ما امسال تجزیه و تحلیل خود را از سه به پنج بزرگترین بازار سیاه در وب تاریک گسترش دادیم و این نسخه از شاخص قیمت را جامع ترین و در عین حال ساختیم. ما دریافتیم که در حالی که ارزش کل هویت آنلاین شما در اطراف آن باقی مانده است 1200 دلار علامت گذاری به حساب ، هک کردن حسابهای هک شده شده برای مارک های دارای حریم خصوصی یا مشکلات امنیتی اخیر برای کلاهبرداران جذاب تر شده است.

ما همچنین یک نسخه انگلیسی از شاخص قیمت تاریک بازار وب ایجاد کردیم که ارزش یک هویت کامل آنلاین در انگلستان را کمتر از 800 پوند دانست.

همچنین به طور پیوسته در حال افزایش ارزش برای مجرمان سایبری حساب خدمات اینترنتی است که در سالهای اخیر به بخشی از زندگی روزمره تبدیل شده است ، مانند نتفلیکس و حال بارگذاری, که همراه با پدیده بازی است Fortnite همه در اطراف می فروشند 11 دلار هر یک در وب تاریک.

نکات برجسته کلیدی

مورد برای فروش میانگین قیمت میانگین تغییر قیمت
آمازون 30.36 دلار +237٪
بهترین خرید 26.54 دلار +121٪
ای بی 21.66 دلار +74٪
NBA 15.04 دلار N / A
Fortnite $ 11.33 N / A
حال بارگذاری 11.22 دلار +60٪
نتفلیکس 10.73 دلار +29٪
سیب 11.36 دلار -26٪
فیس بوک 9.12 دلار +75٪
ایربنب 7.61 دلار -3٪

تغییر قیمت تفاوت متوسط ​​قیمت بین سالهای 2018 و 2019 است ، جایی که داده های 2018 در دسترس است.
پرش به فهرست کامل قیمت

هک شده با یک سال وحشت در آینه عقب ، هک شد فیس بوک از زمان گذشته سال گذشته ، حساب ها تقریباً دو برابر شده اند تا به پایان برسد 9 دلار پس از عدم رضایت به دنبال نقض اطلاعات در 50 میلیون حساب. ربوده شده آمازون اعتبارنامه ها نیز به ارزش خود رسیده اند و ارزش آن بیش از سه برابر سال گذشته است 30 دلار تا با ارزش ترین مارک در وب تاریک باشد.

جای تعجب نیست که جزئیات حساب های مسروقه مالی همچنان در بازارهای تاریک وب ثابت باقی مانده و به طور معمول بالاترین قیمت ها را سفارش می دهند - خصوصاً حساب بانکی با تراز بالا و جزئیات کارت بدهی ، که دست نزدیک را تغییر می دهند 260 دلار.

با این حال ، تجارت در حساب های سرگرمی با ارزش کمتری آشکار برای سارقان هویت همچنان رونق می گیرد. حسابهای مربوط به بازی ها و سرویس های پخش از جمله Spotify, جزر و مد, بخار و کنکوری به طور معمول با قیمت کمتر از 4 دلار, ارزانتر از Big Mac.

یک فرد متوسط ​​دارای ده ها حساب است که هویت آنلاین خود را تشکیل می دهد ، همه آنها هک شده و می توانند بفروشند. تیم ما از کارشناسان امنیتی ده‌ها هزار لیست را در پنج بازار مشهور وب سایت تاریک - رویای ، والستریت ، امپراطوری ، برلوسکونی و توچکا رایگان بررسی کرد. این سایتها عمدا خود را از دید عموم گمنام می کنند و فقط از طریق مرورگر Tor قابل دسترسی هستند. آنها اغلب برای خرید و فروش داده های شخصی به همراه مواد منع مصرف کننده شامل سلاح و مواد مخدر غیرقانونی استفاده می شوند.

ما در لیست هایی که شامل شناسه سرقت شده ، داده های شخصی و حساب های هک شده برای این بروزرسانی در فهرست قیمت Dark Web Market قرار داشت ، تمرکز کردیم. ما برای جلوگیری از تحریف قیمتهای متوسط ​​، داده های گسترده "روگرفتگی ها" را حذف نکردیم ، زیرا حساب های جداگانه در این زباله ها هر کس با کسری ناچیز یک درصد برابر است. تجزیه و تحلیل ما نشان داده است که این فقط هزینه دارد 1250 دلار به فرض اینکه همه حسابهای ذکر شده را داشته باشند ، هویت شخصی خود را خریداری کنید.

از اطلاعات خود محافظت کنید: نکات سریع

ما فهرست قیمت را ایجاد کردیم تا به مردم آمریکا کمک کنیم ارزش اطلاعات شخصی آنها و اینکه چرا ارزش محافظت را دارند درک کنند. در اینجا چند نکته در مورد چگونگی انجام این کار آورده شده است:

  • یک VPN خوب دریافت کنید - این کار از اطلاعات شخصی شما در شبکه های عمومی محافظت می کند
  • بررسی کنید که آیا هک شده اید یا خیر - برای دیدن اینکه آیا هر یک از حسابهای شما نقض شده است ، از گزینه I I Be Pwned استفاده کنید
  • از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید - اینها روشی ارزان و مؤثر برای اطمینان از داشتن گذرواژهای منحصر به فرد (و در نتیجه قوی تر) حساب های شما هستند
  • حساب های قدیمی خود را حذف کنید - این حسابها برای شما بی فایده است اما یک گنجینه برای هکرها است

جزئیات بیشتر در مورد چگونگی محافظت از خود در برابر کلاهبرداران

فهرست کامل قیمت ها در زیر آمده است.

فهرست قیمت وب Dark Dark (فوریه 2019 - نسخه ایالات متحده)

شناسه سرقت شده ، اطلاعات شخصی و حسابهای هک شده برای فروش

دسته بندی موارد
مورد برای فروش میانگین قیمت فروش
امور مالی شخصی جزئیات بانکی 259.56 دلار
کارت اعتباری 250.05 دلار
پی پال 42.38 دلار
کارت اعتباری 33.88 دلار
اتحادیه غربی 29.44 دلار
Moneygram 21.59 دلار
اثبات هویت گواهینامه رانندگی 27.62 دلار
گذرنامه 18.45 دلار
اثبات هویت 16.52 دلار
خرید آنلاین آمازون 30.36 دلار
بهترین خرید 26.54 دلار
ای بی 21.66 دلار
نوردستروم 13.47 دلار
میسی 13.20 دلار
والمارت 13.19 دلار
لاو 12.24 دلار
سپهرا 8.55 دلار
قفل پا $ 8.42
GameStop 7.68 دلار
شکاف 7.03 دلار
گروپون 6.93 دلار
کاستو 6.50 دلار
نایک 5.50 دلار
آرزو کردن 5.20 دلار
انبار خانه 5.00 دلار
Craigslist 4.66 دلار
تحویل FedEx 10.97 دلار
ارسال کنندگان 10.47 دلار
مسافرت رفتن حال بارگذاری 11.22 دلار
اکسپدی 10.00 دلار
جتبلو 8.49 دلار
ایربنب 7.61 دلار
قیمت گذاری $ 4.04
ارتباطات تی موبایل 16.00 دلار
ورایزون 11.81 دلار
AT&تی 7.81 دلار
Xfinity 7.39 دلار
صدای گوگل 4.00 دلار
اسکایپ 1.25 دلار
رسانه های اجتماعی فیس بوک 9.12 دلار
Reddit 6.21 دلار
توییتر 2.02 دلار
نرم افزار NordVPN $ 8.84
MalwareBytes 2.53 دلار
غذا GrubHub 9.08 دلار
مک دونالد $ 7.86
دومینو 5.20 دلار
کلبه پیتزا 2.60 دلار
دوستیابی آنلاین همخوانی داشتن $ 7.86
تعداد زیادی ماهی 3.77 دلار
سرگرمی NBA 15.04 دلار
سیب 11.36 دلار
Fortnite $ 11.33
نتفلیکس 10.73 دلار
DirecTV 9،39 دلار
HBO 7.58 دلار
ESPN 6.19 دلار
NHL 5.35 دلار
Soundcloud 5.12 دلار
هولو $ 5،01
بخار 4.91 دلار
اصل و نسب 4.91 دلار
شبکه WWE $ 4.44
StubHub 4.43 دلار
NFL $ 3.99
MLB 3.90 دلار
جزر و مد 3.49 دلار
Spotify $ 3.18
کنکوری 2.37 دلار
TicketMaster 1.53 دلار
اخبار / مجله مجله نیویورک تایمز 5.95 دلار
نیویورکر 5.45 دلار
پست الکترونیک جیمیل $ 5.87
یاهو 1.65 دلار
AOL $ 0.41

قیمت فروش توضیح داده شده است

امور مالی شخصی

تجارت با جزئیات مالی به سرقت رفته مدتهاست که قلب اقتصاد وب سایت تاریک است. کارت اعتباری ، کارت های بدهی ، اطلاعات بانکی و حساب های پرداخت آنلاین در مقادیر زیادی ذکر شده اند و می توانند بالاترین قیمت ها را سفارش دهند ، به ویژه در صورت وجود اغذیه از موجودی با ارزش بالا..

بیشترین نوسانات در این منطقه به این دلیل ایجاد می شود که هکرها بیشترین موفقیت را در یافتن جزئیات حساب با مانده های بالا دارند. در شاخص قیمت سال گذشته, پی پالمتوسط ​​قیمت 247 دلار با تعداد حساب های اضافه شده 10،000 دلاری ذکر شده ، تورم داشت. امسال ، این لیست برای هک شده است حساب های بانکی و جزئیات کارت بدهی جایی که بزرگترین توازن را پیدا کردیم. قیمت ها بیشتر افزایش یافته است زیرا فروشندگان تقاضای کاهش بیشتر از تراز را دارند - اکانت ها اکنون 20٪ یا حتی 30٪ از مانده را فروخته اند ، در مقایسه با 5-10٪ قبلی. این باعث شده است که قیمت متوسط ​​به بالاتر برسد 260 دلار, دشواری فزاینده در سرقت این داده ها را نشان می دهد.

کمبود فعلی حساب های PayPal با تراز بالا نیز احتمالاً حداقل در بخشی از شروع eBay است ای بی سال گذشته از PayPal به عنوان پردازنده اصلی پرداخت خود دور شوید. این دو شرکت مدتهاست که دست به دست هم داده اند (eBay 50٪ از سود پی پال در سال 2014 را به خود اختصاص داده است) و eBay یک مورد استفاده مشترک برای حسابهای هک شده PayPal است. اگر سوء استفاده از این حساب ها سخت تر شود ، احتمالاً قیمت متوسط ​​آنها همچنان در حال کاهش است.

بازگشت به فهرست

اثبات هویت

یک تاکتیک برتر برای مجرمان سایبری ، ایجاد اعتباری به نام شخص دیگر با استفاده از اثبات دیجیتالی هویت خریداری شده در وب تاریک است.

یکی از محبوب ترین نوع لیست های تبلیغاتی "fullz" ، که مجموعه ای از داده های "کامل" است. لیست های پرتال اغلب به نام ، آدرس ، نام دخترانه مادر ، شماره تأمین اجتماعی ، تاریخ تولد ، گزارش های اعتباری و سایر اشکال داده های شخصی تبلیغ می کند. [توجه: در جائیکه اطلاعات مربوط به حساب مالی مانند کارت های اعتباری به طور کامل درج شده است ، ما اینها را لیست های مالی شخصی می دانیم].

کاهش قیمت امسال تمایل گسترده تری برای فروش اسکناس های گذرنامه و دیگر اشکال شناسنامه بصورت عمده بود.

بازگشت به فهرست

خرید آنلاین

حساب های خرید آنلاین هک شده بیشتر برای کلاهبرداری کارت اعتباری استفاده می شوند ، زیرا مجرمان می توانند از جزئیات کارتهای ذخیره شده برای انواع کلاهبرداری های مختلف سوءاستفاده کنند..

متوسط ​​حساب خرید بین 10 تا 20 دلار فروخته می شود که گرانترین آنها است آمازون (30 دلار) و بهترین خرید (26.50 دلار) - هر دو موجودی با ارزش بالا دارند. هکرها با حساب های آمازون دزدیده شده می توانند صاحبان مشروعیت را قفل کرده و با کارت اعتباری ذخیره شده به خرج بدهند و غالباً کارتهای هدیه خریداری کنند که پس از آن بتوانند از حساب شخصی خود بازخرید کنند..

ربوده شده آمازون حساب ها سه برابر شده اند در قیمت ، که ممکن است در انتظار افزایش گسترده ای برای آمازون برو - سارقان به طور بالقوه می توانند در آن سرگردان شوند ، یک چرخ دستی را پر کنید و بدون شناسایی بگذارید. در پی نقض ربات های چت که جزئیات کارت اعتباری را نشان می دهد ، قیمت حسابهای Best Buy به سرقت رفته بیش از دو برابر شده است.

بازگشت به فهرست

تحویل

کلاهبرداران با راه اندازی کلاهبرداری های پیچیده شامل حساب های سرقت شده Paypal و eBay که از آنها برای خرید لوازم الکترونیکی گران قیمت استفاده می شود ، گرفتار شده اند. هک شده FedEx حساب برای 11 دلار می تواند قطعه گمشده پازل باشد که به آنها امکان می دهد کالاهایی را که معمولاً آنها را می فروشد ، دست بکشند.

بازگشت به فهرست

مسافرت رفتن

دامنه کافی برای سوءاستفاده از حساب های مسافرتی وجود دارد. در معرض خطر ایربنب از حسابها می توان برای ایجاد رزرو خانه هایی استفاده کرد که مجرمان سپس آنها را سرقت می کنند ، در حالی که میزبان های هک شده در همان برنامه می توانند برای فیشینگ استفاده شوند.

همچنین گزارشهایی مبنی بر استفاده از کلاهبرداران از حسابهای Uber هک شده برای سفرهای روزمره خود ، که معمولاً در روسیه وجود دارد ، گزارش شده است.

مجرمان حتی با هک شدن قادر به مسافرت بین المللی هستند جتبلو حساب های انجام شده برای $ 850 یک تکه. مجرمان حتی می توانند به خارج از کشور پرواز کنند ، یک اتاق هتل گرانقیمت را رزرو کنند و فقط از حساب های هک شده ارزان خریداری شده در وب تاریک یک روز تعطیل را انجام دهند.

بازگشت به فهرست

ارتباطات

هک شده اسکایپ قبلاً از حسابها برای هرزنامه کردن افراد با پیوندهای فیشینگ استفاده شده است که از پیامهای LinkedIn و Baidu تقلید می کنند.

یکی دیگر از کلاهبرداری های رایج سوء استفاده از شرکت های مخابراتی تلفن همراه برای دستیابی به احراز هویت دو عاملی و به حساب های بانکی است. حساب های شرکت مخابراتی تلفن همراه بیشتر ارزان می شوند: ورایزون 20٪ در قیمت افت کرده است ، در حالی که AT&تیهزینه متوسط ​​نصف شده است.

این کاهش قیمت ممکن است به دلیل حرکت فزاینده از استفاده از پیام های متنی به عنوان تأیید هویت دو عاملی باشد. پیامک بارها و بارها به عنوان یک شکل ناامن از تأیید هویت دو عاملی نشان داده شده است و از آنجا که شرکت ها همچنان از استفاده از آن محوری هستند ، این حساب ها برای هکرها کمتر مفید می شوند..

بازگشت به فهرست

رسانه های اجتماعی

فیس بوک بیشتر سال 2018 را به عنوان پسر شلاق زده مطبوعات و دولت های غربی سپری کرد و ارزش حساب های آن بر همین اساس در وب تاریک کاهش یافت. با این حال ، دقیقاً همانطور که قیمت سهام آن بهبود یافته است ، ارزش blackmarket حساب های هک شده برای غول رسانه های اجتماعی نیز به چشم می خورد. واضح است که با وجود محبوبیت #DeleteFacebook ، مسافت پیموده شده زیادی در پلت فرم رسانه های اجتماعی هنوز وجود دارد.

آنچه ما می دانیم این است که به محض دسترسی به کلاهبرداران به حساب های رسانه های اجتماعی ، می توانند از طریق پیام ها و سایر داده های خصوصی جستجو کنند تا به حسابهای مستقیم پرسودتری تبدیل شوند..

یک مورد حمله مهندسی اجتماعی است: محتوای پیام های خصوصی شخصی بیش از اندازه کافی است تا سوالات امنیتی آنها را برطرف کند.

بازگشت به فهرست

نرم افزار

نرم افزار مبتنی بر اشتراک نیز اولین حضور خود را در فهرست قیمت Dark Web Market (بازار وب Dark) نشان می دهد. این لیست ها - که عمدتاً برای نرم افزار امنیتی است - ما به این نتیجه رسیده ایم که صرفاً برای استفاده شخصی است و نه برای کلاهبرداری بیشتر.

بازگشت به فهرست

غذا

این حسابها به اندازه سرقت مستقیم از کلاهبرداری هویت استفاده نمی شوند: گزارش هایی در مورد آن وجود داشته است گروبوب توسط هکرها تا 180 دلار در یک سفارش واحد مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

اخیراً ، یک هکر فقط 5 روز در حساب مک دونالد 500 دلار هزینه کرد.

همچنین جالب است بدانید که متوسط ​​یک تبهکار وب تاریک چه نوع مواد غذایی را به بهترین وجه دوست دارد: با کمال تعجب ، بیشتر پیتزا و همبرگر ، با محبوب ترین حساب های سرقت شده از جمله جمله کلبه پیتزا و دومینو.

بازگشت به فهرست

دوستیابی

حساب های دوستیابی هک شده می تواند برای "ماهیگیری" استفاده شود ، که در آن کلاهبرداران به عنوان منافع عاشقانه مطرح می شوند تا از لحاظ اجتماعی راه خود را به حسابهای بانکی اهداف بپیوندند. رایج ترین اکانت های دوستیابی هک شده باقی مانده است مطابقت (7 دلار) و تعداد زیادی ماهی (4 دلار) با این حال ، خرید اکانت های هک شده واقعاً روشی پرهزینه و ناکارآمد است که در مقایسه با شروع ساده یک حساب کاربری جدید با تصاویر جعلی ، یک هزینه و ناکارآمد است..

مانند سایر حساب ها ، حساب های دوستیابی می توانند منبع غنی اطلاعات شخصی برای استفاده در سرقت هویت باشند.

بازگشت به فهرست

سرگرمی

این حسابها هم برای سرقت هویت و هم برای بیرون راندن محتوای جریان استفاده می شوند. قیمت ها به طور پیوسته برای این حساب ها در حال افزایش است و حتی از نظر حجم (و تنوع) لیست ها ، رقیب حساب های مالی هک شده هستند..

پیوستن به megabrands جهانی نتفلیکس (11 دلار) و سیب (11 دلار) به عنوان مطلوب ترین حساب ها است Fortnite (11 دلار) پدیده بازی منحصر به فرد است که علیرغم رایگان بازی کردن ، حساب های هک شده ممکن است شامل پردازنده های ارزشمندی در بازی باشند که در غیر این صورت دستیابی به آن دشوار خواهد بود.

معمول است که فروشندگان سرویس های جریان سرقت شده ارائه "حساب های مادام العمر" را ارائه دهند. این نوعی از ضمانت است که براساس آن خریداران می توانند هر وقت که صاحب قانونی آن را از حساب قبلی خود قفل کنند ، به حسابهای تازه دزدیده شده تغییر دهند..

بازگشت به فهرست

اخبار / مجله

این اولین بار است که در جریان تحقیقات ما حساب روزنامه ها و مجلات ظاهر می شود. بیشتر اکانت های هک شده در این گروه توسط یک فروشنده واحد در بازار Market ، بزرگترین بازار وب تاریک فروخته می شوند.

بازگشت به فهرست

پست الکترونیک

حساب های ایمیل هک شده یا به صورت دسته جمعی از نقض اطلاعات در مقیاس بزرگ یا به صورت دسته های کوچک از ایمیل های تأیید شده ، به فروش می رسند. حتی تعدادی ایمیل تأیید شده شخصی برای فروش پیدا کردیم. برای اهداف شاخص قیمت ، ما به عنوان ناپایدار از تخلیه حواله ها صرفه جویی می کنیم زیرا قیمت واحدها در کسری ناچیز از یک درصد کار می کنند و حساب های موجود در این روگرفت ها تضمین نمی شود که در دسترس یا حتی معتبر باشد.

ایمیل های تأیید شده از طرف دیگر هر کدام با چند دلار تجارت می کنند. این ممکن است برای حساب کاربری که می تواند به عنوان یک کلید اسکلت در زندگی آنلاین شما عمل کند ، به نظر نرسد ، اما افزایش تصدیق هویت دو عاملی ، قیمت کلی را نسبتاً پایین نگه می دارد.

حساب های Gmail بیش از پنج برابر آنچه در سال گذشته انجام داد ، تجارت می کنند ، اما به دلیل آسیب پذیری حساب ها با استفاده از پیام کوتاه برای 2FA.

بازگشت به فهرست

از اطلاعات خود محافظت کنید: راهنمای مفصل

بررسی کنید که آیا هک شده اید یا خیر

پاسخ کوتاه و ترسناک این است که برخی از اطلاعات شخصی شما تقریباً در وب تاریک برای فروش قرار دارد. اولین قدم برای فهمیدن کدام یک از اکانت های شما به سرقت رفته است. آیا من Pwned باید اولین درگاه تماس شما باشد ، زیرا به شما کمک می کند دریابید کدام یک از حساب های ایمیل و رمزهای عبور قدیمی به خطر افتاده است. اگر نقض شده اید ، گذرواژه‌های خود را تغییر دهید.

یک VPN خوب دریافت کنید

هنگامی که می دانید رمزهای عبور شما شکسته و مرتب شده است ، اولین حرکت پیشگیرانه شما به سمت ایمن تر مرور آنلاین باید این باشد که یک شبکه خصوصی مجازی با کیفیت خوب (VPN) بدست آورید. این موارد مرور شما را در همه جا تضمین می کند - به این معنی که هیچ کس ، حتی ارائه دهنده خدمات اینترنت یا دولت شما ، نمی تواند در تاریخ اینترنت شما قرار بگیرد. VPN ها همچنین به شما امکان می دهند بدون نگرانی در مورد هکرها یا سایر بازیگران بد از WiFi عمومی استفاده کنید. توصیه می کنیم همه مصرف کنندگان در بازار VPN تحقیق کنند تا گزینه ای مطمئن و قابل اطمینان پیدا کنند که بهترین گزینه برای آنها باشد.

یک مدیر رمزعبور دریافت کنید

همچنین باید یک مدیر رمز عبور را در نظر بگیرید. یک مدیر گذرواژه با ایجاد رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد برای هر سایتی که استفاده می کنید ، برای تأمین امنیت زندگی آنلاین شما کمک می کند ، و با مرور آنها ، آنها را در صفحات ورود به سیستم تکمیل می کنند. این به شما امکان می دهد تمام رمزهای عبور فردی را فراموش کنید ، زیرا تنها چیزی که باید به خاطر داشته باشید رمز ورود به مدیر است. رهبران بازار در این زمینه 1Password و LastPass هستند که هر دو هزینه آنها کمتر از 5 دلار در ماه است.

حذف حساب های قدیمی

سرانجام ، حسابهای قدیمی را که دیگر استفاده نمی کنید ، ببندید. حساب های رسانه های اجتماعی قدیمی و بازی های ویدیویی سال های گذشته که دیگر از این استفاده استفاده نمی کنند ، اما بردارهای حمله مفیدی برای هکرها و دیگر بازیگران بد هستند. اگر این حسابها دیگر برای شما مهم نیست ، باید آنها را حذف کنید.

بازگشت به فهرست

روش شناسی

تیم ما لیست های مرتبط با کلاهبرداری را در پنج بازار بزرگ وب تاریک مرور کرد: رویای ، والستریت ، امپایر ، برلوسکونی و توچکا رایگان. به منظور محاسبه متوسط ​​قیمت فروش ، لیست های مربوطه جمع آوری و طبقه بندی شدند. ما "دپوها" در مقیاس بزرگ را برای حفظ یکپارچگی داده ها حذف کردیم. فهرست قیمت وب Dark Dark 2019 - داده های خام.

درباره ما

Top10VPN.com بزرگترین وب سایت بررسی VPN در جهان است. ما بهترین خدمات VPN را برای کمک به حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان آنلاین توصیه می کنیم. ما همچنین قصد داریم از طریق منابع آنلاین و تحقیق رایگان خود به عموم مردم در مورد حریم خصوصی دیجیتال و خطرات امنیت سایبری آموزش دهیم.

برای اطلاعات بیشتر درباره امنیت اولیه در زمینه امنیت سایبری ، چرا ما از شاخص خطر رایگان VPN ، بررسی رایگان مالکیت VPN یا گزارش VPN جهانی موبایل خود (2019) استفاده نکنید..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me