Podľa nového výskumu nezákonného predaja hackerských nástrojov na temnom webe je možné ponoriť špičky do online podvodu za cenu nižšiu ako je cena kávy. Medzi najlacnejšie obchodované položky patrí falošné stránky a nástroje na hackovanie hesiel pre veľké množstvo značiek od spoločnosti jablko a Facebook na Walmart a Amazonka, predaj za približne 2 doláre.

Viac podrobností o dotknutých webových stránkach a aplikáciách nájdete v časti Značky našich zistení. Údaje týkajúce sa Veľkej Británie nájdete v britskom vydaní Indexu cien temného webového trhu.

Zistili sme tiež, že už len okolo $ 125 môžete si kúpiť pôsobivú sadu hackerských nástrojov, ktoré by umožnili šírenie počítačovej kriminality, od infikovania ľudí škodlivým softvérom po hackerské siete WiFi, všetko za účelom odcudzenia osobných informácií a odcudzenia identity.

Medzi ďalšie hackerské nástroje na zmenu vrecka patria keyloggery (V priemere 2,07 USD), Hackerský softvér WiFi ($ 3), Bluetooth hackerské nástroje (3,48 USD) a dokonca výkonný malware za toľko, koľko veľa ľudí minú na obed (trójske kone vzdialeného prístupu, 9,74 dolárov).

Na druhom konci stupnice sme zistili, že polícia bežne používa výkonné zariadenia, ktoré spoofujú bunkové veže a môžu zachytiť bunkové dáta, s najvyššou verziou šírky pásma uvedenou na $ 50,000.

Výstražne nízka bariéra vstupu do online podvodov sa ešte viac znižuje šírením internetu hackerské manuály zvyčajne sa predávajú za 9 dolárov alebo menej alebo dokonca vrhnú zdarma ako sladidlo s predajom hackerských nástrojov.

Väčšina z nás má desiatky online účtov, ktoré môžu byť napadnuté správnymi nástrojmi a technikami. Náš tím bezpečnostných expertov preskúmal desiatky tisíc záznamov na piatich z najpopulárnejších temných webových trhov; snívať; bod; Wall Street Market; Trh Berlusconi; a Empire. Tieto šifrované webové stránky, ktoré je možné získať iba pomocou prehliadača Tor, umožňujú zločincom anonymne predávať hackerské nástroje spolu so všetkými druhmi pašovaného tovaru, ako sú nezákonné drogy, ukradnuté informácie a zbrane..

Zamerali sme sa na zoznamy s hackerským softvérom a hardvérom, digitálne súbory používané pri podvodoch, príručky pre podvody online a podvodné účty na vytvorenie tohto vydania. Index cien temného webového trhu. Analyzovali sme každý záznam a vypočítali priemerné predajné ceny pre kategórie predaných položiek, aby sme pomohli britskej verejnosti pochopiť, aké ľahké je pre začiatočníka začiatočníka začať.

Index cien temného webového trhu - hackerské nástroje (júl 2018 - americké vydanie)

Položka na predaj Priemerná predajná cena
nástroje Vlastné súbory nástroja na hackovanie hesiel $ 1,96
keylogger $ 2,07
Phishing $ 2,28
Softvér na hackovanie WiFi $ 3.00
Softvér na hackovanie pomocou rozhrania Bluetooth $ 3,48
FBI / NSA Hacking Tools $ 5,64
Malware na podvody s šifrovaním $ 6,07
Hackerský softvér $ 8,77
Trójsky kôň pre vzdialený prístup $ 9,74
Nástroje anonymity $ 13.19
Šablóny falšovania $ 13,97
Kartový softvér $ 44,37
malware $ 44.99
Softvér na hackovanie hesiel $ 50,64
Malware na kryptomenu $ 73,74
Podvodný účet $ 145,05
Súprava simulátora celulárnej veže $ 28,333.33
Guides malware $ 0.99
phishing $ 2,49
Poštový systém Stealth $ 3,35
Hacking účtu $ 3,91
WiFi hacking $ 6.35
cashout $ 7,76
mykanie $ 10,61
Zabezpečenie obtoku $ 17,54
Dark Web $ 31.20
ťažiť $ 2,536.56

Zdroj: Zoznamy tmavého webového trhu zozbierané v období 2. až 25. júla 2018. Monitorované trhy boli Dream, Point, Wall Street Market, Berlusconi Market a Empire Market. Ceny zhromaždené v USD a prepočítané na GBP pomocou výmenného kurzu v čase kótovania.

Vysvetlené predajné ceny

Vlastné súbory nástroja na hackovanie hesiel

Početné programy na prelomenie hesla sú iba vyhľadávaním Google aj na bežnom webe. Legitímne užitočné na zvýšenie bezpečnosti servera objavením slabých hesiel, môžu byť tiež zneužité.

Podnikaví hackeri, ktorí požadujú správnu konfiguráciu pre každý cieľ, predávajú súbory obsahujúce prispôsobené nastavenia pre takmer akúkoľvek aplikáciu alebo webovú stránku, na ktorú môžete myslieť, od e-mailu a sociálnych médií až po hry a online nakupovanie. Každý z vás zvyčajne nastaví späť iba 1,96 dolárov. Zoradili sme zoznam značiek, ktoré sme našli, s takýmito inzerovanými súbormi, ale každý deň sa objavuje omnoho viac.

keylogger

Jednoduchý, ale efektívny softvér, ktorý zachytáva každý úder počítača. Môže byť nainštalovaný niekoľkými spôsobmi vrátane diaľkového ovládania a podvodníci ho používajú na získavanie prihlasovacích údajov a podvodných prístupových účtov. Priemerná cena na temnom webe bola iba 2,07 USD.

Phishing

Phishing - alebo podvodný pokus o získanie osobných údajov predstieraním, že je dôveryhodným subjektom, napríklad populárnou webovou stránkou alebo finančnou inštitúciou - je jedným z najbežnejších spôsobov, ako kyberkriminálci kradnú nielen prihlásenie, ale hackerom kreditných kariet, ktorí nazývajú „fullz“, alebo úplný balík identifikačných informácií, ktoré umožňujú krádež identity.

Zistili sme, že na tmavom webe sa šíria hotové phishingové stránky pre najpopulárnejšie spotrebiteľské značky na svete, čím sa cena znižuje na takmer 2,07 USD. Všimli sme si, že jediné značky, ktoré stoja viac, ako sú tieto, boli jablko, viac ako dvojnásobok ceny za 5,11 dolárov a Netflix za 3,54 dolárov, čo naznačuje väčšiu hodnotu ich zákazníkov voči podvodníkom.

Softvér na hackovanie WiFi

Tento typ softvéru je určený na testovanie a zvyšovanie bezpečnosti vašej bezdrôtovej siete vynútením hesiel a prenikaním vysielaných údajov. Môže byť nezákonné používať ho v sieti bez povolenia jeho vlastníka, ale to nezastaví hackerov, ktorí sú odhodlaní ukradnúť vaše údaje..

K tomuto typu softvéru je možné získať prístup na bežnom webe zadarmo, takže predajcovia temného webu predávajú lacno (3 doláre) a majú tendenciu ponúkať balíčky vrátane dodatočných zdrojov a dokonca aj zákazníckej podpory, aby upútali zákazníkov..

Softvér na hackovanie pomocou rozhrania Bluetooth

Hackerský softvér Bluetooth, ktorý sme objavili, mal veľmi konkrétny účel: hackovať smartfóny a volať na prémiové čísla a zvyšovať náklady na účty obetí. Priemerné náklady boli 3,48 dolárov.

Všimnite si, že typickejší typ hackovania prostredníctvom Bluetooth sa zvyčajne vykonáva prostredníctvom hardvérových modulov predávaných na bežnom webe.

FBI / NSA Hacking Tools

Séria únikov kybernetických spravodajských služieb USA za posledné roky priviedla niektoré veľmi silné hackerské nástroje do verejnej sféry a pravdepodobne viedla k nárastu počítačovej kriminality. S obrovským balíkom tohto profesionálneho softvéru sa obchoduje za cenu piva (5,64 USD), aj keď teoreticky stojí tisíce dolárov..

Objavili sme zoznamy ponúkajúce nástroje, ktoré dokážu načítať odstránené texty zo smartfónov; obtokové zámky; nájsť heslá pre šifrované zálohy; extrahovať údaje z cloudových služieb; dešifrovanie položiek chránených nástrojmi BitLocker, TrueCrypt a inými šifrovacími službami; načítať heslá z mnohých aplikácií; a omnoho viac.

Podvod na kryptomene & Malvér pre baníctvo

Šifrovanie, ako je bitcoín alebo Monero, je pre zločincov veľmi atraktívne vzhľadom na jeho potenciál pre anonymné transakcie a prudkú hodnotu. Našli sme dva typy škodlivého softvéru súvisiaceho s kryptom: nástroje na jeho odcudzenie alebo vytvorenie.

Škodlivý softvér alebo škodlivý softvér má tendenciu byť implantovaný do počítačov obetí a spôsobiť takú škodu. Crypto podvodný malware, ktorý sme našli, sa predáva za 6,07 USD a sľubuje, že ukradne bitcoíny cieľa, v súčasnosti sa v čase písania obchodu obchoduje za viac ako 7 800 dolárov..

Keďže centrálna banka nevydáva nové bankovky, kryptomeny sa namiesto toho vytvárajú „ťažbou“, tj vykonávaním výpočtov potrebných na overenie transakcií. Jednoducho povedané, vzhľadom na to, že je ťažšie úspešne to urobiť, pretože baníci súťažia o dokončenie výpočtov, čím viac výpočtového výkonu máte, tým viac meny môžete vygenerovať. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je nakaziť čo najviac ľudí ťažobným softvérom a spustiť tento proces na pozadí na viacerých počítačoch.

Malvér, ktorý sme našli, bol skôr pre Monero ako pre bitcoíny, pretože je menej hodnotný - v čase písania sa obchodoval za 141 dolárov -, a preto sa ľahšie ťažil. Tento malware však na temnom webe priťahuje v priemere 73,74 USD, a niekedy aj oveľa viac.

Hackerský softvér

Táto kategória obsahuje všetky typy hackerských nástrojov, ktoré nie sú zahrnuté inde v našom indexe. Obsahuje nástroje na kontrolu zostatkov kreditných kariet, obchádzače prístupových kódov telefónu a nástroj na hackovanie počítačov prostredníctvom protokolu vzdialenej pracovnej plochy..

Trójsky kôň pre vzdialený prístup

Tento obzvlášť nepríjemný kmeň škodlivého softvéru umožňuje hackerovi prevziať úplnú kontrolu nad počítačom. Nielenže môžu prihlásiť všetky vaše stlačenia klávesov a pristupovať k súkromným súborom, aby sa dopustili krádeže identity a podviedli vás, ale bohužiaľ je tiež bežné, že voyeurs používa tieto tzv. RAT na špionáž webkamery..

Našli sme niekoľko záznamov pre notoricky známe a mimoriadne silné čierne odtieňov RAT, ktoré pravdepodobne infikovali viac ako pol milióna zariadení. Tento trójsky kôň tiež umožňuje hackerom zahrnúť napadnuté počítače do botnetu. Našli sme tiež RAT na použitie v operačnom systéme Android. Priemerné náklady na tieto výkonné nástroje boli iba 9,74 dolárov.

Nástroje anonymity

Rookie hackeri môžu platiť za pokrytie svojich stôp celým radom anonymných nástrojov, ktoré obchodujú v priemere za 13,19 USD. Patria medzi ne vlastné webové prehliadače, ako napríklad silne upravená verzia prehliadača Firefox s názvom FraudFox VM, a šifrovacie nástroje, ktoré zakrývajú škodlivý softvér ako neškodné súbory. Našli sme tiež anonymné spoofery na SMS a telefónne hovory na použitie v podvodoch, z ktorých každá stojí menej ako 1 USD.

Šablóny falšovania

Našli sme širokú škálu digitálnych šablón pre bankové výpisy, pomôcky, pasy, výplaty a vodičské preukazy s podrobnými sprievodcami o tom, ako ich efektívne používať. Typická cena týchto súborov bola 13,97 dolárov, čo odráža ich hodnotu pri použití v kombinácii s odcudzenými informáciami na otvorenie úverových liniek..

Kartový softvér

Pri použití s ​​lacným a ľahko dostupným hardvérom umožňuje tento veľmi výkonný softvér umelcom klonovať kreditné a debetné karty a meniť ruky za priemerne 44,37 dolárov. Prostredníctvom oficiálnych kanálov sa predáva za viac ako 2 600 dolárov.

Softvér na hackovanie hesiel

Našli sme široké cenové spektrum pre crackerov hesiel. Najdrahšie bolo vyše 750 dolárov za program určený na prelomenie účtov v populárnom kanadskom vernostnom programe, ktorý už bol predmetom vysokého profilu. Bežnejšie boli programy navrhnuté tak, aby si vynútili heslá pre sociálne médiá, pričom Facebook a Instagram boli silne zacielené a všeobecnejšie crackeri účtov sľubujúci prístup k sieťam Netflix, Spotify a Amazon, okrem iného, ​​drahšie ako 10 dolárov.

malware

Medzi malware, ktorý sme našli (v priemere stálo 44,99 dolárov), boli zvyčajné príklady ransomware, ktorý uzamkne váš počítač a natrvalo zašifruje jeho obsah, pokiaľ sa vyplatí výkupné. Dodávatelia sa pochválili tým, že ich malware nebol antivírusom detekovateľný a že ho bolo možné prispôsobiť podľa vašich vlastných preferencií. Tiež sme našli Blackhole exploit kit na predaj, spôsob šírenia škodlivého softvéru a raz opísaný ako najznámejší malware svojho druhu.

Podvodný účet

Dôležitou súčasťou úspešného podvodu bude často bezpečná destinácia pre zlých osôb, či už ide o nepriaznivý účet alebo poštovú adresu bez spojenia s podvodníkom. To sa odráža v relatívne vysokých nákladoch na takéto položky na temnom webe za 145,05 USD v našom indexe.

Našli sme záznamy pre účty Swiss Post, ktoré tvrdia, že boli úplne overené a „neboli hacknuté - nikto nevie o ich existencii, takže ich môžete bezpečne používať“. Našli sme tiež staré a overené obchodné účty Paypal a ďalšie podobné účty.

Súprava simulácie celulárnej veže

Tieto súpravy vás môžu nastaviť až na 50 000 dolárov, ale sú to neuveriteľne výkonné zariadenia, známe ako chytače IMSI alebo viac hovorovo ako „rejnoky“ a zvyčajne ich používajú policajné a spravodajské služby na tajné zachytenie prenosu mobilných telefónov. Hacker, ktorý vlastní jedno z týchto zariadení, môže spoofovať vežu mobilného telefónu, ktorá vysiela signály, ktoré nútia zariadenia v okolí pripojiť sa, identifikovať sa a odosielať texty a hovory prostredníctvom falošnej veže. Tento draket nazbiera neuveriteľné množstvo údajov, ktoré hacker môže využiť.

Guides

Vďaka temnej sieti webu nedostatok vedomostí alebo technických skúseností nie je prekážkou úspešného páchania počítačovej trestnej činnosti. Nielen, že sú k dispozícii nástroje na výmenu vreciek, ale aj príručky na spáchanie týchto činov sú podobne lacné a ľahko dostupné.

Rovnako ako sprievodcov krok za krokom o tom, ako hackovať účty alebo infikovať ľudí škodlivým softvérom, sme objavili aj exploitácie na predaj. Tieto zoznamy boli niekedy veľmi drahé (v jednom prípade viac ako 9 000 dolárov) a sľúbili si zdieľať podrobnosti o zraniteľnostiach, ktoré by kupujúcemu priniesli zisk vo výške tisícok libier.

Ďalší rušivejší sprievodcovia inzerovali metódy zacielenia na mladú používateľskú základňu populárnej videohry Minecraft na infikovanie trójskymi koňmi so vzdialeným prístupom, ako je uvedené vyššie.

Hackers Toolkit

Vybrali sme nasledujúcu sadu nástrojov, ktoré by rádoby hackerovi umožnili páchať online podvod najbežnejším spôsobom a zároveň sa vyhnúť detekcii, aby sme určili finančnú prekážku vstupu do tohto typu počítačovej kriminality. Celkové priemerné náklady boli $ 125,71.

položka Priemerná predajná cena
Nástroje anonymity $ 13.19
Kartový softvér $ 44,37
Malware na podvody s šifrovaním $ 6,07
keylogger $ 2,07
malware $ 44.99
Phishing $ 2,28
Trójsky kôň pre vzdialený prístup $ 9,74
Softvér na hackovanie WiFi $ 3.00
CELKOM $ 125,71

Zacielené značky

Našli sme vlastné súbory phishingových stránok a nástrojov na hackovanie hesiel v predaji pre viac ako 60 hlavných aplikácií a webových stránok. Za približne 2 doláre sú tieto položky navrhnuté tak, aby nielen dali podvodníkom týmto konkrétnym účtom, ale tiež dostali dostatok opory v osobných údajoch, ktoré by umožnili krádež identity. Akonáhle hacker zhromaždí dostatok osobných údajov, môže otvoriť vaše úverové linky vo vašom mene a spôsobiť vám veľké problémy, ktoré môžu byť život-meniace a časovo náročné na vyriešenie..

Toto sú niektoré z najväčších značiek, ktoré sme našli. Úplný zoznam nájdete v našom súbore údajov o značkách temného webového trhu.

značka Priemerná predajná cena
jablko $ 5,11
Netflix $ 3,54
Facebook $ 2,07
uber $ 2,07
yahoo $ 2,07
Walmart $ 2,07
Comcast $ 2,07
Taco Bell $ 2,07
Amazonka $ Až 1,71
Spotify $ 1,62

metodológie

Náš tím preskúmal všetky zoznamy súvisiace s podvodmi na piatich z najväčších temných webových trhov, Dream, Point, Wall Street Market, Berlusconi Market a Empire Market v dňoch 2. až 25. júla 2018. Relevantné záznamy boli zoradené a kategorizované s cieľom vypočítať priemerný predaj. ceny. Ceny boli zhromažďované v USD a prepočítané na GBP pomocou výmenného kurzu v čase kótovania (kurz 1,31 USD).

Index cien temného webového trhu: hackerské nástroje (júl 2018)

Odcudzenie cien spotrebiteľských údajov nájdete v hlavnom vydaní indexu cien temného webového trhu.

O nás

Top10VPN.com je najväčší web s recenziami VPN na svete. Odporúčame najlepšie služby VPN, ktoré pomáhajú chrániť súkromie spotrebiteľov online. Naším cieľom je tiež vzdelávať širokú verejnosť o rizikách digitálneho súkromia a kybernetickej bezpečnosti prostredníctvom našich bezplatných online zdrojov a výskumu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o zabezpečení online, prečítajte si náš originálny index rizika VPN pre Android zdarma, vyšetrovanie vlastníctva VPN alebo najnovšie vydanie nášho indexu temných webových cien v USA..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me