Vo vašom smartfóne alebo tablete Android existuje päť hlavných spôsobov nastavenia VPN, ale najjednoduchšou metódou je použitie vlastnej aplikácie poskytovanej vybranou službou VPN..

Nastavenie vlastnej aplikácie VPN pre vaše zariadenie Android je rovnako jednoduché ako inštalácia akejkoľvek inej aplikácie.

Stačí si ho stiahnuť, prihlásiť sa, klepnúť na „pripojiť“ a to je všetko. Ak potrebujete ďalšiu pomoc s inštaláciou aplikácie, nižšie nájdete podrobný návod v časti „Metóda 1“..

Našťastie všetky naše najlepšie odporúčania týkajúce sa služieb VPN ponúkajú aplikáciu pre Android nejakého druhu, takže nebudete nikdy nútení používať iné metódy, pokiaľ nechcete.

Môžete si tiež pozrieť naše najnovšie výbery VPN pre Android, aby ste uľahčili rozhodovanie.

Preskúmame aj alternatívne spôsoby použitia siete VPN v telefóne s Androidom vrátane manuálneho nastavenia, použitia súboru APK a nastavenia VPN na úrovni smerovača..

Contents

Čo budete potrebovať

Najprv budete potrebovať Zariadenie Android: buď smartphone alebo tablet.

Táto príručka bola napísaná pomocou smartfónu Samsung Galaxy A6 so systémom Android 9.1.0 (Pie).

Sieť VPN môžete používať na staršom zariadení s Androidom, ale kroky a obrazovky sa môžu mierne líšiť od krokov v tomto sprievodcovi.

Budete tiež potrebovať účet poskytovateľa služieb VPN. Existujú dva spôsoby, ako to urobiť:

 1. Navštívte webové stránky niekoľkých poskytovateľov a zaregistrujte sa na webe, ktorý uprednostňujete; je dobré sa prihlásiť a nájsť stránky s nastaveniami zariadenia skôr, ako budete pokračovať.
 2. Stiahnite si aplikáciu preferovaného poskytovateľa z Obchodu Google Play a zaregistrujte si nový účet v aplikácii.

  Vo všeobecnosti to neodporúčame, pretože sa nemusia uplatňovať pravidlá vrátenia platby poskytované poskytovateľom VPN alebo sa váš účet môže obmedzovať na používanie iba so zariadeniami s Androidom, zatiaľ čo zakúpením predplatného na webe poskytovateľa VPN vám vo všeobecnosti umožníte používať VPN s viacerými zariadeniami. typy.

V prípade potreby svoj účet VPN overte prostredníctvom e-mailu.

Metóda 1: Aplikácia VPN

Pred registráciou na odber VPN si overte, či je služba VPN dodávaná s vlastnou aplikáciou VPN pre Android.

Ak áno, môžete si stiahnuť aplikáciu VPN z Obchodu Google Play. Ak žijete v krajine, kde nemáte prístup do obchodu Google Play, prejdite na časť Metóda 4: Súbor APK..

Pre tohto sprievodcu sme použili ExpressVPN, pretože má veľmi jednoduchú aplikáciu pre Android a ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Je to tiež najlepšia sieť VPN v okolí – našu úplnú nezávislú recenziu ExpressVPN si môžete prečítať tu.

Ak ste si vybrali iného poskytovateľa VPN, budete musieť postupovať trochu inak, ale táto príručka vám poskytne základné informácie.

Inštalácia aplikácie VPN, ktorú poskytuje vaša služba VPN, je najjednoduchším spôsobom rýchleho spustenia a prevádzky.

Vo väčšine prípadov tiež poskytuje pohodlný a užívateľsky príjemný prístup k rôznym serverom, čo je užitočné, ak chcete prepínať medzi umiestneniami VPN..

Nastavenie pomocou vlastnej aplikácie VPN pre Android vám zaberie menej ako päť minút. Postupujte takto:

 1. Nájdite vlastnú aplikáciu Android vášho poskytovateľa VPN v Obchode Google Play.
  Odporúčame vám nasledovať odkaz na Obchod Google Play prostredníctvom oficiálnych webových stránok VPN, aby nedošlo k stiahnutiu potenciálne nebezpečného softvéru na kopírovanie.Snímka obrazovky profilu ExpressVPN v Obchode Google Play
 2. kohútik Inštalácia stiahnuť aplikáciu VPN. Po dokončení tohto kroku sa zobrazí zelené tlačidlo Otvorené.Po nainštalovaní aplikácie Screenshot obrazovky ExpressVPN v Obchode Google Play
 3. kohútik Otvorené spustite aplikáciu VPN a potom klepnite na Prihlásiť sa.Screenshot obrazovky ExpressVPN s bezplatnou skúšobnou inštaláciou
 4. Zadajte svoje predplatné poverenia VPN do príslušných polí – v tomto prípade svoju e-mailovú adresu a heslo – a potom klepnite na Prihlásiť sa.Screenshot stránky prihlásenia aplikácie ExpressVPN Android
 5. ExpressVPN sa pýta nových používateľov, či by chceli zdieľať správy o zlyhaní, testy rýchlosti a informácie o tom, či sú pokusy o pripojenie VPN úspešné alebo nie..

  Aj keď tieto informácie nie sú osobne identifikovateľné, odporúčame vám kliknúť Nie ďakujem.

  Snímka obrazovky autorizácie správy o zlyhaní inštalácie ExpressVPN

 6. kohútik OK na spustenie procesu nastavenia pripojenia VPN.Screenshot procesu nastavenia ExpressVPN Android
 7. kohútik OK na prijatie žiadosti o pripojenie VPN.Snímka obrazovky žiadosti o pripojenie aplikácie ExpressVPN Android
 8. Tu je hlavná obrazovka aplikácie ExpressVPN pre Android. Je to pomerne typický príklad vlastných aplikácií VPN pre Android s veľkým tlačidlom pripojenia v strede a vybraným umiestnením servera nižšie.

  Zoznam umiestnení servera zobrazíte klepnutím na tri vodorovné bodky napravo od názvu umiestnenia servera.

  Screenshot hlavnej obrazovky aplikácie ExpressVPN pre Android

 9. Môžete si vybrať z ktoréhokoľvek z umiestnení servera VPN uvedených tu. Stačí klepnúť na ten, ku ktorému sa chcete pripojiť.Snímka obrazovky zoznamu umiestnení aplikačných serverov ExpressVPN pre Android
 10. Pred pripojením k sieti VPN je najlepšie skontrolovať nastavenia zabezpečenia. Zvyčajne to nájdete kliknutím na symbol ozubeného kolieska alebo v prípade ExpressVPN na hamburgerovú ponuku (tri vodorovné čiary).

  Ak aplikácia obsahuje tieto funkcie, nezabudnite povoliť prepínač zabíjania a ochranu pred únikom.

  Tu je ponuka nastavení ExpressVPN. Klepnite na Ochrana siete povoliť verziu aplikácie ExpressVPN pre Android prepínača kill.

  Screenshot nastavení aplikácie ExpressVPN pre Android

 11. Keď sa pozriete na nastavenia VPN, je čas sa pripojiť k VPN. Klepnite na tlačidlo kruhového pripojenia v strede hlavnej obrazovky aplikácie VPN.

  Tlačidlo pripojenia ExpressVPN sa po pripojení VPN zmení na zelené. Opätovným ťuknutím na toto tlačidlo sa odpojíte.

  Vždy by ste mali otestovať svoju VPN na úniky. Informácie o tom, ako to urobiť, a ako vyriešiť všetky problémy, nájdete v našom sprievodcovi únikmi údajov IP, DNS a WebRTC.

  Screenshot aplikácie ExpressVPN Android je pripojenýPo nastavení pripojenia ExpressVPN zostane pripojenie na pozadí a telefón môžete používať normálne. Stačí sa len pozrieť na stavový riadok a vyhľadať kľúč na overenie pripojenia telefónu.

Metóda 2: Používanie softvéru tretích strán (OpenVPN pre Android)

Ak nechcete používať vlastnú aplikáciu VPN od svojho poskytovateľa služieb VPN, alebo ak s ňou neprišiel, môžete konfiguračné súbory VPN nakonfigurovať pomocou aplikácie VPN tretej strany, napríklad OpenVPN pre Android..

Pomocou týchto aplikácií tretích strán sa pripájate k serverovej sieti vášho poskytovateľa pomocou poverení účtu, ktoré vám poskytujú celkovú podobnosť s používaním vlastnej aplikácie vášho poskytovateľa..

Aplikácie tretích strán môžu byť konfigurovateľnejšie ako vlastné aplikácie poskytovateľa služieb VPN a dokonca vám umožňujú používať viacerých poskytovateľov v rámci jednej aplikácie, ak máte viac ako jedno predplatné.

V tejto príručke budeme používať OpenVPN pre Android, pretože je to open-source, čo znamená, že môže byť skontrolovaný na bezpečnostné chyby a zraniteľné miesta a samotný protokol OpenVPN ponúka najlepšiu rovnováhu medzi výkonom a bezpečnosťou.

Môžete tiež použiť oficiálnu aplikáciu OpenVPN Connect, OpenVPN, Inc pre Android.

ExpressVPN odporúča OpenVPN pre Android, pretože s konfiguračnými súbormi funguje lepšie, zatiaľ čo spoločnosť NordVPN odporúča OpenVPN Connect. Najlepšie je kontaktovať poskytovateľa služieb VPN a zistiť, ktorú aplikáciu odporúča.

Ak poskytovateľ VPN nemá konfiguračné súbory OpenVPN, môžete prejsť na časť „Metóda 3“, ktorá vám ukáže, ako ručne konfigurovať súbory L2TP..

Postup manuálnej konfigurácie siete VPN v systéme Android pomocou softvéru OpenVPN pre Android:

 1. Vyhľadajte v obchode Google Play OpenVPN pre Android (alebo OpenVPN Connect) a klepnite na Inštalácia.Snímka obrazovky aplikácie OpenVPN pre Android v Obchode Google Play
 2. Po úspešnom stiahnutí aplikácie sa zobrazí zelené tlačidlo Otvorené. Klepnutím otvoríte aplikáciu OpenVPN pre Android.Screenshot aplikácie OpenVPN pre Android nainštalovaný v obchode Google Play
 3. Toto je hlavná obrazovka aplikácie OpenVPN pre Android. K tomu sa vrátime po stiahnutí konfiguračných súborov z webu ExpressVPN.
  Screenshot aplikácie OpenVPN pre Android bez profilov VPN
 4. Prejdite vo svojom mobilnom prehliadači na webovú stránku poskytovateľa služieb VPN a pomocou prihlasovacích údajov sa prihláste do svojho účtu VPN.
  Screenshot prihlasovacej stránky ExpressVPN
 5. Teraz prejdite do časti stránky účtu VPN, kde môžete nastaviť VPN na rôznych zariadeniach. kohútik Nastaviť ExpressVPN.
  Screenshot stránky nastavenia účtu ExpressVPN
 6. kohútik Zobraziť ďalšie zariadenia.
  Snímka obrazovky aktivačného kódu účtu ExpressVPN
 7. Prechádzajte zoznamom zariadení a klepnite na Manuálna konfigurácia.
  Ukážka zoznamu rôznych nastavení ExpressVPN
 8. kohútik OpenVPN. Tu uvidíte svoje jedinečné užívateľské meno a heslo pre manuálnu konfiguráciu OpenVPN. Budete ich potrebovať neskôr.
  Snímka obrazovky manuálneho nastavenia používateľského mena a hesla ExpressVPN
 9. Môžete si stiahnuť ľubovoľný počet konfiguračných súborov – každý vám umožní pripojenie k inému umiestneniu servera VPN – ale odporúčame začať s jedným, kým nebudete vedieť, ako vykonať celý proces inštalácie..

  Klepnite na umiestnenie servera, ku ktorému sa chcete pripojiť, a automaticky sa stiahne do úložiska telefónu. Vybrali sme USA – New York.

  Snímka obrazovky s konfiguračnými súbormi umiestnení servera ExpressVPN

 10. Teraz prejdite späť do aplikácie OpenVPN pre Android a klepnite na symbol na stiahnutie priečinka v pravom hornom rohu aplikácie (medzi symbolom + a tromi zvislými bodkami).
  Screenshot aplikácie OpenVPN pre Android bez profilov VPN
 11. Nájdite konfiguračný súbor VPN vo svojom počítači K stiahnutiu zložky. Niektorí používatelia budú musieť ísť na Vnútorné úložisko pred prechodom na internet K stiahnutiu a vyberte priečinok. Keď nájdete súbor, klepnite naň.
  Snímka obrazovky konfiguračného súboru ExpressVPN bola stiahnutá
 12. Klepnite na ikonu kliešť symbol na dokončenie sťahovania konfiguračného súboru.
  Screenshot konfiguračného súboru ExpressVPN v aplikácii OpenVPN pre Android
 13. Klepnite na ikonu editovať symbol na pravej strane názvu konfiguračného súboru.
  Snímka obrazovky konfiguračného súboru ExpressVPN v OpenVPN pre úpravy aplikácií pre Android
 14. Pod základné zadajte jedinečné používateľské meno a heslo OpenVPN, ktoré sa zobrazuje vo vašom účte na webovej stránke ExpressVPN. Potom klepnite na ikonu späť na zariadení.

  Poznámka: OpenVPN pre Android má veľa možností konfigurácie; tu uvádzame iba základy, ale môžete sa neskôr vrátiť a prispôsobiť si profil VPN.

  Snímka obrazovky úprav konfiguračného súboru ExpressVPN v OpenVPN pre Android

 15. Klepnite na svoje vytvorené profil.
  Snímka obrazovky konfiguračného súboru ExpressVPN v OpenVPN pre úpravy aplikácií pre Android
 16. kohútik OK na prijatie žiadosti o pripojenie.
  Snímka obrazovky žiadosti o pripojenie VPN v aplikácii OpenVPN pre Android
 17. Po úspešnom pripojení VPN sa zobrazí upozornenie na pripojenie a ikona kľúča zostane v ľavom hornom rohu obrazovky po celú dobu pripojenia VPN. Nezabudnite otestovať pripojenie VPN na úniky IP, DNS alebo WebRTC.
  Snímka obrazovky pripojenia VPN v hornej časti obrazovky
 18. Ak sa chcete odpojiť od VPN, klepnite na profil OpenVPN v aplikácii OpenVPN pre Android a klepnite na DISCONNECT.
  Snímka obrazovky správy o odpojení na OpenVPN pre Android

Existuje mnoho konfigurovateľných možností, s ktorými si môžete zahrať v aplikácii OpenVPN pre Android na prispôsobenie svojho pripojenia.

Napríklad môžete prepínať medzi UDP a TCP, prepísať nastavenia DNS, blokovať úniky IPv6 a IPv4 a povoliť cestovanie určitých aplikácií cez internet mimo tunela VPN (rozdelené tunelovanie)..

S týmito nastaveniami by ste sa mali pohrávať, iba ak ste si istí, že viete, čo robíte.

Existujú aj ďalšie aplikácie tretích strán s otvoreným zdrojovým kódom, ktoré môžete použiť na konfiguráciu rôznych protokolov VPN, napríklad strongSwan pre IKEv2 / IPsec a WireGuard pre protokol WireGuard, ale OpenVPN zostáva naším preferovaným protokolom a softvérom..

Začiatočníci by mali uprednostniť používanie vlastnej aplikácie poskytovateľa VPN pred manuálnou konfiguráciou.

Metóda 3: Vstavaný klient VPN VPN

Ak poskytovateľ VPN neprichádza s konfiguračnými súbormi OpenVPN, je možné nakonfigurovať konfiguračné súbory L2TP / IPSec, IKEv2 / IPSec a PPTP pomocou vstavaného klienta VPN pre Android.

To znamená, že nemusíte sťahovať žiadne aplikácie tretích strán.

Túto metódu však neodporúčame.

Aj keď tento typ nastavenia nezaberá toľko miesta na vašom zariadení, v niektorých prípadoch to nie je také bezpečné ako používanie aplikácie poskytovateľa VPN alebo OpenVPN pre Android.

Je to kvôli protokolom VPN, ktoré vstavaný klient Android VPN podporuje, alebo – v niektorých prípadoch – spôsobom, akým sú nastavené.

PPTP je veľmi zastaraný a nezabezpečený protokol VPN a môže sa za niekoľko minút hacknúť. L2TP / IPSec používa vopred zdieľané kľúče, ktoré sú verejne dostupné na webových stránkach VPN a otvárajú dvere potenciálnym útokom typu človek-v-prostred.

Naše najlepšie odporúčané siete VPN dodávajú pokyny na inštaláciu IKEv2 iba pomocou aplikácie openSource strongSwan namiesto vstavaného klienta VPN so systémom Android..

Viac informácií o šifrovaní a protokoloch nájdete v podrobnom sprievodcovi.

Aj keď toto nastavenie VPN neodporúčame, ukážeme vám, ako VPN nainštalovať týmto spôsobom ako poslednú možnosť.

Metóda ručného pripojenia sa bude mierne líšiť v závislosti od protokolu VPN a zariadenia, ktoré používate, ale tento proces je dosť podobný na to, aby ste získali podstatu z týchto pokynov.

V tomto príklade použijeme ExpressVPN na vytvorenie pripojenia L2TP / IPSec.

Používame Android 9.1.0. V iných verziách systému Android sa umiestnenie a vzhľad obrazoviek nastavení VPN môžu mierne líšiť.

Manuálne vytvorenie pripojenia VPN:

 1. Prejdite vo svojom zariadení s Androidom na webovú stránku poskytovateľa VPN a pomocou prihlasovacích údajov sa prihláste do svojho účtu VPN.
  Screenshot prihlasovacej stránky ExpressVPN
 2. kohútik Nastaviť ExpressVPN v časti Nastavenie zariadenia.
  Screenshot stránky nastavenia účtu ExpressVPN
 3. Posúvajte zoznam zariadení dole a klepnite na Manuálna konfigurácia.
  Ukážka zoznamu rôznych nastavení ExpressVPN
 4. Klepnite na PPTP & L2TP IPsec. ExpressVPN varuje, že tieto protokoly VPN poskytujú slabé bezpečnostné výhody.
  Screenshot stránky nastavenia manuálnej konfigurácie ExpressVPN L2TP
 5. Prejdite nadol a uvidíte svoje používateľské meno a heslo pre toto nastavenie. Budete ich potrebovať neskôr, aby bola karta otvorená.
  Snímka obrazovky manuálneho nastavenia používateľského mena a hesla ExpressVPN L2TP
 6. Klepnite na ikonu + symbol vedľa umiestnení VPN servera a skopírujte adresu servera, ktorý ste si vybrali, VPN server. Môžete nakonfigurovať viacero umiestnení VPN serverov, ale začneme s ľahkosťou jedným. Vybrali sme USA – New York.
  Snímka obrazovky s adresami servera ExpressVPN
 7. Teraz prejdite na svoj telefón nastavenie Ponuka. Nájsť pripojenie nastavenia, ťuknite na položku Ďalšie nastavenia pripojenia, a potom VPN. Tým sa objaví vstavaný klient VPN systému Android. Ak ste si ešte VPN nenainštalovali, zobrazí sa správa „Žiadne VPN.“
  Snímka obrazovky vstavaného klienta VPN systému Android
 8. Klepnite na ikonu tri zvislé bodky v pravom hornom rohu a potom klepnite na Pridajte profil VPN.
  Snímka obrazovky zabudovaného profilu VPN vstavaného pre Android
 9. Teraz vyplňte polia nasledujúcimi informáciami:

  Názov: Sem vložte všetko, čo chcete. Odporúčame vám napísať názov služby VPN a názov servera. Napr. ExpressVPN New York.
  typ: toggle L2TP / IPSec PSK. PSK je skratka pre zdieľaný kľúč.
  Adresa servera: Prilepte adresu servera VPN zo svojho účtu na webovú stránku poskytovateľa VPN.
  Tajomstvo L2TP: Toto pole nechajte prázdne.
  Identifikátor IPSec: Toto pole nechajte prázdne.
  Predzdieľaný kľúč IPSec: Sem prilepte vopred zdieľaný kľúč poskytovateľa VPN. Nájdete to v pokynoch poskytovateľa VPN na nastavenie.
  kohútik Uložiť.Snímka obrazovky zabudovaného profilu VPN VPN so systémom Android

 10. Teraz klepnite na profil VPN na hlavnej obrazovke a zadajte používateľské meno a heslo, ktoré sa zobrazilo vo vašom účte VPN pod položkou PPTP & L2TP IPsec časť manuálna konfigurácia. kohútik pripojiť.
  Screenshot z manuálu ExpressVPN Android pre prihlásenie
 11. Po úspešnom pripojení siete VPN sa v ľavom hornom rohu zariadenia zobrazí kľúčový symbol. Ako vždy by ste mali otestovať pripojenie k sieti VPN, či neobsahuje úniky IP, DNS alebo WebRTC..
  Snímka obrazovky pripojenej siete Android VPN
 12. Ak sa chcete odpojiť, jednoducho klepnite na profil VPN v rámci zabudovaného klienta so systémom Android a klepnite na Odpojiť.
  Snímka obrazovky manuálneho tlačidla odpojenia VPN v systéme Android

Metóda 4: Súbor APK

Ak nemáte prístup do Obchodu Google Play, je stále možné nainštalovať vlastnú aplikáciu poskytovateľa VPN na vaše zariadenie Android, ak služba poskytuje súbor APK..

Súbory APK si môžete stiahnuť priamo do zariadení s Androidom mimo obchodu Google Play.

Ak chcete povoliť sťahovanie súborov APK z externých zdrojov, musíte zmeniť niektoré z povolení svojho telefónu a nemali by ste ich sťahovať z neoficiálnych webových stránok..

Súbory APK vždy sťahujte z oficiálnych webových stránok poskytovateľa VPN.

Ak riskujete sťahovanie súborov, s ktorými bolo manipulované, môžu obsahovať škodlivý obsah, ktorý by mohol poškodiť vaše zariadenie a bezpečnosť online..

Tu sú naše podrobné pokyny na inštaláciu aplikácie VPN súboru APK pre vaše zariadenie s Androidom:

 1. Najprv budete musieť zmeniť povolenia svojho telefónu, aby ste umožnili sťahovanie súborov mimo obchodu Google Play.

  Prejdite na svoj telefón nastavenie menu, potom na zabezpečenia. Teraz klepnite na Inštalácia neznámych aplikácií (niekedy označené Inštalácia aplikácií z externých zdrojov) a klepnite na webový prehľadávač, ktorý chcete použiť na sťahovanie súborov APK.

  Prepnúť Povoliť z tohto zdroja.

  Snímka obrazovky nastavení Inštalácia neznámych aplikácií na telefóne s Androidom

 2. Prejdite na webovú stránku poskytovateľa VPN a prihláste sa do svojho účtu pomocou svojich poverení.
  Screenshot prihlasovacej stránky ExpressVPN
 3. kohútik Nastaviť ExpressVPN v časti Nastavenie zariadenia.
  Screenshot stránky nastavenia účtu ExpressVPN
 4. kohútik Stiahnite si APK.
  Screenshot obrazovky sťahovania súborov APK ExpressVPN
 5. Zobrazí sa varovné hlásenie, že súbor môže poškodiť vaše zariadenie. Ak sťahujete súbor APK z oficiálnych webových stránok poskytovateľa VPN, ktorému dôverujete – dôverujeme ExpressVPN – klepnite na OK.
  Screenshot upozornenia na stiahnutie súboru APK na telefóne s Androidom
 6. kohútik Inštalácia dokončiť proces inštalácie.
  Screenshot obrazovky inštalácie ExpressVPN APK
 7. Aplikácia je teraz nainštalovaná. kohútik Otvorené otvoriť vlastnú aplikáciu VPN pre Android.
  Screenshot obrazovky dokončenia inštalácie APK ExpressVPN

Ak chcete vedieť, ako používať aplikáciu ExpressVPN, a podľa toho drvivú väčšinu aplikácií VPN pre Android, ktoré fungujú podobne ako ExpressVPN, teraz môžete postupovať podľa krokov 3 až 11..

Metóda 5: Smerovač

VPN router

Posledným spôsobom ochrany internetového prenosu na vašom zariadení s Androidom je inštalácia VPN na úrovni smerovača.

Keď na smerovač nainštalujete sieť VPN, chráni všetku komunikáciu, ktorá tečie cez smerovač, čím poskytuje výhody VPN všetkým zariadeniam vo vašej domácnosti súčasne..

Je to ideálne riešenie, ak chcete chrániť zariadenia, ktoré nemajú vlastné aplikácie VPN, ako napríklad inteligentné televízory a herné konzoly.

Nie je to však najlepší spôsob ochrany vášho zariadenia s Androidom.

Keď inštalujete VPN na úrovni smerovača, je zložitejšie zmeniť nastavenia VPN a umiestnenie servera, ako keby ste používali vlastnú aplikáciu VPN pre Android.

Ešte jedna vec na zapamätanie je, že nie všetky smerovače podporujú softvér VPN, najmä modemové smerovače, ktoré sú súčasťou vášho internetového balíka.

Ak váš smerovač nepodporuje klientsky softvér VPN a hľadáte si kúpu nového hardvéru, stojí za to skontrolovať webovú stránku poskytovateľa VPN a skontrolovať kompatibilitu ako prvú.

Nastavenie VPN na vašom smerovači

Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako používať sieť VPN vo vašom smerovači:

 1. Kúpte si predkonfigurovaný smerovač.
 2. Ručne nakonfigurujte VPN pomocou natívneho klientskeho softvéru VPN, ktorý sa dodáva s vašim súčasným softvérom (vyhnite sa nastaveniam PPTP alebo L2TP / IPSec, pretože sú nezabezpečené).
 3. Flash váš aktuálny router s novým firmvérom, ktorý podporuje OpenVPN a potom manuálne nakonfigurujte VPN.
 4. Použite applet VPN. V súčasnosti je to pomerne zriedkavé a neposkytuje ich veľa služieb VPN. ExpressVPN má applet.

Podrobné pokyny na inštaláciu smerovača nájdete v našej samostatnej príručke k smerovačom.

Nezabudnite, že nastavenie VPN na úrovni smerovača znamená, že internetový prenos je šifrovaný iba vtedy, keď sa dostane k smerovaču.

To znamená, že prenos medzi zariadeniami a smerovačom nie je zabezpečený, takže ak sa niekto dokáže pripojiť k vašej sieti, môže stále čítať vašu komunikáciu..

Odporúčame nastaviť sieť VPN na úrovni smerovača a pomocou funkcie Na zariadenie (podobne ako rozdelené tunelovanie) vylúčiť všetky zariadenia, na ktoré môžete inštalovať natívne aplikácie VPN, napríklad Android.

Ak chcete zistiť, ako nastaviť tieto natívne aplikácie VPN, prejdite na metódu 1.

Získanie ďalšej pomoci s operačným systémom Android VPN

Nie je možné, aby sme tu zadali pokyny pre každý smerovač, a niektoré zariadenia so systémom Android – najmä tie, ktoré používajú staršie verzie systému Android – budú vyzerať inak ako tieto pokyny..

Ak uviaznete, poskytovateľom služieb VPN by mal byť váš prvý prístav.

Budú vás môcť sprevádzať týmto procesom a uvedú vás do prevádzky s VPN v telefóne s Androidom.

Aký je najlepší spôsob nastavenia siete VPN pre Android?

Najlepším spôsobom nastavenia VPN pre smartfón alebo tablet s Androidom je stiahnutie vlastnej aplikácie VPN od poskytovateľa služieb VPN.

Je to rýchle, ľahké a bezpečné.

Pre tých, ktorí chcú väčšiu konfiguráciu, použitie OpenVPN pre Android na manuálnu konfiguráciu smerovača by mohlo byť vhodnejšie ako vlastná aplikácia VPN..

Neodporúčame používať vstavaný klient VPN systému Android, pretože podporuje iba menej zabezpečené protokoly VPN, ako sú PPTP a L2TP / IPSec..

Potrebujem na svojom telefóne sieť VPN?

Áno, na svojom smartfóne s Androidom musíte použiť sieť VPN.

Keď ste mimo dosahu, pravdepodobne sa pripájate k verejnej sieti Wi-Fi.

Verejné Wi-Fi je notoricky neisté, takže vaše osobné údaje sú zraniteľné voči hackerom.

Ak si chcete uchovať svoje osobné informácie v bezpečí, musíte použiť sieť VPN.

Sieť VPN šifruje všetok internetový prenos vášho zariadenia Android a bráni tomu, aby snooping tretích strán videl, čo robíte online..

Okrem výhod ochrany osobných údajov vám pomocou telefónu VPN pomáha odomknúť obmedzený alebo cenzurovaný obsah.

Knižnice, školy a vlády blokujú určité webové stránky. Sieť VPN umožňuje bezpečný a súkromný prístup k týmto webovým stránkam.

Mal by som používať sieť VPN doma?

Teraz viete, že siete VPN sú nevyhnutnými nástrojmi, ak chcete bezpečne a bezpečne používať verejnú sieť Wi-Fi.

Mali by ste však používať sieť VPN aj doma?

Áno.

Aj keď je vaše domáce WiFi bezpečnejšie ako verejné prístupové body, váš internetový prenos je stále zraniteľný.

Bez siete VPN váš poskytovateľ internetových služieb zaznamená všetko, čo robíte online, a môže ich predať tretím stranám, niekedy aj bez vášho súhlasu.

Vláda môže tiež získať vaše osobné informácie.

Používanie VPN je dôležité doma aj mimo neho.

Čo je to najlepšia VPN pre Android?

Existuje množstvo sietí VPN, ktoré poskytujú podporu pre zariadenia s Androidom, ale najlepšie zo všetkých je ExpressVPN.

Preto sme ho použili pre všetky príklady inštalácie v tejto príručke.

ExpressVPN má jednoduchú a bezpečnú vlastnú sieť VPN pre zariadenia Android. Je rýchla, bezpečná a dá sa nainštalovať za pár minút.

O zvyšných našich najlepších odporúčaniach VPN pre Android si môžete prečítať tu.

Môžete získať bezplatnú sieť VPN pre Android?

Ilustrácie kreditnej karty s čiarou cez ňu a niektoré mince

Chcete chrániť svoj smartfón alebo tablet s Androidom bez toho, aby ste míňali cent?

Môžeš. Ale je tu háčik …

Pre Android je k dispozícii veľa bezplatných aplikácií VPN, ale niektoré z nich sú nebezpečné a nebezpečné na stiahnutie a používanie.

Ak chcete zadarmo používať VPN s Androidom, pozrite si náš zoznam najlepších a najbezpečnejších bezplatných služieb VPN, ktoré môžete používať.

Najlepšie bezplatná sieť VPN pre Android je Windscribe.

Je možné nainštalovať VPN na Android TV?

Na svoj Android TV si môžete nainštalovať VPN, ale nie je to úplne rovnaký postup ako nastavenie na smartfóne alebo tablete s Androidom.

Niektoré služby VPN poskytujú vlastné aplikácie VPN pre Android TV, ako sú ExpressVPN a NordVPN, ktoré si môžete stiahnuť a nastaviť v priebehu niekoľkých minút, ale veľká väčšina VPN neprichádza s jednou.

Ak chcete nainštalovať VPN do svojho Android TV a nemáte k dispozícii vlastnú aplikáciu, musíte VPN nainštalovať na úrovni smerovača.

Prezrite si nášho sprievodcu inštaláciou VPN na vašom televízore.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Slik installerer du en VPN på iPad