Existuje pět hlavních způsobů, jak nastavit VPN na smartphonu nebo tabletu Android, ale nejjednodušší metodou je pouze použití vlastní aplikace poskytované vámi vybranou službou VPN.

Nastavení vlastní aplikace VPN pro zařízení Android je stejně snadné jako instalace jakékoli jiné aplikace.

Stačí si ji stáhnout, přihlásit se, klepnout na „připojit“ a to je vše. Pokud potřebujete další pomoc s instalací aplikace, níže jsme v části Metoda 1 zahrnuli podrobné pokyny..

Naštěstí všechna naše nejlepší doporučení ohledně služeb VPN nabízejí aplikaci pro Android nějakého druhu, takže nebudete nikdy nuceni používat jiné metody, pokud nechcete.

Můžete také vyzkoušet naše nejnovější výběry VPN pro Android, aby se vaše rozhodnutí usnadnilo.

Rovněž se podíváme na alternativní metody použití VPN v telefonu Android, včetně manuálního nastavení, použití souboru APK a nastavení VPN na úrovni routeru.

Contents

Co budete potřebovat

Nejprve budete potřebovat Zařízení Android: buď chytrý telefon nebo tablet.

Tato příručka byla vytvořena pomocí smartphonu Samsung Galaxy A6 se systémem Android 9.1.0 (Pie).

Síť VPN můžete použít na starším zařízení Android, ale kroky a obrazovky se mohou mírně lišit od kroků v této příručce.

Budete také potřebovat účet u poskytovatele služeb VPN. Existují dva způsoby, jak toho dosáhnout:

 1. Navštivte webové stránky několika poskytovatelů a přihlaste se k tomu, který preferujete; je dobré se přihlásit a najít stránky nastavení zařízení, než budete pokračovat.
 2. Stáhněte si aplikaci preferovaného poskytovatele z Obchodu Google Play a zaregistrujte si nový účet v aplikaci.

  Obecně to nedoporučujeme, protože se nemusí vztahovat zásady vrácení peněz poskytovatele VPN, nebo váš účet může být omezen na použití pouze se zařízeními Android, zatímco zakoupení předplatného prostřednictvím webu poskytovatele VPN vám obecně umožní používat VPN s více zařízeními typy.

Pokud je to nutné, ověřte si účet VPN prostřednictvím e-mailu.

Metoda 1: Aplikace VPN

Než se zaregistrujete k odběru VPN, zkontrolujte, zda služba VPN přichází s vlastní aplikací VPN pro Android.

Pokud ano, můžete si stáhnout aplikaci VPN z Obchodu Google Play. Pokud žijete v zemi, kde nemáte přístup do obchodu Google Play, přejděte k části Metoda 4: Soubor APK..

Pro tuto příručku jsme použili ExpressVPN, protože má velmi jednoduchou aplikaci pro Android a nabízí 30denní záruku vrácení peněz.

Je to také nejlepší VPN v okolí – naši úplnou nezávislou recenzi ExpressVPN si můžete přečíst zde.

Pokud jste si vybrali jiného poskytovatele VPN, budete muset postupovat trochu jinak, ale tato příručka vám poskytne základní informace.

Instalace aplikace VPN poskytované vaší službou VPN je nejjednodušší způsob, jak rychle začít pracovat.

Ve většině případů také poskytne pohodlný a uživatelsky přívětivý přístup k různým serverům, což je užitečné, pokud chcete přepínat mezi umístěními VPN.

Nastavení pomocí vlastní aplikace VPN pro Android vám zabere méně než pět minut. Postupujte takto:

 1. Najděte v obchodě Google Play vlastní aplikaci Android vašeho poskytovatele VPN.
  Doporučujeme sledovat odkaz na obchod Google Play prostřednictvím oficiálních webových stránek VPN, abyste zabránili stahování potenciálně nebezpečného softwaru pro kopírování.Screenshot profilu ExpressVPN v Obchodě Google Play
 2. Klepněte na Nainstalujte stáhnout aplikaci VPN. Po dokončení tohoto kroku se zobrazí zelené tlačítko otevřeno.Screenshot aplikace ExpressVPN v Obchodě Google Play po instalaci aplikace
 3. Klepněte na otevřeno spusťte aplikaci VPN a potom klepněte na Přihlásit se.Screenshot obrazovky instalace zkušební verze ExpressVPN
 4. Zadejte přihlašovací údaje k odběru VPN do příslušných polí – v tomto případě svou e-mailovou adresu a heslo – a potom klepněte na Přihlásit se.Screenshot stránky přihlášení aplikace ExpressVPN pro Android
 5. ExpressVPN se ptá nových uživatelů, zda by chtěli sdílet zprávy o selhání, testy rychlosti a informace o tom, zda jsou pokusy o připojení VPN úspěšné nebo ne.

  Přestože tyto informace nelze osobně identifikovat, doporučujeme klepnout Ne, díky.

  Snímek obrazovky autorizace zprávy o havárii instalace ExpressVPN

 6. Klepněte na OK spusťte proces nastavení připojení VPN.Screenshot procesu nastavení ExpressVPN Android
 7. Klepněte na OK přijmout požadavek na připojení VPN.Snímek obrazovky žádosti o připojení aplikace ExpressVPN Android
 8. Zde je hlavní obrazovka aplikace ExpressVPN pro Android. Je to docela typický příklad vlastních aplikací VPN pro Android, s velkým tlačítkem pro připojení uprostřed a vybraným umístěním serveru níže.

  Chcete-li zobrazit seznam umístění serveru, klepněte na tři vodorovné tečky napravo od názvu umístění serveru.

  Screenshot z hlavní obrazovky aplikace ExpressVPN pro Android

 9. Můžete si vybrat z kteréhokoli z umístění serveru VPN uvedených zde. Stačí klepnout na ten, ke kterému se chcete připojit.Screenshot ze seznamu umístění aplikačních serverů ExpressVPN pro Android
 10. Před připojením k VPN je nejlepší zkontrolovat nastavení zabezpečení. Obvykle to najdete kliknutím na symbol ozubnice nebo, v případě ExpressVPN, hamburgerovou nabídku (tři vodorovné čáry).

  Pokud aplikace obsahuje tyto funkce, nezapomeňte aktivovat přepínač zabíjení a ochranu před únikem.

  Zde je nabídka nastavení ExpressVPN. Klepněte na Ochrana sítě povolit verzi aplikace ExpressVPN pro Android přepínače kill.

  Screenshot nastavení aplikace ExpressVPN pro Android

 11. Jakmile se podíváte na nastavení VPN, je čas se připojit k VPN. Klepněte na tlačítko kruhového připojení uprostřed hlavní obrazovky aplikace VPN.

  Tlačítko připojení ExpressVPN se po připojení VPN změní na zelené. Klepnutím na toto tlačítko se odpojíte.

  Vždy byste měli otestovat VPN na případné úniky. Informace o tom, jak to provést a jak vyřešit jakékoli problémy, naleznete v našem průvodci úniky IP, DNS, WebRTC.

  Screenshot aplikace ExpressVPN Android je připojenNyní, když je vaše připojení ExpressVPN nastaveno, zůstane připojeno na pozadí a můžete telefon používat normálně. Stačí se podívat na stavovou lištu a vyhledat klíč k ověření, že je váš telefon připojen..

Metoda 2: Použití softwaru třetích stran (OpenVPN pro Android)

Pokud nechcete používat vlastní aplikaci VPN od svého poskytovatele služeb VPN nebo pokud s ní některá nepřijdete, můžete konfigurační soubory VPN nakonfigurovat pomocí aplikace VPN třetí strany, například OpenVPN pro Android.

Pomocí těchto aplikací třetích stran se připojujete k serverové síti vašeho poskytovatele pomocí přihlašovacích údajů účtu, což vám poskytuje celkový celkový dojem jako při použití vlastní aplikace vašeho poskytovatele..

Aplikace třetích stran mohou být konfigurovatelnější než vlastní aplikace poskytovatele služeb VPN a dokonce vám umožňují používat více poskytovatelů v rámci jedné aplikace, pokud máte více než jedno předplatné.

Pro tuto příručku použijeme OpenVPN pro Android, protože je to open-source, což znamená, že může být prověřena na bezpečnostní chyby a zranitelnosti, a samotný protokol OpenVPN nabízí nejlepší rovnováhu mezi výkonem a zabezpečením.

Můžete také použít oficiální aplikaci OpenVPN Connect, OpenVPN, Inc pro Android.

ExpressVPN doporučuje OpenVPN pro Android, protože s konfiguračními soubory funguje lépe, zatímco NordVPN doporučuje OpenVPN Connect. Nejlepší je kontaktovat vašeho poskytovatele služeb VPN a zjistit, kterou aplikaci doporučuje.

Pokud váš poskytovatel VPN nemá konfigurační soubory OpenVPN, můžete přejít na „Metodu 3“, která vám ukáže, jak ručně konfigurovat soubory L2TP.

Zde je návod, jak ručně nakonfigurovat VPN v systému Android pomocí softwaru OpenVPN pro Android:

 1. Najděte v obchodě Google Play OpenVPN pro Android (nebo OpenVPN Connect) a klepněte na Nainstalujte.Screenshot aplikace OpenVPN pro Android v Obchodě Google Play
 2. Jakmile aplikace úspěšně stáhne, zelené tlačítko bude číst otevřeno. Klepnutím otevřete aplikaci OpenVPN pro Android.Screenshot aplikace OpenVPN pro Android nainstalovaný v obchodě Google Play
 3. Toto je hlavní obrazovka aplikace OpenVPN pro Android. K tomu se vracíme po stažení konfiguračních souborů z webu ExpressVPN.
  Screenshot aplikace OpenVPN pro Android bez profilů VPN
 4. V mobilním prohlížeči přejděte na web poskytovatele služeb VPN a přihlaste se k účtu VPN pomocí svých přihlašovacích údajů.
  Screenshot z přihlašovací stránky ExpressVPN
 5. Nyní přejděte do části stránky účtu VPN, kde můžete nastavit VPN na různých zařízeních. Klepněte na Nastavení ExpressVPN.
  Screenshot stránky nastavení účtu ExpressVPN
 6. Klepněte na Zobrazit další zařízení.
  Screenshot aktivačního kódu účtu ExpressVPN
 7. Procházejte seznamem zařízení a klepněte na Ruční konfigurace.
  Screenshot of ExpressVPN různých seznamů nastavení
 8. Klepněte na OpenVPN. Zde uvidíte vaše jedinečné uživatelské jméno a heslo pro ruční konfiguraci OpenVPN. Budete je potřebovat později.
  Ukázka manuálního nastavení uživatelského jména a hesla ExpressVPN
 9. Můžete si stáhnout libovolný počet konfiguračních souborů – každý vám umožní připojit se k jinému umístění serveru VPN – ale doporučujeme začít s jedním, dokud nevíte, jak provést celý proces instalace..

  Klepněte na umístění serveru, ke kterému se chcete připojit, a automaticky se stáhne do úložiště telefonu. Vybrali jsme USA – New York.

  Screenshot konfiguračních souborů umístění serveru ExpressVPN

 10. Nyní se vraťte do aplikace OpenVPN pro Android a klepněte na symbol pro stažení složky v pravém horním rohu aplikace (mezi symbolem + a třemi svislými tečkami).
  Screenshot aplikace OpenVPN pro Android bez profilů VPN
 11. Vyhledejte ve svém konfiguračním souboru VPN Stahování složku. Někteří uživatelé budou muset jít do Vnitřní úložiště před přechodem na Stahování Složka vyberte složku. Až najdete soubor, klepněte na něj.
  Screenshot staženého konfiguračního souboru ExpressVPN
 12. Klepněte na ikonu klíště symbol pro dokončení stahování konfiguračního souboru.
  Screenshot konfiguračního souboru ExpressVPN v aplikaci OpenVPN pro Android
 13. Klepněte na ikonu Upravit symbol na pravé straně názvu konfiguračního souboru.
  Snímek obrazovky konfiguračního souboru ExpressVPN v OpenVPN pro úpravy aplikací pro Android
 14. Pod Základní Na kartě Express zadejte jedinečné uživatelské jméno a heslo OpenVPN, které se zobrazuje ve vašem účtu na webu ExpressVPN. Potom klepněte na ikonu Zadní na vašem zařízení.

  Poznámka: OpenVPN pro Android má mnoho možností konfigurace; zde uvádíme pouze základní informace, ale můžete se později vrátit a upravit si profil VPN.

  Screenshot editace konfiguračního souboru ExpressVPN v OpenVPN pro Android

 15. Klepněte na vytvořené profil.
  Snímek obrazovky konfiguračního souboru ExpressVPN v OpenVPN pro úpravy aplikací pro Android
 16. Klepněte na OK přijmout požadavek na připojení.
  Snímek obrazovky žádosti o připojení VPN v aplikaci OpenVPN pro Android
 17. Jakmile se VPN úspěšně připojí, uvidíte oznámení o připojení a ikona klíče zůstane v levém horním rohu obrazovky po celou dobu připojení VPN. Nezapomeňte otestovat připojení VPN, zda nedošlo k úniku IP, DNS nebo WebRTC.
  Screenshot připojení VPN v horní části obrazovky
 18. Chcete-li se odpojit od VPN, klepněte na profil OpenVPN v aplikaci OpenVPN pro Android a klepněte na ODPOJIT.
  Screenshot zprávy o odpojení na OpenVPN pro Android

Existuje mnoho konfigurovatelných možností, se kterými si můžete zahrát v aplikaci OpenVPN pro Android a přizpůsobit své připojení.

Můžete například přepínat mezi UDP a TCP, přepsat nastavení DNS, blokovat úniky IPv6 a IPv4 a povolit internetový provoz určitých aplikací cestovat mimo tunel VPN (split tunneling).

S tímto nastavením byste se měli pohrávat, pouze pokud jste si jisti, že víte, co děláte.

Existují i ​​další aplikace třetích stran s otevřeným zdrojovým kódem, které můžete použít ke konfiguraci různých protokolů VPN, například strongSwan pro IKEv2 / IPsec a WireGuard pro protokol WireGuard, ale OpenVPN zůstává naším preferovaným protokolem a softwarem..

Začátečníci by měli upřednostňovat použití vlastní aplikace poskytovatele VPN před ruční konfigurací.

Metoda 3: Vestavěný klient VPN VPN

Pokud váš poskytovatel VPN nepřichází s konfiguračními soubory OpenVPN, je možné konfigurovat konfigurační soubory L2TP / IPSec, IKEv2 / IPSec a PPTP pomocí integrovaného klienta VPN pro Android.

To znamená, že nemusíte stahovat vůbec žádné aplikace třetích stran.

Tuto metodu však nedoporučujeme.

I když tento typ nastavení nezabírá na vašem zařízení tolik místa, v některých případech to není tak bezpečné jako použití aplikace poskytovatele VPN nebo OpenVPN pro Android.

Důvodem jsou protokoly VPN, které integrovaný klient Android VPN podporuje, nebo – v některých případech – způsob, jakým jsou nastaveny.

PPTP je velmi zastaralý a nejistý protokol VPN a může být hacknut během několika minut. L2TP / IPSec používá předem sdílené klíče, které jsou veřejně dostupné na webech VPN a otevírají dveře potenciálním útokům typu člověk-uprostřed.

Naše nejlepší doporučené VPN poskytují pouze pokyny k instalaci IKEv2 pomocí open-source strongSwan aplikace, nikoli vestavěného klienta VPN pro Android.

Více o šifrování a protokolech si můžete přečíst v našem podrobném průvodci.

Přestože toto nastavení VPN nedoporučujeme, ukážeme vám, jak VPN nainstalovat tímto způsobem jako poslední možnost.

Metoda ručního připojení se bude mírně lišit v závislosti na protokolu VPN a zařízení, které používáte, ale tento proces je dost podobný, abyste z těchto pokynů získali podstatu.

V tomto příkladu použijeme ExpressVPN k vytvoření připojení L2TP / IPSec.

Používáme Android 9.1.0. V jiných verzích Androidu se umístění a vzhled obrazovek nastavení VPN mohou mírně lišit.

Ruční vytvoření připojení VPN:

 1. Přejděte na zařízení Android na web poskytovatele VPN a přihlaste se k účtu VPN pomocí svých přihlašovacích údajů.
  Screenshot z přihlašovací stránky ExpressVPN
 2. Klepněte na Nastavení ExpressVPN v části nastavení zařízení.
  Screenshot stránky nastavení účtu ExpressVPN
 3. Přejděte seznamem zařízení dolů a klepněte na Ruční konfigurace.
  Screenshot of ExpressVPN různých seznamů nastavení
 4. Klepněte na PPTP & L2TP-IPsec. ExpressVPN varuje, že tyto VPN protokoly poskytují slabé bezpečnostní výhody.
  Screenshot stránky nastavení manuální konfigurace ExpressVPN L2TP
 5. Přejděte dolů a zobrazí se vaše uživatelské jméno a heslo pro toto nastavení. Budete je potřebovat později, aby karta zůstala otevřená.
  Ukázka manuálního nastavení uživatelského jména a hesla ExpressVPN L2TP
 6. Klepněte na ikonu + symbol vedle umístění serveru VPN a zkopírujte adresu serveru vybraného serveru VPN.Můžete nakonfigurovat více umístění serveru VPN, ale začněme s jedním pro snadnost. Vybrali jsme USA – New York.
  Screenshot adres serveru ExpressVPN
 7. Nyní jděte do telefonu Nastavení Jídelní lístek. Nalézt Spojení nastavení, klepněte na Další nastavení připojení, a pak VPN. Tím se objeví vestavěný klient VPN pro Android. Pokud jste dosud nenainstalovali síť VPN, zobrazí se zpráva „Žádné sítě VPN“.
  Screenshot integrovaného VPN klienta Android
 8. Klepněte na ikonu tři svislé tečky v pravém horním rohu a potom klepněte na Přidat profil VPN.
  Screenshot profilu integrovaného VPN VPN přidaného do Androidu
 9. Nyní vyplňte pole následujícími informacemi:

  Název: Sem dejte cokoli chcete. Doporučujeme napsat název služby VPN a název serveru. Např. ExpressVPN New York.
  Typ: Přepnout L2TP / IPSec PSK. PSK znamená předsdílený klíč.
  Adresa serveru: Vložte adresu serveru VPN ze svého účtu na web poskytovatele VPN.
  Tajemství L2TP: Toto pole nechte prázdné.
  Identifikátor IPSec: Toto pole nechte prázdné.
  Předsdílený klíč IPSec: Sem vložte sdílený klíč poskytovatele VPN. Naleznete to v pokynech pro nastavení poskytovatele VPN.
  Klepněte na Uložit.Screenshot ze zabudovaného VPN VPN profilu pro Android

 10. Nyní na hlavní obrazovce klepněte na profil VPN a zadejte uživatelské jméno a heslo, které se zobrazilo ve vašem účtu VPN pod položkou PPTP & L2TP-IPsec část manuální konfigurace. Klepněte na Připojit.
  Screenshoty k ExpressVPN manuální Android přihlášení
 11. Jakmile se VPN úspěšně připojí, uvidíte v levém horním rohu zařízení klíčový symbol. Jako vždy byste měli otestovat připojení VPN, zda nedošlo k úniku IP, DNS nebo WebRTC..
  Snímek obrazovky Android VPN připojen
 12. Chcete-li se odpojit, stačí klepnout na profil VPN uvnitř integrovaného klienta Android a klepněte na Odpojit.
  Screenshot tlačítka ručního odpojení VPN v systému Android

Metoda 4: Soubor APK

Pokud nemáte přístup do obchodu Google Play, je stále možné nainstalovat vlastní aplikaci poskytovatele VPN do zařízení Android, pokud služba poskytuje soubor APK..

Soubory APK lze stáhnout přímo do zařízení Android mimo obchod Google Play.

Chcete-li povolit stahování souborů APK z externích zdrojů, musíte změnit některá oprávnění svého telefonu a neměli byste je stahovat z neoficiálních webů..

Soubory APK vždy stahujte z oficiálních webových stránek poskytovatele VPN.

Pokud riskujete stahování souborů, se kterými bylo manipulováno, mohou obsahovat škodlivý obsah, který by mohl poškodit vaše zařízení a zabezpečení online..

Zde jsou naše podrobné pokyny k instalaci aplikace VPN souboru APK pro vaše zařízení Android:

 1. Nejprve je třeba změnit oprávnění telefonu, aby bylo možné stahovat soubory mimo obchod Google Play.

  Jděte do telefonu Nastavení menu, pak na Bezpečnostní. Nyní klepněte na Nainstalujte neznámé aplikace (někdy označeno Nainstalujte aplikace z externích zdrojů) a klepněte na webový prohlížeč, který chcete použít pro stahování souborů APK.

  Přepnout Povolit z tohoto zdroje.

  Snímek obrazovky Nastavení instalace neznámých aplikací v telefonu Android

 2. Přejděte na web poskytovatele VPN a přihlaste se ke svému účtu pomocí svých přihlašovacích údajů.
  Screenshot z přihlašovací stránky ExpressVPN
 3. Klepněte na Nastavení ExpressVPN v části nastavení zařízení.
  Screenshot stránky nastavení účtu ExpressVPN
 4. Klepněte na Stáhněte si APK.
  Screenshot obrazovky stahování souborů APK ExpressVPN
 5. Zobrazí se upozornění, že soubor může zařízení poškodit. Pokud stahujete soubor APK z oficiálního webu poskytovatele VPN, kterému důvěřujete – věříme ExpressVPN – klepněte na OK.
  Screenshot upozornění na stažení souboru APK v telefonu Android
 6. Klepněte na Nainstalujte dokončit proces instalace.
  Screenshot obrazovky instalace ExpressVPN APK
 7. Aplikace je nyní nainstalována. Klepněte na otevřeno otevřete vlastní aplikaci VPN pro Android.
  Screenshot obrazovky instalace ExpressVPN APK kompletní

Nyní můžete postupovat podle kroků 3 až 11 z metody 1, pokud chcete vědět, jak používat aplikaci ExpressVPN, a rozšířením drtivé většiny aplikací VPN pro Android, které fungují podobně jako ExpressVPN..

Metoda 5: Směrovač

Směrovač VPN

Poslední způsob, jak chránit internetový provoz v zařízení Android, je instalace VPN na úrovni routeru.

Při instalaci VPN do routeru chrání veškerý provoz, který protéká routerem, a poskytuje výhody VPN všem zařízením ve vaší domácnosti současně.

To je ideální, pokud chcete chránit zařízení, která nemají vlastní aplikace VPN, jako jsou chytré televizory a herní konzole.

Nejedná se však o nejlepší způsob ochrany zařízení Android.

Při instalaci VPN na úrovni routeru je složitější změnit nastavení VPN a umístění serveru, než kdybyste používali vlastní aplikaci VPN pro Android.

Ještě jedna věc na zapamatování je, že ne všechny směrovače podporují software VPN, zejména modemové směrovače, které jsou součástí vašeho internetového balíčku.

Pokud váš směrovač nepodporuje klientský software VPN a hledáte nový hardware, vyplatí se nejprve zkontrolovat web poskytovatele VPN a zkontrolovat kompatibilitu.

Nastavení VPN na vašem routeru

Existuje několik různých způsobů, jak používat router ve vašem routeru:

 1. Kupte si předem nakonfigurovaný router.
 2. Ručně nakonfigurujte VPN pomocí nativního klientského softwaru VPN, který je součástí vašeho aktuálního softwaru (vyhněte se nastavení PPTP nebo L2TP / IPSec, protože jsou nezabezpečené).
 3. Bleskněte váš aktuální router novým firmwarem, který podporuje OpenVPN, a poté ručně nakonfigurujte VPN.
 4. Použijte applet VPN. V současné době se jedná o velmi vzácné služby a neposkytuje je mnoho služeb VPN. ExpressVPN má applet.

Podrobné pokyny pro instalaci routeru najdete v naší samostatné příručce k routerům.

Pamatujte, že nastavení VPN na úrovni routeru znamená, že internetový provoz je šifrován pouze tehdy, když dosáhne routeru.

To znamená, že přenos mezi zařízeními a routerem není zabezpečený, takže pokud se někdo dokáže připojit k vaší síti, může si stále přečíst váš provoz.

Doporučujeme nastavit vaši VPN na úrovni routeru a pomocí funkce Na zařízení (podobně jako split tunneling) vyloučit všechna zařízení, na která můžete instalovat nativní VPN aplikace, jako je Android.

Postup nastavení těchto nativních aplikací VPN naleznete v části Metoda 1.

Získání další pomoci s platformou Android VPN

Je nemožné, abychom zde poskytli pokyny pro každý směrovač, a některá zařízení Android – zejména ta, která používají starší verze systému Android – budou vypadat jinak než tyto pokyny.

Pokud uvíznete, váš poskytovatel služeb VPN by měl být vaším prvním přístavem.

Budou vás moci provést tímto procesem a uvést vás do provozu a provozovat s VPN na vašem Android telefonu.

Jaký je nejlepší způsob, jak nastavit VPN pro Android?

Nejlepší způsob, jak nastavit VPN pro váš smartphone nebo tablet Android, je stáhnout si vlastní aplikaci VPN od poskytovatele služeb VPN.

Je to rychlé, snadné a bezpečné.

Pro ty, kteří chtějí větší konfigurovatelnost, může být použití OpenVPN pro Android k ruční konfiguraci routeru vhodnější než vlastní aplikace VPN.

Nedoporučujeme používat integrovaného VPN klienta Android, protože podporuje pouze méně zabezpečené protokoly VPN, jako je PPTP a L2TP / IPSec..

Potřebuji na svém telefonu síť VPN?

Ano, ve smartphonu Android musíte použít VPN.

Když jste venku a asi jste pravděpodobně připojeni k veřejné WiFi.

Veřejné WiFi je notoricky nejisté, takže vaše osobní údaje jsou zranitelné vůči hackerům.

Pokud chcete, aby vaše osobní informace byly bezpečné a bezpečné, musíte použít VPN.

VPN šifrují veškerý internetový provoz vašeho Androidu a brání tomu, aby snooping třetích stran viděl, co děláte online.

Kromě výhod ochrany osobních údajů vám pomocí telefonu VPN pomůže odemknout omezený nebo cenzurovaný obsah.

Knihovny, školy a vlády blokují určité webové stránky. Sítě VPN umožňují bezpečný a soukromý přístup k těmto webům.

Měl bych používat VPN doma??

Nyní víte, že sítě VPN jsou nezbytnými nástroji, pokud chcete bezpečně a bezpečně používat veřejnou síť Wi-Fi.

Měli byste však používat VPN také doma?

Ano.

I když je vaše domácí WiFi bezpečnější než veřejné hotspoty, váš internetový provoz je stále zranitelný.

Bez VPN váš ISP zaznamená vše, co děláte online, a může je prodat třetím stranám, někdy i bez vašeho svolení.

Vláda může také získat vaše osobní údaje.

Používání VPN je důležité doma i mimo něj.

Co je nejlepší VPN pro Android?

Existuje spousta sítí VPN, které poskytují podporu pro zařízení Android, ale nejlepší ze všech je ExpressVPN.

Proto jsme jej použili pro všechny příklady instalace v této příručce.

ExpressVPN má jednoduchou a bezpečnou vlastní VPN pro zařízení Android. Je rychlý, bezpečný a lze jej nainstalovat během několika minut.

O ostatních našich nejlepších doporučeních VPN pro Android si můžete přečíst zde.

Můžete získat zdarma VPN pro Android?

Ilustrace kreditní karty s linií přes to a nějaké mince

Chcete chránit svůj chytrý telefon nebo tablet Android bez utrácení centu?

Můžeš. Ale je tu háček …

Pro Android je k dispozici spousta bezplatných aplikací VPN, ale některé z nich jsou nebezpečné a nebezpečné stáhnout a používat.

Pokud chcete používat VPN VPN Android zdarma, podívejte se na náš seznam nejlepších a nejbezpečnějších bezplatných služeb VPN, které můžete použít.

Nejlepší VPN zdarma pro Android je Windscribe.

Je možné nainstalovat VPN na Android TV?

Do zařízení Android TV můžete nainstalovat síť VPN, ale není to úplně stejný proces jako nastavení jednoho na vašem smartphonu nebo tabletu Android.

Některé služby VPN poskytují vlastní aplikace VPN pro Android TV, jako jsou ExpressVPN a NordVPN, které si můžete stáhnout a nastavit během několika minut, ale drtivá většina VPN nepřijde s jednou.

Pokud chcete nainstalovat VPN na Android TV a nemáte k dispozici žádnou vlastní aplikaci, musíte VPN nainstalovat na úrovni routeru.

Podívejte se na našeho průvodce instalací VPN na vašem televizoru.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Co je to VPN router a jak fungují?