Pravidelně vkládáme každou VPN na náš web prostřednictvím komplexního, přísného a spravedlivého testovacího programu. Testujeme soukromí a zabezpečení, rychlost a spolehlivost, obcházíme webové geobloky a mnoho dalšího. Dbáme na to, aby naši pečeť získaly pouze ty nejlepší služby VPN.

Vizualizace procesu kontroly v 10 krocích Top10VPN.com

Naše recenze jsou vždy neobjektivní

Na rozdíl od jiných webů s recenzemi VPN tam jsou naše recenze 100% nestranné a bez vnějšího vlivu.

Nikdy nepřijímáme kompenzaci výměnou za pozitivní pokrytí a poskytovatelé VPN nikdy nebudou mít slovo v tom, jak hodnotíme produkty, které kontrolujeme.

Náš tým odborníků na VPN provozuje každou VPN prostřednictvím stejného hloubkového testovacího programu, který zajišťuje, že všechny výsledky, které vidíte, jsou přímo srovnatelné, bez zvýhodnění nebo zkreslení.

Děláme vše, co je v našich silách, aby vaše nákupní rozhodnutí bylo co nejjednodušší a vaše potřeby byly vždy na prvním místě. V našich recenzích jsme vždy čestní, transparentní a otevření.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak si můžeme dovolit udržovat takové vysoké redakční standardy, můžete se dozvědět více v našem průvodci, jak vyděláváme peníze.

Náš proces kontroly v 10 krocích

Každá VPN, kterou testujeme, prochází jedinečnou metodikou Top10VPN.com - bez výjimek. To se stane, když zkontrolujeme VPN:

1Nakupování VPN

Žádné ukázky tisku a žádné bezplatnosti („testovací účty“ poskytované poskytovateli VPN) - chceme zajistit, abychom měli stejnou zkušenost jako průměrný uživatel doma.


Jediným způsobem, jak zaručit, že dostáváme oficiální maloobchodní verzi VPN, je koupit si ji sami - to je přesně to, co děláme pro každou testovanou VPN.

Máme spuštěné předplatné pro každou placenou VPN aktuálně uvedenou na našem webu. Jen v loňském roce jsme za předplatné VPN utratili více než 5 000 $. Máme stálý přístup k VPN softwaru, který kontrolujeme, abychom mohli naše recenze aktualizovat po výpadku klobouku.

Nákup a udržování našich vlastních odběrů znamená, že můžeme sledovat, které VPN představují pro vás na dnešním trhu dobrou hodnotu - a které z nich vás trhají..

2Instalace a testování na více zařízeních

Jak testujeme a kontrolujeme VPN

Máme vyhrazený testovací notebook s nainstalovanými virtuálními stroji, připravený a čekající na spuštění nejnovější VPN v testu. Máme také Apple MacBook Pro 2017, Apple iPhone 7, Apple iPad, Samsung Galaxy S8 a Amazon Fire TV Stick vyčleněné speciálně pro testování VPN, z nichž každý je po každém testu vymazán.

Zdůrazňujeme, jak široce dostupná je každá VPN a zda má nebo nemá vyhrazené aplikace pro různé populární zařízení. Žádná nativní podpora pro váš telefon, počítač nebo zařízení pro streamování podle výběru znamená, že byste mohli riskovat méně než celkovou ochranu.

3Můžeme rychle najít, co chceme?

Jsou menu jasně označena? Dělá každé tlačítko to, co byste očekávali? Pomůže vám najít server pro konkrétní službu, po které jdete, jako je Netflix? Existuje návod na instalaci do routeru?

Při prvním spuštění vaší nové sítě VPN nezůstane žádný kámen bez otáčení.

4Má všechny potřebné funkce?

V dnešní době existují určité funkce, které považujeme za nezbytné pro špičkovou VPN - funkce jako přepínač zabíjení, automatická veřejná ochrana WiFi a šifrování AES-256.

Kromě toho však hledáme také užitečné doplňky, které mohou být zahrnuty, jako je rozdělení tunelů nebo rozšíření prohlížeče.

Některé poskytnou dedikované servery pro specifické streamingové služby, jako Netflix nebo BBC iPlayer, zatímco jiné vám poskytnou servery optimalizované pro torrentování a P2P.

5Ochrání to vaše soukromí a zabezpečení?

Vaše soukromí a bezpečnost jsou nanejvýš důležité. Pokud bychom nezajistili, že vám každá doporučená VPN zajistí bezpečí a soukromí online, nebudeme dělat svou práci správně.

Provádíme pokročilé testy šifrování, abychom ověřili, zda VPN správně šifruje vaše připojení.

Také zkontrolujeme úniky DNS, úniky IP a úniky WebRTC, abychom ověřili, že vaše skutečné umístění je při připojení k VPN skryté.

Abychom dosáhli co nejspolehlivějších výsledků, používáme software pro analýzu síťového provozu zvaný Wireshark, vysoce uznávaný nástroj s otevřeným zdrojovým kódem, který používají odborníci na bezpečnost po celém světě.

Vytvořili jsme také vlastní testovací prostředí, které zajišťuje, že žádná zavádějící data nemohou znečistit data paketů, která zachycujeme a analyzujeme pro případné úniky a selhání při šifrování..

6Jak rychle to je?

Rychlost a spolehlivost připojení jsou páteří jakékoli dobré VPN, takže jsme věděli, že musíme najít způsob, jak je co nejpřesněji otestovat..

Za tímto účelem jsme vyvinuli dvě různé metody testování:

Metoda č. 1 (ruční)

Tato testovací technika nám umožňuje měřit rychlost každé jednotlivé služby VPN, kterou vidíte na naší webové stránce.

Nejprve zaznamenáváme rychlost internetu bez běhu VPN.

Poté spustíme VPN, připojíme se k serverům v USA (východní pobřeží), Velké Británii, Austrálii, střední Evropě (obvykle v Německu nebo Francii) a Singapuru. Pokud není jedno z těchto míst k dispozici, vyzkoušíme místo toho blízkou zemi nebo region.

Testování míst po celém světě poskytuje dobrý přehled o tom, jak rychlost VPN zvyšuje výkon na krátké, střední a dlouhé vzdálenosti.

Testujeme každé místo několikrát a porovnáme průměr pro každé místo s našimi rychlostmi bez aktivní sítě VPN a vypočítáme procento ztráty rychlosti.

Pro každou oblast je množství ztracené rychlosti přiřazeno specifické skóre. To se týká rychlosti stahování a odesílání ztracených i získaných latencí. Níže je uvedeno, jak každý z těchto tří faktorů ovlivňuje celkové skóre rychlosti:

 • Rychlost stahování: 70%
 • Rychlost nahrávání: 20%
 • Ping: 5%

N.B. Rychlost místního připojení (například z Londýna do Londýna) má prioritu.

Většina údajů o rychlosti, které vidíte, pochází z testování pomocí protokolu OpenVPN, aby byly výsledky mezi poskytovateli VPN srovnatelné.

Budeme také provádět testy na jiných dostupných protokolech (WireGuard, IKEv2 atd.), Protože některé služby VPN upřednostňují jiné protokoly zabezpečení (včetně proprietárních protokolů), proto je důležité je také otestovat. Pokud se údaje o rychlosti týkají testu rychlosti na jiném protokolu než OpenVPN, zajistíme, aby bylo jasně uvedeno.

Všechna měření rychlosti zaznamenáváme pomocí Ookla's internet speed checker.

Metoda č. 2 (automatizovaná)

Vyvinuli jsme globální testovací nástroj, který testuje rychlosti VPN po celý den, abychom poskytovali přesné a aktuální údaje. Místa, která v současné době testujeme, jsou:

 • Amsterdam, NL
 • Frankfurt, DE
 • Londýn, Velká Británie
 • New York, USA
 • Paříž, FR
 • San Francisco, USA
 • Singapur
 • Sydney, AU
 • Tokyo, JP
 • Toronto, CA
 • Vancouver, CA

Naše testovací infrastruktura, kterou vytvořil náš tým techniků, provádí automatizované testy mezi a uvnitř každého města výše uvedené, aby vám poskytly skvělé informace o tom, jak bude VPN fungovat pro vás po celém světě.

V současné době používáme náš nástroj k automatickému testování následujících sítí VPN:

 • CyberGhost
 • ExpressVPN
 • Ukryj mě
 • HideMyAss!
 • IPVanish
 • NordVPN
 • Soukromý přístup k internetu
 • SoukroméVPN
 • PureVPN
 • SaferVPN
 • Surfshark
 • VyprVPN

Pevně ​​věříme, že data z našeho automatizovaného nástroje jsou tam nejspolehlivější.

Ne každý poskytovatel VPN má konfigurační soubory kompatibilní s naším nástrojem, ale v blízké budoucnosti se do něj chystáme přidat další sítě VPN.

7 Spolupracuje s oblíbenými webovými službami?

Po dokončení technické analýzy otestujeme VPN, abychom zjistili, jak dobře odblokuje populární webové služby. Umožňuje vám přístup z USA Netflix z jakéhokoli místa? Můžete sledovat BBC iPlayer odkudkoli? A co torrenting - je to povoleno na všech serverech?

Pokud odpověď na všechny tyto otázky zní „ne“, díváte se na velmi omezenou síť VPN, která pro vás nemusí být vhodná.

8Can to obejít cenzuru?

VPN jsou životně důležité nástroje v boji proti online cenzuře vlády. Ať už žijete pod digitálně utlačovatelskou vládou nebo právě procházíte, VPN je zásadní pro opětovné získání přístupu k bezplatnému a otevřenému internetu..

Důkladně kontrolujeme, zda se na každou VPN, kterou testujeme, lze spolehnout na překonání geo-omezení v silně cenzurovaných zemích, jako je Čína a SAE..

9Jaké jsou jeho zásady ochrany osobních údajů a protokolování?

Pokud VPN nechrání vaše soukromí, možná jej také vůbec nepoužíváte - ale našli jsme několik zásad ochrany soukromí a protokolování, které nás nechaly beze slov.

Nejlepší VPN služby vynucují zásady no-logs nebo minim-logs, které při správné implementaci uloží nulová identifikovatelná data na uživatele. Byly však případy, kdy byl poskytovatel bez protokolů chycen jako lhář, takže před provedením důvěry v poskytovatele VPN v nominální hodnotě se ujistěte, že provedete svůj výzkum..

I když může být velmi obtížné vědět, zda se poskytovatel protokolová, či nikoliv, překračujeme každou politiku ochrany soukromí a protokolování pomocí lupy. Každému poskytovateli VPN také grilováme, abychom přesně zjistili, jak soukromá je každá VPN skutečně.

A to se nezastaví. Děláme naši due diligence a provádíme důkladný průzkum toho, kdo vlastní a provozuje každou společnost VPN. Například se podíváme na to, kde mají ústředí - ve skutečnosti jsme viděli mnoho společností VPN nastavených v jurisdikcích, které nepřijímají soukromí, což může být vážný problém, pokud protokolovací postupy poskytovatele nejsou vodotěsné..

V neposlední řadě zůstáváme na vrcholu nejnovějších zpráv a vývoje v odvětví VPN, takže jsme vždy plně informováni a dobře vybaveni, abychom našim čtenářům mohli poskytnout cenné rady..

10Jak dobrá je zákaznická podpora?

Nyní, když jsme viděli vše, co VPN nabízí, a přesně víme, jaké jsou jeho nedostatky, dostaneme se do kontaktu s jejich zákaznickou podporou, abychom zjistili, zda nám může pomoci vyplnit mezery..

Testujeme kvalitu zákaznické podpory poskytovatele VPN při přímém chatu (pokud je k dispozici) a e-mailu.

Žádáme kombinaci jednoduchých a technických dotazů, abychom zjistili, jak dobře agenti podpory skutečně znají svůj produkt - a zda vám budou schopni v případě problému pomoci..

Jak hodnotíme VPN

Po provedení výše uvedených 10 kroků jsme připraveni ohodnotit VPN. Všechny testované faktory jsou shrnuty do šesti hlavních kritérií.

Těmto kritériím je poté přiřazeno určité procento z celkového skóre na základě toho, jak důležité jsou pro VPN význam. Rozdělení je následující:

 • Soukromí & Zásady protokolování - 30%
 • Rychlost & Spolehlivost - 25%
 • Vlastnosti - 20%
 • Streamování - 15%
 • Snadné použití - 5%
 • Podpora - 5%

Aby VPN dosáhla vysokého skóre, musí hrát v každé jednotlivé kategorii.

Znáte náš proces, proč si pročíst naše recenze VPN nebo se podívat na naše nejlepší doporučení VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me