Szukasz bezpiecznego, prywatnego dostępu do Internetu? W takim razie Hotspot Shield VPN to świetny wybór – a przynajmniej jego strona internetowa uwierzy.

Jest to jeden z najpopularniejszych dostawców VPN z prawdopodobnie ponad 650 milionami klientów, ale czy naprawdę można zaufać Hotspot Shield? A może to tylko kolejna sieć VPN, która przesadza i nie zapewnia dostatecznej wydajności?

To było nasze pytanie numer jeden, ale zastanawialiśmy się również:

 • Czy Hotspot Shield jest bezpieczny??
 • Czy to jest dobre do torrentowania?
 • Czy to bezpieczna sieć VPN dla iPhone’a??
 • Z jakiego protokołu korzysta Hotspot Shield?
 • I, co najważniejsze, Tarcza Hotspot jest dobra?

Jeśli jesteś podobny do nas, masz szczęście – możesz znaleźć odpowiedź na wszystkie te pytania (i więcej) tutaj w naszej obiektywnej recenzji Hotspot Shield VPN.

Być może zastanawiasz się również, czy Hotspot Shield jest bezpłatny, czy nie. Istnieje darmowa wersja – Hotspot Shield Basic – ale ta strona dotyczy wyłącznie wersji premium.

Możesz przeczytać naszą recenzję darmowej wersji Hotspot Shield tutaj.

Przegląd

Zalety osłony Hotspot & Cons

Plusy

 1. Imponujące prędkości pobierania
 2. Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem w czasie rzeczywistym & brak wycieków IP / DNS / WebRTC
 3. Obecnie współpracuję z Netflix, & torrentowanie
 4. Dość duża sieć serwerów VPN: 82 kraje
 5. Przyjazne dla użytkownika aplikacje VPN na popularne urządzenia

Cons

 1. Nieodpowiednie do użytku w Chinach
 2. Nie można zainstalować na routerach
 3. Brak wystarczającej przejrzystości w protokole Catapult Hydra
 4. Wcześniejsze kontrowersje wokół bezpłatnej aplikacji VPN
 5. Oparte na nieprzyjaznych prywatności Stanach Zjednoczonych

Podsumowanie klucza osłony Hotspot

Najwyższa prędkość pobierania

Zasady rejestrowania

Wycieki IP, DNS lub WebRTC

Jurysdykcja

Serwery

Adresy IP

Kraje

US Netflix

Torrenting

Działa w Chinach

Wsparcie

Najniższa cena

Oficjalna strona internetowa

86 Mb / s
Niektóre dzienniki użytkownika
Nie
US (członek Five-Eyes)
3200+
3200+
82
tak
bez limitu
Niewiarygodne
24/7 czat na żywo
2,99 USD / mc przez 36 miesięcy
Hotspotshield.com

W przeszłości mogły mieć pewne problemy z prywatnością, ale nie można zaprzeczyć, że Hotspot Shield jest popularny z jakiegoś powodu: jest to bardzo, bardzo szybka sieć VPN.

Możesz przeczytać więcej na ten temat później, ale zacznijmy od podstaw w tej usłudze VPN.

O & Zasady rejestrowania

Kim jest Tarcza Hotspot?

Hotspot Shield, po raz pierwszy wydany w 2008 roku, jest własnością Pango (wcześniej AnchorFree).

Pango ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, które mają ingerujące w prywatność przepisy i są częścią członkostwa w udostępnianiu danych Five Eyes.

Grupa Pango posiada kilka różnych aplikacji VPN, w tym Betternet, Hexatech i TouchVPN.

W styczniu 2023 r. Hotspot Shield opublikował coroczny raport przejrzystości. Raport pokazuje liczbę żądań danych od Hotspot Shield otrzymanych od władz na całym świecie od 2016 roku, a co najważniejsze, ta osłona Hotspot nigdy nie przekazał żadnych danych.

Zasady rejestrowania

Hotspot Shield rejestruje więcej niż chcielibyśmy:

 • Twój adres IP – szyfrowane, tylko na czas trwania sesji i niepowiązane z Twoją aktywnością podczas korzystania z VPN.
 • Twoje przybliżone położenie geograficzne – pochodzi z twojego adresu IP i służy do połączenia z najbliższym serwerem VPN.
 • Znaczniki czasu połączenia – używane do monitorowania, obsługi i optymalizacji usług VPN i przechowywane przez trzy lata.
 • Wykorzystana przepustowość na użytkownika, na sesję – używane do monitorowania, obsługi i optymalizacji usług VPN i przechowywane przez trzy lata.
 • Informacje specyficzne dla urządzenia, takie jak identyfikatory urządzeń, typy przeglądarek, typy i ustawienia urządzeń, wersje systemu operacyjnego, mobilne, bezprzewodowe i inne informacje sieciowe (takie jak nazwa dostawcy usług internetowych, nazwa operatora i siła sygnału) oraz numery wersji aplikacji
 • Nieosobowe dzienniki stron internetowych (nazwy domen, nie konkretne adresy URL) odwiedzane przez serwery VPN Hotspot Shield – są one agregowane co miesiąc.

Chociaż brzmi to dość niepokojąco, Hotspot Shield zapewnia użytkowników, mówiąc:

„Nawet jeśli agencja rządowa fizycznie przejmie jeden z naszych serwerów VPN i uda się złamać szyfrowanie dysku na tych serwerach, nie znalazłby żadnych dzienników ani informacji, które ujawniałyby to, co każdy użytkownik przeglądał, przeglądał lub robił online przez połączenie VPN . ”

Jednak znaczniki czasu połączenia mogą potencjalnie zostać użyte – obok innych punktów danych – do udowodnienia, że ​​odwiedziłeś określoną stronę internetową. Jest to raczej mało prawdopodobne, ale wolelibyśmy, aby Hotspot Shield nie rejestrował tych informacji przez trzy lata.

Jeśli jesteś zainteresowany usługodawcą, który z jakiegokolwiek powodu nie prowadzi absolutnie żadnych dzienników, zalecamy zapoznanie się z naszą recenzją prywatnego dostępu do Internetu.

W 2023 r. Hotspot Shield został oskarżony o „nieuczciwe i nieuczciwe praktyki handlowe” – te rzekome praktyki dotyczyły tylko darmowej wersji aplikacji, ale nadal było to znaczne naruszenie zaufania. Od tego czasu praktyki te zostały wstrzymane, ale aby pozostać na bezpiecznej stronie dzięki płatnej wersji Hotspot Shield.

Prędkość & Niezawodność

Jedna z najszybszych sieci VPN, które przetestowaliśmy

Hotspot Shield to jeden z najszybszych dostawców VPN, jaki widzieliśmy.

Doświadczyliśmy imponujących prędkości pobierania na wszystkich testowanych serwerach Hotspot Shield VPN, ale co ciekawe, najszybszy serwer VPN nie był najbliższy naszej fizycznej lokalizacji (Wielka Brytania), ale inny znajdował się w pobliskim kraju (Niemcy).

Warto przetestować kilka różnych pobliskich serwerów VPN, aby znaleźć najlepsze prędkości.

Ale bez względu na to, który serwer wybierzesz, będziesz mógł robić praktycznie wszystko, co chcesz robić online za pośrednictwem Hotspot Shield bez czekania – jest to szczególnie dobre w przypadku przesyłania strumieniowego HD.

Sprawdź nasze wyniki testu prędkości za pomocą Hotspot Shield:

Szybkość wyników z naszej fizycznej lokalizacji w Londynie (połączenie światłowodowe 100 Mb / s) do niemieckiego serwera testowego.

Przed użyciem osłony Hotspot:

 1. PobieranieMb / s

  91,51

 2. Przekazać plikMb / s

  96,45

 3. Świstms

  2)

Po podłączeniu do Hotspot Shield:

 1. PobieranieMb / s

  90,63

 2. Przekazać plikMb / s

  69,77

 3. Świstms

  37

Prędkość pobierania bez Tarcza Hotspot: 91,51 Mb / s

Prędkość pobierania z Tarcza Hotspot: 90,63 Mb / s

Utrata prędkości pobierania, gdy działa Hotspot Shield: 1%

Nawet jeśli łączysz się z bardziej oddaloną lokalizacją serwera VPN, Hotspot Shield nadal zapewnia – nasze prędkości spadły tylko o 23% łącząc się z Wielkiej Brytanii do USA.

Sprawdź średnie prędkości pobierania i wysyłania, których można się spodziewać podczas łączenia z Wielkiej Brytanii do serwera Hotspot Shield VPN w:

 • Wielka Brytania: 86 Mb / s (Ściągnij) & 76 Mb / s (Przekazać plik)
 • USA: 70 Mb / s (Ściągnij) & 32 Mb / s (Przekazać plik)
 • Singapur: 50 Mb / s (Ściągnij) & 3 Mb / s (Przekazać plik)
 • Australia: 17 Mb / s (Ściągnij) & 8 Mb / s (Przekazać plik)

Przesyłanie tarczy Hotspot Shield (na pobliskie serwery) jest wystarczające do torrentowania, ale czasy pingowania są trochę wysokie, więc są lepsze VPN dla płynnej gry.

Hotspot Shield nie korzysta z OpenVPN – zwykle używamy tego protokołu do testów prędkości – i zamiast tego używa zastrzeżonego protokołu VPN, dla którego dostępne są bardzo ograniczone informacje techniczne.

Chociaż Hotspot Shield to superszybka sieć VPN, trudniej jest powiedzieć, czy jest tak bezpieczna, jak inne usługi VPN najwyższego poziomu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób testujemy prędkości VPN, zapoznaj się z naszym przewodnikiem „Jak sprawdzamy VPN”.

Lokalizacje serwerów

Świetna sieć serwerów VPN obejmująca 82 kraje

Globe z niebieską flagą82 KrajeObraz krajobrazu miasta108MiastaObraz różowego markera3 200 + adresy IP

Bardzo wysokie prędkości Hotspot Shield można doświadczyć podczas łączenia się z pobliskimi serwerami VPN i nie powinieneś znaleźć się zbyt daleko od jednego, ponieważ jest teraz ponad 100 lokalizacji na całym świecie.

Funkcja Hotspot Shield stwierdza, że ​​liczba lokalizacji serwerów może się różnić w zależności od obsługiwanego urządzenia, ponieważ dla każdej aplikacji używane są różne serwery.

Hotspot Shield ma w swojej sieci ponad 3200 pojedynczych serwerów VPN, co jest bardzo dobrą liczbą. Są to mieszanki serwerów wirtualnych i fizycznych, ale Hotspot Shield nie chce ujawniać, które są ze względu na „względy bezpieczeństwa”, które nie są tak przejrzyste, jak byśmy chcieli.

Zrzut ekranu listy lokalizacji serwerów Hotspot Shield

Sieć serwerów VPN Hotspot Shield obejmuje 82 kraje na całym świecie. Nie jest to największy wybór lokalizacji VPN, jakie widzieliśmy, ale serwery VPN Hotspot Shield są bardzo dobrze rozłożone, więc zasięg jest niewielki.

Możesz uzyskać adres IP powiązany z popularnymi krajami, takimi jak Wielka Brytania, USA, Kanada i Australia, a także z mniej popularnymi miejscami docelowymi, takimi jak Ekwador, Egipt i Tajlandia.

Użytkownicy Hotspot Shield mogą wybierać spośród serwerów w 19 różnych miastach USA, co jest świetną wiadomością dla mieszkańców Ameryki Północnej oraz klientów zagranicznych szukających określonych lokalizacji w USA.

Istnieje również wybór na poziomie miasta w następujących krajach:

 • Australia (5)
 • Kanada (3)
 • Włochy (2)

Streaming & Torrenting

Działa dobrze do przesyłania strumieniowego i torrentowania

Hotspot Shield jest najczęściej niezawodną opcją VPN dla fanów przesyłania strumieniowego – konsekwentnie współpracuje z US Netflix.

Nie ma dedykowanych serwerów przesyłania strumieniowego VPN, takich jak niektóre inne najlepsze usługi VPN, i chociaż większość testowanych serwerów VPN działa dobrze do przesyłania strumieniowego, dostęp do amerykańskiej usługi Netflix czasami wymaga prób i błędów. Wystarczy wypróbować kilka różnych serwerów na poziomie miasta USA i powinieneś być w stanie znaleźć taki, który działa.

Przez kilka miesięcy nie byliśmy w stanie uzyskać dostępu do BBC iPlayer za pośrednictwem aplikacji VPN, ale Hotspot Shield poinformował nas, że jego inżynierowie pracują nad rozwiązaniem.

W międzyczasie możesz oglądać programy iPlayer za pomocą rozszerzenia przeglądarki Chrome Hotspot Shield – po prostu upewnij się, że używasz go razem z głównymi aplikacjami dla maksymalnego bezpieczeństwa i prywatności.

Hotspot Shield to jedna z najlepszych sieci VPN do odblokowywania Disney +, nowo uruchomionej usługi przesyłania strumieniowego Disneya.

Dzięki bardzo dużej prędkości pobierania Hotspot Shield przesyłanie strumieniowe treści wideo w jakości HD jest łatwe i wolne od buforów.

Torrenting

Torrentowanie przez Hotspot Shield działa bardzo dobrze. Ruch torrentowy i P2P jest w pełni dozwolony i nieograniczony na żadnym serwerze Hotspot Shield.

Duże prędkości przesyłania, przełącznik zabijania VPN i skuteczna ochrona przed wyciekiem DNS będą atrakcyjne dla zapalonych torrentów.

Jednak brak przejrzystości Hotspot Shield w stosunku do zastrzeżonego protokołu VPN oznacza, że ​​nie możemy zagwarantować, że jest to najbezpieczniejsza opcja dla P2P. Polityka rejestrowania nie jest również najbardziej przyjazna dla prywatności.

Omijanie cenzury

Niezalecane w Chinach lub innych krajach o wysokiej cenzurze

Tarcza Hotspot nie jest świetną opcją dla osób w krajach wysoko cenzurowanych, ponieważ nie jest wyposażona w dodatkowe narzędzia zaciemniające.

Chociaż niektóre urządzenia mogą nadal działać w tych krajach, połączenia nie są gwarantowane i mogą być przerywane. Hotspot Shield radzi, aby znaleźć jedno urządzenie, które ma zostać zablokowane, należy spróbować użyć innego.

Innymi słowy, łączenie się w krajach o wysokiej cenzurze będzie wymagało prób i błędów i może nawet nie działać.

Szczerość jest doceniana, ale nie zmienia to faktu, że prawdopodobnie nie będzie w stanie ci pomóc, jeśli jesteś w Chinach (skorzystaj z linków do naszych przewodników po poszczególnych krajach), Pakistanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich lub w innym kraju z ścisłe bloki internetowe wdrażane przez rząd.

Platformy & Urządzenia

Zasięg ograniczony do najpopularniejszych platform, brak obsługi routera

Aplikacje

Logo WindowsWindowsLogo MacProchowiecLogo iOSiOSLogo AndroidaAndroid

VPN Hotspot Shield będzie działał na twoim smartfonie, komputerze stacjonarnym lub laptopie. Ma aplikacje dla:

 • Microsoft Windows
 • Apple MacOS
 • iOS
 • Google Android

Tam jednak kończy się zasięg urządzenia. Hotspot Shield nie obsługuje ręcznej konfiguracji. Oznacza to, że nie można go używać w mniej popularnych systemach operacyjnych, takich jak Linux.

Możesz korzystać z Hotspot Shield na maksymalnie pięciu urządzeniach jednocześnie.

Konsole do gier & Urządzenia do przesyłania strumieniowego

Logo Amazon Fire TVAmazon Fire TV

Hotspot Shield zapewnia długą listę nieobsługiwany urządzenia:

 • Telewizor apple
 • Roku
 • Chromecast
 • Telefony z systemem Windows
 • Urządzenia Kindle
 • Telefony Blackberry
 • Zrootowane lub zepsute urządzenia
 • Linux OS
 • Konsole gier
 • Niestandardowe konfiguracje routera
 • Bezpośrednia łączność VPN (bez korzystania z aplikacji)

Niedawno wprowadziła jednak niestandardową aplikację VPN dla Amazon Fire TV Stick i Android TV. Te aplikacje są dostępne tylko dla subskrybentów Premium.

Ze względu na brak obsługi routera Hotspot Shield nie można go używać z innymi urządzeniami do przesyłania strumieniowego ani konsolami do gier.

Rozszerzenia przeglądarki

Logo ChromeChrom

Hotspot Shield zapewnia rozszerzenie przeglądarki dla użytkowników Google Chrome. To rozszerzenie może fałszować Twoją lokalizację, blokować reklamy i moduły śledzące, a także chronić Cię przed złośliwym oprogramowaniem.

To powiedziawszy, dodatek do przeglądarki Hotspot Shield to tylko serwer proxy, a nie pełna sieć VPN, więc należy używać rozszerzeń wraz z główną aplikacją VPN, aby zapewnić całkowitą ochronę.

Hotspot Shield nie ma obecnie rozszerzeń przeglądarki do Mozilla Firefox, Safari ani Opera.

Szyfrowanie & Bezpieczeństwo

Silne szyfrowanie, ale brak szczegółów wokół zastrzeżonego protokołu VPN

Protokoły

Szyfrowanie

Bezpieczeństwo

Zaawansowane funkcje

Prawnie zastrzeżony

AES-128

AES-256

Blokowanie wycieków DNS

Blokowanie wycieków IPV6

VPN Kill Switch

Blokowanie reklam

Split Tunneling

Zapoznaj się z naszym Słowniczkiem VPN, jeśli te warunki wprowadzają Cię w błąd i chcą dowiedzieć się więcej.

Hotspot Shield używa Catapult HydraVPN jako jedynego protokołu VPN – jest unikalny dla Hotspot Shield i nie ma wielu szczegółów na temat jego działania. Wydaje się, że jest to bezpieczny, zastrzeżony protokół bezpieczeństwa, ale nie wiemy, jak dokładnie jest bezpieczny.

Aplikacje VPN nie dają opcji zmiany protokołów na bardziej znane, takie jak OpenVPN lub IKEv2.

Zrzut ekranu menu ustawień Osłony Hotspot

W lutym 2023 r. Wykryto również poważną lukę w zabezpieczeniach, która pozwoliła hakerom zobaczyć Twoją prawdziwą lokalizację za pośrednictwem nazwy sieci WiFi, ale została naprawiona i naprawiona. Przeczytaj wyjaśnienie Hotspot Shield dotyczące tego, co się stało.

Reszta Hotspot Shield zapewnia jednak resztę dzięki szyfrowaniu AES-256 (używa również AES-128), przełącznika zabijania VPN oraz ochrony przed wyciekiem IPv6 i DNS. Oto wyniki naszego testu szczelności (testujemy z Londynu, więc widać, że skutecznie ukrywa nasz adres IP):

Wyniki testu szczelności osłony Hotspot Shield

Wyniki testu szczelności osłony Hotspot Shield za pomocą browserleaks.com

Jako dodatkowy plus, Hotspot Shield zapewnia ochronę przed złośliwym oprogramowaniem w czasie rzeczywistym, który sprawdził się w ostatnich testach przeprowadzonych przez AV-TEST.

Łatwość użycia

Bardzo proste aplikacje z szybką konfiguracją

Jak zainstalować & Skonfiguruj osłonę Hotspot

 • Zrzut ekranu ekranu pobierania tarczy Hotspot

  Aby skonfigurować Hotspot Shield, wystarczy przejść do sekcji pobierania witryny i wybrać urządzenie, na którym chcesz korzystać z VPN.

 • Zrzut ekranu Kreatora instalacji osłony Hotspot

  Kreator instalacji przeprowadzi Cię przez proces od początku do końca.

 • Zrzut ekranu przedstawiający postęp instalacji tarczy Hotspot

  Zajęło nam to tylko około 30 sekund, ale tutaj możesz obserwować postęp instalacji.

 • Zrzut ekranu ekranu głównego Tarczy Hotspot

  Oto główny ekran aplikacji Windows Hotspot Shield. Jest duży środkowy przycisk połączenia.

 • Zrzut ekranu listy lokalizacji serwerów Hotspot Shield

  Stąd możesz wybrać serwer z listy lokalizacji. Kliknij flagę kraju, aby zobaczyć, z którymi lokalizacjami miasta możesz się połączyć.

 • Zrzut ekranu menu ustawień Osłony Hotspot

  W menu ustawień możesz włączyć przełącznik zabijania VPN i ochronę przed wyciekiem IP.

 • Zrzut ekranu aplikacji Windows Hotspot Shield po podłączeniu

  Po połączeniu z serwerem na ekranie można zobaczyć wiele informacji o połączeniu, w tym ilość przesłanych danych, nowy adres IP i obciążenie serwera. Aby rozłączyć, kliknij ikonę zatrzymania na dole aplikacji.

Aplikacje VPN Hotspot Shield są dość łatwe w obsłudze, a nowa aktualizacja aplikacji Windows zapewnia jeszcze bardziej elegancki wygląd.

Eksperci mogą jednak nie chcieć, ponieważ istnieje tak niewiele zaawansowanych ustawień VPN lub opcji do zabawy.

Rozszerzenia przeglądarki

Zrzut ekranu rozszerzenia Hotspot Shield Chrome

Rozszerzenie przeglądarki Hotspot Shield dla Google Chrome jest naprawdę łatwe do skonfigurowania. Wystarczy przejść do sklepu Chrome Web Store, pobrać rozszerzenie, zalogować się i połączyć.

Obsługa klienta

Dostępna obsługa czatu na żywo przez całą dobę

Wsparcie czatu na żywo 24/7

Zasoby online

tak
tak

Obsługa czatu na żywo przez całą dobę przez Hotspot Shield jest zdecydowanie najlepszym sposobem na rozwiązanie Twoich pytań i rozwiązanie problemów. Odpowiedzi są dobrze poinformowane i aktualne.

Możesz jednak uzyskać dostęp tylko do czatu na żywo za pośrednictwem aplikacji, co oznacza, że ​​osoby z zapytaniami przed zakupem będą miały trudności z uzyskaniem odpowiedzi.

Formularz pomocy e-mail Hotspot Shield jest dość ograniczony, a niektóre zapytania są ograniczone do subskrybentów premium. Baza wiedzy i często zadawane pytania są bardzo proste w porównaniu z innymi dostawcami VPN najwyższej klasy.

cennik & Oferty

Świetny stosunek jakości do ceny w trzyletnim planie

Kupon na tarczę Hotspot

Plan taryfowy Hotspot Shield

Hotspot Shield jest dość tani, szczególnie jeśli zdecydujesz się na dłuższy plan VPN.

Podczas gdy 12-miesięczny plan kosztuje średnio 7,99 USD miesięcznie, trzyletni plan Hotspot Shield kosztuje zaledwie 2,99 USD miesięcznie – bardzo konkurencyjna cena.

Jeśli chcesz płacić miesięcznie, Hotspot Shield kosztuje 12,99 USD.

Istnieje bezpłatna wersja Hotspot Shield, ale zawiera ona zbyt wiele ograniczeń i nie zalecamy jej ze względu na kontrowersje dotyczące prywatności użytkowników z przeszłości.

 1. Miesięczny

  12,99 USD / mies

  Fakturowane 12,99 USD co miesiąc

 2. 12 miesięcy

  7,99 USD / mies

  Rozliczane 95,88 $ co 12 miesięcy Oszczędź 39%

 3. 3 lata

  2,99 USD / mies

  Rachunek 107,64 $ co 3 lata Oszczędź 76%

Wszystkie plany mają 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy

Zapłata & Opcje zwrotu

Karta kredytowa

PayPal

tak
tak

Możesz zapłacić za Hotspot Shield, korzystając z następujących metod:

 • Główne karty kredytowe i debetowe
 • PayPal

Nie możesz płacić przy użyciu bardziej przyjaznych dla prywatności metod, takich jak Bitcoin lub inne kryptowaluty, i nie ma opcji płatności przy użyciu metod międzynarodowych, takich jak AliPay.

Hotspot Shield zapewnia 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, co jest hojne, ale wymaga złożenia formularza do przeglądu. To, czy otrzymasz zwrot pieniędzy, zależy od Hotspot Shield, więc anulowanie przed zakończeniem planu nie jest całkowicie pozbawione ryzyka.

Dostępny jest także siedmiodniowy bezpłatny okres próbny, który pozwala przetestować w pełni funkcjonalne oprogramowanie premium bez ograniczeń. Musisz jednak podać szczegóły płatności.

Dolna linia

Czy zalecamy korzystanie z Hotspot Shield?

Jest wiele do polubienia w Hotspot Shield: jest to jedna z najszybszych sieci VPN, jakie kiedykolwiek testowaliśmy, ma spore międzynarodowe sieci serwerów i jest dobra do przesyłania strumieniowego i torrentów.

Nasze jedyne zastrzeżenia dotyczą przeszłych kontrowersji wokół bezpłatnej aplikacji, a także braku przejrzystości Hotspot Shield w zakresie używanego protokołu. Nadal uważamy, że jest to bardzo dobra sieć VPN, ale są to czynniki powstrzymujące Hotspot Shield przed osiągnięciem jeszcze wyższych szczytów.

Alternatywy dla Hotspot Shield

Logo IPVanish

IPVanish

Nie znajdziesz bezpieczniejszej, bardziej godnej zaufania sieci VPN niż IPVanish. Jest w 100% bez dzienników i niezależnie kontrolowany, aby to udowodnić, a jego szybkość i niezawodność to mile widziany bonus. Przeczytaj recenzję IPVanish

Logo ExpressVPN

ExpressVPN

Odrażanie przez brak zasięgu routera Hotspot Shield? ExpressVPN pozwala na instalację na poziomie routera i wiele, wiele więcej. Przeczytaj recenzję ExpressVPN