Istnieje pięć głównych sposobów konfiguracji VPN na smartfonie lub tablecie z Androidem, ale najprostszą metodą jest użycie niestandardowej aplikacji dostarczonej przez wybraną usługę VPN.

Konfigurowanie niestandardowej aplikacji VPN na urządzeniu z Androidem jest tak proste, jak instalowanie dowolnej innej aplikacji.

Wystarczy go pobrać, zaloguj się, dotknij „połącz” i to wszystko. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy przy instalacji aplikacji, zamieściliśmy szczegółowe instrukcje poniżej, w „Metodzie 1”.

Na szczęście wszystkie nasze najlepsze rekomendacje usług VPN oferują jakąś aplikację na Androida, więc nigdy nie będziesz zmuszony używać innych metod, chyba że chcesz.

Możesz również sprawdzić nasze najnowsze typy VPN dla Androida, aby ułatwić sobie decyzję.

Przyjrzymy się także alternatywnym metodom korzystania z VPN na telefonie z Androidem, w tym ręcznej konfiguracji, korzystania z pliku APK i konfiguracji VPN na poziomie routera.

Contents

Co będziesz potrzebował

Najpierw potrzebujesz Urządzenie z Androidem: smartfon lub tablet.

Ten przewodnik został napisany przy użyciu smartfona Samsung Galaxy A6 z systemem Android 9.1.0 (Pie).

Możesz korzystać z VPN na starszym urządzeniu z Androidem, ale kroki i ekrany mogą się nieco różnić od tych w tym przewodniku.

Będziesz także potrzebować konto u dostawcy usług VPN. Można to zrobić na dwa sposoby:

 1. Odwiedź strony internetowe kilku dostawców i zarejestruj się na preferowaną; przed kontynuowaniem warto się zalogować i znaleźć strony konfiguracji urządzenia.
 2. Pobierz aplikację preferowanego dostawcy ze Sklepu Google Play i zarejestruj nowe konto w aplikacji.

  Zasadniczo nie zalecamy tego, ponieważ zasady zwrotu kosztów dostawcy VPN mogą nie mieć zastosowania lub twoje konto może być ograniczone do korzystania tylko z urządzeniami z Androidem, podczas gdy zakup subskrypcji za pośrednictwem strony internetowej dostawcy VPN ogólnie pozwala na korzystanie z VPN na wielu urządzeniach typy.

W razie potrzeby sprawdź swoje konto VPN za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Metoda 1: Aplikacja VPN

Przed zapisaniem się do subskrypcji VPN sprawdź, czy usługa VPN jest dostarczana z niestandardową aplikacją VPN na Androida.

Jeśli tak, możesz pobrać aplikację VPN ze sklepu Google Play. Jeśli mieszkasz w kraju, w którym nie możesz uzyskać dostępu do sklepu Google Play, przejdź do „Metoda 4: plik APK”.

W tym przewodniku wykorzystaliśmy ExpressVPN, ponieważ ma on bardzo prostą aplikację na Androida i oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

To także najlepsza VPN na świecie – możesz przeczytać naszą pełną, niezależną recenzję ExpressVPN tutaj.

Jeśli wybrałeś innego dostawcę VPN, będziesz musiał wykonać nieco inny proces, ale ten przewodnik da ci podstawy.

Zainstalowanie aplikacji VPN zapewnianej przez usługę VPN jest najłatwiejszym sposobem na szybkie uruchomienie.

W większości przypadków zapewni również wygodny i przyjazny dostęp do różnych serwerów, co jest przydatne, jeśli chcesz przełączać się między lokalizacjami VPN.

Konfiguracja niestandardowej aplikacji VPN na Androida zajmie Ci mniej niż pięć minut. Oto jak to zrobić:

 1. Znajdź niestandardową aplikację na Androida swojego dostawcy VPN w sklepie Google Play.
  Zalecamy skorzystanie z linku do sklepu Google Play za pośrednictwem oficjalnej strony VPN, aby uniknąć pobierania potencjalnie niebezpiecznego oprogramowania kopiującego.Zrzut ekranu profilu ExpressVPN w sklepie Google Play
 2. Kran zainstalować aby pobrać aplikację VPN. Po zakończeniu tego kroku pojawi się zielony przycisk otwarty.Zrzut ekranu z ExpressVPN w sklepie Google Play po zainstalowaniu aplikacji
 3. Kran otwarty aby uruchomić aplikację VPN, a następnie dotknij Zaloguj się.Zrzut ekranu slajdu instalacyjnego bezpłatnej wersji próbnej ExpressVPN
 4. Wprowadź dane logowania do subskrypcji VPN w odpowiednich polach – w tym przypadku adres e-mail i hasło – a następnie dotknij Zaloguj się.Zrzut ekranu strony logowania do aplikacji ExpressVPN na Androida
 5. ExpressVPN pyta nowych użytkowników, czy chcieliby udostępniać raporty o awariach, testy prędkości i informacje o tym, czy połączenie VPN się powiedzie, czy nie.

  Chociaż informacje te nie są danymi osobowymi, zalecamy stukanie Nie, dziękuję.

  Zrzut ekranu autoryzacji raportu o awarii instalacji ExpressVPN

 6. Kran dobrze aby rozpocząć proces konfiguracji połączenia VPN.Zrzut ekranu procesu konfiguracji ExpressVPN dla Androida
 7. Kran dobrze aby zaakceptować żądanie połączenia VPN.Zrzut ekranu żądania połączenia aplikacji ExpressVPN na Androida
 8. Oto ekran główny aplikacji ExpressVPN na Androida. Jest to dość typowy przykład niestandardowych aplikacji VPN na Androida, z dużym przyciskiem połączenia w środku i wybraną lokalizacją serwera poniżej.

  Aby zobaczyć listę lokalizacji serwerów, dotknij trzech poziomych kropek po prawej stronie nazwy lokalizacji serwera.

  Zrzut ekranu ekranu głównego aplikacji ExpressVPN dla systemu Android

 9. Możesz wybrać dowolną z wymienionych tutaj lokalizacji serwerów VPN. Po prostu dotknij tego, z którym chcesz się połączyć.Zrzut ekranu listy lokalizacji serwera aplikacji ExpressVPN na Androida
 10. Przed połączeniem z VPN najlepiej sprawdzić ustawienia zabezpieczeń. Zazwyczaj można to znaleźć, klikając symbol koła zębatego lub, w przypadku ExpressVPN, menu burgera (trzy poziome linie).

  Pamiętaj, aby włączyć przełącznik zabijania i ochronę przed wyciekiem, jeśli aplikacja jest wyposażona w te funkcje.

  Oto menu ustawień ExpressVPN. Stuknij w Ochrona sieci aby włączyć wersję zabijaka przełącznika zabijania w aplikacji ExpressVPN na Androida.

  Zrzut ekranu ustawień aplikacji ExpressVPN na Androida

 11. Po przejrzeniu ustawień VPN nadszedł czas, aby połączyć się z VPN. Dotknij okrągłego przycisku połączenia na środku głównego ekranu aplikacji VPN.

  Przycisk połączenia ExpressVPN zmienia kolor na zielony, gdy VPN jest podłączony. Naciśnij ten przycisk ponownie, aby się rozłączyć.

  Zawsze powinieneś przetestować swoją VPN pod kątem wycieków. Możesz dowiedzieć się, jak to zrobić i jak rozwiązać wszelkie problemy w naszym przewodniku dotyczącym wycieków IP, DNS, WebRTC.

  Zrzut ekranu z podłączoną aplikacją ExpressVPN na AndroidaPo skonfigurowaniu połączenia ExpressVPN pozostanie ono podłączone w tle i będziesz mógł normalnie korzystać z telefonu. Wystarczy spojrzeć na pasek stanu i poszukać klucza, aby sprawdzić, czy telefon jest podłączony.

Metoda 2: Korzystanie z oprogramowania innych firm (OpenVPN dla Androida)

Jeśli nie chcesz używać niestandardowej aplikacji VPN od swojego dostawcy usług VPN lub nie ma jej w zestawie, możesz skonfigurować pliki konfiguracyjne VPN za pomocą aplikacji VPN innej firmy, takiej jak OpenVPN dla Androida.

Korzystasz z tych aplikacji innych firm, aby łączyć się z siecią serwerów swojego dostawcy za pomocą poświadczeń konta, które zapewniają podobne ogólne wrażenia jak korzystanie z własnej aplikacji dostawcy.

Aplikacje innych firm mogą być bardziej konfigurowalne niż niestandardowa aplikacja dostawcy usług VPN, a nawet pozwalają na korzystanie z wielu dostawców w ramach jednej aplikacji, jeśli masz więcej niż jedną subskrypcję.

W tym przewodniku będziemy używać OpenVPN dla Androida, ponieważ jest on oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że ​​można go zbadać pod kątem wad i luk w zabezpieczeniach, a sam protokół OpenVPN zapewnia najlepszą równowagę między wydajnością a bezpieczeństwem.

Możesz także użyć oficjalnej aplikacji OpenVPN Connect, OpenVPN, Inc dla systemu Android.

ExpressVPN zaleca OpenVPN dla Androida, ponieważ lepiej współpracuje z plikami konfiguracyjnymi, a NordVPN zaleca OpenVPN Connect. Najlepiej skontaktować się z dostawcą usług VPN, aby dowiedzieć się, którą aplikację poleca.

Jeśli Twój dostawca VPN nie ma dostępnych plików konfiguracyjnych OpenVPN, możesz przejść do „Metody 3”, która pokazuje, jak ręcznie skonfigurować pliki L2TP.

Oto jak ręcznie skonfigurować VPN na Androida za pomocą oprogramowania OpenVPN dla Androida:

 1. Znajdź OpenVPN dla Androida (lub OpenVPN Connect) w sklepie Google Play i dotknij zainstalować.Zrzut ekranu aplikacji OpenVPN na Androida w sklepie Google Play
 2. Po pomyślnym pobraniu aplikacji wyświetlony zostanie zielony przycisk otwarty. Stuknij, aby otworzyć aplikację OpenVPN na Androida.Zrzut ekranu aplikacji OpenVPN na Androida zainstalowanej w sklepie Google Play
 3. To jest główny ekran aplikacji OpenVPN na Androida. Wrócimy do tego po pobraniu plików konfiguracyjnych z witryny ExpressVPN.
  Zrzut ekranu aplikacji OpenVPN na Androida bez profili VPN
 4. Przejdź do strony internetowej dostawcy usług VPN w przeglądarce mobilnej i zaloguj się na swoje konto VPN przy użyciu swoich poświadczeń.
  Zrzut ekranu strony logowania ExpressVPN
 5. Teraz przejdź do sekcji strony konta VPN, gdzie możesz skonfigurować VPN na różnych urządzeniach. Kran Skonfiguruj ExpressVPN.
  Zrzut ekranu strony konfiguracji konta ExpressVPN
 6. Kran Pokaż inne urządzenia.
  Zrzut ekranu z kodem aktywacyjnym konta ExpressVPN
 7. Przewiń listę urządzeń i dotknij Konfiguracja ręczna.
  Zrzut ekranu listy różnych ustawień ExpressVPN
 8. Kran OpenVPN. Tutaj zobaczysz swoją unikalną nazwę użytkownika i hasło do ręcznej konfiguracji OpenVPN. Będziesz ich potrzebował później.
  Zrzut ekranu nazwy użytkownika i hasła do konfiguracji ręcznej ExpressVPN
 9. Możesz pobrać tyle plików konfiguracyjnych, ile chcesz – każdy pozwoli ci połączyć się z inną lokalizacją serwera VPN – ale zalecamy rozpoczęcie od jednego, dopóki nie dowiesz się, jak wykonać cały proces instalacji.

  Stuknij lokalizację serwera, z którym chcesz się połączyć, a zostanie ona automatycznie pobrana do pamięci telefonu. Wybraliśmy USA – Nowy Jork.

  Zrzut ekranu plików konfiguracyjnych lokalizacji serwera ExpressVPN

 10. Teraz wróć do aplikacji OpenVPN dla Androida i dotknij symbolu pobierania folderu w prawym górnym rogu aplikacji (pomiędzy symbolem + a trzema pionowymi kropkami).
  Zrzut ekranu aplikacji OpenVPN na Androida bez profili VPN
 11. Znajdź plik konfiguracyjny VPN w swoim Pliki do pobrania teczka. Niektórzy użytkownicy będą musieli przejść do Pamięć wewnętrzna przed przejściem do Pliki do pobrania folder, aby wybrać plik. Po znalezieniu pliku dotknij go.
  Zrzut ekranu pobranego pliku konfiguracyjnego ExpressVPN
 12. Stuknij w kleszcz symbol, aby zakończyć pobieranie pliku konfiguracyjnego.
  Zrzut ekranu pliku konfiguracyjnego ExpressVPN w aplikacji OpenVPN na Androida
 13. Stuknij w Edytować symbol po prawej stronie nazwy pliku konfiguracyjnego.
  Zrzut ekranu pliku konfiguracyjnego ExpressVPN w edycji aplikacji OpenVPN dla Androida
 14. Pod Podstawowy W zakładce wprowadź unikalną nazwę użytkownika i hasło OpenVPN, które są wyświetlane na Twoim koncie w witrynie ExpressVPN. Następnie dotknij Plecy ikona na twoim urządzeniu.

  Uwaga: OpenVPN dla Androida ma wiele opcji konfiguracji; pokazujemy tutaj tylko podstawy, ale możesz później wrócić i dostosować swój profil VPN.

  Zrzut ekranu edycji pliku konfiguracyjnego ExpressVPN w OpenVPN dla Androida

 15. Stuknij utworzony profil.
  Zrzut ekranu pliku konfiguracyjnego ExpressVPN w edycji aplikacji OpenVPN dla Androida
 16. Kran dobrze aby zaakceptować żądanie połączenia.
  Zrzut ekranu żądania połączenia VPN w aplikacji OpenVPN na Androida
 17. Po nawiązaniu połączenia VPN zobaczysz powiadomienie o połączeniu, a ikona klucza pozostanie w lewym górnym rogu ekranu na czas połączenia VPN. Sprawdź połączenie VPN pod kątem wycieków IP, DNS lub WebRTC.
  Zrzut ekranu połączenia VPN u góry ekranu
 18. Aby rozłączyć się z VPN, stuknij profil OpenVPN w aplikacji OpenVPN na Androida i stuknij ROZŁĄCZYĆ SIĘ.
  Zrzut ekranu komunikatu o rozłączeniu w OpenVPN dla Androida

Istnieje wiele konfigurowalnych opcji, z którymi możesz grać w aplikacji OpenVPN na Androida, aby dostosować swoje połączenie.

Na przykład możesz przełączać się między UDP i TCP, zastępować ustawienia DNS, blokować wycieki IPv6 i IPv4 oraz zezwalać na ruch internetowy niektórych aplikacji poza tunelem VPN (tunelowanie dzielone).

Korzystaj z tych ustawień tylko wtedy, gdy masz pewność, że wiesz, co robisz.

Istnieją inne aplikacje innych firm typu open source, których można używać do konfigurowania różnych protokołów VPN, takich jak strongSwan dla IKEv2 / IPsec i WireGuard dla protokołu WireGuard, ale OpenVPN pozostaje naszym preferowanym protokołem i oprogramowaniem.

Początkujący powinni ustawić priorytet korzystania z niestandardowej aplikacji dostawcy VPN przed konfiguracją ręczną.

Metoda 3: Wbudowany klient VPN systemu Android

Jeśli Twój dostawca VPN nie ma plików konfiguracyjnych OpenVPN, możesz skonfigurować pliki konfiguracyjne L2TP / IPSec, IKEv2 / IPSec i PPTP za pomocą wbudowanego klienta VPN na Androida.

Oznacza to, że nie musisz wcale pobierać aplikacji innych firm.

Jednak nie zalecamy tej metody.

Chociaż ten typ konfiguracji nie zajmuje tyle miejsca na twoim urządzeniu, w niektórych przypadkach nie jest tak bezpieczny, jak korzystanie z aplikacji dostawcy VPN lub OpenVPN na Androida.

Wynika to z protokołów VPN obsługiwanych przez wbudowanego klienta Android VPN lub – w niektórych przypadkach – ze sposobu ich konfiguracji.

PPTP jest bardzo przestarzałym i niepewnym protokołem VPN i może zostać zhakowany w kilka minut. L2TP / IPSec wykorzystuje klucze współdzielone, które są publicznie dostępne na stronach VPN i otwierają drzwi do potencjalnych ataków typu man-in-the-middle.

Nasze najczęściej polecane sieci VPN dostarczają tylko instrukcje konfiguracji instalacji IKEv2 przy użyciu aplikacji strongSwan typu open source, a nie wbudowanego klienta VPN systemu Android.

Możesz przeczytać więcej o szyfrowaniu i protokołach w naszym szczegółowym przewodniku.

Chociaż nie zalecamy tej konfiguracji VPN, pokażemy Ci, jak zainstalować VPN w ten sposób w ostateczności.

Metoda ręcznego połączenia będzie się nieco różnić w zależności od protokołu VPN i używanego urządzenia, ale proces jest wystarczająco podobny, aby uzyskać streszczenie z tych instrukcji.

W tym przykładzie użyjemy ExpressVPN do utworzenia połączenia L2TP / IPSec.

Używamy Androida 9.1.0. W innych wersjach Androida lokalizacja i wygląd ekranów ustawień VPN mogą się nieco różnić.

Aby ręcznie utworzyć połączenie VPN:

 1. Przejdź do strony internetowej dostawcy VPN na urządzeniu z Androidem i zaloguj się na swoje konto VPN przy użyciu swoich poświadczeń.
  Zrzut ekranu strony logowania ExpressVPN
 2. Kran Skonfiguruj ExpressVPN w sekcji konfiguracji urządzenia.
  Zrzut ekranu strony konfiguracji konta ExpressVPN
 3. Przewiń listę urządzeń i dotknij Konfiguracja ręczna.
  Zrzut ekranu listy różnych ustawień ExpressVPN
 4. Stuknij w PPTP & L2TP-IPsec. ExpressVPN ostrzega, że ​​te protokoły VPN zapewniają słabe korzyści bezpieczeństwa.
  Zrzut ekranu strony konfiguracji ręcznej konfiguracji ExpressVPN L2TP
 5. Przewiń w dół, a zobaczysz swoją nazwę użytkownika i hasło do tej konfiguracji. Będziesz ich później potrzebować, więc pozostaw kartę otwartą.
  Zrzut ekranu nazwy użytkownika i hasła do ręcznej konfiguracji ExpressVPN L2TP
 6. Stuknij w + symbol obok lokalizacji serwera VPN i skopiuj adres serwera wybranego serwera VPN. Możesz skonfigurować wiele lokalizacji serwera VPN, ale zacznijmy od jednej z łatwością. Wybraliśmy USA – Nowy Jork.
  Zrzut ekranu z adresami serwerów ExpressVPN
 7. Teraz przejdź do swojego telefonu Ustawienia menu. Odnaleźć Znajomości ustawienia, dotknij Więcej ustawień połączenia, i wtedy VPN. Spowoduje to uruchomienie wbudowanego klienta VPN na Androida. Jeśli nie zainstalowałeś sieci VPN, zanim pojawi się komunikat „Brak sieci VPN”.
  Zrzut ekranu z wbudowanym klientem VPN Androida
 8. Stuknij w trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu, a następnie dotknij Dodaj profil VPN.
  Zrzut ekranu z wbudowanym profilem VPN do dodawania VPN
 9. Teraz wypełnij pola następującymi informacjami:

  Nazwa: Umieść tu wszystko, co chcesz. Zalecamy wpisanie nazwy usługi VPN i nazwy serwera. Na przykład. ExpressVPN Nowy Jork.
  Rodzaj: Przełącznik L2TP / IPSec PSK. PSK oznacza wstępnie udostępniony klucz.
  Adres serwera: Wklej adres serwera VPN z konta na stronie internetowej dostawcy VPN.
  Sekret L2TP: Pozostaw to pole puste.
  Identyfikator IPSec: Pozostaw to pole puste.
  Wstępnie udostępniony klucz IPSec: Wklej tutaj wstępnie udostępniony klucz dostawcy VPN. Znajdziesz to w instrukcjach konfiguracji swojego dostawcy VPN.
  Kran Zapisać.Zrzut ekranu z wbudowanym profilem edycji VPN dla Androida

 10. Teraz dotknij profilu VPN na ekranie głównym i wprowadź nazwę użytkownika i hasło, które były pokazane na koncie VPN pod PPTP & L2TP-IPsec sekcja konfiguracji ręcznej. Kran Połączyć.
  Zrzut ekranu ręcznego logowania ExpressVPN na Androida
 11. Po nawiązaniu połączenia VPN zobaczysz symbol klucza w lewym górnym rogu urządzenia i zawsze powinieneś przetestować połączenie VPN pod kątem wycieków IP, DNS lub WebRTC.
  Zrzut ekranu z podłączonym Androidem VPN
 12. Aby się rozłączyć, po prostu dotknij profilu VPN we wbudowanym kliencie Androida i dotknij Rozłącz.
  Zrzut ekranu ręcznego przycisku rozłączania VPN VPN

Metoda 4: Plik APK

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do sklepu Google Play, nadal możesz zainstalować niestandardową aplikację dostawcy VPN na urządzeniu z Androidem, jeśli usługa zawiera plik APK.

Pliki APK można pobrać bezpośrednio na urządzenia z Androidem spoza sklepu Google Play.

Musisz zmienić niektóre uprawnienia telefonu, aby umożliwić pobieranie plików APK ze źródeł zewnętrznych i nie należy ich pobierać z nieoficjalnych stron internetowych.

Zawsze pobieraj pliki APK z oficjalnej strony dostawcy VPN.

Jeśli nie ryzykujesz pobierania plików, które zostały naruszone – mogą zawierać złośliwe treści, które mogą zaszkodzić Twojemu urządzeniu i bezpieczeństwu online.

Oto nasze instrukcje krok po kroku dotyczące instalowania aplikacji VPN z plikiem APK na urządzeniu z Androidem:

 1. Najpierw musisz zmienić uprawnienia swojego telefonu, aby umożliwić pobieranie plików spoza sklepu Google Play.

  Przejdź do swojego telefonu Ustawienia menu, a następnie do Bezpieczeństwo. Teraz dotknij Zainstaluj nieznane aplikacje (czasami oznaczone Zainstaluj aplikacje ze źródeł zewnętrznych) i dotknij przeglądarki internetowej, której chcesz użyć do pobierania plików APK.

  Włącz Pozwól z tego źródła.

  Zrzut ekranu przedstawiający instalację nieznanych ustawień aplikacji na telefonie z Androidem

 2. Wejdź na stronę dostawcy VPN i zaloguj się na swoje konto przy użyciu poświadczeń.
  Zrzut ekranu strony logowania ExpressVPN
 3. Kran Skonfiguruj ExpressVPN w sekcji konfiguracji urządzenia.
  Zrzut ekranu strony konfiguracji konta ExpressVPN
 4. Kran Pobierz APK.
  Zrzut ekranu ekranu pobierania pliku ExpressVPN APK
 5. Pojawi się ostrzeżenie, że plik może uszkodzić urządzenie. Jeśli pobierasz plik APK z oficjalnej strony zaufanego dostawcy VPN – ufamy ExpressVPN – dotknij dobrze.
  Zrzut ekranu ostrzeżenia dotyczącego pobierania pliku APK na telefon z Androidem
 6. Kran zainstalować aby zakończyć proces instalacji.
  Zrzut ekranu ekranu instalacji ExpressVPN APK
 7. Aplikacja została już zainstalowana. Kran otwarty aby otworzyć niestandardową aplikację VPN na Androida.
  Zrzut ekranu przedstawiający pełny ekran instalacji ExpressVPN APK

Możesz teraz wykonać kroki 3-11 z metody 1, jeśli chcesz wiedzieć, jak korzystać z aplikacji ExpressVPN, a przez to zdecydowaną większość aplikacji VPN na Androida, które działają podobnie do ExpressVPN.

Metoda 5: Router

Router VPN

Ostatnim sposobem ochrony ruchu internetowego na urządzeniu z Androidem jest zainstalowanie sieci VPN na poziomie routera.

Po zainstalowaniu VPN na routerze chroni cały ruch przepływający przez router, zapewniając korzyści VPN dla wszystkich urządzeń w domu w tym samym czasie.

Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz chronić urządzenia, które nie mają niestandardowych aplikacji VPN, takich jak telewizory smart i konsole do gier.

Nie jest to jednak najlepszy sposób ochrony urządzenia z Androidem.

Gdy instalujesz VPN na poziomie routera, trudniej jest zmienić ustawienia VPN i lokalizacje serwerów, niż jeśli używasz niestandardowej aplikacji VPN na Androida.

Jeszcze jedną rzeczą do zapamiętania jest to, że nie wszystkie routery obsługują oprogramowanie VPN, szczególnie routery modemowe dostarczane z pakietem internetowym.

Jeśli twój router nie obsługuje oprogramowania klienckiego VPN i chcesz kupić nowy sprzęt, warto najpierw sprawdzić witrynę internetową dostawcy VPN.

Konfiguracja VPN na routerze

Istnieje kilka różnych sposobów korzystania z VPN na routerze:

 1. Kup wstępnie skonfigurowany router.
 2. Ręcznie skonfiguruj VPN przy użyciu natywnego oprogramowania klienckiego VPN, które jest dostarczane z bieżącym oprogramowaniem (unikaj konfiguracji PPTP lub L2TP / IPSec, ponieważ są one niepewne).
 3. Sflashuj swój obecny router z nowym oprogramowaniem, które obsługuje OpenVPN, a następnie ręcznie skonfiguruj VPN.
 4. Użyj apletu VPN. Są to obecnie dość rzadkie i niewiele usług VPN im je zapewnia. ExpressVPN ma aplet.

Szczegółowe instrukcje instalacji routera znajdują się w naszym oddzielnym przewodniku dotyczącym routerów.

Pamiętaj, że konfiguracja VPN na poziomie routera oznacza, że ​​ruch internetowy jest szyfrowany tylko wtedy, gdy dociera do routera.

Oznacza to, że ruch między urządzeniami a routerem nie jest zabezpieczony, więc jeśli ktoś jest w stanie połączyć się z Twoją siecią, nadal może odczytać Twój ruch.

Zalecamy skonfigurowanie sieci VPN na poziomie routera i korzystanie z funkcji Na urządzenie (podobnie jak tunelowanie dzielone), aby wykluczyć wszelkie urządzenia, na których można zainstalować natywne aplikacje VPN, takie jak Android.

Aby zobaczyć, jak skonfigurować te natywne aplikacje VPN, przejdź do metody 1.

Uzyskiwanie dodatkowej pomocy z VPN na Androida

Nie jesteśmy w stanie podać tutaj instrukcji dla każdego routera, a niektóre urządzenia z Androidem – szczególnie te ze starszymi wersjami Androida – wyglądają inaczej niż te instrukcje.

Jeśli utkniesz, Twój dostawca usług VPN powinien być twoim pierwszym portem zawinięcia.

Będą mogli przeprowadzić Cię przez cały proces i rozpocząć korzystanie z sieci VPN na telefonie z Androidem.

Jaki jest najlepszy sposób na skonfigurowanie VPN dla Androida?

Najlepszym sposobem skonfigurowania sieci VPN na smartfonie lub tablecie z Androidem jest pobranie niestandardowej aplikacji VPN od usługodawcy VPN.

Jest to szybkie, łatwe i bezpieczne.

Dla tych, którzy chcą większej konfigurowalności, użycie OpenVPN dla Androida do ręcznej konfiguracji routera może być lepiej dostosowane niż niestandardowa aplikacja VPN.

Nie zalecamy korzystania z wbudowanego klienta VPN Androida, ponieważ obsługuje on tylko mniej bezpieczne protokoły VPN, takie jak PPTP i L2TP / IPSec.

Czy potrzebuję VPN na moim telefonie??

Tak, musisz korzystać z VPN na smartfonie z Androidem.

Gdy jesteś poza domem, prawdopodobnie łączysz się z publiczną siecią Wi-Fi.

Publiczne Wi-Fi jest notorycznie niepewne, co naraża Twoje dane osobowe na ataki hakerów.

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje dane osobowe, musisz skorzystać z VPN.

Sieci VPN szyfrują cały ruch internetowy Androida, uniemożliwiając podglądanie stronom trzecim tego, co robisz online.

Oprócz korzyści związanych z prywatnością, korzystanie z VPN w telefonie pomaga odblokowywać treści ograniczone lub ocenzurowane.

Biblioteki, szkoły i rządy blokują niektóre strony internetowe. VPN pozwala ci na bezpieczny i prywatny dostęp do tych stron.

Czy powinienem korzystać z VPN w domu?

Teraz wiesz, że VPN są niezbędnymi narzędziami, jeśli chcesz bezpiecznie korzystać z publicznego Wi-Fi.

Ale jeśli używasz VPN również w domu?

tak.

Nawet jeśli domowe Wi-Fi jest bezpieczniejsze niż publiczne hotspoty, ruch internetowy jest nadal wrażliwy.

Bez VPN Twój dostawca usług internetowych rejestruje wszystko, co robisz online i może to sprzedać stronom trzecim, czasem bez Twojej zgody.

Rząd może również uzyskać Twoje dane osobowe.

Korzystanie z VPN jest ważne w domu i poza nim.

Jaki jest najlepszy VPN dla Androida?

Istnieje wiele sieci VPN, które zapewniają obsługę urządzeń z Androidem, ale najlepszym z nich jest ExpressVPN.

Dlatego wykorzystaliśmy go do wszystkich przykładów instalacji w tym przewodniku.

ExpressVPN ma prostą i bezpieczną niestandardową sieć VPN dla urządzeń z systemem Android. Jest szybki, bezpieczny i można go zainstalować w kilka minut.

Możesz przeczytać o reszcie naszych najlepszych rekomendacji VPN dla Androida tutaj.

Czy możesz uzyskać darmową sieć VPN dla Androida??

Ilustracja karty kredytowej z linią przez nią i niektórych monet

Czy chcesz chronić swój smartfon lub tablet z Androidem, nie wydając ani grosza?

Możesz. Ale jest haczyk…

Istnieje wiele bezpłatnych aplikacji VPN dostępnych dla Androida, ale niektóre z nich są niebezpieczne i niebezpieczne do pobrania i użycia.

Jeśli chcesz korzystać z Android VPN za darmo, zapoznaj się z naszą listą najlepszych i najbezpieczniejszych darmowych usług VPN.

Najlepszą darmową VPN dla Androida jest Windscribe.

Czy można zainstalować VPN na Android TV??

Możesz zainstalować VPN na swoim Android TV, ale nie jest to taki sam proces jak konfiguracja na swoim smartfonie lub tablecie z Androidem.

Niektóre usługi VPN zapewniają niestandardowe aplikacje VPN dla Android TV, takie jak ExpressVPN i NordVPN, które można pobrać i skonfigurować w ciągu kilku minut, ale zdecydowana większość VPN nie jest dostarczana z jedną.

Jeśli chcesz zainstalować VPN na Android TV i nie ma niestandardowej aplikacji, musisz zainstalować VPN na poziomie routera.

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym instalowania sieci VPN na telewizorze.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Jak zainstalować VPN na komputerze Mac