Google Chrome je nejoblíbenějším webovým prohlížečem na světě v roce 2020 a pravděpodobně jste na této stránce, protože jej používáte jeden z milionů uživatelů každý den.

Díky této popularitě je však Google Chrome a hlavní cíl.

Věděli jste, že bez použití VPN pro Chrome může váš poskytovatel internetových služeb, vláda nebo škodlivé třetí strany protokolovat vaše online aktivity a dokonce zasahovat do vašeho internetového provozu?

Dobrou zprávou je, že je velmi snadné nainstalovat a nastavit VPN pro Google Chrome.

Nejjednodušší (a nejbezpečnější) způsob, jak chránit internetový provoz při používání webového prohlížeče Chrome, je instalace VPN na úrovni zařízení, na váš stolní nebo přenosný počítač nebo smartphone.

Stačí si stáhnout software VPN a připojit se - veškerý internetový provoz z Chromu nebo jiné spuštěné aplikace bude protékat šifrovaným tunelem VPN.

Postupujte podle odkazů a přečtěte si naše samostatné instalační příručky pro tato zařízení:

 • Microsoft Windows
 • Apple MacOS
 • Android
 • iOS (iPhone & iPad)

Některé sítě VPN přicházejí s dalšími nástroji speciálně pro Google Chrome.

Tato rozšíření se nazývají rozšíření prohlížeče VPN a na to se v této instalační příručce zaměřujeme.

I když obvykle neposkytují stejnou úroveň ochrany osobních údajů jako používání softwaru VPN na úrovni OS, rozšíření prohlížeče VPN pro Chrome mohou být skvělou přidanou funkcí pro těžké uživatele prohlížeče..

Mohou dokonce přijít s dalšími nástroji, jako jsou blokátory úniku WebRTC a blokátory reklam.

Nastavení rozšíření prohlížeče VPN trvá jen několik minut a pomocí našich užitečných a uživatelsky příjemných pokynů vás provede celým procesem.

Než začnete, budete potřebovat...

 • Nejnovější verze Google Chrome webový prohlížeč.
 • Předplatné služby VPN , která nabízí rozšíření prohlížeče pro Google Chrome. Ne všichni poskytovatelé dělají rozšíření Chrome, takže je nejlepší zkontrolovat to, než zaplatíte za dlouhodobý plán. Zde si můžete přečíst seznam nejlepších VPN pro Chrome, aby se vaše rozhodnutí usnadnilo.
 • Ověřený účet VPN. Ujistěte se, že jste klikli na odkaz pro ověření e-mailem, abyste účet aktivovali, jinak to nemusí fungovat.
 • Desktopová aplikace pro vaši VPN (možná). Někteří poskytovatelé VPN potřebují, abyste spolu spouštěli aplikace pro počítače a Chrome. V případě potřeby se obraťte na svého poskytovatele služeb VPN.

Jak nastavit rozšíření VPN v prohlížeči Chrome

Zde je návod, jak nainstalovat VPN v Chromu, jako příklad použít ExpressVPN (domníváme se, že má nejlepší rozšíření pro Chrome na trhu):

 1. Přejděte na web poskytovatele služeb VPN a najděte odkaz ke stažení pro rozšíření prohlížeče Google Chrome. Kliknutím na tento odkaz přejdete do Internetového obchodu Chrome.
  Při procházení webu poskytovatele VPN se potenciálně vyhnete nebezpečná rozšíření copycat pózuje jako skutečná věc.Screenshot z webové stránky ExpressVPN Google Chrome pro rozšíření prohlížeče
 2. Klikněte na ikonu Přidat do Chromu pro instalaci rozšíření VPN.Screenshot položky ExpressVPN v Internetovém obchodě Chrome
 3. Pokud se zobrazí rozbalovací upozornění, které vám sdělí oprávnění, která rozšíření potřebuje, aby je bylo možné pečlivě zkontrolovat. Pokud souhlasíte s oprávněními, klikněte na Přidejte rozšíření.Screenshot oprávnění rozšíření ExpressVPN Chrome
 4. Nyní se zobrazí tlačítko v Internetovém obchodě Chrome Odebrat z Chromu, což znamená, že vaše rozšíření VPN je nyní nainstalováno (neklikejte na něj).Screenshot z Internetového obchodu Chrome, když je nainstalován ExpressVPN
 5. V prohlížeči Google Chrome se v pravém horním rohu zobrazí ikona rozšíření. Toto je obvykle logo poskytovatele VPN. Klikněte na ikonu jednou.
  Tím se otevře rozhraní rozšíření prohlížeče. ExpressVPN vám poskytuje některé informace o rozšíření prohlížeče. Klikněte na Přeskočit přesunout na další snímek.Screenshoty úvodních snímků ExpressVPN Chrome Chrome
 6. Klikněte na Začít dokončete instalaci.Screenshot ukončení instalace rozšíření ExpressVPN Chrome
 7. Nyní se zobrazí hlavní obrazovka rozšíření prohlížeče. Rozšíření prohlížeče Google Chrome ExpressVPN má ve středu velké tlačítko pro připojení, což je také běžné u ostatních služeb VPN.Screenshot rozhraní rozšíření ExpressVPN pro Chrome
 8. Před připojením k serveru se podívejte na nastavení zabezpečení. Obvykle k nim získáte kliknutím na symbol ozubeného kola nebo hamburgerovou nabídku (tři vodorovné čáry), jako je tomu v případě ExpressVPN..
  Ujistěte se, že je povoleno blokování úniku WebRTC a HTTPS všude, abyste mohli optimalizovat zabezpečení online.Snímek obrazovky nastavení rozšíření ExpressVPN Chrome
 9. Chcete-li vybrat umístění serveru, klikněte na další tři tečky Vybrané umístění. Najděte požadované místo a klikněte na něj.
  Některé služby VPN, jako je ExpressVPN, mají funkci inteligentního umístění, která automaticky vybere nejlepší server pro vás - obvykle je to nejblíže k vaší fyzické poloze.Screenshot umístění rozšíření serveru ExpressVPN Chrome
 10. Klikněte na tlačítko připojit. Tlačítko připojení ExpressVPN se po úspěšném připojení změní na zelené.Screenshot připojeného rozšíření ExpressVPN Chrome

Pokud používáte rozšíření ExpressVPN Chrome, protože přihlašuje vaše přihlašovací údaje z aplikace pro počítač, nemusíte přidávat uživatelské jméno a heslo..

Jiné služby VPN mohou vyžadovat, abyste před připojením k serveru zadali přihlašovací údaje k účtu.

Zde je přihlašovací obrazovka pro rozšíření prohlížeče NordVPN pro prohlížeč Chrome:

Screenshot obrazovky přihlášení prohlížeče rozšíření prohlížeče NordVPN Chrome

Získání nápovědy s rozšířením vašeho prohlížeče & Odstraňování problémů

Pokud s rozšířením prohlížeče VPN pro prohlížeč Chrome něco nefunguje, měl by být vaším prvním poskytovatelem služeb VPN váš poskytovatel služeb VPN, protože tým podpory zákazníků je nejlépe vybaven k řešení problémů.

Měli byste také dvakrát zkontrolovat, zda jsou vaše přihlašovací údaje správné - v závislosti na službě VPN se možná budete muset přihlásit k aplikaci pomocí uživatelského jména, nikoli vaší e-mailové adresy.

Pokud na ikoně rozšíření ExpressVPN Chrome uvidíte šedý symbol X, znamená to, že rozšíření nenajde aplikaci pro počítače.

Screenshot stavů rozšíření rozšíření prohlížeče ExpressVPN Chrome

ExpressVPN pracuje společně s aplikací pro stolní počítače, proto se ujistěte, že je aplikace nainstalována jako první, abyste se mohli připojit.

Většina ostatních služeb VPN má rozšíření prohlížeče, která fungují nezávisle na aplikaci pro stolní počítače, takže nemusíte spouštět oba kusy softwaru společně - doporučujeme vám však zajistit maximální ochranu soukromí.

Pokud vaše rozšíření prohlížeče VPN stále nefunguje, možná jste jej nenastavili správně nebo by mohlo být na vašem počítači nainstalováno na nesprávném místě. Chcete-li to vyřešit, klikněte na ikonu v prohlížeči Chrome a znovu ji nainstalujte.

Co je rozšíření prohlížeče VPN pro Chrome?

Mnoho služeb VPN poskytuje rozšíření prohlížeče pro Google Chrome, Mozilla Firefox a další webové prohlížeče, ale co přesně to je?

Rozšíření prohlížeče obecně vytváří připojení proxy. Ve skutečnosti to není VPN.

Některá rozšíření prohlížeče VPN šifrují provoz prohlížeče, ne všichni to dělají, proto si na ně dejte pozor, protože nenabízí plnou ochranu.

Dokonce ani rozšíření prohlížeče, která šifrují provoz prohlížeče, nešifrují provoz mimo prohlížeč, takže ostatní aplikace zůstávají nechráněné.

Další informace o rozdílu mezi servery proxy a VPN naleznete v našem specializovaném průvodci.

Pro ExpressVPN je to však jiný příběh, protože rozšíření prohlížeče funguje společně s aplikací pro stolní počítače a poskytuje úplné pokrytí nejen vašeho provozu Chrome, ale i veškerého dalšího internetového provozu na vašem zařízení.

Rozšíření prohlížeče Chrome ExpressVPN pro Chrome můžete považovat za dálkové ovládání pro hlavní aplikaci. Umožňuje vám změnit servery VPN bez ukončení nebo minimalizace webového prohlížeče.

Co je nejlepší VPN pro Google Chrome?

Nejlepší VPN pro Google Chrome je ExpressVPN - služba VPN, kterou jsme použili k vytvoření tohoto instalačního průvodce.

ExpressVPN je kompletní balíček; je to rychlé, spolehlivé, bezpečné, bezpečné a přichází s plnohodnotným rozšířením prohlížeče pro Google Chrome.

Na rozdíl od jiných rozšíření prohlížeče VPN funguje rozšíření Chrome ExpressVPN pro Chrome společně s aplikací pro stolní počítače a poskytuje plnou ochranu a poskytuje ještě snadnější a dostupnější rozhraní pro náročné uživatele prohlížeče.

Zde si můžete přečíst naši úplnou nezávislou recenzi ExpressVPN.

Jsou rozšíření prohlížeče VPN bezpečné?

Obrázek ukazující možná nebezpečí používání rozšíření prohlížeče VPN

Ne všechna rozšíření prohlížeče VPN jsou bezpečná.

Hola je jedním z příkladů nebezpečného rozšíření prohlížeče, které se maskuje jako služba VPN.

Nejen, že zaznamenává všechny vaše online aktivity, ale také funguje tím, že do své sítě zahrnuje skutečnou IP adresu. To znamená, že někdo jiný může použít vaši IP adresu k tomu, aby na webu dělal, co chce.

I když ne všechna rozšíření prohlížeče jsou tak extrémní, měli byste mít na paměti, že rozšíření prohlížeče jsou servery proxy (nikoli skutečné sítě VPN)..

Tím bude veškerý internetový provoz mimo webový prohlížeč vystaven třetím stranám.

Některá rozšíření proxy dokonce nešifrují provoz prohlížeče. Jednoduše zkazí vaši IP adresu, takže vypadají, že se připojujete z jiného umístění.

Z těchto důvodů nedoporučujeme používat rozšíření prohlížeče sami, protože nenabízejí stejnou úroveň soukromí jako správné aplikace VPN.

Pokud vaše VPN obsahuje rozšíření prohlížeče, bude možné jej použít vedle hlavní aplikace VPN.

Nezapomeňte se předem poradit s poskytovatelem služeb VPN, protože některá rozšíření prohlížeče nelze použít, když je připojena hlavní aplikace VPN.

Můžete získat rozšíření prohlížeče VPN zdarma?

Ano, některá rozšíření prohlížeče VPN můžete získat zdarma, ale jak jsme již řekli, některá z nich jsou nebezpečná.

Zde jsou některá bezplatná rozšíření prohlížeče pro Chrome, která lze bezpečně používat:

 • CyberGhost
 • Ukryj mě
 • TunnelBear
 • Windscribe

Screenshot stránky stahování rozšíření prohlížeče TunnelBear

Většina bezplatných rozšíření prohlížeče VPN přichází s omezeními, včetně omezení dat a rychlosti a sítě malých serverů.

Pokud chcete nejlepší procházení VPN, musíte za to zaplatit.

Co dělat, pokud vaše VPN nemá rozšíření prohlížeče Chrome

Nebojte se!

Pokud vaše služba VPN nepřichází s příponou prohlížeče pro Google Chrome, není konec světa.

Pokud používáte kvalitní a bezpečnou službu VPN, jakmile se připojíte k serveru VPN, veškerý váš internetový provoz (včetně jakéhokoli z prohlížeče Google Chrome) bude veden prostřednictvím šifrovaného tunelu VPN.

Rozšíření prohlížeče jsou užitečné doplňky, ale v žádném případě nejsou nezbytné.

Existují rozšíření prohlížeče VPN pro Mozilla Firefox, Opera nebo Apple Safari?

Obrázek prohlížeče se třemi logy: Safari, Opera a Firefox

Ano, pro tyto webové prohlížeče jsou k dispozici také rozšíření prohlížeče VPN.

Většina rozšíření prohlížeče VPN je k dispozici pro prohlížeč Google Chrome nebo Mozilla Firefox - o našich nejlepších doporučeních pro prohlížeč Mozilla Firefox si můžete přečíst zde - ale existují i ​​někteří poskytovatelé VPN, kteří mají také rozšíření pro Opera a Safari..

TunnelBear a Private Internet Access jsou příklady služeb VPN, které přicházejí s rozšířením prohlížeče pro Opera.

V současné době neexistují žádná rozšíření prohlížeče VPN pro prohlížeč Safari, které bychom doporučili - při našem testování nesplňují všechny naše standardy.

Jak odinstalovat rozšíření prohlížeče VPN pro Chrome

Pokud již nechcete používat rozšíření prohlížeče VPN, je snadné jej v prohlížeči Google Chrome odinstalovat.

Stačí otevřít okno prohlížeče Chrome, kliknout pravým tlačítkem na ikonu rozšíření a kliknout Odebrat z Chromu.

Screenshot odinstalace rozšíření ExpressVPN Chrome

Co jsou úniky WebRTC?

WebRTC je technologie prohlížeče, která umožňuje audio a video komunikaci pracovat uvnitř webových stránek.

Tato technologie však může vést k vystavení vaší IP adresy, i když používáte VPN - i když nejlepší VPN zajistí, že k tomu nedojde.

Když je vaše IP adresa odhalena, nazývá se únik WebRTC. Všechny informace o únikech WebRTC si můžete přečíst v našem průvodci testováním těsnosti.

Můžete spustit test úniku a zjistit, zda je vaše IP adresa vystavena na této stránce. Pokud vidíte svou skutečnou IP adresu ve výsledcích testů, dochází k úniku WebRTC.

Některá rozšíření prohlížeče VPN přicházejí s blokováním úniku WebRTC, proto je před spuštěním procházení nezapomeňte povolit.

Pokud i nadále dochází k únikům WebRTC, je nejlepší WebRTC úplně zakázat.

Deaktivace WebRTC je však trochu složitější, pokud používáte prohlížeč Google Chrome.

Na rozdíl od jiných webových prohlížečů, jako je Mozilla Firefox, které vám umožňují deaktivovat WebRTC prostřednictvím nastavení prohlížeče, musíte k deaktivaci v prohlížeči Chrome použít doplněk nebo rozšíření od třetí strany..

I poté tato rozšíření nejsou vždy 100% účinná.

Nejlepší je použít vysoce kvalitní službu VPN, jako je ExpressVPN, k blokování požadavků WebRTC nebo dokonce začít používat alternativu k prohlížeči Google Chrome šetrnou k soukromí.

Pokud to zní jako něco, co vás zajímá, přečtěte si několik návrhů.

Alternativy webového prohlížeče Google Chrome

Google Chrome může být jedním z nejpopulárnějších webových prohlížečů v okolí, ale není ani zdaleka nejosobnější.

Ve skutečnosti, když jste přihlášeni ke svému účtu Google, shromažďuje spoustu údajů o vás a používá tyto informace pro reklamní účely.

V nastaveních Google Chrome také nelze deaktivovat WebRTC, což by mohlo vést k odhalení vaší IP adresy.

Zatímco Google tvrdí, že vylepšuje soukromí prohlížeče Chrome, někteří kritici jsou skeptičtí.

Existuje však několik webových prohlížečů navržených s ohledem na soukromí - tyto alternativy prohlížeče Google Chrome nabízejí nejvyšší úroveň ochrany osobních údajů a zabezpečení.

 • Firefox
 • Firefox Focus
 • Waterfox
 • GNUzilla IceCat
 • Statečný prohlížeč
 • Ungoogled Chronium

Možná budete muset hrát s nastaveními, abyste mohli optimalizovat úroveň ochrany osobních údajů - vše si můžete přečíst v našem průvodci soukromými prohlížeči..

Pro další ochranu vašich osobních údajů byste také měli zvážit použití vyhledávače vhodného pro ochranu soukromí, jako je DuckDuckGo.com.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me