پنهان کردن آدرس IP شما روشی ساده و مؤثر برای انسداد وب سایتها ، پخش محتوای در خارج از کشور و محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما است. چهار روش برتر برای پنهان کردن آدرس IP خود را در این راهنمای جامع بیاموزید.

گروهی از چهره های خود را با ماسک پنهان کردند

پنهان کردن آدرس IP شما راهی آسان برای اطمینان از فعالیت اینترنت شما است خصوصی و امن است. همچنین به شما امکان می دهد دور بزنید محدودیت های جغرافیایی و محتوای جریان از خارج از کشور.

دلایل زیادی برای دریافت یک آدرس IP جدید وجود دارد:

 • به از حریم خصوصی آنلاین خود محافظت کنید
 • به بایگانی وب سایت
 • به باز کردن محتوای جریان
 • به از سانسور دولت جلوگیری کنید
 • به ممنوعیت IP دور زدن
 • به از تبلیغات هدفمند جلوگیری کنید

لازم نیست به طور دائم تغییر دادن آدرس IP خود را برای به دست آوردن همه این مزایا. همچنین به سادگی ممکن است – و اغلب مؤثرتر – پنهان شدن آدرس IP شما.

پنهان کردن آدرس IP شما به نظر می رسد که اگر آدرس IP شما تغییر کرده باشد ، آدرس IP واقعی شما دست نخورده باقی می ماند. پنهان کردن آدرس IP شما آسان است و می توانید در هر زمان به آدرس IP اصلی خود برگردید.

در مقابل ، تغییر دائمی آدرس IP شما پیچیده است و اغلب غیرقابل برگشت است.

تقریباً در همه موارد ، بهترین گزینه مخفی کردن آدرس IP شماست. این است قابل انعطاف, خیلی ساده تر, و بطور کلی موثرتر.

این راهنما چهار روش ساده برای مخفی کردن آدرس IP شما را توضیح می دهد. ما وقتی می خواهید آدرس IP خود را تغییر دهید و دقیقاً چگونه این کار انجام می شود ، ما پوشش خواهیم داد.

Contents

آدرس IP چیست؟?

یک نوار مرورگر با یک آدرس IP وارد شده است

آدرس IP شما (پروتکل اینترنت) یک شماره منحصر به فرد است که توسط ISP (ارائه دهنده خدمات اینترنت) به اتصال به اینترنت شما ارائه می شود. هر دستگاهی که به اینترنت وصل شود ، آدرس منحصر به فرد خود را دریافت می کند.

IP شما پاسپورت شما به اینترنت است. هر کاری که بصورت آنلاین انجام دهید به یک آدرس IP مرتبط است.

آدرس IP شما بر اساس موقعیت فیزیکی شما است. بسته به جایی که شما زندگی می کنید و روتی که به آن وصل هستید متفاوت است ، بنابراین آدرس IP خانه شما با آدرس IP کار شما متفاوت است.

با استفاده از آدرس IP ، ISP شما قادر به ضبط است همه وب سایتهایی که بازدید می کنید و برنامه های دسک تاپ یا موبایل تو استفاده میکنی. به همین ترتیب ، خود وب سایتها می توانند ببینند که از آنها بازدید کرده اید.

می توانید آدرس IP خود را با چند مرحله آسان بررسی کنید.

آدرس عمومی در مقابل آدرس IP خصوصی

دو آدرس اصلی IP وجود دارد: عمومی و خصوصی.

روتر اینترنت شما منحصر به فرد است آدرس IP عمومی توسط ISP شما. هر دستگاهی که به WiFi شما متصل می شود ، این آدرس IP عمومی را برای فعالیت اینترنتی خود به اشتراک می گذارد. این بدان معناست که تلفن هوشمند و لپ تاپ شما در صورت اتصال به همان شبکه به ISP شما یکسان خواهند بود.

آدرس IP عمومی شما است باز به اینترنت. این عدد نمایش داده شده هنگام جستجوی Google برای “آدرس IP من” است و شناسه ای که وب سایت ها و دولتها از آن استفاده می کنند فعالیت خود را نظارت و سانسور کنید.

از آنجا که آدرس IP عمومی شما به مکان فیزیکی شما گره خورده است ، مخفی کردن یا تغییر آن به شما در رفع انسداد محتوای جغرافیایی مسدود شده کمک می کند. اگر یک آدرس IP از یک سرور در یک کشور دیگر به خود اختصاص دهید ، وب سایتهایی که بازدید می کنید فرض می کنند شما از آن مکان به آن وصل هستید.

آدرس های IP خصوصی, از طرف دیگر ، توسط روتر شما به همه دستگاه های شبکه شما اختصاص داده می شود. آدرسهای IP خصوصی فقط برای سایر کاربران در شبکه داخلی قابل مشاهده هستند و بندرت مواردی هستند که شما باید نگران آن باشید.

هنگامی که ما به یک آدرس IP مراجعه می کنیم ، معمولاً به یک آدرس IP عمومی, زیرا این شماره ای است که شما را بصورت آنلاین مشخص می کند.

نحوه مخفی کردن آدرس IP: 4 روش ساده

دو روش محبوب برای پنهان کردن آدرس IP شما هستند با استفاده از VPN (شبکه خصوصی مجازی) و با استفاده از یک سرور پروکسی. مرورگر Tor گزینه سوم را فراهم می کند که برای ناشناس بودن عالی است ، اما بسیار دردناک است. همچنین می توانید IP خود را مخفی کنید با استفاده از شبکه تلفن همراه خود.

قبل از اینکه این روش ها را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم ، در اینجا یک جدول خلاصه نقاط قوت و ضعف آنها آورده شده است:

VPN
پروکسی
تور
شبکه موبایل

IP شما را پنهان می کند آره آره آره آره
خصوصی آره نه نه نه
ناشناس نه نه آره نه
امن است آره نه آره نه
سریع آره آره نه آره
از جغرافیایی جلوگیری می کند آره آره آره نه

1 استفاده از VPN (شبکه خصوصی مجازی)

تصویر صفحه Express VPN در دسک تاپ با مکان سرور

تصویر صفحه ExpressVPN با لیستی از مکانهای سرور.

استفاده از یک سرویس VPN محبوب ترین و مطمئن ترین روش برای پنهان کردن آدرس IP شماست.

با استفاده از VPN برای مخفی کردن آدرس IP شما:

 • مکان خود را فریب دهید.
 • ترافیک وب خود را رمزگذاری کنید.
 • فعالیت مرور خود را مخفی کنید.
 • اجازه دهید برای تورنت خصوصی & P2P.
 • انسداد محتوای جغرافیایی محدود شده است.

برخی از VPN ها نیز ارائه می دهند دسترسی نامحدود به اینترنت در کشورهای سانسور بالا مانند چین و امارات متحده عربی.

چگونه یک VPN آدرس IP شما را پنهان می کند?

VPN (یا شبکه خصوصی مجازی) بخشی از نرم افزار است که کلیه ترافیک اینترنت شما را از طریق یک سرور خصوصی منحرف می کند. همچنین اتصال اینترنتی شما را رمزگذاری می کند تا ISP شما قادر به نظارت یا مسدود کردن فعالیت شما نباشد.

نمودار نشان می دهد که چگونه کاربران با استفاده از VPN به اینترنت وصل می شوند

نحوه اتصال به اینترنت با استفاده از VPN.

ارائه دهندگان معتبر VPN سرورهایی را در صدها کشور در سراسر جهان ارائه می دهند و هر سرور دارای آدرس IP منحصر به فرد خود است.

هنگامی که به سرور VPN انتخابی خود وصل می شوید ، آدرس IP آن را برای جلسه مرور خود فرض می کنید. آدرس IP واقعی شما پنهان می شود و توسط آدرس IP سرور VPN پوشانده می شود.

می توانید از VPN استفاده کنید از سانسور دولت جلوگیری کنید, دسترسی به کتابخانه های Netflix محدود شده است, و دور زدن سایر بلوک های وب سایت.

متأسفانه ، برخی خدمات VPN از سایر موارد قابل اطمینان تر هستند. شما باید مطمئن شوید که از یک سرویس VPN استفاده می کنید که فاقد نشتی است ، در غیر این صورت آدرس IP واقعی شما در معرض دید قرار می گیرد.

همچنین ارزش این را دارد که خط مشی ورود ارائه دهنده VPN خود و اینکه در آن مستقر است را قبل از خرید انجام دهید.

توصیه های VPN ما برای 2023 همه این عوامل را در نظر می گیرد (و موارد دیگر) برای تعیین اینکه بهترین VPN های موجود امروز.

2 از پروکسی وب استفاده کنید

تصویر نماینده وب HideMyAss

عکس پروکسی وب HideMyAss.

سرور پروکسی به عنوان یک عمل می کند واسطه بین شما و وب سایتهایی که بازدید می کنید.

با استفاده از پروکسی برای مخفی کردن آدرس IP شما:

 • آدرس IP خود را از وب سایتهای خاص مخفی کنید.
 • محدودیت های جغرافیایی را در صفحات خاص دور بزنید.
 • بایگانی بلوک های آدرس IP.

با یک پروکسی ، ابتدا به جای اینکه مستقیماً به وب سایت هدف خود سفر کنید ، ترافیک اینترنت شما به سرور پروکسی هدایت می شود. سرور پروکسی سپس به نمایندگی از وب سایت شما بازدید می کند و محتوای آن را برای شما ارسال می کند.

نمودار نحوه عملکرد یک سرور پروکسی

نحوه اتصال به اینترنت از طریق سرور پروکسی.

هنگام مرور اینترنت با یک پروکسی ، وب سایت هایی که بازدید می کنید آدرس IP سرور پروکسی را به جای خود شما مشاهده می کنند.

خدمات پروکسی خوب ارائه می دهد دامنه مکان سرور – بنابراین می توانید مکان دقیقی را که می خواهید از آن مرور کنید انتخاب کنید.

استفاده از پروکسی است رایگان و آسان راهی برای پنهان کردن آدرس IP خود ، اما بسیار کم امنیت تر و قابل اعتماد تر از استفاده از VPN است. سه دلیل اصلی برای این امر وجود دارد:

 1. سرورهای پروکسی ترافیک شما را رمزگذاری نمی کنند. این بدان معناست که ISP ها ، دولت ها و هکرها می توانند هنگام استفاده از پراکسی ، فعالیت آنلاین شما را جاسوسی کنند.
 2. پراکسی های وب قابل اعتماد نیستند. از آنجا که آنها رایگان هستند ، سرورهای پروکسی تمایل به ازدحام زیاد دارند. با استفاده از یک پروکسی می توانید برخی از محتویات محدود جغرافیایی را مسدود کنید. اما دسترسی به سایتهای دارای پهنای باند مانند سرویس های پخش ویدئو می تواند غیرقابل اطمینان باشد.
 3. پروکسی ها کاربرد خاص دارند. یک پروکسی وب فقط ترافیک ارسال شده از مرورگری را که با استفاده از پروکسی استفاده می کنید ، هدایت می کند. یک VPN تمام ترافیک وب ارسالی از دستگاه شما را رمزگذاری و بازنویسی می کند.

می توانید برخی از پراکسی های محبوب را به عنوان یک برنامه افزودنی مرورگر رایگان بارگیری کنید. به سادگی برنامه افزودنی را از فروشگاه مرورگر وب خود بارگیری کرده و آن را به پنجره مرورگر خود اضافه کنید.

از طرف دیگر ، می توانید به وب سایت پروکسی وب مانند hid.me یا HideMyAss مراجعه کنید. در اینجا ، شما به راحتی URL وب سایت مورد نظر خود را وارد می کنید. سپس پروکسی از طرف شما به وب سایت مراجعه می کند و محتوای آن را برای شما ارسال می کند و آدرس IP شما را در این مرحله مخفی می کند.

اگر می خواهید یک فیلم یا وب سایت خاص را از حالت انسداد خارج کنید ، یک پروکسی احتمالاً بهترین گزینه شما است. اگر می خواهید سطح امنیتی ، حریم خصوصی و قابلیت اطمینان بالاتری داشته باشید ، باید از VPN استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، راهنمای اختصاصی ما در مورد تفاوت بین سرورهای پروکسی و VPN ها را بخوانید.

3 از مرورگر Tor استفاده کنید

نماد مرورگر Tor

شبکه Tor (یا تیاو اینیون ربیرونی) است متن باز, غیر متمرکز سیستم توسط داوطلبان در سراسر جهان اداره می شود. این یک روش رایگان و محبوب برای کاربران است آدرس IP خود را مخفی کنید و بصورت آنلاین ناشناس بمانید.

متداول ترین روش استفاده از Tor از طریق Tor Browser است که مبتنی بر Firefox است. Tor رمزگذاری لایه ای را در ترافیک وب شما اعمال می کند و قبل از رسیدن به اینترنت گسترده تر ، آن را از طریق شبکه جهانی سرورها پرتاب می کند..

در سرور نهایی شبکه – معروف به “گره خروج” – لایه نهایی رمزگذاری برداشته می شود و ترافیک شما به وب سایت هدف شما ارسال می شود.

در این مرحله ، فعالیت شما آدرس IP این سرور نهایی را به عهده گرفته است. این به پنهان کردن هویت ، مکان و فعالیت آنلاین شما از پیگیری یا نظارت کمک می کند.

نمودار داده های عبور از شبکه Tor

چگونه داده های شما از طریق شبکه Tor عبور می کند.

اگر از Tor استفاده می کنید ، آدرس IP شما پنهان است و به همان اندازه نزدیک هستید که بتوانید کاملاً ناشناس شوید. این گفته است ، تور معایبی دارد:

 • تور بسیار کند است. سرورهای چندگانه و لایه های رمزنگاری به این معنی است که وب سایت ها معمولاً برای بارگیری بیشتر از آنچه که معمولاً انجام می دهند طول می کشند.
 • تور اغلب با جرم و جنایت همراه است. ناشناس بودن ارائه شده توسط تور جامعه ای از شخصیت های ناخوشایند را به خود جلب می کند. به عنوان مثال Dark Web فقط از طریق Tor قابل دسترسی است. به همین ترتیب ، استفاده از Tor ممکن است باعث عدم توجه مسئولان شود.
 • دشواری با دور زدن محدودیت های جغرافیایی. گرچه Tor آدرس IP شما را در پشت سرور نهایی در شبکه پنهان می کند ، اما کنترل مکان آن سرور آسان نیست. بنابراین ممکن است شما برای دور زدن محدودیت های خاص جغرافیایی تلاش کنید.

Tor وقتی مفید است ناشناس بودن آنلاین برای روزنامه نگاران ، فعالان و سؤال كنندگان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای اکثر مردم ، سرور VPN یا پروکسی راهی بسیار سریعتر و ساده تر برای مخفی کردن آدرس IP شما است.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید ، ما یک راهنمای جامع ایجاد کرده ایم که تفاوت های Tor و VPN را توضیح می دهد.

4 از شبکه تلفن همراه خود استفاده کنید

اگر فکر می کنید آدرس IP شبکه خانگی شما به خطر افتاده یا ممنوع شده است ، می توانید تمام ترافیک اینترنت خود را از طریق مسیر خود هدایت کنید شبکه تلفن همراه هوشمند. این شما را به یک آدرس IP جدید برای جلسه مرور خود مجهز می کند.

برای جابجایی به داده های تلفن همراه:

 1. به برنامه تنظیمات تلفن هوشمند خود بروید.
 2. روشن کن کانون شخصی.
 3. در دستگاه (های) خود ، به کانون هوشمند تلفن هوشمند خود متصل شوید.
 4. با استفاده از داده های تلفن همراه ، مرور را شروع کنید.

چند نکته وجود دارد که باید قبل از استفاده از این راه حل در نظر بگیرید:

 • شرکت مخابراتی تلفن همراه شما همچنان می تواند فعالیت شما را بصورت آنلاین نظارت کند.
 • از آنجا که آدرس IP خود را با یکی دیگر از آن ماسک می کنید یک مکان فیزیکی بسیار مشابه, بعید است که بتوانید محتویات محدود شده جغرافیایی را با این روش از حالت انسداد خارج کنید.
 • این روش از شما استفاده می کند کمک هزینه ماهانه تلفن هوشمند. از آنجا که داده های تلفن همراه می توانند هزینه های زیادی را بپردازند ، ارزش این را دارد که بخواهید این برنامه ارزشمندی از برنامه داده شما باشد یا خیر.

آیا حالت ناشناس آدرس IP شما را مخفی می کند?

تصویر حالت ناشناس google chrome

حالت ناشناس در Google Chrome آدرس IP شما مخفی نمی شود.

مکان شما و فعالیت آنلاین شما هنگام استفاده از حالت ناشناس هنوز کاملاً قابل مشاهده است.

تنها مزیت حالت ناشناس یا حالت مرور خصوصی Firefox این است وب سایت هایی که بازدید می کنید در سابقه مرور شما ذخیره نمی شوند.

ISP ها ، مسئولان و وب سایت هایی که بازدید می کنید هنوز کاملاً رایگان هستند فعالیت مرور خود را ردیابی و ضبط کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مرور خصوصی و حالت ناشناس ، می توانید راهنمای ما را برای مرورگرهای خصوصی بخوانید.

نحوه بررسی آدرس IP شما

هنگامی که از یک روش مخفی سازی IP استفاده کرده اید ، می توانید آزمایش کنید که آیا تاکنون مؤثر بوده است آدرس IP خود را بررسی کنید.

برای بررسی آدرس IP عمومی خود ، “ip من چیست” را در Google تایپ کنید و Enter را فشار دهید.

آدرس IP عمومی شما در بالای صفحه ظاهر می شود:

عکس صفحه نمایش جستجوی Google برای

می توانید آدرس IP خود را با استفاده از جستجوی Google بررسی کنید.

برای دیدن اطلاعات بیشتر در مورد شناسایی شخصی که هنگام مرور وب می توانید از وب سایت آزمایش نشت مانند Browser Leaks استفاده کنید.

این خدمات اطلاعات مفصلی در مورد شما ارائه می دهند آدرس آی پی, مکان مرور, و سرورهای DNS تو استفاده میکنی.

تصویر صفحه آزمایش نشت browserleaks.com.

تصویر صفحه browserleaks.com هنگام اتصال به یک سرور PrivateVPN US.

چرا باید آدرس IP خود را مخفی کنم?

پنهان کردن آدرس IP شما به محافظت از شما کمک می کند حریم خصوصی و امنیت برخط.

اگر به درستی پیکربندی شده باشد ، می توانید محدودیت های جغرافیایی را دور بزنید, محتوای پنهان را مسدود کنید, و خود را از نظر آنلاین محافظت کنید.

یک IP IP همچنین به جلوگیری از تبلیغات هدفمند تهاجمی و دستکاری قیمت کمک می کند.

در این بخش با جزئیات بیشتری بررسی خواهید شد که چرا باید آدرس IP خود را پنهان کنید. از طرف دیگر ، می توانید مستقیماً به بخش ما در مورد نحوه تغییر آدرس IP خود بپردازید.

1 از حریم خصوصی و امنیت خود محافظت کنید

تصویری که مردی مبهم را در پشت یک ذره بین مخفی نشان می دهد.

هر وب سایتی که بازدید می کنید آدرس IP شما را وارد می کند. با این اطلاعات می توانند کشور ، شهر محل زندگی و ISP شما را تعیین کنند.

این جزئیات را می توان با اطلاعاتی در مورد عادات مرور شما – مانند اینکه چه مدت در یک صفحه می گذرانید یا روی آن کلیک می کنید – ترکیب کنید تا یک نمایه تفصیلی از شما و فعالیت آنلاین خود بسازید..

مهمتر از همه ، ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) از آدرس IP شما برای شناسایی و ضبط رفتار مرور شما استفاده می کنند.

با استفاده از آدرس IP خود ، ISP ها می توانند:

 • فعالیت مرور خود را وارد کنید.
 • شما را از بازدید از وب سایت های خاص مسدود می کند.
 • داده های خود را با اشخاص ثالث و مقامات به اشتراک بگذارید.
 • سرعت اتصال خود را کم کنید.

در ایالات متحده ، ISP ها از نظر قانونی مجاز به فروش اطلاعات مرور وب شما هستند. در یک مطالعه اخیر همچنین مشخص شد که AT&T باعث افزایش ترافیک کاربر به وب سایتهایی مانند Netflix و YouTube با بیش از 70٪ – فرایندی است که به آن معروف شده است پرتاب. پنهان کردن آدرس IP شما می تواند به فرار از این روشها کمک کند.

در کشورهایی مانند انگلیس ، ISP ها مجبور می شوند تا وب سایتهایی که توسط هر آدرس IP بازدید می شوند ، سیاهههای مربوط را جمع آوری کنند. این گزارش ها در صورت تقاضا در اختیار مسئولان قرار گرفته و تا 12 ماه ذخیره می شوند. در صورت درخواست ، ISP ها می توانند هر آدرس IP و فعالیت مرتبط با آن را به یک کاربر جداگانه متصل کنند.

خوشبختانه ، اکثر روشهای پنهان کردن آدرس IP شما باعث رمزگذاری ترافیک اینترنت شما نیز می شوند. این بدان معنی است که می توانید فعالیت خود را از ISP و هویت خود از وب سایت هایی که بازدید می کنید مخفی کنید – از جلوگیری از آنها جمع آوری داده مرور شما یا سانسور فعالیت شما.

2 وبلاگ های وبلاگ

وب سایت ها ، ارائه دهندگان خدمات اینترنت و برنامه های کاربردی از آدرس IP شما استفاده می کنند تا ببینند شما در کجا قرار دارید. آنها سپس می توانند از این اطلاعات استفاده کنند تا کاربران را در برخی مکانها از دیدن برخی از مطالب خود یا در همه آنها مسدود کنند. این به عنوان a شناخته شده است محدودیت جغرافیایی یا جغرافیایی بلوک.

تصویر یک پیام خطا در YouTube توضیح می دهد که فیلم به دلیل محدودیت های جغرافیایی مسدود شده است

تصویر ویدیوی YouTube که از لحاظ جغرافیایی مسدود شده است.

ژئو بلوک ها به چند دلیل اعمال می شوند:

 • برای سانسور دولت.
 • به واسطه قوانین حق چاپ و مجوز.
 • برای صرفه جویی در هزینه های عملیاتی.

در موارد شدید مانند چین ، بیش از 10،000 دامنه وب سایت از جمله وب سایتهای بزرگی مانند گوگل و ویکی پدیا مسدود شده اند. در سایر کشورها ، برخی از نمایش های Netflix و فیلم های YouTube به دلیل قوانین صدور مجوز غیرقابل دسترسی هستند.

تنها راه برای انسداد این وب سایت ها این است که به نظر برسد که شما از کشور دیگری در حال اتصال هستید. شما می توانید این کار را با مخفی کردن آدرس IP خود و جایگزینی آن با آدرس از کشور مورد نظر خود انجام دهید.

ISP ها و وب سایت ها نیز می توانند لیست سیاه آدرس IP به هر دلیلی به طور معمول ، به این دلیل است که یک کاربر قوانین وب سایت را نقض کرده است ، اما مدیران سایت قدرت ممنوعیت IP دارند هر وقت خواستند.

برای بازیابی مجدد دسترسی به وب سایت هایی که IP شما را ممنوع اعلام کرده اند ، باید آدرس IP خود را مخفی یا تغییر دهید. برای اطلاعات بیشتر در مورد رفع انسداد وب سایت ها ، می توانید راهنمای اختصاصی ما را بخوانید: چگونه وب سایت ها را مسدود کنیم.

تبلیغات هدفمند 3Prevent

وب سایت ها و تبلیغ کنندگان از موقعیت مکانی شما و سایر اطلاعات شخصی استفاده می کنند شما را با تبلیغات شخصی هدفمند کنید.

در حالی که ما به ما گفتیم که این به نفع ماست ، اما اغلب به این صورت است به حداکثر رساندن سود آنها.

آدرس IP شما توسط خطوط هوایی و سایر خرده فروشان آنلاین به آنها نیز استفاده می شود قیمت ها را بر اساس موقعیت مکانی خود باد کنید. بسته به مکانی که در آن زندگی می کنید ، ممکن است قیمت هایی به شما نشان داده شود که بسیار گران تر از هنجار باشند.

پنهان کردن آدرس IP شما به شما کمک می کند تا حریم شخصی شرکت های تبلیغاتی و از قیمت های ارزان تر استفاده کنید.

چگونه آدرس IP خود را تغییر دهید

تغییر آدرس IP شما – برخلاف مخفی کردن آن – مستلزم ایجاد تغییر دائمی در IP واقعی دستگاه شما است.

به طور کلی, تغییر آدرس IP شما بسیار دشوارتر از مخفی کردن آن است.

تغییر آدرس IP شما نیز موثرتر است. با تغییر IP نمی توانید از سانسور یا محدودیت های جغرافیایی دور شوید زیرا آدرس جدید شما تقریباً درج خواهد شد همان مکان فیزیکی مثل قبل.

تغییر IP به شما اجازه می دهد تا بر برخی از مشکلات متداول مانند ، غلبه کنید ممنوعیت IP شخصی و سهمیه ها را در شبکه های P2P بارگیری کنید. با این کار ، با مخفی کردن آدرس IP شما ، این موارد قابل غلبه است.

در اینجا یک جدول مقایسه شده است که چه زمانی می توانید آدرس IP خود را تغییر دهید و چه زمانی آن را مخفی کنید:

آدرس IP را تغییر دهید
آدرس IP را مخفی کنید

حفظ حریم خصوصی نه آره
Circuitvent Geo-Blocks نه آره
از سانسور دولت جلوگیری کنید نه آره
ممنوعیت IP دور زدن آره آره
فرار از ISP Snooping نه آره
رفع مشکلات اتصال آره نه

قبل از اینکه آدرس IP خود را تغییر دهید ، مهم است که توجه داشته باشید که دو نوع مختلف از آدرس IP اختصاص داده شده توسط ISP ها وجود دارد:

 1. IP استاتیک. یک آدرس IP ثابت که به طور دائم با شبکه یا وب سایت شما مرتبط است. IP های استاتیک تا زمانی که در ارائه دهنده خدمات باقی می مانند یکسان هستند.
 2. IP های پویا. آدرس IP است که با گذشت زمان تغییر می کند. IP های پویا هنگام قطع ارتباط از اینترنت و سپس اتصال مجدد تغییر می کنند. آنها همچنین برای تغییر دوره ای در فواصل زمانی انتخاب شده توسط ISP قرار دارند.

آدرس های IP Dynamic اکنون بسیار بیشتر از IP Static متداول هستند ، زیرا به ISP ها امکان استفاده مجدد و بازیافت IP های غیرفعال خود را می دهند..

چرا باید آدرس IP خود را تغییر دهم?

اکثر کاربران به دلایل کاملاً فنی ، معمولاً در پی تغییر آدرس IP خود هستند مشکلات اتصال. این می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • یک آدرس IP نامعتبر است. به یک کاربر ممکن است IP ایستایی اختصاص داده شود که در محدوده عددی مناسبی نباشد.
 • خواستن یک آدرس IP خاص. کاربرانی که با IP های پویا دچار مشکل شده اند و یا نیاز به دسترسی از راه دور قابل اعتماد به روتر خود دارند ، ممکن است بخواهند IP استاتیک خود را انتخاب کنند.
 • یک روتر معیوب. یک روتر خانگی شکسته ممکن است شروع به اختصاص همان آدرس IP خصوصی به دستگاه های مختلف در یک شبکه کند.
 • یک روتر جدید. هنگام نصب روتر جدید ، ممکن است شبکه محلی مجدداً تنظیم شود تا متناسب با دامنه پیش فرض آدرسهای IP روتر باشد.

چگونه آدرس IP عمومی خود را تغییر دهید

روتر روی میز

تغییر یک آدرس IP عمومی به مراتب دشوارتر از تغییر یک آدرس IP خصوصی است.

این به این دلیل است که کاربران دارند کنترل بسیار کمی از طریق IP عمومی آنها ISP ها صاحب کلیه IP های عمومی هستند و فقط آنها را به کاربران اینترنت اجاره می دهند.

IP عمومی شما متعلق به شما نیست و بنابراین تغییر بسیار دشوار است.

اگر می خواهید سه گزینه اصلی وجود دارد آدرس IP عمومی خود را تغییر دهید:

 • روتر WiFi خود را مجدداً راه اندازی کنید.
 • با ISP تماس بگیرید.
 • به WiFi عمومی وصل شوید.

کدام روش استفاده بستگی به این دارد که آیا IP شما بستگی دارد ایستا یا پویا, و اینکه آیا بعد از یک تعمیر سریع یا یک راه حل بلند مدت.

1 روتر WiFi خود را دوباره شروع کنید

اگر ISP شما به شما اختصاص می دهد IP پویا, شما باید با راه اندازی مجدد روتر WiFi خود بتوانید آدرس IP عمومی خود را تغییر دهید.

خوشبختانه امروزه به اکثر شبکه های خانگی IP IP پویا اختصاص داده شده است.

مسئله اصلی این روش این است که سرور DHCP ، که آدرس های IP پویا را صادر می کند ، معمولاً سعی می کند دستگاه های مورد نظر خود را به خاطر بیاورد و در هر زمان ممکن ، همان آدرس IP را به آنها اختصاص دهد..

برای تغییر IP عمومی خود ، باید روتر خود را مجدداً راه اندازی کنید چندین بار. اگر این کار نمی کند ، سعی کنید آن را ترک کنید خاموش شبانه (حدود 8 ساعت) و صبح دوباره آن را روشن کنید.

2 تماس بگیرید با ISP خود را

اگر به شما اختصاص داده شده است آدرس IP استاتیک, برای تغییر آن باید با ISP خود تماس بگیرید.

بیشتر ISP ها به شما امکان می دهند درخواست یک آدرس IP عمومی جدید از طریق تلفن یا در وب سایت آنها ، اما آنها اغلب برای این امتیاز هزینه دریافت می کنند.

این راه حل فقط به افراد دارای IP IP استاتیک محدود نمی شود. اگر یک IP پویا دارید ، می توانید یک استاتیک جدید نیز از ISP خود درخواست کنید.

اگر بارها و بارها تکرار شوید ممکن است بخواهید این کار را انجام دهید مسائل با تجربه با تعیین تکالیف IP یا اگر تمایل دارید آدرس IP خاص و دائمی.

شایان ذکر است که آدرسهای IP ایستا با برخی از خطرات امنیتی همراه هستند. قبل از درخواست جدید باید این موارد را در نظر بگیرید.

3 به WiFi عمومی وصل شوید

ساده ترین راه برای تغییر آدرس IP عمومی شما این است موقعیت فیزیکی خود را تغییر دهید.

به یاد داشته باشید ، آدرسهای IP عمومی دستگاه خاص نیستند – IP کار شما با IP شما در خانه متفاوت خواهد بود.

سرفصل کردن و اتصال به آن WiFi عمومی, مانند در یک کافی شاپ ، خواهد شد به طور موقت آدرس IP خود را تغییر دهید.

این روش یک است تعمیر سریع به جای هر نوع راه حل مناسب ، اما اگر فقط بخواهید آدرس IP خود را به طور موقت تغییر دهید ، کار خواهد کرد.

گفته می شود ، استفاده از WiFi عمومی می تواند داده های شخصی شما را در معرض خطر قرار دهد. اگر مجبور هستید از یک شبکه باز استفاده کنید ، نکات ایمنی WiFi عمومی را دنبال کنید.

چگونه آدرس IP خصوصی خود را تغییر دهید

کارگران اسباب بازی در حال ساخت در روتر وای فای

کاربران نسبت به IP عمومی خود کنترل بیشتری نسبت به آدرس IP خصوصی خود دارند. با این حال ، تغییر IP خصوصی شما می تواند یک رویه فنی باشد.

خوشبختانه ، یک روش ساده برای تغییر IP خصوصی شما وجود دارد که می توانید ابتدا امتحان کنید.

اگر ترجیحی نسبت به آدرس IP خصوصی شما ندارید – فقط یک شماره جدید می خواهید – می توانید روتر WiFi خود را مجدداً راه اندازی کنید. پس از تهیه نسخه پشتیبان از آن ، باید همه دستگاه های موجود در شبکه شما را به یک آدرس IP خصوصی جدید اختصاص دهید.

با این حال ، روتر خود را مجدداً راه اندازی کنید نخواهم شد اگر می خواهید یک روتر معیوب را برطرف کنید یا یک آدرس IP خاص را انتخاب کنید ، کمک کنید.

اگر راه اندازی مجدد روتر WiFi شما کار نمی کند ، می توانید از دستورالعمل های ساده زیر برای تغییر آدرس IP خصوصی در دستگاه مورد نظر خود استفاده کنید.

صرف نظر از سیستمی که استفاده می کنید ، توصیه می کنیم کنوانسیون شماره گذاری آدرس IP خصوصی خصوصی خود را مانند نسخه قبلی استفاده کنید. فقط کافیست شماره سه مورد خود را بین 0 و 255 برای سه رقم نهایی انتخاب کنید.

روترهای مختلف دامنه های مختلفی را تعیین می کنند ، بنابراین تعداد کمتری را انتخاب کنید تا در قسمت امن باشد.

برای تغییر آدرس IP خصوصی خود در ویندوز 10:

 1. کنترل پنل را باز کنید. بر روی دکمه شروع در پایین سمت چپ صفحه کلیک کنید. “کنترل پنل” را وارد کنید و Control Panel را از نتایج انتخاب کنید.
 2. انتخاب کنید شبکه و اینترنت و بعد شبکه و مرکز اشتراک گذاری.
 3. از منوی سمت چپ ، انتخاب کنید تنظیمات آداپتور را تغییر دهید.
 4. تصویر شبکه و مرکز به اشتراک گذاری در ویندوز 10

 5. خود را انتخاب کنید اتصال به اینترنت اصلی (WiFi یا اترنت) را بزنید و روی آن کلیک کنید خصوصیات برگه.
 6. پیدا کردن نسخه پروتکل اینترنت (TCP / IPv4) در لیست. روی آن کلیک کنید ، و سپس کلیک کنید خصوصیات.
 7. تصویر از ویژگی های اتصال به اینترنت در ویندوز 10

 8. مطمئن شوید که از آدرس IP زیر استفاده کنید برگه انتخاب شده و سپس آدرس IP خصوصی مورد نظر خود را وارد کنید.

برای تغییر آدرس IP خصوصی خود در MacOS:

 1. هدایت به تنظیمات سیستم با استفاده از آرم اپل در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کرده و روی آن دوبار کلیک کنید شبکه برگه.
 2. خود را انتخاب کنید اتصال اینترنت (WiFi یا Ethernet) از منوی سمت چپ و سپس روی آن کلیک کنید پیشرفته در گوشه پایین سمت راست.
 3. تغییر روی TCP / IP برگه.
 4. از منوی کشویی کنار IPv4 را پیکربندی کنید, انتخاب کنید استفاده از DHCP با آدرس دستی.
 5. تصویر از تنظیمات TCP / IP در MacOS

 6. آدرس IP خصوصی مورد نظر خود را وارد کنید در کادر ورودی که در کنار آدرس IPv4 ظاهر می شود کلیک کنید خوب.

برای تغییر آدرس IP خصوصی خود در iPhone:

 1. برنامه تنظیمات را باز کنید و انتخاب کنید وای فای.
 2. مینی را انتخاب کنید (i) کنار شبکه انتخابی خود.
 3. تصویر تنظیمات wifi در iPhone

 4. ضربه زدن پیکربندی IP و بعد کتابچه راهنمای گزینه.
 5. آدرس IP خصوصی مورد نظر خود را وارد کنید به درون جعبه آدرس IP. همچنین ممکن است لازم باشد شماره Subnet Mask و شماره روتر موجود را تایپ کنید (که می توانید در صفحه قبلی پیدا کنید).
 6. تصویر تنظیمات تنظیمات ipv4 در آیفون

برای تغییر آدرس IP خصوصی خود در Android:

 1. تنظیمات را باز کنید, ضربه زدن اتصالات و بعد وای فای.
 2. روی شبکه ای که استفاده می کنید فشار دهید و انتخاب کنید پیشرفته.
 3. با استفاده از تنظیمات IP منوی کشویی ، روی ضربه بزنید استاتیک.
 4. تصویر صفحه تنظیمات IP پیشرفته در Android

 5. آدرس IP خصوصی مورد نظر خود را وارد کنید داخل جعبه زیر آدرس آی پی.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  ห้าตา, เก้าตา, 14 ตาและอื่น ๆ : สิ่งที่คุณต้องรู้เกี่ยวกับเขตอำนาจศาล VPN