Skrytí vaší IP adresy je jednoduchý a efektivní způsob, jak odblokovat webové stránky, streamovat obsah ze zahraničí a chránit vaše soukromí online. Naučte se čtyři nejlepší způsoby, jak skrýt vaši IP adresu v tomto komplexním průvodci.

skupina lidí skrývá své tváře masky

Skrytí vaší IP adresy je snadný způsob, jak zajistit, že vaše internetové aktivity zůstanou soukromé a zajistit. To také umožňuje obejít geografická omezení a streamujte obsah ze zahraničí.

Existuje mnoho důvodů pro získání nové IP adresy:

 • Na ochraňte své soukromí online
 • Na blokovat webové stránky
 • Na odemknout streamovaný obsah
 • Na vyhnout se vládní cenzuře
 • Na obejít IP zákazy
 • Na zabránit cílené reklamě

Nemusíte natrvalo změna vaši IP adresu, abyste získali všechny tyto výhody. Je také možné – a často účinnější – jednoduše skrýt vaše IP adresa.

Skrytí vaší IP adresy způsobí, že se zdá, jako by se vaše IP adresa změnila, zatímco ve skutečnosti zůstane vaše skutečná IP adresa nedotčena. Skrytí vaší IP adresy je snadné a kdykoli můžete přepnout zpět na původní IP adresu.

Naopak, trvalá změna vaší IP adresy je komplikovaná a často nevratná.

Téměř ve všech případech je nejlepší možností skrýt vaši IP adresu. to je flexibilní, hodně jednodušší, a obecně více efektivní.

Tato příručka vysvětluje čtyři jednoduché způsoby, jak skrýt vaši IP adresu. Poté se podíváme, kdy budete chtít změnit svou IP adresu a jak přesně se to dělá.

Contents

Co je to IP adresa?

Lišta prohlížeče s IP adresou zadanou v

Vaše adresa IP (internetový protokol) je jedinečné číslo přidělené vašemu internetovému připojení poskytovatelem internetových služeb. Každé zařízení, které se připojuje k internetu, obdrží svou vlastní jedinečnou adresu.

Vaše IP je váš pas na internet. Vše, co děláte online, je spojeno s IP adresou.

Vaše IP adresa je založena na vaší fyzické poloze. Liší se v závislosti na tom, kde žijete a na jakém routeru jste připojeni, takže se vaše domácí IP adresa liší od vaší pracovní IP adresy.

Pomocí vaší IP adresy je váš ISP schopen nahrávat všechny navštívené weby a stolní nebo mobilní aplikace používáš. Podobně i webové stránky samy vidí, že jste je navštívili.

Svou IP adresu můžete zkontrolovat pomocí několika jednoduchých kroků.

Veřejná vs. soukromá adresa IP

Existují dva hlavní typy IP adres: veřejnost a soukromé.

Váš internetový směrovač je přiřazen jedinečný veřejná IP adresa od vašeho ISP. Každé zařízení, které se připojuje k síti Wi-Fi, sdílí tuto veřejnou IP adresu pro svou internetovou aktivitu. To znamená, že váš smartphone a váš laptop budou vypadat stejně jako váš poskytovatel internetových služeb, pokud jsou připojeni ke stejné síti.

Vaše veřejná adresa IP je otevřeno na internetu. Je to číslo, které se zobrazuje, když vyhledáváte na Googlu „co je moje IP adresa“, a identifikátor, který používají weby a vlády sledovat a cenzurovat vaši aktivitu.

Protože je vaše veřejná adresa IP svázána s vaším fyzickým umístěním, skrytí nebo změna této adresy vám pomůže odblokovat geoblokovaný obsah. Pokud si přiřadíte IP adresu ze serveru v jiné zemi, budou webové stránky, které navštívíte, předpokládat, že se připojujete z tohoto místa.

Soukromé IP adresy, na druhé straně je router přiřazen všem zařízením v síti. Soukromé adresy IP jsou viditelné pouze pro ostatní uživatele v interní síti a jen zřídka se musíte obávat.

Když odkazujeme na IP adresu, obvykle odkazujeme na veřejná IP adresa, protože toto je číslo, které vás identifikuje online.

Jak skrýt vaši IP adresu: 4 jednoduché metody

Dva nejoblíbenější způsoby, jak skrýt vaši IP adresu, jsou pomocí VPN (Virtual Private Network) a pomocí proxy serveru. Prohlížeč Tor poskytuje třetí možnost, která je skvělá pro anonymitu, ale je bolestně pomalá. Můžete také skrýt svou IP pomocí mobilní sítě.

Než tyto metody prozkoumáme podrobněji, uvádíme tabulku shrnující jejich silné a slabé stránky:

VPN
Proxy
Tor
Mobilní síť

Skryje vaši IP Ano Ano Ano Ano
Soukromé Ano Ne Ne Ne
Anonymní Ne Ne Ano Ne
Zajistit Ano Ne Ano Ne
Rychle Ano Ano Ne Ano
Vyhýbá se Geo-Blocks Ano Ano Ano Ne

1Použijte VPN (virtuální privátní síť)

Snímek obrazovky Express VPN na ploše s umístěním serveru

Screenshot ExpressVPN se seznamem umístění serveru.

Použití služby VPN je nejoblíbenějším a nejspolehlivějším způsobem, jak skrýt vaši IP adresu.

Použití VPN ke skrytí vaší IP adresy bude:

 • Spoof svou polohu.
 • Zašifrujte svůj webový provoz.
 • Skrýt aktivitu procházení.
 • Povolit soukromé torrentování & P2P.
 • Odblokujte geo-omezený obsah.

Některé VPN budou také poskytovat neomezený přístup k internetu ve vysoce cenzurních zemích jako je Čína a Spojené arabské emiráty.

Jak VPN skrývá vaši IP adresu?

VPN (nebo virtuální privátní síť) je kus softwaru, který přesměruje veškerý váš internetový provoz prostřednictvím soukromého serveru. Šifruje také vaše připojení k internetu, takže váš poskytovatel internetových služeb nemůže sledovat nebo blokovat vaši aktivitu.

Diagram ukazující, jak se uživatelé připojují k internetu pomocí VPN

Jak se připojujete k internetu pomocí VPN.

Renomovaní poskytovatelé VPN nabízejí servery ve stovkách zemí po celém světě a každý server má svou vlastní jedinečnou IP adresu.

Když se připojíte k vybranému serveru VPN, získáte jeho IP adresu pro vaši relaci procházení. Skutečná adresa IP se skryje a je maskována adresou IP serveru VPN.

Můžete použít VPN vyhnout se vládní cenzuře, přístup k knihovnám Netflixu s omezeným přístupem, a obejít další bloky webových stránek.

Některé služby VPN jsou bohužel spolehlivější než jiné. Musíte se ujistit, že používáte službu VPN, která nedochází k úniku, jinak bude odhalena vaše skutečná adresa IP.

Před nákupem je také vhodné zvážit zásady protokolování vašeho poskytovatele VPN a kde je založeno.

Naše doporučení VPN pro rok 2023 berou v úvahu všechny tyto faktory (a mnoho dalších) a určují, které nejlepší VPN jsou dnes k dispozici.

2 Použijte webový proxy

screenshot webového proxy serveru HideMyAss

Screenshot webového proxy serveru HideMyAss.

Proxy server funguje jako prostředník mezi vámi a navštívenými weby.

Použití proxy ke skrytí vaší IP adresy bude:

 • Skrýt vaši IP adresu z konkrétních webů.
 • Na některých stránkách obejít geografická omezení.
 • Blokování bloků IP adres.

U serveru proxy bude váš internetový provoz nejprve směrován na server proxy, namísto cestování přímo na váš cílový web. Proxy server poté navštíví web vaším jménem a předá vám jeho obsah.

Schéma fungování proxy serveru

Jak se připojujete k internetu přes proxy server.

Při procházení Internetu pomocí serveru proxy uvidíte na navštívených webech adresu IP serveru proxy, nikoli vaši vlastní.

Dobré proxy služby nabízejí rozsah umístění serveru – takže si můžete vybrat přesné umístění, ze kterého chcete procházet.

Použití proxy je volný, uvolnit a snadný způsob, jak skrýt vaši IP adresu, ale je mnohem méně bezpečný a spolehlivý než použití VPN. Existují tři hlavní důvody:

 1. Proxy servery nešifrují váš provoz. To znamená, že poskytovatelé internetových služeb, vlády a hackeři jsou schopni špehovat vaši online aktivitu, když používáte proxy.
 2. Web proxy může být nespolehlivý. Protože jsou servery proxy zdarma, mají tendenci se přeplňovat. Můžete odblokovat určitý obsah s omezeným přístupem pomocí proxy. Přístup k webům s velkou šířkou pásma, jako jsou služby streamování videa, však může být nespolehlivý.
 3. Proxy jsou specifické pro konkrétní aplikaci. Webový proxy server přesměrovává pouze přenos odeslaný z prohlížeče, se kterým proxy používáte. VPN šifruje a přesměruje veškerý webový přenos odeslaný z vašeho zařízení.

Můžete si stáhnout některé populární proxy jako bezplatné rozšíření prohlížeče. Jednoduše stáhněte rozšíření z obchodu webového prohlížeče a přidejte jej do okna prohlížeče.

Případně můžete navštívit web proxy, například hide.me nebo HideMyAss. Zde jednoduše zadáte adresu URL požadovaného webu. Server proxy poté za vás navštíví web a předá vám jeho obsah, přičemž během procesu skrývá vaši IP adresu.

Pokud chcete odblokovat jedno konkrétní video nebo web, proxy server je pravděpodobně nejlepší volbou. Pokud chcete vyšší úroveň zabezpečení, soukromí a spolehlivosti, musíte použít VPN.

Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si naši specializovanou příručku o rozdílech mezi proxy servery a VPN.

3 Použijte prohlížeč Tor

Ikona prohlížeče Tor

Síť Tor (nebo Ton ÓNion Rvnější) je open-source, decentralizovaný systém provozovaný dobrovolníky po celém světě. Je to pro uživatele bezplatný a oblíbený způsob skrýt jejich IP adresu a zůstat anonymní online.

Nejběžnějším způsobem použití Toru je prohlížeč Tor, který je založen na Firefoxu. Tor aplikuje na váš webový provoz vrstvené šifrování a odrazí jej přes globální síť serverů, než se dostane na širší internet.

Na finálním serveru v síti – známém jako „výstupní uzel“ – bude odstraněna poslední vrstva šifrování a váš provoz bude odeslán na váš cílový web..

V tomto okamžiku vaše aktivita převzala IP adresu tohoto konečného serveru. To pomáhá skrývat vaši identitu, polohu a online aktivitu před sledováním nebo sledováním.

Schéma dat procházejících sítí Tor

Jak vaše data procházejí sítí Tor.

Pokud používáte Tor, vaše IP adresa je skrytá a jste tak blízko, jak se můžete dostat k plné anonymitě online. To znamená, že Tor má nevýhody:

 • Tor je neuvěřitelně pomalý. Více serverů a šifrovacích vrstev znamená, že načítání webových stránek trvá mnohem déle, než by normálně byly.
 • Tor je často spojován s kriminalitou. Anonymita, kterou nabízí Tor, přitahuje komunitu nechutných postav. Například temný web je přístupný pouze prostřednictvím Tor. Proto může použití Tor vést k nežádoucí pozornosti ze strany úřadů.
 • Obtížnost obcházení geografických omezení. Přestože Tor ukryje vaši IP adresu za finálním serverem v síti, ovládání, kde je tento server umístěn, není snadné. Možná se tedy budete snažit obejít specifická geografická omezení.

Tor je nejužitečnější, když anonymita online je nanejvýš důležité – například pro novináře, aktivisty a oznamovatele. Pro většinu lidí je VPN nebo proxy server mnohem rychlejší a jednodušší způsob, jak skrýt vaši IP adresu.

Pokud se chcete dozvědět více, vytvořili jsme důkladného průvodce vysvětlujícího rozdíly mezi Torem a VPN.

4 Použijte svou mobilní síť

Pokud se domníváte, že IP adresa vaší domácí sítě byla ohrožena nebo zakázána, můžete celý svůj internetový provoz směrovat přes mobilní síť smartphonu. Tím získáte novou IP adresu pro vaši relaci procházení.

Přepnutí na mobilní data:

 1. Přejděte do aplikace pro nastavení smartphonu.
 2. Zapnout Osobní hotspot.
 3. Na svých zařízeních se připojte k aktivnímu bodu vašeho smartphonu.
 4. Začněte procházet pomocí mobilních dat.

Před použitím tohoto řešení byste měli zvážit několik věcí:

 • Váš mobilní operátor bude stále schopen sledovat vaši aktivitu online.
 • Protože maskujete svou IP adresu jinou z adresy velmi podobné fyzické umístění, je nepravděpodobné, že byste pomocí této metody mohli odblokovat geograficky omezený obsah.
 • Tato metoda využije vaše měsíční příděl dat smartphonu. Protože mobilní data mohou stát spoustu peněz, stojí za zvážení, zda se jedná o užitečné využití vašeho datového plánu.

Skryje vaše IP adresa v režimu inkognito?

Snímek obrazovky režimu Google Chrome Chrome v anonymním režimu

Režim inkognito v prohlížeči Google Chrome neskrývá vaši IP adresu.

Vaše poloha a vaše online aktivita jsou při používání režimu inkognito stále viditelné.

Jedinou výhodou režimu inkognito nebo režimu soukromého prohlížení Firefoxu je to navštívené weby se neuloží do vaší historie prohlížení.

Poskytovatelé internetových služeb, autority a navštívené webové stránky jsou stále zcela zdarma sledovat a zaznamenávat vaši aktivitu při procházení.

Další informace o soukromém prohlížení a režimu inkognito najdete v našem průvodci soukromými prohlížeči.

Jak zkontrolovat vaši IP adresu

Jakmile použijete techniku ​​skrývání IP, můžete vyzkoušet, zda byla účinná kontrola vaší IP adresy.

Chcete-li zkontrolovat svou veřejnou adresu IP, zadejte do Googlu „what is my ip“ a stiskněte klávesu Enter.

Vaše veřejná adresa IP se zobrazí v horní části stránky:

Snímek obrazovky úryvku vyhledávání Google pro „co je moje ip adresa“

Svou adresu IP můžete zkontrolovat pomocí vyhledávání Google.

Chcete-li zobrazit více osobně identifikujících údajů, které odhalíte při procházení webu, můžete použít web pro testování těsnosti, jako jsou úniky z prohlížeče..

Tyto služby vám poskytnou podrobné informace o vašem IP adresa, umístění procházení, a Servery DNS používáš.

Screenshot testu netěsnosti browserleaks.com.

Screenshot of browserleaks.com při připojení k americkému serveru PrivateVPN.

Proč musím skrýt svou IP adresu?

Skrytí vaší IP adresy pomáhá chránit vaši Soukromí a bezpečnostní online.

Pokud je správně nakonfigurována, budete moci obejít geografická omezení, odblokování skrytého obsahu, a ochraňte se před online sledováním.

IP hider také pomůže zabránit invazivní cílené reklamě a manipulaci s cenami.

Tato část prozkoumá podrobněji, proč byste měli zvážit skrytí vaší IP adresy. Můžete také přeskočit přímo do naší sekce o tom, jak změnit vaši IP adresu.

1Chraňte své soukromí a zabezpečení

Ilustrace zobrazující rozmazané muže schované za lupou.

Každý navštívený web zaznamenává vaši IP adresu. Na základě těchto informací mohou určit vaši zemi, město pobytu a poskytovatele internetových služeb.

Tyto podrobnosti lze kombinovat s informacemi o vašich zvyklostech při prohlížení – například kolik času strávíte na stránce nebo na co kliknete – pro vytvoření podrobného profilu o vás a vaší online aktivitě.

Ještě důležitější je, že poskytovatelé internetových služeb (ISP) používají vaši IP adresu k identifikaci a zaznamenávání vašeho prohlížení.

Pomocí vaší adresy IP mohou poskytovatelé internetových služeb:

 • Zaznamenejte si svou procházení.
 • Zablokujte vás při návštěvě určitých webových stránek.
 • Sdílejte svá data s třetími stranami a úřady.
 • Zpomalte rychlost připojení.

V USA mají poskytovatelé internetových služeb legálně povoleno prodávat vaše data prohlížení webu. V nedávné studii se také ukázalo, že AT&T zpomaluje provoz uživatelů na webech jako Netflix a YouTube o více než 70% – proces známý jako škrtící. Skrytí vaší IP adresy může těmto praktikám zabránit.

V zemích, jako je Spojené království, jsou poskytovatelé internetových služeb nuceni shromažďovat protokoly webových stránek navštívených každou IP adresou. Tyto protokoly jsou k dispozici úřadům na vyžádání a jsou uloženy až 12 měsíců. Na požádání mohou poskytovatelé internetových služeb spojit každou IP adresu a související činnost s jednotlivým uživatelem.

Naštěstí většina způsobů, jak skrýt vaši IP adresu, také zašifruje váš internetový provoz. To znamená, že svou aktivitu můžete skrýt před poskytovatelem internetových služeb a svou identitou před navštívenými webovými stránkami sbírání vaše data prohlížení nebo cenzura vaši aktivitu.

2Odblokování webových stránek

Webové stránky, poskytovatelé internetových služeb a aplikace používají vaši IP adresu k zjištění, kde se nacházíte. Tyto informace pak mohou použít k blokování uživatelů na určitých místech, aby neviděli část svého obsahu. Toto je známé jako geografické omezení nebo geoblok.

Snímek obrazovky chybové zprávy na YouTube vysvětlující, že video bylo zablokováno kvůli geografickým omezením

Snímek obrazovky geograficky blokovaného videa YouTube.

Geo-bloky jsou vynucovány z mnoha důvodů:

 • Pro vládní cenzura.
 • Kvůli autorské a licenční zákony.
 • Chcete-li ušetřit provozní náklady.

V extrémních případech, jako v Číně, je blokováno více než 10 000 webových domén, včetně hlavních webových stránek, jako jsou Google a Wikipedia. V jiných zemích jsou některé pořady Netflix a videa z YouTube nedostupná kvůli licenčním zákonům.

Jediným způsobem, jak tyto weby odblokovat, je to, že se zdá, jako by se připojujete z jiné země. To lze provést skrytím vaší IP adresy a jejím nahrazením adresou ze země, kterou si vyberete.

Poskytovatelé internetových služeb a webové stránky mohou také černá listina IP adresa z mnoha důvodů. Obvykle je to proto, že uživatel porušil pravidla webových stránek, ale správci webů mají pravomoc zakázat adresy IP kdykoli chtějí.

Chcete-li znovu získat přístup k webům, které zakázaly vaši IP adresu, musíte skrýt nebo změnit vaši IP adresu. Další informace o odblokování webových stránek naleznete v našem specializovaném průvodci: Jak odblokovat webové stránky.

3Předcházejte cílené reklamě

Webové stránky a inzerenti používají vaši polohu a další osobní údaje zacílí na vás pomocí personalizovaných reklam.

I když nám bylo řečeno, že je to v náš prospěch, často je to jen o maximalizovat své zisky.

Vaše IP adresa je také používána leteckými společnostmi a dalšími online prodejci nafoukněte ceny na základě vaší polohy. V závislosti na tom, kde žijete, se vám mohou zobrazit ceny, které jsou mnohem dražší než norma.

Skrytí vaší IP adresy vám pomůže získat zpět své soukromí od reklamních společností a využít levnějších cen.

Jak změnit vaši IP adresu

Změna adresy IP – na rozdíl od jejího jednoduchého skrytí – vyžaduje trvalé změny skutečné adresy IP vašeho zařízení.

Obecně řečeno, změna vaší IP adresy je mnohem obtížnější než její skrytí.

Změna adresy IP je také méně účinná. Nemůžete obejít cenzuru nebo geografická omezení se změnou IP, protože vaše nová adresa bude zhruba na stejné fyzické umístění jako dříve.

Změna IP vám umožní překonat některé běžné problémy, například osobní zákazy IP a stáhnout kvóty v P2P sítích. To však může být také překonáno skrytím vaší IP adresy.

Zde je tabulka porovnávající, kdy změnit vaši IP adresu a kdy ji skrýt:

Změňte IP adresu
Skrýt IP adresu

Zvyšte soukromí Ne Ano
Circumvent Geo-Blocks Ne Ano
Vyhněte se vládní cenzuře Ne Ano
Obejít zákazy IP Ano Ano
Vyhýbejte se ISP Snoopingu Ne Ano
Opravte problémy s připojením Ano Ne

Než začnete uvažovat o změně adresy IP, je důležité si uvědomit, že poskytovatelé internetových služeb přiřazují dva různé druhy adres IP:

 1. Statické adresy IP. Pevná adresa IP, která je trvale svázána s vaší sítí nebo webem. Statické adresy IP zůstávají stejné, dokud zůstanete u poskytovatele služeb.
 2. Dynamické IP. IP adresa, která se postupem času mění. Dynamické IP se mění, když se odpojíte od internetu a poté se znovu připojíte. Jsou také nastaveny tak, aby se periodicky měnily v časových intervalech zvolených poskytovatelem internetových služeb.

Dynamické adresy IP jsou nyní mnohem běžnější než statické adresy IP, protože umožňují poskytovatelům internetových služeb znovu použít a recyklovat neaktivní adresy IP.

Proč musím změnit svou IP adresu?

Většina uživatelů se snaží změnit svou IP adresu z čistě technických důvodů, často s tím souvisí problémy s připojením. To může zahrnovat:

 • Neplatná adresa IP. Uživateli může být přidělena statická IP, která není v příslušném číselném rozsahu.
 • Chcete konkrétní IP adresu. Uživatelé, kteří mají problémy s dynamickými IP nebo potřebují spolehlivý vzdálený přístup ke svému routeru, si mohou zvolit vlastní statickou IP.
 • Vadný router. Zlomený domácí router může začít přidělovat stejnou soukromou adresu IP více zařízením v jedné síti.
 • Nový směrovač. Při instalaci nového směrovače může být nutné znovu nakonfigurovat místní síť tak, aby odpovídala výchozímu rozsahu IP adres směrovače.

Jak změnit vaši veřejnou IP adresu

Směrovač na stole

Změna veřejné IP adresy je mnohem obtížnější než změna soukromé IP adresy.

Důvodem je, že uživatelé mají velmi malá kontrola přes jejich veřejné IP. Poskytovatelé internetu vlastní všechny veřejné adresy IP a pouze je pronajímají uživatelům internetu.

Vaše veřejná IP není vaším vlastnictvím a proto může být velmi obtížné změnit.

Pokud chcete, existují tři hlavní možnosti změňte svou veřejnou IP adresu:

 • Restartujte router WiFi.
 • Zavolejte svému ISP.
 • Připojte se k veřejné síti Wi-Fi.

Která metoda se použije, záleží na tom, zda je vaše IP statický nebo dynamický, a zda jste po rychlá oprava nebo a dlouhodobé řešení.

1 Restartujte svůj WiFi router

Pokud vám váš ISP přiřadí a dynamická IP, měli byste mít možnost změnit svou veřejnou IP adresu pouhým restartováním WiFi routeru.

Naštěstí je dnes většině domácích sítí přiděleno dynamické IP.

Hlavním problémem této metody je to, že server DHCP, který vydává dynamické adresy IP, se obvykle snaží zapamatovat si zařízení spadající pod jeho jurisdikci a přiřadit jim stejnou IP adresu, kdykoli je to možné.

Chcete-li změnit veřejnou adresu IP, musíte restartovat router vícekrát. Pokud to nefunguje, zkuste to opustit vypnuto přes noc (asi na 8 hodin) a ráno je zapněte.

2Volte svého ISP

Pokud vám bylo přiděleno statická IP adresa, budete muset kontaktovat vašeho ISP, abyste jej mohli změnit.

Většina poskytovatelů internetových služeb vám to umožňuje požádat o novou veřejnou IP adresu telefonem nebo na svých webových stránkách, ale často si za privilegium účtují poplatky.

Toto řešení není omezeno pouze na jednotlivce se statickými IP. Pokud máte dynamickou IP, můžete také požádat o novou statickou IP od vašeho ISP.

Možná to budete chtít udělat, pokud budete opakovaně zkušené problémy s vaším dynamickým přiřazením IP nebo pokud chcete konkrétní trvalá IP adresa.

Stojí za zmínku, že statické adresy IP přicházejí s určitými bezpečnostními riziky. Měli byste je zvážit, než požádáte o nový.

3Připojte se k veřejné síti Wi-Fi

Nejjednodušší způsob, jak změnit vaši veřejnou IP adresu, je změňte své fyzické umístění.

Nezapomeňte, že veřejné adresy IP nejsou specifické pro zařízení – vaše IP v práci se bude lišit od vaší IP doma.

Vydejte se a připojte se veřejné WiFi, jako v kavárně, bude dočasně změňte svou IP adresu.

Tato metoda je rychlá oprava namísto jakéhokoli vhodného řešení, ale bude to fungovat, pokud hledáte pouze dočasnou změnu vaší IP adresy.

To znamená, že použití veřejné WiFi může ohrozit vaše osobní údaje. Pokud musíte použít otevřenou síť, řiďte se našimi veřejnými tipy pro bezpečnost WiFi.

Jak změnit vaši soukromou IP adresu

hračky dělníci dělají konstrukci na wifi routeru

Uživatelé mají mnohem větší kontrolu nad svou soukromou IP adresou, než mají s veřejnou IP adresou. Změna soukromé IP však může být docela technický postup.

Naštěstí existuje jeden jednoduchý způsob, jak změnit vaši soukromou IP, kterou můžete vyzkoušet jako první.

Pokud nemáte přednost před vaší soukromou IP adresou – prostě chcete novou – můžete zkusit restartovat router WiFi. Po zálohování by mělo náhodně přiřadit všem zařízením ve vaší síti zcela novou soukromou IP adresu.

Restartování routeru zvyklý nápovědu, pokud chcete opravit vadný router nebo zvolit konkrétní IP adresu.

Pokud restart routeru WiFi nefunguje, můžete pomocí následujících jednoduchých pokynů změnit soukromou adresu IP na zařízení podle vašeho výběru.

Bez ohledu na systém, který používáte, doporučujeme zachovat konvenci číslování vaší nové soukromé IP adresy podobné té, která již byla použita. Stačí vybrat své vlastní číslo mezi 0 a 255 pro poslední tři číslice.

Různé směrovače označují různé rozsahy, takže zvolte menší počet, který bude na bezpečné straně.

Změna soukromé adresy IP v systému Windows 10:

 1. Otevřete ovládací panel. Klikněte na tlačítko Start v levé dolní části obrazovky. Zadejte „ovládací panel“ a z výsledků vyberte Ovládací panely.
 2. Vybrat Síť a internet a pak Centrum sítí a sdílení.
 3. Z nabídky vlevo zvolte Změňte nastavení adaptéru.
 4. Snímek obrazovky centra sítí a sdílení ve Windows 10

 5. Zvolte váš hlavní připojení k internetu (WiFi nebo Ethernet) a klikněte na ikonu Vlastnosti tab.
 6. Nalézt Verze internetového protokolu (TCP / IPv4) na seznamu. Klikněte na něj a poté na Vlastnosti.
 7. screenshot vlastností internetového připojení v systému Windows 10

 8. Ujistěte se, že Použijte následující IP adresu je vybrána karta a poté zadejte soukromou IP adresu, kterou chcete.

Změna soukromé adresy IP v systému MacOS:

 1. Navigovat do Systémové preference za použití Logo společnosti Apple v levém horním rohu obrazovky a poklepejte na ikonu Síť tab.
 2. Vyberte svůj připojení k internetu (WiFi nebo Ethernet) v nabídce vlevo a poté klikněte na ikonu pokročilý v pravém dolním rohu.
 3. Přepněte na TCP / IP tab.
 4. Z rozbalovací nabídky vedle položky Konfigurace IPv4, vybrat Používání DHCP s manuální adresou.
 5. screenshot nastavení TCP / IP v systému MacOS

 6. Zadejte preferovanou soukromou adresu IP do vstupního pole, které se zobrazí vedle adresy IPv4, a klikněte na OK.

Změna soukromé IP adresy na iPhone:

 1. Spusťte aplikaci Nastavení a vybrat WiFi.
 2. Vyberte mini (i) vedle vybrané sítě.
 3. screenshot nastavení WiFi v iPhone

 4. Klepněte na Nakonfigurujte IP a pak Manuál volba.
 5. Zadejte požadovanou soukromou adresu IP do IP adresa. Možná budete také muset zadat existující číslo masky podsítě a směrovače (které najdete na předchozí obrazovce).
 6. snímek obrazovky s nastavením ipv4 v iPhone

Změna soukromé adresy IP v systému Android:

 1. Otevřete Nastavení, klepněte Spojení a pak WiFi.
 2. Stiskněte síť, kterou používáte a vyberte Pokročilý.
 3. Za použití Nastavení IP rozbalovací nabídka, klepněte na Statický.
 4. screenshot pokročilého nastavení ip v systému Android

 5. Zadejte soukromou IP adresu, kterou chcete do pole pod IP adresa.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Tor vs. VPN: Jak fungují a které je lepší pro online soukromí?