2007’den beri etrafta olmasına rağmen Ivacy, kurulmuş bir VPN sağlayıcısının itibarına sahip değil. Nedenini hiç merak ettiniz mi? O zaman bu uzman Ivacy incelemesinden başka bir yere bakmayın.

Bir VPN seçerken, güven önemlidir. Sonuç olarak, perdelerin arkasında kimin olduğunu söylemeyi açıkça reddeden bir VPN sağlayıcısına güvenmeye istekli misiniz??

Neler olduğunu öğrenmek için Ivacy VPN’i mikroskop altına koyduk.

Titiz testlerimiz, sahip olduğumuz birçok soruyu ele aldı:

 • 2023’de Ivacy iyi bir VPN mi?
 • Gerçekten kim var?
 • Ivacy VPN ne kadar hızlı?
 • Çin’de çalışıyor mu?
 • Ivacy, ABD Netflix’in engellemesini kaldırıyor mu??

Ama bu sadece sürecimizin başlangıcı. Ivacy VPN incelememizin sonunda Ivacy’nin günlük kayıt politikası, şifreleme teknikleri, yargı yetkisi ve çok daha fazlası hakkında her şeyi öğreneceksiniz.

Ama her şeyden önce, Ivacy VPN’nin en iyi ve en kötü unsurlarına hızlı bir bakış.

Contents

genel bakış

Ivacy Artıları & Eksileri

Artıları

 1. Minimum günlükleri toplar
 2. Uzun vadeli planlarda rakipsiz fiyat
 3. ABD Netflix ve BBC iPlayer’ı sürekli olarak engelini kaldırıyor
 4. Yerel VPN bağlantılarında iyi hızlar

Eksileri

 1. Sahiplik yapısı hakkında çok gizli
 2. Yanıltıcı iş uygulamaları
 3. MacOS ve iOS için VPN kill anahtarı veya bölünmüş tünel yok
 4. Uluslararası bağlantılarda hızlarda büyük düşüş

Ivacy Anahtar Özeti

En Yüksek İndirme Hızı

Günlük İlkesi

IP, DNS veya WebRTC Sızıntıları

yargı

Sunucular

IP Adresleri

Ülkeler

ABD Netflix

torrenting

Çin’de Çalışır

Destek

En ucuz fiyat

Resmi internet sitesi

83Mbps
Günlük Yok
Hayır
Singapur (Beş Gözlü İşbirliği)
1.000+
48.000+
57
Evet
Sınırsız
Evet
7/24 Canlı Sohbet
24 Aydan Fazla 1.67 $ / ay
Ivacy.com

Testlerimiz, Ivacy’nin yayın akışı ve sansürü atlama söz konusu olduğunda sağlam performansa rağmen kusurlarını gözden gizlediğini buldu..

Daha fazla bilmek ister misiniz? Tam, tamamen kapsamlı Ivacy incelemesi için okumaya devam edin – Ivacy’nin sahiplik yapısının derinlemesine incelenmesi.

hakkında & Günlük İlkesi

Ivacy kim?

“Ivacy’nin arkasındaki insanların kim olduğunu açıklamak için etik bir zorunluluk yoktur.”
– Frank, Ivacy Halkla İlişkiler Müdürü

Singapur’da ana şirketi PMG Private Limited altında yer alan Ivacy, mülkiyeti ve operasyonel yapısı konusunda özellikle kaçamaktadır.

Şirketin geçmişi hakkında biraz araştırma yaptıktan sonra, bazı hoş olmayan sırlar keşfettik – bunun için kendinizi bağlayın.

Bunu asla bilemezdiniz, ancak Ivacy aslında Gaditek adlı bir Pakistan kuruluşu olan PureVPN ile aynı ana şirket tarafından işletiliyor.

Gaditek, Gadit ailesi tarafından kuruldu; Umair Gadit, Gaditek’in şu anki CEO’su ve kurucu ortağı Uzair Gadit, PureVPN’in CEO’su.

Gadit ailesine ait şirketleri gösteren diyagram

Gadit ailesinin sahibi olduğu ve işlettiği şirketleri detaylandıran diyagram.

Yıllarca süren söylentilerden sonra, Ivacy nihayet bunu kabul etti, ancak PureVPN ile ilişkisinin “sadece küçük” olduğunu iddia ediyor.

Bu konuda hemen şüpheli bir şey yok. Aksi takdirde birkaç farklı VPN sağlayıcısı aynı ana şirkete aittir ve aynı ana şirket tarafından işletilmektedir..

Ancak Gaditek’in kendine özgü, gölgeli iş uygulamaları, sahiplik yapısını açıkça tartışma konusundaki isteksizliğinin yanı sıra Ivacy’nin kaçınılması gereken bir VPN olduğu anlamına geliyor.

İlk olarak Ivacy, yönetim ekibini hiçbir yerde adlandırmaz. Ivacy de biz ulaştığımızda bunu açıklamayı reddetti.

Bir noktada, Ivacy web sitesi belirsiz bir şekilde CEO’sunu ‘Bay olarak adlandırdı. Saad ’, ancak bu o zamandan beri temizlendi. Bir sözcü ayrıca 2023’de CEO’nun adının ‘Saad Khan’ olduğunu söyledi.

Aslında Ivacy’nin CEO’sunun Muhammed Saad Khan olduğuna inanıyoruz. Ama bunu asla bilemezsiniz, çünkü Ivacy’ye olan bağlılığından bahsetmez herhangi bir yer.

Gaditek’in sahip olduğu bir bulut barındırma platformu olan ‘Cloudways’de Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü’ pozisyonunu resmen açıkladı.

Saad Khan'ın Gaditek bağlantısını gösteren ekran görüntüsü

Ivacy CEO’su Saad Khan’ın diğer Gaditek şirketlerine olan bağlantısını gösteren ekran görüntüsü.

Ancak, Quora hesabı onu ‘PureVPN’de Büyüme Pazarlama Stratejisti’ olarak listeledi.

Doyumsuz bir soğuk arayan gibi, VPN ile ilgili tweet’lere PureVPN önerileriyle yanıt verdiğini ve ana iş ve kardeş şirketlerinde önemli bir hisseye sahip olduğunu açıklamadan da bulunabilir..

Sonuç olarak ve Ivacy’nin kendisini PureVPN’den uzaklaştırma girişimlerine rağmen, ikisi arasında kesin bir ilişki var. Öyle ki, Ivacy’yi PureVPN’in basit bir reçinesi olarak görmemek zor.

Gizliliğin yanı sıra, Gaditek son derece tatsız iş uygulamalarına giriyor.

Gaditek, gerçek sahipliğini açıklamadan VPN ürünlerini en üst sıralarda yapay olarak sıralamak için kullandığı dört VPN inceleme sitesine sahip ve çalışıyor.

Gaditek ayrıca rutin olarak ‘astroturfing’ ile uğraşıyor – burada VPN ürününü gerçek bir kişinin kisvesi altında tanıtmak için sahte sosyal medya hesapları oluşturuyor.

Ayrı olarak, Ivacy’deki Digital and Partnerships PR Yöneticisi, inceleme sitesinde daha olumlu incelemeler karşılığında bir VPN inceleme uzmanına Ivacy’ye ömür boyu abonelik sunarken yakalandı..

Bu tamamen affedilemez.

En hassas verilerinizi size kim olduğunu söylemeyi reddeden bir şirketin eline mi koymak istiyorsunuz? Ve pazarlama stratejisi, müşterilerini, ürününü olduğundan daha iyi düşünmeye kandırmak olan?

Kesinlikle hayır. Bu nedenle yalnızca Ivacy hakkında iki kez düşünmenizi öneririz..

Günlük İlkesi

Ivacy, minimum günlüklü bir kayıt politikası altında çalışır – sizi çevrimiçi etkinliğinizden ayırt etmek için kullanılabilecek hiçbir bilgi toplamaz.

Bu, Ivacy’nin bağlantı günlüklerinizi, süre günlüklerinizi, IP adresinizi, bağlantı zaman damgalarınızı veya sonunuz tarafından oluşturulan herhangi bir DNS sorgusunu toplamadığı anlamına gelir.

İşte Ivacy’nin gizlilik politikasında görünen bilgiler:

Ivacy'nin minimum günlük gizlilik politikasının ekran görüntüsü

Ivacy’nin Gizlilik Politikasından Alıntı.

Ivacy’nin topladığı tek bilgi, “sorunsuz yazılım işlevselliği” sağlamak olduğunu iddia ettiğiniz kaynak ülkenizdir.

  AVG Güvenli VPN İncelemesi

Ivacy, hangi ülkeden bağlandığınızı nasıl belirlediğini açıklamaz ve bizimle iletişime geçtiğimizde bize söyleyemez.

Bu minimal günlük politikası, Singapur’daki tabanı nedeniyle Ivacy için özellikle gereklidir.

Singapur popüler ama tamamen kötü konum VPN kurmak için. Bunun nedeni, Singapur’un Beş Gözlü gözetim ağıyla işbirliği yapma ve hassas bilgileri dağıtma konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahip olmasıdır..

Öyle ki, aslında, istihbarat ittifakıyla sürekli işbirliği nedeniyle Singapur düzenli olarak ‘altıncı göz’ olarak adlandırıldı.

Ivacy’nin kayıt politikası hakkında herhangi bir şüphemiz varsa, bu gerçek çok daha endişe verici olacaktır. Toplanan minimum günlüklerin kimseye, hatta bir hükümete veya polis gücüne bile faydası olmayacağına inanıyoruz.

hız & Güvenilirlik

Yerel sunucularda iyi hızlar, ancak uluslararası bağlantılarda büyük düşüş

Ivacy, uygun indirme ve yükleme hızları sunar.

Londra’daki üssümüzden, yerel bir Londra VPN sunucusuna bağlandığında indirme hızında% 13 ve yükleme hızında% 43 düşüş gördük. Bu sonuçlar iyi, ama kesinlikle harika değil.

Londra’daki fiziksel konumumuzdan (100Mbps fiber optik bağlantı) Londra test sunucusuna hız sonuçları.

Ivacy’yi kullanmadan önce:

 1. İndirMbps

  95,45

 2. YüklemeMbps

  98,26

 3. Ivacy İncelemesiPingHanım

  7

Ivacy’ye bağlandığında:

 1. İndirMbps

  83,31

 2. YüklemeMbps

  55.63

 3. Ivacy İncelemesiPingHanım

  16

Ivacy, bir ABD Doğu Kıyısı VPN sunucusuna bağlandığında% 42’lik önemli bir indirme hızı düşüşüyle ​​geniş kapsamlı bağlantılarda çok daha kötüye gitti.

İnternet hızlarınıza bağlı olarak, bu düşüş büyüklüğü ABD Netflix akışını bir angarya haline getirebilir.

100Mbps fiber optik bağlantımızı kullanarak İngiltere’den aşağıdaki çeşitli Ivacy sunucularına bağlanan hız testi sonuçlarımızı görüntüleyebilirsiniz:

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ: 55Mbps (İndirme) & 14Mbps (Yükleme)
Almanya: 82Mbps (İndirme) & 48Mbps (Yükleme)
Singapur: 47Mbps (İndirme) & 13Mbps (Yükleme)
Avustralya: 15Mbps (İndirme) & 7Mbps (Yükleme)

Gecikme, yerel bağlantımızda oldukça düşük kaldı ve Ivacy’yi oyuncular için mükemmel bir seçenek haline getirdi. Ancak oyun oynamak için daha iyi VPN seçenekleri var.

VPN hızlarını nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, VPN’leri nasıl incelediğimizle ilgili sayfamıza göz atın.

Sunucu Konumları

% 25’i aslında sanal sunuculardır

Küre mavi bayraklı57CountriesBir şehir manzarası görüntüsü80 + şehirlerPembe bir işaretleyici görüntüsü48.000 + IP Adresi

Ivacy, aralarından seçim yapabileceğiniz 57 ülke ile orta ölçekli bir sunucu ağını koruyan iyi bir sunucu tahsisine sahiptir..

Kapsam Avrupa ve Kuzey Amerika’da en iyisidir, ancak son zamanlarda yapılan ağ genişletmesi Ivacy’nin Kosta Rika, Gana, Kenya ve Panama gibi geleneksel olarak yeterince temsil edilmeyen ülkelerde VPN sunucularını tanıttığını gördü.

Bununla birlikte, genel ülke yayılımı vasattır, bu nedenle istediğiniz konumun orada olduğundan emin olmak için sunucu listesini kontrol etmenizi öneririz..

Ivacy’nin toplam sunucu sayısı dünya genelinde 1000’in üzerinde.

Ancak dikkatli olun – bu ilk göründüğü kadar etkileyici değil. Şaşırtıcı % 25’i fiziksel sunucu değil. Ivacy, WHOIS aramaları için konumlarını gizlemek üzere maskeleme teknikleri kullanan dev bir sanal sunucu filosu işletiyor.

Örneğin, Ivacy’nin ‘Lüksemburg’ sunucusu aslında Atlanta, ABD’de ve ‘Türkiye’ sunucusu New York’ta bulunmaktadır.

Bunun da ötesinde, tercih ettiğimiz protokol olan OpenVPN’i bu 57 ülkenin sadece 17’sinde kullanabilirsiniz.

OpenVPN’i neden onayladığımız ve VPN şifreleme kılavuzumuzdaki diğer VPN protokollerinin dezavantajları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

Yayın Akışı & torrenting

Adanmış sunucular Netflix için mükemmeldir & torrenting

Ivacy, flamalar için iyi bir VPN seçimidir ve çoğu büyük akış hizmetini başarıyla kaldırır.

Ivacy, testimizde düzenli olarak ABD Netflix ve BBC iPlayer’ın engelini kaldırdı; bu, iPlayer’ın rezil zorlukları nedeniyle özellikle etkileyici.

Netflix ve BBC iPlayer’a Ivacy’nin özel akış sunucuları üzerinden erişilebilir. Bu sunucular açıkça etiketlenmiş ve kolayca keşfedilebilir, bu da diğer bazı VPN sağlayıcılarıyla olan hayal kırıklığımızı giderir.

Ivacy’nin vasat hız performansı, daha uzak mesafelerden bağlanıyorsanız arabellek sorunları yaşayabileceğiniz anlamına gelir.

Ayrıca Ivacy’nin testlerimizde erişilemediğini kanıtlayan Disney + engellemesini kaldırabilmesini diliyoruz.

Akış temel endişenizse, akış için en iyi VPN’ler için önerilerimize bakın. Bu VPN’ler, tüm büyük akış hizmetlerinin engellemesini kaldırmayı en yüksek VPN hızlarıyla birleştirir.

torrenting

Ivacy, torrentler için mükemmel bir VPN seçimidir – sadece P2P trafiği için özel sunucular sağlar.

Bu sunucular bir şekilde keşfedilemez, ancak uygulamanın ‘Güvenli İndirme’ bölümünde bulunabilir. Bununla birlikte, bunun arayüzde daha açık bir şekilde açıklanmasını diliyoruz.

Yalnızca P2P etkinliği için sunuculara sahip olarak, yoğun saatlerde bile tıkanıklık ve hız darboğaz riskini büyük ölçüde azaltmak için çalışır.

Ivacy’nin torrent VPN olarak kullanımı, yıldız kayıt politikası nedeniyle özellikle cazip hale getirildi ve torrent etkinliğinizin anonim kalmasını sağlıyor.

Bu garantili anonimlik yalnızca Windows ve Android’deki torrentler tarafından kullanılabilir, ancak her iki platformdaki Ivacy uygulaması bir internet öldürme anahtarı içerir. Fakat Mac ve iOS kullanıcıları torrent için Ivacy kullanmaktan kaçınmalıdır.

Kill anahtarı Apple platformlarının hiçbirinde desteklenmediğinden, bir Apple cihazından torrent gönderirken VPN bağlantınız kesilirse gerçek IP adresinizin ortaya çıkma riski vardır.

Sansürü Aşmak

Kişiye özel uygulama Çin’de iyi çalışıyor

Ivacy, sadece Çin’de kullanım için Ivacy Prime adlı ısmarlama bir uygulamaya sahiptir. Bu, normal Ivacy aboneliğinize bağlıdır, bu nedenle iki ayrı uygulama için ödeme yapmanız gerekmez.

Ivacy Prime sadece Windows ve Android’de kullanılabilir.

Sinir bozucu bir şekilde, Ivacy Prime ile ilgili Ivacy web sayfasında, normal Ivacy uygulaması arasındaki büyük farklılıklara rağmen, hiçbir belge yoktur..

İlk olarak, Ivacy Prime uygulaması bir internet öldürme anahtarı sunmuyor. Bu, bağlantınız herhangi bir nedenle düşerse, gerçek IP adresinizin açığa çıkma riski taşıdığı anlamına gelir.

  Bitdefender VPN İncelemesi

Ayrık tünelleme de desteklenmez, bu da bir özellik için daha az kritiktir, ancak yine de dikkate değer bir ihmal.

Ivacy Prime da sadece gözlerimizde büyük bir kazanç olan OpenVPN protokolünü destekliyor. OpenVPN açık kaynaklı ve performans ile gizlilik arasındaki en iyi denge olduğu kanıtlandı.

Modlar paleti Ivacy Prime uygulamasında da kaldırıldı – sadece ‘Akıllı Bağlantı’, ‘Akış’ ve ‘Sosyal Siteler’.

Ivacy VPN ile Çin'de engellenebilecek sosyal siteleri gösteren resim

‘Sosyal Siteler’ bölümü Prime uygulamasının en anlamlı eklentisidir. Bu, ünlü ‘Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı’ tarafından engellenen Facebook, Spotify ve YouTube gibi popüler sitelere erişmenizi sağlar..

Netflix ve Amazon Prime Video gibi normal akış hizmetlerinin kendi özel sunucuları vardır. YouTube TV’de dikkate değer bir ek var, ancak BBC iPlayer hayal kırıklığı yaratmıyor.

Platformlar & Cihazlar

Tüm büyük platformlar için yerel uygulamalar

Uygulamalar

Windows LogosupencerelerMac LogosuMaciOS LogosuiOSAndroid LogosuAndroidLinux LogosuLinuxYönlendirici LogoYönlendirici

Ivacy, her zamanki şüphelileri yerel VPN uygulamalarıyla kaplar. Bunlar:

 • Microsoft Windows
 • Apple MacOS
 • Android
 • iOS
 • Linux

Cömertçe, Ivacy hesap başına beş adede kadar eşzamanlı bağlantıya izin verir. Bu, ailenizin tüm cihazlarını kendi cihazınızla korumak istiyorsanız Ivacy’yi iyi bir seçim haline getirir.

Bununla birlikte, Apple kullanıcıları uyarılır – iOS ve MacOS’ta hem kill switch’i hem de split tunneling özellikleri kullanılamaz.

Bu platformlardan herhangi birinde Ivacy VPN kullanmayı planlıyorsanız, bağlantınız düştüğü gibi gerçek IP adresinizin açığa çıkma riski taşıyorsa, bu çok büyük bir sorundur.

Neyse ki, sizi ele geçirdik. Apple kullanıcıları için en iyi VPN’lerin çalışmalarımıza göz atın.

İndirme ile ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız Ivacy, desteklenen platformların her birine Ivacy VPN’in nasıl kurulacağı konusunda yardımcı adımlar sunuyor.

Oyun konsolları & Akış Cihazları

AppleTV LogosuAppleTVAmazon Fire TV LogosuAmazon Fire TVChromecast LogosuChromecast’inNintendo LogosuNintendoPlayStation LogosuOyun istasyonuRoku LogosuRokuXbox LogosuXbox

Canlı cihaz desteği söz konusu olduğunda Ivacy, ağırlığının çok üzerinde yumruk atıyor.

Ivacy, Amazon Fire TV ve Android TV için özel uygulamalara sahiptir. Bu, manuel yapılandırmalarla uğraşmanız gerekmediği anlamına gelir, ancak uygulamayı indirip akışa başlayabilirsiniz.

Hiçbir VPN sağlayıcısının hiçbir büyük oyun konsolu için yerel bir uygulaması yoktur, bu nedenle Ivacy’nin burada destek eksikliğini görmek sürpriz değil.

Yine de Ivacy’yi PS4 ve Xbox gibi cihazlarda çalıştırabilirsiniz. Bunu yapmak için, Ivacy’yi yönlendirici düzeyinde yüklemeniz ve ağınızdaki tüm cihazları VPN güvenliği ile örtmenizi sağlar..

Tarayıcı Uzantıları

Chrome LogosuKromFirefox LogosuFirefox

Ivacy’nin Google Chrome ve Mozilla Firefox için VPN tarayıcı uzantıları var.

Ancak, diğer VPN tarayıcı uzantılarının çoğu gibi, sadece bir internet proxy’si olarak çalışırlar.

Ivacy’yi sadece Netflix veya BBC iPlayer’ın engellemesini kaldırmak için kullanmak istiyorsanız, ancak çevrimiçi anonimliğiniz konusunda ciddiyseniz, tarayıcı uzantısından kaçınmanızı ve tam uygulamayı kullanmanızı öneririz..

Bir VPN’yi bir proxy’den daha güvenilir ve güvenli kılan şeylerden emin değilseniz, ‘VPN vs Proxy’ kılavuzumuza göz atın.

Şifreleme & Güvenlik

Az miktarda OpenVPN ülkesi ile sağlam VPN şifrelemesi

Protokoller

Şifreleme

Güvenlik

Gelişmiş özellikler

IKEs2 / IPSec

L2TP / IPSec

OpenVPN (TCP / UDP)

PPTP

SSTP

AES-256

DNS Kaçak Engelleme

Birinci taraf DNS

IPV6 Kaçak Engelleme

VPN Kill Anahtarı

WebRTC Kaçak Engelleme

Bölünmüş Tünel Açma

Bu terimler sizi karıştırırsa ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız lütfen VPN Sözlüğümüze bakın..

Ivacy, şifreleme ve güvenlik söz konusu olduğunda sağlam bir VPN seçimidir.

Hayal kırıklığı yaratan, OpenVPN (tercih edilen VPN protokolümüz), sadece 17 ülke ve ayarlar menüsünde etkinleştirilmelidir. Aksi takdirde, Ivacy varsayılan olarak IKEv2’ye geçer.

Ivacy VPN kullanırken, tüm verileriniz neredeyse kırılmaz AES-256 şifresi ile şifrelenir. AES-256, çevrimiçi şifreleme protokolleri için altın standart olan çoğu büyük VPN sağlayıcısı tarafından sunulmaktadır.

Bunun da ötesinde, Ivacy, beklenmedik bir bağlantı kesilmesi durumunda gerçek IP adresinizin açığa çıkmasını önlemek için çalışan bir VPN kill anahtarı, DNS ve IPv6 sızıntı koruması sağlar..

Testlerimiz Ivacy’nin herhangi bir DNS veya IP sızıntısından da tamamen korunduğunu buldu. Gerçek IP adresinizi başarıyla gizlemek için Ivacy’ye güvenilebilir.

Ancak dikkatli olun – İnternet öldürme anahtarı sadece Windows ve Android’de kullanılabilir. Bu, iOS ve Mac kullanıcılarının büyük bir dezavantaj olan bir öldürme anahtarını kaçırdığı anlamına geliyor.

Bölünmüş tünel sisteminin dahil edilmesi hoş bir özelliktir. Bu, ağınızdaki yazıcınız veya akış cihazınız gibi cihazlarla uyumluluğu korurken web trafiğinizi korumanıza olanak tanır.

Ama yine, bölünmüş tünelleme sadece Windows ve Android’de kullanılabilir. Ivacy’nin Apple kullanıcılarına kullanıcı tabanının geri kalanı kadar sevgi vermesini istiyoruz.

Kullanım kolaylığı

Kurulumu kolay, ancak yapılandırılması zor

Nasıl kurulur & Ivacy’yi Ayarla

 • Windows'ta Ivacy indirme bölümünün ekran görüntüsü

  Çeşitli cihazlar için tüm indirmeleri Ivacy’nin web sitesinin destek bölümünde bulabilirsiniz..

 • Ivacy installation wizard ekran görüntüsü

  Kurulum sihirbazı, işlemin ne kadar süreceği konusunda size iyi bir fikir verecektir..

 • Ivacy App Giriş Ekranı ekran görüntüsü

  Yazılım yüklendikten sonra, geriye kalan tek şey uygulamaya giriş yapmaktır..

 • Ivacy VPN uygulamasının 'Smart Connect' özelliğinin ekran görüntüsü

  Akıllı bağlantı seçeneği bağlantı kurmanın en hızlı ve en uygun yoludur.

 • Ivacy uygulamasının konumlar sekmesini gösteren ekran görüntüsü

  İstediğiniz ülkeye bağlanmak için Ivacy uygulamasının sol tarafındaki ‘Engellemeyi kaldır’ sekmesini tıklamanız yeterlidir.

 • OpenVPN ve kill switch'in etkin olduğunu gösteren doğru yapılandırılmış VPN ayarlarının ekran görüntüsü

  TCP veya UDP’nin ayarlar menüsünde ve ayrıca ‘internet kill-switch’inde etkinleştirildiğinden emin olun.

Ivacy’yi yüklemek, VPN acemileri için bile inanılmaz derecede basittir.

Kısacası, Ivacy web sitesinin indirilenler sayfasına gitmeniz ve tercih ettiğiniz platform için ‘Başlayın’ı tıklamanız, ardından ekrandaki adımları izlemeniz yeterlidir..

Kurulduktan sonra, Ivacy uygulaması iyi ama kesinlikle harika değil.

Uygulamanın farklı bölümleri belirsiz bir şekilde etiketlenmiştir ve her seçeneğin özel amacını belirlemek zor olabilir.

  VPNArea İncelemesi

Bunu daha da kötüleştirmek için, muhtemelen her bölümün rolünü açıklayan “daha fazla bilgi” düğmesi çalışmıyor.

Ama endişelenme, seni koruduk.

 • “Akıllı Bağlantı” sizi en yakın Ivacy VPN sunucusuna bağlar
 • ‘Güvenli indirme’ torrent ve P2P trafiği içindir
 • ‘Yayın Akışı’ coğrafi kısıtlamalı akış hizmetlerinin engellemesini kaldırmak içindir
 • ‘Bloke’ seçtiğiniz bir ülkedeki VPN sunucusuna bağlanmak içindir

Ivacy’nin güvenlik seçeneklerinden bazılarını yapılandırmak da angarya olabilir. Tuhaf bir şekilde, kill-switch ayarların ’Bağlantı’ sekmesindeki açılır menünün arkasında gizlidir. IP ve DNS sızıntı koruması da kapalı varsayılan olarak.

Bazı ayarlar teknik jargon tarafından da gizlenmiştir. UDP ve TCP’nin VPN protokol seçeneklerinin OpenVPN seçenekleri olarak açıklanması yararlı olabilir, örneğin.

Tarayıcı Uzantıları

Ivacy Chrome Uzantısı'nın ekran görüntüsü

Google Chrome ve Mozilla Firefox için Ivacy tarayıcı uzantısını indirmek kolaydır.

Bunu yapmak için Ivacy web sitesine gidin ve tercih ettiğiniz tarayıcı için Star Başlayın’ı tıklayın.

Tam teşekküllü uygulama gibi, Ivacy tarayıcı uzantısı da birden çok bölüme ayrılmıştır.

Akış için özel sunucular “Amaçlar” sekmesinde, yerel bir VPN sunucusuna “Hızlı Bağlantı” ve dünyadaki bağlanılacak yerlerin bir listesinde bulunabilir..

Müşteri desteği

Kapsamlı çevrimiçi kaynaklarla desteklenen canlı sohbet

7/24 canlı sohbet desteği

7/24 e-posta desteği

Evet
Evet

Her zaman ulaşılabilir olmasına rağmen, Ivacy’nin müşteri desteği istediğimiz kadar iyi değil.

Aceleniz varsa Ivacy’nin 7/24 canlı sohbet özelliği harikadır, ancak çoğu zaman düz kalır.

Hemen hemen tüm sorularımıza bir bağlantı ile yanıt verildiğinden, çoğunlukla çevrimiçi kaynaklarına bir kanal olarak çalıştık..

Ancak, Ivacy, soruların çoğuna cevap vermesi gereken iyi bir bilgi tabanına sahip olduğu için bu mutlaka kötü bir şey değildir..

Web sitesindeki destek bölümü, birçok cihaz için SSS, sorun giderme önerileri ve manuel kurulum kılavuzlarını bulacağınız yerdir.

Daha fazla teknik soru ile Ivacy’nin e-posta destek ekibine yönlendirildik. Hayal kırıklığı yaratan, onlar en acele ediciler değildi ve sık sık sorularımızı yeterince cevaplayamadılar.

Daha sinir bozucu bir şekilde, Ivacy’nin müşteri destek ekibi açıkça sorduğumuz bazı soruları yanıtlamayı reddetti.

Örneğin, Ivacy bize kullanıcılarının kaynak ülkesini nasıl belirlediğini anlatmayı reddetti ve şirketin sahiplik yapısı ile ilgili tüm yazışmaları görmezden geldi.

Fiyatlandırma & Fırsatlar

Daha uzun planlarda para için mükemmel değer

Ivacy Fiyatlandırma Planı

Ivacy’yi VPN sağlayıcınız olarak kullanmaya ayarlıysanız, daha uzun vadeli planları taahhüt etmeye değer.

Aylık ödeme yaparsanız, Ivacy her ay 9,95 ABD doları olan nispeten pahalı bir VPN seçeneğidir.

Ancak beş yıllık plan için 60 dolar peşin ödeme yapabiliyorsanız, Ivacy’nin aylık fiyatı% 90 gibi büyük bir düşüşle sadece 99 ¢.

Bu, bir VPN aboneliği için gördüğümüz en düşük fiyatlardan biridir. Dolayısıyla, paranın değeri mutlak önceliğinizse, Ivacy mükemmel bir seçimdir.

 1. Aylık

  US $ 9.95 / mo

  Her ay 9,95 ABD doları faturalandırılır

 2. 12 ay

  US $ 3.33 / mo

  Her yıl 40 ABD doları faturalandırılır% 66 tasarruf edin

 3. 5 yıl

  US $ 0.99 / mo

  5 yılda bir 60 $ faturalandırılır% 90 tasarruf edin

Tüm planlar 30 günlük para iade garantisine sahiptir

Ödeme & Geri Ödeme Seçenekleri

Kredi kartı

PayPal

Bitcoin

AliPay

UnionPay

Evet
Evet
Evet
Evet
Evet

Ivacy ücretsiz bir deneme sunmuyor, ancak 30 günlük para iade garantisi var. Bu garanti gerçekten soru sorulmamaktadır ve herhangi bir kısıtlamaya veya veri kullanım sınırına tabi değildir.

Ivacy’nin 7/24 canlı sohbeti sayesinde hızlı ve acısız bir geri ödeme isteğinde bulunduk.

Ancak, bu 30 günlük garanti aylık planda mevcut değil. Aylık ödeme aboneleri sadece yedi gün içinde geri ödeme talep edebilir. Daha uzun aboneliği tercih etmek için daha fazla neden.

Kripto kullanıcısıysanız da kötü haber, çünkü Bitcoin ve BitPay üzerinden yapılan ödemeler geri ödeme için uygun değil.

Açık bir şekilde para harcamak yutmak için çok fazlaysa, neden gerçekten en iyi ücretsiz VPN denemelerinin özetimize göz atmıyorsunuz?.

Alt çizgi

Ivacy’yi Öneririz?

Özetle, bilerek gizlenmiş sahiplik yapısı ve kabataslak iş yöntemleri nedeniyle Ivacy’yi kullanmaktan kaçınmalısınız.

Ivacy’nin büyük akış hizmetlerini ne kadar tutarlı bir şekilde engellediğini, gizlilik politikasının ne kadar övgüye değer olduğunu ve kullandığı sağlam güvenlik tekniklerini göz önüne aldığımızda bu bir utanç.

Ancak, yöneticisini sorduğunuzda paranızı deklanşörü kapatan bir bankaya yatırır mısınız? Size araç geçmişini vermeyi reddeden bir satıcıdan araba satın alıyor musunuz? Sahte inceleme sitelerini gizlice işleten bir şirketten telefon alın?

Kesinlikle değil. Ivacy kasıtlı olarak gölgede kalmayı seçtiği sürece, paranızı hak etmiyor.

Ivacy Alternatifleri

ExpressVPN Logosu

ExpressVPN

Ivacy’nin inatçı gizliliği sizi gerçekten güvenebileceğiniz bir VPN sağlayıcısına özlemiş mi? ExpressVPN’den başka bir yere bakmayın. Günlük olmayan politikası sunucu ele geçirmeleri ve bağımsız güvenlik denetimleriyle doğrulanan ExpressVPN, en güvenilir VPN sağlayıcısıdır. ExpressVPN incelemesini okuyun

PrivateVPN Logosu

PrivateVPN

Ivacy’nin ücretsiz deneme süresinin olmaması utanç verici, ancak PrivateVPN buradaki boşluğu alıyor. PrivateVPN’in 7 günlük ücretsiz deneme sürümü sorulmamış mükemmel bir sorusu yok. Aslında o kadar harika ki, kayıt olurken herhangi bir ödeme bilgisi eklemenize bile gerek yok. Ayrıca, yüksek hızlar, ABD Netflix’in düzenli engellemesini kaldırma ve sıkı bir sıfır günlük politikası ile en iyi VPN sağlayıcılarından birine erişebilirsiniz. PrivateVPN incelemesini okuyun

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me