Celá vaše online identita by mohla mít hodnotu o něco více než 800 GBP, podle zbrusu nového výzkumu nezákonného prodeje ukradených osobních údajů na temném webu (nebo jen 1 200 $, pokud jste ve Spojených státech, podle amerického vydání indexu). ). I když nemusí být překvapením, když se dozvíte, že údaje o kreditní kartě jsou nejobchodovanější, věděli jste, že podvodníci hackují Uber, Airbnb, Spotify a Netflix účty a prodávat je za každý něco málo přes 5 GBP?

Zdá se, že všechno na temném webu má cenu. Paypal účty se zdravým zůstatkem přitahují nejvyšší ceny (v průměru 280 liber). Na druhém konci stupnice však napadl Deliveroo nebo Tesco účty se prodávají za méně než 5 GBP. Kybernetičtí zločinci mohou snadno utratit více za svůj obědový sendvič než nakoupit odcizená pověření pro online nákupní účty Argos (3 £) a ASOS (1,50 £).

Průměrný člověk má desítky účtů, které tvoří jeho online identitu, a všechny mohou být hackovány a prodávány. Náš tým bezpečnostních expertů zkontroloval desítky tisíc záznamů na třech z nejpopulárnějších temných webových trhů, Dream, Point a Wall Street Market. Tyto šifrované webové stránky, kterých lze dosáhnout pouze pomocí prohlížeče Tor, umožňují zločincům anonymně prodávat odcizené osobní informace spolu se všemi druhy dalších pašeráků, jako jsou nedovolené drogy a zbraně.

Zaměřili jsme se na seznamy s odcizenými ID, hacknutými účty a osobními informacemi relevantními pro Spojené království pro vytvoření Index cen temného webu. Vypočítali jsme průměrné prodejní ceny pro jednotlivé položky a byli jsme šokováni, abychom to viděli 820 GBP je všechno, co by stálo koupit něčí celou identitu, kdyby měli všechny uvedené položky.

Abychom pomohli britské veřejnosti pochopit, jak moc jejich osobní údaje stojí, vytvořili jsme následující cenový index.

Tmavé ceny webového trhu

Prodejní ceny jsou vysvětleny

Osobní finance

Hackované finanční údaje jsou zdaleka nejčastěji uvedenými položkami, zejména kreditními kartami a nejcennějšími. Prodejní ceny bývají 10% dostupného zůstatku úvěru, ale našli jsme věrohodné příklady Paypal výpisy požadující dvojnásobek, což naznačuje vysokou aktuální poptávku po těchto účtech.

Oblíbeným typem výpisu je tzv. Fullz. Tyto svazky „úplných“ identifikačních informací jsou někdy buď zabaleny s finančními údaji, nebo se prodávají samostatně. Našli jsme záznamy uvádějící jména jednotlivců, fakturační adresu, rodné jméno matky, číslo NI, datum narození a další osobní údaje..

Doklad totožnosti

Upřednostňovanou taktikou kybernetických zločinců je nastavení úvěrových linek na jméno někoho jiného. Z tohoto důvodu vidíme, že se obchoduje s nejrůznějšími digitálními doklady o totožnosti, jako jsou skenování pasů, selfies a účty za elektřinu. Vysoké ceny odrážejí snadnost, s jakou lze takové položky použít k páchání podvodů.

Online nakupování

Tam může být velký pokles ceny, ale hacknuté online nákupní účty nabízejí spoustu příležitostí pro podvody. Většina mění ruce za méně než 5 liber, jiné za mnohem méně. Ukládání platebních údajů do Amazonka nebo Tesco účty mohou být velmi pohodlné, ale ponechává držitele účtů otevřeno celé řadě podvodů, jako jsou podvodníci, kteří si objednávají drahé předměty a kradou je.

Nejvyšší ceny jsou vedeny účty, které s větší pravděpodobností poskytují přístup k nejvíce uloženým osobním informacím, jakož i hodnotou zboží, které lze podvodně získat. Napadl eBay účty jsou také zvláště atraktivní, protože nejen umožňují zločincům podvádět kupce, aby jim posílali peníze za falešné výpisy, ale také kupovat drahé zboží z prostředků majitele účtu, aby je zachytili a prodali.

Cestovat

Navzdory průměrné prodejní ceně nižší než 6 GBP, hacknuto Airbnb účty otevřou kupujícímu svět podvodů. Objevili se zprávy o tom, že hackeři mění platební údaje hostitelů, aby ukradli své výdělky. Podvodníci také unášejí účty vysoce hodnocených hostů, kteří si rezervují pobyty v prvotřídních nemovitostech a dokonce dokonce vláčou hostitele. Airbnb zavedla nová bezpečnostní opatření, ale na svých komunitních fórech se stále zveřejňují hororové příběhy.

Byly také hlášeny zprávy o tom, že Rusové používají hackované Uberské účty a prodávají zde za něco málo přes 5 liber, aby rozběhli velké účty za Uber cesty, které skutečný majitel nikdy nebral, někdy na druhou stranu světa.

Získání přístupu k jiným cestovním účtům, například Booking.com, dává zločincům příležitost posílat falešné e-maily, které lákají lidi, aby prováděli platby vysoké hodnoty související s jejich cestovními cestami, a ukradli podrobnosti o své kreditní kartě.

Zábava

Stejně jako u většiny napadených účtů, které jsme našli na prodej na temném webu, tyto přihlašovací údaje nabízejí cestu k potenciální krádeži identity. Dalším bonusem je, že oportunističtí zločinci mohou také streamovat obsah zdarma, alespoň dokud si jej skutečný vlastník nevšimne Netflix nebo Spotify účet byl ohrožen. Nízké náklady na tyto položky odrážejí omezenou kapacitu pro opakované použití.

Sdělení

Napadl Skype účty byly použity k odesílání nevyžádané pošty, i když bylo použito dvoufaktorové ověření. Spamové zprávy někdy obsahují phishingové odkazy na oblíbené weby, jako jsou LinkedIn a Baidu. Účty mobilních telefonů jsou pokladem podvodných příležitostí, zejména pokud jde například o používání SMS zpráv pro ověření bankovního účtu. T-Mobile, který zde vystupoval s průměrnou cenou 7,57 GBP, byl nedávno hacknut.

dodávka

Podvodníci byli chyceni při vytváření složitých podvodů týkajících se odcizených účtů Paypal a eBay, které používají k nákupu drahé elektroniky. Hackovaný DHL účet za 7,49 liber by mohl být chybějící kousek skládačky, který jim umožňuje dostat ruce na zboží, které obvykle prodávají..

Sociální

Přihlášení na Facebooku za 3,74 GBP prodává za více než dvojnásobek dalších účtů na sociálních sítích kvůli většímu potenciálu nabídnout dostatek osobních údajů, které pomohou získat přístup k přímo lukrativním účtům nebo spáchat krádež identity.

Selfie a porno portrétu Instagramu se nemusí zdát pro podvodníky žádnou hodnotu, ale hackované účty na platformě zůstávají v prodeji, i když za méně než 1 GBP. Pro tak nízkou investici může být pro kyberzločince lákavé přihlásit se a zjistit, co by mohli najít pro krádež identity užitečné..

E-mailem

Nabídka a poptávka hrají na temných webových trzích stejnou roli jako v běžné ekonomice. Tmavý web je zaplavený doslova miliony hackovaných e-mailových účtů a ceny jsou proto nízké. Přestože získání přístupu k e-mailu oběti je často kritickým aspektem online podvodů, není samo o sobě tak užitečné jako ostatní účty. Údaje o kreditní kartě se tam obvykle neukládají, zatímco procházení tisíce e-mailů, které hledají osobní informace, není tak účinné jako jiné metody.

Silné zabezpečení v Gmailu, jako je dvoufaktorová autentizace a podezřelá varování při přihlášení, tlačí cenu dolů na pouhých 75p ve srovnání s jinými poskytovateli, protože přístup lze rychle zrušit, čímž se hackované údaje stávají zbytečnými.

Donáška jídla

Zdá se, že podvodníci také hladoví, hackují služby dodávky potravin, jako je Deliveroo, aby podvodně objednali drahé jídlo a alkohol. Existují zprávy o účtování více než 500 GBP na hackované účty, které se na temném webu prodávají za pouhých 3,74 GBP.

Chodit s někým

Tyto typy zápisů vyšly s nejnižší průměrnou cenou v našem indexu, což odráží jejich omezené použití pro zločince. Přestože hackované seznamovací účty lze určitě použít pro „catfishing“, klasický kon, kdy scammer přijme fiktivní identitu, aby nalákal svou oběť do vztahu, aby je mohl finančně využít, je levnější a jednodušší vytvořit falešné účty.

Samozřejmě, jako u většiny položek v našem indexu, je zde i potenciál těžit účet pro osobní informace, aby bylo možné krádež identity. Pointa je, že hackeři se budou snažit prodat vše, co mají, v naději, že si z trestné činnosti uvědomí nějakou hodnotu.

Metodologie

Náš tým zkontroloval všechny záznamy týkající se podvodů na třech z největších temných webových trhů, na trhu Dream, Point a Wall Street Market ve dnech 5. – 11. Února 2018. Příslušné záznamy byly shromážděny a roztříděny do kategorií, aby bylo možné vypočítat průměrné prodejní ceny. Ceny byly sbírány v USD a převedeny na GBP aktuálním směnným kurzem v okamžiku kótování (kurz 1,39 USD). Index cen tmavého webového trhu - únor 2018 - nezpracovaná data

O nás

Top10VPN.com je největší web s recenzemi VPN na světě. Doporučujeme nejlepší služby VPN, které pomáhají chránit soukromí spotřebitelů online. Naším cílem je také vzdělávat širokou veřejnost o rizicích digitálního soukromí a kybernetické bezpečnosti prostřednictvím našich bezplatných online zdrojů a výzkumu.

Další informace o problémech souvisejících s online zabezpečením a ochranou soukromí naleznete v našem původním indexu rizika pro bezplatné VPN VPN Android, 2019 bezplatného vyšetřování vlastnictví VPN, indexu tržních cen hackerských nástrojů (britské vydání) nebo naše aktualizované vydání indexu cen tmavého webového trhu ( SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ).

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me