Norėdami atblokuoti svetaines, galite naudoti VPN arba tarpinį serverį, tačiau negalite pasikliauti tarpiniu serveriu, kad apsaugotumėte savo privatumą. Šiame vadove išnagrinėsime skirtumą tarp VPN ir tarpinio serverio ir paaiškinsime abiejų privalumus ir trūkumus.

Dviejų žmonių, pasirinkusių tarp VPN ir įgaliotojo asmens, iliustracija.

VPN ir tarpiniai serveriai yra puikūs įrankiai, skirti paslėpti jūsų IP adresą ir pasiekti blokuotą turinį. Daugelis žmonių nurodo juos pakaitomis, nes jie padeda pasiekti panašius tikslus. Tačiau tai, kaip jie įgyvendina šiuos tikslus, yra visiškai skirtinga.

Tiek tarpiniai serveriai, tiek VPN naudoja nuotolinį serverį, kad paslėptų jūsų IP adresą ir parodytų, tarsi naršytumėte iš kitos vietos..

Nors abu įrankiai gali slėpti jūsų buvimo vietą, privatumas, saugumas, ir anonimiškumas jų pasiūlymai labai skiriasi.

Jei norite atblokuoti svetainę ar paslėpti savo IP adresą ir jums rūpi internetinis privatumas ir saugumas, turite būti tikri, kad naudojate darbui tinkamą įrankį.

Šiame vadove išnagrinėsime skirtumą tarp įgaliotojo serverio ir VPN. Mes apimsime galimą riziką ir tiksliai paaiškinsime, kada turėtumėte naudoti kiekvieną variantą.

Norėdami tiesiogiai palyginti, galite pereiti tiesiai į mūsų VPN ir tarpinių serverių palyginimo lentelę.

Contents

Kas yra tarpinis serveris ir kaip jis veikia?

Tarpinis serveris veikia kaip tarpininkas tarp jūsų ir jūsų lankomos svetainės.

Jei naudojate tarpinį serverį, jūsų interneto srautas bus nukreiptas per tarpinį serverį pakeliui į jūsų prašomą interneto adresą. Įgaliotasis serveris prisijunkite prie svetainės jūsų vardu, nuskaitykite tinklalapio turinį ir persiųskite šią informaciją jums.

Pagalbinio serverio veikimo schema

Pagrindinis įgaliotojo serverio naudojimo pranašumas yra tas, kad jūs neprisijunkite tiesiogiai prie jūsų lankomų svetainių. Jei tinkamai sukonfigūruota, tai reiškia, kad svetainės negalės matyti jūsų asmeninio IP adreso. Vietoj to, jie matys tarpinio serverio IP adresą ir vietą, jūsų tikrąją vietą laikydami paslaptyje.

Tai reiškia, kad galite naudoti tarpinį serverį, esantį kitoje šalyje, norėdami pasiekti geografiškai apribotas svetaines. Kai kurie tarpiniai serveriai netgi leidžia jums pasirinkti vietą, iš kurios norite prisijungti.

Tai daro tarpinius serverius, kurie puikiai tinka tokioms paprastoms užduotims kaip žiūrėti vaizdo įrašus, apribotus regione arba aplenkiant blokus konkrečioje svetainėje.

Dauguma žmonių interneto įgaliotinius naudoja savo interneto naršyklėje. Tiesiog įveskite URL, kurį norite aplankyti, ir pateksite ten tame pačiame naršyklės lange.

Žiniatinklio tarpinis serveris:

 • Būkite tarpininkas tarp jūsų ir jūsų lankomos svetainės
 • Paslėpkite savo IP adresą iš jūsų lankomos svetainės
 • Apeiti geografinius apribojimus konkrečioje svetainėje
 • Apeiti IP adresų blokus konkrečioje svetainėje

Geri tarpiniai serveriai taip pat gali pagerinti našumą, išsaugodami svetainės kopijas. Tai reiškia, kad jei šimtas žmonių tuo pačiu metu prašo tos pačios svetainės, įgaliotasis serveris turi nusiųsti tik vieną užklausą į tą svetainę. Šis procesas vadinamas tarpinio serverio kaupimu talpykloje.

Tarpiniai serveriai veikia tik programos lygiu, tai reiškia, kad jie nukreipia srautą tik iš naršyklės, kurioje naudojate tarpinį serverį. Dar svarbiau, kad dauguma įgaliotųjų asmenų nešifruokite savo srauto.

Nr šifravimas reiškia, kad jūs siunčiate užklausas paprastu tekstu. Visi žiūrintys galės rinkti jūsų vartotojo vardus, slaptažodžius ir naršymo veiklą.

Kuo skiriasi tarpinis serveris ir VPN??

pagrindiniai skirtumai tarp įgaliotojo ir VPN yra:

 1. Šifravimas. VPT užšifruos jūsų srautą, kad apsaugotų jus nuo IPT sekimo, valdžios sekimo ir šnipinėjimo atviruose tinkluose. Daugelis tarpinių serverių nešifruoja jūsų srauto, todėl neturėtumėte jų naudoti neskelbtiniems duomenims tvarkyti.
 2. Apimtis. VPN yra įdiegti jūsų įrenginyje ir nukreipia visą srautą, įskaitant visas fono programas. Tarpiniai serveriai paprastai nukreipia tik vieno konkretaus lango srautą.
 3. Kaina. Išlaikyti patikimą VPN tinklą yra brangu, todėl gera VPT paslauga paprastai kainuoja. Nors egzistuoja nemokamos VPN paslaugos, jos dažnai pateikiamos naudojant duomenų apribojimus, lėtą greitį ar įsiterpiančią registravimo politiką. Priešingai, interneto tarpiniai serveriai dažniausiai yra nemokami.
 4. Sauga. Tiek VPN, tiek tarpiniai serveriai gali būti pavojingi. Dėl nekokybiško tarpinio serverio ar VPN gali atsirasti kenksmingų scenarijų, kenkėjiškų programų ir agresyvios reklamos. Kai kurie tarpiniai serveriai ir VPN egzistuoja net vieninteliu tikslu – stebėti jūsų veiklą internete. Norėdami sužinoti daugiau apie nemokamų VPN paslaugų pavojų, galite sužinoti mūsų nemokamame VPN rizikos indekse.
 5. Palaikymas. VPT paslaugas paprastai valdo didelės įmonės, turinčios finansinę paskatą siūlyti geriausias paslaugas. Dėl šios priežasties jie yra labiau patikimi nei tarpiniai serveriai ir dažnai turi stiprią klientų palaikymo sistemą. Tarpiniai serveriai paprastai yra daug mažesni veiksmai, neturintys realaus palaikymo tinklo.
 6. Greitis. Duomenų šifravimas ir srauto nukreipimas naudojant VPN gali šiek tiek sumažinti jūsų ryšio greitį. Vis dėlto greičiausias VPN rinkoje turėtų turėti nereikšmingą poveikį. Geros tarpinės serveriai kartais gali pasiūlyti geresnį bendrą veikimą dėl talpyklos talpyklos.

VPN ir tarpiniai serveriai dažniausiai skiriasi privatumas, saugumas, ir palaikymas. VPN užšifruos visą srautą, siunčiamą iš jūsų įrenginio, o tarpinis serveris tik nukreipia srautą, siunčiamą iš jūsų naršyklės lango.

  7 geriausios privatumo ir saugumo naršyklės

VPN sukuria privatus ir saugus tunelis tarp savo įrenginio ir svetainės ar programos, kurioje lankotės.

VPT nukreipia srautą per jūsų pasirinktą privatų serverį ir tada į svetainę, kurią norite aplankyti. Tavo IP adresas pasikeis o naršymo duomenys nebus susieti su tikra jūsų buvimo vieta, todėl viskas, ką darote internete, tampa daug privatesnė.

Priklausomai nuo jūsų VPN teikėjo, galėsite pasirinkti iš kelių dešimčių ar net šimtų VPN serverio vietos aplink pasauli. Tai reiškia, kad galite apgauti svetaines, manydami, kad naršote iš konkretaus miesto ar šalies.

Tačiau skirtingai nei tarpiniai serveriai, VPN veikia įrenginio lygiu. Tai reiškia, kad jis bus apsaugotas ir nukreiptas viso srauto gaunami iš jūsų įrenginio, o ne tik srautas iš jūsų naršyklės lango.

Dar svarbiau, kad VPT taip pat užšifruoja jūsų interneto srautą ir neleidžia tretiesiems asmenims, pavyzdžiui, jūsų interneto paslaugų teikėjui (IPT), stebėti jūsų naršymo veiklą. Dėl šios priežasties VPT visų pirma laikomos privatumo priemonėmis.

Tarpiniai serveriai, priešingai, yra nelaikomos privatumo priemonėmis. Nors jie gali užmaskuoti jūsų IP adresą, jie neužšifruoja jūsų srauto. Kiekvienas, žiūrintis jūsų duomenis, kol jis nepasiekia įgaliotojo serverio, pavyzdžiui, jūsų IPT, gali tiksliai pamatyti, ką darote.

Svarbu atminti, kad tiek VPN, tiek tarpinių paslaugų teikėjai gali registruoti vartotojo duomenis, tokius kaip IP adresai, DNS užklausos ir ryšio laiko žymos. Tada ši informacija gali būti perduota teisėsaugos agentūroms, reklamuotojams ar kitoms trečiosioms šalims. Norėdami, kad jūsų veikla internete būtų tikrai privati, ieškokite VPT teikėjo, turinčio griežtą nerašymo politiką.

Kuris yra geresnis: VPN arba tarpinis serveris?

Tarpiniai serveriai yra puiki galimybė, jei jums reikia laikino sprendimo, tuo tarpu VPN turi platesnį ilgalaikių privatumo ir saugos programų spektrą..

Pavyzdžiui, jei norite atblokuoti „Netflix“, geriau naudoti VPN.

Čia yra greito palyginimo lentelė, kurioje pateikiami kiekvienos parinkties privalumai ir trūkumai:

VPN ir tarpinio serverio palyginimo lentelė

Šiame skyriuje išsamiai aprašysime tarpinių serverių ir VPN pranašumus ir trūkumus. Norėdami praleisti šiuos privalumus ir trūkumus, galite pereiti prie mūsų santraukos, kurį įrankį turėtumėte naudoti.

Tarpinio serverio pranašumai

Iliustracija, rodanti tarpinio serverio pranašumus.

 1. Paprastas sąranka. Daugeliui tarpinių serverių reikia labai mažai konfigūracijos. Naudodami žiniatinklio tarpinį serverį, tiesiog įveskite URL, kurį norite aplankyti, ir pateksite ten tame pačiame naršyklės lange.
 2. Greitis. Tarpiniai serveriai paprastai daro labai mažą įtaką našumui, nes jie neužšifruoja jūsų duomenų. Dėl šios priežasties jie yra labai greitas būdas apeiti apribojimus konkrečiose svetainėse.
 3. Slepia jūsų IP adresą. Jei tinkamai sukonfigūruosite, geras tarpinis serveris paslėps jūsų IP adresą nuo jūsų lankomos svetainės.
 4. Laisvas. Dauguma tarpinių serverių yra nemokami. Nereikia mokėti už pralaidumą ir reikia tik šiek tiek papildomo delsos.

Tarpinio serverio trūkumai

iliustruoja tarpinio serverio trūkumus.

 1. Medienos ruoša & Kenkėjiška programa. Kai kurie tarpiniai serveriai registruoja vartotojo veiklą ir IP adresus, o kiti uždirba pinigus įterpdami skelbimus ar kenkėjiškas programas į tinklalapius. Panašiai skaidrus tarpinis serveris siųs serveriui jūsų IP adresą ir vietą. Sužinokite daugiau apie tai paskutiniame šio vadovo skyriuje.
 2. Nėra šifravimo. Daugelis tarpinių serverių nebus užšifruoti jūsų duomenų. Tai reiškia, kad jūsų interneto paslaugų teikėjas, vyriausybė ar bet kuris jūsų tinkle knibždantis asmuo galės pamatyti jūsų naršymo veiklą.
 3. Specifinis pritaikymas. Tarpiniai serveriai yra pritaikyti konkrečiai programai: jie nukreipia srautą tik iš jūsų naudojamo naršyklės lango.
 4. Nėra paramos. Kadangi dauguma iš jų gali laisvai naudotis, tarpiniams serveriams paprastai trūksta aukštos kokybės VPN patobulintų funkcijų ir klientų aptarnavimo tinklo.
 5. VPN pranašumai

  Iliustracija, rodanti VPN ir tarpinio serverio pranašumus

  1. Šifravimas. VPT saugo jūsų privatumą šifruodami jūsų duomenis, padarydami juos neįskaitomus jūsų IPT ar visiems, šnipinėjantiems jūsų tinkle..
  2. Slepia jūsų IP adresą. VPN priskirs jums naują IP adresą jūsų pasirinktoje vietoje. Tai leidžia išvengti cenzūros ar tam tikro turinio geografinių apribojimų.
  3. Pažangios funkcijos. Daugybė VPT aprūpinta patobulintomis funkcijomis, įskaitant skelbimų blokatorius, įjungimo ir išjungimo funkciją. Tai dažnai gali padėti dar labiau apsaugoti jūsų privatumą.
  4. Apsauga tinkle. VPT užkoduoja ir nukreipia visą srautą, siunčiamą į jūsų įrenginį ir iš jo, įskaitant visas fone veikiančias programas.
  5. Atskaitingi teikėjai. Daugelyje VPN yra speciali klientų aptarnavimo sistema, jei iškiltų problemų.

  VPN trūkumai

  Iliustracija, rodanti VPN ir tarpinio serverio trūkumus

  1. Kokybės kitimas. Naudoti nemokamą VPN kartais gali būti pavojingiau, nei apskritai nenaudoti VPN. Kai kurios iš pavojingiausių nemokamų paslaugų gali rinkti ir dalytis naršymo duomenimis arba švirkšti įrenginį į kenkėjišką programą.
  2. Registravimo politika. VPN paslaugos siūlomas privatumas priklausys nuo jų registravimo politikos. Kai kurie VPT gali rinkti identifikuojančią informaciją, pavyzdžiui, IP adresus ar ryšio laiko žymes, kurios gali būti naudojamos vartotojams identifikuoti.
  3. Lėtesni greičiai. Dėl šifravimo protokolų pridėtinių išlaidų VPN gali sulėtinti jūsų ryšio greitį. Aukštos kokybės teikėjų atveju tai yra nereikšminga: kuo geresnis VPN protokolas ir nuotolinė aparatinė įranga, tuo mažiau pridėtinės vertės.
  4. Brangesnis. Geras VPN jums kainuos nedidelę mėnesinę prenumeratą.

  Kada turėčiau naudoti VPN ar tarpinį serverį?

  Sprendimo tarp VPN ir įgaliotojo pavyzdys.

  Jei norite paslėpti savo IP adresą arba greitai atblokuoti svetainę, turėtumėte naudoti tarpinį serverį. Tačiau kalbant apie neskelbtinus duomenis ir rimtą privatumą, geriau naudoti VPN.

  Kada naudoti tarpinį serverį

  Naudokite tarpinį serverį, jei jums reikia greitai apeiti užblokuotą svetainę ir nebandote slėpti savo duomenų nuo niekieno. Galite įklijuoti URL į HTTPS tarpinį serverį ir pasiekti šį puslapį kaip vienkartinį. Tuo remdamiesi dauguma iš mūsų gali toleruoti skelbimus ir lėtą greitį.

  Nepaisant to, tarpiniai serveriai dažnai yra nepatikimi, juose nėra patobulintų funkcijų ir jie netgi gali pakenkti jūsų privatumui. Būtų kvaila naudoti nemokamą tarpinį serverį ir manyti, kad niekas nežiūri to, ką darai.

  Naudokite tarpinį serverį, jei:

   • Turite greitai apeiti geografinį apribojimą.
   • Jums nerūpi jūsų privatumas ar anonimiškumas.
   • Jūs neperduodate neskelbtinų asmens duomenų.
   • Turite greitai išvengti IP pagrįstos svetainės blokavimo.

   Nors tarpiniai serveriai nėra patys geriausi privatumo užtikrinimui, jie yra puiku, jei nesusiduriate su jokiais neskelbtiniais duomenimis. Prie populiarių interneto tarpinių serverių yra „Hide.me“, „HideMyAss“, „kproxy“ ir „Whoer“.

   Kada naudoti VPN

   Jei jums reikia reguliariai atblokuoti svetaines arba jums įdomu naršyti privačiai, tai yra VPN. VPT siūlo saugų privatų ryšį su papildomais apsaugos sluoksniais, kad jūsų duomenys būtų saugūs, nepaisant naudojamo tinklo saugumo..

   Naudojant VPN reiškia, kad galite atblokuoti svetaines, naudotis srautinio perdavimo paslaugomis ir paslėpti savo IP adresą nepatirdami keisto kodo, turinio injekcijų ar reklamos. Taip pat naudosite šifruoto tunelio apsaugą visam interneto srautui.

   VPT paslaugos, kurias verta naudoti, kainuos, tačiau jei rimtai ketinate apsaugoti savo privatumą, tai yra verta investicija.

   Naudokite VPN, jei:

    • Prisijungiate prie viešojo „WiFi“ tinklo.
    • Jums reikia ilgalaikio geografinių apribojimų sprendimo.
    • Norite apsaugoti savo veiklą nuo IPT ar vyriausybės priežiūros.
    • Norite ilgalaikio sprendimo, kaip paslėpti savo IP adresą.

    Aukštos kokybės VPN pasirinkimas yra šiek tiek sudėtingesnis nei nemokamo tarpinio serverio pasirinkimas. Jei norite tiksliai žinoti, kokių funkcijų reikia ieškoti, galite pasirinkti iš mūsų rekomenduojamų VPN paslaugų arba perskaityti tam skirtą skyrių Kas yra VPN?

    Kokie yra tarpinio serverio tipai?

    Tarpinius serverius galima nustatyti taip, kad jie veiktų labai įvairiai. Svarbu tiksliai suprasti, kaip veikia jūsų tarpinis serveris, kad įsitikintumėte, jog jis atitinka jūsų privatumo ir saugos poreikius.

    Tarpinio serverio ryšio protokolai

    Pirmiausia svarbu atkreipti dėmesį į skirtingus ryšio protokolus, kuriuos gali naudoti įgaliotasis serveris. Tai reiškia komandų, išleistų tarp jūsų naršyklės ir įgaliotojo serverio, rinkinį.

    Už dažniausiai naudojamus tarpinius serverius yra trys ryšio protokolų tipai:

    1HTTP tarpinis serveris

    HTTP tarpinis serveris yra paprastas būdas naudoti nuotolinį serverį norint sugriebti tinklalapį per nešifruotą ryšį.

    Kai naudojate HTTP tarpinį serverį, jūsų naršyklė nusiųs GET užklausą įgaliotajam serveriui, kuris persiųs šią užklausą į svetainės, kurią bandote pasiekti, serverį.

    Žiniatinklio serveris matys tik tarpinio serverio ryšį ir atsakys į jį taip, lyg tai būtų jūsų naršyklė. Tada įgaliotinis gaus šį atsakymą ir persiųs jums atgal.

    Tai gana skaidrus procesas, kuris nėra labai svarbus tiesiogiai bendraujant su interneto serveriu. Tačiau tarpinio serverio savininkas gali pridėti ar pakeisti duomenų srauto turinį. Tai reiškia, kad galite sulaukti nepageidaujamų skelbimų ar net kenkėjiškų programų.

    Nors toks įgaliotasis serveris paslėps jūsų tapatybę ir IP nuo jūsų lankomos svetainės, pats įgaliotasis asmuo matys viską, ką darote, nes jūsų duomenys nėra apsaugoti HTTPS.

    2HTTPS / SSL tarpinis serveris

    HTTPS yra saugus HTTP protokolo plėtinys. Kaip rodo pavadinimas, HTTPS tarpiniai serveriai dirba su HTTPS protokolu, norėdami siųsti duomenis internetu.

    Vyksta tas pats procesas, kaip ir naudojant HTTP tarpinį serverį, tačiau duomenys tarp jūsų kompiuterio ir įgaliotojo serverio yra apsaugoti TLS šifravimu.

    Kiekvienas, turintis prieigą prie jūsų tinklo, įskaitant jūsų IPT, galės pamatyti domenus, kuriais naudojatės, bet ne konkrečius lankomus URL..

    Nors HTTPS tarpiniai serveriai gali būti naudingi, jie skirti tik tvarkyti HTTP ir HTTPS ryšius, dėl kurių jie tampa mažiau funkcionalūs nei SOCKS tarpinis serveris..

    „3SOCKS / SOCKS5“ tarpinis serveris

    SOCKS tarpiniai serveriai yra lankstesni nei HTTP arba HTTPS tarpiniai serveriai. Jie gali tvarkyti maršruto duomenis iš daugybės skirtingų šaltinių, įskaitant HTTP, HTTPS, SMTP (el. Paštas) ir FTP (torrenting).

    „SOCKS5“ yra naujausia „SOCKS“ versija. Skirtingai nuo savo pirmtakų, jis palaiko šifravimą, taip pat siūlo autentifikavimo metodus, užtikrinančius papildomą saugos lygį.

    Vartotojo vardo ir slaptažodžio autentifikavimas galimas naudojant SOCKS5, taip pat GSS – API autentifikavimas. Jei tinkamai sukonfigūruota, tai reiškia, kad prieiti prie nurodyto serverio gali tik įgalioti vartotojai.

    Nors „SOCKS5“ yra lankstesnė ir saugesnė nei kitų tipų tarpiniai serveriai, įdiegti reikia daug daugiau pastangų. Jei nesate „torrent“ vartotojas, jums gali prireikti laiko ir vargo, reikalingo SOCKS nustatymui ir naudojimui, palyginti su VPN paprastumu..

    Beje, kai kurios VPN paslaugos, įskaitant privačią interneto prieigą, „IPVanish“ ir „NordVPN“, savo abonentams dabar teikia SOCKS5 tarpinius serverius. Tai suteikia prabangos galimybę lengvai pasirinkti tarp VPN serverio ar SOCKS5 įgaliotojo serverio.

    4 Skaidrūs tarpiniai serveriai

    Skaidrus tarpinis serveris nurodys paskirties svetainei, kad tai yra tarpinis serveris. Jis vis tiek persiųs jūsų tikrąjį IP adresą, o tai reiškia, kad svetainė, kurioje lankotės, galės nustatyti tikrąją jūsų vietą.

    Dėl šios priežasties vartotojai paprastai nenaudoja permatomų tarpinių serverių. Paprastai jas įdiegia bibliotekos, įmonės ir mokyklos, kurios naudoja tarpinį serverį turinio filtravimui ar veiklos stebėjimui. Jie taip pat gali būti naudojami viešajame „Wi-Fi“ tinkle, kad vartotojai negalėtų pasiekti turinio, kuris užimtų per daug pralaidumo.

    Tarpinio serverio konfigūracijos

    Tarpiniai serveriai gali konfigūruoti šiuos protokolus įvairiais būdais. Kiekviena iš šių konfigūracijų siūlo žymiai skirtingą patirtį privatumo ir saugumo srityse.

    1Privatus ir specialus tarpinis serveris

    A privatus tarpinis serveris gali naudoti tik vienas asmuo vienu metu. Specialus tarpinis serveris yra tiesiog privatus tarpinis serveris su nustatytu IP adresu, kuris niekada nesikeičia. Pagrindinis šių priemonių tikslas yra paslėpti asmeninį IP adresą.

    Kadangi juos gali naudoti tik viena šalis, tiek privatūs, tiek skirti tarpiniai serveriai paprastai kainuoja.

    2Bendras ir viešasis tarpinis serveris

    A bendras įgaliotinis yra privačių tarpinių serverių IP adresų, kuriuos vienu metu gali naudoti keli žmonės, rinkinys. Tai yra pigesnė alternatyva asmeniniam įgaliotiniui, nes kaina paprastai pasidalijama daugybei vartotojų.

    Vieši įgaliotiniai taip pat naudoja keli žmonės, tačiau jie yra laisvai naudojami ir daug mažiau saugūs. Šie tarpiniai serveriai kelia tam tikrą didelę saugumo riziką. Pirma, jūs bendrinate paslaugą su neribotu skaičiumi nepažįstamų žmonių, iš kurių kiekvienas galėtų naudotis šia paslauga nelegaliai veiklai vykdyti..

    Viešojo įgaliotojo serverio savininkas taip pat gali lengvai piktnaudžiauti prie jo prisijungusių vartotojų duomenimis. Jie galėjo jį parduoti reklamuotojams ar net perduoti valdžios institucijoms.

    internetinis tarpinis serveris

    Trumpai tariant, jūs neįsivaizduojate, kas gali nutikti su jūsų duomenimis, kai jie pasieks tarpinį serverį. Dėl šios priežasties geriausia vengti viešųjų įgaliojimų.

    „3Web Proxy“

    Žiniatinklio tarpiniai serveriai leidžia naudoti naršyklės formą naršyti į užblokuotą tinklalapį arba paslėpti savo IP nuo svetainės. Daugelis šių paslaugų taip pat yra viešieji įgaliotiniai.

    Žiniatinklio tarpinio serverio pavyzdį galite pamatyti žemiau. Šis konkretus pavyzdys yra „Hide.me“ ir leidžia vartotojams pasirinkti tarpinio serverio vietą prieš nukreipiant duomenis per jį..

    Tarpinis serveris ir VPN: koks skirtumas?

    Ekrano kopija iš „Hide.me“ tarpinio serverio paslaugos.

    Šio tipo tarpinių serverių neigiama pusė yra patogumas. Puslapiai, pateikiami naudojant interneto tarpinius serverius, kartais atrodo tvarkingi arba jiems trūksta originalių funkcijų. Kadangi jie yra nemokami ir bendrinami, naudodamiesi interneto tarpinio serverio paslaugomis, jūs beveik neabejotinai patirsite greitį ir reklamuositės.

    Šie tarpiniai serveriai gali būti naudingi lankantis užblokuotoje svetainėje, kurioje nėra slaptų duomenų. Tačiau jie kelia panašią riziką viešajam įgaliotiniui ir jų bendras funkcionalumas yra prastas.

    4Residencijos ir duomenų centro tarpiniai serveriai

    Gyvenamasis tarpinis serveris naudoja IP adresą, kurį teikia interneto paslaugų teikėjas (IPT), o ne duomenų centras. Šie adresai yra susieti su realiu fiziniu įrenginiu, pavyzdžiui, mobiliuoju telefonu ar staliniu kompiuteriu.

    Kai naudojate gyvenamąjį tarpinį serverį, svetainė, prie kurios jungiatės, negalės pasakyti, kad naudojate tarpinį serverį, nes ji atrodys taip, tarsi jungiatės per įprastą IP. Apsaugos sistemos paprastai labiau pasitikės gyvenamųjų namų IP, nes jos priskiriamos tik realiems gyvenamųjų namų adresams.

    Duomenų centro tarpiniai serveriai, atvirkščiai, teikia privačius IP adresus, gautus iš trečiosios šalies korporacijos ir nesusijusių su interneto paslaugų teikėju (IPT)..

    Duomenų centro IP dažnai lengviau įsigyti nei gyvenamųjų IP. IP adresai duomenų centre taip pat paprastai būna labai panašūs (pvz., Kiekvienas IP adresas auga didėjančia tvarka). Dėl šios priežasties dažnai akivaizdu, kad jie naudojami kaip įgaliotasis serveris, todėl gali būti užblokuotas.

    Brayan Jackson
    Brayan Jackson Administrator
    Sorry! The Author has not filled his profile.
    follow me
      Meilleur VPN gratuit pour les États-Unis