Šiame vadove mes apžvelgiame 10 šalių, kuriose VPN yra nelegalūs ar riboti, taip pat dar 17 šalių, kuriose įstatymai daro didelę įtaką vartotojų skaitmeninėms laisvėms..

pasaulio žemėlapio iliustracija.

ATSISAKYMAS: Nors šis vadovas buvo kruopščiai ištirtas, mes nesame teisininkai ir negalime garantuoti, kad ši informacija tiksli. Jei norite išaiškinti VPN teisėtumą ar konkrečius bet kurios šalies įstatymus, kreipkitės į profesionalų teisinį patarimą.

Contents

Ar VPT yra legalūs?

Virtualius privačius tinklus (VPN) yra legalu naudoti beveik visur pasaulyje. Jie ne tik apsaugo vartotojus nuo vyriausybės stebėjimo, bet ir padeda apeiti cenzūrą, apeiti geografinius apribojimus ir išlikti saugūs viešuose „WiFi“ tinkluose..

VPN naudojimo teisėtumas priklausys nuo šalies, kurioje fiziškai esate.

Net tada įstatymai ir apribojimai, susiję su internetine veikla, dažnai gali būti neaiškūs ar klaidinantys.

Šiame vadove apžvelgiame 27 labiausiai skaitmeniškai apribotas šalis ir atitinkamus jų VPN naudojimo, cenzūros ir stebėjimo įstatymus.

Mes ištyrėme VPN įstatymus ir apribojimus visame pasaulyje ir nustatėme, kad VPN yra legalūs visame pasaulyje, išskyrus 10 sudėtingesnių šalių.

Jei jūsų šalis toliau neminima, VPT ten yra visiškai legalūs.

Taip pat radome įstatymus, žymiai ribojančius skaitmenines laisves 17 kitų šalių.

Šios šalys yra pateiktos žemiau mūsų lentelėse apie VPN ir skaitmeninių teisių apribojimus, kiekvienos šalies pavadinimas yra susijęs su išsamesne konkrečių įstatymų ir įvykių, susijusių su skaitmeninėmis teisėmis, analize..

Ne tik skaityti šį vadovą, bet ir protinga susipažinti su savo šalies vietos įstatymais bei „Penkių akių“, „Devynių akių“ ir „14 akių“ sąjunga..

Tai yra tarptautiniai dalijimosi duomenimis susitarimai, pagal kuriuos galingiausios pasaulio šalys perduoda jūsų asmeninius duomenis ir internetinę veiklą tarpusavyje, netgi padedant patraukti baudžiamojon atsakomybėn interneto vartotojus per sienas..

Jei esate JK, JAV, Australijoje, Kanadoje ar Naujojoje Zelandijoje, VPT yra visiškai legalūs.

Vis dėlto šiose šalyse dažnai galioja intrigos stebėjimo ir duomenų saugojimo įstatymai, kuriuos gali būti verta apsvarstyti. Sužinoti daugiau apie tai galite mūsų VPN jurisdikcijų vadove.

Nepaisant jūsų buvimo vietos, naudoti VPN neteisėtais tikslais yra visur neteisėta, tačiau tai, kas vienoje šalyje laikoma neteisėta, kitoje gali būti legali..

Kur yra neteisėti ar apriboti VPN??

Žemėlapis, kuriame parodyta, kur VPN yra nelegalūs ar apriboti

10 populiariausių šalių

Šalis
VPN būsena
Socialinės medijos blokai
Cenzūra
Priežiūra
Baltarusija Neteisėtas Vidutiniškai Platus Platus
Kinija Ribotas Platus Platus Platus
Iranas Ribotas Vidutiniškai Platus Platus
Irakas Neteisėtas Vidutiniškai Vidutiniškai Nepilnametė
Šiaurės Korėja Neteisėtas Platus Platus Platus
Omanas Ribotas Nepilnametė Platus Vidutiniškai
Rusija Ribotas Vidutiniškai Platus Vidutiniškai
Turkija Ribotas Vidutiniškai Platus Platus
Turkmėnistanas Neteisėtas Platus Platus Platus
JAE Ribotas Vidutiniškai Platus Vidutiniškai

Lentelė, kurioje apibendrintas VPN teisėtumas ir skaitmeninių teisių pažeidimai 10 labiausiai apribotų šalių

Raktas: Šiose lentelėse pateiktos šalys yra atitinkamai paženklintos kiekvienai kategorijai, kur stipriausias yra „ekstensyvus“, po kurio eina „vidutinis“ ir „mažas“.

Pavyzdžiui, šalis, cenzūros skiltyje pažymėta kaip „plati“, taiko daugybę susijusių įstatymų ir praktikos, o šalis, pažymėta „vidutinio sunkumo“, turės tik keletą. Šalies, pažymėtos kaip „mažametė“, bus nedaug, tačiau vis tiek jos pakanka, kad tai neigiamai paveiktų vartotojų teises.

1Baltarusija

Baltarusijoje VPT yra nelegalūs.

Baltarusija užblokavo VPT, nes mano, kad tai yra būdas pakenkti įstatymams. „Tor“, įgalinanti anoniminius ryšius ir prieigą prie „Dark Web“, nuo 2016 m. Taip pat buvo užblokuota Baltarusijoje.

2015 m. Vasario mėn. Šalies ryšių ministerija priėmė nutarimą dėl anoniminių paslaugų, tokių kaip VPT, apsaugos. Vis dėlto neaišku, kiek vyriausybė turi galimybių išlaikyti besiplečiančią VPT rinką.

Asmenims, pagautiems naudojant Baltarusijos VPN, yra nenustatyta bauda.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2007 m. Kompiuterių klubų ir interneto kavinių veikimo įstatymas reiškia, kad Baltarusijos interneto kavinių savininkai, norėdami vykdyti saugumo paslaugas, privalo saugoti savo klientų tapatybės įrašus ir žiniatinklio paieškos istoriją..
 • 2009 m. Žiniasklaidos įstatymas blokuoja visas vidaus ir tarptautines svetaines, kurios neįregistruotos Baltarusijos informacijos ministerijoje.
 • 2012 m. Vyriausybė priėmė įstatymą, ribojantį priėjimą prie užsienio svetainių. Tie, kurie pateks į užblokuotas svetaines Baltarusijoje, gresia 120 USD bauda. Tai gali neatrodyti kraštutinai, tačiau daugeliui baltarusių 120 USD yra beveik pusės metų atlyginimas.

Tas pats įstatymas įpareigoja visus interneto tiekėjus Baltarusijoje registruoti vartotojus ir cenzūruoti svetaines nacionaliniame juodame sąraše, kuriame yra pornografinio ir „ekstremistinio“ turinio svetainės..

 • Tačiau Baltarusijos pareigūnai dabar dažnai blokuoja kitas svetaines, tokias kaip nepriklausomos naujienų agentūros, tokios kaip „Naša Niva“.
 • 2023 m. Žiniasklaidos įstatymų pataisomis Baltarusijos informacijos ministerijai buvo suteikta galimybė visiškai kontroliuoti visus internetinius išteklius ir įpareigoti visus turinio savininkus patikrinti, ar joje nėra šmeižto ar melagingos informacijos..
 • Žiniasklaidos įstatymų pataisomis taip pat draudžiama vartotojams prisidėti prie užsienio žiniasklaidos priemonių be specialios Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos akreditacijos..

Grįžti į labiausiai apribotą lentelę

2China

Moteris gėlės gėlės ant „Google“ biurų Kinijoje ženklo

Kinija, 2010. „Google“ uždarė savo svetainę šalyje po ginčų dėl cenzūros su vyriausybe. Kreditas: Wenn Rights / Alamy

Kinijoje teisėti yra tik vyriausybės patvirtinti VPT.

VPT teikėjai, prieš pradėdami veikti šalyje, turi gauti griežtą Kinijos komunistų partijos pritarimą. Tai dažnai reiškia sutikimą su sąlygomis, kurios kenkia VPN tikslui, pavyzdžiui, prisijungimui, todėl tai tampa beprasmiška, kai kalbama apie privatumą..

Naudojant VPN „be leidimo“ Kinijoje gali būti skiriama bauda iki 15 000 juanių (apytiksliai 2200 USD).

Nepaisant to, daugelis žmonių vis dar nori naudoti VPN Kinijoje. Jei tai pasakytina apie jus, rekomenduojame apsilankyti mūsų vadove, kuriame rasite geriausią Kinijos VPT .

Susiję įstatymai & praktika:

 • Anot „Freedom House“, 2015 m. Baudžiamojo kodekso pataisomis įvestas iki septynerių metų kalėjimo laikas tiems, kurie pripažinti kaltais dėl „dezinformacijos“ skleidimo socialinėje žiniasklaidoje. Neaišku, kas laikoma „dezinformacija“, ty valdžios institucijos gali pateisinti nesąžiningus areštus.
 • 2015 m. Antiterorizmo įstatymas draudžia Kinijos vartotojams per socialinę žiniasklaidą skleisti informaciją ar vaizdus apie teroro aktus. Jame teigiama, kad įmonės darbuotojai, norėdami išvengti sulaikymo, privalo ištrinti teroristinį turinį, ir daro spaudimą privačioms įmonėms perduoti naudotojų duomenis Kinijos valdžios institucijoms..
 • 2023 m. Kibernetinio saugumo įstatymas sustiprina interneto bendrovių pareigą įsitikinti, kad vartotojai yra registruojami tikraisiais vardais, o vartotojų duomenys yra saugomi šalyje..
 • Kibernetinio saugumo įstatymas reikalauja, kad Kinijos interneto bendrovės padėtų valdžios institucijoms atlikti tyrimus arba rizikuotų prarasti licencijas.
 • Kibernetinio saugumo įstatymas taip pat patvirtino Kinijos kibernetinės erdvės administracijos (CAC), atsakingos už įstatymų, susijusių su telekomunikacijomis ir internetine veikla, vykdymą..
 • Kinijos kibernetinės erdvės administracija (CAC) yra atsakinga už internetinio turinio ir elgesio stebėjimą ir nuolat priima naujus įstatymus, turinčius įtakos vartotojų internetinei veiklai..

2023 m. CAC pristatė 176 naujas taisykles, susijusias su elgesiu internete Kinijoje.

 • Kinijoje bet kokia veikla internete, laikoma prieštaraujančia BPK interesams, greičiausiai bus neteisėta. Kinijos CCP nustatytos cenzūros gairės yra labai slaptos, o baudžiamasis kodeksas dažnai naudojamas pateisinti asmenų siuntimą į kalėjimą..
 • Kinija yra plačiai laikoma stebėjimo ir cenzūros technologijų lydere, ir daugeliui rūpi šios technologijos eksportas į kitas šalis..

Grįžti į labiausiai apribotą lentelę

3Iran

Irane yra legalūs tik tie VPT, kuriuos sankcionuoja valstybė.

Iranas nuo 2013 m. Blokuoja nekontroliuojamus VPT, o sankcionuotų VPT yra griežtai stebimas. Bauda už nesankcionuoto VPT naudojimą Irane yra laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2009 m. Kompiuterinių nusikaltimų įstatymas nubaudžia vartotojus už šnipinėjimą, įsilaužimą, piratavimą ir sukčiavimą bei kriminalizuoja „nepadoraus turinio“ platinimą Irane..
 • 2023 m. Politika ir veiksmai, susiję su socialinės žiniasklaidos pranešimų programų organizavimu, teigia, kad užsienio pranešimų programos privalo perkelti savo duomenų centrus Irane ir laikytis vidaus įstatymų.
 • „Freedom House“ 2023 m. Pranešė, kad šiuo metu Irano valdžios institucijos blokuoja dešimtis tūkstančių svetainių, paliekant piliečiams ne be kito pasirinkimo, kaip naudotis įrankiais, tokiais kaip VPN, norint pasiekti blokuotą turinį.

Tarp ribotų Irane esančių vietų yra tos, kurios priklauso žmogaus teisių grupėms, užsienio žinių šaltiniams ir politinės opozicijos grupėms.

 • Vietos ir užsienio svetainėse kaina yra skirtinga, kad vartotojai būtų skatinami naudotis tik valstybės sankcionuotu vietiniu turiniu. Įeinantiems į patvirtintas Irano svetaines taikoma 50% nuolaida.
 • Valdžia dabar aktyviau naudojasi cenzūros vengimo priemonėmis, tokiomis kaip „MTProto“, naudojanti Irano informacinių ryšių technologijų ministerijos techninę infrastruktūrą..
 • Dėl vyriausybės įsitraukimo į šias cenzūros vengimo priemones vartotojai dabar neturi galimybės žinoti, ar per šias programas siunčiami duomenys yra saugūs, ar Irano vyriausybė juos peržiūri ir saugo..
 • Iranas užkirto kelią vietinėms interneto bendrovėms laikyti uždraustas svetaines 2023 m. Spalio 8 d. Tai reiškia, kad uždraustos svetainės turi persikelti į užsienio prieglobos įmones, kad liktų prieinamos.

Grįžti į labiausiai apribotą lentelę

4Iraq

Irake VPN yra nelegalūs.

Irake VPN uždrausti nuo 2014 m. Vyriausybė tvirtina, kad šiuo draudimu siekiama užkirsti kelią teroristinėms organizacijoms, daugiausia ISIS, per socialinę žiniasklaidą daryti įtaką visuomenei..

ISIS nebeveikia Irake, tačiau šalyje galioja griežti cenzūros įstatymai.

Irako vyriausybės pareigūnai taip pat naudoja VPT, nepaisant to, kad oficiali taisyklė yra „be išimčių“.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2023 m. Informacinių technologijų nusikaltimų įstatymas [projektas] internetinės vyriausybės kritikus Irake nubaudžia griežtomis kalėjimo bausmėmis, tokiomis kaip kalėjimas iki gyvos galvos..
 • „Amnesty International“ sukritikavo plačią šios naujos įstatymų formuluotę.

  Įstatymas draudžia veiksmus, kurie kenkia Irako „nepriklausomybei, taikai ir politiniams, kariniam saugumui ir ekonominiams interesams“, kurie galėtų lengvai apimti bet kokio pavidalo internetines saviraiškos institucijas, kurios nesutinka su.

 • Nors Irake yra nedaug įstatymų, kuriuose tiesiogiai nurodoma cenzūra, šalis dažnai vykdo interneto išjungimus. Viena iš vyriausybės minimų priežasčių yra neleisti studentams sukčiauti per egzaminų sezoną, nors tai atrodo mažai tikėtina.
 • 2023 m. „Amnesty International“ pranešė, kad valdžios institucijos uždarė internetą Irake, kad socialinėje žiniasklaidoje nebūtų dalijamasi vaizdo įrašais ar vaizdais, rodančiais valstybės smurtą prieš protestuotojus..
 • Irako socialinė žiniasklaida dažnai blokuojama, pavyzdžiui, 2014 m., O paskutinį kartą per antivyriausybinius protestus 2023 m. Spalio 2 d..
 • Nuo 2023 m. Spalio 3 d. Irako valdžios institucijos įgyvendino visišką interneto išjungimą, kuris paveikė 75% šalies gyventojų. Tai įvyko dėl antivyriausybinių protestų.

Grįžti į labiausiai apribotą lentelę

5Šiaurės Korėja

Šiaurės Korėjoje VPT yra nelegalūs.

Šiaurės Korėjoje visiškai neleidžiama jokios užsienio žiniasklaidos, todėl nenuostabu, kad VPN yra nelegalūs. Bausmė už naudojimąsi VPN nežinoma, nes Šiaurės Korėja yra tokia slapta.

Šalies internetas taip pat yra labai cenzūruojamas, užsienio diplomatams draudžiama juo naudotis.

Grįžti į labiausiai apribotą lentelę

6Omanas

Omane yra teisėtas tik VPT, kuriuos leidžia Sultonas.

Nuo 2010 m. Omanas uždraudė visus VPT, išskyrus tuos, kuriuos leidžia Sultonas. Šios išimtys taikomos tik įmonės reikmėms Omane – plius, jų reikia prašyti ir žurnalai tvarkomi.

Asmeninis VPN naudojimas yra neteisėtas Omane, siekiant užkirsti kelią bandymams apeiti cenzūrą. Už bandymą apeiti šiuos įstatymus baudžiama 1 300 USD bauda.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2002 m. Telekomunikacijų įstatymas draudžia stebėti telekomunikacijas Omane, nebent būtų pažeista „viešoji tvarka ar moralė ar pažeistos kitų teisės“.
 • Telekomunikacijų įstatymų formuluotė yra plati – jie gali būti naudojami pateisinti nesąžiningus valdžios institucijų areštus.
 • Tas pats įstatymas įsteigė telekomunikacijų reguliavimo tarnybą Omane. TRA yra įsipareigojusi „reguliuoti ir prižiūrėti telekomunikacijų paslaugas“ Omane ir vykdyti Telekomunikacijų įstatymą.
 • Omane griežtai draudžiama kritikuoti sultoną Qaboos, užkertant kelią kurti tikrai nepriklausomą žiniasklaidą.

Yra žinoma, kad žiniasklaidos priemonės, kurių nevaldo valstybė, priima pinigus iš Omano vyriausybės ir vykdo savicenzūrą.

 • Jei prekybos centrai necenzūruoja savęs, jie rizikuoja būti užblokuoti, uždaryti ar panaikinti licencijas valdžios institucijų, o žurnalistai gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn..

Grįžti į labiausiai apribotą lentelę

7Rusija

Protestuotojas eina prieš didėjančią interneto cenzūrą, laikydamas ženklą, kuriame rašoma: neišjungsi interneto.

Maskva, Rusija. 2023 m. Kovo 10 d. Protestuotojas eina prieš didėjančią interneto cenzūrą, laikydamas ženklą, kuriame rašoma: „Neišjungsi interneto“. Kreditas: Elena Rostunova

Rusijoje teisėti yra tik vyriausybės patvirtinti VPT.

Tariamai šis nepatvirtintų VPT draudimas Rusijoje turėtų užkirsti kelią prieigai prie „neteisėto turinio“. Rusijos IPT vykdo VPN draudimą, blokuodamos savo paslaugas siūlančias svetaines..

Bauda už nepatvirtinto VPN naudojimą Rusijoje yra 300 000 rublių (5 100 USD) vartotojui ir 700 000 rublių (12 000 USD) paslaugų teikėjui..

Jei keliaujate į Rusiją ir norite naudoti VPN, rekomenduojame apsilankyti mūsų vadove, kuriame rasite geriausią Rusijos VPN.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2016 m. Yarovaya įstatymo pataisomis buvo įvestos griežtos iki septynerių metų laisvės atėmimo bausmės už „terorizmo“ palaikymą ar gynimą internete. Plati formuluotė leidžia įstatymams piktnaudžiauti Rusijos pareigūnams, kurie gali nustatyti, kas laikoma terorizmu.
 • Pagal Yarovaya įstatymą, kurstant internetinius kvietimus į ekstremizmą, jūs galite būti nuteistas kalėti iki penkerių metų, o neapykantos kurstymas – iki 6 metų..

  Rusijoje „ekstremizmas“ apima nacionalinio orumo žeminimą, išskirtinumo propagavimą ir terorizmo viešą pateisinimą. Šios sąvokos yra plačios ir jas gali neteisėtai naudoti Rusijos valdžios institucijos.

 • 2023 m. Melagingų naujienų įstatymas buvo priimtas kovo mėn. Ir draudžia skaitmeninių žiniasklaidos priemonių ir kitų tinklalapių skelbimą „melagingomis naujienomis“ internete. Tiems, kurie pripažinti kaltais, gali būti skirta iki 400 000 rublių (6 000 USD) bauda.
 • „Roskomnadzor“ (Rusijos telekomunikacijų stebėtojas) pateikia atšaukimo prašymus tiems, kurie buvo sugauti ir internete paskelbė netikras naujienas. Paprastai jų reikia laikytis nedelsiant, paprastai per 24 valandas.
 • 2023 m. Interneto įžeidimų įstatymas draudžia įžeidinėti Putiną ir Rusijos valdžios institucijas, taip pat skelbti internete turinį, kuris rodo „nepagarbą visuomenei, Rusijos Federacijos valstybei ir vyriausybės organams“.
 • Bausmė už internetinių įžeidimų įstatymo pažeidimą yra bauda iki 100 000 rublių (1 570 USD) arba laisvės atėmimas iki 15 dienų.
 • 2023 m. Suverenios interneto įstatymo projektas oficialiai patvirtino Rusijos planą sukurti vietinį internetą. Tai buvo pavaizduota kaip būtina saugumo priemonė tuo atveju, kai tokios šalys kaip JAV nutraukia jų naudojimąsi internetu.
 • Daugelis įtaria, kad Suvereniojo interneto įstatymo projektas buvo priimtas siekiant padidinti vyriausybės galimybes slopinti nesutarimus.
 • Rusijos vyriausybė per artimiausius kelerius metus siekia nukreipti visą interneto srautą į vidaus rinką. Jei tai vyks kaip numatyta, vartotojams kyla didesnė stebėjimo, stebėjimo ir cenzūros rizika, nes vyriausybė naudojasi „Deep Packet Inspection“ (DPI). Šiuo metu Kinija DPI naudoja kaip veiksmingą blokavimo įrankį masinei cenzūrai vykdyti.
 • Rusija blokuoja daugybę svetainių, įskaitant žinučių siuntimo programą „Telegram“. „Telegram“ užblokuota Rusijoje, nes bendrovė atsisakė valdžios institucijoms perduoti šifravimo raktus. Daugelis vartotojų visoje Rusijoje ir toliau pasiekė „Telegram“ naudodamiesi VPN.
 • Politinės opozicijos svetainės, LGBTQ turinys ir svetainės, kuriose aptariamas Rusijos konfliktas su Ukraina, yra ir kiti užblokuotų svetainių Rusijoje pavyzdžiai.
  Kurie VPN nutekina jūsų duomenis? Paaiškinti IP, DNS ir „WebRTC“ nutekėjimai (išbandyta daugiau nei 90)

Grįžti į labiausiai apribotą lentelę

8Turkija

Moteris šaukia į megafoną kaip dalį pranešimo spaudai per protestą prieš Tukey įvestą turinio filtravimą

Stambulas, Turkija. 2011 m. Gegužės 15 d. Pranešimas spaudai protestuojant prieš vyriausybės sprendimą įvesti turinio filtravimą. Kreditas: Evren Kalinbacak

VPT Turkijoje yra legalūs, tačiau jų naudojimas yra ribotas.

Turkijos vyriausybė nuo 2016 m. Riboja VPT naudojimą, pagrįsdama susidorojimą su būtinybe nacionaliniam saugumui apsaugoti ir „kovai su terorizmu“. „Tor“ taip pat buvo užblokuotas 2016 m. Turkijoje kartu su 10 VPN teikėjų.

Kaip pastebėjo Turkijos sargybiniai pareigūnai, vyriausybės dažnai baudžiamos ir cenzūruojamos vyriausybės kritikos.

Jei jums reikia VPN prieš lankantis šalyje, galite perskaityti geriausio Turkijos VPN vadovą.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2011 m. Lapkričio mėn. Turkijos informacijos ir ryšių technologijų tarnyba (BTK) pristatė naują interneto filtravimo sistemą „Saugus interneto naudojimas“. Tai leidžia interneto abonentams pasirinkti profilius, kuriais galima prisijungti prie interneto.
 • Iš pradžių šie profiliai buvo „šeimos“, „standartiniai“, „vaikai“ ar „namiški“. Tačiau po masinių protestų po pirminio plano paskelbimo šie planai buvo pakeisti į pasirenkamus „šeimos“ ir „vaiko“ profilius. Jei pasirinksite, jie automatiškai taiko BTK nustatytą baltąjį sąrašą, blokuodami turinį, kuriam vyriausybė nepritaria.
 • 2014 m. Valstybės žvalgybos tarnybų įstatymo ir Nacionalinės žvalgybos organizacijos pakeitimai suteikia Turkijos nacionalinei žvalgybos agentūrai teisę prieiti prie visų asmeninių ir verslo ryšių duomenų be teismo įsakymo..
 • Žvalgybos tarnybų įstatymas taip pat suteikia Turkijos agentams imunitetą nuo baudžiamojo persekiojimo, jei jie savo darbo metu elgiasi neteisėtai..
 • Ataskaitos apie Turkijos nacionalinės žvalgybos organizacijos veiksmus taip pat draudžiamos. Žurnalistai gali eiti į kalėjimą iki devynerių metų, jei paskelbia medžiagą, paskleistą iš žvalgybos šaltinių..
 • 2016 m. Internete skelbiamo turinio reguliavimo įstatymas (interneto aktas a.k.a) draudžia šmeižti Turkijos Respublikos įkūrėją Mustafa Kemalį Ataturką..
 • Interneto įstatymas taip pat paskatino 2023 m. Užblokuoti Vikipediją, kad vartotojai negalėtų patekti į puslapius, kuriuose nurodoma Turkijos dalyvavimas Sirijos konflikte..
 • Vietos ir turinys Turkijoje gali būti blokuojami pagal Interneto įstatymą, jei jie laikomi „grėsme nacionaliniam saugumui“. Vyriausybė gali tai aiškinti ir buvo naudojama cenzūruoti nepriklausomas naujienų svetaines..
 • Interneto įstatymas taip pat reikalauja, kad hostingo ir prieigos teikėjai Turkijoje saugotų visą duomenų srautą ne ilgiau kaip metus.
 • 2023 m. Antiterorizmo įstatymas kriminalizuoja „teroristinės organizacijos propagandą“ įteisindamas smurtinius metodus ar grasinimus „įteisindamas juos, šlovindamas juos ar kurstydamas juos“. Šiuo įstatymu taip pat patvirtinamos nuolatinės nepaprastosios padėties valstybės galios, tokios kaip įtariamųjų sulaikymas be kaltinimų..

  Turkijoje plati Antiterorizmo įstatymo formuluotė buvo skirta bausti žurnalistus ir akademikus už vyriausybės įžeidimą. Tie, kurie pripažinti kaltais dėl valdžios institucijų kritikos, gali būti kalinami iki penkerių metų.

 • 2023 m. Interneto reglamentų pakeitimai įpareigojo visus Turkijos internetinio turinio teikėjus, pradedant „Netflix“ ir baigiant nepriklausomomis naujienų svetainėmis, gauti Turkijos radijo ir televizijos Aukščiausiosios Tarybos (RTÜK) licenciją..
 • Turinio tiekėjai, negaunantys licencijos iš RTÜK, yra blokuojami. Tiekėjai, turintys licenciją, bus stebimi ir blokuojami, jei jie paskelbs ką nors vyriausybės nepritarimo.
 • Tokios socialinės žiniasklaidos svetainės kaip „Facebook“, „Twitter“ ir „YouTube“ taip pat susidūrė su blokavimu Turkijoje. „Facebook“ ir „Twitter“ dažnai gauna prašymus pašalinti turinį.
 • „Twitter“ ataskaitos rodo, kad iš Turkijos buvo pateikta daugiau prašymų panaikinti nei bet kurią kitą pasaulio šalį.
 • Turkija reguliariai blokuoja LGBTQ svetaines ir turinį remdamasi nepadorumu.

Grįžti į labiausiai apribotą lentelę

9Turkmenistanas

Turkmėnistane VPN yra nelegalūs.

Turkmėnistanas uždraudė VPT 2015 metais cenzūruoti užsienio žiniasklaidą. Turkmėnistano vienintelis, valstybės valdomas IPT, „Turkmenet“ nustato ir blokuoja bet kokį tarpinių serverių ar VPN naudojimą..

Turkmėnistano internetas yra sąmoningai parduodamas, kad atgrasytų žmones juo naudotis. Mėnesio abonementas kainuoja 213 USD už 8 kbps, daugiau nei vidutinis šalies mėnesinis atlyginimas..

Naudojimasis VPN Turkmėnistane gali užtraukti nepatikslintą baudą ir įbauginantį Nacionalinio saugumo ministerijos šaukimą į „prevencinį pokalbį“. .

Susiję įstatymai & praktika:

Turkmėnistane užblokuotos nepriklausomos naujienų ir socialinės žiniasklaidos svetainės, tokios kaip „Facebook“, „Twitter“ ir „YouTube“.

 • Pranešimų programos „WeChat“, „Viber“ ir „WhatsApp“ buvo užblokuotos nuo 2013 m. Lapkričio mėn.
 • Valdžia stebi visą internetinę veiklą ir korespondenciją Turkmėnistane.

Grįžti į labiausiai apribotą lentelę

10UAE

JAE galioja tik vyriausybės patvirtinti VPT.

Jungtiniai Arabų Emyratai nuo 2012 m., Per Arabų pavasarį, leido naudoti vyriausybės patvirtintus VPT. Tai turėjo atgrasyti naudotis tokiomis „VoIP“ paslaugomis kaip „Skype“, „WhatsApp“ ir „Facebook“.

JAE blokuoti VoIP paslaugas buvo galima tiek dėl ekonominių, tiek dėl politinių priežasčių. Ja siekiama paskatinti vietos gyventojus mokėti (gana brangų) abonentinį mokestį už vietines telekomunikacijų paslaugas „Etislat“ ir „Du“.

Tačiau JAE verslo subjektai gali nevaržomai naudotis VPN.

Jei VPN naudojamas nusikaltimui JAE, vartotojui gali grėsti kalėjimas arba bauda nuo 150 000 AED (apytiksliai 41 000 USD) iki 500 000 AED (apytiksliai 136 000 USD)..

Tiems, kuriems reikalingas VPN prieš keliaujant į JAE, mes sudarėme savo vadovą, kuriame rasite geriausią JAE VPN..

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2023 m. 2012 m. Elektroninių nusikaltimų įstatymo pataisos draudžia kalbą, įžeidžiančią religiją, valstybę, jos valdovus ir simbolius, taip pat internetinius lošimus ar pornografiją. Įstatymas taip pat kriminalizuoja interneto naudojimą JAE raginant rengti protestus.
 • 2023 m. Elektroninių nusikaltimų įstatymo pataisa kriminalizavo reiškimą „užuojautą Katarui“ įkalinant iki 15 metų tiems, kurie.
 • ISP JAE turi blokuoti ir cenzūruoti pornografinį ar valstybės galios grėsmę laikomą turinį, taip pat turinį, susijusį su azartiniais lošimais ar terorizmu.

Jei norite nusiųsti vartotojus į kalėjimą, pakanka paskelbti socialines, politines ar religines nuomones internete JAE.

 • JAE taip pat uždraustos tokios „VoIP“ paslaugos kaip „Skype“ ir „WhatsApp“.

Grįžti į labiausiai apribotą lentelę

Šalys su skaitmeninių teisių apribojimais

Šiose šalyse yra internetinės priežiūros ir cenzūros įstatymai, kuriuos verta apsvarstyti, jei nerimaujate dėl savo privatumo ir saugumo internete.

17 šalių, kuriose pastebimi skaitmeninių teisių apribojimai

Šalis
VPN būsena
Socialinės medijos blokai
Cenzūra
Priežiūra
Kambodža Teisinis Vidutiniškai Platus Platus
Kuba Teisinis Nepilnametė Platus Platus
Egiptas Teisinis Vidutiniškai Vidutiniškai Vidutiniškai
Eritrėja Teisinis Vidutiniškai Vidutiniškai Vidutiniškai
Etiopija Teisinis Vidutiniškai Platus Vidutiniškai
Indonezija Teisinis Vidutiniškai Platus Platus
Kazachstanas Teisinis Vidutiniškai Platus Vidutiniškai
Malaizija Teisinis Vidutiniškai Platus Platus
Mianmaras Teisinis Nepilnametė Platus Vidutiniškai
Saudo Arabija Teisinis Vidutiniškai Platus Platus
Sudanas Teisinis Vidutiniškai Platus Vidutiniškai
Sirija Teisinis Nepilnametė Platus Platus
Tailandas Teisinis Vidutiniškai Platus Platus
Uganda Teisinis Platus Platus Vidutiniškai
Uzbekistanas Teisinis Vidutiniškai Platus Platus
Venesuela Teisinis Vidutiniškai Vidutiniškai Vidutiniškai
Vietnamas Teisinis Vidutiniškai Vidutiniškai Vidutiniškai

Lentelė, kurioje apibendrintas VPN teisėtumas ir skaitmeninių teisių pažeidimai dar 17-yje pastebimų šalių

Raktas: Šiose lentelėse pateiktos šalys yra atitinkamai paženklintos kiekvienai kategorijai, kur stipriausias yra „ekstensyvus“, po kurio eina „vidutinis“ ir „mažas“.

Pavyzdžiui, šalis, cenzūros skiltyje pažymėta kaip „plati“, taiko daugybę susijusių įstatymų ir praktikos, o šalis, pažymėta „vidutinio sunkumo“, turės tik keletą. Šalies, pažymėtos kaip „mažametė“, bus nedaug, tačiau vis tiek jos pakanka, kad tai neigiamai paveiktų vartotojų teises.

1Kambodija

Kambodžoje VPT yra legalu.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2015 m. Telekomunikacijų įstatymas numato baudžiamąją atsakomybę už nusikalstamos veiklos planavimą ar turto sugadinimą, už tai baudžiant iki 40 mln. KHR (8800 JAV dolerių) baudų ir iki šešių mėnesių kalėjimo..
 • Šis įstatymas taip pat nubaudžia už telekomunikacijų įrangos naudojimą, įrengimą ar statybą, dėl kurio kyla „nacionalinis nesaugumas“.
 • Įstatymas nepaaiškina, kas yra „nacionalinis saugumas“, todėl gali būti netinkamai naudojamas siekiant nubausti vyriausybės kritikus, žurnalistus ar aktyvistus.
 • 2023 m. Interneto svetainių ir socialinės žiniasklaidos kontrolės paskelbimas įpareigoja visus Kambodžos interneto paslaugų teikėjus įdiegti stebėjimo technologijas.

Ši stebėjimo technologija leidžia valdžios institucijoms lengvai blokuoti socialinės žiniasklaidos paskyras arba puslapius, kurie laikomi diskriminuojančiais ar keliančiais grėsmę nacionaliniam saugumui.

 • 2023 m. Melagingų žinių įstatymas kriminalizuoja dezinformacijos paskelbimą internete ir nubaus pažeidėjus iki dvejų metų kalėjimo ir 1000 JAV dolerių baudą. Šis įstatymas taip pat reikalauja, kad svetainės registruotųsi Kambodžos informacijos ministerijoje.
 • 2023 metų baudžiamojo kodekso pataisomis buvo įvestos bausmės už karaliaus įžeidimą pagal lèse-majesté įstatymą. Bet kuris asmuo ar žiniasklaidos atstovas, kaltas už turinio, kuris „daro įtaką (karaliaus) orumui“, sukūrimą ar pasidalinimą, gali būti baudžiamas iki penkerių metų kalėjimo ir bauda iki 10 milijonų rielių (2500 USD).

Grįžti į lentelę „Kitos žymimos šalys“

2Kuba

Turistai ir vietiniai Kubos gyventojai, laukiantys eilės prie durų įėjimo į Kubos vyriausybę, kontroliuoja ETECSA telekomunikacijų bendrovės biurą.

Trinidadas, Kuba. 2023 m. Vasario 10 d. Turistai ir vietiniai Kubos žmonės, laukiantys eilės prie durų įėjimo į Kubos vyriausybę, kontroliuoja telekomunikacijų bendrovės ETECSA biurą. Kreditas: „Rudens dangaus fotografija“

VPN yra legalūs Kuboje.

Susiję įstatymai & praktika:

 • Pačioje Kubos konstitucijoje teigiama, kad žodžio laisvė yra antraeilė priemonė skatinant socialistinius idealus. Draudžiama reikšti požiūrį, kuris prieštarauja „revoliucijai“.
 • Baudžiamasis kodeksas Kuboje gali būti įkalintas asmenims iki 20 metų už veiklą, kuri kelia grėsmę viešajai tvarkai. Jis taip pat gali būti naudojamas sulaikyti, pakeisti ar apžiūrėti tuos, kurie prieštarauja socializmo normoms.
 • 1996 m. Dekretas-įstatymas 209 draudžia naudoti internetą pažeidžiant „Kubos visuomenės moralės principus ar šalies įstatymus“. Įstatymai taip pat draudžia el. Laiškus, kurie „kelia pavojų nacionaliniam saugumui“.
 • 1999 m. Kubos nacionalinės nepriklausomybės ir ekonomikos gynimo įstatymas draudžia platinti turinį ar medžiagą, prieštaraujančią vyriausybei arba parodantį JAV verslo embargo palaikymą, tiems, kurie vykdo laisvės atėmimą nuo trejų iki aštuonerių metų..
 • 2007 m. Kuba pristatė Rezoliuciją 127. Tai draudžia skleisti informaciją, keliančią grėsmę nacionaliniam saugumui, socialinėms normoms ar asmens vientisumui. Tai taip pat suteikia interneto ir duomenų teikėjams teisę stebėti internetą ir pranešti valdžios institucijoms apie bet kokį nusikalstamą elgesį.
 • Rezoliucija 179, įvesta 2008 m. Tai sustiprina IPT, cenzūruojančių internetą, vaidmenį, teigdama, kad jie privalo „imtis būtinų priemonių, kad būtų užkirstas kelias patekti į svetaines, kurių turinys prieštarauja socialiniams interesams, moralei ir tinkamam elgesiui; taip pat programų, turinčių įtakos valstybės vientisumui ar saugumui, naudojimą. “

  Kuba savo piliečiams suteikė prieigą prie interneto namuose tik 2023 m., O 2023 m. Paskelbė mobiliųjų duomenų planus. Be to, kad šios paslaugos yra brangios, vienintelis paslaugų teikėjas – valstybinė ETECSA – vykdo didelę cenzūros kontrolę. Kubos komunistų partijai paprašius, ETECSA yra teisiškai įpareigota blokuoti ir apriboti prieigą prie vyriausybės kritinio turinio..

 • Stebėjimas ir stebėjimas Kuboje yra paplitęs, nes ETECSA turi nutraukti interneto prieigą vartotojams, jei jie užsiima kokia nors veikla, pažeidžiančia vyriausybės skatinamas socialines normas..
 • Šių metų pradžioje vykusio referendumo metu Kuboje buvo užblokuotos kritinės naujienų svetainės tiek iš šalies, tiek iš šalies. Tai sumažino piliečių galimybes gauti nešališką informaciją ir padėjo Kubos komunistų partijai įgyvendinti savo „taip“ balsavimo propagandą..

Grįžti į lentelę „Kitos žymimos šalys“

3Egypt

Egipte VPT yra legalu.

Stebina tai, kad VPN Egipte yra teisėtas, atsižvelgiant į interneto stebėjimo, stebėjimo ir cenzūros mastą šalyje.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2013 m. Konstitucijos pataisose teigiama, kad cenzūra yra neteisėta „bet kokiu būdu“.
 • Tačiau yra nemažai šios taisyklės išimčių. Šios išimtys apima „karą ar visuotinę mobilizaciją“ arba kai turinys „skirtas“ smurtui kurstyti ar yra diskriminuojantis. Plačia šių išimčių formuluote galima manipuliuoti siekiant nubausti vyriausybės kritikus, ribojant žodžio laisvę.
 • 2015 m. Antiterorizmo įstatymas išplėsti „terorizmo“ apibrėžimą Egipte įtraukiant grėsmę viešajai tvarkai. Tai taip pat leidžia valdžios institucijoms stebėti internetą ir socialinę žiniasklaidą dėl teroristinio turinio.
  Kaip nustatyti savo VPN serverį

Antiterorizmo įstatymas nubaudžia grupes, kurios pasisako už įstatymų „nesilaikymą“, įkalinimais iki gyvos galvos arba mirties bausme. Tai daro tiesioginį poveikį žmogaus teisių grupių ir aktyvistų veiklai šalyje. Įstatymas taip pat nubaudžiamas už svetainių, skirtų skatinti ar palaikyti terorizmą, sukūrimą, skiriant mažiausiai penkerių metų laisvės atėmimo bausmę.

 • Ne tik tai, kad įstatymas nustatė mirties bausmę tiems, kurie mato, kaip kuriant ar vadovaujant teroristinei grupei. Tai taip pat apsaugo karininkus ar karinius narius, kurie naudoja jėgą civiliams.
 • Dėl 2023 m. Žiniasklaidos ir spaudos įstatymo pataisų dalijimasis publikacijomis tiek Egipte, tiek už jos ribų kriminalizuotas, kai juose yra medžiagos, kuri, kaip manoma, skatina smurtą, rasizmą, neapykantą ar netoleranciją arba trikdo visuomenės taiką.
 • Pagal šį įstatymą socialinės žiniasklaidos paskyrų, turinčių 5000 ar daugiau sekėjų, skaičius gali būti sustabdytas dėl melagingų naujienų platinimo ar smurto skatinimo. Šių sąskaitų savininkai taip pat gali patekti į kalėjimą.
 • 2023 m. Kibernetinių nusikaltimų įstatymas leidžia valdžios institucijoms teisėtai blokuoti svetaines, kurios laikomos grėsme „nacionaliniam saugumui“, o egiptiečiai, kurie lankosi draudžiamose svetainėse, gali būti pasiųsti į kalėjimą iki vienerių metų. Uždraustų svetainių kūrėjai gali būti išsiųsti į kalėjimą iki dvejų metų.
 • Nerimą kelia tai, kad Egipto Kibernetinių nusikaltimų įstatyme taip pat reikalaujama, kad interneto paslaugų teikėjai laikytųsi vartotojų duomenų ir, jei reikia, perduoda juos valdžios institucijoms..
 • Balandžio mėn. Egipte vykusio konstitucinio referendumo metu valdžios institucijos užblokavo opozicinės peticijos „Batel“ („negaliojanti“) puslapį. Tai rodo Egipto valdžios pasiekiamumą ir jų nepaisymą skaitmeninių teisių ir laisvių.

Grįžti į lentelę „Kitos žymimos šalys“

4Eritrea

Eritrėjoje VPN vis dar yra legalūs.

Eritrėjos autoritarinė taisyklė, kurią CPJ pavadino labiausiai cenzūruota šalimi dėl jos spaudos ir kalbos apribojimų, taip pat paveikė vartotojų prieigą prie interneto ir jo naudojimąsi internetu..

Susiję įstatymai & praktika:

 • Tik 1% gyventojų turi prieigą prie interneto Eritrėjoje. Norintieji naudotis internetu turi apsilankyti interneto kavinėse, kur rizikuoja būti stebimi. Šalyje mobiliuoju telefonu taip pat negalima naudotis internetu.

CPJ cituoja bendradarbiaujant rytų ir pietų Afrikos tarptautinei IRT politikai skirtą ataskaitą, kurioje pažymima, kad autoritarinis režimas Eritrėjoje yra toks „žiaurus arba įsakmus“, kad tolesnis šalies interneto trikdymas yra beveik nereikalingas.

 • Nepaisant to, Eritrėja ėmėsi tam tikrų priemonių apriboti galimybes naudotis perspektyvomis, kurios gali paversti vyriausybę bloga šviesa. 1996 m. Spaudos įstatyme teigiama, kad žiniasklaida turi skatinti „nacionalinius tikslus“, o visos nepriklausomos žiniasklaidos priemonės buvo uždraustos 2001 m.
 • Vyriausybė blokavo prieigą prie socialinės žiniasklaidos 2023 m. Gegužės 15 d. Tai turėjo užkirsti kelią protesto rengimui rengiantis šalies nepriklausomybės dienai, gegužės 26 d..

Grįžti į lentelę „Kitos žymimos šalys“

5Etiopija

Etiopijoje VPT yra legalu.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2008 m. Žiniasklaida ir informacijos laisvė skelbia saviraiškos ir spaudos laisvę. Tačiau tai susilpnina skirdama griežtas baudas už šmeižtą.
 • Tai taip pat be reikalo apsunkina žiniasklaidos priemonių registravimo ir licencijavimo procesą.
 • Tokios organizacijos kaip CPJ jau anksčiau yra rašę Etiopijos ministrui pirmininkui Abiy Ahmedui, prašydami persvarstyti žiniasklaidos įstatymą..
 • 2009 m. Kovos su terorizmu paskelbimas buvo išplėstas 2012 m. Telekomunikacijų sukčiavimo įstatymu, kad būtų taikomas elektroniniams ryšiams.
 • Šie įstatymai kriminalizuoja bet kokį komunikaciją ar pareiškimus, skelbiamus internete, kaip skatinančius terorizmą. Telekomunikacijų sukčiavimo įstatymas taip pat draudžia tokias VoIP paslaugas kaip „Skype“ ir įpareigoja vartotojus registruoti savo įrenginius vyriausybėje..
 • 2016 m. Kompiuterinių nusikaltimų skelbimas kriminalizuoja internetinius veiksmus, tokius kaip dalijimasis turiniu, kuris „kursto žmones baimę, smurtą, chaosą ar konfliktus“.
 • Kompiuterinio nusikalstamumo įstatymas baudžiamas už „uždegamojo turinio“ pasidalinimą iki trejų metų kalėjimo. Tai labai riboja žodžio laisvę, nes gali būti panaudota vyriausybės kritikams nutildyti.

Etiopijos paskelbtas kompiuterinis nusikalstamumas leidžia vyriausybei stebėti ir perimti skaitmeninius ryšius. Tai taip pat įpareigojo IPT ir kitus telekomunikacijų paslaugų teikėjus saugoti vartotojo duomenis bent metus.

 • Neapykantos kalbos ir dezinformacijos įstatymas, parengtas 2023 m. Balandžio mėn., Už „neapykantos kalbą“ ir „melagingą naujieną“ kriminalizuojamas atitinkamai iki penkerių ir trejų metų bausmių..
 • Teisės akto plati formuluotė yra susijusi su laisvo žodžio pasekmėmis, nes ji gali būti naudojama bausti tuos, kurie kritikuoja vyriausybę, taip pat nepriklausomą žiniasklaidą..
 • Anksčiau Etiopija dažnai vykdė interneto išjungimus ir socialinės žiniasklaidos blokus. Tačiau po to, kai ministras pirmininkas Abiy Ahmedas atėjo į valdžią, šalis patyrė daugiau spaudos ir interneto laisvės.
 • 2023 m. Balandžio mėn. CPJ neužfiksavo, kad žurnalistai pirmą kartą per 14 metų būtų už grotų, o daugiau nei 260 svetainių buvo atblokuotos. Ankstesnis Etiopijos draudimas platinti žiniasklaidą buvo panaikintas, reiškęs, kad žurnalistai gali grįžti iš tremties.
 • Nors ministras pirmininkas Abiy Ahmedas suteikė Etiopijai didesnę laisvę, ankstesniuose vyriausybėse priimti represiniai įstatymai išlieka.

Grįžti į lentelę „Kitos žymimos šalys“

6Indonezija

Protestuotojas laiko ženklą, kuriame raginama nutraukti LGBT diskriminaciją kaip 2023 m.

Jogžakarta, Indonezija. 2023 m. Kovo 8 d. Protestuotojas turi ženklą, kuriame raginama nutraukti LGBT diskriminaciją kaip 2023 m. Kreditas: Billy Hanggara

VPT teisėti Indonezijoje.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2011 m. Valstybės žvalgybos įstatymas už tai, kad sąmoningai ar aplaidžiai skleidžia konfidencialią informaciją apie šalies žvalgybos veiklą, yra kriminalizuotas. Asmenys, pripažinti kaltais dėl to, gali eiti į kalėjimą iki 10 metų.

Indonezijos valstybinės žvalgybos įstatymas taip pat suteikia valdžios institucijoms leidimą „užkirsti kelią ir (arba) kovoti“ su bet kokia veikla ar asmenimis, kenkiančiais „nacionaliniams interesams ar nacionaliniam saugumui“. Tai gali valdžios institucijos piktnaudžiauti, nes jo plati formuluotė įteisina smurto naudojimą prieš nuteistieji.

 • 2016 m. Elektroninių sandorių įstatymo pakeitimai leidžia vyriausybinėms įstaigoms blokuoti turinį, kuris laikomas „neigiamu“ ir (arba) keliančiu grėsmę viešajai tvarkai. Įstatymas už neapykantą kurstančią kalbą, šmeižtą ir smurto kurstymą internete baudžiamas iki ketverių metų kalėjimo ir 750 milijonų IDR (54 000 USD) bauda..
 • Dėl šios įstatymų plačios formuluotės jis gali būti naudojamas nubausti vartotojus už tai, kad kažkas pažymėjo „Facebook“ įraše, su kuriuo vyriausybė nesutinka..
 • 2016 m. Indonezijos ETL pakeitimais taip pat padidinti turinio apribojimai, nesiūlant jokio skaidrumo ar būdų, kaip svetainės gali kreiptis.
 • 2023 m. Pataisos, susijusios su 2003 m. Nusikalstamų veikų, susijusių su terorizmu, panaikinimu. Šis įstatymas suteikia valdžios institucijoms teisę perimti internetinius ir mobiliuosius ryšius, kuriuos siunčia ar jiems įtariama, kad jie dalyvavo teroro akte..

Tokios organizacijos, kaip „Human Rights Watch“, nustatė, kaip platus „terorizmo“ apibrėžimas Indonezijos terorizmo įstatyme galėtų būti netinkamai naudojamas vyriausybės kritikų, aplinkos gynėjų ar religinių grupių nesąžiningam tyrimui..

 • 2023 m. Indonezijoje buvo įsteigta Nacionalinė kibernetinio ir šifravimo agentūra, kurios užduotis yra cenzūruoti internetą stebint ir filtruojant turinį..
 • Ryšių ir informacijos ministerija (MCI) 2023 m. Sausio mėn. Išleido „Cyber ​​Drone 9“, A.I. sistema, sukurta automatiškai filtruoti ir blokuoti uždraustą turinį.
 • Blokavimas priklauso nuo kiekvieno IPT programinės įrangos, tai reiškia, kad IPT norėdami gali įtraukti papildomų svetainių į juodąjį sąrašą. Tai dar labiau riboja informacijos laisvę Indonezijoje.
 • Indonezija dažnai blokuoja LGBTQ turinį, svetaines ir bet kokį turinį, kuris laikomas įžeidžiančiu islamą. „Tumblr“ ir kitos socialinės žiniasklaidos svetainės susidūrė su turinio blokais, 2023 m. Vasario mėn. Pašalinta „Instagram“ paskyra, kurioje pavaizduotos gėjų musulmonų kovos.
 • „Reddit“, „YouTube“ ir „Vimeo“ Indonezijoje yra visiškai užblokuoti, o kai kuriems VPT taip pat buvo blokuojama.
 • 2023 m. Spalio 28 d. Indonezijos komunikacijos ir informacijos ministerija paskelbė, kad ji apribos socialinę žiniasklaidą „nepaprastosiomis situacijomis, keliančiomis pavojų visuomenei“. Nepaisant ministro Johnny G. Plate pripažinimo, kad tai pažeidžia žmogaus teises.

Grįžti į lentelę „Kitos žymimos šalys“

7Kazachstanas

Nepaisant dažnų interneto trikdžių, Kazachstane VPT vis dar yra legalūs.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2014 m. Baudžiamojo kodekso pataisos padidino bausmes už šmeižtą Kazachstane. Jie taip pat įvedė griežtesnes bausmes už melagingų žinių skleidimą ir valstybės pareigūnų įžeidimą.
 • Dėl šių pakeitimų keturi žurnalistai buvo tardomi Kazachstano valdžios institucijų, nes jie dirbo „Forbes.kz“ – svetainėje, kurią valdžios institucijos mato skleisti dezinformaciją.

Įstatymas taip pat išplėtė „nesantaikos kurstymo“ apibrėžimą, kuris yra kriminalizuotas Kazachstane ir smerkia bet kokius raginimus pakeisti ar nuversti konstitucinę santvarką. Dėl to žmogaus teisių grupės, aktyvistai ir nepriklausomos žiniasklaidos organizacijos gali būti baudžiamos už savo elgesį internete.

 • 2023 m. Draudimas naudoti medžiagą, susijusią su Kazachstano demokratiniu pasirinkimu, leidžia neteisėtai skelbti ar dalytis turiniu, įskaitant privačias žinutes, susijusias su Kazachstano demokratiniu pasirinkimu (DVK), kuris 2023 m. Buvo priskirtas teroristų grupei Kazachstane..
 • 2023 m. Dekretas dėl interneto blokavimo legalizavo svetainių blokavimą Kazachstane, nors valdžios institucijos tai darė ilgus metus. Šis dekretas leidžia valdžios institucijoms blokuoti interneto svetaines „ekstremalių situacijų“ metu. Ši plati terminologija gali būti naudojama blokuoti bet kurią interneto svetainę, neatitinkančią vyriausybės nuomonės..
 • Kazachstano valdžios institucijos politinių neramumų metu dažnai nutraukia interneto veiklą ir blokuoja svetaines.
 • „Facebook“, „Instagram“, „Telegram“, „YouTube“ ir nepriklausomos žiniasklaidos svetainės buvo užblokuotos Kazachstane per opozicinius protestus, vykusį 2023 m. Gegužę..
 • 2023 m. Birželio mėn. Prezidentu tapo Kassym-Jomartas Tokajevas. Per šiuos rinkimus kai kurios VPT tarnybos buvo užblokuotos Kazachstane. Todėl pagrįstai galima įtarti būsimą VPN blokavimą Kazachstane arba visišką draudimą.

Grįžti į lentelę „Kitos žymimos šalys“

8Malaizija

VPN yra legalūs Malaizijoje.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 1997 m. Kompiuterinių nusikaltimų įstatymas nubaudė kompiuterių įsilaužimą ar „netinkamą naudojimą“ Malaizijoje. Tai taip pat suteikia valdžios institucijoms teisę gauti ir ieškoti prietaisų, kurių įtariama padarę bet kurį iš šių nusikaltimų.
 • 1998 m. Ryšių ir daugialypės terpės įstatymas draudžia platinti ar gaminti internete turinį, kuris, kaip manoma, yra įžeidžiantis, grasinantis, nepadorus, melagingas, nepadorus ar keliantis grėsmę nacionaliniam saugumui Malaizijoje..
 • Malaizijos komunikacijos ir daugialypės terpės įstatymas taip pat leidžia valdžios institucijoms perimti pranešimus, jei manoma, kad jie yra susiję su tokiu nusikaltimu kaip netinkamas paslaugų (išvardytų aukščiau) ar sukčiavimas.
 • 2012 m. Saugumo pažeidimų (specialiųjų priemonių) įstatymas Malaizijos valdžios institucijoms suteikia plataus masto internetinių ir mobiliųjų ryšių perėmimo galimybes. Tai kriminalizuoja elgesį, kuris prieštarauja valstybei, ar kursto „teroristinius“ veiksmus.
 • Šis įstatymas taip pat leidžia policijos pareigūnams perimti ryšius, jei manoma, kad jie yra susiję su nusikalstama veikla.
 • 2015 m. Sedikacijos įstatymo pataisos leidžia valdžios institucijoms blokuoti visą elektroninį turinį, kuris laikomas sukilimu prieš valstybę. Maksimalus kalinimo laikas asmenims, kaltiems dėl sulaikymo Malaizijoje, dabar yra nuo trejų iki septynerių metų.

2023 m. Pamokslininkui Wan Ji Wan Hussinui buvo paskirta 12 mėnesių laisvės atėmimo bausmė už tariamai „slegiančius“ komentarus apie Selangoro sultoną „Facebook“, 2012 m..

 • Malaizijos Sedition Act yra problemiškas, nes jis gali būti naudojamas bausti už bet kokią antivyriausybinę retoriką ir pagrįstą vyriausybės kritiką. Tačiau neseniai įstatymo pakeitimas buvo svarstomas vyriausybėje, ir tai galėtų padidinti žodžio laisvę Malaizijoje.

Grįžti į lentelę „Kitos žymimos šalys“

9Myanmar

Mianmare VPT yra legalūs.

Nors VPN Mianmare yra legalūs, šalyje skaitmeninių teisių rodikliai yra prasti, todėl skatinama savicenzūra per plačius įstatymus ir griežtas baudžiamasis persekiojimas.

Mianmare taip pat nėra duomenų apsaugos įstatymų.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2004 m. Elektroninių operacijų įstatymas kriminalizuoja elgesį internete, laikomą grėsme nacionaliniam saugumui, visuomenės taikai, ekonomikai, kultūrai ar nacionaliniam solidarumui. Įstatymų plati formuluotė reiškia, kad jie gali būti naudojami bausti vartotojus tik už tai, kad dalijamasi turiniu, kurio vyriausybė nepritaria.
 • 2013 m. Telekomunikacijų įstatymas už šmeižtą ir sąmoningai skleidžiamą dezinformaciją yra kriminalizuotas.

  2013 m. – 2023 m. Gruodžio mėn. Pagal Telekomunikacijų įstatymą valdžios institucijoms buvo perduota daugiau nei 100 bylų.

 • Didžioji dauguma kaltinamųjų dirbo žurnalistikoje ar aktyviau. Vienas asmuo buvo nusiųstas į kalėjimą už tiesioginį savo sūnaus vaizdo įrašo transliavimą satyrinėje pjesėje, kurioje kritikuojamas kariškis.
 • 2014 m. Žiniasklaidos įstatymas baudžia žurnalistus, pripažintus kaltais dėl per didelių politinių, rasinių ar religinių konfliktų Mianmare.

Grįžti į lentelę „Kitos žymimos šalys“

10Saudi Arabija

Nepaisant griežtų cenzūros įstatymų, VPN Saudo Arabijoje yra legalūs.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2007 m. Kovos su elektroniniais nusikaltimais įstatymas draudžia siųsti ar gaminti medžiagą, kuri „kenkia viešajai tvarkai, religinėms vertybėms, viešajai moralei ar [arba] ​​privataus gyvenimo šventumui“. Tiems, kas tai daro, gali būti skirta 3 milijonų SAR (800,00 JAV dolerių) bauda. ) arba siunčiami į kalėjimą iki penkerių metų.
 • 2023 m. Antiterorizmo įstatymas draudžia asmenims naudoti „socialinę padėtį ar žiniasklaidos įtaką terorizmui skatinti“ tiems, kuriems numatyta iki 15 metų laisvės atėmimo bausmė..
 • Šis įstatymas taip pat kriminalizuoja karaliaus ar karūnos princo apibūdinimą tokiu būdu, kuris gėdina religiją ar teisingumą. Tie, kurie pripažinti kaltais, gali būti baudžiami nuo penkerių iki dešimties metų kalėjimo.
 • 2023 m. Vyriausybė paragino Saudo Arabijos piliečius pranešti kitiems už turinį, kuris pakenkė valstybei. Jiems buvo liepta tai padaryti naudojant programą „Kolonna Amn“ („Mes visi esame saugūs“).
 • Įteisinus VOIP paslaugas, Saudo Arabijos valdžios institucijos 2023 m. Paskelbė, kad pradės stebėti ir cenzūruoti visus skambučius.
  Kaip įdiegti VPN sistemoje Windows

Stebėjimas vykdomas masiniu mastu Saudo Arabijoje. Vyriausybė tvirtina, kad būtina saugoti „nacionalinį saugumą“..

 • Labiausiai stebimi Saudo Arabijoje yra politiniai, socialiniai ir religiniai aktyvistai.
 • Kitos blokuotos svetainės Saudo Arabijoje yra tokios, kurias vyriausybė laiko „amoraliomis“ ir kurios daugiausia nukreiptos į pornografijos, azartinių lošimų svetaines ir tas, kurios reklamuoja šiitų ideologiją ar dalijasi LGBTQ turiniu..
 • Liūdnai pagarsėjęs žurnalisto Jamalo Kashoggi atvejis parodo, kaip toli Saudo Arabijos valdžia nori nutildyti opozicijos balsus. Jo nužudymas primena visiems Saudo Arabijos piliečiams, kas gali nutikti tiems, kurie pasisako prieš šalies politiką..

Grįžti į lentelę „Kitos žymimos šalys“

11Sudanas

Sudano protestas prieš valdančiąją Pereinamojo laikotarpio karinę tarybą (TMC) per visą interneto užtemimą.

Chartumas, Sudanas. 2023 m. Birželio 30 d. Sudano protestas prieš valdančiąją Pereinamojo laikotarpio karinę tarybą (TMC) per visą interneto užtemimą. Kreditas: Mohamedas Khidiris / „Xinhua“ / „Alamy Live News“

Sudane VPT yra legalu.

Prieiga prie interneto Sudane yra ribota dėl didelių duomenų kainų ir prastos šalies ekonomikos.

2023 m. Buvo pranešta, kad prieiga prie interneto Sudane kainuoja beveik pusę vidutinio vartotojo mėnesinio atlyginimo. Šios aukštos kainos trukdo Sudane gyvenantiems asmenims naudotis internetu.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2007 m. Kovos su neformaliais nusikaltimais įstatymas (I. T. nusikalstamumo įstatymas) draudžia svetaines, kuriose kritikuojama vyriausybė, arba skelbia turinį, kuris šmeižia ar „viešosios moralės“ įžeidimą..
 • Šis įstatymas riboja žodžio laisvę, nes leidžia Sudano vyriausybei cenzūruoti bet ką, kas prieštarauja partijos linijai.
 • 2010 m. Nacionalinio saugumo įstatymas suteikia Nacionalinei žvalgybos ir saugumo tarnybai (NISS) galimybę suimti ir cenzūruoti vyriausybę kritikuojančius žurnalistus. Tai taip pat suteikia NISS imunitetą nuo baudžiamojo persekiojimo, tai reiškia, kad areštuojant jis gali atsikratyti smurto.

„Amnesty International“ anksčiau pranešė, kaip NISS kalinius kankino, sulaikė ir gąsdino.

 • 2023 m. Kovos su elektroniniais nusikaltimais įstatymas kriminalizuoja „netikrų žinių“ skleidimą ir užsieniečių kritikavimą, nubaudžiant tuos, kurie kalinami iki dvejų metų.
 • 2023 m. Spaudos ir publikacijų įstatymo pataisose (žiniasklaidos įstatyme) reikalaujama, kad visi žurnalistai registruotųsi Žurnalistikos taryboje. Jie taip pat išplečia spaudos įstatymus, kad paveiktų skaitmeninę laikmeną. Tai reiškia, kad vyriausieji redaktoriai yra atsakingi už visą turinį, paskelbtą jų svetainėje.
 • 2023 m. Liepą Sudanas patyrė interneto uždarymą, kuris žymiai sumažino šalies vartotojų galimybes bendrauti. Interneto uždarymą sukėlė valdančioji Sudano karinė taryba, siekdama slopinti demokratijos propagandinius protestus.

Grįžti į lentelę „Kitos žymimos šalys“

12Sirija

VPN yra legalūs Sirijoje.

Tačiau 2011 m. Sirijos valdžios institucijos pasinaudojo „Deep Packet Inspection“ (DPI), norėdamos užblokuoti „OpenVPN“, „L2TP“ ir „IPsec“ VPN protokolus..

Dėl to VPN, priklausomi nuo šių protokolų, nebebus veiksmingi šalies vartotojams.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2001 m. Spaudos įstatymas draudžia skelbti ar dalintis netikrais pranešimais ar naujienomis, keliančiomis grėsmę Sirijos „nacionalinei vienybei“ ar nacionalinėms nuotaikoms. Ši plati terminologija gali būti naudojama bausti žurnalistus, politinius aktyvistus ar opozicijos grupes už tai, kad jie tiesiog paskelbia savo požiūrį internete.
 • 2011 m. Priimtas Sirijos žiniasklaidos įstatymas skelbia turinį, kuris kelia grėsmę „nacionalinei vienybei ir nacionaliniam saugumui“, kursto „neapykantos nusikaltimus“ ar yra susijęs su šalies kariuomene. Todėl ji gali būti naudojama žurnalistams arba prieš režimą pasisakantiems asmenims bausti.
 • Kovos su elektroniniais nusikaltimais įstatymo, dar žinomo kaip Devyni įstatymai, 2023 m. Pataisomis įsteigti specializuoti teismai byloms, susijusioms su netinkamu komunikacijos ir technologijų naudojimu..

  2023 m. Pataisa grindžiama originaliu kovos su elektroniniais nusikaltimais įstatymu, pagal kurį „kiekvienas, kurstantis ar reklamuojantis nusikalstamumą per kompiuterinius tinklus“, gali būti nubaustas iki trejų metų laisvės atėmimo bausme ir maksimalia 600 USD bauda..

 • Grasinantis visuomenės ar valstybės stabilumas taip pat buvo kriminalizuotas kovos su elektroniniais nusikaltimais įstatyme.
 • Šis įstatymas gali būti naudojamas nubausti kiekvieną, kuris kritikuoja Sirijos vyriausybę internete – nuo žurnalistų iki tinklaraštininkų ir yra pasmerktas už skaitmeninių teisių ir laisvių pažeidimą..
 • Interneto uždarymas yra įprastas Sirijoje, o daugelis svetainių, įskaitant opozicines politines partijas ir žmogaus teisių organizacijas, vis dar blokuojamos..

Grįžti į lentelę „Kitos žymimos šalys“

13Tailandas

Tailando karalius Maha Vajiralongkornas, karalienė Suthida, princesės ir princas matomi didžiųjų rūmų balkone sveikinant visuomenę.

Bankokas, Tailandas. 2023 m. Gegužės 6 d. Tailando karalius Maha Vajiralongkornas, karalienė Suthida, princesės ir princas matomi didžiųjų rūmų balkone sveikinant visuomenę..

Tailande VPT yra legalūs, tačiau vyriausybė juos dažnai blokuoja.

Tailandas nėra interneto laisvės draugas, o internetinė cenzūra vykdoma masiškai. Kad būtų dar blogiau, valdžios institucijos nesiūlo skaidrumo, kuriose svetainėse blokuojama ir kodėl.

Tokios platformos kaip „Facebook“ ir „Google“ dažnai gauna Tailando vyriausybės prašymus pašalinti turinį. Prodemokratiniai aktyvistai, kovotojai ir opozicinės politinės partijos nariai taip pat susiduria su nuolatiniu persekiojimu dėl savo nuomonės internete.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2007 m & 2023 m. Kompiuterinių nusikaltimų įstatymo (a.k.a Kibernetinių nusikaltimų įstatymas) pakeitimai suteikia valdžios institucijoms galią blokuoti ir pašalinti internetinį turinį ir leidžia be jokių garantijų ieškoti vartotojo duomenų.
 • Šis įstatymas taip pat riboja žodžio laisvę Tailande, skatindamas cenzūruoti medžiagą, kuri pažeidžia „visuomenės moralę“.
 • Tailando „lèse-majesté“ yra konkretus Tailando baudžiamojo kodekso skyrius, kuriame kriminalizuojama monarchijos šmeižimas. Nuo sėkmingo 2014 m. Karinio perversmo Tailande vis labiau vykdoma „Lèse majesté“ bausmė. Dėl šios priežasties daugelis buvo pasiųsti į kalėjimą..
 • Lèse majesté 61 metų vyrui buvo paskirta 18 metų laisvės atėmimo bausmė už „Facebook“ vaizdo įrašų, kuriuos valdžios institucijos laikė įžeidžiančiais monarchiją, paskelbimą.

 • 2023 m. Spalio 8 d. Skaitmeninės ekonomikos ministras paskelbė, kad Tailando parduotuvės ar kavinės, siūlančios „WiFi“ paslaugas, 90 dienų turi saugoti interneto srautą. Taip yra, kad pareigūnai galėtų naudotis informacija pagal Kompiuterinių nusikaltimų įstatymo 26 straipsnį.

Grįžti į lentelę „Kitos žymimos šalys“

14Uganda

Ugandoje VPT yra legalūs.

Nors VPN Ugandoje yra teisiškai legalūs, vyriausybė paprašė IPT blokuoti juos, nes jie dažnai naudojami apeinant šalies socialinės žiniasklaidos mokestį..

Ugandos interneto paslaugų teikėjai taip pat turi blokuoti svetaines, kurių neregistruoja UCC (Ugandos ryšių komisija).

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2002 m. Antiterorizmo įstatymas draudžia skelbti ir skleisti turinį, palaikomą „terorizmui“.
 • Plati šio įstatymo terminija leidžia jį piktnaudžiauti, nes „terorizmas“ gali būti aiškinamas kaip reiškiantis viską, kas prieštarauja vyriausybei. Tie, kurie pažeidžia įstatymus, baudžiami mirtimi.
 • 2010 m. Ryšių įstatymas leidžia Ugandos valdžios institucijoms šnipinėti asmeninius civilių asmenų, taip pat įtariamų teroristų, ryšius.
 • 2011 m. Kompiuterių netinkamo naudojimo įstatymas kriminalizuoja „įžeidžiančią komunikaciją“, taip pat naudojimąsi elektroniniais prietaisais, kad būtų bandoma „sutrikdyti kito asmens taiką, tylumą ar teisę į privatumą“. Tai gali būti naudojama nukreipiant vyriausybės kritiką ir skiriant baudą baudą arba baudą. kalėjimo laikas iki vienerių metų.

2023 m. Socialinės žiniasklaidos mokestis įsigaliojo 2023 m. Liepos mėn. Ir įvedė 200 Ugandos šilingų per dieną (5 centai) mokestį už naudojimąsi socialine žiniasklaida. Šis mokestis turi įtakos daugiau nei 60 socialinės žiniasklaidos svetainių, įskaitant „Twitter“ ir „Facebook“.

 • Vyriausybė teigia, kad socialinės žiniasklaidos mokesčio priežastis yra pinigų surinkimas už viešąsias paslaugas. Tačiau praėjusių metų kovo mėn. Prezidento Museveni laiškas finansų ministerijai paragino įvesti mokestį kaip priemonę sustabdyti internetinius „paskalus“.
 • Cenzūra Ugandoje tik auga. Valdžia naudojasi bet kokia proga nubausti politinius oponentus ar vyriausybės kritikus.
 • Didėjančių represijų Ugandoje pavyzdys yra nesenas teismo procesas prieš opozicijos parlamento narį Bobi Wine. „Bobi Wine“ buvo perduotas teismui 2023 m. Rugpjūčio 6 d., Kaltinamas „erzinančiu“ prezidentu Museveni. Tai parodo, kaip galima sušvelninti įstatymus siekiant nubausti politinius oponentus ir kritikus Ugandoje.

Grįžti į lentelę „Kitos žymimos šalys“

15Uzbekistanas

Uzbekistane VPT yra legalu.

Nepaisant to, šalis vis dar turi eiti, kad apsaugotų skaitmenines teises.

„Skype“, „WhatsApp“ ir „Viber“ dažnai blokavo Uzbekistaną, nors prieiga buvo atkurta 2023 m. Gegužės mėn..

Susiję įstatymai & praktika:

 • Uzbekistano baudžiamasis kodeksas, iš dalies pakeistas 2016 m., Draudžia dalintis turiniu, kurstančiu neapykantą ar laikomu grėsme nacionaliniam saugumui. Neaiški Baudžiamojo kodekso formuluotė reiškia, kad valdžia gali ja naudotis norėdama panaikinti žodžio laisvę ir vykdyti savavališkus areštus.
 • 2016 m. Baudžiamojo kodekso pataisos tiems, kurie pripažinti kaltais dėl nacionaliniam saugumui gresiančio turinio paskelbimo, pratęsė laisvės atėmimą nuo penkerių iki aštuonerių metų..
 • Uzbekistano valstybinis telekomunikacijų ir interneto paslaugų teikėjas „Uztelecom“ rinkoje turi monopoliją. Tai leidžia vyriausybei lengvai įgyvendinti interneto išjungimą arba vykdyti cenzūrą.

„Uztelecom“ ir visi kiti IPT, norėdami gauti licenciją, turi įdiegti stebėjimo įrangą tinkluose. Tai leidžia vyriausybei vykdyti masinę priežiūrą.

 • Uzbekistanas pristatė valstybinę paieškos sistemą, kuri automatiškai filtruoja ir slepia turinį, kurio valdžios institucijos nenori matyti.
 • Vyriausybė užblokavo žmogaus teisių organizacijų, tokių kaip „Amnesty International“ ir „Human Rights Watch“, tinklalapius. Tai reiškia, kad prie jų galima prisijungti tik naudojant tokius įrankius kaip VPN.

Grįžti į lentelę „Kitos žymimos šalys“

16Venezuela

Venesuelos jaunimas demonstruoja žiniasklaidos cenzūrą ir žurnalistų persekiojimą.

Karakasas, Venesuela. 2023 m. Birželio 9 d. Jaunimas Venesueloje demonstruoja žiniasklaidos cenzūrą ir žurnalistų persekiojimą. Kreditas: EFE naujienų agentūra / Miguel Gutierrez / Alamy Live News

Šiuo metu VPT yra legalūs Venesueloje.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2010 m. „Resorte-ME“ įstatymo (Žiniasklaidos atsakomybės įstatymas) pataisos kriminalizuoja internetinių pranešimų, kurie skatina nerimą, trikdo viešąją tvarką, nepaiso ar skatina įstatymų pažeidimus, siuntimą..
 • Pagal šį įstatymą tinklalapiams gali būti skirta didelė bauda už tai, kad nebuvo apribotas ar pašalintas uždraustas turinys, o tie, kurie skelbia turinį, kuris vertinamas kaip grėsmė nacionaliniam saugumui, gali būti išsiųsti į kalėjimą.
 • Venesuelos nacionalinio saugumo įstatymas yra neaiškiai suformuluotas ir draudžia elgesį, kuris „apima tautos saugumą ir gynybą“. Šis įstatymas taikomas tiek internetiniam turiniui, tiek žinutėms, o pripažinti kaltais gali būti siunčiami į kalėjimą..
 • 2023 m. Įstatymas prieš neapykantą, už toleranciją ir taikų sambūvį draudžia žiniasklaidos priemonėms skatinti „neapykantą ar netoleranciją“ ir leidžia valdžios institucijoms pašalinti pažeidėjų licencijas ir blokuoti jų interneto svetaines. Tie, kurie pripažinti kaltais dėl neapykantos kurstymo, gali patekti į kalėjimą nuo 10 iki 20 metų.
 • Dėl neaiškios Venesuelos kovos su neapykantos įstatymu formuluotės leidžia piktnaudžiauti valdžios institucijoms, kurios gali jomis pasmerkti žurnalistų, aktyvistų ir vyriausybės kritikų elgesį internete..

2023 m. Sausio mėn. Valdžios institucijos sulaikė tris paauglius pagal kovos su neapykantos įstatymu raginimą vyriausybės protestams per socialinės žiniasklaidos tinklus ir žinutes.

 • 2023 m. Buvo parengtas Kibernetinės erdvės įstatymas, kuriuo valdžios institucijoms suteikiama teisė kontroliuoti elektroninę erdvę ir įsteigiama įstaiga, valdanti ir kontroliuojanti šalies internetą. Įstatymas leistų valdžios institucijoms imtis „prevencinių veiksmų“ kovai su neapykanta, o tai galėtų legalizuoti valdžios institucijų naudojamą smurtą. Taip pat reikalaujama, kad paslaugų teikėjai cenzūruotų turinį, kurio valdžios institucijos nepritaria.
 • Daugybė aktyvistų Venesueloje išreiškė susirūpinimą dėl vyriausybės vykdomos priežiūros ir galimo įsilaužimo.
 • 2023 m. Venesuelos ISP CANTV blokavo Torą šalyje, kurį daugelis piliečių panaudojo kaip būdą apeiti cenzūrą. Tai reiškia, kad VPT yra populiarus būdas blokuoti svetaines šalyje.

Grįžti į lentelę „Kitos žymimos šalys“

17Vietnam

Policija stovi gatvėje priešais Vietnamo vėliavą.

Hošiminas, Vietnamas. 2023 m. Lapkritis. Policija stovi gatvėje priešais Vietnamo vėliavą. Kreditas: „StreetVJ“

Vietname VPN yra legalu.

Nors Vietnamas VPT yra teisėtas, šalies valdžios institucijos neramumų metu kartais riboja prieigą prie interneto ar telefonų tinklų..

Vietnamas taip pat buvo periodiškai blokuojamas tokiose socialinėse medijose ir tinklų svetainėse kaip „Facebook“ ir „LinkedIn“.

Susiję įstatymai & praktika:

 • 2013 m. Dekretas dėl interneto paslaugų ir interneto turinio valdymo, teikimo, naudojimo internete a.k.a Interneto įstatymas draudžia internetu keistis naujienomis, literatūros kūriniais ir politiniais ar socialiniais komentarais..

Interneto įstatymas taip pat sukėlė susirūpinimą tarp tokių organizacijų kaip Žmogaus teisių grupė ir Žurnalistai be sienų. Abi grupės nustatė, kad įstatymai gali būti naudojami pasirinktinai siekiant nukreipti prieš asmenis, kurie pasisako prieš vyriausybę.

 • 2015 metai & 2023 m. Vietnamo baudžiamojo kodekso pataisos uždraudžia pavergimą ir antivalstybinę propagandą. Taigi Vietnamo valdžios institucijos baudžiamąjį kodeksą naudoja internetinių aktyvistų patraukimui baudžiamojon atsakomybėn ir siuntimui į kalėjimą.
 • 2023 m. Kibernetinio saugumo įstatymas daro žodžio laisvei Vietname neigiamą įtaką, nes jis draudžia kritikuoti valstybę internete.
 • Kibernetinio saugumo įstatymas verčia užsienio ir vietines interneto bendroves saugoti vartotojų duomenis Vietname ir, jei reikia, perduoti juos valdžios institucijoms. Svetainėse taip pat turi būti cenzūruojamas turinys, kurį vyriausybė laiko „toksišku“.

Grįžti į lentelę „Kitos žymimos šalys“

Visos šio vadovo šalys yra reikšmingos dėl VPN naudojimo apribojimų ir kitų skaitmeninių laisvių. Jei jūsų šalis nepaminėta, VPN joje yra legalu naudotis.

Jei ieškote daugiau informacijos apie VPN ir jų naudojimą, galite apsilankyti kituose mūsų šaltiniuose mūsų vadovų centre.

Jei ieškote patikimo VPT, čia galite perskaityti mūsų rekomendacijas 2023 metams.