Ukrywanie adresu IP to prosty i skuteczny sposób na odblokowanie stron internetowych, przesyłanie strumieniowe treści z zagranicy i ochronę prywatności w Internecie. Poznaj cztery najlepsze sposoby ukrycia adresu IP w tym obszernym przewodniku.

grupa ludzi ukrywających twarze za pomocą masek

Ukrywanie adresu IP jest łatwym sposobem na utrzymanie aktywności w Internecie prywatny i bezpieczne. Pozwala także na ominięcie ograniczenia geograficzne i przesyłaj strumieniowo treści z zagranicy.

Istnieje wiele powodów, dla których warto uzyskać nowy adres IP:

 • Do chroń swoją prywatność online
 • Do pomiń bloki witryny
 • Do odblokuj treści przesyłane strumieniowo
 • Do unikać cenzury rządowej
 • Do ominąć zakazy IP
 • Do zapobiegać ukierunkowanej reklamie

Nie musisz na stałe zmiana Twój adres IP, aby uzyskać wszystkie te korzyści. Możliwe jest również – i często bardziej skuteczne – po prostu ukryć twój adres IP.

Ukrywanie adresu IP sprawia, że ​​wygląda na to, że adres IP zmienił się, podczas gdy w rzeczywistości prawdziwy adres IP pozostaje nietknięty. Ukrywanie adresu IP jest łatwe i możesz w dowolnym momencie wrócić do pierwotnego adresu IP.

Natomiast trwała zmiana adresu IP jest skomplikowana i często nieodwracalna.

W prawie wszystkich przypadkach najlepszą opcją jest ukrycie adresu IP. To jest elastyczne, wiele prostsze, i ogólnie bardziej efektywny.

W tym przewodniku wyjaśniono cztery proste sposoby ukrywania adresu IP. Omówimy wtedy, kiedy możesz chcieć zmienić swój adres IP i dokładnie, jak to zrobić.

Contents

Co to jest adres IP??

Pasek przeglądarki z wprowadzonym adresem IP

Twój adres IP (Internet Protocol) to unikalny numer nadany Twojemu połączeniu internetowemu przez Twojego dostawcę usług internetowych. Każde urządzenie, które łączy się z Internetem, otrzymuje swój unikalny adres.

Twój adres IP to paszport do Internetu. Wszystko, co robisz online, jest powiązane z adresem IP.

Twój adres IP zależy od twojej fizycznej lokalizacji. Różni się w zależności od miejsca zamieszkania i routera, z którym jesteś podłączony, więc Twój domowy adres IP różni się od służbowego adresu IP.

Za pomocą Twojego adresu IP Twój dostawca usług internetowych może nagrywać wszystkie odwiedzane strony internetowe i aplikacje komputerowe lub mobilne używasz. Podobnie same witryny mogą zobaczyć, że je odwiedziłeś.

Możesz sprawdzić swój adres IP w kilku prostych krokach.

Publiczny a prywatny adres IP

Istnieją dwa główne typy adresów IP: publiczny i prywatny.

Routerowi internetowemu przypisano unikatowy publiczny adres IP przez twojego dostawcę usług internetowych. Każde urządzenie, które łączy się z Wi-Fi, udostępnia ten publiczny adres IP dla swojej aktywności internetowej. Oznacza to, że Twój smartfon i laptop będą wyglądać tak samo dla Twojego usługodawcy internetowego, jeśli są podłączone do tej samej sieci.

Twój publiczny adres IP to otwarty na internet. Jest to liczba wyświetlana podczas wyszukiwania w Google „jaki jest mój adres IP” oraz identyfikator używany przez strony internetowe i rządy do monitoruj i cenzuruj swoją aktywność.

Ponieważ twój publiczny adres IP jest powiązany z twoją fizyczną lokalizacją, ukrywanie go lub zmienianie pomoże ci odblokować treść zablokowaną geograficznie. Jeśli przydzielisz sobie adres IP z serwera w innym kraju, odwiedzane witryny przyjmą, że łączysz się z tej lokalizacji.

Prywatne adresy IP, z drugiej strony są przypisane przez router do wszystkich urządzeń w sieci. Prywatne adresy IP są widoczne tylko dla innych użytkowników w sieci wewnętrznej i rzadko są czymś, o co trzeba się martwić.

Kiedy odnosimy się do adresu IP, zwykle mamy na myśli adres publiczny adres IP, ponieważ jest to numer identyfikujący Cię w Internecie.

Jak ukryć swój adres IP: 4 proste metody

Dwa najpopularniejsze sposoby ukrywania adresu IP to za pomocą VPN (Virtual Private Network) i za pomocą serwera proxy. Przeglądarka Tor zapewnia trzecią opcję, która jest świetna dla anonimowości, ale jest boleśnie powolna. Możesz także ukryć swoje IP za pomocą sieci komórkowej.

Zanim bardziej szczegółowo zbadamy te metody, oto tabela podsumowująca ich mocne i słabe strony:

VPN
Pełnomocnik
Słup
Sieć mobilna

Ukrywa twoje IP tak tak tak tak
Prywatny tak Nie Nie Nie
Anonimowy Nie Nie tak Nie
Bezpieczne tak Nie tak Nie
Szybki tak tak Nie tak
Unikanie bloków geograficznych tak tak tak Nie

1 Użyj sieci VPN (Virtual Private Network)

Zrzut ekranu przedstawiający Express VPN na komputerze z lokalizacjami serwerów

Zrzut ekranu ExpressVPN z listą lokalizacji serwerów.

Korzystanie z usługi VPN to najpopularniejszy i niezawodny sposób na ukrycie adresu IP.

Użycie VPN do ukrycia twojego adresu IP spowoduje:

 • Sfałszuj swoją lokalizację.
 • Szyfruj ruch internetowy.
 • Ukryj swoją aktywność związaną z przeglądaniem.
 • Pozwól na prywatne torrenty & P2P.
 • Odblokuj treści z ograniczeniami geograficznymi.

Niektóre sieci VPN również zapewnią nieograniczony dostęp do Internetu w krajach o wysokiej cenzurze jak Chiny i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

W jaki sposób VPN ukrywa Twój adres IP?

VPN (lub Virtual Private Network) to oprogramowanie, które przekierowuje cały ruch internetowy przez prywatny serwer. Szyfruje również twoje połączenie internetowe, dzięki czemu Twój dostawca Internetu nie może monitorować ani blokować Twojej aktywności.

Schemat pokazujący, jak użytkownicy łączą się z Internetem za pomocą VPN

Jak łączysz się z Internetem za pomocą VPN.

Renomowani dostawcy VPN oferują serwery w setkach krajów na całym świecie, a każdy serwer ma swój unikalny adres IP.

Kiedy łączysz się z wybranym serwerem VPN, przyjmujesz jego adres IP dla sesji przeglądania. Twój prawdziwy adres IP zostaje ukryty i jest maskowany przez adres IP serwera VPN.

Możesz użyć VPN do unikać cenzury rządowej, dostęp do bibliotek Netflix z ograniczeniami, i ominąć inne bloki witryny.

Niestety niektóre usługi VPN są bardziej niezawodne niż inne. Musisz upewnić się, że korzystasz z usługi VPN, która nie przecieka, w przeciwnym razie zostanie ujawniony Twój prawdziwy adres IP.

Warto również wziąć pod uwagę zasady rejestrowania swojego dostawcy VPN i ich lokalizację przed dokonaniem jakichkolwiek zakupów.

Nasze zalecenia VPN na 2023 r. Uwzględniają wszystkie te czynniki (i wiele innych), aby określić, które z najlepszych VPN są obecnie dostępne.

2 Użyj serwera proxy sieci Web

zrzut ekranu proxy sieci web HideMyAss

Zrzut ekranu serwera proxy HideMyAss.

Serwer proxy działa jak pośrednik między tobą a odwiedzanymi witrynami.

Użycie serwera proxy do ukrycia adresu IP spowoduje:

 • Ukryj swój adres IP przed określonymi stronami internetowymi.
 • Pomiń ograniczenia geograficzne na niektórych stronach.
 • Obejdź bloki adresów IP.

Dzięki serwerowi proxy ruch internetowy jest najpierw kierowany do serwera proxy, a nie bezpośrednio do docelowej witryny. Następnie serwer proxy odwiedza witrynę w Twoim imieniu i przesyła jej treść.

Schemat działania serwera proxy

Jak łączysz się z Internetem za pośrednictwem serwera proxy.

Podczas przeglądania Internetu za pomocą serwera proxy odwiedzane witryny będą widzieć adres IP serwera proxy zamiast własnego.

Dobra usługa proxy oferuje zakres lokalizacji serwerów – dzięki czemu możesz wybrać dokładną lokalizację, z której chcesz przeglądać.

Korzystanie z serwera proxy to darmowy i łatwo sposób, aby ukryć swój adres IP, ale jest znacznie mniej bezpieczny i niezawodny niż przy użyciu VPN. Istnieją trzy główne przyczyny:

 1. Serwery proxy nie szyfrują twojego ruchu. Oznacza to, że dostawcy usług internetowych, rządy i hakerzy mogą szpiegować Twoją aktywność online, gdy korzystasz z serwera proxy.
 2. Serwery proxy mogą być zawodne. Ponieważ są one bezpłatne, serwery proxy są zwykle przepełnione. Możesz odblokować niektóre treści ograniczone geograficznie za pomocą proxy. Jednak dostęp do witryn o dużej przepustowości, takich jak usługi przesyłania strumieniowego wideo, może być zawodny.
 3. Serwery proxy są specyficzne dla aplikacji. Internetowy serwer proxy przekieruje tylko ruch wysłany z przeglądarki, z którą używasz serwera proxy. VPN szyfruje i przekierowuje cały ruch internetowy wysyłany z twojego urządzenia.

Możesz pobrać niektóre popularne proxy jako bezpłatne rozszerzenie przeglądarki. Wystarczy pobrać rozszerzenie ze sklepu przeglądarki internetowej i dodać je do okna przeglądarki.

Alternatywnie możesz odwiedzić stronę internetową serwera proxy, taką jak hide.me lub HideMyAss. Tutaj wystarczy wpisać adres URL żądanej witryny. Serwer proxy następnie odwiedzi stronę internetową w Twoim imieniu i przekaże jej treść, ukrywając w tym czasie adres IP.

Jeśli chcesz odblokować jeden konkretny film lub witrynę, to proxy jest prawdopodobnie najlepszą opcją. Jeśli chcesz mieć wyższy poziom bezpieczeństwa, prywatności i niezawodności, musisz użyć VPN.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz dedykowany przewodnik na temat różnic między serwerami proxy i VPN.

3 Użyj przeglądarki Tor

Ikona przeglądarki Tor

Sieć Tor (lub T.on Onion Rzewnętrzna) jest otwarte źródło, zdecentralizowane system prowadzony przez wolontariuszy na całym świecie. Jest to bezpłatny i popularny sposób dla użytkowników ukryj swój adres IP i pozostań anonimowy w Internecie.

Najpopularniejszym sposobem korzystania z Tora jest przeglądarka Tor, oparta na przeglądarce Firefox. Tor stosuje szyfrowanie warstwowe do twojego ruchu internetowego i odbija go przez globalną sieć serwerów, zanim dotrze do szerokiego Internetu.

Na ostatnim serwerze w sieci – znanym jako „węzeł wyjściowy” – ostatnia warstwa szyfrowania jest usuwana, a ruch jest wysyłany do docelowej witryny.

W tym momencie Twoja aktywność przyjęła adres IP tego serwera końcowego. Pomaga to ukryć twoją tożsamość, lokalizację i aktywność online przed śledzeniem lub nadzorem.

Schemat danych przechodzących przez sieć Tor

Jak twoje dane przechodzą przez sieć Tor.

Jeśli używasz Tora, twój adres IP jest ukryty i jesteś tak blisko, jak to możliwe, aby być w pełni anonimowym online. To powiedziawszy, Tor ma wady:

 • Tor jest niesamowicie wolny. Wiele serwerów i warstw szyfrowania oznacza, że ​​ładowanie stron internetowych zajmuje znacznie więcej czasu niż zwykle.
 • Tor jest często kojarzony z przestępczością. Anonimowość oferowana przez Tor przyciąga społeczność niesmacznych postaci. Na przykład Dark Web jest dostępny tylko za pośrednictwem Tora. Jako takie, używanie Tora może powodować niechcianą uwagę władz.
 • Trudność z ominięciem ograniczeń geograficznych. Chociaż Tor ukrywa twój adres IP za ostatnim serwerem w sieci, kontrolowanie, gdzie ten serwer się znajduje, nie jest łatwe. Dlatego możesz mieć trudności z ominięciem określonych ograniczeń geograficznych.

Tor jest najbardziej przydatny kiedy anonimowość online ma ogromne znaczenie – na przykład dla dziennikarzy, aktywistów i informatorów. Dla większości ludzi VPN lub serwer proxy to znacznie szybszy i prostszy sposób na ukrycie twojego adresu IP.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, stworzyliśmy szczegółowy przewodnik wyjaśniający różnice między Torem a VPN.

4 Użyj sieci komórkowej

Jeśli uważasz, że adres IP Twojej sieci domowej został naruszony lub zablokowany, możesz skierować cały ruch internetowy przez swój sieć komórkowa smartfona. W ten sposób otrzymasz nowy adres IP do sesji przeglądania.

Aby przełączyć na dane mobilne:

 1. Przejdź do aplikacji ustawień smartfona.
 2. Włączyć Osobisty punkt dostępu.
 3. Na swoich urządzeniach połącz się z hotspotem swojego smartfona.
 4. Rozpocznij przeglądanie przy użyciu danych mobilnych.

Przed skorzystaniem z tego rozwiązania należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

 • Twój operator komórkowy nadal będzie mógł monitorować Twoją aktywność online.
 • Ponieważ maskujesz swój adres IP innym adresem od bardzo podobna fizyczna lokalizacja, za pomocą tej metody nie jest możliwe odblokowanie treści z ograniczeniami geograficznymi.
 • Ta metoda zużyje twój miesięczny limit danych w smartfonie. Ponieważ mobilna transmisja danych może kosztować dużo pieniędzy, warto zastanowić się, czy warto skorzystać z abonamentu.

Czy tryb incognito ukrywa twój adres IP?

Zrzut ekranu trybu incognito Google Chrome

Tryb incognito w Google Chrome nie ukrywa twojego adresu IP.

Twoja lokalizacja i aktywność online są nadal całkowicie widoczne, gdy używasz trybu incognito.

Jedyną zaletą trybu incognito lub trybu prywatnego przeglądania Firefoksa jest to odwiedzane witryny nie są zapisywane w historii przeglądania.

Dostawcy usług internetowych, organy i odwiedzane witryny są nadal całkowicie bezpłatne śledź i rejestruj swoją aktywność związaną z przeglądaniem.

Aby uzyskać więcej informacji na temat prywatnego przeglądania i trybu incognito, możesz przeczytać nasz przewodnik po prywatnych przeglądarkach.

Jak sprawdzić swój adres IP

Po zastosowaniu techniki ukrywania adresów IP możesz sprawdzić, czy była skuteczna sprawdzanie adresu IP.

Aby sprawdzić swój publiczny adres IP, wpisz „what is my ip” w Google i naciśnij Enter.

Twój publiczny adres IP pojawi się u góry strony:

zrzut ekranu fragmentu wyszukiwarki Google dla „jaki jest mój adres IP”

Możesz sprawdzić swój adres IP za pomocą wyszukiwarki Google.

Aby zobaczyć więcej danych osobowych, które ujawniasz podczas przeglądania sieci, możesz skorzystać z witryny do testowania szczelności, takiej jak Przecieki przeglądarki.

Usługi te dostarczą ci szczegółowych informacji na Twój temat adres IP, lokalizacja przeglądania, i Serwery DNS używasz.

Zrzut ekranu testu szczelności browserleaks.com.

Zrzut ekranu przeglądarkileaks.com po podłączeniu do serwera PrivateVPN w USA.

Dlaczego muszę ukrywać mój adres IP??

Ukrywanie adresu IP pomaga chronić Prywatność i bezpieczeństwo online.

Jeśli zostanie odpowiednio skonfigurowany, będziesz w stanie ominąć ograniczenia geograficzne, odblokuj ukrytą zawartość, i chroń się przed inwigilacją online.

Tłumik adresów IP pomoże również zapobiec inwazyjnym celowanym reklamom i manipulacjom cenowym.

W tej sekcji opisano bardziej szczegółowo, dlaczego warto rozważyć ukrywanie adresu IP. Alternatywnie możesz przejść bezpośrednio do naszej sekcji, w jaki sposób zmienić adres IP.

1 Chroń swoją prywatność i bezpieczeństwo

Ilustracja przedstawiająca niewyraźnego mężczyznę ukrytego za szkłem powiększającym.

Każda witryna, którą odwiedzasz rejestruje twój adres IP. Dzięki tym informacjom mogą ustalić kraj, miasto zamieszkania i dostawcę usług internetowych.

Te dane mogą być łączone z informacjami o twoich nawykach przeglądania – takich jak czas spędzony na stronie lub to, na co klikasz – w celu stworzenia szczegółowego profilu ciebie i twojej aktywności online.

Co ważniejsze, dostawcy usług internetowych (ISP) używają twojego adresu IP do identyfikowania i rejestrowania twoich zachowań podczas przeglądania.

Używając twojego adresu IP, dostawcy usług internetowych mogą:

 • Zaloguj się podczas przeglądania.
 • Blokuj ci dostęp do niektórych stron internetowych.
 • Udostępnij swoje dane stronom trzecim i władzom.
 • Zmniejsz prędkość połączenia.

W Stanach Zjednoczonych dostawcy usług internetowych mogą legalnie sprzedawać dane dotyczące przeglądania stron internetowych. W ostatnich badaniach ujawniono również, że AT&T spowalnia ruch użytkowników do witryn takich jak Netflix i YouTube o ponad 70% – proces znany jako dławienie. Ukrywanie adresu IP może pomóc uniknąć tych praktyk.

W krajach takich jak Wielka Brytania dostawcy usług internetowych są zmuszeni gromadzić dzienniki witryn odwiedzanych pod każdym adresem IP. Te dzienniki są dostępne dla władz na żądanie i są przechowywane przez okres do 12 miesięcy. Na żądanie dostawcy usług internetowych mogą połączyć każdy adres IP i związane z nim działania z indywidualnym użytkownikiem.

Na szczęście większość metod ukrywania adresu IP również szyfruje ruch internetowy. Oznacza to, że możesz ukryć swoją aktywność przed usługodawcą internetowym i swoją tożsamość przed odwiedzanymi witrynami – zapobiegając im zbieranie twoje dane przeglądania lub cenzura twoja aktywność.

2 Odblokuj strony internetowe

Strony internetowe, dostawcy usług internetowych i aplikacje używają twojego adresu IP, aby zobaczyć, gdzie się znajdujesz. Mogą następnie wykorzystać te informacje, aby zablokować użytkownikom w niektórych lokalizacjach oglądanie części lub całości ich treści. Jest to znane jako ograniczenie geograficzne lub blok geograficzny.

Zrzut ekranu komunikatu o błędzie na YouTube wyjaśniającego, że film został zablokowany z powodu ograniczeń geograficznych

Zrzut ekranu z geograficznie zablokowanym filmem na YouTube.

Geobloki są egzekwowane z wielu powodów:

 • Dla cenzura rządowa.
 • Spowodowany prawa autorskie i licencyjne.
 • Aby zaoszczędzić na koszty operacyjne.

W skrajnych przypadkach, takich jak w Chinach, ponad 10 000 domen jest zablokowanych, w tym główne witryny takie jak Google i Wikipedia. W innych krajach niektóre programy Netflix i filmy z YouTube są niedostępne z powodu przepisów licencyjnych.

Jedynym sposobem na odblokowanie tych witryn jest sprawienie, aby wyglądało na to, że łączysz się z innego kraju. Możesz to zrobić, ukrywając swój adres IP i zastępując go adresem z wybranego kraju.

Mogą to robić również dostawcy usług internetowych i strony internetowe czarna lista adres IP z dowolnej liczby powodów. Zazwyczaj dzieje się tak, ponieważ użytkownik złamał zasady witryny, ale administratorzy witryny mogą blokować adresy IP kiedy tylko chcą.

Aby odzyskać dostęp do witryn, które zbanowały Twój adres IP, musisz ukryć lub zmienić adres IP. Aby uzyskać więcej informacji na temat odblokowywania stron internetowych, przeczytaj nasz dedykowany przewodnik: Jak odblokować strony internetowe.

3 Zapobiegaj ukierunkowanej reklamie

Strony internetowe i reklamodawcy wykorzystują Twoją lokalizację i inne dane osobowe do kierować do Ciebie za pomocą spersonalizowanych reklam.

Chociaż powiedziano nam, że to dla naszej korzyści, często tak jest maksymalizując swoje zyski.

Twój adres IP jest również wykorzystywany przez linie lotnicze i innych sprzedawców internetowych zawyżaj ceny w zależności od Twojej lokalizacji. W zależności od miejsca zamieszkania mogą zostać wyświetlone ceny znacznie droższe niż norma.

Ukrywanie adresu IP pomoże ci odzyskać prywatność od firm reklamowych i skorzystaj z niższych cen.

Jak zmienić adres IP

Zmiana adresu IP – w przeciwieństwie do zwykłego ukrywania go – wymaga trwałej zmiany prawdziwego adresu IP urządzenia.

Ogólnie rzecz biorąc, zmiana adresu IP jest znacznie trudniejsza niż jego ukrywanie.

Zmiana adresu IP jest również mniej skuteczna. Nie możesz ominąć cenzury lub ograniczeń geograficznych przy zmianie adresu IP, ponieważ twój nowy adres będzie w przybliżeniu ta sama fizyczna lokalizacja jak wcześniej.

Zmiana adresu IP pozwoli ci rozwiązać niektóre typowe problemy, takie jak osobiste zakazy IP i pobierz kwoty w sieciach P2P. Można to również pokonać, ukrywając również swój adres IP.

Oto tabela porównująca, kiedy należy zmienić adres IP, a kiedy go ukryć:

Zmień adres IP
Ukryj adres IP

Zwiększ prywatność Nie tak
Obejście Geobloków Nie tak
Unikaj cenzury rządowej Nie tak
Omiń zakazy IP tak tak
Unikaj szpiegowania ISP Nie tak
Napraw problemy z połączeniem tak Nie

Przed rozważeniem zmiany adresu IP należy pamiętać, że istnieją dwa różne rodzaje adresów IP przydzielane przez dostawców usług internetowych:

 1. Statyczne adresy IP. Stały adres IP, który jest trwale powiązany z Twoją siecią lub witryną. Statyczne adresy IP pozostają takie same, dopóki pozostajesz u usługodawcy.
 2. Dynamiczne adresy IP. Adres IP, który zmienia się z czasem. Dynamiczne adresy IP zmieniają się po rozłączeniu z Internetem, a następnie ponownym połączeniu. Są również ustawione okresowo zmieniać w odstępach czasu wybranych przez dostawcę usług internetowych.

Dynamiczne adresy IP są teraz znacznie powszechniejsze niż statyczne adresy IP, ponieważ pozwalają dostawcom usług internetowych na ponowne wykorzystanie i recykling nieaktywnych adresów IP.

Dlaczego muszę zmienić mój adres IP??

Większość użytkowników chce zmienić swój adres IP ze względów czysto technicznych, często ze względu na to problemy z połączeniem. Może to obejmować:

 • Niepoprawny adres IP. Użytkownikowi może zostać przypisany statyczny adres IP, który nie ma odpowiedniego zakresu liczbowego.
 • Chcesz konkretnego adresu IP. Użytkownicy, którzy mieli problemy z dynamicznymi adresami IP lub potrzebują niezawodnego zdalnego dostępu do routera, mogą wybrać własny statyczny adres IP.
 • Wadliwy router. Uszkodzony router domowy może zacząć przypisywać ten sam prywatny adres IP wielu urządzeniom w jednej sieci.
 • Nowy router. Podczas instalowania nowego routera może być konieczna ponowna konfiguracja sieci lokalnej w celu dopasowania do domyślnego zakresu adresów IP routera.

Jak zmienić swój publiczny adres IP

Router na biurku

Zmiana publicznego adresu IP jest znacznie trudniejsza niż zmiana prywatnego adresu IP.

Jest tak, ponieważ użytkownicy mają bardzo mała kontrola nad ich publicznym adresem IP. ISP są właścicielami wszystkich publicznych adresów IP i jedynie dzierżawią je użytkownikom Internetu.

Twój publiczny adres IP nie jest twoją własnością i dlatego może być bardzo trudna do zmiany.

Istnieją trzy główne opcje, jeśli chcesz zmień swój publiczny adres IP:

 • Uruchom ponownie router WiFi.
 • Zadzwoń do swojego usługodawcy internetowego.
 • Połącz się z publicznym Wi-Fi.

Wybór metody zależy od tego, czy masz adres IP statyczny lub dynamiczny, i czy jesteś po szybka naprawa lub a długoterminowe rozwiązanie.

1 Uruchom ponownie router WiFi

Jeśli Twój dostawca usług internetowych przydzieli Ci a dynamiczny adres IP, powinieneś być w stanie zmienić swój publiczny adres IP, po prostu ponownie uruchamiając router WiFi.

Na szczęście większość sieci domowych ma obecnie dynamiczne adresy IP.

Głównym problemem związanym z tą metodą jest to, że serwer DHCP, który wydaje dynamiczne adresy IP, zwykle próbuje zapamiętać urządzenia podlegające jego jurysdykcji i przypisać im ten sam adres IP, gdy tylko jest to możliwe.

Aby zmienić publiczny adres IP, musisz ponownie uruchomić router wiele razy. Jeśli to nie zadziała, spróbuj to zostawić wyłączony na noc (na około 8 godzin) i włącz go ponownie rano.

2 Zadzwoń do swojego usługodawcy internetowego

Jeśli przydzielono Ci Statyczny adres IP, musisz skontaktować się ze swoim dostawcą usług internetowych, aby go zmienić.

Większość dostawców usług internetowych pozwala na to zażądać nowego publicznego adresu IP przez telefon lub na swojej stronie internetowej, ale często pobierają opłatę za ten przywilej.

To rozwiązanie nie ogranicza się również do osób posiadających statyczne adresy IP. Jeśli masz dynamiczny adres IP, możesz również poprosić o nowy statyczny adres IP od swojego dostawcy usług internetowych.

Możesz to zrobić, jeśli wielokrotnie doświadczone problemy z dynamicznym przypisaniem adresu IP lub jeśli chcesz konkretny, stały adres IP.

Warto zauważyć, że statyczne adresy IP wiążą się z pewnym ryzykiem dla bezpieczeństwa. Powinieneś rozważyć je przed złożeniem wniosku o nowy.

3 Podłącz do publicznej sieci Wi-Fi

Najłatwiejszym sposobem zmiany publicznego adresu IP jest zmień swoją fizyczną lokalizację.

Pamiętaj, że publiczne adresy IP nie są specyficzne dla urządzenia – Twój adres IP w pracy będzie inny niż adres IP w domu.

Wyruszam i łączę się z publiczne WiFi, jak w kawiarni, będzie tymczasowo zmień swój adres IP.

Ta metoda to szybka naprawa zamiast jakiegokolwiek właściwego rozwiązania, ale zadziała, jeśli chcesz tylko tymczasowo zmienić swój adres IP.

To powiedziawszy, korzystanie z publicznej sieci Wi-Fi może narazić Twoje dane osobowe. Jeśli musisz korzystać z otwartej sieci, postępuj zgodnie z naszymi publicznymi wskazówkami bezpieczeństwa WiFi.

Jak zmienić swój prywatny adres IP

robotnicy zajmujący się budową routera Wi-Fi

Użytkownicy mają znacznie większą kontrolę nad swoim prywatnym adresem IP niż z publicznym adresem IP. Jednak zmiana prywatnego adresu IP może być dość techniczną procedurą.

Na szczęście istnieje jeden prosty sposób zmiany prywatnego adresu IP, który możesz wypróbować w pierwszej kolejności.

Jeśli nie masz preferencji co do twojego prywatnego adresu IP – po prostu chcesz nowy – możesz spróbować zrestartować router WiFi. Po ponownym uruchomieniu powinien losowo przypisać wszystkim urządzeniom w sieci nowy prywatny adres IP.

Jednak ponowne uruchomienie routera przyzwyczajenie pomoc, jeśli chcesz naprawić uszkodzony router lub wybrać konkretny adres IP.

Jeśli ponowne uruchomienie routera WiFi nie działa, możesz użyć poniższych prostych instrukcji, aby zmienić prywatny adres IP na wybranym urządzeniu.

Niezależnie od używanego systemu zalecamy zachowanie konwencji numeracji nowego prywatnego adresu IP podobnego do tego, z którego już korzystasz. Wystarczy wybrać własny numer od 0 do 255 dla ostatnich trzech cyfr.

Różne routery oznaczają różne zakresy, więc wybierz mniejszą liczbę, aby zachować bezpieczeństwo.

Aby zmienić swój prywatny adres IP w systemie Windows 10:

 1. Otwórz Panel sterowania. Kliknij przycisk Start w lewym dolnym rogu ekranu. Wpisz „panel sterowania” i wybierz Panel sterowania z wyników.
 2. Wybierz Sieć i Internet i wtedy Centrum sieci i udostępniania.
 3. Z menu po lewej stronie wybierz Zmień ustawienia adaptera.
 4. zrzut ekranu sieci i centrum udostępniania w systemie Windows 10

 5. Wybierz swój główne połączenie internetowe (WiFi lub Ethernet) i kliknij Nieruchomości patka.
 6. Odnaleźć Wersja protokołu internetowego (TCP / IPv4) na liście. Kliknij, a następnie kliknij Nieruchomości.
 7. zrzut ekranu właściwości połączenia internetowego w systemie Windows 10

 8. Upewnij się, że Użyj następującego adresu IP karta jest wybrana, a następnie wprowadź prywatny adres IP, który chcesz.

Aby zmienić swój prywatny adres IP w systemie MacOS:

 1. Nawigować do Preferencje systemu używając Logo Apple w lewym górnym rogu ekranu i kliknij dwukrotnie ikonę Sieć patka.
 2. Wybierz swój połączenie internetowe (WiFi lub Ethernet) z menu po lewej stronie, a następnie kliknij zaawansowane zakładka w prawym dolnym rogu.
 3. Przejdź do TCP / IP patka.
 4. Z rozwijanego menu obok Skonfiguruj IPv4, Wybierz Korzystanie z DHCP z ręcznym adresem.
 5. zrzut ekranu ustawień TCP / IP w systemie MacOS

 6. Wpisz preferowany prywatny adres IP w polu wprowadzania obok adresu IPv4 i kliknij dobrze.

Aby zmienić swój prywatny adres IP na telefonie iPhone:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia i wybierz WiFi.
 2. Wybierz mini (i) obok wybranej sieci.
 3. zrzut ekranu ustawień Wi-Fi na iPhonie

 4. Kran Skonfiguruj adres IP a następnie podręcznik opcja.
 5. Wprowadź żądany prywatny adres IP do Pole adresu IP. Może być również konieczne wpisanie istniejącej maski podsieci i numeru routera (które można znaleźć na poprzednim ekranie).
 6. zrzut ekranu konfiguracji ustawień ipv4 na iPhonie

Aby zmienić swój prywatny adres IP w systemie Android:

 1. Otwórz ustawienia, kran Znajomości i wtedy WiFi.
 2. Naciśnij sieć, z której korzystasz i wybierz zaawansowane.
 3. Używając Ustawienia IP menu rozwijane dotknij Statyczny.
 4. zrzut ekranu zaawansowanych ustawień ip na Androidzie

 5. Wpisz żądany prywatny adres IP w polu pod adres IP.
  Co to jest router VPN i jak działają?