Podľa úplne nového prieskumu v oblasti nezákonného predaja ukradnutých osobných údajov na temnom webe (alebo iba 1 200 USD, ak ste v Spojených štátoch), podľa amerického vydania indexu môže mať celá vaša online identita hodnotu vyše 800 GBP. ). Aj keď nemusí byť prekvapením, keď sa dozviete, že údaje o kreditnej karte sú najobchodovanejšie, vedeli ste, že podvodníci hackujú Uber, Airbnb, Spotify a Netflix účty a predávať ich za málo viac ako 5 GBP?

Zdá sa, že na temnom webe je všetko. paypal účty so zdravým zostatkom priťahujú najvyššie ceny (v priemere 280 GBP). Na druhom konci stupnice však hacknutý Deliveroo alebo tesco účty sa predávajú za menej ako 5 GBP. Počítačoví zločinci môžu ľahko utratiť viac za svoj obedový obed ako nákup ukradnutých poverení pre účty online nakupovania, ako sú Argos (3 £) a ASOS (£ 1,50).

Priemerný človek má desiatky účtov, ktoré tvoria jeho online identitu, pričom všetky môžu byť hackované a predané. Náš tím bezpečnostných expertov preskúmal desiatky tisíc záznamov na troch z najpopulárnejších temných webových trhov, Dream, Point a Wall Street Market. Tieto šifrované webové stránky, ktoré je možné získať iba pomocou prehliadača Tor, umožňujú zločincom anonymne predávať ukradnuté osobné informácie spolu so všetkými druhmi pašovaného tovaru, ako sú nezákonné drogy a zbrane..

Zamerali sme sa na zoznamy s odcudzenými ID, hacknutými účtami a osobnými informáciami relevantnými pre Spojené kráľovstvo na vytvorenie Index cien temného webového trhu. Vypočítali sme priemerné predajné ceny pre jednotlivé položky a boli sme šokovaní, keď sme to videli £ 820 je všetko, čo by stálo kúpiť niekoho celú totožnosť, keby mali všetky uvedené položky.

Aby sme pomohli britskej verejnosti pochopiť, do akej miery ich osobné údaje stoja, vytvorili sme nasledujúci cenový index.

Temné ceny na webovom trhu

Vysvetlené predajné ceny

Osobné financie

Hackované finančné údaje sú zďaleka najčastejšie uvádzanými položkami, najmä kreditnými kartami a najcennejšími. Predajné ceny majú tendenciu predstavovať 10% dostupného kreditného zostatku, našli sme však dôveryhodné príklady paypal zoznamy požadujúce dvojnásobok, čo naznačuje vysoký súčasný dopyt po týchto účtoch.

Populárny typ záznamu je tu známy ako „Fullz“. Tieto zväzky „úplných“ identifikačných informácií sa niekedy balia s finančnými údajmi alebo sa predávajú samostatne. Našli sme záznamy obsahujúce meno jednotlivca, fakturačnú adresu, rodné priezvisko matky, číslo NI, dátum narodenia a ďalšie osobné údaje..

Dôkaz identity

Preferovanou taktikou počítačových zločincov je zriadenie úverových liniek v mene niekoho iného. Z tohto dôvodu vidíme, že sa obchoduje so všetkými druhmi digitálnych dôkazov totožnosti, ako sú skenovanie pasov, selfies a účty za energie. Vysoké ceny odzrkadľujú ľahkosť, s akou sa tieto položky dajú použiť na spáchanie podvodu.

Online nakupovanie

Môže dôjsť k veľkému poklesu ceny, ale hacknuté online nákupné účty ponúkajú veľa podvodu. Väčšina z nich mení ruky za menej ako 5 GBP, iné za oveľa menej. Uloženie podrobností o platbe v systéme Amazonka alebo tesco účty môžu byť veľmi pohodlné, ale majitelia účtov nechávajú otvorené množstvo podvodov, napríklad podvodníci, ktorí si objednávajú drahé veci a kradnú ich.

Najvyššie ceny ovládajú účty, ktoré s väčšou pravdepodobnosťou poskytnú prístup k najviac uloženým osobným informáciám, ako aj hodnota tovaru, ktorý je možné podvodne získať. Hacked eBay účty sú tiež obzvlášť atraktívne, pretože nielen umožňujú zločincom podvádzať kupujúcich, aby im posielali peniaze za falošné zoznamy, ale tiež kupovali drahé tovary s prostriedkami vlastníka účtu, aby ich zachytili a predali na.

Cestovanie

Napriek priemernej predajnej cene nižšej ako 6 GBP, hacknuté Airbnb účty otvárajú kupujúcim svet podvodov. Existujú správy o tom, že hackeri menia podrobnosti o platbe hostiteľov, aby ukradli svoje zárobky. Podvodníci tiež unášajú účty vysoko hodnotených hostí, aby si zarezervovali pobyty v prémiových nehnuteľnostiach a dokonca vláčali hostiteľov. Airbnb zaviedla nové bezpečnostné opatrenia, ale na svojich fórach komunity sa naďalej zverejňujú hororové príbehy.

Objavili sa aj správy o tom, že Rusi používajú hackerské účty Uber, ktorí predávajú tu za niečo málo viac ako 5 GBP, aby spustili veľké účty za uber cesty, ktoré skutočný vlastník nikdy nevybral, niekedy na opačnú stranu sveta.

Získanie prístupu k iným cestovným účtom, napr Booking.com, dáva zločincom príležitosť posielať falošné e-maily, ktoré ľudí podvádzajú k tomu, aby uskutočňovali platby za vysokú hodnotu, ktoré súvisia s ich cestovným poriadkom, a odcudzia podrobnosti o svojej kreditnej karte.

zábava

Rovnako ako u väčšiny napadnutých účtov, ktoré sme našli na predaj na temnom webe, tieto prihlásenia ponúkajú cestu k možnému odcudzeniu identity. Ďalším bonusom je, že oportunistickí zločinci môžu tiež streamovať obsah zadarmo, aspoň kým si ich skutočný vlastník nevšimne Netflix alebo Spotify účet bol ohrozený. Nízke náklady na tieto položky odrážajú obmedzenú kapacitu opakovaného použitia.

komunikácia

Hacked skype účty sa používajú na odosielanie spamu, aj keď už existuje dvojfaktorové overenie. Spamové správy niekedy obsahujú phishingové odkazy na populárne stránky ako LinkedIn a Baidu. Účty mobilných telefónov sú pokladom podvodných príležitostí, najmä vzhľadom na použitie napríklad SMS správ na overenie bankového účtu. T-Mobile, ktorý tu vystupoval s priemernou cenou 7,57 GBP, bol nedávno hacknutý.

dodávka

Podvodníci boli chytení pri zakladaní zložitých podvodov týkajúcich sa odcudzených účtov Paypal a eBay, ktoré používajú na nákup drahej elektroniky. Hacknutý účet DHL za 7,49 GBP by mohol byť chýbajúcim kúskom skladačky, ktorá im umožňuje získať ruky za tovar, ktorý zvyčajne predávajú..

Sociálna

Prihlasovanie Facebooku za 3,74 GBP sa predáva za viac ako dvojnásobok iných účtov sociálnych médií kvôli väčšiemu potenciálu pri poskytovaní dostatočného množstva osobných údajov, ktoré pomôžu získať prístup k priamejšie lukratívnym účtom alebo spáchať krádež identity..

Nezávislé a potravinové porno Instagramu sa nemusí javiť pre podvodníkov vôbec, ale hacknuté účty na platforme zostávajú v predaji, aj keď za menej ako 1 GBP. Pre takú nízku investíciu môže byť pre zločincov príťažlivé prihlásiť sa a zistiť, čo by podľa nich mohlo byť užitočné pre krádež identity..

e-mail

Ponuka a dopyt zohrávajú na temných webových trhoch rovnakú úlohu ako v bežnej ekonomike. Tmavý web je zaplavený doslova miliónmi hacknutých e-mailových účtov a ceny sú preto nízke. Aj keď získanie prístupu k e-mailu obete je často kritickým aspektom online podvodov, nie je samo osebe užitočné ako iné účty. Údaje o kreditnej karte sa tu zvyčajne neukladajú, zatiaľ čo vyhľadávanie pomocou tisícov e-mailov, ktoré hľadajú osobné informácie, nie je také účinné ako iné metódy..

Silné zabezpečenie v Gmaile, ako napríklad dvojfaktorové overenie a podozrivé prihlasovacie upozornenia, znižujú cenu v porovnaní s ostatnými poskytovateľmi iba na 75 percent, pretože prístup je možné rýchlo zrušiť, čo znamená, že hacknuté údaje sú zbytočné..

Dodávka potravín

Zdá sa, že podvodníci tiež majú hlad, hackerské služby dodávok potravín, ako je Deliveroo, aby podvodne objednali drahé jedlo a alkohol. Existujú správy o účtovaní viac ako 500 GBP na hacknuté účty, ktoré sa na tmavom webe predávajú za 3,74 GBP.

datovania

Tieto typy záznamov vyšli s najnižšou priemernou cenou v našom indexe, čo odráža ich obmedzené použitie pre zločincov. Zatiaľ čo hackované zoznamovacie účty sa určite dajú použiť na „catfishing“, čo je klasický podvod, pri ktorom scammer adoptuje fiktívnu identitu, aby prilákal svoju obeť do vzťahu, aby ich mohol finančne využiť, je však lacnejšie a jednoduchšie vytvoriť falošné účty..

Samozrejme, ako u väčšiny položiek v našom indexe, existuje aj potenciál dobudovať účet pre osobné informácie, aby sa umožnilo krádež identity. Záverom však je, že hackeri sa budú snažiť predať všetko, čo majú, v nádeji, že si z trestnej činnosti uvedomia nejakú hodnotu.

metodológie

Náš tím preskúmal všetky záznamy týkajúce sa podvodov na troch z najväčších temných webových trhov, na trhu Dream, Point a Wall Street Market v dňoch 5. až 11. februára 2018. Relevantné záznamy boli zoradené a kategorizované s cieľom vypočítať priemerné predajné ceny. Ceny boli zbierané v USD a prepočítané na GBP aktuálnym výmenným kurzom v čase kótovania (kurz 1,39 USD). Index cien temného webového trhu - február 2018 - nespracované údaje

O nás

Top10VPN.com je najväčší web s recenziami VPN na svete. Odporúčame najlepšie služby VPN, ktoré pomáhajú chrániť súkromie spotrebiteľov online. Naším cieľom je tiež vzdelávať širokú verejnosť o rizikách digitálneho súkromia a kybernetickej bezpečnosti prostredníctvom našich bezplatných online zdrojov a výskumu.

Ďalšie informácie o problémoch týkajúcich sa zabezpečenia online a ochrany osobných údajov nájdete v našom pôvodnom indexe rizika pre bezplatné VPN VPN pre Android, 2019 bezplatného vyšetrovania vlastníctva VPN, indexu trhových cien hackerských nástrojov (vydanie pre Veľkú Britániu) alebo naše aktualizované vydanie indexu cien pre temný webový trh ( UK).

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me