Nastavení VPN v iPadu je jednoduché, ať už se rozhodnete použít aplikaci nebo využijete integrovanou podporu pro vybrané protokoly. Tato příručka vysvětluje, jak ji uvést do chodu, s užitečnými pokyny krok za krokem.

Apple iPad provozující VPN

Pokud jde o nastavení VPN na iPadu, máte tři možnosti. Můžete si stáhnout vlastní aplikaci svého poskytovatele, nainstalovat aplikaci třetí strany, například OpenVPN, nebo se přímo připojit pomocí aplikace Nastavení, která je již na vašem zařízení.

Mluvíme vám všemi těmito možnostmi v této příručce. Připojení trvá jen několik minut a jakmile to uděláte, budete si moci bezpečně prohlížet internet, aniž byste se museli bát sledování nebo sledování..

Co budete potřebovat

Chcete-li spustit aplikace, které jsme použili v této příručce, budete potřebovat iPad, který je schopen spouštět nejnovější software. Použili jsme iPad Pro se systémem iOS 11.3.

Bude také třeba zřídit účet u poskytovatele VPN. Můžete si vyzkoušet naše nejlepší výběr VPN pro iPad, pokud jste si je dosud nevybrali, ale pokud nejste připraveni se zavázat k placenému předplatnému, bude bezplatná zkušební verze fungovat dobře. ExpressVPN nabízí 7 dní bezplatného servisu - ale pouze v případě, že se zaregistrujete prostřednictvím aplikace, protože zkušební verze není k dispozici na jejich webových stránkách.

Pokud jste nikdy nepoužívali síť VPN, doporučujeme vám začít s „metodou 1“, která je stejně jednoduchá jako stahování aplikace vašeho poskytovatele z App Store. Jakmile si budete jisti, že je vše tak, jak by mělo být, můžete se podívat na metody 2 a 3, které jsou trochu pokročilejší. Nezapomeňte: Než budete pokračovat v této příručce, zkontrolujte svůj e-mail a potvrďte svůj účet VPN.

Metoda 1: Aplikace VPN

Všichni hlavní poskytovatelé VPN vyrábějí vlastní aplikaci pro iOS. Toto bude pravděpodobně nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak vaši novou síť VPN uvést do provozu na iPadu.

Použijeme ExpressVPN k prokázání toho, jak proces nastavení funguje. Pokud používáte jiného poskytovatele, získáte obecnou představu o tom, co je zahrnuto z následujících snímků obrazovky. Váš poskytovatel může nabídnout více podpory, pokud uvíznete.

Po připojení k síti VPN by připojení mělo zůstat aktivní, dokud jej nevypnete nebo restartujete iPad.

Je to dobrý nápad zkontrolovat Aktualizace softwaru část vašeho Nastavení než začnete, abyste měli nainstalovanou nejnovější verzi systému iOS.

Nastavení sítě VPN pomocí aplikace ExpressVPN:

 1. Spusťte v iPadu aplikaci Express VPN.
 2. Klepněte na Vytvořit účet pokud potřebujete nový účet. Jinak klepněte na Přihlásit se a vyplňte přihlašovací formulář.Stránka registrace ExpressVPN
 3. Klepněte na Dovolit nechat aplikaci ExpressVPN nastavit na vašem iPadu VPN. Musíte to potvrdit pomocí Touch ID nebo vašeho přístupového kódu.Obrazovka konfigurace iPadu ExpressVPN
 4. Na obrazovce Oznámení klepněte na Dovolit pokud jste rádi, že dostáváte oznámení z aplikace. To je volitelné.Oznámení iPadu ExpressVPN
 5. Pokud jste spokojeni s odesláním anonymizovaných dat do ExpressVPN k analýze, klepněte na Dovolit.Analýza dat iPad ExpressVPN

Tím je dokončen proces nastavení pro ExpressVPN. Zobrazí se hlavní obrazovka připojení. Aplikace automaticky vybere nejlepší umístění VPN serveru; stačí se připojit klepnutím na kruhové tlačítko.

Hlavní obrazovka iPadu ExpressVPN byla odpojena

ExpressVPN zůstává připojený, zatímco na iPadu používáte jiné aplikace. V levé horní části obrazovky se vedle symbolu WiFi zobrazí malá ikona VPN.

Je připojena hlavní obrazovka iPadu ExpressVPN

Metoda 2: OpenVPN Connect

OpenVPN Connect je aplikace VPN třetích stran s otevřeným zdrojovým kódem. Tuto možnost můžete použít místo stažení aplikace poskytovatele, pokud chcete používat software s otevřeným zdrojovým kódem.

Tato aplikace třetích stran se připojí k serverové síti vašeho poskytovatele pouze prostřednictvím protokolu OpenVPN, přičemž použije pověření dodaná vaším poskytovatelem. Kromě toho, že protokol i aplikace jsou open source, je aplikace mnohem konfigurovatelnější než mnoho aplikací první strany.

Nejnovější verze OpenVPN Connect někdy produkuje fragmentární směrnice chyba. Následující řešení jsme zahrnuli níže, pokud narazíte na problém.

Vyhledání vašeho souboru .ovpn

Při prvním otevření aplikace OpenVPN Connect se zobrazí seznam různých metod importu pro získání profilu připojení .ovpn. Toto je soubor, který obsahuje všechny informace o připojení k serveru, a pokud chcete, můžete si jich několik nainstalovat.

Nejjednodušší způsob, jak importovat soubor, je stáhnout ho na stolním počítači a odeslat mu e-mailem. Aby to fungovalo, musíte mít v aplikaci Mail na svém iPadu funkční e-mailový účet.

Odesílání a přijímání profilů .ovpn e-mailem není nejbezpečnější metodou, ale je to nejjednodušší, takže je to metoda, kterou použijeme v této příručce pro začátečníky. Pokud jste citliví na zabezpečení, doporučujeme prozkoumat další možnosti, například použití cloudového úložiště, jako je Dropbox nebo Disk Google. Pokud používáte Mac, můžete použít Airdrop.

Použití OpenVPN Connect na iPadu

Tento proces je nejjednodušší způsob, jak získat soubor bez přílišných potíží. K demonstraci tohoto procesu používáme Express VPN, počínaje stolním počítačem a poté se přesuneme zpět k iPadu:

  1. V počítači se přihlaste na web ExpressVPN.
  2. Klikněte na zelenou Nastavení ExpressVPN knoflík.
  3. Klikněte na Zobrazit další zařízení, poté přejděte dolů a klepněte na Ruční konfigurace.
  4. Klikněte na modrou OpenVPN tlačítko pro zobrazení potřebných nastavení.
  5. Stáhněte si do počítače alespoň jeden konfigurační profil OpenVPN. Pokud máte pochybnosti, stáhněte si ten, který je geograficky blízký vaší aktuální poloze.
  6. Zašlete soubor e-mailem sami nebo jej uložte do pracovní verze.

V tomto okamžiku byste měli stránku nechat otevřenou v prohlížeči. Než budete pokračovat, zkontrolujte, zda se v iPadu na iPadu zobrazuje e-mail:

  1. V iPadu otevřete aplikaci Mail.
  2. Vyhledejte zprávu obsahující soubor, který jste si sami zaslali e-mailem. Klepněte na přílohu.
  3. Váš iPad zobrazí výběr aplikací, které mohou soubor otevřít. nachází se Kopírovat do OpenVPN, a klepněte na něj.
  4. Otevře se aplikace OpenVPN Connect a profil se zobrazí směrem k dolní části obrazovky. Zkontrolujte, zda se údaje shodují se serverem, který chcete přidat, a potom klepnutím na zelenou ikonu plus přidejte profil do aplikace.Nastavení iPadu ExpressVPN OpenVPN
  5. V zobrazeném vyskakovacím okně klepněte na Dovolit.ExpressVPN iPad Konfigurace OpenVPN
  6. Potvrďte pomocí Touch ID.

  OpenVPN Connect nyní otevře profil a zve vás k přizpůsobení detailů připojení. Uživatelské jméno a heslo, které zde potřebujete, nejsou stejné jako vaše uživatelské jméno a heslo pro web ExpressVPN. Najdete je po přihlášení, na Nastavit ExpressVPN - Zobrazit další zařízení - Ruční konfigurace stránka.

  Přepínání mezi aplikacemi na iPadu bohužel vymaže pole User ID a heslo v OpenVPN Connect. Zjistili jsme, že nejlepší možností je zadat je ručně:

  1. Zkopírujte své uživatelské ID ze stránky ExpressVPN do pole User ID v aplikaci ExpressVPN. Opakujte postup s heslem.
  2. Pokud si přejete, klepněte na ikonu Uložit posuvník pro uložení vašich údajů.

  Nyní se můžete připojit k vybrané síti VPN.

  Obrazovka připojení ExpressVPN iPad OpenVPN

  Jak vyřešit chybu fragmentační směrnice v OpenVPN Connect

  Při testování jsme zjistili, že OpenVPN Connect někdy hlásí chybu fragmentu a nepřipojí se. Toto není pro iOS jedinečné. Děje se to i na jiných zařízeních.

  Pokud se zobrazí tato chyba, budete muset upravit soubor .ovpn, který jste stáhli od svého poskytovatele. V počítači otevřete soubor v textovém editoru a odstraňte řádek obsahující slovo „fragment“.

  ExpressVPN iPad Chyba fragmentu OpenVPN

Metoda 3: Ruční nastavení

Můžete se připojit k poskytovateli VPN bez použití aplikace, což je nejlepší způsob, jak pokračovat, pokud chcete na svém iPadu ušetřit cenný úložný prostor..

V tomto příkladu se chystáme nastavit ExpressVPN ručně pomocí L2TP.

Než začnete, přihlaste se ke svému účtu ExpressVPN a přejděte na stránku Nastavit ExpressVPN - Zobrazit další zařízení - Ruční konfigurace stránka. Klepněte na PPTP & L2TP-IPSec odhalit podrobnosti o připojení.

Uvědomte si však, že se omezíte na používání protokolu L2TP / IPSec a vynecháte další funkce - například killswitch - získáte aplikací.

Vyberte server, který chcete nastavit, a postupujte takto:

 1. Ve vašem Nastavení aplikace, klepněte na Všeobecné, pak VPN.Nastavení iPad L2TP ExpressVPN
 2. Klepněte na Přidat konfiguraci VPN… Odhalit obrazovku připojení.Konfigurace VPN ExpressVPN iPad L2TP VPN
 3. V Typ klepněte na a vyberte L2TP.
 4. Vyplňte podrobnosti o připojení pomocí informací uvedených ve vašem účtu ExpressVPN, které jste již otevřeli:
  • Popis: Jakékoliv jméno.
  • Server: Zkopírujte a vložte (nebo zadejte) adresu serveru pro server, který chcete nastavit jako první.
  • Účet: Uživatelské jméno uvedené na PPTP & L2TP-IPSec ve svém účtu ExpressVPN. Nezadávejte zde přihlašovací uživatelské jméno; to nebude fungovat.
  • RSA SecurID: Vypnut
  • Heslo: Heslo uvedené ve vašem účtu pro PPTP & Připojení L2TP-IPSec. Toto není stejné jako vaše přihlašovací heslo.
  • Tajemství: Zadejte „12345678“ (bez uvozovek)
  • Odeslat veškerý provoz: Zapnutý.
 5. Klepněte na Hotovo.Obrazovka připojená k ExpressVPN iPad L2TP

Chcete-li se připojit k serveru VPN, přepněte přepínač stavu do polohy zapnuto a vyčkejte 5–10 sekund. Uvidíte změnu stavu na Připojeno a v levé horní části obrazovky iPadu se zobrazí malá ikona VPN.

Potřebujete další pomoc?

Tyto pokyny by měly fungovat na většině iPadů, které používají aktuální software. Máte-li problémy:

 • Zkuste jinou aplikaci. Doporučujeme, abyste nejprve ověřili, zda je váš účet nastaven správně, pomocí aplikace vašeho poskytovatele.
 • Zkuste jiný server. Pokud používáte OpenVPN Connect nebo manuální konfiguraci, můžete nastavit tolik, kolik chcete, a je nejlepší začít s některou z vašich blízkých, abyste otestovali nastavení, než přidáte servery na vzdálená místa..

Další pokyny získáte od poskytovatele VPN. Většina z nich má průvodce přizpůsobený jejich vlastním nastavením a bude vám moci pomoci se všemi chybovými zprávami, které se vám zobrazí, když se na iPadu připojíte k vaší VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me