Skrytie adresy IP predstavuje jednoduchý a efektívny spôsob odblokovania webových stránok, streamovania obsahu zo zahraničia a ochrany vášho súkromia online. V tejto komplexnej príručke sa dozviete štyri najlepšie spôsoby, ako skryť svoju IP adresu.

skupina ľudí, ktorí skryjú svoje tváre masky

Skrytie vašej adresy IP je jednoduchý spôsob, ako zabezpečiť, aby vaše internetové aktivity zostali súkromné a zabezpečiť. To tiež umožňuje obísť geografické obmedzenia a streamujte obsah zo zahraničia.

Existuje veľa dôvodov na získanie novej adresy IP:

 • na ochráňte svoje súkromie online
 • na blokovať webové stránky
 • na odomknúť streamovanie obsahu
 • na vyhnúť sa vládnej cenzúre
 • na zákazy obtoku IP
 • na zabrániť cielenej reklame

Nemusíte natrvalo zmena vaša IP adresa, aby ste získali všetky tieto výhody. Je tiež možné – a často efektívnejšie – jednoducho skryť vaša IP adresa.

Ak skryjete svoju adresu IP, bude to vyzerať, akoby sa vaša adresa IP zmenila, keď v skutočnosti zostane vaša skutočná adresa IP nedotknutá. Skrytie adresy IP je jednoduché a kedykoľvek môžete prepnúť späť na pôvodnú adresu IP.

Naopak, trvalá zmena vašej IP adresy je komplikovaná a často nezvratná.

Takmer vo všetkých prípadoch je najlepšou možnosťou skryť vašu adresu IP. to je pružný, veľa jednoduchšie, a všeobecne viac efektívne.

Táto príručka vysvetľuje štyri jednoduché spôsoby, ako skryť svoju IP adresu. Potom vám ukážeme, kedy budete chcieť zmeniť svoju IP adresu a ako presne sa to robí.

Contents

Čo je to IP adresa?

Lišta prehliadača s zadanou adresou IP

Vaša adresa IP (internetový protokol) je jedinečné číslo pridelené vášmu internetovému pripojeniu poskytovateľom internetových služieb. Každé zariadenie, ktoré sa pripája k internetu, dostáva svoju vlastnú jedinečnú adresu.

Vaša IP je váš pas na internet. Všetko, čo robíte online, je spojené s IP adresou.

Vaša IP adresa je založená na vašej fyzickej polohe. Líši sa v závislosti od toho, kde žijete a smerovač, ku ktorému ste pripojení, takže vaša domáca adresa IP sa líši od vašej pracovnej adresy IP..

Pomocou vašej adresy IP je poskytovateľ internetových služieb schopný zaznamenať všetky navštívené webové stránky a stolné alebo mobilné aplikácie používaš. Podobne aj webové stránky dokážu zistiť, že ste ich navštívili.

Svoju adresu IP môžete skontrolovať pomocou niekoľkých jednoduchých krokov.

Verejná vs. súkromná adresa IP

Existujú dva hlavné typy IP adries: verejnosť a súkromné.

Váš internetový smerovač je priradený jedinečný verejná IP adresa od vášho poskytovateľa internetových služieb. Každé zariadenie, ktoré sa pripája k sieti Wi-Fi, zdieľa túto verejnú IP adresu pre svoju internetovú aktivitu. To znamená, že váš smartfón a prenosný počítač budú vyzerať rovnako ako poskytovatelia internetových služieb, ak sú pripojení k rovnakej sieti.

Vaša verejná adresa IP je prístup na internet. Je to číslo, ktoré sa zobrazuje pri vyhľadávaní výrazu „Aká je moja adresa IP“ spoločnosti Google a identifikátor, ktorý používajú webové stránky a vlády. sledovať a cenzurovať svoju aktivitu.

Pretože vaša verejná adresa IP je viazaná na vaše fyzické umiestnenie, jej skrytie alebo zmena vám pomôže odblokovať obsah blokovaný geograficky. Ak si pridelíte IP adresu zo servera v inej krajine, webové stránky, ktoré navštívite, budú predpokladať, že sa pripájate z tohto miesta.

Súkromné ​​adresy IP, na druhej strane je smerovač priradený všetkým zariadeniam v sieti. Súkromné ​​adresy IP sú viditeľné iba pre ostatných používateľov v internej sieti a zriedka sa s nimi musíte obávať.

Keď hovoríme o IP adrese, zvyčajne hovoríme o verejná IP adresa, pretože toto je číslo, ktoré vás identifikuje online.

Ako skryť svoju IP adresu: 4 jednoduché metódy

Dva najobľúbenejšie spôsoby, ako skryť svoju IP adresu, sú pomocou VPN (Virtual Private Network) a pomocou proxy servera. Prehliadač Tor poskytuje tretiu možnosť, ktorá je vynikajúca pre anonymitu, ale je bolestne pomalá. Môžete tiež skryť svoju IP adresu pomocou mobilnej siete.

Predtým, ako tieto metódy preskúmame podrobnejšie, uvádzame tabuľku, v ktorej sú zhrnuté ich silné a slabé stránky:

VPN
zastupovanie
Tor
Mobilná sieť

Skryje vašu IP Áno Áno Áno Áno
Súkromné Áno žiadny žiadny žiadny
anonymný žiadny žiadny Áno žiadny
Zabezpečiť Áno žiadny Áno žiadny
rýchly Áno Áno žiadny Áno
Vyhýba sa Geo-blokom Áno Áno Áno žiadny

1Použitie VPN (virtuálna súkromná sieť)

Snímka obrazovky Express VPN na pracovnej ploche so serverovými umiestneniami

Snímka obrazovky ExpressVPN so zoznamom umiestnení na serveri.

Používanie služby VPN je najobľúbenejším a najspoľahlivejším spôsobom, ako skryť svoju IP adresu.

Použitie VPN na skrytie vašej adresy IP:

 • Spoznajte svoju polohu.
 • Zašifrujte webový prenos.
 • Skryť aktivitu prehliadania.
 • Povoliť súkromné ​​torrentovanie & P2P.
 • Odblokujte geograficky obmedzený obsah.

Niektoré siete VPN tiež poskytnú neobmedzený prístup na internet v krajinách s vysokou cenzúrou ako je Čína a Spojené arabské emiráty.

Ako VPN skrýva vašu IP adresu?

VPN (alebo virtuálna súkromná sieť) je softvér, ktorý presmeruje všetku vašu internetovú komunikáciu cez súkromný server. Šifruje tiež vaše internetové pripojenie, aby váš poskytovateľ internetových služieb nemohol sledovať alebo blokovať vašu aktivitu.

Schéma znázorňujúca pripojenie používateľov k internetu pomocou VPN

Ako sa pripájate k internetu pomocou VPN.

Renomovaní poskytovatelia VPN ponúkajú servery v stovkách krajín na celom svete a každý server má svoju vlastnú jedinečnú IP adresu.

Keď sa pripájate k zvolenému serveru VPN, pre svoju reláciu prehliadania predpokladáte jeho IP adresu. Vaša skutočná adresa IP sa skryje a je maskovaná adresou IP servera VPN.

Môžete použiť VPN vyhnúť sa vládnej cenzúre, prístup obmedzený Netflix knižnice, a obísť ďalšie bloky webových stránok.

Niektoré služby VPN sú, žiaľ, spoľahlivejšie ako iné. Musíte sa uistiť, že používate službu VPN, ktorá nevyteká, inak bude odkrytá vaša skutočná adresa IP.

Pred uskutočnením akýchkoľvek nákupov sa oplatí zvážiť aj pravidlá protokolovania vášho poskytovateľa VPN a kde sa nachádza.

Naše odporúčania VPN na rok 2023 berú do úvahy všetky tieto faktory (a mnoho ďalších) a určujú, ktoré najlepšie VPN sú dnes k dispozícii.

2 Použite webový proxy

screenshot webového proxy servera HideMyAss

Screenshot webového proxy servera HideMyAss.

Proxy server funguje ako prostredník medzi vami a navštívenými webovými stránkami.

Použitie proxy na skrytie vašej IP adresy bude:

 • Skryť svoju IP adresu z konkrétnych webových stránok.
 • Na niektorých stránkach obíďte geografické obmedzenia.
 • Blokovanie blokovania adries IP.

Pri použití servera proxy sa vaša internetová prevádzka najskôr presmeruje na server proxy, a nie priamo na cieľovú webovú stránku. Proxy server potom navštívi webovú stránku vo vašom mene a pošle vám jej obsah.

Schéma fungovania proxy servera

Ako sa pripájate k internetu cez proxy server.

Pri prehliadaní internetu pomocou servera proxy sa na navštívených webových stránkach zobrazí adresa IP servera proxy, nie vaša adresa.

Dobré proxy služby ponúkajú rozsah umiestnení servera – takže si môžete vybrať presné miesto, z ktorého chcete prehľadávať.

Použitie proxy servera je zadarmo a jednoduchý spôsob, ako skryť svoju adresu IP, ale je oveľa menej bezpečná a spoľahlivejšia ako používanie siete VPN. Existujú tri hlavné dôvody:

 1. Proxy servery nešifrujú vašu komunikáciu. To znamená, že poskytovatelia internetových služieb, vlády a hackeri sú schopní špehovať vašu online aktivitu, keď používate proxy.
 2. Web proxy môže byť nespoľahlivý. Pretože sú proxy servery zadarmo, majú tendenciu byť preplnené. Pomocou servera proxy môžete odblokovať určitý geograficky obmedzený obsah. Avšak prístup k webom s vysokou šírkou pásma, ako sú služby streamovania videa, môže byť nespoľahlivý.
 3. Proxy sú špecifické pre konkrétne aplikácie. Webový proxy server presmeruje iba prenos odoslaný z prehliadača, s ktorým proxy používate. Sieť VPN šifruje a presmeruje všetok webový prenos odoslaný z vášho zariadenia.

Môžete si stiahnuť niektoré populárne proxy ako bezplatné rozšírenie prehliadača. Stačí stiahnuť rozšírenie z obchodu webového prehliadača a pridať ho do okna prehliadača.

Prípadne môžete navštíviť web proxy, napríklad hide.me alebo HideMyAss. Tu jednoducho zadáte URL požadovanej webovej stránky. Server proxy potom navštívi webovú stránku vo vašom mene a pošle vám jej obsah, čím sa skryje vaša IP adresa.

Ak chcete odblokovať jedno konkrétne video alebo web, proxy server je pravdepodobne najlepšou voľbou. Ak chcete vyššiu úroveň zabezpečenia, súkromia a spoľahlivosti, musíte použiť sieť VPN.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu špecializovanú príručku o rozdieloch medzi proxy servermi a VPN.

3Použite prehliadač Tor

Ikona prehliadača Tor

Tor sieť (alebo Ton ONion Rvonkajší) je open-source, decentralizovaný systém prevádzkovaný dobrovoľníkmi po celom svete. Je to pre používateľov bezplatný a populárny spôsob skryť svoju IP adresu a zostať anonymný online.

Najbežnejším spôsobom použitia Tor je prostredníctvom prehliadača Tor, ktorý je založený na prehliadači Firefox. Tor aplikuje na váš webový prenos vrstvené šifrovanie a odrazí ho cez globálnu sieť serverov skôr, ako sa dostane na širší internet.

Na konečnom serveri v sieti – známom ako „výstupný uzol“ – sa odstráni posledná vrstva šifrovania a vaša prevádzka sa odošle na váš cieľový web..

V tomto okamihu vaša aktivita prevzala IP adresu tohto konečného servera. Pomáha to skryť vašu totožnosť, polohu a aktivitu online pred sledovaním alebo sledovaním.

Schéma údajov prechádzajúcich sieťou Tor

Ako vaše dáta prechádzajú sieťou Tor.

Ak používate Tor, vaša IP adresa je skrytá a ste tak blízko, ako sa môžete dostať k úplnej anonymite online. Tor má však svoje nevýhody:

 • Tor je neuveriteľne pomalý. Viaceré servery a vrstvy šifrovania znamenajú, že načítanie webových stránok často trvá oveľa dlhšie, než by normálne boli.
 • Tor je často spájaný s kriminalitou. Anonymita, ktorú ponúka Tor, priťahuje spoločenstvo nechutných postáv. Napríklad temný web je prístupný iba cez Tor. Preto môže použitie Tor viesť k nežiadúcej pozornosti orgánov.
 • Ťažkosti s obídením geografických obmedzení. Aj keď Tor skryje vašu IP adresu za konečným serverom v sieti, ovládanie, kde sa tento server nachádza, nie je ľahké. Možno by ste sa preto mohli snažiť obísť konkrétne geografické obmedzenia.

Tor je najužitočnejší, keď anonymita online je nanajvýš dôležité – napríklad pre novinárov, aktivistov a oznamovateľov. Pre väčšinu ľudí je VPN alebo proxy server oveľa rýchlejší a jednoduchší spôsob, ako skryť svoju IP adresu.

Ak sa chcete dozvedieť viac, vytvorili sme podrobného sprievodcu, ktorý vysvetľuje rozdiely medzi servermi Tor a VPN.

4Použite mobilnú sieť

Ak sa domnievate, že adresa IP vašej domácej siete bola narušená alebo zakázaná, môžete celú svoju internetovú komunikáciu smerovať cez mobilná sieť smartfónu. Toto vám poskytne novú IP adresu pre vašu prehliadaciu reláciu.

Prepnutie na mobilné dáta:

 1. Prejdite do aplikácie nastavení vášho smartfónu.
 2. Zapnúť Osobný prístupový bod.
 3. Na svojich zariadeniach sa pripojte k hotspotu smartfónu.
 4. Spustite prehliadanie pomocou mobilných dát.

Pred použitím tohto riešenia by ste mali zvážiť niekoľko vecí:

 • Váš mobilný operátor bude stále môcť sledovať vašu aktivitu online.
 • Pretože maskujete svoju IP adresu inou z adresy veľmi podobné fyzické umiestnenie, je nepravdepodobné, že pomocou tejto metódy budete môcť odblokovať geograficky obmedzený obsah.
 • Táto metóda využije vaše mesačný príspevok na smartfón. Pretože mobilné dáta môžu stáť veľa peňazí, stojí za zváženie, či je to účelné využitie vášho dátového plánu.

Skryje v režime inkognito vaša adresa IP?

Snímka obrazovky režimu inkognito Google Chrome

Režim inkognito v prehliadači Google Chrome Nezakrýva vašu IP adresu.

Vaša poloha a vaša online aktivita sú pri používaní režimu inkognito stále úplne viditeľné.

Jedinou výhodou režimu inkognito alebo režimu súkromného prehliadania Firefoxu je to navštívené webové stránky sa neuložia do vašej histórie prehliadania.

Poskytovatelia internetových služieb, orgány a webové stránky, ktoré navštevujete, sú stále úplne zadarmo sledovať a zaznamenávať svoju aktivitu prehliadania.

Viac informácií o súkromnom prehliadaní a režime inkognito nájdete v našom sprievodcovi súkromnými prehliadačmi.

Ako skontrolovať svoju IP adresu

Keď použijete techniku ​​skrývania IP, môžete vyskúšať, či bola účinná skontrolovať svoju IP adresu.

Ak chcete skontrolovať svoju verejnú adresu IP, do služby Google napíšte „what is my ip“ a stlačte kláves Enter.

Vaša verejná adresa IP sa zobrazí v hornej časti stránky:

snímka obrazovky útržku vyhľadávania Google pre výraz „čo je moja adresa ip“

Svoju IP adresu môžete skontrolovať pomocou vyhľadávania Google.

Ak chcete zobraziť viac údajov umožňujúcich identifikáciu osôb, ktoré odhalíte pri prehliadaní webu, môžete použiť webovú stránku na testovanie únikov, ako sú napríklad úniky prehliadača..

Tieto služby vám poskytnú podrobné informácie o vašom IP adresa, umiestnenie prehliadania, a Servery DNS používaš.

Snímka obrazovky testu tesnosti prehliadačaeakl.com.

Snímka obrazovky prehliadačaeakl.com pri pripojení k serveru PrivateVPN v USA.

Prečo musím skryť svoju IP adresu?

Skrytie adresy IP pomáha chrániť vašu adresu súkromia a zabezpečenia on-line.

Ak je nakonfigurovaná správne, budete mať možnosť obísť geografické obmedzenia, odblokovať skrytý obsah, a Chráňte sa pred online sledovaním.

IP hider tiež pomôže zabrániť invazívnej cielenej reklame a cenovej manipulácii.

V tejto časti nájdete podrobnejšie informácie o tom, prečo by ste mali zvážiť skrytie svojej adresy IP. Prípadne môžete prejsť priamo do našej sekcie o tom, ako zmeniť svoju adresu IP.

1Chráňte svoje súkromie a bezpečnosť

Ilustrácia znázorňujúca rozmazaného muža schovaného za lupou.

Každá navštívená webová stránka zaznamená vašu IP adresu. Na základe týchto informácií môžu určiť vašu krajinu, mesto pobytu a ISP.

Tieto podrobnosti je možné skombinovať s informáciami o vašich návykoch prehliadania – napríklad o tom, koľko času strávite na stránke alebo čo kliknete – na vytvorenie podrobného profilu o vás a vašej online aktivite..

Čo je dôležitejšie, poskytovatelia internetových služieb (ISP) používajú vašu IP adresu na identifikáciu a zaznamenanie vášho správania pri prehliadaní.

Poskytovatelia internetových služieb môžu pomocou vašej adresy IP:

 • Zaznamenajte si svoju aktivitu prehliadania.
 • Zablokujte vás pri návšteve určitých webových stránok.
 • Zdieľajte svoje údaje s tretími stranami a orgánmi.
 • Spomalte rýchlosť pripojenia.

V USA majú poskytovatelia internetových služieb podľa zákona povolené predávať vaše údaje prehliadania webu. V nedávnej štúdii sa tiež zistilo, že AT&T spomaľuje návštevnosť používateľov webových stránok ako Netflix a YouTube o viac ako 70% – proces známy ako škrtiace. Skrytie vašej adresy IP môže pomôcť vyhnúť sa týmto praktikám.

V krajinách, ako je Spojené kráľovstvo, sú poskytovatelia internetových služieb nútení zhromažďovať denníky webových stránok navštívených každou IP adresou. Tieto denníky sú k dispozícii orgánom na požiadanie a ukladajú sa až 12 mesiacov. Na požiadanie môžu poskytovatelia internetových služieb prepojiť každú IP adresu a súvisiacu činnosť s jednotlivým používateľom.

Našťastie väčšina metód skrytia vašej adresy IP zašifruje aj internetový prenos. To znamená, že svoju aktivitu môžete skryť pred poskytovateľom internetových služieb a svoju totožnosť pred navštívenými webovými stránkami, čím im zabránite zbieranie vaše údaje prehliadania alebo cenzurovať svoju činnosť.

2Odblokovanie webových stránok

Webové stránky, poskytovatelia internetových služieb a aplikácie používajú vašu IP adresu na zistenie, kde sa nachádzate. Tieto informácie potom môžu použiť na blokovanie používateľov na určitých miestach v tom, aby videli nejaký – alebo všetok – ich obsah. Toto je známe ako geografické obmedzenie alebo geo-blok.

Snímka obrazovky chybovej správy na YouTube, ktorá vysvetľuje, že video bolo zablokované z dôvodu geografických obmedzení

Snímka obrazovky geograficky blokovaného videa YouTube.

Geobloky sa presadzujú z niekoľkých dôvodov:

 • pre vládna cenzúra.
 • Kvôli autorské a licenčné zákony.
 • Ušetrite prevádzkové náklady.

V extrémnych prípadoch, napríklad v Číne, je zablokovaných viac ako 10 000 domén webových stránok vrátane veľkých webových stránok, ako sú Google a Wikipedia. V iných krajinách sú niektoré relácie Netflix a videá YouTube nedostupné z dôvodu licenčných zákonov.

Jediným spôsobom, ako odblokovať tieto webové stránky, je to, ako keby ste sa pripájali z inej krajiny. Môžete to urobiť tak, že skryjete svoju adresu IP a nahradíte ju adresou z krajiny, ktorú ste si vybrali.

Poskytovatelia internetových služieb a webové stránky tiež môžu čierna listina IP adresa z rôznych dôvodov. Zvyčajne je to preto, že používateľ porušil pravidlá webových stránok, ale správcovia webových stránok majú právomoc zakázať adresy IP kedykoľvek chcú.

Ak chcete znova získať prístup na webové stránky, ktoré zakázali vašu adresu IP, musíte svoju adresu IP skryť alebo zmeniť. Viac informácií o odblokovaní webových stránok nájdete v našej špecializovanej príručke: Ako odblokovať webové stránky.

3Zabráňte cielenej reklame

Webové stránky a inzerenti používajú vašu polohu a ďalšie osobné informácie zacieľte na vás pomocou prispôsobených reklám.

Aj keď nám bolo povedané, že je to v náš prospech, často je to len o ňom maximalizovať svoje zisky.

Vaša adresa IP zvyknú používať aj letecké spoločnosti a ďalší maloobchodníci online nafúknite ceny na základe vašej polohy. V závislosti od toho, kde bývate, sa vám môžu zobraziť ceny, ktoré sú oveľa drahšie ako norma.

Skrytie vašej adresy IP vám pomôže získať späť vaše súkromie od reklamných spoločností a spoločnosti využiť lacnejšie ceny.

Ako zmeniť svoju IP adresu

Zmena adresy IP – na rozdiel od jednoduchého skrytia – zahŕňa trvalé zmeny skutočnej adresy IP vášho zariadenia.

Všeobecne povedané, zmena adresy IP je oveľa ťažšia ako jej skrytie.

Zmena adresy IP je tiež menej efektívna. Nemôžete obísť cenzúru alebo geografické obmedzenia so zmenou adresy IP, pretože vaša nová adresa bude približne rovnaká rovnaké fyzické umiestnenie ako predtým.

Zmena adresy IP vám umožní prekonať niektoré bežné problémy, napríklad osobné zákazy IP a stiahnuť kvóty v P2P sieťach. To však môže byť prekonané aj skrytím vašej adresy IP.

Tu je tabuľka porovnávajúca, kedy zmeniť svoju adresu IP a kedy ju skryť:

Zmena adresy IP
Skryť IP adresu

Zvýšte súkromie žiadny Áno
Circumvent Geo-Blocks žiadny Áno
Vyhnite sa vládnej cenzúre žiadny Áno
Obídenie zákazov IP Áno Áno
Vyhýbajte sa ISP Snoopingu žiadny Áno
Opravte problémy s pripojením Áno žiadny

Skôr ako zvážite zmenu svojej adresy IP, je dôležité si uvedomiť, že poskytovatelia internetových služieb prideľujú dva rôzne druhy adries IP:

 1. Statické adresy IP. Pevná adresa IP, ktorá je trvalo prepojená s vašou sieťou alebo webom. Statické adresy IP zostávajú rovnaké, kým zostanete u poskytovateľa služieb.
 2. Dynamické IP. IP adresa, ktorá sa v priebehu času mení. Dynamické adresy IP sa menia po odpojení od internetu a opätovnom pripojení. Sú tiež nastavené, aby sa pravidelne menili v časových intervaloch, ktoré si vybral poskytovateľ internetových služieb.

Dynamické adresy IP sú teraz oveľa bežnejšie ako statické adresy IP, pretože umožňujú poskytovateľom internetových služieb opätovne použiť a recyklovať neaktívne adresy IP..

Prečo musím zmeniť svoju IP adresu?

Väčšina používateľov sa snaží zmeniť svoju IP adresu z čisto technických dôvodov, často s tým súvisí problémy s pripojením. Môže to zahŕňať:

 • Neplatná adresa IP. Používateľovi mohla byť pridelená statická adresa IP, ktorá nie je v príslušnom číselnom rozsahu.
 • Hľadám konkrétnu IP adresu. Používatelia, ktorí majú problémy s dynamickými IP alebo potrebujú spoľahlivý vzdialený prístup k svojmu smerovaču, si môžu zvoliť vlastnú statickú IP.
 • Chybný smerovač. Zlomený domáci smerovač by mohol začať prideľovať rovnakú súkromnú adresu IP viacerým zariadeniam v jednej sieti.
 • Nový smerovač. Pri inštalácii nového smerovača môže byť potrebné prekonfigurovať lokálnu sieť tak, aby vyhovovala predvolenému rozsahu IP adries smerovača.

Ako zmeniť svoju verejnú IP adresu

Smerovač na stole

Zmena verejnej IP adresy je omnoho ťažšia ako zmena súkromnej IP adresy.

Dôvodom je, že používatelia majú veľmi malá kontrola počas ich verejnej IP. Poskytovatelia internetových služieb vlastnia všetky verejné adresy IP a iba ich prenajímajú používateľom internetu.

Vaša verejná adresa IP nie je vaším majetkom a preto môže byť veľmi ťažké ho zmeniť.

Ak chcete, existujú tri hlavné možnosti zmeňte svoju verejnú IP adresu:

 • Reštartujte smerovač WiFi.
 • Zavolajte poskytovateľovi internetových služieb.
 • Pripojte sa k verejnej sieti Wi-Fi.

Ktorý spôsob sa použije, závisí od toho, či je vaša IP adresa statický alebo dynamický, a či ste po a rýchla oprava alebo a dlhodobé riešenie.

1 Reštartujte smerovač WiFi

Ak vám poskytovateľ internetových služieb pridelí a dynamická IP, mali by ste mať možnosť zmeniť svoju verejnú adresu IP jednoduchým reštartovaním smerovača WiFi.

Našťastie v súčasnosti je väčšine domácich sietí pridelených dynamické IP.

Hlavným problémom tejto metódy je to, že server DHCP, ktorý vydáva dynamické adresy IP, sa obyčajne pokúša zapamätať si zariadenia patriace do jeho jurisdikcie a podľa možnosti im prideliť rovnakú adresu IP, kedykoľvek je to možné..

Ak chcete zmeniť svoju verejnú adresu IP, musíte reštartovať smerovač viac ráz. Ak to nefunguje, skúste to opustiť vypnuté cez noc (asi 8 hodín) a ráno ho znova zapnite.

2Volajte svojho ISP

Ak vám bolo pridelené statická IP adresa, budete musieť kontaktovať svojho poskytovateľa internetových služieb, aby ste ho mohli zmeniť.

Väčšina poskytovateľov internetových služieb vám to umožňuje požiadať o novú verejnú IP adresu cez telefón alebo na svojich webových stránkach, často si však za privilégium účtujú poplatok.

Toto riešenie nie je obmedzené iba na jednotlivcov so statickými IP. Ak máte dynamickú IP, môžete tiež požiadať o novú statickú IP od vášho ISP.

Možno budete chcieť urobiť, ak ste opakovane problémy pomocou dynamického priradenia IP alebo ak si želáte konkrétna trvalá adresa IP.

Je potrebné poznamenať, že statické adresy IP majú určité bezpečnostné riziká. Mali by ste to zvážiť pred požiadaním o novú.

3Pripojte sa k verejnej sieti Wi-Fi

Najjednoduchší spôsob, ako zmeniť svoju verejnú IP adresu, je zmeňte svoje fyzické umiestnenie.

Nezabudnite, že verejné adresy IP nie sú špecifické pre vaše zariadenie – vaša IP v práci sa bude líšiť od vašej IP doma.

Smerovanie von a pripojenie k nemu verejné WiFi, ako v kaviarni dočasne zmeňte svoju IP adresu.

Táto metóda je a rýchla oprava a nie ako akékoľvek vhodné riešenie, bude to fungovať, ak chcete zmeniť svoju IP adresu iba dočasne.

Používanie verejných sietí Wi-Fi však môže ohroziť vaše osobné údaje. Ak musíte používať otvorenú sieť, postupujte podľa našich verejných tipov na WiFi bezpečnosť.

Ako zmeniť svoju súkromnú IP adresu

robotníci pracujúci na stavbe na wifi routeri

Používatelia majú oveľa väčšiu kontrolu nad svojou súkromnou adresou IP ako so svojou verejnou adresou IP. Zmena vašej súkromnej adresy IP však môže byť celkom technický postup.

Našťastie existuje jeden jednoduchý spôsob zmeny vašej súkromnej adresy IP, ktorý môžete vyskúšať ako prvý.

Ak nemáte prednosť pred vašou súkromnou adresou IP – chcete iba novú adresu – môžete skúsiť reštartovať router WiFi. Po zálohovaní by sa malo náhodne priradiť všetkým zariadeniam vo vašej sieti úplne novú súkromnú adresu IP.

Avšak reštartujte smerovač nebude pomoc, ak chcete opraviť chybný smerovač alebo zvoliť konkrétnu adresu IP.

Ak reštart vášho smerovača WiFi nefunguje, pomocou nasledujúcich jednoduchých pokynov môžete zmeniť súkromnú adresu IP v zariadení podľa vášho výberu.

Bez ohľadu na používaný systém vám odporúčame zachovať konvenciu číslovania vašej novej súkromnej adresy IP podobnú tej, ktorá sa už používa. Stačí zvoliť vlastné číslo medzi 0 a 255 pre posledné tri číslice.

Rôzne smerovače označujú rôzne rozsahy, takže vyberte menšie číslo, ktoré bude na bezpečnej strane.

Zmena súkromnej adresy IP v systéme Windows 10:

 1. Otvorte ovládací panel. Kliknite na tlačidlo Štart v ľavej dolnej časti obrazovky. Zadajte „ovládací panel“ a z výsledkov vyberte Ovládací panel.
 2. vybrať Sieť a internet a potom Centrum sietí a zdieľania.
 3. Z ponuky naľavo vyberte položku Zmeňte nastavenie adaptéra.
 4. snímka obrazovky centra sietí a zdieľania v systéme Windows 10

 5. Vyberte si hlavné pripojenie k internetu (WiFi alebo Ethernet) a kliknite na ikonu vlastnosti pútko.
 6. Nájsť Verzia internetového protokolu (TCP / IPv4) na zozname. Kliknite naň a potom na tlačidlo OK vlastnosti.
 7. snímka obrazovky vlastností internetového pripojenia v systéme Windows 10

 8. Uistite sa, že Použite nasledujúcu adresu IP je vybraná karta a potom zadajte súkromnú adresu IP, ktorú chcete.

Zmena súkromnej adresy IP v systéme MacOS:

 1. Prejdite na Predvoľby systému pomocou Logo spoločnosti Apple v ľavom hornom rohu obrazovky a dvakrát kliknite na ikonu sieť pútko.
 2. Vyberte si pripojenie k internetu (WiFi alebo Ethernet) v ľavom menu a potom kliknite na ikonu pokročilé v pravom dolnom rohu.
 3. Prepnite na TCP / IP pútko.
 4. Z rozbaľovacej ponuky vedľa položky Konfigurovať IPv4, vybrať Použitie DHCP s manuálnou adresou.
 5. snímka obrazovky nastavení TCP / IP v systéme MacOS

 6. Zadajte svoju preferovanú súkromnú adresu IP do vstupného poľa, ktoré sa zobrazí vedľa adresy IPv4 a kliknite na tlačidlo OK.

Zmena súkromnej adresy IP v telefóne iPhone:

 1. Otvorte aplikáciu Nastavenia a vyberte si WiFi.
 2. Vyberte mini (i) vedľa vami vybranej siete.
 3. snímka obrazovky nastavení Wi-Fi na iPhone

 4. kohútik Konfigurovať IP a potom Manuálny voľba.
 5. Zadajte požadovanú súkromnú adresu IP do IP adresa. Možno budete musieť zadať aj existujúce číslo masky podsiete a smerovača (ktoré nájdete na predchádzajúcej obrazovke)..
 6. snímka obrazovky s nastaveniami konfigurácie ipv4 v iPhone

Zmena súkromnej adresy IP v systéme Android:

 1. Otvorte Nastavenia, kohútik pripojenie a potom WiFi.
 2. Stlačte sieť, ktorú používate a vyberte Pokročilé.
 3. Pomocou IP nastavenia rozbaľovaciu ponuku klepnite na statický.
 4. snímka obrazovky pokročilých nastavení ip v systéme Android

 5. Zadajte požadovanú súkromnú adresu IP do políčka pod IP adresa.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Sind VPNs legal? VPN & Zensurgesetze auf der ganzen Welt