• 35 میلیون سایتهای آزمایش شده و بیشتر 760،000 توسط فیلترهای محتوای ISP مسدود شده است
 • بر فراز 1300 بلوک با موفقیت معکوس شده است
 • بر فراز 400 وب سایت های خیریه ، مدرسه و پشتیبانی اجتماعی در انگلیس مسدود شده است 120 سایتهایی که هنوز تحت تأثیر قرار گرفته اند
 • بیش از یک چهارم (27.6٪) درخواستهای رفع انسداد سرویس دهنده های اینترنتی از سال 2018 همچنان حل نشده است

فهرست مطالب

 1. مقدمه
 2. نادرست طبقه بندی محتوا
 3. یافتن درخواست را مسدود کنید
 4. زمینه
  • چرا وب سایت ها در انگلستان مسدود شده اند?
  • چرا این تحقیق را انجام دهید?
 5. متن سیاست
  • چه مشکلی وجود دارد که فیلترهای محتوا در تلاش برای حل هستند?
  • ارزیابی مضرات محتوای بزرگسالان
  • فیلترها به عنوان راه حل
  • فیلترها از دیدن محتوای مضر کودکان جلوگیری می کنند?
  • مضرات overblocking
  • مبنای قانونی برای فیلتر محتوا
  • تصحیح خطا
 6. توصیه ها

گزارش را بارگیری کنید: خسارت وثیقه در جنگ علیه مضرات آنلاین.

مقدمه

ما با گروه های پیشرو حقوق دیجیتالی گروه حقوق باز (ORG) همکاری کرده ایم تا میزان و تأثیر overblocking وب سایت ها توسط فیلترهای محتوای بزرگسالان ارائه دهنده خدمات تلفن همراه و پهن باند انگلستان (UK) را بررسی کنیم..

تحقیقات ما نشان داد که رویکرد خام به فیلتر محتوای بزرگسالان اتخاذ شده توسط ISP ها به معنای جلوگیری از دسترسی افراد بالغ به اطلاعات حیاتی و پشتیبانی است. صاحبان وب سایت نیز تحت تأثیر قرار می گیرند: خیرین و خدمات پشتیبانی در مأموریت های خود دچار اختلال می شوند ، در حالی که صاحبان مشاغل کوچک مشتری خود را از دست می دهند و به اعتبار آنها آسیب می رسانند.

این امر در نتیجه فیلتر کردن صدها وب سایت برای خیریه ها ، مدارس ، جامعه LGBTQ + و خدمات ارائه شده برای پشتیبانی از سلامت روانی ، اعتیاد و بازماندگان از تجاوز جنسی و خشونت خانگی صورت می گیرد..

ما همچنین بررسی کردیم که چگونه ISP ها با درخواست هایی برای رفع انسداد سایت هایی که به طور صحیح فیلتر نشده اند ، برخورد می کنند.

یافته های ما یک سیستم اساسی با عیب و نقص ، ناعادلانه و متناقض را آشکار می کند که به اصلاح شدید نیاز شدید دارد.

از سال 2014 و با کمک داوطلبان ، ORG Blocked.org.uk را اداره کرده است ، که میزبان یک ابزار آنلاین است که به هر کسی امکان می دهد بررسی کند که آیا یک سایت مسدود شده است یا خیر و هر آنچه که لازم نیست به ISP ها داده شود را مسدود کند..

از آن زمان ، ORG نتایج بیش از 35 میلیون تست وب سایت را جمع آوری کرده و بیش از 760،000 دامنه منحصر به فرد مسدود شده را فهرست بندی کرده است که 90٪ از آن از مارس 2017 جمع آوری شده است..

این تحقیقات با همکاری ما با ORG به چاپ رسیده است تا این گزارش جدید با عنوان "آسیب وثیقه در جنگ علیه مضرات آنلاین" را منتشر کنیم ، جامع ترین مطالعه بلوک های وب سایت انگلستان تا به امروز.

گزارش بیش از پیش مشخص شده است 8000 دامنه مسدود شده است در طول دو سال گذشته توسط ISP ها فقط تعداد انگشت شماری از دسته ها به نظر می رسد برای کودکان مضر نیست.

به موازات بخش سوم و سایتهای مرتبط که قبلاً ذکر شد ، وب سایتهای سازندگان ، شرکتهای زهکشی ، خدمات عروسی ، عکاسان و گروههای مذهبی آشکار می شوند که به طور نامتناسب تحت تأثیر قرار می گیرند و بیش از 3،300 از این دامنه ها هنوز مسدود شده اند حداقل توسط یک ISP.

فیلترهای محتوای بزرگسالان ISP هستند روشن شده در صورت تمایل به دسترسی به اینترنت بدون فیلتر به صورت پیش فرض در انگلیس و مصرف کنندگان باید بطور فعال خودداری کنند.

در نتیجه وجود دارد 3.7 میلیون خانوار با فیلترهای محتوای فعال به علاوه کاربران تلفن همراه که از فیلترهای پیش فرض انتخاب نکرده اند.

فیلترگذاری توسط ISP ها به شرکت های شخص ثالث ارائه می شود ، که راه حل های خارج از جعبه ارائه می دهند که به نظر می رسد تا حد زیادی به کلمات کلیدی اساسی برای شناسایی محتوای مضر تکیه دارند..

متأسفانه ، این فیلترها نه تنها کاملاً مات بلکه بسیار خام هستند. به عنوان مثال ، وب سایتهای شرکت زهکشی غالباً مسدود شده اند - ظاهرا به دلیل اینکه آنها خدمات "رفع انسداد" را تبلیغ می کنند ، آنها را به عنوان ابزارهای حفظ حریم خصوصی آنلاین تشخیص می دهند که توسط ISP ها محتوای مضر محسوب می شوند..

ماهیت غیر قابل تفکیک این فیلترها با این واقعیت تأکید می شود کمتر از 5٪ موارد سایتهای مسدود شده قبلاً از سال 2017 واژگون نشده اند. در همین مدت, 1300 بلوک معکوس شد, نشان می دهد بسیاری از وب سایت های دیگر به صورت نادرست سانسور شده اند و همچنان هستند.

مسئله توسط دو عامل مهم پیچیده شده است:

 • مشاغل و موسسات خیریه به ندرت اطلاع دارند که وب سایتهای آنها مسدود شده اند ، مگر اینکه ISP شخصی خود آنها را فیلتر کند
 • میزان پاسخگویی به ISP برای رفع انسداد درخواستها بطور غیرقابل قبولی ضعیف است

تقریباً سه در 10 مورد (27.6٪) درخواستهای رفع انسداد ISP از سال 2018 هنوز حل نشده اند TalkTalk ، Sky و ویرجین مدیا بدترین متخلفین.

سیستم های فیلتر خودکار نیز کاملاً مات و کاملاً متناقض در بین ارائه دهندگان هستند و پیش بینی اینکه چه سایت هایی مسدود خواهند شد و از طرف چه کسی بسیار دشوار است..

این ایجاد کرده است از دست دادن وضعیت.

ما از دولت می خواهیم توصیه های خود را در این گزارش اتخاذ كند تا این آسیب ناشی از خود را برطرف كند.

بازگشت به فهرست مطالب

نادرست طبقه بندی محتوا

با توجه به ماهیت خودکار فیلترهای محتوا ، می توان الگوهای تکراری طبقه بندی اشتباه مطالب را شناسایی کرد.

دسته بندی خاصی از وب سایت به دلیل فیلتر محتوا به طور نامتناسب رنج می برند. با این حال ، به دلیل عدم شفافیت کامل ISP ها در مورد نحوه کار این فیلترها ، نمی توان با قاطعیت بیان کرد که چرا ممکن است.

با این وجود ، واضح است که بسیاری از بلوک های وب سایت نتیجه فیلتر صاف ناشی از تشخیص کلمات لیست سیاه بدون در نظر گرفتن زمینه ایجاد شده است.

با این وجود ، این امکان وجود دارد که سایتها نیز طبق ارائه دهنده هاستینگ خود طبقه بندی شوند.

این ممکن است منجر به این شود که همه سایت هایی که آدرس IP خاصی را به اشتراک می گذارند ، بعنوان مثال ، مستهجن تلقی شود ، حتی اگر سایتها واقعاً متفاوت باشند.

دسته بندی های زیر در سایت برخی از عجیب ترین بلوک های کشف شده را نشان می دهد.

این فقط تعداد سایت های انگلیس است ، لطفا گزارش کامل (جداول A.1 و A.3) و برای کل تعداد سایتهای مسدود شده را ببینید ، بالاتر زیرا این سایت ها شامل سایت های مستقر در ایالات متحده هستند که توسط ISP های انگلستان مسدود شده اند.

توجه: "بلوک های ISP کنونی" در زیر به تعداد کل بلوک های فعال ISP شناسایی شده برای آن دسته از دامنه ها اشاره دارد زیرا دامنه ممکن است توسط بیش از یک ارائه دهنده مسدود شود.

دسته سایت دامنه های مسدود شده دامنه ها هنوز مسدود شده اند بلوک های ISP فعلی
اعتیاد ، حمایت از سوء مصرف مواد 35 14 48
خیریه و غیرانتفاعی 91 17 24
مشاوره ، پشتیبانی و سلامت روان 104 70 177
خشونت خانگی و حمایت از سوءاستفاده جنسی 7 3 11
LGBTQ+ 27 7 25
مدارس 143 13 28
ساختمان و لوازم 67 26 64
محصولات مربوط به CBD و شاهدانه 307 220 1081
زهکشی و رفع انسداد تخلیه 107 3 3
عکاسی 1858 732 2109
دینی 137 54 147
خدمات عروسی 4506 1718 3739
مربوط به VPN 404 345 1719

بازگشت به فهرست مطالب

این جای تاسف است که فیلترهای محتوا که برای محافظت از افراد آسیب پذیر در مقابل مضرات آنلاین طراحی شده اند ، همچنین از دسترسی افراد نیازمند به اطلاعات و پشتیبانی جلوگیری می کنند.

سایت هایی که از بازماندگان خشونت خانگی و سوءاستفاده جنسی پشتیبانی می کنند ، به طور واضح حاوی کاربردهای مکرر از کلماتی هستند که توسط یک فیلتر کلمه کلیدی خام می تواند به عنوان جنسی یا مستهجن تعبیر شود.

به همین ترتیب ، سایتهایی برای مشاوره و حمایت از سلامت روان ممکن است حاوی اشاراتی به خودکشی ، خودآزاری و رابطه جنسی باشد ، در حالی که خدمات پشتیبانی اعتیاد به طور طبیعی به مواد مخدر و الکل مراجعه می کنند..

صدمات ناشی از این نوع فیلتر بالقوه بسیار زیاد است ، بنابراین ISP ها باید اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که سیستمهای فیلتر آنها سایتهایی را که در این دسته ها قرار دارند معاف می کند..

مسدود شدن وب سایت های مدارس به ویژه نشانگر کمبود ماهیت این فیلترها است. حداقل 34 سایت منحصر به فرد با دامنه سطح بالا .sch.uk که در طول عمر پروژه Blocked فیلتر شده اند. این دامنه ها به صورت خصوصی قابل ثبت نیستند و فقط در مدارس انگلستان در دسترس هستند.

معافیت دامنه .sch.uk از بلوکها امری بی اهمیت است و هنوز این اتفاق نیفتاده است.

گزارش کامل را برای تجزیه و تحلیل بیشتر این دسته ها مشاهده کنید. این گزارش همچنین دسته های مشکل ساز بلوک زیر را در بر می گیرد:

 • سایت های مرتبط با الکل (غیر فروش)
 • "مسئله Scunthorpe"
 • CDN ، API و خدمات میزبانی تصویر
 • سایتهای پشتیبان فنی
 • سایتهای قبل از راه اندازی
 • محصولاتی که قبلاً محدودیت سنی دارند
 • خدمات VPN
 • نرم افزار دسترسی از راه دور

بازگشت به فهرست مطالب

یافتن درخواست را مسدود کنید

کاربران مسدود شده نیز قادر به ارسال درخواست به ISP برای سایتهایی هستند که برای دسترسی مجدد به آنها مجدداً طبقه بندی شده اند..

به طور متوسط ​​8 روز طول کشید تا ISP ها به درخواستهای رفع انسداد در سال 2018 پاسخ دهند. وودافون با میانگین زمان پاسخگویی 21 روزه کمترین سرعت را داشت..

بلوک وب سایت ISP: فیلترهای وب انگلیس چقدر بد هستند؟

مدت زمان لازم برای پاسخگویی به ISP ها به رفع انسداد درخواست ها ، در روزها اندازه گیری شد.

بیش از حد مسدود شدن سایتها باعث صدمه دیدن صاحبان و کاربران آن سایتها می شود. بنابراین بسیار حیاتی است که ISP ها فوراً به رفع انسداد درخواست ها پاسخ دهند و پاسخ دهند.

در گزارش ، ما پیشنهاد می کنیم کاربرانی که از بلوک های اشتباه استفاده می کنند ، انتظار دارند در یک بازه زمانی مشخص پاسخی دریافت کنند - از نظر ایده آل بیش از 48 ساعت.

داده های فوق نشان می دهد که ISP ها فضای بیشتری برای بهبود میزان پاسخ به آنها دارند.

حتی بیشتر مسئله ساز است تعداد درخواستهای رفع انسداد بدون پاسخ.

تقریباً متوجه شدیم سه در ده (27.6)) درخواست های ارسالی در سال 2018 هنوز در مارس 2019 حل نشده بودند. بیش از نیمی از این موارد برجسته مربوط به سایت هایی است که انجام می دهند نه در هر یک از دسته بندی مطالب قرار می گیرند که ISP توسط سیاست مسدود شده است ، و باید بلافاصله در صورت درخواست از حالت مسدود خارج می شدند.

داده های ما نشان می دهد که برخی از درخواستهای رفع انسداد توسط ISP ها به سادگی مورد بررسی قرار نمی گیرند

جدول زیر نشان می دهد که ISP ها بهترین و بدترین مجری در این زمینه هستند.

بلوک وب سایت ISP: فیلترهای وب انگلیس چقدر بد هستند؟

وضعیت درخواستهای رفع انسداد ارسال شده به ISP ها در سال 2018 ، از مارس 2019

تجزیه و تحلیل بیشتر درخواستهای رفع انسداد را می توان در گزارش کامل ، از جمله ارزیابی روند فرجام خواهی - یا فقدان آن برای بلوک های ISP خط ثابت مشاهده کرد..

بازگشت به فهرست مطالب

زمینه

چرا وب سایت ها در انگلستان مسدود شده اند?

ISP ها در انگلستان از سال 2011 فیلترهایی را برای اتصال به اینترنت به منظور تلاش برای جلوگیری از دسترسی کودکان به وب سایت هایی که محتوای آنها را نا مناسب می دانند مسدود کرده اند..

این فشار به طور غیررسمی توسط دولت تأمین شد ، که می خواست نشان دهد انگلیس در صدر حمایت از کودکان از محتوای آنلاین قرار دارد.

دولت در سال 2013 اعلام كرد كه چهار ISP اصلی در انگلستان؛ TalkTalk ، Virgin Media ، Sky و BT موافقت کرده اند که فیلترهای محتوای "دوستانه خانوادگی" را نصب کرده و آنها را به مشتریان فعلی و جدید خود تبلیغ کنند.

بازگشت به فهرست مطالب

چرا این تحقیق را انجام دهید?

چندین دلیل اساسی وجود دارد که این تحقیق را تحریک می کند:

 • فقدان مدارکی مبنی بر وجود فیلترها برای جلوگیری از دیدن کودکان در محتوای بزرگسالان یا ایمن نگه داشتن اینترنت از کودکان جلوگیری می کند
 • شرکت های خصوصی درمورد آنچه که برای افراد زیر 18 سال وجود دارد و قابل قبول نیستند ، مشکوک می باشند ، بدون نظارت و در نظر گرفتن مضرات واقعی به جوانان
 • به دنبال تصویب آیین نامه اتحادیه اروپا در مورد بی طرفی خالص ، به نظر می رسد این موضع روشن است که فیلتر اینترنت توسط ISP ها ممنوع است.
 • فیلترها یک راه حل فنی ناقص برای یک مشکل اجتماعی هستند

بازگشت به فهرست مطالب

متن سیاست

چه مشکلی وجود دارد که فیلترهای محتوا در تلاش برای حل هستند?

ترس از تاثیر فاسد پورنوگرافی اینترنتی بر روی جوانان ، همراه با مضرات احتمالی ناشی از محتوای آنلاین ترویج خود آسیب ، افراط گرایی و بی اشتهایی ، در مرکز بحث رسانه ها در مورد حمایت از جوانان بوده است.

با این حال ، همانطور که گزارش ما نشان می دهد که فیلترهای محتوا طیف گسترده تری از موضوع دارند ، از جمله الکل ، مواد مخدر ، جنس ، مذهب و سیاست. نکته مهم این است که این فیلترها در بزرگسالان و کودکان نیز تأثیر می گذارد.

بازگشت به فهرست مطالب

ارزیابی مضرات محتوای بزرگسالان

در حالی که ارزیابی از تأثیر مواد بزرگسالان بر کودکان فراتر نیست ، در گزارشی که ما به سیاست گذاران می خواهیم:

 • از رویکرد مبتنی بر شواهد استفاده کنید
 • بحث را به درستی تنظیم کنید
 • شامل صدای جوانان
 • فقط روی ریسک تمرکز نکنید
 • فقط روی فناوری تمرکز نکنید
 • فرزندپروری فعال را تشویق کنید

بازگشت به فهرست مطالب

فیلترها به عنوان راه حل

فیلترهای سطح شبکه به عنوان روشی ساده برای جلوگیری از دیدن کودکان از محتوای بزرگسالان تبلیغ شده اند. والدین برای فعال کردن آنها نیازی به تخصص فنی ندارند.

نخست وزیر پیشین دیوید کامرون گفت: فیلترها برای تأمین "یک کلیک برای محافظت از خانه خود و امنیت فرزندانتان" در نظر گرفته شده اند.

همانطور که گزارش ما نشان می دهد ، این دیدگاه ساده گمراه کننده و بالقوه ضد تولید است.

فیلترها - چه در خانه و چه در مدارس اعمال می شوند - اکنون برای سیاست های ایمنی آنلاین بصورت آنلاین در سیاست های دولت اساسی شده اند.

فیلترهای تلفن همراه به طور پیش فرض توسط تعدادی از ارائه دهندگان از جمله EE ، Telefonica (O2) ، Three و Vodafone روشن می شوند. مشتریان تلفن همراه معمولاً اگر بخواهند فیلترها را خاموش کنند باید ثابت کنند که بالای 18 سال دارند. برخی از شبکه ها برای اینکه غیرفعال شوند ، نیاز به ارسال مدارک شناسایی مانند پاسپورت دارند.

فیلتر کردن بر روی ISP های خط ثابت از سال 2014 آغاز به کار کرد. مسدود کردن سطح شبکه به این معنی است که ISP ها فیلترهایی را دارند که برای هر دستگاه متصل به یک شبکه خانگی اعمال می شوند. آنها فقط می توانند توسط دارنده حساب روشن یا خاموش شوند. بیشتر ISP ها سطوح مختلف فیلتر را ارائه می دهند و برخی به مشتریان این امکان را می دهند که دسته هایی را که دوست دارند مسدود شوند ، سفارشی کنند.

بازگشت به فهرست مطالب

فیلترها از دیدن محتوای مضر کودکان جلوگیری می کنند?

می توان فرض کرد که فیلترها توانایی دیدن کودکان بسیار جوان را در مستهجن محدود می کنند ، مگر اینکه به خصوص در استفاده از فناوری مهارت کافی داشته باشند.

با این حال آنها قادر به محافظت از کودکان در برابر تک تک مطالب در سایت هایی مانند توییتر ، فیس بوک و یوتیوب نیستند.

روش های مختلفی وجود دارد که کودکان ممکن است با استفاده از فناوری ، محتوای نامناسب را مشاهده کنند ، فیلترهای وب قادر به محافظت کامل از کودکان به عنوان پاناسه نیستند..

برخی از راه هایی که کودکان بزرگتر می توانند پورنوگرافی یا سایر محتوای ممنوعه را ببینند شامل موارد زیر است:

 • دوستان
 • سایت های پروکسی
 • تور
 • خدمات اشتراک فایل
 • VPN رایگان
 • دستگاه های ذخیره سازی داده
 • در حال تنظیم

بازگشت به فهرست مطالب

مضرات overblocking

حتی اگر تنها بخش کوچکی از وب سایت ها به طور اشتباه مسدود شده باشند ، باز هم می توان پیامدهای مهمی را در پی داشت. همانطور که گزارش ما نشان می دهد ، بسیاری از وب سایت ها که عملکردهای مهم اجتماعی دارند به اشتباه مسدود می شوند.

از آسیب پذیری در معرض بحران جلوگیری می شود و از اطلاعات لازم پشتیبانی نمی کند. این وضعیت قابل قبولی نیست.

مشاغل کوچک همچنین آسیب های عرفی و حقوقی از دست رفته را متحمل می شوند. آنها همچنین در مقایسه با مشاغل بزرگ تحت تأثیر نامتناسب قرار می گیرند.

به عنوان مثال تعدادی از متخصصان شراب ساز ، سایتهای خود را که توسط فیلترهای ISP مسدود شده اند ، تجربه کرده اند. ما برای سوپر مارکت ها که مشروبات الکلی می فروشند و کالاهای مشابه را ذخیره می کنند ، نتیجه مشابهی نمی بینیم. این درحالی است که هر دو آسیب های احتمالی یکسانی را به خردسالان وارد می کنند.

بازگشت به فهرست مطالب

مبنای قانونی برای فیلتر محتوا

به نظر می رسد که مقررات خنثی خالص اروپا با وجود تلاش برای تغییر قانون انگلستان به منظور دور زدن قوانین اتحادیه اروپا ، فیلتر محتوای غیرقانونی بزرگسالان را به شکل فعلی خود ارائه می دهد..

سؤالاتی در مورد اینکه آیا فیلتر کردن محتوای به شکل فعلی آن قانونی است یا خیر ، وجود دارد

هیچگاه هیچ تعهدی قانونی برای شرکت ها برای تهیه فیلتر وجود نداشته است - شرکت ها داوطلبانه موافقت کرده اند که این کار را انجام دهند.

اتحادیه اروپا در سال 2015 با مقررات موافقت كرد كه ISP های ایالتی "باید با تمام ترافیك به طور برابر ، بدون تبعیض ، محدودیت یا مداخله ، بطور مستقل از فرستنده یا گیرنده خود ، محتوا ، برنامه یا خدمات یا تجهیزات ترمینال رفتار کنند.".

اگرچه این قوانین بطور طبیعی معافیت را مجاز می دانند ، ترتیبات مسدود کردن انگلستان ملاک معافیت معافیت نیست.

در گزارش ما از Ofcom می خواهیم وضعیت حقوقی و مبنای فیلترینگ محتوای بزرگسالان را روشن کند و راهنمایی هایی را برای شرکتهایی که ممکن است نقض قانون داشته باشند ارائه دهد..

بازگشت به فهرست مطالب

تصحیح خطا

تصحیح خطاهای ایجاد شده توسط فیلترهای محتوا لزوماً آسان نیست و در کنار معرفی فیلترها در اولویت دولت قرار نگرفته است..

به عنوان مثال O2 تنها ارائه دهنده ای است که می توانید یک URL جستجوگر URL داشته باشید. پس از استفاده روزنامه نگاران ، این ابزار بیش از یک سال غیرفعال شد و از اواخر سال 2013 آغاز شد.

هر ISP یک آدرس ایمیل برای گزارش های overblocking ارائه می دهد ، اما ISP ها سوالات فله یا خودکار را قبول نمی کنند.

ORG این راه حل ها را ناکافی می داند ، بنابراین سیستم خود را با نام Blocked اجرا می کند ، که به کمک های مالی و پشتیبانی از شرکا ، مانند Top10VPN متکی است..

بازگشت به فهرست مطالب

توصیه ها

 1. انتخاب کردن فیلترها به جای امتناع
 2. ارزیابی مضر بر محتوا با شفافیت بیشتر در مورد مسدود شدن سایتها.
 3. به وب سایتها اطلاع دهید آنها مسدود شده و فرصتی برای تجدید نظر فراهم می کنند
 4. فرآیندهای بهتر برای شناسایی و درخواست انسداد سایتها
 5. درخواست تجدید نظر: ISP های خط ثابت باید فرایند درخواست تجدیدنظر را اجرا کنند در حالی که اپراتورهای شبکه تلفن همراه بهتر باید ارتباط خود را برقرار کنند
 6. فیلتر سطح دستگاه به جای سطح شبکه
 7. Ofcom باید وضعیت حقوقی را روشن کند
 8. انجام تحقیقات مستقل خطرات محتوای آنلاین

بازگشت به فهرست مطالب

روش شناسی

35 میلیون سایت با استفاده از ابزار واقع در Blocked.org.uk از زمان راه اندازی آن در سال 2014 و بیش از 760،000 مسدود شده توسط فیلترهای محتوای ISP مورد آزمایش قرار گرفتند. این آزمایشات از مارس 2017 به بعد گسترش یافته و 90٪ تست ها و نتایج از آن زمان به بعد انجام می شود. برای متدولوژی کامل ، ضمائم گزارش کامل را مشاهده کنید.

بازگشت به فهرست مطالب

درباره ما

Top10VPN.com بزرگترین وب سایت بررسی VPN در جهان است. ما بهترین خدمات VPN را برای کمک به حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان آنلاین توصیه می کنیم. ما همچنین قصد داریم از طریق منابع آنلاین و تحقیق رایگان خود به عموم مردم در مورد حریم خصوصی دیجیتال و خطرات امنیت سایبری آموزش دهیم.

برای تحقیقات اصلی تر درباره حفظ حریم خصوصی و امنیتی ، به گزارش جهانی VPN تلفن همراه (2019) ، بررسی رایگان VPN (2019) یا شاخص خطر رایگان VPN ما (اندروید) نگاهی بیندازید..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me