Nastavení VPN na moderním iPhone je snadné, ať už instalujete aplikaci nebo využíváte vestavěnou podporu pro určité protokoly. Tato příručka vám ukáže, jak s jednoduchými kroky následovat.

Apple iPhone s VPN

Existují tři způsoby instalace VPN na iPhone díky integrované podpoře protokolu LT2P / IPSec (podporován je i méně oblíbený protokol Cisco IPSec). Můžete nainstalovat vlastní aplikaci svého poskytovatele, použít aplikaci třetí strany nebo zadat podrobnosti ručně do nastavení svého iPhone.

Podíváme se na ně všechny v této příručce a vy budete bezpečně a soukromě připojeni k internetu v žádném okamžiku.

Co budete potřebovat

Chcete-li nastavit vaši VPN, budete potřebovat iPhone schopný provozovat nejnovější verze iOS. Používáme zařízení iPhone 8 Plus se systémem iOS 11.3.

Budete také potřebovat účet u Poskytovatel VPN. Můžete si vyzkoušet naše nejlepší výběr VPN pro iPhone, pokud jste si již žádný nevybrali, nebo můžete začít s bezplatnou zkušební verzí, pokud ještě nejste připraveni zaplatit za měsíční předplatné. Nezapomeňte však, že poskytovatelé obvykle nabízejí bezplatné zkušební verze pouze v případě, že se prostřednictvím aplikace zaregistrujete, jakmile bude stažena, nikoli jejich web.

Pokud jste v oblasti sítí VPN nová, doporučujeme vám začít stažením aplikace vašeho poskytovatele z App Store a provedením kroků uvedených v části „Metoda 1“ níže. Jakmile ověříte, že vše funguje, můžete experimentovat s metodami 2 a 3, které jsou o něco pokročilejší.

Metoda 1: Aplikace VPN

Všichni hlavní poskytovatelé nabízejí svou vlastní aplikaci a pomocí tohoto je nejjednodušší způsob připojení k vaší VPN. V této příručce používáme aplikaci ExpressVPN, ale kroky, které zde uvádíme, budou zhruba stejné pro všechny poskytovatele.

Po připojení k síti VPN by připojení mělo zůstat aktivní, dokud jej nevypnete nebo restartujete telefon.

Než začnete, doporučujeme se zaregistrovat u poskytovatele a poté zkontrolovat svůj e-mail a potvrdit svůj nový účet.

Je také dobré zkontrolovat si v sekci Aktualizace softwaru aplikace Nastavení, než začnete, abyste měli nainstalovanou nejnovější verzi systému iOS..

 1. Najděte a stáhněte aplikaci ExpressVPN v App Store.Obchod s aplikacemi ExpressVPN pro iPhone
 2. Otevřete aplikaci a klepněte na Přihlásit se. Můžete zde také vytvořit nový účet, pokud jej ještě nemáte, ale nezapomeňte si zkontrolovat svůj e-mail a ověřit svůj účet, než budete pokračovat.Přihlašovací obrazovka ExpressVPN pro iPhone
 3. Přihlaste se do aplikace pomocí stejných přihlašovacích údajů, jaké používáte k přihlášení na webu ExpressVPN.
 4. Klepněte na Dovolit nechat aplikaci vytvořit připojení VPN na vašem iPhone. Požádá vás o potvrzení pomocí Touch ID.Obrazovka konfigurace ExpressVPN pro iPhone
 5. Zvolte, zda chcete aplikaci povolit odesílání oznámení. To je volitelné.ExpressVPN iPhone umožňuje oznámení
 6. Klepněte na Dovolit pokud chcete odeslat podrobnosti o připojení do ExpressVPN pro analýzu. To je opět volitelné a odmítnutí to neovlivní vaše připojení k VPN.Podrobnosti o připojení ExpressVPN pro iPhone

A je to. ExpressVPN je nyní na vašem zařízení nainstalován a nakonfigurován.

Aplikace automaticky vybere to nejlepší pro vaši aktuální polohu a připojení, ale můžete ji v případě potřeby změnit. Stačí klepnout Zvolte umístění přepnout.

Hlavní obrazovka ExpressVPN iPhone byla odpojena

V levé horní části obrazovky se zobrazí ikona VPN, která potvrzuje, že jste úspěšně připojeni.

Je připojena hlavní obrazovka ExpressVPN pro iPhone

Metoda 2: OpenVPN

OpenVPN Connect je otevřená aplikace VPN pro iPhone. Pokud váš poskytovatel VPN nabízí stahovatelné profily .ovpn, můžete pomocí připojení OpenVPN Connect nastavit připojení namísto použití vlastní aplikace poskytovatele..

Tato aplikace třetích stran se připojí k serverové síti vašeho poskytovatele pouze prostřednictvím protokolu OpenVPN, přičemž použije pověření dodaná vaším poskytovatelem. Kromě toho, že protokol i aplikace jsou open source, je aplikace mnohem konfigurovatelnější než mnoho aplikací první strany.

Pokud zvolíte tuto metodu, je třeba poznamenat si několik věcí:

 • Každý server má jiný soubor .ovpn. Pokud se chcete pouze připojit k jednomu nebo dvěma, je tento proces rychlý. Pokud potřebujete přístup k desítkám, je třeba vyčlenit více času, abyste se nastavili.
 • Může se objevit chyba „fragmentační směrnice“. To lze snadno překonat, pokud na něj narazíte; stačí v textovém editoru upravit soubor .ovpn a odstranit řádek. Níže vám ukážeme, co dělat.

Vyhledání vašeho souboru .ovpn

Chcete-li nastavit první server, nejrychlejším způsobem je stažení souboru .ovpn z webu vašeho poskytovatele a jeho zaslání e-mailem sobě. Poté můžete soubor otevřít v e-mailové aplikaci pro iPhone a začít.

Pokud se zajímáte o zabezpečení, existují lepší alternativy, například využití cloudového úložiště, jako je Dropbox nebo Disk Google. Pokud používáte Mac, můžete použít Airdrop. Jdeme však s jednoduchou možností, abychom ukázali, jak se to dělá.

Vytvoření připojení OpenVPN v iPhone

 1. Přihlaste se na web svého poskytovatele VPN na webu.
 2. Najděte nastavení ruční konfigurace pomocí OpenVPN. Používáte-li například ExpressVPN, najdete je po přihlášení a kliknutí Nastavení ExpressVPN, pak klepnutím Ruční konfigurace v dolní části seznamu.
 3. Na pravé straně obrazovky se zobrazí seznam umístění serveru. Klepněte na kontinent a poté na server a stáhněte si profil .ovpn.
 4. Připojte profil k e-mailu a pošlete jej sobě nebo jej uložte jako koncept zprávy.

Nechte toto okno prohlížeče otevřené; za chvíli budete potřebovat uživatelské jméno a heslo.

Na vašem iPhone:

 1. Otevřete aplikaci, kterou používáte ke kontrole e-mailu, a najděte e-mail, který jste si poslali sami. Otevřete jej a klepněte na přílohu souboru.
 2. E-mailová aplikace zobrazuje výběr aplikací, které můžete použít k otevření souboru. Najděte OpenVPN a klepnutím otevřete.
 3. OpenVPN potvrzuje, že soubor je připraven k importu. Klepněte na zelenou ikonu plus.Importovat soubor ExpressVPN pro iPhone OpenVPN
 4. Klepněte na Dovolit nastavit připojení VPN. Musíte to potvrdit pomocí Touch ID.Konfigurace ExpressVPN pro iPhone OpenVPN

V tomto okamžiku musíte přepnout zpět na stolní počítač a podívat se na Ruční konfigurace pokyny, které jste použili dříve:

 1. Na svém iPhone zadejte Ruční konfigurace uživatelské jméno a heslo poskytnuté vaším poskytovatelem do polí User ID a Password. Pamatujte: tyto údaje nejsou stejné jako vaše přihlašovací údaje pro web. Pokud například zadáte svou e-mailovou adresu, nebude to fungovat.Ruční konfigurace ExpressVPN pro iPhone OpenVPN
 2. Pokud chcete uložit své údaje, klepněte na ikonu Uložit zapněte jej posuvníkem.
 3. Klepněte na Připojit otestujte připojení a poté klikněte na Ano.ExpressVPN iPhone OpenVPN umožňuje připojení

Jak se vypořádat s chybou nepodporovanou směrnicí o fragmentech

Pokud se připojení nezdaří, může se zobrazit zpráva o tom, že aplikace nepodporuje direktivu fragmentů.

Chcete-li tento problém vyřešit, přejděte zpět do počítače a otevřete soubor .ovpn v textovém editoru.

Vyhledejte řádek začínající fragmentem slova, odstraňte jej a uložte soubor. Je důležité neměnit nic jiného a zajistit, aby přípona souboru byla stále .ovpn.

Chyba ExpressVPN iPhone OpenVPN

E-mailem soubor znovu pro sebe a opakujte druhou a třetí část výše uvedené sekvence.

Metoda 3: Ruční nastavení

Ruční nastavení připojení VPN je překvapivě rychlý proces. Je to také dobrý způsob, jak ušetřit místo v zařízení, protože všechny podrobnosti o připojení jsou uloženy v aplikaci Nastavení systému iOS. Nastavení trvá jen několik minut.

Pokud již používáte aplikaci k připojení, možná budete chtít ji odebrat z vašeho iPhone, než budete pokračovat.

Uvědomte si však, že se omezíte na používání protokolu L2TP / IPSec a vynecháte další funkce - například killswitch - získáte aplikací.

Pro tento proces nemusíte nic stahovat. Podrobnosti o ruční konfiguraci budete muset najít na webu vašeho poskytovatele. Pokud používáte ExpressVPN, ujistěte se, že jste vybrali Manual Config, a pak LT2P / IPSec odhalil správné informace.

Poté postupujte následovně:

 1. V iPhone otevřete Nastavení aplikace, klepněte na Všeobecné, potom klepněte na VPN.Nastavení ExpressVPN iPhone L2TP
 2. Klepněte na Přidat konfiguraci VPN…ExpressVPN iPhone L2TP přidat konfiguraci
 3. Klepněte na ikonu Typ a vyberte L2TP.Typ konfigurace ExpressVPN iPhone L2TP
 4. Vyplňte další pole takto:
  • Popis: Jakýkoli text, který si vyberete
  • Server: Zadejte název serveru poskytovaný poskytovatelem VPN
  • Účet: Vaše uživatelské jméno pro L2TP / IPSec
  • RSA SecurID: Vypnuto
  • Heslo: Vaše heslo pro L2TP / IPSec. To je volitelné. Pokud toto pole necháte prázdné, iPhone vás při každém připojení vyzve k zadání hesla.
  • Tajemství: 123456
  • Odeslat veškerý provoz: Zapnutý.ExpressVPN iPhone L2TP odesílá veškerý provoz

Uložte profil a připojte se klepnutím na přepínač. Vaše VPN zůstane připojena na pozadí i při používání jiných aplikací.

Připojeno zařízení ExpressVPN iPhone L2TP

Kde získat pomoc

Nastavení VPN na vašem iPhone by mělo být poměrně jednoduché, ale různí poskytovatelé mají mírně odlišné požadavky na připojení. Pokud máte problémy, obraťte se na oddělení podpory svého poskytovatele s podrobnostmi o problému, který máte.

Ve většině případů bude používání aplikace oficiálního poskytovatele představovat několik problémů a vy byste měli být s iPhone VPN v provozu během několika minut.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me