاهرات برگزار می کند که خواستار پایان دادن به تبعیض دگرباش جنسی به عنوان بخشی از ماه مارس زنان 2019 است. اعتبار: بیلی Hanggara

VPN در اندونزی قانونی است.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • قانون اطلاعات دولت 2011 ، افشای آگاهانه یا سهل انگاری اطلاعات محرمانه درباره فعالیت های اطلاعاتی کشور را جرم و جنایت می کند. افرادی که در این امر مقصر شناخته شده اند می توانند تا 10 سال به زندان بروند.

قانون اطلاعات دولتی اندونزی همچنین به مقامات اجازه می دهد "از فعالیت یا شخصی که برای" منافع ملی یا امنیت ملی "مضر است جلوگیری کنند و یا از آن مبارزه کنند." محکومین.

 • اصلاحات سال 2016 در معاملات معاملات الکترونیکی به آژانسهای دولتی اجازه می دهد محتوا را "منفی" یا (تهدیدی برای نظم عمومی) جلوه دهند. این قانون مجازات گفتار نفرت ، افترا و تحریک خشونت به صورت آنلاین با حداکثر چهار سال حبس و جریمه نقدی 750 میلیون پیمانه ای (54000 دلار).
 • در نتیجه این قانون متن گسترده ، می توان از آن استفاده کرد که کاربران را به دلیل برچسب زدن شخصی در یک پست فیسبوک مجازات می کند. دولت با آن مخالف نیست.
 • اصلاحات 2016 در ETL اندونزی همچنین محدودیت های محتوا را بدون ارائه شفافیت یا راهی برای درخواست تجدید نظر در وب سایت ها افزایش داد.
 • اصلاحات 2018 در ریشه کن کردن اعمال جنایی قانون تروریسم در سال 2003. این قانون به مقامات این حق را می دهد که از طریق ارتباطات آنلاین و تلفن همراه ارسال شده توسط یا به هر کسی که مظنون به درگیر شدن با یک عمل تروریستی است ، رهگیری کنند.

سازمان هایی مانند دیده بان حقوق بشر شناسایی کرده اند که چگونه می توان تعریف گسترده ای از "تروریسم" در قانون تروریسم ایندوندی را برای نظارت ناعادلانه از منتقدین دولت ، طرفداران محیط زیست یا گروه های مذهبی سوء استفاده کرد..

 • در سال 2017 ، یک آژانس ملی سایبر و رمزگذاری در اندونزی تأسیس شد که وظیفه سانسور اینترنت را با نظارت و فیلتر کردن محتوا دارد..
 • وزارت ارتباطات و اطلاعات (MCI) "سایبر پهپاد 9" را در ژانویه سال 2018 منتشر کرد ، یک A.I. سیستم طراحی شده برای به طور خودکار فیلتر و مسدود کردن محتوای ممنوع.
 • مسدود کردن به نرم افزار هر ISP وابسته است ، به این معنی که ISP ها می توانند در صورت تمایل سایت های اضافی را به لیست های سیاه اضافه کنند. این امر بیشتر باعث آزادی اطلاعات در اندونزی می شود.
 • اندونزی غالباً محتوای LGBTQ ، وب سایت ها و محتوای دیگری را که به نظر توهین به اسلام است مسدود می کند. تامبلر و سایر سایتهای رسانه های اجتماعی با محتوا روبرو شده اند که یک حساب اینستاگرام در فوریه 2019 به دلیل به تصویر کشیدن مبارزات مسلمانان همجنسگرا حذف شد.
 • Reddit ، YouTube و Vimeo کاملاً در اندونزی مسدود شده اند و برخی از VPN ها نیز مسدود شده اند.
 • در تاریخ 28 اکتبر 2019 ، وزارت ارتباطات و اطلاعات اندونزی اعلام کرد که آنها اکنون در "شرایط اضطراری که مخاطبان را به خطر می اندازند" رسانه های اجتماعی را محدود می کنند..

بازگشت به جدول کشورهای قابل توجه دیگر

7 قزاقستان

VPN ها با وجود اختلال مکرر اینترنت ، در قزاقستان هنوز قانونی هستند.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • اصلاحات قانون كیفری در سال 2014 مجازاتهای افترا در قزاقستان را افزایش داد. آنها همچنین مجازاتهای سختگیرانه تری را برای انتشار اخبار جعلی و توهین به مقامات عمومی اعمال کردند.
 • در نتیجه این اصلاحات ، چهار روزنامه نگار توسط مقامات قزاقستان مورد بازجویی قرار گرفتند زیرا آنها برای Forbes.kz کار می کردند ، سایتی که از سوی مقامات دیده می شود تا اطلاعات نادرست را منتشر کنند.

این قانون همچنین تعریف "تحریک اختلافات اجتماعی" را گسترش داده است ، که در قزاقستان جرم شمرده می شود و هرگونه تماس برای تغییر یا براندازی نظم قانون اساسی را محکوم می کند. در نتیجه ، گروه های حقوق بشری ، فعالان و سازمان های رسانه ای مستقل می توانند به خاطر رفتار آنلاین خود مجازات شوند.

 • ممنوعیت مطالب مربوط به سال 2018 مربوط به انتخاب دموکراتیک قزاقستان ، انتشار یا اشتراک مطالب از جمله پیام های خصوصی ، مربوط به "انتخاب دموکراتیک قزاقستان" (DVK) را که در سال 2018 به عنوان یک گروه تروریستی در قزاقستان طبقه بندی شد ، غیرقانونی می کند..
 • مصوبه 2018 مسدود کردن اینترنت مسدود کردن سایت در قزاقستان را قانونی کرد ، حتی اگر مقامات سالها این کار را انجام می دادند. این فرمان به مقامات اجازه می دهد وب سایت ها را در مواقع "شرایط اضطراری" مسدود کنند. این اصطلاحات گسترده می تواند برای مسدود کردن هر وب سایتی که مطابق با نظرات دولت نیست ، استفاده شود..
 • مقامات قزاقستان غالباً در مواقع ناآرامی سیاسی خاموش کردن اینترنت و مسدود کردن سایت را انجام می دهند.
 • فیس بوک ، اینستاگرام ، تلگرام ، یوتیوب و سایتهای رسانه ای مستقل در اعتراضات مخالف برگزار شده در ماه مه 2019 در قزاقستان مسدود شدند.
 • در ژوئن سال 2019 ، کاسیم-جومارت توکایف رئیس جمهور شد. در طی این انتخابات ، برخی خدمات VPN در قزاقستان مسدود شدند. بنابراین معقول است که به آینده مانع VPN در قزاقستان یا یک ممنوعیت کامل شوید.

بازگشت به جدول کشورهای قابل توجه دیگر

8 مالزی

VPN در مالزی قانونی است.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • قانون جرائم رایانه ای 1997 ، هک کردن یا "سوء استفاده" از رایانه ها در مالزی را مجازات می کند. همچنین به مقامات این حق را می دهد که از طریق دستگاه های هر کسی که مظنون به ارتکاب هر یک از این جنایات بوده است ، جستجو و جستجو کنند.
 • قانون ارتباطات و مالتی مدیا در سال 1998 ، انتشار یا تولید محتوای اینترنتی را غیرقانونی ، تهدید آمیز ، مبهم ، دروغین ، نامفهوم یا تهدیدی برای امنیت ملی در مالزی غیرقانونی می کند..
 • قانون ارتباطات و مالتی مدیا در مالزی همچنین به مقامات این امکان را می دهد تا ارتباط برقرار کنند ، اگر تصور می شود مربوط به جرمی مانند استفاده نادرست از خدمات (ذکر شده در بالا) یا کلاهبرداری باشد.
 • قانون جرائم امنیتی 2012 (اقدامات ویژه) به مقامات مالزی توانایی های رهگیری گسترده برای ارتباطات آنلاین و تلفن همراه اعطا می کند. این رفتارهایی را که مخالف دولت است یا اقدامات تروریستی را تحریک می کند ، جرم شمرده می کند.
 • این قانون همچنین به افسران پلیس اجازه می دهد تا ارتباط برقرار کنند اگر اعتقاد بر این است که به فعالیت های مجرمانه مربوط می شوند ، ارتباطات را متوقف می کنند.
 • اصلاحات در قانون فتنه سال 2015 به مقامات اجازه می دهد تا تمام محتوای الکترونیکی که به نظر می رسد تحریک شورش علیه دولت است را مسدود کنند. بیشترین زمان زندان برای مجرمان فتنه در مالزی اکنون از سه سال به هفت سال رسیده است.

در سال 2018 ، به واعظ وان جی وان حسین حسین به دلیل ارسال اظهارات ظاهراً "فتنه گرانه" درباره سلطان سلانگور در فیس بوک در سال 2012 ، به مدت 12 ماه حبس محکوم شد.

 • قانون فتنه مالزی مشکل ساز است زیرا می توان از آن برای جریمه کردن هرگونه سخنرانی ضد دولتی و انتقاد معتبر دولت استفاده کرد. با این حال ، اخیراً جایگزینی این عمل توسط دولت مورد بحث قرار گرفته است و این می تواند آزادی بیان در مالزی را افزایش دهد.

بازگشت به جدول کشورهای قابل توجه دیگر

9 میانمار

VPN در میانمار قانونی است.

اگرچه VPN در میانمار قانونی است ، این کشور دارای سابقه دیجیتالی ضعیفی است و خود سانسور را از طریق قوانین بسیار گسترده و پیگردهای شدید تشویق می کند.

همچنین هیچ قانون حفاظت از داده ها در میانمار وجود ندارد.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • قانون معامله الکترونیکی 2004 ، رفتارهای اینترنتی را كه تهدیدی برای امنیت ملی ، صلح عمومی ، اقتصاد ، فرهنگ یا همبستگی ملی محسوب می شود ، مجازات می كند. متن گسترده قوانین به این معنی است که می تواند برای مجازات کاربران صرفاً برای به اشتراک گذاشتن محتوا که دولت از آن رد می کند ، استفاده شود.
 • قانون ارتباطات از راه دور در سال 2013 ، توهین و توهین به عمد گسترش اطلاعات نادرست را جرم شمرده است.

  بین سال 2013 و دسامبر 2017 ، بیش از 100 پرونده تحت قانون ارتباطات به مقامات ارجاع شده است.

 • اکثریت قریب به اتفاق این متهمان در روزنامه نگاری یا فعالیت فعالیت می کردند. یک نفر به دلیل پخش مستقیم ویدئویی از پسرش در یک نمایش طنز که به انتقاد ارتش منجر شد ، به زندان فرستاده شد.
 • قانون اخبار رسانه ای 2014 ، روزنامه نگاران را كه به اتهام اغراق درگیری های سیاسی ، نژادی یا مذهبی در میانمار مقصر بودند ، مجازات می كند.

بازگشت به جدول کشورهای قابل توجه دیگر

10 سعودی عربستان

علی رغم قوانین سخت سانسور این کشور ، VPN در عربستان سعودی قانونی است.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • قانون مبارزه با جرایم سایبری سال 2007 ممنوعیت ارسال یا تولید ماده ای است که "به نظم عمومی ، ارزش های دینی ، اخلاق عمومی ، یا حرمت زندگی خصوصی آسیب می زند." ) یا به مدت حداکثر پنج سال به زندان فرستاده شود.
 • قانون مبارزه با تروریسم در سال 2017 افراد را از استفاده از "وضعیت اجتماعی یا نفوذ رسانه ای خود برای ترویج تروریسم" منع می کند ، با افرادی که مجاز به دریافت حکم زندان تا 15 سال هستند.
 • این قانون همچنین توصیف پادشاه یا ولیعهد را به روشی که دین یا عدالت را شرم آور می کند ، جرم شمرده است. کسانی که گناهکار شناخته می شوند می توانند با پنج تا 10 سال زندان مجازات شوند.
 • در سال 2017 ، دولت از شهروندان عربستان سعودی خواسته است كه دیگران را برای ارسال مطالبی كه این دولت را تضعیف كرده است ، گزارش دهند. به آنها گفته شد كه این كار را از طریق برنامه Kolonna Amn ("همه ما امنیت داریم") انجام دهند.
 • به دنبال قانونی بودن خدمات VOIP ، مقامات عربستان سعودی در سال 2017 اعلام كردند كه نظارت و سانسور تمام تماسها را آغاز می كنند.

نظارت در عربستان سعودی در مقیاس گسترده انجام می شود و دولت ادعا می کند که این یک ضرورت برای محافظت از "امنیت ملی" است..

 • کسانی که به احتمال زیاد نظارت در عربستان سعودی را تجربه می کنند فعالان سیاسی ، اجتماعی و مذهبی هستند.
 • سایر سایتهای مسدود شده در عربستان سعودی شامل مواردی هستند که از نظر دولت غیر اخلاقی به نظر می رسد ، که عمدتاً هدفهای پورنوگرافی ، وب سایتهای قمار و آنهایی که ایدئولوژی شیعه را تبلیغ می کنند یا محتوای LGBTQ را به اشتراک می گذارند ، قرار دارند..
 • پرونده بدنام روزنامه نگار جمال کاشوگی نشان می دهد که مقامات عربستان سعودی تا چه اندازه حاضر به سکوت صدای مخالفان هستند. قتل او به عنوان یادآوری همه شهروندان عربستان سعودی در مورد آنچه می تواند برای کسانی که علیه سیاست های این کشور صحبت می کنند رخ دهد.

بازگشت به جدول کشورهای قابل توجه دیگر

11Sudan

اعتراض سودان به مخالفت با شورای نظامی انتقالی (TMC) در حین خاموشی در کل اینترنت.

خارطوم، سودان. 30th ژوئن 2019. سودان معترض به حكم شورای نظامی انتقالی (TMC) در حین خاموشی در اینترنت اعتراض كرد. اعتبار: محمد خضر / شین هوا / اخبار زنده آلامی

VPN در سودان قانونی است.

دسترسی به اینترنت در سودان به دلیل قیمت بالای داده ها و اقتصاد ضعیف این کشور محدود است.

در سال 2018 گزارش شد که دسترسی به اینترنت در سودان تقریبا نیمی از حقوق متوسط ​​ماهانه کاربران را هزینه کرده است. این قیمت های بالا مانعی برای دسترسی به اینترنت برای کسانی است که در سودان زندگی می کنند.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • قانون مبارزه با جرائم غیررسمی 2007 (قانون جرم و جنایت I.) وب سایت هایی را که انتقاد از دولت را ارسال می کنند و یا ارسال محتوای محرمانه یا توهین آمیز برای "اخلاق عمومی" ممنوع می کند ، ممنوع اعلام کرد..
 • این قانون آزادی بیان را محدود می کند زیرا به دولت سودان اجازه می دهد هر آنچه را که مخالف خط حزب است ، سانسور کند.
 • قانون امنیت ملی سال 2010 به سازمان اطلاعات و امنیت ملی (NISS) امکان دستگیری و سانسور روزنامه نگاران منتقد دولت را می دهد. همچنین ، مصونیت NISS را از پیگرد قانونی اعطا می کند ، به این معنی که می تواند در هنگام دستگیری با خشونت روبرو شود.

عفو بین الملل پیشتر گزارش داده بود كه NISS چگونه از شكنجه ، بازداشت و ارعاب زندانیان استفاده كرده است.

 • قانون مبارزه با جرائم سایبری سال 2018 ، انتشار اخبار "جعلی" و انتقاد از بیگانگان را مجازات می کند ، و مجازات کسانی را که تا دو سال زندان دارند مجازات می کند.
 • اصلاحات سال 2018 مطبوعات مطبوعات و انتشارات (a.k.a قانون رسانه) همه خبرنگاران را ملزم به ثبت نام در شورای روزنامه نگاری می کند. آنها همچنین قوانین مطبوعات را تحت تأثیر قرار می دهند تا بر رسانه های دیجیتال تأثیر بگذارند. این بدان معنی است که سردبیران مسئول کلیه مطالب ارسال شده در سایت خود هستند.
 • سودان در ژوئیه سال 2019 خاموش کردن اینترنت را تجربه کرد که باعث کاهش چشمگیر توانایی کاربران در داخل کشور می شود. خاموش کردن اینترنت توسط شورای نظامی حاکم سودان به عنوان روشی برای سرکوب اعتراضات طرفدار دموکراسی به وجود آمده است.

بازگشت به جدول کشورهای قابل توجه دیگر

12 سیریا

VPN در سوریه قانونی است.

با این حال ، در سال 2011 توسط Deep Packet Inspection (DPI) توسط مقامات سوریه استفاده شد تا پروتکل های VPN OpenVPN ، L2TP و IPsec را مسدود کنند..

این باعث شده است که VPN ها به این پروتکل ها متکی باشند و دیگر برای کاربران در کشور مؤثر نیست.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • قانون مطبوعات سال 2001 ارسال یا به اشتراک گذاشتن اخبار جعلی یا خبرهایی که "وحدت ملی" سوریه یا احساسات ملی را تهدید می کند ، ممنوع است. این اصطلاحات گسترده می تواند برای مجازات روزنامه نگاران ، فعالان سیاسی یا گروه های مخالف صرفاً برای ارسال نظرات خود به صورت آنلاین استفاده شود.
 • قانون رسانه ای سوریه ، مصوب سال 2011 ، ارسال مطالبی که "وحدت ملی و امنیت ملی" را تهدید می کند ، "جنایات نفرت" را تحریک می کند یا مربوط به ارتش این کشور است. بنابراین می تواند برای مجازات روزنامه نگاران یا کسانی که علیه رژیم صحبت می کنند ، استفاده شود.
 • اصلاحات سال 2018 قانون مبارزه با جرایم سایبری سال 2012 ، همچنین با عنوان قانون نهم ، دادگاه های تخصصی برای پرونده های مربوط به سوء استفاده از ارتباطات و فناوری ایجاد کردند.

  اصلاحیه 2018 براساس قانون اصلی ضد جرایم سایبری بنا شده است ، که می تواند "هر کسی را که از طریق شبکه های رایانه ای موجب جرم یا ارتکاب جرم می شود" مجازات کند با حکم حبس تا سه سال و حداکثر جریمه 600 دلار.

 • تهدید به ثبات عمومی یا ایالتی نیز در قانون ضد جرایم جنایی جرم انگاری شده است.
 • این قانون می تواند برای مجازات هر کسی که از دولت سوریه انتقاد می کند به صورت آنلاین ، از روزنامه نگاران گرفته تا وبلاگ نویسان ، استفاده شود و به دلیل نقض حقوق و آزادی های دیجیتال محکوم شده باشد..
 • خاموش کردن اینترنت در سوریه متداول است و تعداد زیادی از سایتها از جمله احزاب سیاسی مخالف ، سازمان های حقوق بشری مسدود شده اند.

بازگشت به جدول کشورهای قابل توجه دیگر

13 تایلند

پادشاه تایلند ، ماها واژیرالونگ کورن ، ملکه سوتیدا ، پرنسس ها و پرنس در حالی که به استقبال عموم می روند در بالکن کاخ بزرگ دیده می شوند.

بانکوک، تایلند. 6 مه 2019. پادشاه تایلند ماها واجیرالونگورن ، ملکه سوتیدا ، شاهزاده ها و پرنس در حالی که به استقبال عموم می روند در بالکن قصر بزرگ دیده می شوند.

VPN در تایلند قانونی است ، اما آنها اغلب توسط دولت مسدود شده اند.

تایلند هیچ دوست آزادی آزادی نیست ، با سانسور آنلاین بطور گسترده انجام می شود. برای بدتر شدن امور ، مقامات هیچ شفافیتی را برای مسدود شدن وب سایت ها و یا چرا ارائه نمی دهند.

سیستم عامل هایی مانند فیس بوک و گوگل غالباً درخواست هایی را برای رد کردن مطالب توسط دولت تایلند دریافت می کنند. فعالان طرفدار دموکراسی ، مبارزات انتخاباتی و اعضای حزب سیاسی مخالف نیز برای به اشتراک گذاشتن نظرات خود به صورت آنلاین با آزار و اذیت روبرو هستند.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • 2007 & اصلاحات 2017 در قانون جرایم مربوط به رایانه (a.k.a قانون جرایم سایبری) به مسئولین قدرت می دهد تا محتوای آنلاین را مسدود و حذف کنند و امکان جستجوی بدون ضمانت از داده های کاربر را فراهم می کند.
 • این قانون همچنین با تشویق سانسور مطالبی که به «اخلاق عمومی» توهین می کند ، آزادی بیان در تایلند را محدود می کند.
 • lèse-majesté تایلند بخش مشخصی از قوانین جزایی تایلند است که توهین به سلطنت را مجازات می کند. Lèse majesté از زمان کودتای موفقیت آمیز نظامی 2014 در تایلند به طور فزاینده ای اعمال می شود. بسیاری از آنها به عنوان یک نتیجه به زندان فرستاده شده اند.
 • حکم 18 سال حبس برای ارسال یک فیلم در فیس بوک به یک مرد 61 ساله تحت لیس مایسته داده شد که مقامات آن را توهین به سلطنت خواندند.

 • در تاریخ 8 اکتبر سال 2019 ، وزیر اقتصاد دیجیتال اعلام کرد که مغازه ها یا کافه هایی در تایلند که خدمات WiFi ارائه می دهند ، باید 90 روز از ترافیک اینترنت استفاده کنند. این امر به گونه ای است که مقامات می توانند طبق ماده 26 قانون جرائم رایانه ای به اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

بازگشت به جدول کشورهای قابل توجه دیگر

14 اوگاندا

VPN در اوگاندا قانونی است.

در حالی که VPN در اوگاندا از نظر فنی قانونی است ، دولت از ISP ها خواسته است كه آنها را مسدود كنند زیرا آنها معمولاً برای دور زدن مالیات رسانه های اجتماعی كشور استفاده می كنند.

ISP های اوگاندا همچنین باید سایت هایی را که توسط UCC ثبت نشده اند مسدود کنند (کمیسیون ارتباطات اوگاندا.)

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • قانون مبارزه با تروریسم در سال 2002 ممنوعیت انتشار و انتشار مطالب دیده شده برای حمایت از "تروریسم" است.
 • اصطلاحات گسترده این قانون ، آن را برای سوء استفاده باز می کند ، زیرا "تروریسم" را می توان به معنای هر چیزی که مخالف دولت باشد ، تفسیر کرد. کسانی که قانون را می شکنند مجازات اعدام هستند.
 • قانون مقررات ارتباطات سال 2010 به مقامات اوگاندا اجازه می دهد تا از ارتباطات شخصی غیرنظامیان و همچنین تروریست های مظنون جاسوسی کنند..
 • قانون سوءاستفاده رایانه ای در سال 2011 ، "ارتباطات توهین آمیز" و همچنین استفاده از وسایل الکترونیکی را به منظور "مختل کردن صلح ، آرام یا حق حفظ حریم شخصی شخص دیگر" مورد جرم قرار می دهد. زمان زندان تا یک سال.

مالیات رسانه های اجتماعی 2018 در ژوئیه 2018 وارد عمل شد و مالیات 200 شیلنگ اوگاندا در روز (5 سنت) را برای استفاده از رسانه های اجتماعی معرفی کرد. بیش از 60 سایت رسانه های اجتماعی تحت تأثیر این مالیات از جمله توییتر و فیس بوک قرار دارند.

 • دولت ادعا می کند دلیل مالیات رسانه های اجتماعی جمع آوری پول برای خدمات عمومی است. با این حال ، نامه ای که رئیس جمهور موسوی در مارس سال گذشته به وزارت دارایی ارسال کرده بود ، خواستار معرفی مالیات به عنوان ابزاری برای توقف "شایعات" آنلاین شد.
 • سانسور در اوگاندا در حال افزایش است ، زیرا مقامات از هر فرصتی برای مجازات مخالفان سیاسی یا منتقدین دولت استفاده می کنند.
 • نمونه ای از افزایش سرکوب در اوگاندا ، دادگاه اخیر اخیر علیه مخالف عضو پارلمان ، بابی وین است. بابی وین در تاریخ 6 اوت سال 2019 به اتهام "آزار دهنده" رئیس جمهور موسوی ، به دادگاه منتقل شد. این نشان می دهد که چگونه قوانین برای مجازات مخالفان سیاسی و منتقدین در اوگاندا خم می شوند.

بازگشت به جدول کشورهای قابل توجه دیگر

15 ازبکستان

VPN در ازبکستان قانونی است.

با این وجود ، این کشور هنوز راهی برای حمایت از حقوق دیجیتال دارد.

Skype ، WhatsApp و Viber با مسدود شدن مکرر در ازبکستان روبرو شده اند ، اگرچه دسترسی در ماه مه 2018 دوباره برقرار شده است.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • قانون مجازات ازبکستان ، اصلاح شده در سال 2016 ، ممنوعیت به اشتراک گذاری محتوا را تحریک می کند که باعث نفرت می شود یا تهدیدی برای امنیت ملی محسوب می شود. جمله مبهم قانون مجازات به این معنی است که می تواند توسط مقامات برای سرکوب آزادی بیان و دستگیری خودسرانه مورد استفاده قرار گیرد.
 • اصلاحات قانون كیفری در سال 2016 برای كسانی كه به جرم انتشار مطالبی كه امنیت ملی را تهدید می كنند ، از پنج تا هشت سال زندان محكوم شدند.
 • شرکت مخابراتی و خدمات اینترنتی مستقر در ازبکستان ، Uztelecom ، یک انحصار در بازار دارد. این کار دولت را برای خاموش کردن اینترنت یا انجام سانسور آسان می کند.

برای به دست آوردن مجوز ، Uztelecom و کلیه ISP های دیگر ملزم به نصب تجهیزات نظارتی در شبکه ها هستند. این به دولت اجازه می دهد تا نظارت گسترده را انجام دهد.

 • ازبکستان یک موتور جستجوگر دولتی را معرفی کرده است که به طور خودکار محتوا را فیلتر می کند و پنهان می کند که مقامات مایل به دیدن آن نیستند.
 • دولت وب سایت های سازمان های حقوق بشری مانند عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر را مسدود کرده است. این بدان معنی است که آنها فقط با استفاده از ابزارهایی مانند VPN قابل دسترسی هستند.

بازگشت به جدول کشورهای قابل توجه دیگر

16 ونزوئلا

جوانان ونزوئلا در برابر سانسور در رسانه ها و آزار و اذیت روزنامه نگاران تظاهرات می کنند.

کاراکاس ، ونزوئلا. 9 ژوئن 2017. جوانان در ونزوئلا در برابر سانسور در رسانه ها و آزار و اذیت روزنامه نگاران تظاهرات می کنند. اعتبار: آژانس خبری EFE / میگل گوتییرز / اخبار زنده آلامی

VPN در حال حاضر در ونزوئلا قانونی است.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • اصلاحات 2010 در قانون Resorte-ME (قانون مسئولیت رسانه ها) ارسال پیام به صورت آنلاین را ارتقا می بخشد که موجب تشویش اضطراب ، اخلال در نظم عمومی ، بی اعتنایی یا ترویج نقض قوانین می شود..
 • براساس این قانون ، به دلیل عدم محدودیت یا حذف محتوای ممنوعه ، وب سایت ها می توانند به شدت جریمه شوند ، و کسانی که محتوا را برای تهدید به امنیت ملی در نظر می گیرند ، می توانند به زندان فرستاده شوند.
 • قانون امنیت ملی ونزوئلا با كلام مبهمی همراه است و ممنوعیت رفتار است كه "امنیت و دفاع از ملت را شامل می شود." این قانون هم برای محتوای آنلاین و هم برای پیام ها اعمال می شود ، و افراد گناهکار را می توان به زندان فرستاد..
 • قانون 2017 علیه تنفر ، تحمل و همزیستی مسالمت آمیز ، تبلیغ "نفرت یا عدم تحمل" توسط رسانه ها را ممنوع اعلام می کند ، و به مقامات اجازه می دهد مجوزها را از مجرمان حذف کرده و وب سایتهای آنها را مسدود کنند. کسانی که به دلیل تحریک نفرت شناخته می شوند ، می توانند 10 تا 20 سال زندان داشته باشند.
 • متن مبهم قانون ضد نفرت ونزوئلا این امکان را برای سوءاستفاده از سوی مقاماتی که می توانند از آن برای محکوم کردن رفتار آنلاین روزنامه نگاران ، فعالان و منتقدان دولت استفاده کنند ، باز کرده است.

در ژانویه سال 2018 ، مقامات طبق قانون ضد نفرت سه نوجوان را به دلیل خواستار اعتراض دولت از طریق شبکه ها و پیام های رسانه های اجتماعی بازداشت کردند.

 • در سال 2019 ، قانون فضای مجازی تدوین شد که بر کنترل مقامات مسئول بر فضای سایبری تأکید می کند و هیاتی برای مدیریت و کنترل اینترنت کشور ایجاد می کند. این قانون به مقامات اجازه می دهد تا "مقابله با نفرت" را انجام دهند که می تواند استفاده از خشونت توسط مقامات را قانونی کند. همچنین به ارائه دهندگان خدمات نیاز دارد که محتوا را رد کنند که مقامات از آنها بپذیرند.
 • تعداد زیادی از فعالان ونزوئلا ابراز نگرانی از میزان نظارت و هک شدن احتمالی دولت توسط دولت کرده اند.
 • در سال 2018 ، ISP CANTV ونزوئلا Tor را در این کشور مسدود کرد ، که توسط بسیاری از شهروندان به عنوان راهی برای دور زدن سانسور استفاده می شد. این بدان معناست که VPN ها روشی محبوب برای بدست آوردن مسدود کردن سایت در کشور هستند.

بازگشت به جدول کشورهای قابل توجه دیگر

17 ویتنام

پلیس در مقابل خیابان پرچم ویتنام ایستاده است.

هوشی مین ، ویتنام. نوامبر 2018. پلیس در مقابل خیابان پرچم ویتنام در خیابان ایستاده است. اعتبار: StreetVJ

VPN در ویتنام قانونی است.

اگرچه VPN در ویتنام قانونی است ، اما مقامات این کشور گاهاً دسترسی به اینترنت یا شبکه های تلفنی را در مواقع ناآرامی محدود می کنند..

رسانه های اجتماعی و سایت های شبکه ای مانند فیس بوک و لینکدین نیز به طور دوره ای در ویتنام مسدود شده اند.

قوانین مرتبط & اقدامات:

 • مصوبه سال 2013 مدیریت ، تأمین ، استفاده از خدمات اینترنتی و محتوای اینترنتی آنلاین آنلاین a.k.a قانون اینترنت به اشتراک گذاری اخبار ، آثار ادبی و تفسیر سیاسی یا اجتماعی به صورت آنلاین ممنوع است..

قانون اینترنت همچنین باعث نگرانی سازمانهایی مانند گروه حقوق بشر و گزارشگران بدون مرز شده است. هر دو گروه تشخیص دادند كه این قانون می تواند به صورت انتخابی برای هدف قرار دادن افرادی كه علیه دولت صحبت می كنند ، مورد استفاده قرار گیرد.

 • سال 2015 & اصلاحات سال 2018 در قانون مجازات ویتنام براندازی و تبلیغات ضد دولتی را ممنوع اعلام کرد. در نتیجه کد مجازات توسط مقامات ویتنام برای پیگرد قانونی فعالان آنلاین و ارسال آنها به زندان مورد استفاده قرار می گیرد.
 • قانون امنیت سایبری سال 2019 پیامدهای مهمی برای آزادی بیان در ویتنام دارد زیرا انتقاد از دولت به صورت آنلاین ممنوع است.
 • قانون امنیت سایبری ، شرکتهای خارجی و داخلی داخلی را مجبور می کند تا داده های کاربران را در ویتنام ذخیره کنند و در صورت لزوم ، آن را به مقامات تحویل دهند. سایت ها همچنین باید محتوای سانسور شده توسط دولت را سانسور کنند.

بازگشت به جدول کشورهای قابل توجه دیگر

کشورهایی که در این راهنما هستند از نظر محدودیت در استفاده از VPN و سایر آزادیهای دیجیتال قابل توجه هستند. اگر کشور شما ذکر نشده باشد ، VPN ها مجاز به استفاده در آنجا هستند.

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد VPN ها و کاربردهای آنها هستید ، می توانید به منابع دیگر ما در مرکز راهنمای ما نگاهی بیندازید.

اگر به دنبال یک VPN قابل اعتماد هستید ، می توانید توصیه های ما را برای سال 2019 در اینجا بخوانید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me