Net naudojant VPN, naudojant netinkamą naršyklę kyla pavojus jūsų privatumui ir saugumui. Sužinokite apie naršyklės pirštų atspaudų pavojaus pavojų ir sužinokite, kaip saugiai naudotis šiomis septyniomis naršyklėmis, pagal kurias svarbiausia yra privatumas.

Dviejų simbolių, pasirinkusių privačią ir saugią interneto naršyklę, iliustracija.

Gero VPN naudojimas yra vienas iš svarbiausių žingsnių, kurio galite imtis, norėdami apsaugoti savo privatumą internete. Nepaisant to, tai tik viena dėlionės dalis.

Net naudodamas VPN, jūsų naršyklė gali sukurti skaitmeninis pirštų atspaudas kuriuos reklamuotojai ir valdžios institucijos naudoja norėdami jus sekti internete. Be tinkamos apsaugos bus atskleista jūsų tapatybė, naršymo istorija ir neskelbtini asmens duomenys.

Šis vadovas išryškins svarbią koncepciją ieškantiems privatumo ir anonimiškumo internete: dažniausiai jūsų naršyklė yra silpniausia grandis.

Mes išbandėme dešimtis populiariausių naršyklių, norėdami rasti geriausios privačios naršyklės rinkoje. Kituose kituose skyriuose aptarsime, kurių naršyklių reikia vengti, kurių plėtinių atsisiųsti ir kurios naršyklės geriausiai atitinka jūsų privatumą internete..

Sužinosite, kaip sukonfigūruoti naršyklę ir ką tiksliai galite padaryti, kad apribotumėte internetinį pėdsaką.

Contents

Kodėl man reikia privačios naršyklės?

Iliustracija, rodanti duomenų rinkimą, „webrtc“ nutekėjimą, slapukus, scenarijus. ir naršyklės pirštų atspaudai.

Jūsų naršyklės pasirinkimas turės didžiulį poveikį jūsų privatumui internete ir anonimiškumui. Naudodami netinkamą naršyklę rizikuosite:

 • Duomenų rinkimas. Nepaisant kai kurių VPN kompanijų pretenzijų, jūsų IP adresas nėra vienintelis būdas, kai jus stebite internete. Net kai jūsų VPN yra aktyvus, jūsų naršyklė gali siųsti jūsų veiklos duomenis tiesiai į rankas „Google“, „Apple“, „Microsoft“, ir šimtai trečiųjų šalių reklamuotojai.
 • IP adresas nutekėja per „WebRTC“. Taip pat gali naudoti „WebRTC“ – naršyklės technologija, naudojama realaus laiko komunikacijai, pavyzdžiui, garso, vaizdo ir tiesioginei transliacijai nutekinti savo IP adresą jei netinkamai sukonfigūruota. „WebRTC“ daugelyje naršyklių įgalinta pagal numatytuosius nustatymus. Norėdami sužinoti daugiau apie „WebRTC“ nutekėjimą, galite sužinoti mūsų VPN nuotėkio vadove.
 • Slapukai & sekimo scenarijai. Slapukai ir stebėjimo scenarijai yra dar viena rizika, nuo kurios dauguma standartinių naršyklių jūsų neapsaugo. Šie slapukai gali būti naudojami siekiant sekti jus ir fiksuoti jūsų elgesį keliaujant iš svetainės į svetainę.
 • Naršyklės pirštų atspaudai. Net jei užblokavote trečiųjų šalių stebėjimo priemones ir paslėpėte savo IP adresą naudodamiesi VPN, dauguma naršyklių vis tiek gali atskleisti informaciją apie jūsų unikalius nustatymus kiekviename aplankytame puslapyje. Ši informacija naudojama kuriant skaitmeninį pirštų atspaudą, kurį reklamuotojai ir valdžios institucijos gali naudoti jūsų judėjimui sekti. Daugiau apie naršyklės pirštų atspaudus galite sužinoti vėliau šiame vadove.

Visa ši informacija parduodama reklamos įmonėms ir naudojama kuriant asmeninį jūsų, jūsų pomėgių ir elgesio profilį. Valdžiams yra be galo lengva gauti duomenis apie šiuos duomenis, jei jie to nori. Jei kreipsitės dėl darbo „Apple“, tai netgi gali paveikti jūsų galimybes įsidarbinti.

„Įprastų“ interneto naršyklių problema

Reklamuotojai, vyriausybės, technologijų įmonės ir net nusikaltėliai laikui bėgant gali rinkti neskelbtinus duomenis iš neapsaugotos naršyklės. Be daugelio kitų dalykų, tai apima:

 • Sąskaitos duomenys
 • Automatinio pildymo informacija
 • Pirkimai atlikti
 • Išsiųsti pranešimai
 • Aplankytos svetainės
 • Vaizdo įrašai žiūrėti

Nors gerai žinoma, kad jūsų duomenis perka ir parduoda šimtai slaptų kompanijų, paprastam vartotojui ne taip aišku, kas yra šios organizacijos, kokią informaciją jos saugo ir su kuo ja dalijasi..

Nėra nieko blogo, jei įmonei leidžiama pasiekti jūsų duomenis norint atlikti paslaugą. Tačiau didžioji šių duomenų dalis renkama stebint scenarijus ir slapukus be žmonių žinios ar sutikimo. Dažnai įmonės tokią praktiką pateisina paslaugomis, kurių vartotojai gali net nenorėti ar jomis nesinaudoti.

Yra didelė rizika, kad jūsų duomenys bus netinkamai naudojamas, piktnaudžiaujama, arba pasidalinta be jūsų sutikimo.

Trečiųjų šalių duomenų brokeriai naudoja šią informaciją kurdami milijardus vartotojų profilių, kuriuose yra tūkstančiai duomenų taškų vienam asmeniui. Tuomet šie profiliai yra parduodami ir naudojami reklamai, keičiant paskolų sąlygas, informuojant apie draudimo įmokas, ribojant paslaugas tam tikromis demografinėmis sąlygomis ir dar daugiau.

Daugelis brokerių palaiko tai, kas iš esmės yra išsamus šešėlių profilis nenorinčių vartotojų. Asmens duomenų kaupimas taip pat sklinda į politines partijas, bandančias paveikti rinkėjų elgesį, taip pat žvalgybos agentūras, stebinčias galimus įtariamuosius.

Naršyklės slapukai ir stebėjimo priemonės yra pagrindinė šios infrastruktūros dalis. Daugelis svetainių pasikliauja jomis norėdamos pateikti pasirinktinį turinį ir skelbimus, o didžioji dalis gautų duomenų yra parduoti.

Žinoma, su tokiais dideliais kiekiais duomenų apie vartotojus rinkimu, saugojimu ir pardavimu yra neatsiejama rizika. Labiau nei kas nors, jis pažeidžia individą teisė žinoti ir valdyti apie juos saugoma informacija.

Laimei, tinkamai sukonfigūruota privati ​​naršyklė kartu su VPN yra pirmasis žingsnis link perimdami kontrolę savo internetinio privatumo. Norėdami sužinoti, kurią privačią naršyklę pasirinkti, galite pereiti prie geriausių mūsų privačių naršyklių rekomendacijų.

Kuo skiriasi privati ​​ir saugi naršyklė?

Iliustracija, apibūdinanti saugias, privačias ir VPN naršykles.

1. Saugi naršyklė

Saugi naršyklė apsaugos jus nuo tikslinės atakos ir kenkėjiška programa. Tai gali sustabdyti užpuoliką pavogti jūsų sąskaitos informacijos ar slapukų, tačiau tai netrukdys palikti duomenų pėdsakų už jūsų internetinės veiklos.

Pavyzdžiui, „Google Chrome“ yra saugi, bet ne privati ​​naršyklė.

2. Asmeninė naršyklė

Privati ​​naršyklė skirta apriboti jūsų paliktą informaciją. Privati ​​naršyklė neperduos jūsų informacijos atgal didelėms technologijų įmonėms ar vyriausybėms ir apims keletą priemonių, kurios apsunkina jūsų buvimą išskirti arba sekamas prisijungęs.

Skaidrumas ir universalumas yra pagrindiniai geros asmeninės naršyklės elementai. Būtina turėti atvirojo kodo programinę įrangą, leidžiančią visuomenei patikrinti naršyklės elgseną.

Tačiau atvirojo kodo programinė įranga ir mažesnės kūrimo komandos reiškia, kad kai kurių privačių naršyklių programinė įranga gali būti atnaujinama rečiau, paliekant daugiau vietos saugos pažeidžiamumui.

„Iridium“ yra privačios, bet mažiau saugios naršyklės pavyzdys.

3. VPN naršyklė

Yra keletas naršyklių, kurios save vadina „VPN naršyklėmis“ – populiariausia yra „Opera“.

Paprastai vadinamosios „VPN naršyklės“ įgaliotiniai, ne visi VPN – tai reiškia, kad jie nesiūlo aukščiausio lygio apsaugos. Norėdami sužinoti daugiau apie šių dviejų įrankių skirtumą, galite sužinoti mūsų VPN ir tarpinio serverio vadove.

Nėra jokių taisyklių, kas gali būti vadinama VPN naršykle, todėl neturėtumėte manyti, kad VPN naršyklė siūlo jums privatumą.

„Opera“ naršyklė yra geras pavyzdys. Tai yra „VPN naršyklė“ kenkia jūsų privatumui atsisakydami savo duomenų daugybei trečiųjų šalių, įskaitant „Facebook“ ir „Google“. Vėliau galite sužinoti daugiau apie „Opera“ pavojus šiame vadove.

Paprastai tariant, bet koks pats „VPN naršyklės“ rinkodaros produktas nebus pats efektyviausias sprendimas. Jei siekiate privatumo, suderinkite patikimą VPN su tikrai privačia naršykle.

7 geriausios privačios naršyklės 2023 m

Dviejų simbolių, apdovanojančių medalius geriausioms privačioms naršyklėms, iliustracija.

Naudodamiesi tinkama į privatumą orientuota naršykle galite nuveikti ilgą kelią, kad apsaugotumėte jus nuo internetinio stebėjimo, „WebRTC“ nutekėjimo ir naršyklės pirštų atspaudų..

Tačiau nėra nė vienos geriausios privatumo naršyklės, nes privatumo poreikiai ir nuostatos vartotojams skirsis.

Visos čia siūlomos privačios naršyklės yra atviro kodo. Jie siūlo minimalus pasitikėjimas didelėse technologijų įmonėse, pasirinktiniai nustatymai, ir aktyvi apsauga prieš internetinį stebėjimą.

„1Mozilla Firefox“: geriausia „mainstream“ privati ​​naršyklė

„Mozilla Firefox“ piktograma

 • Labiausiai privati ​​„pagrindinė naršyklė“.
 • Apima apsaugą nuo trečiųjų šalių sekėjų.
 • Visiškai atviro kodo.
 • Gauna dažnus saugos atnaujinimus.
 • Reikia optimalios privatumo konfigūracijos.

Tinkamai sukonfigūravus „Firefox“ naršyklę, atsižvelgiant į našumą, naudojimo paprastumą ir privatumą, yra geriausias pasirinkimas rinkoje. Čia galite pamatyti „Firefox“ privatumo politiką.

Yra du puikūs dalykai apie „Firefox“. Pirma, kad yra visiškai atviro kodo. Antra, kad yra labai lengvai pritaikomas.

Kadangi „Firefox“ yra atvirojo kodo, jis sukuria daugelio kitų į privatumą orientuotų naršyklių pagrindą. Taip pat galite patikrinti kodą, kad įsitikintumėte, jog „Mozilla“ sąžiningai elgiasi su naršykle.

Kitaip nei „Chrome“, „Opera“ ar „Microsoft Edge“, „Firefox“ leidžia pritaikyti savo privatumo nustatymus, kad būtų pašalinta visa telemetrija (duomenų siuntimas atgal į „Mozilla“) ir trečiųjų šalių priedai. Tai reiškia, kad net standartinė „Firefox“ versija yra potencialiai puiki privati ​​naršyklė.

Kaip optimizuoti „Firefox“ privatumui

Naudojant pagrindinę „Firefox“ versiją svarbiausia atsiminti tai, kad jūs optimizuokite savo nustatymus dėl privatumo.

Pirmasis ir svarbiausias pakeitimas, kurį turite atlikti optimizuodamas „Firefox“ privatumui, yra išjungti telemetriją – nustatymą, kuris leidžia jūsų naršyklei siųsti techninius duomenis atgal į „Mozilla“..

„Firefox“ turi interaktyvų kūrimo procesą, kuris naudojasi vartotojų atsiliepimais ir apima eksperimentinius kūrinius, tokius kaip „Firefox Nightly“ ir „Firefox Developer Edition“. Tai yra puiku, jei norite prisidėti prie „Firefox“ plėtros, tačiau jie nėra privatūs.

Norėdami išjungti telemetriją „Firefox“:

 1. Viršutiniame dešiniajame ekrano kampe pasirinkite parinkčių arba nustatymų meniu.
 2. Eikite į Nuostatos >Privatumas & Saugumas > „Firefox“ duomenų rinkimas ir naudojimas.
 3. Panaikinkite kiekvieno šio skyriaus žymėjimą.

„Firefox“ telemetrijos nustatymų ekrano kopija.

Kaip išjungti telemetriją „Firefox“.

„Firefox“ taip pat turi funkciją, kuri gali blokuoti stebėtojus, slapukus, pirštų atspaudus ir kriptovaliutų įrenginius, vadinamą patobulinta stebėjimo apsauga.

Norėdami įgalinti patobulintą stebėjimo apsaugą „Firefox“:

 1. Viršutiniame dešiniajame ekrano kampe pasirinkite nustatymų meniu.
 2. Eikite į Nuostatos > Privatumas & Saugumas > Patobulinta stebėjimo apsauga.
 3. Pasirinkite apsaugos režimą: griežtą, standartinį arba pasirinktinį.

Mūsų patirtis rodo, kad griežtas režimas panaikins kai kuriuos tinklalapius, tačiau paprastai yra gana stabilus.

„Firefox“ naršyklės stebėjimo apsaugos ekrano kopija.

Kaip įjungti stebėjimo apsaugą „Firefox“.

Jei susiduriate su problema, visada galite išjungti konkrečių svetainių turinio blokavimą paspausdami „skydo“ simbolį, esantį URL juostos kairėje..

Taip pat galite pakeisti numatytąjį „Google“ paieškos variklį į privatesnę alternatyvą.

Norėdami pakeisti numatytąjį paieškos variklį:

 1. Viršutiniame dešiniajame ekrano kampe pasirinkite nustatymų meniu.
 2. Eikite į Nuostatos > Paieška > Numatytasis paieškos variklis.
 3. Išskleidžiamajame meniu pasirinkite norimą paieškos variklį.
Išplėstiniai „Firefox“ privatumo nustatymai

Galiausiai yra keli svarbūs išplėstiniai nustatymai, kuriuos galima pasiekti išplėstinių „Firefox“ nuostatų meniu.

Norėdami pakeisti šiuos nustatymus, tiesiog įveskite apie: config į savo adreso juostą. Paspauskite „Enter“, tada spustelėkite „Aš sutinku su rizika!“

Tai pateks į išplėstinį „Firefox“ konfigūracijos meniu.

Paprasčiausiai ieškokite norimo pakeisti pavadinimo pavadinimo dukart spustelėkite kad ji pasikeistų iš tikrosios į klaidingą arba atvirkščiai.

„Firefox“ išplėstinio konfigūravimo meniu ekrano kopija.

Išplėstinis „Firefox“ konfigūracijos meniu.

Čia pateiktas svarbiausių išplėstinių „Firefox“ privatumo nustatymų sąrašas:

Pirmenybės pavadinimas
Nustatytas į
Poveikis
media.peerconnection.enabled FALSE Išjungia „WebRTC“ – realaus laiko ryšio protokolą, kuris gali nutekinti tikrąjį jūsų IP adresą.
privacy.resistFingerprinting TIESA Įgalinama „Firefox“ natūrali apsauga nuo pirštų atspaudų.
privacy.trackingprotection.fingerprinting.enabled TIESA Įgalina papildomą pirštų atspaudų apsaugą.
privacy.trackingprotection.cryptomining.enabled TIESA Užtikrina papildomą apsaugą nuo kriptovaliutų.
privatumas.fipartparty.isolate TIESA Įgalina pirmosios šalies izoliaciją. Tai reiškia, kad slapukai, talpyklos kaupimas ir dar daugiau dalykų negali jus sekti keliuose domenuose.
privatumas.sekimo apsauga.įgalinta TIESA Įgalinamas filtrų sąrašas, skirtas užblokuoti žinomus trečiųjų šalių stebėtojus.
geo.įjungta FALSE „Firefox“ naudoja „Google“ vietos paslaugas, kad rastų jūsų vietą. Proceso metu jis siunčia jam savo IP adresą, kliento identifikatorių ir informaciją apie netoliese esančius „WiFi“ tinklus. Galite visiškai tai išjungti pasirinkdami klaidingą.
media.navigator.enabled FALSE Neleidžia svetainėms sekti informacijos apie jūsų fotoaparatą ir mikrofoną, kuris naudojamas pirštų atspaudams.
network.cookie.cookieBehaviour 4 Šis nustatymas veikia nuo 0 iki 4 ir kontroliuoja naršyklės slapukų politiką. Nustačius jį į 0, visi slapukai bus leidžiami. Aukščiausias apsaugos lygis 4 įgalina „New Cookie Jar“.
network.cookie.lifetimePolicy 2 Šis nustatymas kontroliuoja, kiek laiko slapukai yra saugomi. Jei norite ištrinti slapukus kiekvieno seanso pabaigoje, nustatykite tai į 2.
tinklas.dns.disablePrefetch FALSE Neleidžia „Firefox“ iš anksto gauti DNS. Išankstinis DNS pateikimas gali pagreitinti įkėlimo laiką, tačiau kelia tam tikrą riziką dėl privatumo.
„network.prefetch-next“ FALSE Neleidžia „Firefox“ iš anksto pateikti puslapių, kurie, jūsų manymu, gali būti lankomi. Tai kelia panašią privatumo riziką, kaip ir išankstinis DNS gavimas.
webgl.disabled TIESA Išjungia „WebGL“. „WebGL“ gali būti naudojamas pažangiose naršyklių pirštų atspaudų darymo technikose, be to, tai gali kelti galimą saugumo riziką.
dom.event.clipboardevents.enabled FALSE Neleidžia svetainėms žinoti, kada kopijuojate, supjaustote ar įklijuojate turinį.
media.eme.enabled FALSE Išjungia DRM valdomą HTML5 turinį.
  Kaip įdiegti VPN sistemoje Windows

„2Firefox Focus“: geriausia privati ​​mobiliųjų įrenginių naršyklė

„Firefox“ fokusavimo piktograma.

 • Pašalinta mobilioji naršyklė.
 • Greitas, daug nereikalaudamas iš procesoriaus.
 • Apima išplėstines saugos parinktis.
 • Išvalo slapukus ir istoriją po kiekvieno seanso.

„Mozilla“ dirba prie jo mobiliosios „Firefox“ programos kurį laiką, o rezultatas yra „Firefox Focus“. „Firefox Focus“ yra pritaikytas skelbimų blokavimas ir sekimo prevencija pagal nutylėjimą. Tai taip pat tikrai lengva naudoti.

Rasite išsamų privatumo parinkčių rinkinį, įskaitant galimybę blokuoti įvairių rūšių stebėtojus, blokuoti šriftus, išjungti „JavaScript“ ir net tinkinti, kokie slapukai yra blokuojami.

Programą galima nustatyti blokuoti ekrano kopijas ir užtemdyti naršyklės turinį, kai perjungiate skirtukus. Jūs netgi galite nustatyti, kad jis būtų atrakintas pirštų atspaudu.

Jei norite ištrinti dabartinės sesijos istoriją ir slapukus, tiesiog paspauskite šiukšliadėžės simbolį puslapio apačioje.

„Firefox Focus“ leidžia tik jums vienas skirtukas atidaromas vienu metu, o tai reiškia, kad naršymo patirtis skiriasi nuo to, prie ko galėjote būti įpratę. Kadangi „Focus“ yra toks nuimtas, jis taip pat suteikia galimybę greitai naršyti.

Apskritai, „Firefox Focus“ siūlo sutelktą patirtį su dideliu privatumu, tačiau galbūt nenorėsite ja naudotis visą laiką.

Kaip optimizuoti „Firefox“ fokusavimą privatumui

Pagal numatytuosius nustatymus „Firefox Focus“ turi įjungta telemetrija. Turėtumėte eiti tiesiai į nustatymus, kad jį išjungtumėte.

Kol esate ten, pritaikykite privatumo lygį pagal savo pageidavimus. Kaip pastebėsite naudodamiesi bet kuria ypatingai privačia naršykle, įjungę visas apsaugos priemones, turite įprotį sugadinti kai kurias svetaines arba priversti jas rodyti keistai.

„3Waterfox“: patikima „Firefox“ alternatyva

„Waterfox“ konteinerio logotipas

 • Remiantis „Firefox“ šaltinio kodu.
 • Artimas „Firefox“ jausmas.
 • Telemetrija pašalinta ir pagerbta už privatumą.
 • Suderinamas su „Firefox“ plėtiniais.
 • Gaunama rečiau saugos naujinimų nei „Firefox“.

„Firefox“ naršyklės nustatymų optimizavimo alternatyva yra naudoti „„Firefox“ šakutė“- naršyklė, atskirta nuo„ Firefox “atvirojo kodo, tam tikru savo vystymosi istorijos momentu. Yra keletas „Firefox“ šakių, kurios maksimaliai padidina vartotojo privatumą.

Kitos populiarios „Firefox“ šakutės yra „Pale Moon“, „IceCat“ ir „Basilisk“.

Blyškus mėnulis ir baziliskas turi savo trūkumų, todėl šiame sąraše mes sutelkėme dėmesį į „Waterfox“.

„Waterfox“ negauna atnaujinimų tokiu pat greičiu kaip pagrindinė „Firefox“, tai reiškia ne visada yra taip saugu kaip jos ugningas pusbrolis.

Tačiau „Waterfox“ yra pagal nutylėjimą optimizuotas privatumui, todėl tai yra puikus pasirinkimas, jei nenorite patys pakeisti „Firefox“ nustatymų. „Waterfox“ galima visiškai pritaikyti, jis palaiko senus papildinius ir turi automatiškai pašalinti telemetriją, duomenų rinkimą, paleisties profiliavimą ir remiamas plyteles..

„Waterfox“ siunčia atgal jūsų OS ir naršyklės versiją, kad patikrintų, ar nėra atnaujinimų, tačiau tai neturėtų jaudinti daugumos vartotojų.

„4GNUzilla IceCat“: sukurta visiškai iš „nemokamos programinės įrangos“

„GNUzilla“ piktograma

 • Remiantis „Firefox“ šaltinio kodu.
 • Sukurtas iš nemokamos programinės įrangos.
 • Optimizuotas privatumui.
 • Aukoja spektaklį.
 • Galima tik „Linux“.

Sukurtas remiantis „nemokama programine įranga“, „IceCat“ yra visiško „Mozilla“ paketo, kuriame prioritetas teikiamas, pertvarkymo dalis. privatumas ir skaidrumas.

Dėl savo atsidavimo laisvai programinei įrangai „IceCat“ galima tik „Linux“. Tai reiškia, kad „Windows“ ar „MacOS“ vartotojams tai nėra parinktis.

„IceCat“ buvo sukurtas remiantis etiniu įsipareigojimu kurti ir naudoti programinę įrangą, kurią kiekvienas gali nemokamai apžiūrėti, redaguoti ir atkurti, net naudingumo sąskaita..

Kartu pateikiami keli priedai, skirti maksimaliai padidinti jūsų privatumą, įskaitant „HTTPS visur“, „SpyBlock“ ir pirštų atspaudų atsakomosios priemonės. Tai užtikrina jūsų ryšį su svetainėmis, kai įmanoma, saugiu, ir neleidžia trečiosioms šalims sekti ar net imti pirštų atspaudų.

„IceCat“ taip pat pateikiamas su „LibreJS“, priedu, sukurtu neleisti patentuotam javascript veikti jūsų naršyklėje ir išgauti duomenis be leidimo.

„IceCat“ yra ne tik atvirojo kodo, bet ir nemokamas, jūs galite apžiūrėkite visus elementus jo kodą ir net modifikuoti, kad atitiktų jūsų pageidavimus. Taip pat galite būti tikri, kad visos būsimos naršyklės versijos ar variantai laikosi vienodo skaidrumo principo.

5 „Tor“ naršyklė: visiškai anoniminė naršyklė

„Tor“ naršyklės piktograma

 • Suteikia prieigą prie anoniminio „Tor“ tinklo.
 • Norint tinkamai naudoti, reikalingos tam tikros techninės žinios.
 • Sukurtas „Firefox“.
 • Daug lėčiau nei alternatyvos.
 • Neveiksmingas kankinimui ar transliacijai.

„Tor“ naršyklė yra modifikuota „Firefox“ versija, kuri suteikia jums prieigą prie „Tor“ tinklo ir yra optimizuota jūsų privatumas ir anonimiškumas.

„Tor“ tinklas turi tam tikrų panašumų su VPN. Tačiau skirtingai nei VPN, jis yra decentralizuotas – todėl niekada nereikia pasitikėti privačia įmone savo duomenimis.

Jei nesate atsargūs su „Tor“, galite rizikuoti kenkia jūsų anonimiškumui ir palikdamas save pažeidžiamą tiesioginis baudžiamasis ar vyriausybės sekimas.

Be to, „Tor“ tinklas gali būti šiek tiek lėtesnis nei naudojant paprastesnę į privatumą orientuotą naršyklę.

Tinkamai naudojant „Tor“ yra geriausias visiško anonimiškumo internete pasirinkimas. Nepaisant to, prieš naudojant „Tor“ rekomenduojame atlikti keletą tyrimų, kad įsitikintumėte, jog tai yra teisingas pasirinkimas jūsų privatumui. Išsamią informaciją apie „Tor“ naršyklę galite rasti „Tor vs VPN“ vadove.

Kaip likti anoniminiam naudojant Tor

Teisingai naudoti „Tor“ nėra sunku, tačiau tai ne visada yra intuityvu. Tai turi dvi dideles silpnybes:

 1. Polinkis nutekėti identifikuojamą informaciją netinkamai naudojant.
 2. Vieši išėjimo mazgai, kurie gali paslėpti jūsų srautą.

Norėdami išlaikyti savo anonimiškumą, atlikite šiuos pagrindinius veiksmus:

 • Niekada neprisijunkite prie socialinės žiniasklaidos ar el. Pašto abonementų, susijusių su jūsų interneto naudojimu ne „Tor“.
 • Neskelbkite informacijos apie savo tikrąjį gyvenimą.
 • Visada naudokite saugias HTTPS svetaines.
 • Nenaudokite mobiliųjų patvirtinimo dviem veiksmais.
 • Niekada nemirktelėkite „Tor“ naršyklės. Tai kelia pavojų IP adresų nutekėjimui, bet taip pat drastiškai sulėtina visų susijusių tinklą.
 • Laikykitės atokiau nuo „Google“ (alternatyvos yra „DuckDuckGo“, „Searx.me“, „Qwant“ ir „Pradinis puslapis“).

Jei esate labai sąmoningas, taip pat rekomenduojama venkite viso ekrano. Kai naršyklės langelis rodomas per visą ekraną, jis gali atskleisti tokią informaciją, kaip ekrano skiriamoji geba ir dydis, kuris išskiria jūsų sesiją iš kitų „Tor“ vartotojų ir gali padėti naršyklės pirštų atspaudų atspaudams..

„6Brave“ naršyklė: alternatyvus požiūris į reklamą

Drąsios naršyklės piktograma.

 • Reimagina internetinę reklamą.
 • Sukurtas ant „Chromium“.
 • Visiškai nemokamas ir atvirojo kodo.
 • Apima apsaugos nuo sekimo technologiją.
 • Ne pati privačiausia naršyklė.

„Brave“, sukurta „JavaScript“ kūrėjo po to, kai jis paliko „Mozilla“, yra į privatumą orientuota naršyklė, kurios tikslas – pakeisti tradicinę internetinę reklamą.

Pagal numatytuosius nustatymus blokuojami įprasti skelbimai ir stebėjimo priemonės. Verčiau drąsus rodo savo reklamą ir apdovanoja vartotojus savo gimtąja kriptovaliuta, vadinama GPGB. Jei norite reikalauti šių apdovanojimų, turėsite nurodyti el. Pašto adresą.

Šios reklamos tinkinamos atsižvelgiant į jūsų naršymo istoriją, kuri yra saugoma naršyklėje, o ne siunčiama atgal „Brave“. Tikriems privatumo mėgėjams net ši vietinė saugykla gali viršyti ženklą.

Drąsi naršyklė taip pat turi savo pritaikomą „skydų“ sistemą, leidžiančią vartotojui greitai perjungti tokias saugumo ir privatumo priemones kaip scenarijų blokavimas, įrenginio atpažinimo blokavimas ir interneto svetainių slapukų blokavimas.

Drąsus yra laisvas ir atviras šaltinis, o tai drąsina iš skaidrumo perspektyvos. Šaltinio kodą galite pamatyti „Github“.

Drąsus nėra be ginčų. Naršyklės pagrindą sudaro „Google Chromium“ – atvirojo kodo projektas, paremtas „Google Chrome“ naršykle ir „Google Chrome OS“. Tai kelia nerimą daugeliui vartotojų.

Remiantis „Chromium“, yra keletas privatumo trūkumų. Pavyzdžiui, neįmanoma išjungti „WebRTC“. Nors „Chromium“ dabar yra atvirojo kodo, nėra garantijos, kad ji išliks ir ateityje.

Skirtingai nuo daugelio kitų šio sąrašo naršyklių, jį taip pat gamina įmonė nori užsidirbti pinigų iš reklamos, o ne savanorių privatumo entuziastų grupė. Drąsus automatiškai suskaičiuoja 15% pajamų iš savo skelbimų – mes leisime jums nuspręsti, ar tai kenkia projektui, ar ne.

Drąsus renka anoniminę informaciją apie savo vartotojus, ir to negalima išjungti. Teigiama, kad ši informacija nėra telemetrija, tačiau vartotojo kontrolės trūkumas susijęs su privatumo požiūriu.

Jei perkate savo reklamos viziją ir tikite, kad įmonė ją įgyvendins, drąsus galėtų būti geras pasirinkimas. Tačiau jei privatumas yra pagrindinis jūsų susirūpinimą keliantis klausimas, yra ir geresnių variantų.

Kaip optimizuoti drąsų privatumą

Drąsi gali būti saugi, į privatumą orientuota naršyklė, jei vengiate jos reklaminės rankos. Net tinkamai sukonfigūravus, jis vis tiek nėra toks efektyvus kaip naršyklės, pagrįstos „Firefox“.

Jei nerimaujate dėl privatumo, atitolinkite nuo apdovanojimo už GPGB funkciją – ji pagal nutylėjimą yra išjungta ir rekomenduojame laikyti ją tokiu būdu.

Jei jau esate įjungę apdovanojimų sistemą, ją nesunku išjungti spustelėjus trikampį mygtuką „apdovanojimai“ naršyklės viršutiniame dešiniajame kampe..

Brave naršyklės ekrano kopija apdovanoja nustatymus.

Kaip išjungti „Brave’s apdovanojimų“ funkciją.

7 „Neapsaugota“ „Chromium“: artimiausia „Google Chrome“ parinktis

„Chromium“ naršyklės piktograma.

 • Sukurtas ant „Chromium“, kuris yra atvirojo kodo.
 • Visi ryšiai su „Google“ pašalinti.
 • Labai panašus jausmas kaip „Chrome“.
 • Suderinamas su „Chrome“ priedais.
 • Pusiau dažni saugos atnaujinimai.

Neapsaugota „Chromium“ yra būtent tokia, kaip atrodo: „Google Chrome“ su visomis įmanomomis „Google“ dalimis, pašalintomis ar išjungtomis.

„Chromium“ projektai yra atvirojo kodo projektai, sukurti „Google Chrome“ naršyklėje ir „Google Chrome OS“. Nors jie yra atvirojo kodo, jie yra vis dar pagaminta „Google“.

„Chromium“ naršyklės pagal numatytuosius nustatymus siunčia informaciją „Google“. Net naudojant „Ungoogled“ chromą sunku patvirtinti, kad ši funkcija buvo visiškai išjungta.

Neapsaugota „Chromium“ suteikia jums prieiga prie „Chrome“ skirtų priedų. Nors tai naudinga, verta atsiminti, kad daugiau priedų palengvina jūsų naršyklės identifikavimą. Be to, kiekvienas jūsų įdiegtas priedas yra „Google“ ir kitų trečiųjų šalių potencialus būdas rinkti jūsų duomenis.

Trumpai tariant, naudokite tik tuos priedus, kuriais visiškai pasitikite. Vėliau apie šį vadovą galėsite sužinoti daugiau apie naršyklės priedus ir plėtinius.

Taip pat yra kitų „Chromium“ turinčių naršyklių, į kurias reikia įtraukti „Iridium“. „Iridium“ siekia panašių tikslų kaip ir „Ungoogled Chromium“, tačiau paprastai jis atnaujinamas rečiau.

Geriausias "VPN naršyklės"

VPN naršyklės logotipai

Yra kelios naršyklės, kurios teigia visas VPN galimybes.

Kaip jau minėjome anksčiau, šios vadinamosios „VPN naršyklės“ paprastai yra pašlovinti įgaliotiniai, ne visi VPN – tai reiškia, kad jie nesiūlo aukščiausio lygio apsaugos.

  Kaip nemokamai gauti „NordVPN“

Nėra griežtai apibrėžta, kas yra VPN naršyklė, todėl neturėtumėte manyti, kad jie siūlo jums privatumą. Žemiau pateiksime populiariausias parinktis.

 1. Turbūt populiariausia „VPN naršyklė“ yra „Opera“ naršyklė. Nepaisant jo populiarumo, Opera nėra tinkamas VPN ir nėra ypač privati. Jei įmanoma, rekomenduojame vengti „Opera“ naršyklės. Norėdami išvengti daugiau informacijos apie tai, kodėl tiksliai, galite pereiti į mūsų skyrių apie populiarias naršykles.
 2. „Tenta“ naršyklė yra dar viena „VPN naršyklė“, pasiekiama tik „Android“. „Tenta“ nėra visiškai atvirojo kodo, todėl nerimą kelia naršyklė, parduodanti privatumą. Nemokama „Tenta“ versija nėra pilnas VPN, nors „Tenta“ parduoda „profesionalią versiją“, kuri yra. Ji turi tvirtą politiką be žurnalų ir yra nuolat atnaujinama iš saugumo perspektyvos, kurios abi yra teigiamos.
 3. „Epic“ yra trečioji gerai žinoma „VPN naršyklė“. Epas yra uždarojo kodo, todėl sunku tiksliai žinoti, ką jis daro su jūsų duomenimis. Kaip „Opera“ ir „Tenta“ veikia tik kaip tarpinis serveris, o ne kaip visas VPN.

  „Epic“ taip pat yra įsikūrusi Indijoje, o serveriai yra JAV – nė viena iš jų nėra gera jurisdikcija privatumui užtikrinti. Ji pagrįsta „Chromium“ ir yra tam tikrų įrodymų, kad ji vis tiek siunčia jūsų informaciją atgal į „Google“.

Negalime visiškai rekomenduoti nė vienos iš šių naršyklių. Bent jau turėtumėte juos naudoti atsargiai.

Mes laukiame atvykimo gerai padaryta, skaidrus, ir efektyvus VPN naršyklė. Iki tol terminas „VPN naršyklė“ yra rinkodaros teiginys daugiau nei kas nors kitas.

Jei norite, kad naršyklėje būtų lengvas VPN, geriausias pasirinkimas yra naudoti patikimą VPN priedą, nors tai taip pat dažnai yra tarpiniai serveriai. Parašėme geriausių „Chrome“ ir „Firefox“ VPN priedų vadovus.

Jei ieškote asmeninio naršymo, kuriame yra VPN, patirties, patariame vengti „VPN naršyklių“. Turėtumėte naudoti visą patikimą VPN kartu su tinkamai sukonfigūruota naršykle „privatumas pirmiausia“.

5 populiarių interneto naršyklių, kurių reikia vengti

veikėjo, vengiančio pavojingų naršyklių, iliustracija.

Kai kurios populiariausios naršyklės rinkoje taip pat yra invaziškiausios. Jei norite naršyti privačiai, venkite šių naršyklių bet kokia kaina:

1 „Google Chrome“

„Google Chrome“ piktograma

„Google Chrome“ yra populiariausia naršyklė pasaulyje. Tai gali būti lengva naudoti, bet jei jums tai vis tiek rūpi neturėtumėte naudoti „Google Chrome“.

„Google“ uždirba pinigus naudodama suasmenintą reklamą. Tam reikia didelių duomenų kiekių, kad būtų galima nukreipti tinkamus žmones su reikiamais skelbimais. „Chrome“ yra pagrindinis šių duomenų šaltinis ir jis saugo beveik viską, ką darote, net inkognito režimu.

Didžiausia „Chrome“ problema yra ta, kad ji yra platesnės „Google“ ekosistemos, kuriai reikalingas didžiulis jūsų duomenų kiekis, dalis stebėjimas ir medienos ruoša. Nerimą keliančią informaciją apie save galite rasti „Google Chrome“ privatumo politikoje.

„Sinchronizavimas“ yra nustatymas, atsakingas už daugumos jūsų duomenų integravimą. Jei prisijungiate prie „Google“ paskyros, ji bus įjungta pagal numatytuosius nustatymus ir visa ši informacija bus išsaugota „Google“ serveriuose:

 • Naršymo istorija
 • Žymos
 • Slaptažodžiai ir automatinio užpildymo informacija
 • Naršyklės nustatymai ir plėtiniai

Galite pasirinkti, ar naudoti sinchronizavimą, ar ne. Tačiau net ir išjungus „Google“, ji vis dar stebi. „Google“ akys yra visur: į vidų „Google“ paieškos, į tavo elektroninis paštas, apie „YouTube“, į trečiųjų šalių paslaugos ir į analitika beveik kiekvienoje jūsų lankomoje svetainėje.

Naudojant „Google Chrome“ yra sunkiau nei bet kurioje kitoje naršyklėje išlaikyti savo privatumą.

„Google“ visos įmonės privatumo politikoje teigiama, kad jie renka duomenis, kad pagerintų savo paslaugas:

„Mes renkame informaciją, kad galėtume teikti geresnes paslaugas visiems vartotojams – pradedant nuo pagrindinių dalykų išsiaiškinimo, pavyzdžiui, kuria kalba kalbate, iki sudėtingesnių dalykų, pavyzdžiui, kurie skelbimai jums bus naudingiausi, žmonės, kurie jums svarbiausi internete ar kurie„ YouTube “. vaizdo įrašai, kurie jums gali patikti. “

Didžioji to dalis suformuluota taip, kad duomenų rinkimas yra geranoriškumo aktas, tačiau tiesa ta, kad reklamos įmonė gali uždirbti daugiau pinigų pasinaudojant jos vartotojų bazės duomenimis. Trumpai tariant, „Google“ visiškai negailestingai renka duomenis iš jūsų bet kokiu būdu tai gali.

Net kai nesate prisijungę prie „Google“ paskyros, „Google“ naudoja unikalius identifikatorius, susietus su jūsų naršykle ir įrenginiu. Tariamai siekiama išlaikyti tokias funkcijas kaip kalbos nuostatos, tačiau iš tikrųjų tai paprasčiausiai leidžia „Google“ jus sekti net kai nesate prisijungę.

Nesvarbu, ar esate prisijungę prie savo „Google“ paskyros, ar ne, „Google“ gali rinkti šiuos duomenis visose savo platformose:

 • Naršyklės tipas & nustatymai
 • Prietaiso tipas & nustatymai
 • Operacinė sistema
 • Mobiliojo tinklo pavadinimas
 • Telefono numeris
 • IP adresas
 • Sistemos veikla
 • Pirkimai
 • Data & sąveikos laikas
 • Paieškos terminai
 • Žiūrimi vaizdo įrašai
 • Balsas ir garsas (iš garso funkcijų)
 • Žmonių, su kuriais bendraujate ir dalijatės turiniu, sąrašas
 • Trečiųjų šalių svetainių ar programų, naudojančių „Google“ paslaugas, veikla*
 • „Google Chrome“ naršymo istorija
 • Skambink & pranešimų žurnalai iš „Google“ paslaugų

* Apima bet kurią svetainę, kurioje naudojamos „Google“ programos, arba failus, esančius „Google“ priglobtose bibliotekose.

Visi šie duomenys yra kaupiami įvairiose platformose ir analizuojami siekiant aptikti „šlamštą, kenkėjiškas programas ir nelegalų turinį“. Tada jis naudojamas teikiant labai išsamius ir suasmenintus skelbimus. Čia galite pamatyti, kiek laiko „Google“ saugo visą šią informaciją.

„Google“ taip pat naudoja šią informaciją kurdama savo vertimo programą ir balso atpažinimo programinę įrangą, be kitų projektų.

Kaip atsisiųsti „Google“ duomenis

 1. Spustelėkite savo vartotojo profilį ir pasirinkite „Tvarkyti savo„ Google “sąskaitą“..
 2. Pasirinkite „Duomenys & Suasmeninimas “, kairėje pusėje.
 3. Slinkite žemyn iki „Atsisiųskite arba ištrinkite savo duomenis“.
 4. Pasirinkite „Atsisiųsti savo duomenis“ ir vykdykite instrukcijas.

„Google“ nuostatų ekrano kopija, skirta atsisiųsti vartotojo duomenis

Kaip atsisiųsti „Google“ profilio duomenis.

Jei dar nebuvo aišku, rekomenduojame jums kiek įmanoma venkite „Google“ paslaugų. tai ypač pasakytina apie „Google Chrome“ naršyklę.

2 „Microsoft Internet Explorer“ & „Microsoft Edge“

„Microsoft Edge“ logotipas

Nuo „Edge“ atėjimo „Microsoft“ padarė gerą darbą modernizuodama savo naršyklės našumą ir vartotojo sąsają – jei ne jos privatumo ypatybes arba pritaikymo parinktys.

„Microsoft“ duomenų rinkimo praktika nėra lyginama su „Google“, tačiau tai vis dar nėra saugus prieglobstis jūsų duomenims.

„Edge“ kaupia informaciją apie jūsų naršymo įpročius debesyje, taip pat kitą informaciją, pvz., Slaptažodžius ir formos įrašus. Be to, jame taip pat pateikiamos paprastos instrukcijos, kaip peržiūrėti ir išvalyti šiuos duomenis.

„Microsoft Edge“ taip pat turi integruotą DRM (skaitmeninių teisių valdymo) technologiją, kuri automatiškai nustato jūsų įrenginio laikmenos licencijas ir sustabdo jūsų prieigą prie turinio, jei šių licencijų nėra. Žvelgiant iš privatumo perspektyvos, tai yra nereikalinga ir įkyri.

Taip pat yra keletas minimalus ir neefektyvus įdiegta apsaugos nuo sekimo technologija.

„Microsoft“, kaip įmonė, padarė labai mažai, kad užsitarnautų savo vartotojų pasitikėjimą privatumu.

„3Safari“ naršyklė

„Safari“ naršyklės logotipas

„Safari“ siūlo tam tikrą apsaugą, palyginti su „Chrome“ ir „Edge“, tačiau tai vis dar nėra geras pasirinkimas privatumui.

„Safari“ pagal numatytuosius nustatymus blokuoja trečiųjų šalių slapukus ir taip pat turi tam tikrą apsaugą nuo stebėjimo kitose svetainėse. Nors tai yra ir naudingi įrankiai, jie nepadaro „Safari“ saugia privačia naršykle.

Yra keletas priežasčių, kodėl jūs neturėtų pasitikėti „Apple“ savo duomenimis. Pirma, „Apple“ yra NSA programos PRISM partnerė, tai reiškia, kad ji laisvai perduoda informaciją vyriausybės priežiūrai.

Taip pat buvo pagauta laikant tariamai „ištrintus“ „Safari“ naršymo duomenis ir renkant naršymo istoriją, kai vartotojai buvo privačiame režime.

„Apple“ privatumo politikoje teigiama, kad ji renka šią asmeninę informaciją iš savo vartotojų:

 • vardas
 • Įrenginio ID
 • IP adresas
 • Telefono numeris
 • Elektroninio pašto adresas
 • Pašto adresas
 • Kontaktinės nuostatos
 • Vietos informacija
 • Kredito kortelės informacija
 • Informacija apie socialinės žiniasklaidos profilį
 • Informacija apie šeimą & draugai
 • Bendras turinys iš „Apple“ produktų

Ši informacija naudojama tada, kai bendrovė „įvertino, kad tai būtina siekiant teisėtų interesų, kurių siekia„ Apple ““..

„Apple“ privatumo politikos ekrano kopija

Visas sąrašas aplinkybių, kuriomis „Apple“ naudoja jūsų duomenis, yra:

 • Padėti kurti, tobulinti ir tobulinti vidaus produktus, paslaugas ir reklamą
 • Dėl nuostolių prevencijos ir kovos su sukčiavimu
 • Išankstinis įkeltų failų patikrinimas dėl neteisėto turinio
 • Padėti nustatyti amžių
 • Norėdami susisiekti su jumis dėl pirkimų ar sąlygų pakeitimų
 • Vidaus auditui, duomenų analizei ir vidaus tyrimams

Taip pat yra keletas tikrai šokiruojančių naudojimo būdų:

„Jei kreipsitės į„ Apple “pareigas arba gausime jūsų informaciją apie galimą vaidmenį„ Apple “, mes galime naudoti jūsų informaciją jūsų kandidatūrai įvertinti ir susisiekti su jumis.“

Tai rodo, kad jei dirbate „Apple“ ar planuojate dirbti „Apple“, ji gali panaudoti jūsų duomenis tyrinėti jūsų veiklą.

Tai puikus pavyzdys, kaip tai svarbu reikalauti savo privatumo – tam tikru metu nuo to gali priklausyti net pagrindiniai dalykai, tokie kaip jūsų užimtumas.

„Safari“ reputacija yra privatesnė nei kitų naršyklių, ir tai nėra visiškai nepagrįsta. „Apple“ garantuoja nesidalinti savo informacija su trečiosiomis šalimis rinkodaros tikslais, o tai yra daugiau nei daro „Google“. Taip pat galite atsisakyti „Apple“ stebėjimo skelbimų visuose savo įrenginiuose.

Vis dėlto tai nereiškia, kad trečiųjų šalių stebėjimo priemonės negali rinkti jūsų duomenų. „Apple“ abejotinas vidinis jūsų duomenų naudojimas bendradarbiavimas su JAV vyriausybe vien tik to turėtų pakakti, kad nenutoltumėte nuo jų įrenginių ir platformų.

Jei naudojate „Safari“, labai rekomenduojame atsisiųsti privatesnę naršyklę.

„4Opera“ naršyklė

Operos naršyklės logotipas

Opera pastatyta iš įvairių mišinių uždaryta ir atviro kodo komponentai.

Dėl intelektualios „VPN naršyklės“ rinkodaros daugelis žmonių mano, kad „Opera“ yra privati ​​naršyklė. Taip nėra.

Nepaisant priešingų teiginių, „Opera“ naršyklė iš tikrųjų yra tik tarpinis serveris, o ne VPN. Ji taip pat buvo nulaužta 2016 m. – atskleidė asmeninę vartotojų informaciją ir slaptažodžius. „Opera“ taip pat turėjo tam tikrų istorinių problemų, susijusių su „WebRTC“ nutekėjusiais IP adresais.

Svarbiausia, kad „Opera“ privatumo politika atskleidžia visišką autentiško privatumo ir anonimiškumo nepaisymą. Privatumo politikoje teigiama, kad trečiosios šalys gali tvarkyti vartotojo duomenis, tačiau suteikia labai mažai informacijos apie tai, kokie duomenys perduodami trečiosioms šalims ar kaip jie yra tvarkomi.

Tačiau jame pateikiamos trečiųjų šalių, išvardytų:

 • „Facebook“ SDK
 • „AppsFlyer“
 • DU skelbimų platforma
 • „Yandex AppMetrica“
 • „Google AdMob“
 • „MyTarget“
 • Sumažinti
 • „Google Geolocation“ API
 • Infra
 • Leanplum

Į šį sąrašą įtrauktos kelios didelės duomenų kompanijos – būtent „Google“ ir „Facebook“, taip pat kai kurios įmonės, kurių vardai ir pavardės nėra, kurių svetainės net neveikia per HTTPS.

Tu negaliu pasitikėti Šioms įmonėms jūsų duomenų privatumas ar saugumas. „Opera“ pasitikėjimas šiais trečiųjų šalių duomenų tvarkytojais visiškai paneigia bet kokius reikalavimus, kuriuos ji gali pareikšti dėl privatumo.

5UC naršyklė

„UCbrowser“ logotipas

Sukurtas „Alibaba Group“, „UC Browser“ yra labai populiari naršyklė tokiose šalyse kaip Kinija, Indija ir Indonezija. Kai kuriose iš šių rinkų jis netgi lenkia „Google Chrome“ – vis dėlto jis praktiškai nežinomas vartotojams Europoje ir Amerikoje.

Yra daugybė įrodymų, kad UC naršyklė nėra visiškai saugi. Nors dauguma šio sąrašo naršyklių daro abejotinus dalykus su jūsų duomenimis arba dalijasi jais su kitomis organizacijomis, naudodamiesi „UC naršykle“ nusikaltėliams tampa lengva ranka..

Jei turite galimybę, Nenaudokite UC naršyklės.

Naršyklės plėtiniai, skirti privatumui & Saugumas

Iliustracija, rodanti naršyklės plėtinių pranašumus ir trūkumus.Jei naršyklėje nėra vietinių privatumo apsaugos priemonių, tokių kaip scenarijų blokavimas arba trečiųjų šalių sekėjų apsauga, yra daugybė nemokamų, patikimų plėtinių, kurie gali padėti pasiekti panašų tikslą.

Yra keletas naršyklės plėtinių, kuriais negalite pasitikėti. Tai apima „Adblock Plus“, kuris paima pinigus iš svetainių, kad galėtų juos įtraukti į baltąjį sąrašą.

Visi priedai, kuriuos mes rekomenduojame, yra skaidrūs, prižiūrimi bendruomenės arba sukurti tokių organizacijų, kaip „Electronic Frontier Foundation“, kurios nesiekia pelno. Tai reiškia, kad galite jais pasitikėti parduoti savo duomenis arba įsibrauti į jūsų privatumą.

Jei norite naudoti VPN naršyklės plėtinį, peržiūrėkite mūsų populiariausius „Chrome“ ar „Firefox“ pasirinkimus.

Nėra tobulo internetinio privatumo modelio, todėl turite pasirinkti geriausią požiūrį į jus.

Apsvarstykite galimybę atsisiųsti šiuos plėtinius:

Plėtinio pavadinimas
Funkcija
„uBlock“ kilmė „uBlock Origin“ ne tik blokuoja skelbimus, bet ir blokuoja stebėjimo priemones bei kenkėjiškų programų svetaines. Tai lengvai pasiekiama išmanantiems, ne technikos vartotojams, o naršymas tampa saugesnis ir privatesnis.
HTTPS visur Šis plėtinys, palaikomas kaip „Tor Project“ ir „Electronic Frontier Foundation“ (EFF) bendradarbiavimas, verčia svetaines visur, kur įmanoma, naudoti HTTPS.
Privatumo ženkliukas Kitas EFF sukurtas plėtinys „Privacy Badger“ atpažįsta nematomus stebėtojus ir automatiškai juos blokuoja. Jis suprojektuotas taip, kad būtų kuo lengvesnis vartotojui, ir užblokuos stebėtojus, kuriems nepritariama, nereikalaudami jokios rankinės konfigūracijos..
Decentraleyes Neretai į svetaines įtraukiami failai, priglobti trečiųjų šalių CDN (turinio pristatymo tinklai). Kadangi svetainės labai priklauso nuo šių išteklių, daugelis puslapių nebus tinkamai rodomi, jei jie bus užblokuoti. „Decentraleyes“ padeda išvengti šių trečiųjų šalių, tuo pačiu neleidžiant šiems puslapiams suskaidyti.
Slapuko automatinis ištrynimas Šis plėtinys automatiškai ištrins slapukus, kai uždarysite skirtuką.
uMatrix „uMatrix“ yra ugniasienė, leidžianti įjungti arba išjungti bet kokį ryšį, kurį jūsų naršyklė sukuria tinklalapyje. Tai apima „Javascript“, slapukus ir papildinius.
„NoScript“ Tai yra „Firefox“ plėtinys, neleidžiantis veikti „Java“, „Java“, „Flash“ ir kitiems papildiniams, nebent esate patikimoje svetainėje. Šis priedas daro „Firefox“ labiau privatų ir saugesnį, o jam pritaria Edvardas Snowdenas.
Chameleonas Sukurtas „Firefox“, „Chameleon“ yra atvirojo kodo vartotojas-agentas, teikiantis svetainėms ir stebėjimo priemonėms atsitiktinę informaciją, kad jiems būtų sunkiau sekti jus tarp skirtingų svetainių.
„CanvasBlocker“ Šis plėtinys blokuoja „Javascript“ API – vieną iš daugelio būdų, kaip svetainės gali jus atpažinti per savo naršyklę. Verta paminėti, kad užblokavę kai kurias API galite dar labiau išsiskirti iš minios, nei leisti.
Pėdsakai „Trace“ sukurta kovojant su įvairiais pažangiausiais pirštų atspaudų darymo būdais, pagrįstais garso, „WebGL“, „WebRTC“, vartotojo agento stebėjimo, aparatinės įrangos pirštų atspaudų ir dar daugiau.

Jei teisingai pasirinksite, naršyklės plėtiniai gali padėti apsaugoti jūsų privatumą. Svarbu žinoti šiuos saugos patarimus:

 1. Būkite atsargūs, kuriuos plėtinius pasirinksite. Iš neneigiamo šaltinio ar kūrėjo atsisiųstus naršyklės plėtinius galima įkelti su šnipinėjimo programomis ir duomenų rinkimo scenarijais. Visada atlikite savo tyrimus prieš atsisiųsdami naršyklės plėtinį, ypač nemokamą, net jei jo įvertinimas yra aukštas.
 2. Neperkraukite naršyklės plėtiniais (net ir gerais). Kuo daugiau priedų ar plėtinių įdiegsite, tuo lengviau trečiosioms šalims bus jus identifikuoti internete. Taip yra dėl proceso, vadinamo naršyklės pirštų atspaudai, kurį išsamiau apžvelgsime kitame skyriuje. Trumpai tariant, kuo labiau tinkinta naršyklė, tuo labiau išsiskirsite iš visų kitų prisijungę.

Geriausias kompromisas yra pasirinkti vienas patikimas plėtinys už kiekvieną svarbiausią privatumo elementą. Tai gali reikšti, kad vienas plėtinys blokuoja skelbimus, o kitas – blokuoti stebėjimo scenarijus ar CDN.

Stenkitės nesirinkti plėtinių, kurių komunalinės paslaugos sutampa, ir laikykitės viso dviejų ar trijų.

Jei turite daugybę skirtingų privatumo prioritetų, naudingas požiūris gali būti naršyklės skyrimas, kurį išsamiau aptarsime šiame vadove.

Kas yra naršyklės pirštų atspaudai?

Jūsų įrenginys pateikia jūsų lankomose svetainėse išsamią informaciją apie jūsų Operacinė sistema, naršyklė, ir aparatinė įranga. Kartu ši informacija gali būti naudojama kuriant unikalų „pirštų atspaudą“. Šių duomenų naudojimas vartotojams nustatyti ir sekti yra žinomas kaip naršyklės pirštų atspaudų ėmimas.

Institucijos, reklamuotojai ir stebėjimo priemonės gali naudoti naršyklės pirštų atspaudų ar „prietaisų pirštų atspaudų“ metodus atsekite savo veiklą internete.

Miniatiūros pavyzdys, parodantis naršyklės pirštų atspaudus.

Didžioji dalis informacijos, įtrauktos į jūsų naršyklės pirštų atspaudus, yra nekenksminga. Tačiau, sudėjus šią informaciją, ji gali būti naudojama tiksliai identifikuojant nerimą. Surinktas jūsų skaitmeninis pirštų atspaudas yra pastovus.

Atsižvelgiant į naujausius pirštų atspaudų kryžminių naršyklių patobulinimus, ši technika dabar sėkmingai atpažįsta vartotojus 99% laiko. Tai reiškia, kad net jei turėtumėte naudoti kelias atsargumo priemones privatumo srityje – įskaitant naudojimąsi VPN ir slapukų blokavimą – stebėjimo priemonės vis tiek gali naudoti jūsų pirštų atspaudus, kad pakartotinai atpažintų jūsų įrenginį ir iš naujo jį pakeistų, kai jūs lankotės svetainėje..

Pirštų atspaudų grąžinimas garsu yra dar vienas populiarus pirštų atspaudų atspausdinimo metodas, kuriuo išbandomos jūsų kompiuterio garso kamino savybės, kad būtų pateikta dar labiau atpažįstama informacija..

Jei nesiimsite jokių priemonių, kad tai užmaskuotų, naršyklės pirštų atspauduose bus:

 • Prietaiso tipas
 • OS pavadinimas & versija
 • Naršyklės pavadinimas & versija
 • Variklio pavadinimas & versija
 • IP adresas
 • Geografinė vieta
 • ISP
 • Sistemos data & laikas
 • Drobės pirštų atspaudas
 • Kalba
 • Kolonėlių konfigūracija
 • Mikrofonų skaičius
 • Internetinių kamerų skaičius
 • Vaizdo plokštės pavadinimas & vairuotojas
 • Centrinio procesoriaus kūrimas
 • Baterijos būsena
 • Įrenginio judesys
 • Įrenginio žymėjimo metodas
 • Skaičius & įrenginio šriftų pavadinimai
 • Naršyklės plėtiniai
 • Ar slapukai įjungti, ar ne
 • Jei yra sekimo apsauga
 • Jei įjungta „WebRTC“
 • Informacija apie „WebGL“
 • Ekrano skiriamoji geba ir orientacija
 • Naršyklės lango dydis
 • Ar naršyklė yra prisijungusi prie populiarių svetainių *
 • Informacija iš „Flash“, „JavaScript“ ir „Active X“

* Apima „Amazon“, „Craigslist“, „Dropbox“, „Expedia“, „Facebook“, „Github“, „Google“, „YouTube“, „Instagram“, „PayPal“, „Pinterest“, „Spotify“, „Tumblr“, „Twitch“, „Twitter“, „VKontakte“..

Kryžminę nuorodą turint, visa ši informacija gali būti sujungta, kad būtų sudarytas unikalus kiekvieno interneto vartotojo profilis.

Jei norite sužinoti apie visą informaciją, kurią tinklalapiai ir jų įkelti slapukai gali pamatyti apie jus, galite apsilankyti „deviceinfo.me“..

Kaip išvengti naršyklės pirštų atspaudų

Jei norite būti tikrai anonimiški internete, norite atrodyti taip kuo daugiau kitų vartotojų.

Tokios svetainės kaip „AmIUnique“ ar „Panopticlick“ gali suteikti jums supratimo, koks unikalus yra jūsų pirštų atspaudas.

Šios paslaugos yra puikios norint sužinoti, koks galingas naršyklės pirštų atspaudas yra, tačiau neturėtumėte jų naudoti kaip galutinio atsakymo, ar galite atspausti pirštus. Jie palygins jūsų naršyklę su kitokiu, labiau pasenusiu duomenų pavyzdžiu ir ne visada bus 100% tikslūs.

Laimei, dauguma šiame vadove paminėtų rekomenduojamų privačių naršyklių apima tam tikrą apsaugą nuo naršyklės pirštų atspaudų. Šios naršyklės stengiasi kuo mažiau išsiskirti, tiesiog nesuteikdamos stebėtojams informacijos, kurios jie nori.

Verta atsiminti, kad nesuteikite stebėtojams jokios informacijos dar labiau atpažįstamas nei atskleisti ką nors gana bendro. Be to, kiekvienas jūsų įdiegtas plėtinys šiek tiek labiau išsiskiria iš minios, o sekėjams lengviau jus atpažinti..

Dėl šios priežasties „Safari“ naudojimas „Apple iPhone“ iš tikrųjų yra vienas geriausių būdų, kaip įveikti pirštų atspaudus, nes „iPhone“ konfigūracijos yra labai panašios. Naudojimasis „iPhone“ yra akivaizdus kompromisas: vietoje to jūs pateiksite „Apple“ savo asmeninius duomenis.

Į privatumą orientuotos naršyklės naudojimas su tik keliais tinkamai pasirinktais priedais yra geriausias būdas sumažinti naršyklės pirštų atspaudų paėmimo riziką neatsisakius kitų privatumo formų..

Kas yra naršyklės suskirstymas į segmentus?

Naudotojai pakenkia savo internetiniam privatumui pakartotinai prisijungdami prie kelių paskyrų toje pačioje naršyklėje. Tai leidžia svetainėms sudaryti daug išsamesnį jūsų profilį ir netgi leidžia susieti jūsų internetinio naršymo įpročius jūsų tikrojo gyvenimo tapatybė.

Naršyklės skyrimas yra tada, kai naudojate skirtingų interneto naršyklių įvairių rūšių veiklai internete. Tai leidžia atskirti skirtingas veiklas ir pritaikyti kiekvieną naršyklę skirtingiems grėsmės modeliams.

Naršyklės skyrimo nustatymo pavyzdys yra:

 • 1 naršyklė (pvz., „Firefox“): prisijungę prie savo internetinių paskyrų. Naudojamas norint pasiekti bet ką, kam reikalingas slaptažodis, ir nieko daugiau.
 • 2 naršyklė (pvz., „Firefox Focus“): nustatykite, kad po kiekvieno seanso ištrintumėte visus slapukus ir istoriją. Naudojamas bendram naršymui.
 • 3 naršyklė (pvz., „Tor“): nustatykite visišką privatumą ir anonimiškumą.

Jei norite kuo geresnio privatumo, apsvarstykite galimybę naudoti skirtingas naršykles skirtingoms veikloms.

„Privatus naršymo režimas“ jus privatų?

Privatus naršymas arba „inkognito“ režimas pakeis jūsų naršyklės elgseną, nesvarbu, ar naudojate „Google Chrome“, „Firefox“, „Safari“ ar bet kurią kitą naršyklę, tačiau tai nepakeis kiti kompiuteriai elgtis.

„Google Chrome“ inkognito režimo ekrano kopija

Naršydami įprastame lange jūsų žiniatinklio naršyklė vietinius duomenis apie naršymo istoriją kaups. Šie duomenys apima:

 • Aplankytos svetainės
 • Slapukai
 • Formos duomenys
 • Atsisiuntimų istorija
 • Paieškos
 • Puslapiai talpykloje

Kiekvienas asmuo, turintis prieigą prie jūsų kompiuterio ir naršyklės, vėliau galės suklupti šią informaciją.

Kai įgalinate asmeninio naršymo režimą (dar žinomą kaip inkognito režimas), savo interneto naršyklę šios informacijos nesaugo. Kai kurie duomenys, pavyzdžiui, slapukai, gali būti saugomi visą asmeninio naršymo seansą ir po to nedelsiant išmesti, kai uždaromas naršyklės langas..

Privatus naršymo režimas neleidžia kompiuteryje palikti akivaizdžių takelių. Tai taip pat neleidžia svetainėms naudoti slapukų jūsų apsilankymams sekti. Tačiau jūsų naršymas yra nėra visiškai privatūs ar anonimiški kai naudojate asmeninio naršymo režimą.

Privatus naršymas arba „inkognito režimas“ veikia tik jūsų kompiuterį. Kitiems kompiuteriams, serveriams ar maršrutizatoriams nebus nurodyta pamiršti naršymo istoriją. Jūsų interneto paslaugų teikėjas (IPT) tai padarys vis tiek galės pamatyti visas jūsų lankomas svetaines. Jei srautas praeina per įmonės ar mokyklos tinklą, darbdavys ar mokykla vis tiek gali pamatyti jūsų veiklą.

Apibendrinant galima pasakyti, kad privataus naršymo režimas:

 • Baigę sesiją ištrinkite savo istoriją
 • Sesijos pabaigoje ištrinkite visus slapukus ar svetainės duomenis
 • Neišsaugokite jokios formos informacijos naršyklėje

Privatus naršymo režimas nebus:

 • Visiškai paslėpkite savo veiklą ar tapatybę nuo jūsų lankomų svetainių
 • Slėpkite savo veiklą nuo savo IPT
 • Neleiskite, kad visi jūsų veiklos įrašai būtų saugomi kompiuteryje
 • Slėpkite savo veiklą nuo savo mokyklos ar darbdavio

Pagrindinis privataus naršymo režimo pranašumas yra tas, kad jis leis naršyti internete, nepalikdamas akivaizdžių jūsų veiklos pėdsakų pačioje naršyklėje. Tai taip pat leidžia prisijungti prie tokių svetainių kaip „Google“ ar „YouTube“, neprisijungus prie „Google“ paskyros.

Privatus režimas nepadarys tavęs anonimu, o kai kuriuos duomenis vis tiek galima saugoti jūsų kompiuteryje.

Jei norite būti tikrai privatus, kartu su patikimu VPN turėtumėte naudoti į privatumą orientuotą naršyklę.

  Ar VPT yra legalūs? VPN ir cenzūros įstatymai visame pasaulyje