Túto analýzu sme tento rok rozšírili z troch na päť najväčších čiernych trhov na temnom webe, čím sa toto vydanie Cenového indexu stalo doteraz najkomplexnejším. Zistili sme, že zatiaľ čo hodnota celej vašej online identity zostala okolo internetu $ 1200 Čo sa týka značiek, jednotlivé hacknuté účty pre značky s nedávnymi problémami v oblasti ochrany osobných údajov alebo zabezpečenia sa pre podvodníkov stali príťažlivejšími.

Vytvorili sme tiež vydanie temného indexu cien webového trhu vo Veľkej Británii, ktorý zistil, že hodnota úplnej online identity vo Veľkej Británii bola nižšia ako 800 GBP..

Stále rastúcou hodnotou pre kybernetických zločincov sú aj účty za online služby, ktoré sa v posledných rokoch stali súčasťou každodenného života, ako napr. Netflix a uber, čo spolu s herným fenoménom fortným všetky sa predávajú okolo $ 11 každý na tmavom webe.

Hlavné body

Položka na predaj Avg. cena Avg. Zmena ceny
Amazonka $ 30,36 +237%
Najlepšia kúpa $ 26,54 +121%
eBay $ 21,66 +74%
NBA $ 15.04 N / A
fortným $ 11.33 N / A
uber $ 11,22 +60%
Netflix $ 10,73 +29%
jablko $ 11,36 -26%
Facebook $ 9,12 +75%
Airbnb $ 7,61 -3%

Zmena ceny je rozdiel v priemernej cene medzi rokmi 2018 a 2019, kde sú dostupné údaje za rok 2018.
Prejsť na plný index cien

S hororovým rokom ustupujúcim v spätnom zrkadle, hacknutý Facebook Účty sa od minuloročného obdobia takmer zdvojnásobili na takmer koniec $ 9 po upadnutí do priaznivého stavu po porušení údajov ovplyvňujúcich 50 miliónov účtov. Stolen Amazonka hodnoty sa tiež zvýšili, v hodnote viac ako trikrát viac ako v roku $ 30 byť najcennejšou značkou na temnom webe.

Nie je prekvapujúce, že ukradnuté údaje o finančnom účte zostávajú oporou na temných webových trhoch a spravidla spravujú najvyššie ceny - najmä podrobnosti o bankovom účte a debetnej karte s vysokou rovnováhou, ktoré menia ruky na dosah $ 260.

Obchod so zábavnými účtami s menej bezprostrednou zjavnou hodnotou pre zlodejov identity však naďalej prekvitá. Účty pre hry a streamingové služby vrátane Spotify, prílivu, parný a Minecraft zvyčajne sa predávajú za menej ako $ 4, lacnejšie ako Big Mac.

Priemerný človek má desiatky účtov, ktoré tvoria jeho online identitu, pričom všetky môžu byť hackované a predané. Náš tím bezpečnostných expertov preskúmal desiatky tisíc záznamov na piatich z najpopulárnejších temných webových trhov - Dream, Wallstreet, Empire, Berlusconi a Tochka Free. Tieto stránky sa zámerne zakrývajú pred verejnosťou a sú prístupné iba prostredníctvom prehliadača Tor. Často sa používajú na nákup a predaj osobných údajov, ako aj na ďalšie pašovanie vrátane zbraní a nezákonných drog.

Zamerali sme sa na záznamy obsahujúce odcudzené ID, osobné údaje a hacknuté účty pre túto aktualizáciu indexu cien temného webového trhu. Vylúčili sme rozsiahle údaje „výpisy“, aby sme predišli skresleniu priemerných cien, pretože jednotlivé účty v týchto výpisoch sa rovnajú nepatrným zlomkom jedného percenta. Naša analýza ukázala, že to bude stáť iba $ 1250 aby si kúpili celú totožnosť niekoho, za predpokladu, že mali všetky účty uvedené.


Chráňte svoje údaje: Rýchle tipy

Vytvorili sme cenový index, ktorý má pomôcť americkej verejnosti pochopiť hodnotu svojich osobných údajov a prečo je potrebné ich chrániť. Tu je niekoľko tipov, ako to urobiť:

  • Získajte dobrú sieť VPN - vaše osobné údaje budú chránené vo verejných sieťach
  • Skontrolujte, či ste neboli hacknutí - Na zistenie, či došlo k porušeniu niektorého z vašich účtov, použite funkciu Pwned
  • Použite správcu hesiel - Jedná sa o lacný a efektívny spôsob, ako zaistiť, aby vaše účty mali jedinečné (a teda silnejšie) heslá
  • Odstráňte svoje staré účty - tieto účty sú pre vás zbytočné, ale poklad pre hackerov

Viac podrobností o tom, ako sa chrániť pred podvodníkmi

Úplný index cien je uvedený nižšie.

Index cien temného webového trhu (február 2019 - americké vydanie)

Odcudzené ID, osobné údaje a hacknuté účty na predaj

Kategória položky
Položka na predaj Avg. Zľavnená cena
Osobné financie Bankové údaje $ 259,56
Debetná karta $ 250,05
PayPal $ 42,38
Kreditná karta $ 33,88
Western Union $ 29,44
MoneyGram $ 21,59;
Dôkaz identity Vodičský preukaz $ 27,62
cestovný pas $ 18.45
Dôkaz identity $ 16,52
Online nakupovanie Amazonka $ 30,36
Najlepšia kúpa $ 26,54
eBay $ 21,66
Nordstrom $ 13,47
macy $ 13.20
Walmart $ 13.19
Lowe $ 12,24
Sephora $ 8,55
Foot Locker $ 8,42
GameStop $ 7,68
GAP $ 7,03
Groupon $ 6,93
Costco $ 6.50
Nike $ 5.50
želanie $ 5,20
Domov Depot $ 5.00
Craigslist $ 4,66
dodávka FedEx $ 10,97
Postmates $ 10,47
Cestovanie uber $ 11,22
Expedia $ 10.00
JetBlue $ 8,49
Airbnb $ 7,61
Priceline $ 4,04
komunikácia T-Mobile $ 16,00
Verizon $ 11,81
AT&T $ 7,81
Xfinity $ 7,39
Google Voice $ 4,00
skype $ 1,25
Sociálne médiá Facebook $ 9,12
reddit $ 6,21
cvrlikání $ 2,02
softvér NordVPN $ 8,84
Malwarebytes $ 2,53
jedlo GrubHub $ 9,08
McDonald $ 7,86
domino $ 5,20
Pizza Hut $ 2,60
Online zoznamka Zápas $ 7,86
Veľa rýb $ 3,77
zábava NBA $ 15.04
jablko $ 11,36
fortným $ 11.33
Netflix $ 10,73
DirecTV $ 9,39
HBO $ 7,58
ESPN $ 6,19
NHL $ 5,35
SoundCloud $ 5,12
Hulu $ 5.01 so
parný $ 4,91
pôvod $ 4,91
Sieť WWE $ 4,44
StubHub $ 4,43
NFL $ 3,99
MLB $ 3,90
prílivu $ 3,49
Spotify $ 3,18
Minecraft $ 2,37
Ticketmaster $ 1,53
News / Magazine The New York Times $ 5,95
New Yorker $ 5,45
e-mail Gmail $ 5,87
yahoo $ 1,65
AOL $ 0,41

Vysvetlené predajné ceny

Osobné financie

Obchod s ukradnutými finančnými údajmi je už dlho srdcom ekonomiky temného webu. Kreditné karty, debetné karty, bankové údaje a platobné účty online sú uvedené vo veľkých množstvách a môžu ovládať najvyššie ceny, najmä ak je prítomná návnada zostatku s vysokou hodnotou..

Najviac fluktuácia v tejto oblasti je spôsobená tým, že hackeri majú najväčší úspech pri hľadaní podrobností účtu s vysokou bilanciou. V minuloročnom cenovom indexe, PayPalPriemerná cena 247 dolárov bola nafúknutá počtom uvedených účtov plus 10 000 dolárov. Tento rok sú zoznamy hackerov bankové účty a podrobnosti o debetnej karte kde sme našli najväčšie zostatky. Ceny sa ďalej nafúkli, pretože predajcovia požadujú väčšie percentuálne zníženie zostatku - účty teraz predávajú 20% alebo dokonca 30% zostatku v porovnaní s 5 - 10% predtým. To viedlo k priemernej cene až $ 260, čo naznačuje zvyšujúce sa ťažkosti s krádežou týchto údajov.

Súčasný nedostatok vysoko zostatkových účtov PayPal je tiež pravdepodobne spôsobený aspoň čiastočne tým, že sa eBay začína eBay prechod z PayPal ako hlavného spracovateľa platieb minulý rok. Obe spoločnosti už dlho idú ruka v ruke (eBay predstavoval v roku 2014 50% ziskov PayPal) a eBay je bežný prípad použitia hackovaných účtov PayPal. Ak bude ťažšie využívať tieto účty, je pravdepodobné, že ich priemerná cena bude naďalej klesať.

Späť na index

Dôkaz identity

Preferovanou taktikou kybernetických zločincov je nastaviť úverové linky v mene niekoho iného pomocou digitálneho dokladu totožnosti zakúpeného na temnom webe..

Jeden z najpopulárnejších druhov inzercie inzercie „fullz“, čo sú zväzky „úplných“ identifikačných údajov. Zoznamy pre fullz často inzerujú meno, adresu, rodné priezvisko matky, číslo sociálneho zabezpečenia, dátum narodenia, úverové správy a iné formy osobných údajov. [Pozn .: Tam, kde boli spojené podrobnosti o finančnom účte, ako sú kreditné karty, s fullz, považovali sme to za osobné finančné výpisy].

Zníženie ceny v tomto roku predstavovalo širšiu tendenciu predávať hromadne pasové skenovanie a iné formy identifikačných údajov.

Späť na index

Online nakupovanie

Hackerské online nákupné účty sa väčšinou používajú na podvody s kreditnými kartami, pretože zločinci môžu využívať uložené informácie o karte na rôzne podvody..

Priemerný nákupný účet sa predáva za 10 až 20 dolárov, pričom najdrahšie je Amazonka (30 USD) a Best Buy (26,50 USD) - obaja majú obrovské zásoby vysokej hodnoty. Hackeri s ukradnutými amazonskými účtami môžu uzamknúť legitímnych vlastníkov a pokračovať v utrácaní s uloženou kreditnou kartou a často si kupovať darčekové karty, ktoré potom môžu uplatniť na svojich osobných účtoch..

Stolen Amazonka účty sa strojnásobili, čo môže byť v očakávaní širšieho zavedenia pre Amazon Go - zlodeji by sa potenciálne mohli potulovať, naplniť vozík a odísť bez odhalenia. Ceny za ukradnuté účty Best Buy sa viac ako zdvojnásobili v dôsledku porušenia chatu, ktoré odhalilo podrobnosti o kreditnej karte.

Späť na index

dodávka

Podvodníci boli chytení pri zakladaní zložitých podvodov týkajúcich sa odcudzených účtov Paypal a eBay, ktoré používajú na nákup drahej elektroniky. Napadnutý FedEx Účet pre $ 11 môže byť chýbajúci kúsok skladačky, ktorá im umožňuje položiť ruky na tovar, ktorý zvyčajne predávajú.

Späť na index

Cestovanie

Existuje veľa priestoru na zneužitie cestovných účtov. ohrozená Airbnb účty môžu byť použité na vytvorenie rezervácií pre domy, ktoré zločinci potom vláskajú, zatiaľ čo hackovaní hostitelia v tej istej aplikácii sa môžu použiť na phishing.

Boli hlásené aj podvodníci, ktorí používajú hackerské účty Uber na svoje každodenné cestovanie, zvyčajne hlboko v Rusku.

Zločinci dokonca môžu cestovať do zahraničia s hacknutými JetBlue účty idú $ 8.50 kúsok. Zločinci mohli dokonca lietať do zahraničia, rezervovať drahú hotelovú izbu a vziať si celú dovolenku len z lacných hackovaných účtov zakúpených na temnom webe..

Späť na index

komunikácia

Hacked skype Účty sa predtým používali na spamovanie ľudí pomocou phishingových odkazov, ktoré napodobňujú správy LinkedIn a Baidu.

Ďalším spoločným podvodom je využívanie mobilných operátorov na obchádzanie dvojfaktorovej autentifikácie a na bankové účty. Účty operátorov mobilných telefónov sú väčšinou lacnejšie: Verizon klesla o 20%, zatiaľ čo AT&TPriemerné náklady sa znížili na polovicu.

Tento pokles cien môže byť spôsobený rastúcim odklonom od používania textových správ ako dvojfaktorovej autentifikácie. SMS sa opakovane ukázalo ako nezabezpečená forma dvojfaktorovej autentifikácie a keďže spoločnosti sa naďalej odstraňujú od používania týchto účtov, hackeri sa stanú menej užitočnými..

Späť na index

Sociálne médiá

Facebook strávil veľkú časť roku 2018, keď šľahač chlapca tlače a západných vlád a hodnota jeho účtov zodpovedajúcim spôsobom klesla na temnej sieti. Avšak, rovnako ako sa obnovila aj jeho cena akcií, má hackerské účty obra pre sociálne médiá hodnotu čiernej hodnoty. Je zrejmé, že napriek popularite #DeleteFacebook je ešte stále veľa najazdených kilometrov na platforme sociálnych médií.

Čo vieme je, že akonáhle podvodníci majú prístup k účtom sociálnych médií, môžu vyhľadávať prostredníctvom správ a iných súkromných údajov, aby sa dostali do priamejšie lukratívnych účtov..

Jedným z spôsobov útoku je sociálne inžinierstvo: obsah súkromných správ nie je dostatočný na to, aby prelomili ich bezpečnostné otázky.

Späť na index

softvér

Softvér založený na odbere sa tiež prvýkrát objavuje v indexe cien temného webového trhu. Zoznamy - najmä pre bezpečnostný softvér - sme zistili, že sú určené len pre osobné použitie, a nie pre ďalšie podvody.

Späť na index

jedlo

Tieto účty sa nepoužívajú na podvody s totožnosťou tak jednoducho ako na jednoduchú krádež. Boli hlásené správy Grubhub hackeri zneužili až 180 dolárov v jedinom poradí.

V poslednej dobe hacker utratil 500 dolárov za McDonald's prostredníctvom hacknutého účtu za pouhých päť dní.

Je tiež zaujímavé zistiť, aké jedlo má priemerný temný web zločinca najradšej: nie je prekvapujúce, väčšinou pizza a hamburgery, pričom najpopulárnejšie ukradnuté účty sú na predaj vrátane Pizza Hut a domino.

Späť na index

datovania

Hackované zoznamovacie účty môžu byť použité na „chytanie rýb“, čo je podvod, pri ktorom podvodníci predstavujú romantické záujmy na to, aby sa spoločensky pripravili na bankové účty cieľov. Najčastejšie hackované zoznamovacie účty zostávajú Match.com (7 USD) a Veľa rýb ($ 4). Nákup skutočne hacknutých účtov je však nákladný a neúčinný spôsob, ako to dosiahnuť v porovnaní so založením nového účtu s falošnými obrázkami..

Podobne ako u iných typov účtov, aj zoznamovacie účty môžu byť bohatým zdrojom osobných informácií na použitie pri krádeži identity.

Späť na index

zábava

Tieto účty sa používajú ako na krádež identity, tak na vylúhovanie streamingového obsahu. Ceny za tieto účty neustále rastú a dokonca začínajú konkurovať hacknutým finančným účtom, čo sa týka množstva a rozmanitosti výpisov..

Spojenie globálnych megabranov Netflix (11 USD) a jablko (11 USD), pretože najžiadanejšie účty sú fortným ($ 11). Herný fenomén je jedinečný v tom, že napriek tomu, že sú hry zadarmo, môžu hacknuté účty obsahovať cenné výhody v hre, ktoré by bolo inak ťažké získať.

Je bežné, že predajcovia ukradnutých streamovacích služieb ponúkajú „celoživotné účty“. Ide o formu záruky, podľa ktorej môžu kupujúci prejsť na čerstvo ukradnuté účty zakaždým, keď ich legitímny vlastník uzamkne zo svojho predchádzajúceho účtu..

Späť na index

News / Magazine

Toto je prvýkrát, čo sa v priebehu nášho výskumu objavili noviny a časopisy. Väčšinu napadnutých účtov, ktoré sme našli v tejto kategórii, predával jediný predajca na Dream Market, najväčšom trhu temného webu..

Späť na index

e-mail

Hackerské e-mailové účty sa zvyčajne predávajú buď v hromadných výpisoch z rozsiahlych porušení údajov alebo v malých dávkach overených e-mailov. Našli sme dokonca niekoľko individuálnych overených e-mailov na predaj. Na účely cenového indexu sme nebrali do úvahy skládky, pretože jednotkové ceny sa vypočítavajú vždy po zlomkoch centu a účty na týchto skládkach nezaručujú, že budú prístupné alebo dokonca platné..

Overené e-maily na druhej strane obchodujú za pár dolárov. To sa nemusí zdať pre účet, ktorý môže slúžiť ako kostra kľúča pre váš online život, avšak zvyšujúce sa používanie dvojfaktorovej autentifikácie udržuje celkové ceny relatívne nízke..

Účty Gmailu obchodujú dobre päťkrát viac ako v minulom roku, v dôsledku zraniteľnosti účtov využívajúcich SMS pre 2FA.

Späť na index

Chráňte svoje údaje: Podrobný sprievodca

Skontrolujte, či ste neboli hacknutí

Krátka, desivá odpoveď je, že niektoré z vašich osobných údajov sú už takmer určite k dispozícii na predaj na temnom webe. Prvým krokom je zistiť, ktorý z vašich účtov bol ukradnutý. Nechal som sa zastaviť, by mal byť váš prvý prístav, pretože vám pomôže zistiť, ktoré z vašich e-mailových účtov a starých hesiel boli ohrozené. Ak ste boli porušený, zmeňte svoje heslá.

Získajte dobrú VPN

Keď viete, čo je rozbité a roztriedené vaše heslá, prvým proaktívnym krokom k bezpečnejšiemu prehľadávaniu online by malo byť získanie kvalitnej virtuálnej súkromnej siete (VPN). Tieto zabezpečujú vaše prehliadanie kdekoľvek - čo znamená, že nikto, dokonca ani poskytovateľ internetových služieb ani vláda, sa nemôžu dostať do vašej histórie internetu. VPN tiež umožňujú používať verejné wifi bez obáv z hackerov alebo iných zlých hercov. Odporúčame, aby všetci zákazníci preskúmali trh VPN s cieľom nájsť spoľahlivú a dôveryhodnú možnosť, ktorá je pre nich najlepšia.

Získajte Správcu hesiel

Mali by ste tiež zvážiť získanie správcu hesiel. Správca hesiel pomáha chrániť váš online život tým, že generuje kryptograficky silné a jedinečné heslá pre každú webovú stránku, ktorú používate, ktoré potom pri prehliadaní automaticky vyplnia na prihlasovacie stránky. To vám umožní zabudnúť na všetky jednotlivé heslá, pretože si musíte pamätať iba heslo, ktoré sa dostanete do správcu. Vedúce postavenie na trhu v tejto oblasti sú 1 kľúčové slovo a posledné slovo, ktoré stoja menej ako 5 dolárov mesačne.

Odstrániť staré účty

Nakoniec zatvorte všetky staré účty, ktoré už nepoužívate. Staré účty sociálnych médií a videohry od minulých rokov vás nedržia, ale sú užitočnými vektormi útokov pre hackerov a iných zlých hercov. Ak pre vás tieto účty už nie sú dôležité, mali by ste ich odstrániť.

Späť na index

metodológie

Náš tím preskúmal všetky záznamy týkajúce sa podvodov na piatich najväčších temných webových trhoch: Dream, Wallstreet, Empire, Berlusconi a Tochka Free. Príslušné záznamy boli zoradené a kategorizované s cieľom vypočítať priemerné predajné ceny. Vylúčili sme rozsiahle „výpisy“, aby sa zachovala integrita údajov. Index cien temného webového trhu 2019 - nespracované údaje.

O nás

Top10VPN.com je najväčší web s recenziami VPN na svete. Odporúčame najlepšie služby VPN, ktoré pomáhajú chrániť súkromie spotrebiteľov online. Naším cieľom je tiež vzdelávať širokú verejnosť o rizikách digitálneho súkromia a kybernetickej bezpečnosti prostredníctvom našich bezplatných online zdrojov a výskumu.

Ak chcete získať viac informácií o našom pôvodnom výskume v oblasti kybernetickej bezpečnosti, prečítajte si bezplatný index rizika VPN, vyšetrovanie vlastníctva VPN zdarma alebo náš globálny prehľad o mobilnej VPN (2019)..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me